PresentJ ZEGEL Mark Jan Mulder behaalt Texels turnkampioenschap Lange brigade" dwingt Texel tot puntendeling ^PrakUschift 3 SLOGGI SLIPS 2 SLOGGI SLIPS Hond Tommie winnaar Banda- en Bosbokaai Zaalvoetbalprogramma Voetbaluitslagen Winnende zaalvoetbal goal ongeldig verklaard B-veld Texelse Boys droogt gestaag op Tafeltennisvereniging Tetak vrijwel zeker kampioen Voetbalprogramma v~~ Heren Mareis vaster op tweede plaats )2 DINSDAG 1 DECEMBER 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 7 I'M. ADVERTENTIE voor haar met 5 gulden korting. voor hem met 5 gulden korting TEXTIELHUIS Binnenburg 1 - Tel. 12258 Ruim acht uur lang waren 32 leden en hun trouwe viervoeters van de Hondenclub Texel in actie voor de onderlinge wedstrijden. Clubkampi oen werd Hans Jansen uit Oude- schild, maar de hond Tommie van Pieter Duin uit De Cocksdorp was met twee trofeeën de held van de dag. Met het onderdeel speuren behaalde Duins bijna 2-jarige Golden Retriever 97 van de 700 punten en kreeg hier voor de Marius Banda-beker. De jon ge hond bleek ook de lenigste van allemaal. Het dier legde de behendig- heidsproef het snelst af, goed voor de Bart Bos-bokaal. De prijzen zijn vernoemd naar bestuursleden van de Texelse club die zich bijzonder voor het opzetten van de betreffende on derdelen hebben ingespannen. Be hendigheid is een nieuw onderdeel, waaraan de honden enthousiast mee doen omdat ze zich helemaal kunnen uitleven. Het spoorzoeken vereist meer beheersing en nauwkeurigheid. Zondag op het clubterrein aan de Ro- zendijk moesten de honden twee voorwerpen zoeken op een door hun baasjes uitgezet spoor. Van de dieren werd verwacht dat ze op correcte wijze het spoor volgden. Tommie ver toonde één aarzeling, waardoor hij de maximale score net misliep. In de categorie beginners toonden Sander van Heerwaarden en zijn hond zich de beste combinatie, ge volgd door Myra Dijker en Inke de Laat. De VZH-gehoorzaamheids- wedstrijd was een prooi voor Ruud Hollander. Tweede eindigde zijn vrouw Yvonne en derde werd Pieter Duin. De verrichtingen werden aan vankelijk gadegeslagen door onver wacht veel belangstellenden, maar mede door het koude weer haakten de meeste toeschouwers in de loop van de dag af. De bekendmaking van de uitslag en prijsuitreiking vonden 's avonds plaats in Rotisserie 't Kerk plein in Oosterend, waar ook juryle den Stella Dekker en René Krijn en en de wedstrijdleiding bestaand uit Mari on Zijm, Herre Oosterhaven en Hans Jansen voor hun inzet werden be dankt. De prijswinnaars van de onderlinge wedstrijd van Hondenclub Texel bijeen. Staand v.l.n.r.: Hans Jansen, Myra Dijker en Herre Oosterhaven. Zittend: Inke de Laat, Yvonne Hollander, Ria van Beek, Marion Zijm, Sander van Heerwaarden en Pieter Duin. Voorgrond: Ruud Hollander. (Foto Frans Hopman) Tex.Boys F1-Texel F1 10.00 u. Zondag 6 december: Helder-Texel 14.30 u. Dirkshom-Tex.Boys 14.00 u. DWOW-ZDH 14.00 u. Jisp-Oosterend 14.00 u. ZAP 4-De Koog 2 14.00 u. WGW 6-Oosterend 2 12.45 u. Oudesluis 3-Tex.Boys 3 14.00 u. Recreatievoetbal: Snerttoernooi terrein SVC Overzicht van de sporthal tijdens de ochtendwedstrijden van het Texels turnkampioenschap. want voor het eerst werd door de sporters geen kritiek geleverd op de beoordeling. GVT-docent Nico Stoter toonde zich tevreden over de presta ties van de jeugd en verwacht dat verscheidene van zijn pupillen hoge ogen zullen gooien op de rayon wedstrijden in januari. Samen met Gerrit Verhoeven van de Texelse Sportraad had Stoter het leeuwedeel van de organisatie op zijn schouders genomen. Winnaar bij het recreatieve onderdeel werd GVT uit Den Burg met een gemiddelde voor sprong per lid van 1,04 punt op num mer twee, Gymvereniging Oudeschild (GOS). Dat