KORT TEXEIS Texel 1 ten onder tegen koploper Mix toernooi tennis Snertrit MAB-club Mareis ongeslagen Veel animo voor jeu de boule Uithoudingsproef voor HCT honden Derde plaats voor Casper de Graaf bij NK meubelmaken Voetbaluitslagen Zege Wiersma/Vinke Klif-dames nog ongeslagen Is dat beleid? Menners gourmetten Voetbalprogramma Programma zaalvoetbal Grimeurs nemen elkaar bij de neus op cursus Erop of eronder „Uitsmijter!" DINSDAG 3 NOVEMBER 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Veel trouwe Texel-supporters waren zondag meegereisd naar het ZAP- terrein. Een straffe zuidwestenwind stond van dool tot doel. Texel startte de eerste helft met de wind in de rug. Koploper ZAP opende echter de score en won tenslotte met 4-1. Aanvankelijk wisten de eilandbewo ners door goed te storen de ZAP- voorwaartsen van scoren af te hou den. De aanvallen van de Breezan- ders waren niet van gevaar ontbloot, doch keeper Heerschap vormde een sta-in-de-weg. Coach Rooymeyer spoorde zijn team aan „kort op de man" te spelen en het duel niet te schuwen. De eerste 10 minuten waren duidelijk voor Z.A.P. In de 18e minuut ging een door Simon Brand genomen vrije schop juist naast het doel.. Acties van Paul van Exel, Ralph Koning en Erwin Koning misten de zuiverheid en de nodige dosis voetbalgeluk. De gehele eerste helft was ZAP de gevaarlijkst aanvallende ploeg. Texel kwam onder steeds grotere druk te staan. Met snelle aanvallen trokken de zwartwitten op het Texel-doel of hetgeen op slag van rust resulteerde in een 1-0 voorsprong. Vlak daarvoor zag Erwin Koning een flitsend schot juist over gaan. John List zag een afstandschot naast het doel belanden. Twee minuten na de rust vergrootte ZAP de voorsprong na een vloeiende combinatie tot 2-0. Texel bleef even wel voetballen. Amper 3 minuten la ter bracht Marcel Ris weer hoop bij Texel: 2-1 door vanaf de 16 meterlijn in te schieten. Kort daarop bracht één der ZAP- Leden van tennisvereniging Deuce kunnen zaterdag a.s. meedoen aan een mixtoernooi. Dit begint om 13.00 uur. Opgeven kan door in te tekenen op een lijst in de kantine van de club, uiterlijk vrijdag 19.00 uur. Ook enke lingen kunnen hun naam invullen, voor hen wordt een partner gezocht. Meer inlichtingen bij Tiny Witte, tele foon 13123. De traditionele snertrit van de MAB- club wordt meestal in de maand ok tober verreden. Door organisatorische problemen is het deze keer helaas niet gelukt dat te realiseren. De puz- zelrit, die bekend staat als „behoorlijk pittig", wordt nu gehouden op zater dag 7 november. De rit wordt ook dit jaar weer uitgezet door Anne de Vries en Siem Pieter de Porta De start is om 20.00 uur op het Wezen land, bij de werkplaats van Schoen maker. De organisatie hoopt op een groot deelnemersveld. Na vier wedstrijden staat het dames van De Mareis ongeslagen aan de kop in de basketball-competitie. Za terdag speelde de Mareis tegen Break-Out 3 uit Hippolytushoef en won met 22-9. Bij de Mareis gingen regelmatig doel pogingen mis, maar vooral door het goede spel van Louise van der Sluis was de ruststand 4-13. In de tweede helft ging de Mareis meteen goed van start met een mooi samenspel van Jaqueline Wilner en Louise van der Sluis. Toch was de score lager dan in de eerste helft. Eindstand 9-22 voor de Mareis. Sco res: Louise van der Sluis 18 punten, Jacqueline Wilner 2 punten en Marga van