i „Bezwaarmakers Zouteland wisten van bouwbestemming" Js^ College overlegt met dorpscommissie Den Hoorn Den Hoorn wil kleiner formaat straatstenen... SVO oppermachtig in Aartswoud Sinterklaastoernooi OSG De Hogeberg Felle bowlingstrijd 19! VRIJDAG 4 DECEMBER 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 3 „Hoornders die nu bezwaar maken tegen woningbouw in 't Zou teland wisten toen ze een huis kochten toch dat het aangren zende terrein als bouwgrond is aangewezen." In zijn openingstoespraak bij het jaarlijkse overleg tussen het college van b en w en de dorpscommissie van Den Hoorn deed voorzit ter Hans Zijm een beroep op de gemeente haast te maken met de woningbouw. „We hebben er al meer dan twintig jaar op moeten wachten." Volgens Zijm komt de leefbaarheid in het dorp ernstig in het gedrang zon der de nieuwe woningen. „Het is- toch te gek dat zelfs mensen die werken in Den Hoorn er niet kunnen wonen, maar noodgedwongen voor Den Burg kiezen." Doordat de grootte van de huishoudens kleiner wordt, vergrijst Den Hoorn. Alleen met pijn en moeite kunnen de peuterklas, het fanfare, de voetbalclub en andere verenigingen in stand worden gehou den. „We zitten aan de grens." De argumenten die bezwaarmakers tegen woningbouw in 't Zouteland (tussen de Mokweg en de Stolpweg) hadden, trok de Hoornder in twijfel. „Alternatieve bouwgrond in het dorp is voor de gemiddelde koper onbe taalbaar, evenals het opkopen van tweede woningen." Het argument dat de nieuwbouw niet aansluit bij de huidige dorpskern raakt volgens Zijm kant nog wal. „Er is geen alternatieve plaats." Kritiek op een door de dorpscommissie ge houden enquête vindt hij onterecht. „Onderzoek geeft wel degelijk aan dat er veel animo is om hier te wo nen. De lijst van woningzoekenden telt 37 gegadigden voor Den Hoorn. Alleen Den Burg scoort hoger." Vertraagd Het college voorziet tot teleurstelling van de Hoornders op korte termijn echter geen nieuwbouw. Barendregt: „We hebben gedaan wat we kunnen, maar pas als de bezwaarprocedure is afgerond zal de provincie in de loop van volgend jaar een beslissing ne men." Als die positief uitvalt is het aannemelijk dat de bezwaarmaker(s) ook tegen dat besluit bij de Kroon in beroep zullen gaan, waardoor het plan nog meer vertraging oploopt. Tweede tegenvaller voor Den Hoorn is dat in 't Zouteland voorlopig uit sluitend de duurdere vrije-sector wo ningen kunnen worden gebouwd, omdat contingenten voor sociale wo ningbouw voor Den Burg zijn gereser veerd. Dit houdt verband met de sanering binnenkort van de gebou wen van de voormalige landbouw- en huishoudschool. „Als van de achttien huizen die dan nog overblijven een aantal naar NIOZ- f n wêÊwêêMmW/ê De picknickplaats die Hoornders uit dank voor het fietspad aan de gemeente schonken, moet na twee jaar intensief gebruik worden vernieuwd. /Foto Gerard Timmerman) Hans Zijm. voorzitter van de dorpscommissie van Den Hoorn, had geen goed woord over voor bezwaarmakers tegen woningbouw in 't Zouteland. medewerkers gaat, blijft er voor de Hoornders nog weinig over", ver zuchtte Zijm. Typerend voor de woningschaarste in het karakteristieke dorp is de aan staande verkoop van een gerestau reerd pand in de Herenstraat. De gemeente, eigenaar van het huis, wil