Burgemeester opende trainingsveld De Koog Voldoende animo voor Jeugdbrandweer Texel Eindelijk weer zege voor Texelse Boys Historische lezing Voetbalprogramma Voetbaluitslagen PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 17 NOVEMBER 1992 DIN In De Koog, waar alles om het toerisme lijkt te draaien, moet voor de inwoners voldoende gelegenheid worden geboden om ook elkaar eens te ontmoeten en daarbij zichzelf te zijn. Burge meester Ton Schipper vindt dat het plaatselijke verenigingsleven daarbij een belangrijke rol speelt. Hij liet dat zaterdagavond blijken toen hij het nieuwe trainingsveld van SV De Koog feestelijk in gebruik stelde. Van die opening had de vere niging een groot feest gemaakt, waarvoor alle personen en instanties die aan de tot standkoming van het veld op een of andere manier had den meegewerkt, waren uitgenodigd. Oude wens Al meer dan tien jaar geleden werd de noodzakelijk uitbreiding van de ac commodatie door SV De Koog onder de aandacht van de gemeente ge bracht. Er was toen nog sprake van dat in het artikel 11-gebied een sport complex zou komen waarrpee de ver eniging geholpen zou zijn, maar daar is niets van terecht gekomen. Het meest dringende probleem was dat De Koog gedwongen was het hoofd- veld tevens als trainingsveld te ge bruiken, waardoor het veel te lijden had. De oplossing is nu gevonden in de vorm van het aangrenzende re creatie terrein dat Staatsbosbeheer jaarlijks tussen 1 november en 1 juni beschikbaar wilde stellen. Daarvoor moest het nodige gebeuren, zoals het aanleggen van drainage. De vereni ging zorgde voor doelen, vangnetten en lichtmasten. Acties Deze voorzieningen zijn van een zo geavanceerde klasse, dat het SV De dewerking van gemeente en Staats bosbeheer niets van het trainingsveld terecht gekomen zou zijn. Vooral de zes lichtmasten op het nieuwe veld zijn indrukwekkend. De De genodigden op het trainingsveld onder het felle licht van een der lichtmasten. Koog-trainingsveld ongetwijfeld het meest luxueuze van Texel is. Dat was mogelijk dank zij een investeringssub sidie van de gemeente, maar vooral dank zij de vele winstgevende activiteiten die De Koog jaarlijks ont plooit, zoals de zomerse crosslopen, oliebollenactie, het mei-toernooi en het „worst hakken" op de braderie. Vice-voorzitter Aad Eelman ging za terdag uitgebreid op dat laatste in maar benadrukte dat er zonder me- (Foto Harry de Graaf) 15 meter hoge masten zijn voorzien van kwik-jodidelampen van 2000 watt, die zodanig zijn gericht en gespreid dat overal op het veld een verlichtingssterkte van 150 lux aan wezig is, aanmerkelijk meer dan de KNVB voorschrijft. Zoals de genodig den bij een kleine demonstratie kon den zien, maken de masten op het hoofdveld daarbij een povere indruk, maar het is de bedoeling op den duur ook daar nieuwe te zetten. De nu geplaatste masten werden „af gekeken" van WGW in Den Helder en werden geleverd door het bedrijf Kaal in Oss. Voor de installatie zorg de de VEM met veel medewerking van Koger vrijwilligers. Touw Om getuige te zijn van de openings daad trokken de genodigden langs een geïllumineerd pad naar de ingang van het trainingsveld. De burge meester knipte een touw door, waar door het zeil waarmee de ingang was afgesloten naar beneden viel. Vervol gens werden één voor één de licht masten ingeschakeld, waardoor het aanvankelijk stikdonkere veld spoedig in helder wit licht baadde. Zo kon men ook de doelen bewonderden die voorzien zijn van een scharnier- constructie