Zaalvoetbalkam pioenscha p voor B- en C-junioren Langs de weg Poep TEXELSE y COURANT De Koog start tennisvereniging Frans Kuiper begint damjaar goed EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Nieuwe wagen voor Texelse politie Daalder kampioen puzzelritten MAB Volleybalprogramma Agressieve dief overgebracht naar inrichting Storm richt weinig schade aan op Texel VRIJDAG 15 JANUARI 1993 Voor de negende keer houdt de ray oncommissie Texel zondag 17 januari het zaalvoetbaltoernooi voor B- juniorenselecties met als inzet het kampioenschap van Noordholland. Behalve de B-junioren zullen ook C- juniorenselecties strijden om het kampioenschap van Noordholland. Ook dit jaar is het de rayoncommis sie weer gelukt voldoende deelne mers te krijgen. Het jeugdzaalvoetbal in Nederland gaat achteruit, waar door het steeds moeilijker wordt goe de teams naar Texel te halen. Van de zeven rayons die behoren bij de afde ling Noordholland hebben alleen West-Friesland, Alkmaar, Den Helder en Texel een B-juniorenselectie. Een vaste gast is evenwel de afdeling Haarlem. In totaal dus vijf teams, die in een halve competitie zullen uitma ken wie de uiteindelijke kampioen gaat worden. Selectie Tijdens het toernooi zal de coach van de het Noordhollandse team spelers uitkiezen voor zijn selectie. Deze se lectie gaat later in het seizoen uitko men in het toernooi om het Nederlands kampioenschap. Het is opvallend dat de rayons Waterland waar Volendam onder valt, Zaanstreek en Schagen niet in staat zijn een B-juniorenselectie te vormen. Ook Amsterdam laat het afweten na jaren te hebben meegedaan. Jeugd is daar genoeg, maar het kader vormt kennelijk een probleem. Op Texel is nog wel kader aanwezig, maar zijn dit jaar weinig zaalvoetballers in de B-juniorenleeftijd. Ook op het veld zijn weinig B-junioren actief. Alleen sv Texel en sv Oosterend hebben een B-juniorenelftal. Vertrouwen De B-selectie van rayon Texel bestaat uit keeper Sjoerd Siebinga en spelers Fedor Eelman, Sieme Zijm, Stephan van Heerwaarden van zvv Casino, Sven Jansen en Bart Oosterhof van Oosterend en Emiel Keyser en Bob Bleyerveld van zvv Gamma. Coach is Jan Raven en begeleider Theo Hou terman. De coach ziet het komende toernooi met vertrouwen tegemoet. Twee jaar geleden werd Texel kam pioen en vorig jaar werd door een blessure van keeper Vincent Huizinga het kampioenschap op een haar na gemist. De meeste Texelse spelers hebben al ervaring opgedaan in se- lectietoernooien en zijn derhalve door de wol geverfd. Bovendien is er altijd nog het thuisvoordeel. Texel start de Eind vorig jaar zijn een paar enthousi aste tennisspeelsters begonnen met het oprichten van een eigen Koger tennisvereniging. Gekozen is voor de naam „De Koogerslag". Het enthou siasme sloeg direct over op andere spelers en speelsters zodat de nieu we vereniging op dit moment 61 le den telt. Natuurlijk kunnen er nog meer leden bij. Op 18 januari is er een tweede ledenvergadering waar gelijk informatie voor nieuwe leden zal worden gegeven. Deze avond zal tevens een bestuur worden gekozen zodat de oprichting een feit zal zijn. Mensen die geïnteresseerd zijn, zijn om 20.00 uur welkom in het Stappe- land. Wie is verhinderd maar toch lid wil worden, kan telefonisch contact opnemen met Marjan van Aken, tel. 17518 of Nel Rommel, tel. 17352. eerste wedstrijd al om 09.20 uur te gen Alkmaar. C-junioren Voor het eerst is op Texel een selec- tietoernooi voor C-junioren. Nadat West Friesland dit toernooi een aan tal malen had georganiseerd, was er vorig jaar plotseling geen toernooi meer voor C-junioren. Op het laatste nippertje zijn toen nog in Den Helder een paar wedstrijden gespeeld tussen Den Helder, West Friesland en Texel. Deze wedstrijden waren nodig om spelers te selecteren voor de Noord hollandse C-selectie. Dit jaar is toch weer een toernooi voor C-junioren, maar