het bij inschrijving verkopen aan de hoogste bieder.Dorpsbestuurder Daan Schilling pleitte ervoor het te gunnen aan iemand die economisch is ge bonden aan het dorp. Het college deed echter geen toezeggingen. Fietspad Staatsbosbeheer (SBB) blijft weigeren grond beschikbaar te stellen voor het fietspad naar paal 9, waarvan de aanleg voor de gemeente hoogste prioriteit geniet. Om de bezwaren kracht bij te zetten verwijst SBB naar het Recreatiebasisplan, waarin het fietspadenplan niet is opgenomen. Bovendien voelt SBB niets voor een financiële bijdrage, aldus het college. „Maar dat hoeft SBB ook niet", zei wethouder Barendregt, die aangaf dat de dienst de deur nu toch op een kier heeft gezet. „SBB wil de huidige weg versmallen en op de vrijkomen de strook een fietspad aanleggen." De wethouder betwijfelde echter of deze oplossing technisch haalbaar is. Ambtenaren van gemeentewerken hebben samen met medewerkers van SBB woensdag de zaken nog een op een rij gezet. SBB-districtshoofd Roel Klaassen liet na afloop weten een compromis niet uit te sluiten. „Maar die beslissing moet het regiohoofd in Alkmaar nemen." De parkeerdrukte op Klif door de stij gende animo voor een bezoek aan theater/restaurant Klif 12, wordt door steeds meer Hoornders als overlast ervaren. „Er moet een oplossing ko men", stelde Hans Zijm. Pogingen van eigenaar Cor van Heerwaarden en de gemeente om grond voor extra parkeerruimte te verwerven stuitten van verschillende zijden op bezwaren. „Er is geen lokatie beschikbaar", ver klaarde wethouder Barendregt. Burge meester Schipper vond het een goed voorstel van de dorpscommissie om samen met de eigenaar en de ge meente om tafel te gaan om aan een oplossing te werken. Cor van Heer waarden liet desgevraagd weten in te zijn voor overleg. Picknickplaats Het picknickplaatsje bij Martha's Hoeve, dat Hoornders uit dankbaar heid voor de aanleg van het fietspad langs de Hoornderweg aan de ge meente schonken is al na twee jaar aan vervanging toe. „Maar juist om dat het een gift aan de gemeente is, is het onderhoud niet een taak van de Hoornders", opperde dorpbestuur der Gerard Bakker. Wethouder Terpstra slikte zijn royale toezegging om de picknickplaats te vernieuwen snel in toen Bakker hem op de sym boliek van de „paddestoelen" wees. „Omdat het fietspad moest wijken voor een stel paddestoelen langs de Hoornderweg hebben we dit gegeven in het bouwsel tot uiting la ten komen. Het is een soort kunst werk dus." Na onderling beraad toonden enkele Hoornders zich bereid het houtwerk te restaureren. Den Hoorn is blij dat de ge meenteraad groen licht heeft ge geven voor herstrating van de Herenstraat. Het college zegde toe dat bij de herinrichting ook het pleintje voor desupermarkt zal worden meegenomen. Ook aan de wens van de dorpscom missie om vooraf in de plannen makerij te worden betrokken, gaf de gemeentelijke afvaardi ging gehoor. ,,We willen graag een echte ouderwetse dorpstraat met een mooi pleint je, dat zowel voor parkeerruimte als voor festiviteiten kan worden benut", aldus Daan Schilling, die vergelijking trok met Vlieland. Wethouder Terpstra deed de toe zegging dat de Herenstraat in oude stijl zal worden hersteld. In het verzoek van de ,,stienepik- kers" om hiervoor kleine