de prestaties van de jeugd van Gyvo uit De Koog en ZDFI uit Den Hoorn iets minder uitvielen kwam mede doordat hun gymlessen tijdelijk vervielen. Individueel 's Avonds turnden selectiegroepen van diverse Texelse verenigingen op verschillende niveaus. Met een ge middelde score van 8.67 werd Mark Jan Mulder uiteindelijk overall kampi oen. De triomf betekende een opste ker voor de turner, die na viermaal jeugdkampioen te zijn geweest even een moeilijke periode doormaakte. Ditmaal echter liet hij Wilco Drijver, die vorig jaar Texels kampioen werd, achter zich. Drijver zette met een ge middelde score van 7,66 toch nog een goede prestatie neer. Op een ge zamenlijke tweede plaats kwamen Nienke Postma en Bettine Schraag (gem. 8,24). Vermeldenswaardig is de prestatie van Bart Tuitman en Cor Vonk (GOS-leden), die zich temidden van het geweld van GVT met een ge middelde score van 6,13 en 6,27 goed staande wisten te houden. Dat zelfde geldt voor Miriam Joustra uit Oosterend (GVO), die met een score van 7,41 bewees dat ze de voorge schreven onderdelen verrassend goed had eigen gemaakt. recreatieve jeugdleden. Omdat deze jonge gymnasten gewoonlijk nauwe lijks in wedstrijdverband sporten, on dergaan ze voor het eerst de wedstrijdspanning en biedt dit evene ment hen de kans het geleerde te demonstreren. Onder goedkeurend oog van vele ouders en belangstellen den werkten de turners de voorge schreven onderdelen af (ringen, balk, lange mat, brug en paard). Zestien juryleden die onlangs met succes een cursus jureren aflegden, brachten voor het eerst hun kennis in de praktijk. Tot iéders tevredenheid. Woensdag 2 december: 17.00 u. Casino 4-Casino 3 (j) 17.50 u. Selectie 18.40 u. Texel 2-Casino 1 (j) 19.30 u. Casino 5-De Krim 3 20.20 u. Gamma 3-Jelleboog 3 21.10 u. ZDH-Casino 3 22.00 u. Nioz-De Koog 5 Zaaldienst: De Koog Donderdag 3 december: 18.00 u. Texel 3-Texel 1 (j) 18.50 u. Jelleboog 4-Oosterend 6 19.40 u. Texel 3-Oosterend 5 20.30 u. Texel 2-Oosterend 2 21.20 u. Oosterend 3-De Koog 2 22.10 u. De Koog 4-Gempo Zaaldienst: Texel Vrijdag 4 december: 17.30 u. Casino 2-Oosterend 4 18.20 u. Mantje 2-De Krim 2 19.10 u. Bakkers IJzerh.-Plus Klus 20.00 u. Gamma-Betsema/G. 20.50 u. Klif-Casino Zaterdag 28 november: De Koog(Z)-VVZ 8-3 Junioren: Texel C1-Helder 2-5 Schagen C1-Tex.Boys C1 0-6 HRC B2-Texel B1 afgelast Succes B1-Oosterend B2 afgelast Tex.Boys C2-WGW C2 afgelast Succes CTOosterend C1 afgelast Succes C2-Texel C2 afgelast De Koog C1-HCSC C2 afgelast Meisjes pupillen: Winkel-Tex.Boys 1-2 Zondag 29 november: Texel-Spirit 1-1 Petten-Tex.Boys 4-3 AGSV-Oosterend 2-3 Twisk-De Koog 1-2 Schagen 2-Texel 2 7-3 De Koog 2-ZAP 4 1-3 WGW 4-Tex.Boys 2 3-2 Oosterend 2-Helder 5 6-4 ZAP 7-Texel 3 4-6 Tex.Boys 3-Petten 3 afgelast Junioren: Texel A1-WMC A1 3-4 Tex.Boys A1-Call.oog A1 afgelast Dames: Tex.Boys-VVZ afgelast Recreatievoetbal: Texel-Tex.Boys afgelast De Koog-SVC 1-0 ZDH-Oosterend 0-1 21.40 u. Texel-mantje 22.30 u. Jelleboog-De Koog Zaaldienst: Klif Uitslagen Hoofdklasse: Gamma-Klif 3-3; Texel-De Koog 7-2; Mantje-Jelleboog 4-2. 1e klasse: De Koog 2-Jelleboog 2 6-4; Oosterend 2-Klif 3 1-1; Gamma 2-Klif 2 3-4; Rab-Oosterend 3 5-10; Klif-2-Klif 3 4-2; Gamma 2-Jelleboog 2 6-7; Texel 2-De Krim 7-4. 2e klasse: Mantje 2-Plus Klus 2-8; Mantje 2-De Koog 3 4-3; Jel leboog 3-Casino 2 6-1. 