er zijn slechts drie deelnemers: Haarlem, West Friesland en Texel. De deelnemers spelen dan ook tweemaal tegen elkaar. De winnaar is kampioen van Noordholland en ook bij de C- junioren zullen spelers worden gese lecteerd voor de Noordhollandse C- selectie. In de Texelse C-selectie spe len keeper Roel Blonk, Ivo Witte, Klaas Marten Raven, Christian de Vries van zvv Texel, Koen Timmer, Kasper Zijm en Marc Keyzer van zvv Casino en Maurice de Groot van zvv De Koog. Coach is Theo Houterman. Bij de Texelse C-junioren is dit jaar een redelijk aanbod. De Rayoncom missie heeft nog even gedacht aan twee Texelse C-selecties, maar is daar toch weer van afgestapt. Wel licht dat volgend seizoen wel twee Texelse C-teams aanzweig zullen zijn. Senioren De selectietoernooien bij de jeugd zijn momenteel voor rayon Texel het hoogst haalbare. Alle Texelse jeugd- teams kunnen zich op zo'n toernooi redelijk tot goed handhaven. Bij de senioren heeft rayon Texel echter niet veel meer te zoeken. De Texelse se niorenselectie werd op het Alkmaarse Gouden Hoeftoernooi weggespeeld en kon na drie verloren poulewedstrij den naar huis. Geen enkele Texelse zaalvoetbalvereniging speelt met zijn eerste herenteam aan de overkant. In de rest van Noordholland wordt het zaalvoetbal steeds professioneler, maar op Texel heeft men kennelijk gekozen voor de recreatie. Daar heeft de jeugd nog geen last van, maar zo dra ze bij de senioren gaan spelen zullen ze ook vervallen tot zaalvoet balrecreanten, Bovendien is op Texel het aanbod van pupillen dit jaar mini maal. Spelen op het veld maar liefst 19 E- en F-pupillenteams, in de zaal is alleen Casino actief met een twee tal teams in de leeftijd van negen en tien jaar. Zowel s.v. Texel als alle ver enigingen in de buitendorpen laten het wat betreft de jongste zaalvoet- baljeugd afweten. De rayoncommissie hoopt dat net als andere jaren ook dit keer weer vele belangstellende ouders komen kijken. Misschien zijn er ouders die volgend seizoen zelf de jeugd in de zaal willen begeleiden. Dit selectietoernooi belooft goed en spectaculair voetbal op Texel. Het zijn immers de beste jeugdspelers van Noordholland die hun kunsten zullen vertonen. De toegang is gratis en de plaats is Sporthal Ons Genoegen te Den Burg. Scheidsrechters zijn J. van der Ploeg en D. Eelman van Texel en R. Rijkers uit Den Helder. Programma 09.20 u. Alkmaar-Texel (B> 09.45 u. Den Heider-West Friesland (BI 10.10 u.Texel-West Friesland (Cl 10.30 u. Texel-West Friesland (BI 10.55 u. Haarlem-Texel (Cl I1.20u Haarlem-Alkmaar (BI 11 55 u. West Friesland-Haarlem (Cl 12 15 u Texel-Den Helder (BI 12.40 u. West Friesland-Haarlem (BI 13.05 u. Haarlem-West Friesland (Cl 13 30 u Den Helder-Alkmaar (BI 13.55 u. Texel-Haarlem (C) 14.20 u. Haarlem-Texel (BI 14.45 u West Friesland-Texel (Cl 15.05u West Friesland-Alkmaar (BI 15.30 u. Den Helder-Haarlem (BI 16.00 u. Prijsuitreiking Tijdens de laatste partij in 1992 ging Frans Kuiper onderuit tegen Wim Timmer. De vallende vlag zorgde voor de beslissing. In 1993 moest eerst Ate Sijtsma eraan geloven. Vervol gens was Gerrit Blom ook niet opge wassen tegen de gemotiveerde Kuiper. Wim Timmer moest in de par tij tegen Victor Voskuil al snel opge ven, maar tegen Piet Bakelaar gaf hij aanvankelijk uitstekend partij, bracht z'n tegenstander zelfs in moeilijkhe den. Een onverwachte damzet deed de kansen keren. Cees Vinke vergiste zich tegen Jaap van Heerwaarden. Dat kostte hem een schijf. In een uiterste poging om er nog wat van te maken wist Vinke ten koste van het nodige materiaal naar dam door te breken. Van Heerwaarden bereikte daarbij ook de damlijn, nam vervol gens ten koste van drie schijven Vin- kes dam af, maar begon de nauwkeurigheid uit het oog te verlie zen. Vinke veerde op en kwam elke zet beter te staan. Toen de dam van het bord raakte, moest Van Heer- waarden