straatstenen te gebruiken zag de wethouder geen kwaad.... Met een 2-3 overwinning op AGSV bewees Oosterend zondag ook met veel invallers goed te kunnen preste ren. De Noordhollanders hadden geen antwoord op de snelle aanval len en goede combinaties van de Texelaars. Na een korte stilte ter nagedachtenis van verenigingsman Klaas Burger, ontspon zich direct een gelijk op gaande strijd. AGSV was vaker in balbezit, maar SVO bleek de meest kansrijke ploeg. Een schot van Robin Speets werd goed gestopt en een kopbal van Piet Koning ging net naast. Toch kwam SVO op achter stand door een solo van de AGSV- linksbuiten, die de Texelse achterhoe de en de doelman het nakijken gaf. SVO toonde zich echter niet aan geslagen en zocht de aanval. Een lob van Vincent Kaspers ging rakelings naast het doel. Toch kwam SVO op gelijke hoogte. Syl van Dijk benutte een voorzet van Robin Speets. Na rust verhoogden de Oosterenders Maandag, dinsdag en woensdag hield de OSG het jaarlijke Sinterklaastoer nooi. De brugklassen speelden volley bal, de andere klassen konden kiezen tussen volleybal en handbal. Er werd met veel inzet gespeeld om de eer en de banketletters. De uitslagen zijn als volgt: Brugklassen: (poulewinnaars) 1. Smash'68; 2. GZN; 3. Frikandel speciaal; 4. Avero Olympus; 5. The Scottys; 6. De Klungels; 7. AFC Smash; 8. Niks; 9. Not; 10. Zwervers. Klas 2: basketbal (poulewinnaars): 1. Martijn Beers, 2. De Illegalen; 3. The black evils; 4. J. Bulls; 5. Worst World. Volleybal (poulewinnaars): 1. Jaap Ravenstijn; 2. Kwam; 3. Sopjes; 4. Sannel. Klas 3: volleybal: 1. Jeroen; 2. Ronald M. Bas ketbal: 1. Jan Vlaming. 2. De Worstjes; 3. De Roelandts. Klas 4: Volleybal (poule a): 1. Monique van de Broek; 2. Flup. Poule b/c: 1. Houdé; 2. Barry; 3. Snitjes. Basketbal (dames): 1. Hanneke; 2. Saron; (ge mengd/heren) 1. Nachtmerrie; 2. Annemieke. Klas 5/6: (basketbal) 1. Veevier; 2. De Lief hebbers Volleybal: 1. TZWB; 2. B-team. de druk op de vijandelijke goal. Cees Stam werd door Piet Koning goed vrijgespeeld, maar zijn schot ging net naast. Een reeks andere SVO- aanvallen bleef zonder resultaat. Met name Speets en Van Dijk waren de AGSV-verdedigers vaak te snel af. Nadat Van Dijk was neergelegd bin nen de zestien meter, benutte Piet Koning de toegekende strafschop: 1-2. De thuisploeg werd steeds ver der teruggedrukt op eigen helft. Na goed storingswerk van Van Dijk was het Robin Speets die zijn ploeg naar 1-3 tikte. AGSV kwam vijf minuten voor tijd verrassend terug toen een afgezwaaide voorzet precies in de bovenhoek van het SVO-doel ver dween. Gemeentegrond. In De Mars heb ben verschillende bewoners stukjes gemeentegrond bij hun tuin getrok ken. De gemeente gaat hiertegen op treden. Ook bij de Noordwester doet zich dit probleem voor. Gezondheidscentrum. In de Scha kel wordt op 15 december om 19.00 uur de eindconclusie van het haal baarheidsonderzoek naar een gezond heidscentrum gepresenteerd. Om die reden begint de vergadering van de raadscommissie voor welzijnsbeleid om 20.30 uur in het raadhuis. Zonering. In de eerstvolgende ver gadering van de raadscommissie voor ruimtelijk- en huisvestingsbeleid wordt gesproken over de zonering van het vliegveld. Lex over het DFN en suikerziekte Het DFN is jarig. Maar 300.U00 diabeten in Nederland - en een half miljoen over tien jaar als we niets doen - is geen reden voor een feestje. Die onrustba rende toename moeten we stoppen. Dat kan alleen door onderzoek. Daar willen we bet Diabetes Fonds Neder land toch wel bij helpen? 