4e klasse: Mantje 3-De Krim 3 6-1; Klif 4-Jelleboog 4 3-1; Tim- mers Bakkerij-Casino 5 5-3; .Rab 2-Oosterend 6 3-8. Dames: Casino 1-De Krim 1-10; Klif 1 -Klif 2 9-2. Junioren: De Koog-Casino 3 12-3; Texel 3-Casino 2 6-6. De meest spannende wedstrijd van afgelopen week speelde in de hoofd klasse van het Texelse zaalvoetbal, waar Gamma en Klif tegen elkaar in het strijdperk traden. Even zag het er naar uit dat Klif met de winst ging strijken, maar het winnende doelpunt werd in het (eind)signaal gescoord zodat de scheidsrechter niet anders kon dan het doelpunt annuleren en de wedstrijd met 3-3 beëindigen. Texel profiteerde van de (halve) misstap van Gamma en liep, door met 7-2 van De Koog te winnen, 1 punt in op Gamma. Jelleboog is de laatste weken een beetje van slag en zakt na de nederlaag tegen Mantje met 4-2 uit de kopgroep. In de eerste klasse gaat het goed met Klif 2 dat Klif 3 met 4-2 ver sloeg en bovenaan staat. Na de winst op De Krim met 7-4 is Texel 2 opgeklommen naar de tweede plaats met twee punten minder dan Klif 2, maar ook met een wedstrijd minder gespeeld. Het derde team in de kop groep, Oosterend 2 deed zichzelf de das om door niet op te komen en zakt hierdoor uit de kopgroep. In de tweede klasse blijft het goed gaan met Jelleboog 3 dat ook tegen Casi no 2 ongeslagen bleef. Overigens is het jammer dat er teams zijn (met name Jelleboog 3 en Klif 2 maar ook anderen) die een klasse beneden hun niveau spelen en zonder meer een aanwinst voor de hoofdklasse zouden betekenen. In de vierde klasse geeft Oosterend 6 nog steeds de toon aan. Ditmaal werd Rab 2 met 8-3 versla gen. Klif 4 staat op de tweede plaats na de 3-1 overwinning op Jelleboog 4. Ruim 350 jeugdleden van zes gym nastiekverenigingen verdedigden in sporthal „Ons Genoegen" zaterdag de eer van hun club. Bij het recrea tieve onderdeel kwam de Gym nastiek Vereniging Texel (GVT) als winnaar uit de bus. Texels turnkam- pioen werd Mark Jan Mulder, die uit handen van wethouder Tine Krijnen- Baijs (sportzaken) de wisselbeker ontving. 's Morgens was het de beurt aan de Het B-veld van Texelse Boys, dat eind vorige week door de overvloedige re genval onder water kwam te staan, droogt gestaag weer op. „Er staat praktisch geen water meer op", aldus terreinchef Dirk Maas. Nadat mede werkers van het Waterschap Texel donderdagmorgen een verstopte buis hadden schoongemaakt, daalde het slootpeil snel zodat het bodemwater via de inderhaast gereindigde draina ge snel kon wegstromen. Maas ver wacht niet dat het veld blijvende schade van de „watersnood" heeft opgelopen. „Maar met zekerheid durf ik het nog niet te zeggen. Als het de ze week droog blijft, is er een klein kansje dat komend weekend weer kan worden gevoetbald op het B- veld." De terreinchef doet tenslotte een beroep op jongelui die met fiet sen de drassige grasmat beschadi gen, het veld met rust te laten. Twee weken terug had Tetak al met 9-1 gewonnen van Watt 1 uit Wan der. Zaterdag moest Tetak 1 aantre den tegen Be Fair 4 uit Breezand. Dit team stond onderaan, dus er wa ren kansen om veel punten te pakken. Het begin van de wedstrijd ging ge lijk op. Tot het dubbelspel stond Te tak met 2-1 voor. Helaas ging de dubbel in 3 sets verloren zodat de stand weer gelijk was (2-2). Daerna werd het nog 2-3 voor Be Fair door verlies van Cecilia Strous. Dat bleek later de laatste verliespartij, want Te tak won de resterende vijf partijen. Martin Jansen en Cees van Houten, die deze middag zeer goed speelden, wonnen beiden hun drie partijen. Ce cilia Strous kwam éénmaal tot winst, zodat de eind uitslag 7-3 voor Tetak werd. Tetak heeft volgende week za terdag in de laatste wedstrijd aan twee punten genoeg om kampioen te werden. Zaterdag 5 december: Daenden-De Koog(z) 14.00 u. Junioren: WGW B2-Oosterend B1 14.30 u. Watervog. C2-Oosterend C1 13.15 u. Succes C1-Tex.Boys C2 13.30 u. De Koog C1-JVC C4 13.30 u. Texel C2-HRC C2 13.30 u. Texelse pupillencompetitie: Oosterend D1-Texel D1 12.00 u. SVC D1-Tex.Boys D1 12.00 u. Tex.Boys D2 vrij De Koog E1-ZDH E1 11.00 u. Texel E2-De Koog E2 11.00 u. SVC E1-Tex.Boys