verbouwereerd opgeven. Bart Oosterhof wist verrassend Cees Vinke een punt af te snoepen. Emile Keyser had tegen Frans Bos lange tijd het beste van het spel. Bos profi teerde handig van een foutje en zo kreeg Keyser geen loon naar werken. Gerrit Vlaming had tegen Rinus Vitta- li met een hekstelling te doen, hij verweerde zich goed en trof het niet dat Vittali uiterst geconcentreerd speelde. Vittali maakte met een mooie slagzet een berekend einde aan de partij. De uitslag van de laatste weken: G. Blom-A. Bruin 0-2; J. de Wolf-V. Voskuil 0-2; W. Timmer-F. Kuiper 2-0; G. Blom-A. Sijtsma 2-0; G. Vlaming-A. Bruin 0-2; C. Vinke-B. Oosterhof 1-1; V. Voskuil-W. Timmer 2-0; P. Bakelaar-A. Bruin 2-0; E Keyser-B. Oosterhof 2-0; M. Vittali-B. Oosterhof 2-0; M. Vittali-E. Keyser 2-0, J de Wolf-G. Vlaming 1-1; F. Kuiper-A. Sijtsma 2-0; F. Bos-G Blom 1-1; P. Bakelaar-W. Timmer 2-0; G. Vlaming-M Vittali 0-2; C. Vinke-J. van Heerwaarden 2-0; G. Blom-F Kuiper 0-2; V. Voskuil-A. Sijtsma 2-0; F. Bos-E. Keyser 2-0; V Voskuil-E. Keyser 2-0. De Texelse politie heeft een gloednieuwe Volvo 440 DL in ge bruik genomen, ter vervanging van het exemplaar uit 1989. De wagen is voorzien van het pas onthulde politielogo en een stri ping die in de toekomst voor alle politiewagens in het hele land hetzelfde zal zijn. W. Baijs, beheerder bij de dienst voertuigen van het district Alk maar, leverde de wagen af op Texel. „De oude is nog niet af. Er staat 87.000 km op de teller. Die wordt ontmanteld en gaat naar een stafmedewerker." De wagen, die op gas rijdt, is aan alle zijden voorzien van re flecterende strepen en is daar door in het donker goed zichtbaar. Niet zo blij zijn de Texelse politiemensen met het opschrift „Noord Holland Noord" op de motorkap. Dat is welis waar de naam van onze regio, maar het zegt niets. Wij willen er liever „Texel" op hebben. Mis schien is dat nog te regelen", al dus een woordvoerder. In de loop van het jaar zal ook de kleding van de Texelse politie worden voorzien van het nieuwe logo. Bij boerderij Hoogezand in polder 't Noorden bezweek woensdagavond tijdens de storm een boom lag, moest de brandweer in aktie komen om de rijbaan vrij te maken. Zaterdag werd de laatste puzzelrit van het seizoen 92/93 verreden. Er veschenen 20 deelnemers aan de start. De rit voerde van Den Burg naar Den Hoorn. Vandaar via de Ho ge Berg naar Oudeschild. Onder de dijk langs en door Spang naar De Waal. En vandaar naar Eierland naar de finish in Eierland. Van de 20 deelnemers finishten er maar 16. Drie deelnemers kwamen buiten de tijd aan en één deelnemer kwam niet meer opdagen. Hij kan nu best nog wel ergens rondrijden, want de „donkere puzzelritten" van de MAB staan bekend als zeer pittig. Dat bleek ook wel aan de hoeveel heid strafpunten die werd behaald. Zaterdag 16 januari, sporthal Ons Genoegen. 13.30 u. Tevoko 3-Adelborsten - (H) 15.00 u. Tevoko 1-Quelderduyn/Sh. 3 (H) 16.30 u. Tevoko 2-turnlust (H) 13.30 u. Tevoko 1-VCW 1 (D) 13.30 u. Tevoko 1-Los '82 1 (J/C) 16.30 u. Smash '68 1-Juvoc 3 (D) 15.00 u. Tevoko 2-Polisport 2 (D) 15.00 u. Tevoko 3-Juvoc 2 (D) Zaaldienst: Jeugd C Maandag 18 januari, sporthal Sport- laan. Den Helder: 18.45 u. HCSC 2-Tevoko 2 (D) 1. Kasse Zegel met 69 strafpunten; 2. Bert Barhorst met 70 strafpunten; 3 Dirk Westerlaken met 76 strafpun ten; 4. J. N. van de Ploeg met 100 strafpunten; 5. Peter Daalder met 107 strafpunten. Er was ook een aanmoedigingsprijs. Die ging naar Ron Witte, omdat hij voor het eers mee reed en met 214 strafpunten als laatste eindigde. Deze rit telde ook mee voor het kampioenschap. Grote winnaar werd Peter Daalder met 52 punten en hij mag zich kampioen 1992 noemen. Tweede werd Jan Ni co van der Ploeg met 44 punten en derde Bert Barhorst met 42 punten. De eerst volgende rit is op Tweede paasdag. Een 48-jarige Texelaar werd bij een supermarkt in Den