10 JAAR Jarig maar (nog) niets te vieren... GIRO 5766 t.n.v. DFN AMERSFOORT Door het geloof gaf je mij hoop Veel liefde heb je mij gegeven Ik wilde nog zoveel zeggen Nog eens uw handen om mijn gezicht heen leggen Een fijne tijdEen moeilijke tijd.. Voorbij Dag lieve, lieve mams van mij Tiny Al wie op Hem zijn geloof bouwt, zal niet beschaamd uitkomen Rom. 10-11b Vervuld van fijne herinneringen maar bedroefd om haar heengaan, geven wij u kennis dat na een leven vol liefde en hartelijkheid, van ons is heengegaan mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Aaltje Frouwke van Leersum-Tuinema op de leeftijd van 83 jaar. E.W.J. van Leersum Evert en Leida netty en martin ronald en patricia, edwin Enno en Melly evert en geertje grietje en ton Elly - Cor t kees en carta wim en marietta, henk en caecilia liesbeth en wim piet, corina en ab jan Tiny en Cock john en jolanda yvonne en sjaak Kees en Bettie evert en ankie carta en tjeerd, alie Fred Wim en Lia linda en bert marco en sandra Piet en Nanda suzanne en marco miranda, daniëlle, marjolein Rita en Huug erwin, mirjam en martijn Ada en Gerard tanja en alex, stefan. en achterkleinkinderen: yasmine, floortje, linda, dolf, johan, sander, bart, dennis, cees, sjoerd, bettie, lilian Texel, 3 december 1992 verpleeghuis Texel Correspondentie-adres: E.W.J. van Leersum, De Zes 12, K9, 1791 EX Den Burg Gelegenheid tot condoleren maandag 7 de cember van 19.00 tot 20.00 uur en na de be grafenis in „De Poort" bij de Gereformeerde kerk te Den Burg. De afscheidsdienst zal worden gehouden op dinsdag 8 december om 14.00 uur in de Gere formeerde kerk, waarna de begrafenis op de algemene begraafplaats te Den Burg zal plaatsvinden. Nu jij niet meer bent van deze aarde Jij, die ik zo lange tijd een distel vond Nu pas besef ik kracht en waarde van de liefde die ons door alles en door jaren heen, verbond In de Texelse bowlingleague stak Ton Witte van team Paal 12 in goede vorm en was mede-verantwoordelijk de winst (4-1 tegen Drogisterij Mets). Piama had het in het begin van de competitie moeilijk maar speelt de laatste tijd steeds sterker. Deze week haalde het team vier punten binnen. De dames van TZN zijn ook niet te stoppen. Deze week waren het de heren van LBL die het onderspit moesten delven. Het team van Hotel Tatenhove is ook goed op dreef en haalde drie punten binnen tegen het fel strijdende team van Hotel de Strandplevier. IBS Oele/Schoo was niet opgewassen tegen Hocus Pocus, die er met de winst vandoor gingen. Bij de huisvrouwen waren T-Fords en Question aan elkaar gewaagd en deelden de punten. Bij de jeugd pak ten Neelima en Erik van het team van La Cassarole de winst op hun te genstanders de Deurdouwers. Uitslagen Bar 't Galjoen-AII Stars 2-3; Baanbrekers- Stuntteam 4-1; Drogisterij Mets-Paal 12 1-4; Hocus Pocus-IBS-Oele/Schoo 3-2; Strandplevier-Hotel Tatenhove 2-3; Bedr. Serv. Dekker-Verseput verzekering 2-3; Sommeltjes- Last Minnet 5-0; Champion Sisters-Boys-Girls 5-0; Timmers