Eénakterfestival: veel afwisseling Lange zit voor liefhebber èxel 1 tweede na waarbevochten zege ogramma zaalvoetbal GVT-turners starten competitie goed Voetbaluitslagen Spannend verloop basketbalcompetitie Topduel in hoofdklasse Texels zaalvoetbal Zwaluwen kansloos tegen koploper BKC Vier goals en rood voor spits De Koog Amnesty in actie voor Joegoslaven Wedstrijd kerstbokaal in de manege Eerste punten voor damesvoetbalteam Tetak aan kop in tafeltennisstrijd 99 (INSDAG 10 NOVEMBER 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Bijna acht uur waren de volhouders onder de pannen tijdens het derde éénakterfestival dat zondag werd ge houden in Klif 12. Een lange zit, laar wel een dragelijke, door grote variatie in de gespeelde stukken en de goede, tot zeer goede kwaliteit van het gebodene. Texelse Anne Wil Blankers (Aafke Geense ntwaakt uit 29 jaar slaap. lif zat afgeladen vol. Veel he rstellenden moesten worden te- urgesteld, want het theater was al een vroeg stadium uitverkocht. lm toch meer mensen te laten ge- eten van de vele culturele oogstandjes, is besloten een extra zond te houden. Op vrijdag 20 no- omber worden vanaf 19.00 uur zes on de acht stukken nogmaals opge- oerd. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Klif l theatergroep Klif 12 startte de rtind met een stuk van W. (Pip) Bar- 3rd, dat het publiek volledig op het •rkeerde been zette. De aanvankelijk jetige liefdesgeschiedenis liep volle- ij uit de hand toen de buurman iob Jongejan) binnenkwam, die zijn kst niet zo goed leek te kennen, laar toen begonnen alle spelers de luffleuse bij het spel te betrekken bemoeide zelfs de regisseur zich vanuit de zaal mee.... medewerkers van Klif hebben een ruime toneelervaring. De soepelheid waarmee ze spelen en het gemak waarmee komische situaties worden uitgebuit dwingt bewondering af. Het was een lekkere binnenkomer. Dronken Een combinatie van humor en trage die vormde „Een lichte lunch", gespeeld door toneelgroep Ooster end. Ina Schrama en Karin Nauta spelen een truttige en een zeer vlotte zuster, die tijdens de lunch eikaars gedrag be- en veroordelen, waarbij ze ruim twee flessen wijn in hoog tem po naar binnen werken. Omdat deze door ober Jeroen Nauta op het to neel worden opengemaakt, dacht het publiek ervan getuige te zijn hoe de twee goed op dreef zijnde Texelse actrices zich vreselijk bezatten. Ach teraf verklapte het tweetal dat op kunstige wijze de flessen waren ge vuld met wijn en appelsap.... Dit deed echter niets af aan de vlot heid van het spel. Alleen ober Nauta leek wat houterig, maar omdat dat wel bij zijn rol paste was er eigenlijk niets aan de hand. Slaapziekte Na deze wat lichtere kost stond „Een soort Alaska" van Harold Pinter op het programma, vertolkt door de sterspelers van Sint Jan. Een moedi ge keuze, want het stuk vereist een hoge concentratie van spelers èn het publiek. Het verhaal gaat over Deborah, die na 29 jaar „wakker" wordt. Zij heeft slaapziekte gehad. Flitsen van herin neringen, afgewisseld met confronta ties met het heden vormen een spanningsboog die nog wordt ver sterkt doordat de spelers op het to neel niet tegenover elkaar zijn geplaatst, maar juist met de ruggen naar elkaar toe. Aafke Geense heeft al eerder bewe zen dat zij de Texelse Anne Wil Blan kers is. Zeer intens was haar vertolking, die het eilandelijke niveau duidelijk ontstijgt. Medespelers Paul van Hoof en Gea Doeven, die als arts en zuster zeker hun mannetje staan, sneeuwen eigenlijk onder bij wat Geense teweeg brengt. Dit