waardoor het net kan worden opgeklapt. Terug in de kantine wenste districts hoofd Roel Klaassen van Staatsbos beheer SV De Koog veel succes met het nieuwe veld. „Ik zal de competi tieuitslagen in de gaten houden." SV De Koog was op Texel de enige voetbalvereniging zonder trainings veld. Trainer A. Lieuwma zei blij te zijn dat aan die toestand een eind is gekomen. „We hebben nu iets waar elke oefenmeester zijn oefenstof he lemaal kwijt kan". Lieuwma had ech ter gemérkt dat het veld inmiddels o.ok fungeert als hondentoilet en vroeg om maatregelen om daar een eind aan te maken. Als cadeautje overhandigde hij aan Eelman een wedstrijdbal. Laatstgenoemde huldigde vervolgens met bloemen de VTB, de Texelse Wolonderneming en Loonbedrijf Texel voor het beschikbaar stellen van rij dend en ander materieel. Ook voor het burgemeestersechtpaar was er een boeket en zelfs kregen alle geno digden bij het verlaten van De Stam- hut een rode roos. Voor het zover was kon ieder zich tegoed doen aan een uitstekend en zeer overvloedig koud buffet, dat onder leiding van Henk Jan Klok was bereid. In de thuiswedstrijd tegen Vesdo be haalde Texelse Boys na enkele punt loze weken een verdiende overwin ning. Na rust werd de score met pri ma voetbal uitgebouwd tot 4-0. Onder koude en natte omstandighe den stond Texelse Boys voor de taak weer eens een paar punten te verga ren, nadat men drie wedstrijden ach ter elkaar verloren had zonder eenmaal te scoren. De afgelopen wedstrijden was er tevens geëxperi menteerd met de opstelling, maar nu werd weer teruggeschakeld naar het systeem met drie spitsen. Marcel Witte bleef rechtsback, Ronald van de Wetering was met Jasper Joosten terug op het middenveld en Bert Wit te werd als midvoor geposteerd. Het eerste kwartier was Texelse Boys tegen de wind in de betere en werd Vesdo vastgezet. Het openingsoffen sief ebde wat weg, zodat ook Vesdo wat aan aanvallen kon gaan denken. Goede kansen werden er in de eerste helft nauwelijks gecreëerd, zodat de prima fluitende scheidsrechter Hart man de rust liet ingaan bij een 0-0 stand. John Daalder verscheen de tweede helft in het veld voor Paul Witte en Vesdo werd weer onder druk gezet. Het langverwachte doelpunt bleef niet lang uit. Een vrije trap op de rechterpunt van het strafschopgebied werd, na het tikje van Bert Witte, door Ronald van de Wetering in de verste bovenhoek gekruld. Martijn Beerling werd gevangen door Ad Guldemond, die eerder die mid dag met 9 doelpunten een groot aan deel had in de 22-0 overwinning van Texelse Boys 2. Guldemond maakte binnen een kwartier zijn tien- De Historische Vereniging Texel houdt voor leden en belangstellen den op 26 november, aanvang 20.00 uur, een lezing. Deze wordt gegeven door de van Texel afkomstige J. Kok uit Beets in De Lindeboom te Den Burg. De titel van de lezing is: Bui tenechtelijke geboorten in de 19e eeuw. Jan Kok, zoon van Kathy en Piet Kok van de Rozendijk, promoveerde on langs op het proefschrift „Langs ver boden wegen", een studie van de achtergronden van buitenechtelijke geboorten in Noordholland in de pe riode 1812 tot 1914. Het werken met kerkeraadsnotulen en bevolkingsregisters bracht verras sende en amusante blikken in het da gelijkse leven van de 19e eeuwse mensen tot stand. Naast de analyse van de factoren die het seksueel ge drag in het verleden hebben bepaald, bood het researchwerk een beeld van de 19e eeuwse Noordhollandse sa menleving. Toegang: leden gratis, be langstellenden