Tearoom-Team Four 3-2; Albert Heijn-Hotel De Weal 2-3; LBL-TZN 0-5; Klavervier-Tabak Spec. Mets 3-1; T-Fords- Question 2-2; La Cassarole-Deurdouwers 3-1; Drogisterij Mets-Strandplevier 2-2; De Masti- no's-Kiosk Pad Opduin 0-4. Rustig is van ons heengegaan onze lieve vader, schoonvader en opa Gerard Manse op de leeftijd van 80 jaar. Seattle, U.S.A.: Gerard en Ria Bryan Oosterend - Texel: Rob en Ria Annemarieke, Sven Robert Den Burg, 1 december 1992 Verpleeghuis Texel. De begrafenis vindt plaats op zaterdag 5 de cember om 11.30 uur vanuit het Kerkelijk Cen trum, Peperstraat 7, Oosterend naar de algemene begraafplaats aan de Achtertune. Gelegenheid tot condoleren is er vrijdag 4 de cember van 19.30 - 20.00 uur in bovenge noemd centrum, en na de begrafenis eveneens aldaar. Correspondentie-adres: Fam. R. Manse, Ankerstraat 37, 1794 BH Oosterend N.H. Wij willen iedereen heel erg bedanken voor het me deleven in wat voor vorm dan ook bij het overlijden van mijn vrouw, onze moeder en oma RIET KOOGER Vanuit uw medeleven hebben we veel kracht geput om dit grote verlies te dragen. Fam. Kooger en fam. Kaspers We hebben een zoon. We noemen hem Danny Dylan Danny is geboren op 1 december 1992 en weegt 3300 gram. Ron en Manon Kamminga Sluyscoog 39, 1791 WV Den Burg. Graag eerst even bellen voor bezoek. Hartelijk dank voor het meeleven dat wij tijdens Aly's verblijf in het ziekenhuis en bij haar thuiskomst moch ten ontvangen. De vele brieven, kaarten en bloemen, het was hartverwarmend. Aly en Biem Lap Langs deze weg willen wij iedereen, die op wat voor manier dan ook ons 25-jarig huwelijksfeest tot een onvergetelijke dag heeft gemaakt, heel hartelijk danken. Het was geweldig. Sil en Marietje Witte Boogerd 9 ledereen hartelijk bedankt die op wat voor wijze dan ook onze dag onvergete lijk heeft gemaakt. Ab-Jan en Corina Witte P.s. met speciale dank aan de Sint. Voor de belangstelling getoond tijdens mijn verblijf in het Gemini- ziekenhuis, zeg ik u hartelijk dank. C. Kikkert-Bruin Tijdelijk: Samen-Eén Hollewal 2, Den Burg. Sint-idee: 2x Sony E180 nu 14,95. Combi Brouwer Texel. Koffie met saucijzenbroodje Croissanterie op de Stee nenplaats. Sint-idee: calculator nu 4,95. Combi Brouwer Texel? Te koop: doka zwart/wit, compl. „Durst"; treinbaan met toebeh. „Fleischmann"; secretaire (eiken). Tel. 02220 - 11610 na. 19.30 Sint-idee: Braun of Philips scheerapparaat. Grote col lectie. Combi Brouwer Texel. D- en h-jeans vanaf f25,00. Spijkerhoek, Hogerstraat 15. Kado-tip: wollen Smyrna ta felkleden, 70x140 en 140x170 nu met korting, div. kleuren uit voorraad lever baar. Natuurlijk Arn. looyer. Den Burg, tel. 13179. Helders water vies? Niet met ons waterfilter. Eerst 1 week gratis proberen, dan pas beslissen. Bel. 15434. Maandag 8 uur Leerhuis, ds. Machteld den Goerderen: 30 jaar dialoog in Nes Ammin - Israël. Erwtensoep met worst. Kof fieshop op de Steenen plaats. Kindertafeltje met twee stoeltjes f 57,—. Meubelma kerij Tromp. Stoffenboet elke week iets nieuws. Sinterklaas heeft u de nieuwe gewatteerde kin- derstoffen al gezien en die mooie collectie quiltstoffen. Zaterdag in de Vitaminebron pittige Chili Con Carne, 400 gram f1,95. Herencolberts in div. kleuren v.a. 139,95. Mantje Mode, Kogerstraat 1-5. Sint-idee: compactcamera reeds vanaf f59,— Combi Brouwer Texel. Jonge vrouw zoekt kamer of woonruimte. Liefst omge ving Den Burg. Tel. 10002. Te koop: Honda Night Hawk 450, bj. eind '85. (Ameri kaans model) prijs f5900,—. Tel. 15947. T.k. Ijsmachine, 3 seizoenen jong, Pasteuriseer, 60 Itr. p/u. 