is toneel van een kaliber waarmee het drietal rustig het land zou kunnen intrekken. Sprookje Terwijl het publiek nog aan het bijko men was van het Pinter-stuk, werd op het toneel alweer een verhaal op gevoerd dat de aandacht vereiste. De volgorde was misschien niet hele maal gelukkig, maar de dames Berg huis, Wolf en Eelman wisten de belangstelling van de toeschouwers opnieuw te vangen èn vast te houden. „Dag monster" is een kindersprookje dat is opgevoerd voor leerlingen van Texelse scholen. Omdat de rollen door de actrices worden gewisseld, is het een boeiend stuk waarin de opbouw van een traditioneel sprookje wordt gekoppeld aan het thema: je kunt je lot niet ontlopen. Het drietal speelt professioneel. Tijd voor leut Na de pauze was het tijd voor de „leut". Gelegenheidsformatie TC kwadraat, met medewerkers van Lan- geveld en de Rooij, speelde een stuk van Pip Barnard. Het zou appels met peren vergelijken zijn als wordt ge zocht naar overeenkomsten met de vier voorgaande stukken. Niet alleen was het verhaal totaal anders, ook de wijze van acteren stond niet in verhouding tot het voorgaande. Dat wil echter niet zeggen dat het slecht was. Het publiek heeft smakelijk kun nen lachen. Antoon Goes als ontwer per en vrouwenliefhebber kwam goed uit de verf, evenals Carina Bakker als secretaresse die een verhouding heeft met haar baas. Gooitzen Kedde was iets minder geloofwaardig, te meer daar hij constant licht grijnsde, wat de indruk van een gehaaide za kenman teniet deed. Joan Meijer als vrouw van lichte zeden liet zich he laas meeslepen door het spreektem po van Bakker, na een goed samenspel met Goes. Door het TC viertal .werd het snelheidsrecord ge broken. Door het afraffelen van de tekst kwam er van acteren te weinig terecht. Toneelgroep Verdraaid: om de beurt in de rol van het lieve meisje. iFotos Tessa de Graaf) Vuilnis Opvallend en bijzonder was het op treden van Lia Coutinho, Aris van Zeijlen en Cor van Heerwaarden in het serieuze stuk „Vuilnis". Dit gaat over een huwelijk dat op springen staat. Het acteerwerk van alle drie was best, maar zeer storend was de duidelijk hoorbare begeleiding door de souffleuse. De Ring van de Hervormde vrouwen besloot de lange zit met een stuk waarin drie roddeltantes aangedreven door een soort waarheidsserum el kaar de vreselijkste beledigingen toe voegen. Onder aanvoering van een rolvaste Alie Boon-Haker kwijten de dames zich met plezier van deze taak. Het was grappig al bleef het ni veau in de hobbysfeer. Geforceerd De Duinkanters hebben zich in het verleden aan verschillende soorten stukken gewaagd. Nu was gekozen voor de komedie „De man met de witte jas", over een schilder die als psychiater enkele levensproblemen oplost, aangemoedigd door de geest van Freud. Dit dunne gegeven leverde wel enkele grappige momenten op, maar kon niet echt boeien. Nico Bon ne en Marja Ligt deden hun best, maar het bleef geforceerd overko men. Uitzondering was Janka Daal der, die goed in haar rol van gefrustreerde onderwijzeres zat. owel SV Texel als HSV uit Heiloo laren zich zondag bewust van het ote belang van hun onderlinge edstrijd. Beide teams draaien uit lekend mee in de top van de derde asse KNVB. Door een nipte over- inning (1-0) wist thuisclub Texel aar de tweede plaats op de rang- st op te klimmen. oor een schorsing van Paul van opgelopen tijdens de wedstrijd gen Volendam 2 en een blessure in Wim van Veen kon het gebeuren it de nieuwe aanwinst Henk Knol zijn eerste wedstrijd voor Texel on adellijk in de