Liere 2 punten. In het begin van het bestaan van de Oosterender jeu de boule club, gooi den de leden zuiver voor hun plezier. Al gauw ontstond echter behoefte aan meer competitie. Inmiddels is een leuke wedstrijdserie gestart op de zaterdagmiddag. De weergoden hebben de jeu de boulecompetitie tot nu toe redelijk ontzien. Slechts één keer moest de wedstrijd worden afgelast. Het spel wordt niet alleen enthousi ast beoefend door Oosterenders, ook mensen uit Den Burg, Oudeschild en De Waal zijn lid geworden van de club. De leeftijd van de leden biedt veel variatie: van 10 tot 85 jaar. Nieuwe leden zijn nog steeds wel kom. Voor inlichtingen of opgave kan worden gebeld naar Cees van Hou ten, telefoon 18836. Uitslag Woensdagmiddag-competitie: (na vier maal spelen): 1. Coen van Houten met 139 punten 2. Ate Sijtsma met 124 punter»; 3. Joop Speelman met 122 punten; 4. Joop Sikkeleras met 119 punten; 5. Janneke Kampstra met 99 punten. Zaterdagmiddag competitie: (na 2 maal spre ien): 1. Joop Speelman met 71 punten; 2. Ri- nus Gurck met 69 punten; 3. Piet Heerschap met 66 punten; 4. Ate Sijtsma met 64 pun ten; 5. Aaf Brans met 57 punten. voorwaartsen na een snelle rush de stand op 3-1. Vijfentwintig minuten na de rust werd Ris gewisseld voor Wuis. Een spetter van Simon Brand ging vijftien minuten voor tijd via de lat over. Vijf minuten voor afloop wist ZAP de voorsprong te vergroten tot 4-1. De eerste periodetitel voor de Breezanders was een feit. Texel 1 staat nu gezamenlijk met Hel der en HSV op een gedeelde tweede plaats. Acht van de negen leden van de Hondenclub Texel zijn zondag geslaagd voor de uithoudingsproef (UV). Hiervoor moest een route van twintig kilometer worden afgelegd, met de hond naast de fiets. Keurmeester F. van Bïjlevelt was spe ciaal voor de proef naar Texel geko men. Examenleider Antoon Goes had met het oog op het weer een route in de Dennen uitgezet, die drie rust pauzes kende bij het clubhuis van de HCT. Omdat de regen uitbleef, werd het examen een aangename tocht voor hond en baas. Eén van de deelne mers liep het felbegeerde certificaat mis, doordat haar hond een scheurtje in een nagel opliep. De geslaagden: H. Jansen met Barry, H. Oosterhaven met Caesar, D. van Beek met Lady, M. Zijm met Asha, M. Maduro met Jimmy, Y. van Holland met Yochem, M. Drijver met Noeska en P. Duin met Tommy. Amsterdam. Mogelijk krijgt Texel volgend jaar minder geld uit het ge meentefonds van het rijk. De ge meente Amsterdam zal namelijk voor de opvang van financieringstekorten bij voorrang 40 miljoen gulden krij gen. Het rijk wil dit bedrag in minde ring brengen op de bijdragen aan de overige gemeenten. B en w vinden deze handelswijze onverteerbaar. VIHa Achterwerk? Radio Texel zendt vanavond in het programma „Channel 35.000" tussen 19.00 en 20.00 uur het interview uit dat Fausto Albers en Merijn Heijnen maakten met de presentatoren van het VPRO-programma Villa Achter werk? Vorig week was het Texelse radioduo te gast in hun programma. Nierstichting. De overkoepeling van vrouwenorganisaties houdt dinsdag 10 november om 20.00 uur een bij eenkomst in De Witte Burcht. Spreekster is Hanneke Zwart van de Nierstichting. De toegang bedraagt f3,-, inclusief koffie en een bijdrage aan de stichting. V v De 20-jarige Casper de Graaf uit Oudeschild is zaterdag in Rotter dam op de derde plaats geëin digd bij