f2,50 p.p. de doelpunt van die middag, nadat Bert Witte een voorzet koppend op hem had teruggelegd: 2-0. Vesdo wist zich verslagen en drong niet meer aan. Texelse Boys was echter nog niet tevreden en voerde aan het eind van de wedstrijd de score nog op via twee prima doelpunten van Jelte van der Kooi. Eindstand 4-0 Zaterdag 21 november: GSCK-De Koog(z) 14.30 u. Junioren: Texel B1-SRC B2 13.30 u. BKC C1-Tex.Boys C1 13.15 u. Schagen C1-Texel C1 12.45 u. WGW C2-Oosterend C1 13.00 u. SVAP CTTex.Boys C2 12.30 u. ZAP C2-De Koog C1 14.30 u. Texel C2-JVC C3 13.30 u. Texelse pupillencompetitie: De Koog F1-SVC F1 10.00 u. Tex.Boys F1-ZDH F1 10.00 u. Oosterend F1-Texel F2 10.00 u. SVC F2-Texel F1 10.00 u. De Koog E2-ZDH E1 11.00 u. Texel E1-De Koog E1 11.00 u. Texel E2-SVC E1 11.00 u. Tex.Boys E1-Oosterend E1 11.00 u. SVC E2-Tex.Boys E2 11.00 u. Oosterend D1-Tex.Boys D2 12.00 u. SVC D1-Texel D1 12.00 u. Tex.Boys D1 Vrij Zondag 22 november: Texel-Purmersteijn 14.00 u. Vesdo-ZDH 14.00 u. Twisk-Oosterend 14.00 u. Schellinkhout-De Koog 14.00 u. ZAP 2-Texel 2 11.00 u. De Koog 2-Succes 3 14.00 u. ZAP 7-Oosterend 2 11.00 u. BKC 5-Texel 3 11.00 u. Junioren: Texel A1-Spartanen A1 11.30 u. Kreileroord A1-Tex.Boys A1 14.00 u. Oosterend B1-JVC B2 10.30 u. Dames: Tex.Boys-Winkei 14.00 u. Dinsdag 17 november Tot 17.00 uur houdt het Arbeids bureau in Den Burg open huis. De raadscommissie voor wel zijnsbeleid heeft om 19.30 uur een openbare vergadering, aan vang 19.30 uur. In dorpshuis d'Ouwe ULO heeft de Historische Vereniging Texel een bibliotheekavond, uitsluitend voor leden toegankelijk; 19.30 uur. In Cinema Texel is een filmclub voorstelling: The Lover, aanvang 20.30 uur. Woensdag 18 november Van 9.00 tot 12.00 uur wordt in het Rode kruis-gebouw aan de Jonkerstraat verkoping gehouden van artikelen die door de welfare- groep zijn gemaakt. In Cinema Texel draait om 15.00 uur „Frank en Frey" en om 20.30 uur „The Lover" (filmclub voorstelling). In het raadhuis begint de ten toonstelling van de SOS Wereld winkel onder het motto „Ontdek Latijns Amerika opnieuw". Te vens presentatie van de nieuwe koffie in half ponds-verpakking. De raadscommissie voor Ruimte lijk en Huisvestingsbeleid heeft in het raadhuis een openbare verga dering. Aan de orde komen onder meer: toeristische standplaatsen (uitleg van het begrip), inspraak bestemmingsplan buitengebied, toepassing Natuurbeschermings wet op delen van de Waddenzee en enkele voorbereidingsbeslui- ten. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 19 november De raadscommissie voor finan cieel, economisch en technisch beleid heeft om 19.30 uur een openbare vergadering in het raadhuis. Onder andere wordt gesproken over de najaarsnota, de consortgronden en de over dracht van De Wielewaal. In Rotisserie 't Kerckeplein in Oosterend begint om 20.00 uur de wijnproeverij ten bate van de World Servants-reis naar Kenia. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 20.00 uur een algemene ledenvergadering van het Texels Verbond van On dernemers. A. Schipper en G. Sutmullen spreken over „Onder nemen in de Kop". Vrijdag 20 november Om 19.00 uur begint in theater restaurant Klif 12 in Den Hoorn de herhaling van het éénacter- festival. In dorpshuis d'Ouwe ULO is een bijeenkomst van aquariumvereni ging „In Aqua Vita". Lezing over een vis- en plantenreis naar oostelijk Kameroen; 20.00 uur. In de aula van OSG De Hogeberg houden de Plattelandsvrouwen een avond samen met het R.K. Vrouwengilde, verzorgd