hoofdmacht ver- iheen. Knol speelde tot voor kort »r de eerste klasser KNVB DIO uit osterwolde, waar hij een vaste ba- splaats had. Knol trainde al bijna tee maanden met Texel mee, zodat iiner Roomeijer wist wat voor vlees in de kuip had. Texel zal, gezien laatste wedstrijd, nog veel plezier ndeze aanvaller kunnen hebben, inaf de eerste minuut zetter Texel SV op eigen helft vast. De eerste nte kans kreeg Texel na zo'n half i spelen toen Knol zeer snel met bal aan de voet op de keeper van SV afging. Mede door zijn snelheid het stuiteren van de bal kreeg de eper de kans om redding te bren- n. Het zou voor Knol een droomde- ut zijn geweest. en later bediende Knol Ralph Ko- ig met een korte lob bij een aanval er rechts. Deze aarzelde geen mo- ïnt, nam de bal op de linkerschoen de lucht en deponeerde hem on- 'eikbaar voor de keeper in de ver hoek: 1-0. «nsdag 11 november: •00 u. De Koog-Texel 2 50 u. Casino 1-Texel 3 40 u. Casino 2-Texel 1 30 u. De Krim-Klif 2 20 u. Casino 1-Klif 1 10 u. Oosterend 5-ZDH 00 u. Gempo-De Koog 5 aldienst: Jelleboog nderdag 12 november: -00 u. Selectie 50 u. - 40 u. Jelleboog 3-Casino 2 30 u. De Koog 3-Mantje 2 20 u. Casino 3-Nioz •10 u. De Koog 4-Texel 3 "dienst: ZDH dag 13 november: 30 u. Casino 2-Oosterend 4 20 u. Klif 2-Jelleboog 2 10 u. Klif 3-Oosterend 3 Ö0 u. Gamma-Texel 50 u. Klif-De Koog 40 u. Jelleboog-Betsema/Gieles 30 u. Rab-De Krim ''dienst: Rab Na de rust probeerde HSV de bakens te verzetten, maar Texel wist dat tij dens het eerste gedeelte van dê: tweede helft nog te voorkomen. Daarna was het HSV dat aanviel en Texel dat verdedigde. Simon Brand echter leidde zijn verdediging weer meesterlijk en er was voor HSV geen doorkomen aan. Na het laatste fluit signaal was iederen het er over eens: Texel had een verdiende overwinning behaald door werklust en inzet. De stand bovenaan: ZAP 9-16; Texel 9-12; Helder 9-12; HSV 8-10; De Rijp 8-10. Tijdens de zondag in de Beatrixzaal gehouden turnwedstrijden voor ray oncompetitie eindigden de Texelse turnsters zowel als ploeg als indivi dueel op de bovenste plaats. De jongste meisjes (t/m 10jaar) in ni veau 6D hadden stevige concurrentie van Lycurgus Advendo uit Schagen. Sandra Koopman, Karin Zwaneveld, Marit Hoogenbosch en Jolanda Bre- man turnden 98,15 punten bijelkaar. Dat was slechts 0,1 punt meer dan de tegenstander. Individueel was Ka rin Zwaneveld eerste met 33,25 pun ten. In nivo 5D (meisjes t/m 12 jaar) was het eveneens een spannende wedstrijd. Het uiteidelijke verschil met tegenstander Lycurgus Advendo was 0,9 punten in het voordeel van de Texelse turnsters. Ook individueel kwam GVT sterk uit de bus met een eerste plaats voor Sanne Schoo met 32,50 punten en een tweede voor Cyntha van Heerwaarden met 31,05 punten. In niveau 3D, 2D en 1D was het lek ker warm draaien voor de Texelse kampioenschappen turnen die op 28 november plaatsvinden in de sporthal Ons Genoegen. Maar liefst veertien turnsters lieten zien op alle fronten op de goede weg te zijn. Dankzij veel krachttraining en meer uren trainen liepen de oefeningen vlotter, waren er geen grote blunders en blessures. Dit alles resulteerde in een gemakke lijke overwinning op de Centrale turn- groep uit Zijpe. In niveau 3D was Annemieke Moor eerste met 33,25 punten. In niveau 2D was Sanne Brü- gemann eerste met maar liefst 34,25 punten, waarmee zij ook aan de overkant goed voor de dag kan ko men. In niveau 1D was het Nienke Postma die goed onstpannen haar wedstrijd won met de ook niet on- aanzielijke score van 34,05 