het Nederlands kampioenschap meubelmaken. Door het winnen van een voor ronde wist de talentvolle Texelaar zich met nog vijf anderen voor de finale te plaatsen, die plaats vond tijdens de Houtbeurs Ahoy '92. Vele bezoekers keken de jonge meubelmakers op de vin gers en stelden hen vragen, waardoor de spanning werd ver hoogd. Onder toeziend oog van Juryleden uit het bedrijfsleven kregen de zes kandidaten de op dracht binnen vier dagen een au- diomeubel (kast voor radio en tv) te vervaardigen. Dat moest strikt volgens de tekening. De fina listen werden beoordeeld op hun technische capaciteiten, werkwij ze en tempo. Casper de Graaf, die werkzaam is als gezel- meubelmaker bij Johan Tromp in zijn woonplaats, was de snelste van allemaal, maar verspeelde op andere onderdelen teveel punten om het kampioenschap in de wacht te kunnen slepen. Met de derde prijs was hij niettemin dik tevreden. Op 23 januari volgt nog een hoogtepunt, want dan krijgt hij samen met de twee an dere prijswinnaars de bijbehoren de medaille en oorkonde in Utrecht uitgereikt door minister J: Ritzen van onderwijs en we tenschappen. 'tiendy Moor Imet kwast) schminkt haar leeftijdsgenoot Zaterdag 31 oktober: De Koog (Z)-DTS 2-3 Junioren: W.meer A1-Texel A1 6-3 Texel B1-HCSC B2 18-3 W.meer C1-Tex. Boys C1 4-4 Watervogels C1-Texel C1 16-0 Tex. Boys C2-W.vogels C2 0-3 HCSC C2-Texel C2 0-6 Texelse pupillencompetitie: ZDH F1-De Koog F1 13-0 SVC F2-Oosterend F1 0-18 Tex. Boys F1-Texel F2 8-0 Jelle Wiersma en Johan Vinke brach ten de vierde avond van klaverjasclub „Den Burg" op hun naam met de mooie score van 7419 punten. Zij klommen hierdoor van de 27e naar de 10e plaats. Tweede van deze avond, met opnieuw een hoge score, werden Gerda en Freek Veeger met 7304 punten. Zij staan nu bovenaan in het klassement. Freek Halsema en Elly Eelman kwamen op de derde plaats met 6875 punten; op de vier de plaats eindigden Jaap en Janny van Heerwaarden met 6714 punten en op de vijfde plaats (met 6640 punten) Bertus en Gerda Dfrein. De stand na 16 partijen: 1. Echtpaar Veeger 27241; 2. H. Bakker-C. Vinke 26823; 3. W. Derksen-P. van Heerwaar den 26684; 4. K. van Heerwaarden-R. Caspers 26577; 5. F. Halsema-E. Eelman 26346; 6. F. Boer-F. Bos 25958; 7. E. J. Geus-P. de Porto 25705; 8. Echtpaar Ofrein 25669; 9. C. Zijm-N. v.d. Veen 25399; 10. J. Wiersma-J. Vinke 25164. Na alle commotie rond hun vertrek naar Den Helder is de competitie zaalvoetbal voor de Klif-dames al weer enkele weken geleden begon nen. Begin september werd de eerste wedstrijd gespeeld tegen Wa tervogels. Ondanks de zenuwen en de nieuwe regels werd goed gevoetbald en de uitslag was 4-1 in het voordeel van Klif. Twee weken later moesten de dames aantreden tegen Old Stars uit Den Helder, een wedstrijd die moeite loos met 10-1 werd gewonnen. Na deze voortvarende start kregen de dames met blessures te kampen. De derde wedstrijd, tegen VZN Hofmeier, verliep dan ook wat moeizaam en werd maar nipt met 1-0 gewonnen. Gelukkig was het team de daaropvol gende week weer op volle sterkte bij de „uit"-wedstrijd tegen FC Bree- zand. In de sporthal in Anna Paulow- na werd de tegenstander met 9-2 verslagen. Woensdag werd aangetre den tegen het tweede team van Zee macht uit Den Helder. Deze wedstrijd werd door de Klif-dames met 10-0 gewonnen, zodat het Texelse team na vijf gespeelde wedstrijden nog