Cjrocn '/warL-Jexels in het harL, Arbiter staakt wedstrijd na dreigement SVO-coach )euren van Talk of the Town verzegeld Autodealers tevreden over Stappelandshow Naheffing van 2% ton voor Tropical Sea Wachten op vergunning" TEXELSE^COURANT Predikant leidt wijnproeverij in Oosterend Tentoonstelling en feest Kotex Trainer Bep Vonk in opspraak Bestuur spreekt van misverstand PGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 10731 ior advertenties, abonnementen, etc. mgeveld en de Rooy B.v., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, fefoon 02220-12741. Telefax 02220-14111. jdactie Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 820-12741. Geen krant gehad? Bel 02220-12741. Buiten kan- oruren bel uw bezorger of als die niet bereikbaar is tel. 18986. idaktie buiten werktijd Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De telefoon 02220-17266. DINSDAG 10 NOVEMBER 1992 Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; N.M.B. nr. 67.34.60.398 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs 46,20 per half jaar; Los ƒ1,30 ^uurl J, rw btt hart- Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van in de Weverstraat De Gereformeerde predikant J. J. N. Wilmink uit Oosterend geeft donderdagavond 19 no vember leiding aan een bijzonde re wijnproeverij, die zal worden gehouden in Rötisserie 't Kerc- keplein, aanvang 20.00 uur. Het evenement wordt gehouden ten bate van de reis die een groep Texelse jongeren de ko mende zomer maakt naar Kenia, om in een afgelegen arme streek schoollokalen te bouwen. Aan de proeverij wordt meegewerkt door meerdere bedrijven die gratis wijn (100 soorten!) en hapjes voor deze proeverij beschikbaar hebben gesteld. Dominee Wil mink beoefent het verzamelen van wijnen als hobby. Hij weet er veel over te vertellen. De proeve rij wordt in elk geval geen sno bistische samenkomst, die alleen voor doorgewinterde kenners in teressant is. De bedoeling is om er ook voor geïnteresseerde leken die nog maar weinig van wijn weten, iets lèuks en instructiefs van te maken. Deelnemers (kosten f30,- per persoon) moe ten zich vóór 16 november opga ren bij de dominee. Ankerstraat 33, telefoon 18963. Meer over Wilminks wijnhobby leest u in de volgende krant. Milieu-ambtenaar Rob Buitenweg verzegelt de deur van Talk of the Town. Inzet: Op het verbreken hiervan staat een zware straf. IFoto Tessa de Graait). Dieven gaan er met fruitbomen vandoor Van het land van een fruitkweker uit De Waal zijn eind vorige week drie fruitbomen gestolen. „Toen ik van middag op het land kwam zag ik dat er een paar bomen waren uitgetrok ken", verklaarde de vijftigjarige Waal der tegenover de politie. De fruitkweker had 600 bomen ingekuild en mist nu een pruimenboom van één meter hoog en twee appelbomen met een hoogte van 1.70 meter. De schade bedraagt circa f100,-. Schooltelevisie filmde redders Beursplein 5 In het schooltelevisie-programma „Kaart in zicht", zijn woensdagmor gen (9.00 uur) en donderdagmorgen (10.00 uur) op Nederland 3 beelden te zien de afgelopen zomer zijn ge maakt van reddingboot Beursplein 5. De reportage gaat over navigatie. Er wordt getoond hoe zeekaarten wor den gemaakt en op welke manier men ze moet lezen. Ook de werking van een kompas wordt gede monstreerd. Om een beeld te geven van meer gecompliceerde navigatie- apparatuur zijn opnamen in de KNRM-reddingboot gemaakt. zo: vóór de wedstrijd hield de arbiter een preek tegen de grensrechters. Ik heb toen tegen zijn Texelse vriendin gezegd dat scheidsrechters die tevo ren hoog van de toren blazen door