punten. Tot slot turnden in nivo 2C twee Texelse turnsters een onderling duel uit. Dit duel werd gewonnnen door Sigrid van Heerwaarden met 33,15 tegen 32,95 voor de licht geblesseer de Liesbeth Brouwer. Zaterdag 7 november: Assendelft-De Koog(Z) 1-6 Junioren: Texel A1-Reiger Boys A1 4-2 Tex. Boys C1-Texel C1 14-0 HRC B2-Oosterend B1 2-7 JVC B2-Texel B1 6-1 JVC C2-Tex. Boys C2 2-2 Texel C2-ZAP C2 12-0 Dames: Tex. Boys-Marken 5-3 Meisjes pupillen: Tex. Boys-Reiger Boys 6-0 Texelse pupillencompetitie: Texel F1-De Koog F1 20-0 Oosterend F1-ZDH F1 1-9 SVC F1-Texel F2 2-1 Tex. Boys F1-SVC F2 24-1 Tex. Boys E1-ZDH E1 15-1 Oosterend E1-Tex. Boys E2 afgel. De Koog E1-Texel E2 afgel. SVC E2-De Koog E2 1-14 Texel E1-SVC E1 4-4 Oosterend D1-Tex. Boys D1 1-9 Tex. Boys D2-Texel D1 0-6 Recreatievoetbal: Texel-De Koog Oosterend-Tex. Boys SVC-ZDH 3-1 2-3 2-0 Zondag 8 november: Texel-HSV BKC-ZDH Sint Boys-Tex. Boys DESS-Oosterend Berkhout-De Koog Duinranders 2-Texel 2 De Koog 2-Watervogels 2 AGSV 2-Tex. Boys 2 BKC 5-Oosterend 2 JVC 6-Texel 3 Tex. Boys 3-Winkel 3 Junioren: Tex. Boys A1-Oudesluis A1 1-0 7-1 1-0 gestaakt 0-6 1-1 0-2 afgel. 3-2 0-6 0-3 3-0 De eerste twee wedstrijden in de ei landcompetitie basketbal waren tot de laatste minuut spannend. Hema speelde tegen Tiko. In de eerste helft dacht iedereen dat Hema de overwin ning al op zak had, maar Tiko her stelde zich in de tweede helft goed en kwam zelfs op voorsprong. In de laatste minuut wist Hema toch de overwinning naar zich toe te halen, dankzij twee goede vrije worpen van Jacco Sloover (25-24). Daarna speelde De Pilaar tegen Vespertina. De laatste vijf minuten ondernam Vespertina een sprintje en wist door goed spel van Co Koers met drie punten verschil de wedstrijd te winnen (31-28). De laatste wedstrijd verliep geheel anders. Sportshop Texel nam het op tegen een veel sterker Veenbaas- Bouw. Alleen in de eerste helft wist Sportshop een paar punten te scoren. Programma vrijdag 13 novamber: 20.30 u. Hema-Sportshop Texel Kooiman 21.00 u. Kooiman Fotoservice-Tiko 12 Balcken 21.30 u. 12 Balcken-Vespertina Tiko De belangrijkste wedstrijden in het zaalvoetbal op Texel waren de wedstrijden in de achtste finales om de Texelse zaalvoetbalbeker. Jelle boog won ruim van Plus Klus en ont moet nu in de volgende ronde Betsema/Gieles, dat met 3-2 van Klif won. Oosterend 4 wist zich ten koste van Mantje 2 ook voor de vol gende ronde te plaatsen. De volgen de tegenstander is Gamma, dat weinig moeite had met Texel 3. Mantje plaatste zich ook bij de laat ste acht door De Koog te verslaan. In de kwartfinale treffen zij Casino dat met ruim verschil won van Oosterend 5. Texel had het vrij moeilijk tegen Klif 2, maar haalde uiteindelijk met 4-2 toch de volgende ronde. Tegen stander wordt Gamma 3, dat Gamma 2 met 2-1 versloeg. Vrijdag staat de topper tussen de nummers 1 en 2 (Texel en Gamm) van de hoofdklasse op het program ma. Het eerste treffen dit seizoen eindigde in een overwinning voor Texel. Aanvang van de wedstrijd is 20.00 uur. Uitslagen Oosterend-Casino 5-11. Beker: Jelleboog-Plus Klus 10-1; Klif-Betsema/Gieles 2-3; Oosterend 4-Mantje 2 6-3; Texel 3-Gamma 1-9; De Koog-Mantje 1-7; Klif 2-Texel 2-4; Gamma 3-Gamma 2 2-1. Derde klasse: ZDH-De Koog 5 3-11; Casino 3-Gempo 4-3; Oosterend 5-Texel 3 6-2; De Koog 4-Nioz 6-2. Vierde klasse: De Krim 3-Timmers Bakkerij 2-8; Klif 4-Klif 5 7-2; Rab 2-Casino 5 1-4; Oosterend 6-Mantje 3 5-2. Junioren: Casino 1-Casino 2 7-1; De Koog-Texel 3 8-2. Dames: Klif 1-De Krim 3-2; Klif 