on geslagen aan kop staat in de Helder- se competitie. hierbij vermeld!) "Tja, van „watjes" moeten we het helaas vaak hebben. Maar ik ben blij dat je van me hebt geleerd en moge de Texelaar daar profijt van beleven. Vergeefs heb ik echter gewacht op één enkel woord van excuus. Van jou, van je baas of van welke milieu-kanjer dan ook. Maar daar leer ik dan weer van. Nog veel belangrijke positieverbeteringen wens ik je toe en de Texelse bevol king veel mondigheid en die van Har derwijk toch ook! En: denk aan de pijn in je hart, want het is allemaal zo enerverend... Met vriendelijke groet Yvonne Spreekmeester (nu badgast) Amsterdam PS: Voor het knipselboek. Ik heb wel even mijn ogen uitgewre ven over wat G. Poster zei in zijn al gemene beschouwing bij de behandeling van de gemeentebegro ting. Als hij het heeft over het opra ken van de 47000 bedden klaagt hij dat grote overkantse bedrijven de buit binnen hebben en dat er voor Texel niks overblijft. Ik vind dat ook niet leuk, maar het gemeentebestuur heeft dat toch toegelaten en daar za ten we toch allemaal bij? Ik vind het ook heel slecht dat kleine Texelse lo- giesverstrekkers achter het net vis sen. In plannen als De Krim en het Beachpark Livingstone zijn grote aan tallen bedden gaan zitten, maar de huuropbrengst van die honderden huizen gaat wel het Marsdiep over. Ik kan dat dan ook geen goede plannen vinden. Het ware beter geweest dat die huizen verspreid over Texel door kleine particulieren waren verwezen lijkt, het rendement zou dan enorm veel groter zijn geweest. Ooit dach ten we dat een partij als Texels Be lang deze ontwikkeling zou keren, maar ook daar zijn ze blijkbaar niet in staat geweest de Texelaar een kans te geven. W. Dalmeijer De Koog. Texel F1-SVC F1 13-1 SVC E1-Texel E1 2-1 ZDH E1-Tex. Boys E2 3-2 Oosterend E1-Texel E2 3-2 De Koog E1-SVC E2 8-1 Tex. Boys E1-De Koog E2 15-0 Texel Dl-Tex. Boys D1 4-4 Tex. Boys D2-SVC D1 1-2 Zondag 1 november: ZAP-Texel 4-1 Tex. Boys-BKC 0-1 De Koog-Jisp 2-2 Oosterend-Berkhout 1-2 Texel 2-Flamingo's 2 1-3 Tex. Boys 2-Succes 5 4-2 Texel 3-WGW 6 9-1 Oosterend 2-JVC 6 2-2 Junioren: Tex. Boys A1-Con Zelo A1 3-4 Dames: Zaandijk-Tex. Boys 9-1 Recreatievoetbal: Oosterend-Texel 3-0 Tex. Boys-SVC 2-1 De Koog-ZDH 1-3 Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt zaterdag a.s. vanaf 20.00 uur een gourmetavond in manege Aken- burg. Leden en donateurs zijn wel kom met hun partners. De kosten bedragen 712,50 per persoon. Opgeven kan tot vrijdag bij L. Eelman (12746) of A. Siebeling (14464). Zaterdag 7 november: Assendelft-De Koog(Z) 14.30 u. Junioren: Texel A1-Reiger Boys A1 13.30 u. Tex. Boys C1-Texel C1 13.30 u. HRC B2-Oosterend B1 14.30 u. JVC B2-Texel B1 14.30 u. JVC C2-Tex. Boys C2 13.00 u. Texel C2-ZAP C2 13.30 u. Dames: Tex. Boys-Marken 13.30 u. Meisjes pupillen: Tex. Boys-Reiger Boys 11.30 u. Texelse pupillencompetitie: Texel F1-De Koog F1 10.00 u. Oosterend F1-ZDH F1 10.00 u. SVC F1-Texel F2 10.00 u. Tex. Boys F1-SVC F2 10.00 u. Tex. Boys E1-ZDH E1 11.00 u. Oosterend E1-Tex. Boys E2 11.00 u. De Koog E1-Texel E2 11.00 u. SVC E2-De Koog E2 11.00 u. Texel E1-SVC E1 11.00 u. Oosterend D1-Tex. Boys D1 12.00 u. Tex. Boys D2-Texel D1 12.00 u. SVC D1 vrij Zondag 8 november: Texel-HSV 14.00 u. BKC-ZDH 14.00 u. Sint Boys-Tex. Boys 14.00 u. DESS-Oosterend 14.00 u. Berkhout-De Koog 14.00 u. Duinranders 