gaans de wedstrijd niet in de hand kunnen houden. Mocht hij wél goed fluiten, zei ik dat ik haar vriend na de wedstrijd zou complimenteren." Deze laatste belofte is volgens Vonk ver keerd uitgelegd. Tuchtcommissie Gerrit Kamp, chef van de Noordhol landse scheidsrechters, was gisteren nog niet op de hoogte van het inci dent. „Maar de arbiter zal het één dezer dagen wel rapporteren aan het bondbestuur. In dat geval wordt het een zaak voor de tuchtcommissie." Terugkijkend vindt Bep Vonk het maar goed dat de wedstrijd is gestaakt. „De zaak dreigde uit de hand te lopen. Ik durfde niet meer voor het gedrag van de spelers in te staan." Mobiele jager gaat buiten zijn boekje Agenten bekeurden eind vorige week een veertigjarige Hoornder die vanuit zijn trekker op fazanten schoot. De jager beschikte weliswaar over een vergunning om op het land te jagen, maar de jachtwet verbiedt echter het schieten vanuit een rijdend voertuig. rt Eenakterfestival op herhaling wegens enorm succes. Veertigjarig jubileum Oosterender gym een speelse vertoning ri Nipte overwinning Texel 1 in zware wedstrijd Amnesty Texel maakt zich sterk voor Joegoslaven Kleindierensportvereniging Kotex houdt vandaag haar jaarlijkse keuring in haar gebouw in De Mars. Keur meesters J. R. S. M. Ypma, J.M. Klein-Sprokkelhorst, W. Bijlsma, C. Gelein, H. J. Huisman en K. D. Dij- kink zullen zich buigen over de Texel se vogels, eenden, hoenders, cavia's, konijnen en andere kleine diersoorten. Deze keuring is niet toegankelijk voor bezoekers. Donderdag is iedereen wel welkom tijdens de bekende Kotex- tentoonstelling. Deze wordt om 20.00 uur geopend en is extra feestelijk, wegens het 50-jarig be staan van de vereniging. De toegang is gratis. Voor f3,- kan een catalogus worden gekocht en voor 71,- kunnen bezoekers meespelen in een tombola. De openingstijden van de ten toonstelling zijn donderdag 20.00-22.00 uur, vrijdag 14.00-22.00 uur, zaterdag 10.00-22.00 uur en zondag 11.00-18.00 uur. Volgens Langeveld zit de kneep in de gages die aan de optredende ar tiesten zijn betaald. Deze zouden bij de stichting zijn geboekt volgens het „uitkoop"-systeem. De geboekte be dragen zijn de netto gages plus be middelingsprovisie, belasting en sociale lasten. De bedragen zijn be taald aan de boekingskantoren, waar bij de artiesten onder contract staan. Deze artiestenbureaus moesten zelf voor de afdracht van belasting en premies zorgen. Over de boekingen bij de stichting zou dus geen be lasting meer verschuldigd zijn. De be lastingdienst vindt echter van wél. Oud-bestuursleden Wellicht dat oud-bestuursleden de dienst van mening kunnen doen ver anderen. Kort nadat de naheffing twee weken geleden bekend werd, zijn leden en oud-bestuursleden bij de zaak betrokken. Vorige week was er in De Koog een actievergadering met oud-bestuursleden. Via inschakeling van financieel deskundigen wordt nu geprobeerd de kwestie bij de be lastingdienst bespreekbaar te maken. Berichten over dreigementen aan het adres van de scheidsrechter en diens schoonfamilie op Texel door Bep Vonk tijdens de voetbalwedstrijd Oosterend-DESS zondag in Sijbe- karspel, zijn volgens de trainer van SVO zwaar overdreven. De aantijgin gen waren voor de arbiter niettemin aanleiding de wedstrijd bij een stand van 4-0 te staken en bezorgd te te lefoneren naar de toestand van zijn relaties op Texel. Oosterend zat tegen DESS niet goed in de wedstrijd. Al na vijf minuten kwam de partij via een vrije trap 1-0 achter. De tegengoals, deels ingeleid door de snelle spitsen van DESS, volgden elkaar daarna op