't Koffiecentrum, tel. 14547 b.g.g. 14882. Last van rook of vieze lucht jes? niet met ons luchtfilter. Eerst 1 week gratis probe ren, dan pas beslissen. Bel. 15434. Decembervoordeel: jacks v.a. f169,00 Mantje Mode, Hogerstraat 1-5. Zaterdag in de Vitaminebron navelsinaasappels, 15 stuks f3,95. De Kerstbokaal 1992. Wil je meedoen aan de kerstbokaal sponsorwedstrijd, opgeven voor 12 december in manege Akenburg. Ook voor niet- clubleden. Te koop: piano. Tel. 13787. Te koop: Onkyo versterker met tuner en boxen. Tel. 12884 na 18.00 uur. Door inruil verkregen ge bruikte kettingzagen. Firma Tatenhove, Maricoweg 5, tel. 13809. Extra mooi voor de feestda gen? Kijk bij Milliner Mode. T.k.a. naaimachine z.g.a.n., Leeuwenstein, nw. prijs f998,—, vr. prijs f750,—. Tel. 14236. Te koop: Yamaha DT, pr. f500,-. Tel. 18476. Te koop: VW Golf crossauto. Kant en klaar met opgevoer de motor (gereviceerd). Pr.n.o.t.k. Nico Uitgeest, tel. 13253. Ook u kunt creator van uw leven zijn! Avatar 8-daagse cursus in bewustwording. Voorjaarsvakantie '93 op Texel. Info: lla Blanken tel. 020-6734319; Nel Boersen, tel. 020-6933683; Anneke Fel kers, tel. 020-6949502. Ik vraag niet véél, maar wél een bankkleed bij De Blauwe Rafel. T.k.: Cosmag hefmast, tel. 11410." Ik vraag niet véél, maar wél een tafelkleed bij De Blauwe Rafel. Wij zijn verhuisd van Water munt 9 naar Orchismient 15, 1796 AV De Koog. Tel. blijft 17225. Sabine en Cor Kuip. Ik vraag niet véél, maar w£l een kussen bij De Blauwe Rafel. Extra open: Atelier De Witte Engel, vr.av. 19.00-21.00 u., za. en ma. 10.00-13.00 uur. Ik vraag niet véél, maar wél een kandelaar bij De Blauwe Rafel. Op koopavon(d)tuur? Een kruikaars van De Witte Engel. Ik vraag niet véél, maar wél een zeepbakje bij De Blauwe Rafel. Rondvluchten en proefles sen ook in de winter! Maan dags t/m vrijdags van 14.00 - 16.00 uur. Tessel-Air, tel. 11464/11436. Ik vraag niet véél, maar wél een melkkan bij De Blauwe Rafel. Maandag 8 uur Leerhuis, ds. Machteld den Goerderen: 30 jaar dialoog in Nes Ammin - Israël. Leuke kleding voor kleine prijsjes nu in Spijkerhoek, Hogerstraat 15. Sint-idee: kleurenfilm 24 op namen. 3 voor f17,95!!l Combi Brouwer Texel. Zaterdag in de Vitaminebron Hollandse bloemkool per stuk f1,50. Van bakblik tot een koffiezet apparaat. Bij Rentenaar in Oosterend vind je de goede maat. Er verzorgd uitzien betekent ook op tijd uw haar laten knippen. Qnipp Kapsalon, liefst op afspraak. Tel. 12227. Sint-idee: TDK SA-90. 2 voor flO,— Combi Brouwer Nauta. T.k.a. stacaravan op Texel, 8 x 3.20 m., geheel vern. o.a. nw. keuken, bankstel 2 2'/2-zits, nw. vloerbedekking „Novilon", eethoek smeed ijzer, Sony stereo-installatie, etc. inl. tel. 023-360077. Te koop: eiken bankstel 2 3-zits, f250,—; ronde eetta fel met stoelen, f250,—; ei ken 8-kantige salontafel met tegels, f50,—; TV-kastje op wielen, f100,—, z.g.a.n. stof zuiger, f150,—. Tel. 13335.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 3