2-Texel 2 12.00 u. De Koog 2-Watervogels 2 14.00 u. AGSV 2-Tex. Boys 2 14.00 u. BKC 5-Oosterend 2 14.00 u. JVC 6-Texel 3 14.00 u. Tex. Boys 3-Winkel 3 14.00 u. Junioren: Tex. Boys A1-Oudesluis A1 12.00 u. Oosterend B1-ZAP B2 10.30 u. Recreatievoetbal: Texel-De Koog 10.30 u. Oosterend-Tex. Boys 10.30 u. SVC-ZDH 10.30 u. Zaterdag 21 november: 18.15 u. Oosterend 3-De Krim 19.15 u. De Koog 2-Jelleboog 2 20.00 u. Oosterend 2-Klif 3 20.50 u. Gamma 2-Klif 2 Zaaldienst: Plus Klus Woensdag 4 november: 17.00 u. Casino 1-Casino 2 (J1) 17.50 u. De Koog-Texel 3 (J1) 18.40 u. De Krim 3-Timmers Bakkerij 19.30 u. Klif 1-De Krim (D) 20.20 u. Klif 2-Casino (D) 21.10 u. Oosterend 5-Casino 22.00 u. ZDH-De Koog Zaaldienst: Oosterend Donderdag 5 november: 18.00 u. Casino 3-Gempo 18.50 u. Oosterend 4-Texel 3 19.40 u. Klif 4-Klif 5 20.30 u. Rab 2-Casino 5 21.20 u. Oosterend 6-Mantje 3 22.10 u. De Koog 4-Nioz Zaaldienst: Casino Vrijdag 6 november: 17.30 u. Jelleboog-Plus Klus 18.20 u. Klif-Betsema/Gieles 19.10 u. Oosterend 4-Mantje 2 20.00 u. Texel 3-Gamma 20.50 u. De Koog-Mantje 21.40 u. Klif 2-Texel 22.30 u. Gamma 2-Gamma 3 Zaaldienst: Klif Uitslagen Casino-Gamma 4-4; Klif-Jelleboog 3-4; Mantje-De Koog 4-7; Texel 2-Oosterend 3 4-3; De Koog 2-Klif 2 3-6; Gamma 2-De Krim 6-3; Klif 3-Oosterend 2 4-4; Casino 2-De Koog 3 2-1; Mantje 2-Jelleboog 3 3-5; Bak- ker's IJzerhandel-De Krim 2 12-5; Gempo- ZDH 5-5; Texel 3-Nioz 5-3; De Kog 5-Oosterend 5 10-4; De Koog 4-Casino 4 3-11; De Krim-Klif 4 0-13; Mantje 3-Jelleboog 4 7-1; Timmers Bakkerij-Klif 5 1-5; Casino 5-Oosterend 6 2-7; Texel 2-Texel 1 7-3. Lugubere taferelen speelden zich za- terdag af in De Kaapsnol in De Koog. Mensen liepen rond met afgehakte vingers, schroeven door de neus en ivratachtige uitstulpingen. De schijn bedroog echter, want de verminkin gen waren met was en schmink le vensecht aangebracht door grimeuse Anita Hunneman. Voor ruim dertig kinderen van de Gymvereniging Texel demonstreerde de grimeuse haar vaardigheden. Op baar aanwijzingen nam de jeugd ook zelf de kwast ter hand om schmink op de gezichten van leeftijdsgenoten en hun ouders aan te brengen. Ze beden dat niet onverdienstelijk, want temidden van het bontgekleurde ge zelschap zagen we een zebra, hamster, leeuw en kat rondsluipen. .Schminken wordt een belangrijke aanvulling op de activiteiten, zoals nachttochten en spelletjes, die de- gymvereniging organiseert", aldus be geleider Yvonne Bruining. Volgens baar is het de eerst keer dat een der gelijke cursus op het eiland wordt ge houden. Het initiatief tot cursus was geno men door de jeugdraad van GVT. „We hebben de organisatie en de uit voering van het plan geheel aan hen zelf overgelaten", aldus Nico Stoter. „Ze hebben eigenhandig een finan ciële opzet gemaakt en de voorberei dingen getroffen. We proberen de jeugd daarmee op jonge leeftijd zelfstandigheid aan te kweken, zodat ze later zelf bestuurstaken kunnen overnemen." De kinderen hadden het reuze naar de zin op de schminkles en willen de opgedane kennis op Ouwe Sunder- klaas in praktijk brengen. Geen zelfkastijding maar een vakkundig aan gebrachte schijnverwonding tijdens een gri meercursus in De Koog. BRIEVEN VAN LEZERS - BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE Het college vraagt de raad nadrukke- ijk zich uit te spreken over het maxi mum van 47.000 slaapplaatsen. Men