E1 11.00 u. Tex.Boys E2-SVC E2 11.00 u. Oosterend E1-Texel E1 11.00 u. Texel F2-De Koog F1 10.00 u. Oosterend F1-SVC F1 10.00 u. SVC F2-ZDH F1 10.00 u. SV Texel moest in de thuiswedstrijd tegen Spirit '30 genoegen nemen met een gelijkspel. In het tweede bedrijf van het weinig aantrekkelijke voetbalduel kreeg Texel na een snelle 1-0 voorsprong enkele kansen om de wedstrijd te beslissen, maar na Spi rits gelijkmaker was ook de ploeg uit Hoogkarspel dichtbij de overwinning. Het bleef echter bij een terechte 1-1. Texel trad aan zonder Simon Brand en Wim van Veen (beide geblesseerd) en John List (vakantie), maar had in Riewert Pol, Jan Willem Kraay en Henk Knol prima vervangers. Leen- dert Eelman nam Brands taak als li bero met verve waar. De vooruitzichten waren gunstig: Texel had uit met 3-2 gewonnen en was in vorm getuige de 5-0 zege van vorige week. Spirit daarentegen had de laatste wedstrijden verloren en stond met 7 punten uit 10 wedstrij den in de degradatiezone. Zondag was van krachtsverschil echter geen sprake. In de eerste helft bleven bei de teams onder de maat, waardoor het behoorlijk opgekomen publiek verveeld stond de kleumen langs de lijn. Na een half uur trof de boomlan ge Spirit-spits Richard Heilig (2.08 m) doel, maar dit doelpunt werd afge keurd. Door zijn lengte vormde Heilig bij corners en vrije trappen een voort durend gevaar voor de Texel-defensie. Omdat het Spirit-team nog méér spe lers telt die bijna twee meter uit de Noordhollandse klei zijn getrokken, staat het in de regio bekend als „de lange brigade". Meteen na rust schoot Texels nieuwe aanwinst Henk Knol de thuisploeg'op voorsprong. De balvaardige en wer klustige rechterspits schoot de bal hoog en hard binnen: 1-0. Tien minu ten later had Ralf Koning de beslis sing op zijn schoen toen hij alleen op de keeper afging, maar hij schoot net naast. Spirit bleef stug verdedigen en gaf weinig ruimte aan de Texel- aanvallers. Een kwartier voor het eindsignaal wierp deze verstandige taktiek van trainer Nico Mol vruchten af. Uit een ogenschijnlijk ongevaarlij ke tegenaanval profiteerde Spirit speler Niels Veul van een fout in SVT-gelederen. Met een hard, diago naal schot liet hij doelman Bart Heer schap kansloos: 1-1. Hoewel beide teams nog enkele scoringskansen kregen, bleef het daarbij. Texel-aanwinst Henk Knol zorgde voor het enige doelpunt van de thuisploeg. ifow Frans Hopman) Zondagmiddag wisten de heren Ma reis in een goed gespeelde basket balwedstrijd het Helderse Zeemacht 2 een nederlaag toe te brengen. Het toch met bange voorgevoelens voor ziene duel werd met 59-29 gewon nen en daarmee hebben de Mareis een concurrent minder in het ge vecht om de tweede plek op de ranglijst. In sporthal De Brug in Den Helder namen de Mareis met z'n negenen al snel een voorsprong van 9-2 en wisten dit tot aan de rust met vele prima scores na evenzoveel goede aanvallen tot 25-15 uit te bouwen. In de tweede helft begonnen de Mareis wat rommeliger zodat ze in een time out moesten vluchten om de draad van de eerste helft weer op te pak ken. Dit lukte daarna goed en ook het feit dat de Forwards de spelver deler van Zeemacht 2 al bij de mid dellijn aanpakten gaf de Mareis veel balbezit. Deze intercepties werden meteen doeltreffend afgerond. De Mareis bleven tot het eind toe gecon centreerd spelen. Ze moeten nu nog de Adelborsten naast zich dulden op de tweede plaats. In december staat er alleen een thuiswedstrijd op het programma tegen IBC/Noorderhaven 4. Scores: Carlo Kuip 14 pnt; Martin Koenen 13 pnt; Jos Witte 8 pnt; Perry Knijf 6 pnt; Bart Bakker 6 pnt; Jacco Sloover 4 pnt; Eric Ven- neker 4 pnt; Jaap de Wijk 4 pnt.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 7