door het Nederlands Centrum voor Volk scultuur: „Kraam gebruiken". Aanvang 20.00 uur. Hoogwater Oudeschild Di. 17 0.04 en 12.27 u. Wo. 18 1.10 en 13.40 u. Do. 19 2.15 en 15.07 u. Vr. 20 3.55 en 16.27 u. Za. 21 5.00 en 17.50 u. Zo. 22 5.55 en 19.05 u. Ma. 23 7.10 en 19.54 u. Di. 24 8.04 en 20.34 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. De zon komt 22 no vember op om 8.11 uur en gaat onder om 16.38 uur. 17 november laatste kwartier; 11 november springtij. Recreatievoetbal Texel-ZDH Oosterend-SVC Tex.Boys-De Koog 10.30 u. 10.30 u. 10.30 u. Even een pak snert in halen 1-2-3. Raadslid Gelein Jansen werd in de vorige krant verkeerd ge citeerd. Gesuggereerd werd dat de CDA'er vindt dat de horeca meer voorlichting moet geven over het slui tingsuur. Dat betrof echter een op merking van burgemeester Schipper, die door Jansen werd aangehaald. Het CDA is juist van mening dat dit, evenals de controle, een politietaak is. Collecte. De collecte voor diabetes heeft in Oudeschild f527,60 opge bracht. Ontsnapt schaap. Met medewer king van een potige taxibestuurder heeft de politie in de nacht van za terdag op zondag een ontsnapt schaap in een weiland aan de Leem kuil getild. Als het gemeentebestuur geld uit trekt vor kleding en materialen, kan de Texelse jeugdbrandweer in januari van start gaan. De animo is in elk geval voldoende. Bij de demonstratie- en voorlichtingsbijeen komst die zaterdag in en bij het ge bouw van Gemeentewerken in Den Burg werd gehouden, toonden onge veer zestig jongens en meisjes be- langsteling. Gisteren waren al vijftien definitieve aanmeldingen binnen. Het ziet ernaar uit dat twee groepen van tien personen kunnen worden geformeerd: junioren (12-15 jaar) en adspiranten 15-18 jaar). Ze zullen eens per veertien dagen instructie (45 minuten) en training (ook 45 mi nuten) krijgen, telkens op dinsdag van 18.30 tot 20.00 uur. Af en toe wordt meegedaan aan wedstrijden tegen een van de ca 200 andere jeugdbrandweergroepen in het land. Het is niet de bedoeling dat zij daad werkelijk worden ingezet bij echte branden, maar de Texelse brandweer hoopt in de toekomst wel mensen uit de jongerengroepen te recruteren en daardoor het dreigende personeelste kort te bezweren. Minimum leeftijd Zaterdag 14 november: De Koog(Z)-Zaandijk afgelast Junioren: Tex.Boys C1-Watervogels C1 4-1 Texel C1-BKC C1 1-8 Oosterend B1-HCSC B2 12-1 Texel B1-WGW B2 6-3 Oosterend C1-SVAP C1 2-1 De Koog C1-Texel C2 2-0 Meisjes pupillen: Berdos-Tex.Boys 0-6 Texelse pupillencompetitie: De Koog F1-Oosterend F1 0-10 ZDH F1-Texel F1 3-2 Texel F2-SVC F2 16-0 SVC F1-Tex. Boys F1 1-2 ZDH E1-Texel E1 2-13 Texel E2-Oosterend E1 6-0 Tex. Boys E2-SVC E2 3-3 Tex. Boys E1-De Koog E1 6-1 De Koog E2-SVC E1 2-7 SVC D1-Oosterend D1 10-2 Tex. Boys D2-Tex. Boys D1 0-12 Zondag 15 november: De Rijp-Texel 4-2 ZDH-Sint Boys 0-3 Tex.Boys-Vesdo 4-0 De Koog-Dess 0-0 Oosterend-Schellinkhout 1-7 Texel 2-VVS 2 VVS n.o. JVC 3-De Koog 2 afgelast Tex.Boys 2-WGW 7 22-0 Oosterend 2-BKC 5 4-3 Schagen 7-Tex.Boys 3 afgelast CSV A1-Texel A1 3-1 Sint Boys A1-Tex.Boys A1 afgelast Dames: Alkm.Boys-Tex.Boys 4-2 Recreatievoetbal: Tex.Boys-ZDH 4-1 De Koog-Oosterend 0-6 SVC-Texel 1-3 voor de echte brandweer is 18 jaar. Demonstratie De toegestroomde jeugd kreeg zater dag een goed beeld van de activiteit waarmee een jeugdbrandweerkorps zich bezig houdt. Daarvoor zorgden 12 leden van het korps Lisserbroek (gemeente Haarlemmermeer) en 9 le den van Heemstede. Op