lit al vast aan 45.000 slaapplaatsen. De rest moet in reserve gehouden «orden. MOET volgens mij nooit meer worden uitgegeven, want ze lijn er al: illegaal. Ik snap niet waar om hier geen rekening mee wordt ge houden. Ik heb dit reeds eerder geschreven, maar niemand in de raad, die er rekening mee houdt. VVD en Texels Belang rennen als een hlind paard verder. Zij hebben maar één gemeenschappelijk belang: de 47.000 halen. Het interesseert ze geen donder hoe het overgrote deel 'an de Texelse bevolking er over denkt. Vier-baanswegen, ze mogen er looit komen, neen ze moeten er oooit komen!! Nu moet de raad een unanieme Beslissing nemen, als ze tenminste durven. Tot overmaat van ramp komt TVL met het achterlijke verhaal, we rekening moeten houden met sen teruggang naar 35.000 bedden. Niet te geloven. Het is maar goed dat de bestuurders van Teso niet met (appelhoff Advies in zee zijn gegaan, want dan hadden we nog met de Marsdiep en Texelstroom gevaren. Je mag er toch niet aan denken dat ff nog eens bijv. 5.000 slaapplaatsen dij komen! Het zou werkelijk rampza- zijn. We zijn al enige tijd bezig in i werkgroep allerlei problemen te ^spreken. Het blijkt nu overduidelijk ;at dit niet nodig is. We willen de 3'oep uitbreiden en in een stichting herbrengen. Een ieder die lid of do- "ateur wil worden of gewoon mee wil doen kan zixh aanmelden. Men- h, laat je niet weerhouden, want hrdat je het weet zitten we met de gebakken Deren, veroorzaakt door ■en stelletje inhalige nooit tevreden Wen. Deze figuren bestoken weer h deel van de politiek en zo is het cirkeltje weer rond. We moeten een tolwerk vormen!! Nu!! Kijk maar naar het verleden, want met afwachten kom je er niet. Velen zijn het met mij eens. Ook onder TVO-leden, maar aansluiten bij onze werkgroep gaat ze net te ver. „Wat zeggen de collega's ervan", of „dat kan ik niet maken ten opzichte van....", weet ik veel wie. Schroom niet en steek je nek eens uit voor een heel goed doel! Menno Stam, Schilderend 94, Den Burg. Een dag vóór de overdracht van mijn woning aan de Vogelenzang - je weet wel: boven de Super - pak ik nog even gezellig de Texelse Courant (m'n abonnement loopt tot januari) om me wat te verpozen in de reeds kale huiskamer. Dan, ach jeetje, daar kijkt een olijk gezicht mij aan: Anton! Anton! De enige echte van de afdeling milieu! Hij gaat vertrekken! Wat een schok! Vriendelijk vertelt hij over hoe het was op Texel, maar dan moet het er toch nog even uit: het dieptepunt! Het dieptepunt in zijn carrière alhier: de kwestie van Yvonne Spreek meester contra de Super! Ja, Anton, ja! Een dieptepunt was het zeker! Voor jou: enige momenten tijdens je werkzaamheden, zwoegend om voor uit te komen in de maatschappij. Voor mij: acht jaar die mijn hele - overigens prettige - bestaan alhier overhoop gooiden. Regelmatig trad je in de openbaarheid. En of! Nóóit zal ik vergeten hoe je dat deed voor de rechter inzake de ..kwestie". Gelukkig realiseerde ik me wel dat je mede al die anderen vertolkte (met pijpen en witte pantalons, Jarino's, ambtsbe kleders, en vlak ook de Unigro's en grutters niet uit), die al jaren met de meest stompzinnige argumenten en adviezen jolig aan kwamen rennen tot aan „watjes in de oren" toe. (Zelfs de merknaam „Oropax" werd Suzanne Pijlman. (Foto Gerard Timmerman)

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 9