2-Casino 1-3. Benauwde zege Klif (d) Afgelopen week stond in de Texelse Courant dat de dames van het zaal voetbalteam Klif na vijf wedstrijden ongeslagen de Helderse competitie (hoofdklasse) aanvoerden. Woensdag was het echter bijna gedaan met de - voorlopige - eerste plaats van Klif. De dames traden in Anna Paulowna aan tegen ZVAP '74. Na een voor sprong van 2-0 bij rust, kwamen de Texelse dames in de tweede helft in de problemen. Helemaal spannend werd het toen ZVAP diep in de twee de helft de gelijkmaker scoorde. Er volgden kansen voor beide partijen, maar met nog maar 37 seconden te spelen leek het erop dat deze wed strijd in een gelijkspel zou eindigen. Anita Witte wist toen in een alles-of- niets poging dwars door de verdedi ging van ZVAP te slalommen en scoorde het bevrijdende doelpunt. Als klap op de vuurpijl rondde Irene Pen- ha in de laatste zeven seconden een voorzet van Anita Witte op fraaie wij ze af: 4-2. ZDH kreeg tegen koploper BKC zon dag geen poot aan de grond. De Hoornders keken op het spiegelglad de veld al na tien minuten tegen een 3-0 achterstand aan. Een korte ople ving van ZDH kon niet verhinderen dat de eindstand 7-1 werd. Dat de zwaluwen het moeilijk zouden krijgen tegen de Noordhollanders stond tevoren al vast. Vorige week gaf BKC met een 0-1 overwinning zijn visitekaartje af bij Texelse Boys. Met een nagenoeg volledige selectie ging ZDH niettemin vol vertrouwen het veld in. De thuisploegverraste echter direct met een gestroomlijnde aanval, waartegen de ZDH-defensie machteloos was. De tweede goal scoorde BKC uit een strafschop en een aantal missers bij ZDH werden zonder pardon afgestraft. Vanaf dat ogenblik namen de Hoorn ders het heft in handen. Nanning Kik kert brak door en scoorde de tegengoal. Gerard Timmerman had de tweede tegentreffer op de slof, maar zijn inzet trof de verkeerde kant van de paal. Het overwicht van ZDH bleek echter van korte duur, waar door BKC de greep op het spel her vond. Met een 5-1 achterstand bij rust was er voor ZDH ook in de tweede helft weinig eer te behalen. De stijgende lijn die het zaterdag team van SV De Koog vorige week liet zien tegen koploper ZTS heeft zich voortgezet tegen het laag ge klasseerde assendelft. Na een ruststand van 0-4 won het Koger team met 1-6 en behaalde het zijn tweede overwinning. De scheids rechter eiste een hoofdrol op door vier gele en één rode kaart te trek ken, hoewel de wedstrijd sportief verliep. Door doelpunten van Martijn de Vey en Ben Witte stond De Koog bij rust met 0-4 voor. Na rust kwam Assen delft via een penalty op 1-4. Toen De Vey wéér scoorde, sloeg de vlam in de pan. Dit doelpunt werd volgens De Koog ten onrechte afgekeurd voor buitenspel. De scheidsrechter gaf ver volgens Martijn de Vey, Aad Amsing en Ben Witte de gele kaart, niet voor overtredingen maar voor aanmerkin gen op de leiding. Ook twee spelers van Assendelft verdwenen in het boek. Even later werd het toch 1-5. Spits De Vey kon alleen doorgaan en afmaken. Na deze goal kreeg de spits voor De Koog om onduidelijke reden weer een gele kaart en moest De Koog verder met tien man. De ploeg ging echter onverdroten door met aanvallen. Piet Schotanus bepaalde via een penalty de eindstand op 1-6. Naar aanleiding van een rapport over mensonterende situaties in het voor malige Joegoslavië, roept Amnesty Texel alle eilandbewoners op om brie ven te sturen aan de partijen die deelnemen aan de vredesconferentie in Genève. Amnesty heeft voorbeeldbrieven, waarin alle strijdende groeperingen in