in rap tem po. „We speelden gewoon een slech te wedstrijd", aldus Vonk. Intussen raakten de gemoederen meer verhit. Om de wedstrijd in toom te houden trok arbiter Hartman drie maal geel voor SVO-spelers. Voor Aad van der Brink had hij zelfs rood in petto. Een opmerking van co ach/grensrechter Bep Vonk, die kri tiek uitte op de arbiter, was de druppel die de emmer deed overlo pen. Zes minuten voor rust onderbrak Hartman de wedstrijd voor een af koelingsperiode. De resterende tijd moest Vonk vanachter het hekwerk toezien. Plaagstootjes Na rust nam de irritatie onder de Oosterenders verder toe. Vonk, die te verstaan kreeg dat hij het veld niet mocht betreden, kon het niet nalaten enkele (verbale) plaagstootjes uit te delen. „Ik heb me toen laten ontval len dat ik de scheidsrechter nog wel zou tegenkomen op het eiland en dat ik zijn schoonfamilie wel ken." Zijn opmerkingen werden door de arbiter serieus genomen. „Ach, zoiets gaat in het vuur van het spel. Ik had er echt geen kwaad mee in de zin. Ze ker niet tegenover zijn relaties op het eiland. De man was gewoon over zijn toeren." Volgens Vonk berust het al lemaal op een misverstand. „Het zit Weer wachten Koos van der Burgh van de gemeen telijke milieu-afdeling legt uit dat twee zaken door elkaar heen spelen. „Het gaat om een sluitingsprocedure en de aanvraag van een hinderwet vergunning. Wij hebben er geen be hoefte aan om via de krant de beweringen van Schuiling te weerleg gen. We zitten hier om zaken moge lijk te maken, maar niet over de ruggen van de bevolking heen. Als Schuiling zich aan de regels had ge houden, was er niets aan de hand geweest." Volgens Van der Burgh is het niet te zeggen hoe lang de hin derwetvergunning nog op zich zal la ten wachten. „Het hangt er ten eerste vanaf óf deze kan worden ver leend. Kèn het, dan is het afwachten of er bezwaren tegen worden inge diend. En gezien de tientallen klach ten die bij ons zijn binnen gekomen, verwacht ik dat wel. En dan wordt het opnieuw afwachten wat de Raad van State doet...." Als de zegels op de deuren van Talk of the Town wor den verbroken en het bedrijf de slui ting overtreedt, is dat een misdrijf op gebied van economische delicten. Hierop staan zware straffen. rard Schuiling: ....niet als een kemphaan mover de gemeente... herhaalde klachten over geluidso- last besloot de gemeente op 10 een bevel tot sluiting uit te geven or Talk of the Town. Gerard Schui- g ging hiertegen in beroep en oeg schorsing aan bij de Raad van ate, waardoor hij de sluiting nog ige tijd kon uitstellen. Het bedrijf ek zonder hinderwetvergunning te laien. et pand had een hinderwetvergun- g. Maar omdat we de zaak een etje hebben verbouwd bleek dat o nieuwe moest worden aange- aagd. Dat is inmiddels gebeurd", |t Schuiling uit. „We hebben eeënhalve ton in geluidsisolatie investeerd. Dat leverde een gunstig oestisch rapport op, dus ik was t bang voor verdere overtredin- n." Kemphanen huiling besloot zijn beroepsproce- re tegen de sluiting bij de Raad o State niet nader toe te lichten, t wilde liever niet met de gemeente 'et zo'n 2200 bezoekers is de Stappeland-autoshow een succes gewor- fen. De dealers waren er blij mee. „Het viel me mee hoeveel mensen er vamen. Het is een prima lokatie voor zulk soort tentoonstellingen", al bs één van hen. Het publiek vermaakte zich met het bekijken van de fcuwste automodel len en de stand van beveiligingsdeskundig Hans pi !,eppeland-eigenaar Nico Erwich maakte van de gelegenheid gebruik °0r een enquete te houden onder de bezoekers. Bijna 1700 personen Me deze in, 