Burg betrapt op het stelen van een pakje shag. Hij ging er vandoor en gaf daarbij één van de personeelsleden een duw. Toen de politie hem thuis opzocht, verzette de man zich tegen aan houding. De Texelaar was vorige week ook al een paar keer gezien bij het stelen van rookwaren. Dat was aanleiding voor de politie om hem thuis op te zoeken. Door het verzet van de man sneuvelde diens bril en een raam van de buren. Hij werd, na overleg met een hulpver- Omdat het gevaarte half over de Zwinweg (Foto Gerard Timmerman) De storm die deze week met wind kracht negen tien, met uitschieters naar elf over het eiland raasde heeft nauwelijks materiële schade veroor zaak. Bij de politie beperkte de mel dingen zich tot een ingewaaide ruit en dakkapel in De Koog. In polder 't Noorden moest de brandweer woens dagavond in aktie komen om een omgewaaide boom van de Zwinweg te verwijderen. Ook in de Dennen is de schade meegevallen. „Bijna nihil", aldus Harry Schreurs van Staatsbos beheer, die meldt dat ter hoogte van Heidehof bij Den Hoorn een boom over het fietspad is gewaaid. Elders in het bos sneuvelden enkel andere exemplaren. Door de storm van dinsdag op woensdag is zo'n tweeënhalve meter van de zandsuppletie tussen de Sluf ter en De Cocksdorp in zee terecht gekomen. Woensdagavond stuwde de elementen het water opnieuw tot 1.80 meter boven NAP op. Omdat toen tijdens hoog water, even voor middernacht, de wind al iets was ge luwd, richtte de storm die nacht ver der geen schade aan. leningsinstantie, overgebracht naar een inrichting in Heiloo. De Texelaar was een bedrag van f 23,- verschul digd aan de winkel voor de gestolen rookwaar, maar had niet genoeg geld in huis om dit te betalen. Oud en nieuw naast elkaar, het verschil in striping is duidelijk zichtbaar. IFoto Tosso do Groaff) Wij zijn niet aangesloten op het ge meentelijke riool, want de afstand is te groot. In plaats daarvan hebben we een beerput. Het betonnen geval met een inhoud van 700 liter is 15 jaar geleden door mijn toenmalige buurman Jan Hennink voor een uiterst vriendelijk prijsje geleverd en ter plekke bezorgd. De fecaliën (dat is een mooi woord voor poep) van ons en onze gasten worden daarin verzameld en door bacteriën afgebro ken. Daarbij ontstaat een betrekkelijk schoon affluent", dat via een over loop in een ondergronds puinbed te recht komt. Van daaruit verspreidt het zich in de bodem, waardoor ons aanvankelijk onvruchtbare klapzand plaatselijk heel vruchtbaar is gewor den zodat gras en bomen daar ra zendsnel groeien. Zolang je geen chloor of andere giftige troep door de wc spoelt en ook het afvalwater van de wasmachine buiten de put om leidt, werkt het systeem goed. En kosteloos, wat je van een echte riool- zuiveringsinstallatie niet kunt zeggen. We betalen dan ook geen rioolgeld en verontreinigingsheffing. Daar staat enig ongerief tegenover, want als de gasten wegwerpluiers, maandverban den, tampons en condooms in de wc gooien, raakt de boel verstopt. Dan moet ik op een meestal ongelegen moment de put leegscheppen en de bruine brij per kruiwagen naar onze moestuin rijden. Dankzij deze huma ne bemesting heeft onze rabarber een uitzonderlijke omvang en kwali teit. Echt leuk is dat strontroeren na tuurlijk met. Het spat nogal. Na afloop zit ik vol sproeten en ben ik zo vies van mezelf dat ik vijf volle minuten onder de hete douche ga staan, wat voor mijn doen erg lang is. Toch heb ik geen uitgesproken he kel aan dat schoonmaken. Het is zo ongeveer het laagst gewaardeerde werk dat onze maatschappij kent en dat je het toch doet, bewijst dat je flexibel in het leven staat. Wat ben ik toch eenvoudig, denk ik altijd als ik bezig ben. Bovendien geeft de rom mel die de verstopping heeft veroor zaakt een aardige indruk van de levensstijl van de gasten. Je kunt er zelfs conclusies uittrekken inzake hun sexuele gewoonten. Geen