beleefde bewoordingen worden ge vraagd te stoppen met de afschuwe lijke wreedheden en schendingen van de mensenrechten. Wie mee wil doen kan frases gebruiken als: Stop human rights violations, stop torture, stop killings, let the innocent people free. De brieven kunnen (vóór 1 decem ber) worden gestuurd naar: The dele gates to the Peace Conference on the Former Joegoslavië, p/a Amnesty International, Case Postale 254, 1211 Genève 6 Eaux-Vives, Zwitserland. Voor meer informatie kan worden ge beld naar Amnesty Texel, telefoon 18870. Op 26 en 27 december wordt in manege Akenburg de wedstrijd om de kerstbokaal gehouden. Zaterdags wordt door de pony's gereden en zondags zijn de ppaarden aan de beurt. Een ieder die meerijdt, mag een dressuurproef rijden en een par cours springen. Ook worden er theo- rievragen gesteld. De kerstbokaal is een wedstrijd waar aan ook niet-wedstrijdrijdende ruiters mee mogen doen, alsmede ruiters die geen lid van de vereniging zijn. Een ieder rijdt naar eigen niveau en leef tijdsklasse. Deze sponsorwedstrijd wordt georganiseerd ten bate van de overdekte manege. Het is de bedoe ling dat de ruiters die mee willen doen zich opgeven bij Peter Dros in de manege. Er hangt een deelneme- formulier in de foyer en bij opgave krijgt men een intekenlijst mee waar mee naar de sponsors (familie, vrien den, buren) kan worden gegaan. Het te sponsoren bedrag moet op de dag van de .wedstrijd worden ingeleverd. De vloerbedekking van de foyer is aan vernieuwing toe en ook de ge luidsinstallatie zou moeten worden verbeterd. Het binnengekomen spon sorgeld zal hiervoor worden gebruikt. In de thuiswedstrijd tegen Marken heeft het damesteam van Texelse Boys de eerste punten behaald in de zware hoofdklasse. Het Boysteam won met 5-3 en heeft hierdoor de laatste plaats overgedaan aan de te genstander van zondagmiddag. In de strijd tegen degradatie was een overwinning voor de Texelse dames noodzakelijk. Al na vijf minuten open de het Boysteam de score via Gerda Koopman. In de 13e minuut verdub belde dezelfde speelster de voor sprong. Marken was desondanks de betere ploeg, maar stuitte keer op keer op de Boys-verdediging en keepster Monique den Braven. Mar ken kwam meteen na de pauze terug in de wedstrijd. Al na vier minuten stond het 2-2. Anita Witte gaf de Boys weer wat lucht door kort na de tweede tegentreffer 3-2 te maken. Even later scoorde zij zelfs 4-2. Mar ken zette alles op alles, maar Texelse Boys profiteerde via Monique Smit. Pas in de slotfase maakten de Mar ker dames het doelpunt waarop ze de hele tweede helft jaagden. De tafeltennissers van Tetak speelden vorige week de vijfde wedstrijd tegen Spirit uit Noord Scharwoude. Lieuwe van der Veen en Martin Janssen wonnen zowel de drie wedstrijden als het dubbelspel. Alleen Cees van Hou ten had z'n dag niet, maar wist toch eenmaal te winnen. Uitslag: 8-2 voor Tetpk. Na vijf partijen gaat Tetak met 37 punten uit vijf wedstrijden aan kop in de competitie. Zaterdag speelde Tetak in het tweede gedeelte van de competitie tegen Spoetnik 4. Aanvankelijk leek het een zware wedstrijd te worden, want na zes partijen stond het 3-3. Toen nam Tetak het heft in handen en won de resterende vier partijen. Martin Jans sen pakte driemaal winst, Cecilia Strous won twee keer. Samen zegen- vierden ze ook in het dubbel. Cees van Houten kwam eenmaal als win naar uit de bus. Eindstand: 7-3 in het voordeel van Tetak. IM-ADVERTENTIE Even een pak snert in halen

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 5