1517 daarvan gaven aan dat vaker zulke evenementen in hal moeten worden gehouden. - „deurprijs", een reis naar Eurodisney, is gewonnen door Monique Hal- Ma uit Den Burg. IFoto Tesse de Graaft) oor de deuren van Talk of the iwn te verzegelen hebben mede erkers van de gemeentelijke milieu- Ideling gisteren een einde gemaakt in de bedrijfsactiviteiten van Ge lid Schuiling uit De Koog. Het café in pas weer open als een hinder- «tvergunning is verleend, maar dat in nog wel even duren. als kemphanen tegenover elkaar ko men te staan, want ik dacht dat ik de vergunning wel gauw zou krijgen. Het is mij nooit gemeld dat ik in tus senliggende periode nog in overtre ding ben geweest, dus ik dacht dat het met de sluiting wel los zou lo pen." Tot zijn verbazing kwam de horeca-exploitant twee weken gele den tijdens een hoorzitting op het raadhuis tot de ontdekking dat de sluiting spoedig dreigde voor zijn zaak. „Achteraf blijkt dat de deuren een paar keer 's avonds hebben open gestaan. Maar ik heb de mannen van milieu nooit meer gezien. Ik dacht dat ze verplicht waren metingen te melden." Volgens de gemeente ge beurt dit ook, maar aan de branche organisatie, in dit geval Horeca Ne derland. Isolatie Omdat de bezwaren tegen de sluiting door Schuiling niet waren voorzien van commentaar, besloot de Raad van State op 22 oktober dat de ge meente tot sluiting mocht overgaan. Dat gebeurde gisteren in aanwezig heid van de politie. Schuiling: „En dat terwijl we waarschijnlijk het best geïsoleerde bedrijf van De Koog zijn. Ik word moedeloos van het gevecht met de gemeente. Zonde van de tijd." De stichting Tropical Sea Festival heeft van de belastingdienst een na heffing van ruim f240.000,- ontvan gen. De vordering heeft betrekking op de jaren 1987 tot en met 1990. Volgens het stichtingsbestuur is keu rig aan alle verplichtingen voldaan, maar heeft de belastingdienst op grond van onvolledige informatie ver keerde conclusies getrokken. Inmid dels heeft de stichting bezwaar gemaakt en de belastingdienst ver zocht om een gesprek. De naheffing is het gevolg van een controle, die de belastingdienst in het begin van de zomer hield. Volgens een woordvoerster van het ministerie van Financiën ging het om een ge wone controle, die in dezelfde perio de ook bij andere Texelse bedrijven is uitgevoerd. Omtrent het hoe en waarom geeft het ministerie geen commentaar. Het bestuur van de stichting verzuim de andere betrokkenen in te lichten toen de belastinginspecteurs op de stoep stonden. Voorzitter Gerard Schuiling zou de enige zijn geweest die van het onderzoek op de hoogte was. Hij en het andere bestuurslid, penningmeester Frits Langeveld, had den er oud-bestuursleden bij moeten betrekken, omdat die de belasting dienst inlichtingen konden verschaf fen over de administratie in de periode '87-'90. Evenmin stelde het bestuur de leden van de stichting (de Koger café's en disco's) op de hoog te. „Die controle was middenin het seizoen. Dan staat je hoofd er niet naar. Inderdaad hadden de verant woordelijke personen van destijds er bij gehaald moeten worden. Nu heeft de belastingdienst een niet complete boekhouding meegekregen", aldus Langeveld. Uitkoop De stichting Tropical Sea Festival heeft als hoofdtaak het organiseren van de muziekfestivals Tropical Sea (eind augustus) en Back to the Six ties (begin juni). Inkomsten worden verkregen uit entreegelden (verkoop passepartouts) en sponsoring. Het geld dat hierdoor binnenkomt wordt aangewend om de organisatiekosten te dekken.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 1