kwaad woord dus van die poepput. Ik zou hem niet willen missen. Vorig jaar februari raakte de put ver stopt toen ik in Indonesië zat. Mijn vrouw riep de mannen van gemeen tewerken te hulp. Die slurpten ra zendsnel de put leeg, met een mobiel apparaat dat merkwaardig genoeg niet puttenzuiger maar kolkenzuiger heet. Twee maanden later kregen we de nota: f99,60. In december, dus acht maanden later, kregen we een brief van Uitwateren- de Sluizen uit Edam. Ze hadden van de gemeente vernomen dat ze mijn put hadden geleegd en dat ze de in houd ergens in een riool hadden gestort zodat deze inhoud uiteindelijk bij hun zuiveringsinstallatie terecht was gekomen. Daar was het afval water gezuiverd en dat kon natuurlijk niet voor niks. Ik mocht dus een Aanslag Verontreinigingsheffing tege moet zien. Die aanslag kwam kort voor nieuwjaarf225,-. Een belache lijk hoog bedrag. Voor dat geld kan een gezin het hele jaar zijn afvalwa ter laten zuiveren. Samen met wat ik de gemeente had betaald was ik dus f324,60 kwijt voor het afvoeren van nog geen 0,7 m3 afvalwater. Ik wees daarop in het bezwaarschrift dat ik onmiddellijk indiende en betoogde daarin dat dit bedrag in geen enkele verhouding staat tot de verleende dienst. Vorige week, dus ongekend snel voor een ambtelijke organisatie, kreeg ik de beslissing. Het bezwaar was afgewezen omdat ze volgens de regels hadden gehandeld. De veron- treiningsheffing is forfaitair, dus een vast bedrag ongeacht de hoeveelheid afvalwater die ze voor je reinigen. Iedereen betaalt hetzelfde en voor beerputbezitters die zeer incidenteel een beetje afvalwater leveren, bestaat geen uitzondering. De aan slag werd dus gehandhaafd. Ik kon wel in beroep gaan bij het Gerechts hof in Amsterdam, maar dat ontsloeg me niet van de verplichting om te betalen, tenzij ik armlastig zou zijn, wat zou moeten blijken uit een ver klaring van de sociale dienst. Ik heb besloten het er niet bij te la ten zitten, want dit is te gek. Het mag waar zijn dat ze volgens de re gels hebben gehandeld, maar als er dit soort consequenties aan verbon den zijn, deugen die regels niet. Ik wil een beroep doen op redelijkheid en billijkheid en volgens juridisch ge schoolde vrienden zou dat best eens kunnen lukken. Temeer daar het vast houden aan de huidige regeling on verantwoorde toestanden kan uitlokken. Mensen zullen zich wel twee keer bedenken voordat ze de gemeentelijke poepslurper bellen en proberen op een andere manier van hun stront af te komen. Door het voortaan in een sloot of greppel te gooien spaar je honderden guldens uit. De regeling lokt dus milieucrimi naliteit uit en dat zal de rechter zeker in aanmerking nemen. Wat er natuur lijk moet komen is een afspraak tus sen gemeente en Uitwaterende Sluizen, waarbij de gemeente voor het afvalwater dat zij jaarlijks uit de Texelse putten zuigt en in het riool stort, een vergoeding aan U.S. betaalt ter grootte van de werkelijke zuive- ringskosten. De gemeente op haar beurt berekent dat door aan de put- bezitters naar rato van de hoeveel heid aangeleverd afvalwater en telt dit bedragje bij de rekening voor het leegslurpen Dat is billijk en werk baar. Ik ben niet de enige op Texel met een put die niet op het riool of op de sloot is aangesloten. Er moeten er tientallen zijn. Tijdens de nieuwjaars borrel van ons bedrijf kwam ik er al een tegen: collega Trijntje. Ook Trijnt je had eeuwig spijt dat ze de ge meente had gevraagd haar poep weg te halen want ook zij zat nu met die gepeperde rekening van Uitwaterende Sluizen. De gemeente had trouwens wel eens kunnen waarschuwenI Zijn er nog meer slachtoffersVast wel. Laten we de handen ineen slaan en gezamenlijk actie voeren om aan dit onrecht een eind te maken. Poepput- bezitters van Texel, verenigt u! Neem vandaag nog contact op met Harry.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7