de Slinger weg was een soort hindernisbaan uitgezet met aan het eind een „huis" dat zogenaamd in brand stond. De jonge brandweermannen en -vrouwen moesten op de voorgeschreven wijze brandbestrijdingsmateraal aanvoeren, slangen uitrollen en aankoppelen, over een schutting klimmen, met een of meer stralen de brand aanvallen en tenslotte de hele boel weer oprui men. Het kwam daarbij aan op snel en efficiënt samenwerken onder dui delijke leiding van de commandant van de groep, die er als een bevel voerende officier voor stond. Na deze juniorendemonstratie kwa men de senioren in actie bij een brand die zogenaamd in het gebouw van het zwembad woedde, omdat op een gaskookplaat de vlam in de pan was geslagen Het kassagebouw stond vol rook en de (papieren) vlam men sloegen al uit het dak. Begeleid door mondeling commentaar via de megafoon, gingen de jonge spuit gasten de brand te lijf na op de voor geschreven wijze ladders en ander materieel in stelling te hebben ge bracht. Na afloop in de kantine werden vra gen beantwoord en kwamen de eer ste aanmeldingen al binnen. Bij de informatie werd er de nadruk op ge legd dat iemand van de jeugdbrand weer niet automatisch bij de echte brandweer wordt aangenomen als hij daar solliciteert. „Maar je hebt wel een grotere kans, omdat we je al kennen en je geschiktheid hebben kunnen beoordelen". Om tot de jeugdbrandweer toegelaten te kunnen worden is een eenvoudige medische keuring nodig. De contributie is be paald op f7,50 per maand. De leder zijn verzekerd en krijgen kleding en andere benodigdheden in bruikleen. Voor lesmateriaal en ook voor een drankje tijdens de les wordt gezorgd in I De jeugdbrandweer van Lisserbroek en Heemstede gaf onder grote belangstelling van Texelse leeftijdsgenoten een demonstratie. Foto Harry de Graf Psalm 1391 Geheel onverwacht is een einde gekomen aan het aardse leven van onze lieve zoon, broer, zwager en oom Dirk van den Brink in de leeftijd van 35 jaar. Groot is ons verdriet. Toch mogen wij bidden om kracht en sterkte om zonder hem verder te kunnen gaan. J. van den Brink R van den Brink-Poortinga Gré en Johan Joey Aart Johan Roland Arend Annelies Oosterend, 14 november 1992 Mulderstraat 16, 1794 AB De rouwdienst zal worden gehouden op don derdag 19 november om 11.30 uur in de Gere formeerde kerk te Oosterend, daarna zullen wij hem begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de Algemene Begraafplaats aan de Ach tertune. Gelegenheid tot condoleren is er woensdag 18 november van 19.30 tot 20.30 uur en na de begrafenis in het Kerkelijk Centrum aan de Pe perstraat. Condoleance-adres: Fam.J. van den Brink, Mulderstraat 11, 1794 AA Oosterend NH. Gevoelens van onmacht en verdriet om het afscheid van Rust in vrede. Annie en Jaap Kooger March Heijnen Namens Begeleid Wonen Texel. Wij missen nu voor altijd zijn inzet bij het opbouwen van de markt, zijn liefde bij het verzorgen van de tuinen, maar bovenal zijn vriendelijke en lieve aanwezigheid. Wij weten naar wie hij wilde. Dirk van den Brink Zijn collega's van De Bolder Het Gemeentebestuur van Texel Het gemis blijft, maar uw geweldige belangstelling in welke vorm dan ook bij het overlijden van mijn lieve man, vader en opa NICO KUIJPER heeft ons veel goed gedaan. Hiervoor willen wij u allen, die zo naast ons gestaan hebben in deze moeilijke tijd, onze dank zeggen. N. Kuijper-Barhorst kinderen en kleinkinderen Den Burg, november 1992

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 2