Sportraad denkt na over complex Den Burg-zuid Aktie tankslag '82 geen garantie schoon milieu Publiek moet letten op straatverlichting 06-11J* Voetbalstanden 1 Texrels n Gemeente adviseert tanks op te graven Bedrijvi gheid TEXELSE COURANT Verenigingen brengen wensen naar voren Programma volleybal Nieuwe leiders in klaverjascom petitie Eilandcompetitie volleybal E-pupillen in de zaal Surfkampioenen nemen prijzen in ontvangst Programma basketbal Stappen voor sterke benen en billen Klif-dames hervatten competitie met zege VRIJDAG 22 JANUARI 1993 £en goede atletiekvoorzienlng is één van de wensen. De Texelse Sportraad werkt aan een rapport voor eventuele herinrichting van het sportcomplex Den Burg-zuid. De raad peilde onlangs de wensen van verenigingen die gebruik maken van de sportaccommodaties. Het ziet er niet naar uit dat SV Texel spoedig zal uitwijken naar de velden van Texelse Boys. Uit overleg met de gemeente is gebleken dat de clubs een hechte samenwerking niet zien zitten. De twee voetbalverenigingen ver wachten op één complex problemen bij toernooien, in de kleedruimten, entreeheffing en kantine-exploitatie. Bovendien hebben beide clubs een andere achtergrond en doelstelling waardoor ze samenwerking, laat staan fusie, niet zien zitten. De opstelling van Texelse Boys is iets milder, maar ook deze club heeft geen trek in een fusie. Het college van b en w legt zich hierbij neer, maar blijft van mening dat het aantal velden uit kostenover wegingen met minstens één moet worden verminderd. Waarschijnlijk wordt dit het B-veld van SV Texel, omdat dit goed aansluit bij het in dustrieterrein. Pas als SV Texel kan aantonen niet buiten dit veld te kun nen is de gemeente bereid alle vel den in stand te houden. Bovendien ontvangt de gemeente voor het ge bruik van het Boys-terrein door OSG De Hogeberg een vergoeding van het ministerie van Onderwijs. Renovatie De Sportraad wil alvast inspelen op eventuele veranderingen op het sportcomplex en inventariseerde de ideeën en wensen van andere gebrui kers van de velden, zoals de wieler en atletiekvereniging en een nog op te richten hockeyvereniging. Toenemende drukte op het complex Zaterdag 23 januari in sporthal Quelderduyn te Den Helder: 16.30 u. Quelderduyn/Sh 2-Tevoko 3 (D) Maandag 25 januari in sporthal Sportlaan te Den Helder: 18.45 u. Turnlust 2-Tevoko 3 (H) Den Burg-zuid verhoogt volgens de clubs het risico dat sporters hinder van elkaar ondervinden. Een ver dwaalde voetbal temidden van een peloton wielrenners kan ernstige ge volgen hebben, zo werd geopperd. Zo heeft de gemeente voor renovatie van de Boys-velden dit jaar ƒ1 50.000,- uitgetrokken. Atletiekvere niging Texel heeft een aanvraag inge diend voor een grasbaan van 400 meter, bij voorkeur rond het B-veld. De kosten hiervan zijngeraamd op twee ton „Als we deze twee zaken combineren, scheelt dat aanmerkelijk in de kosten", aldus Gert Pansier, ad ministrateur de Sportraad. De atle tiekvereniging wil ook verlichting plaatsen op het terrein en streeft naar een eigen kleedaccommodatie. Idee Ondanks verbeteringen van de voor zieningen met gemeenschapsgeld zal het complex in de zomer langdurig onbenut blijven. Gedacht wordt aan de bouw van een verblijf waarin groepen van de vastewal kunnen overnachten. Het vorige college voel de echter niets voor dit idee. Volgens een woordvoerder is deze kwestie in b en w nog niet ter sprake geweest. Uit de inventarisatie is verder geble ken dat handboogvereniging de Ei- landschutters, die momenteel sporthal De Ferrever gebruikt, graag een zaal met meer lengte wil. Omdat De Ferrever moet worden gereno veerd, denkt de Sportraad eerder aan uitbreiding van sporthal „Ons Genoe gen". De nieuwe zaal moet behalve voor handboogschieten ook geschikt zijn voor judo en jazzgymnastiek. De gemeente gaat pas akkoord als het plan financieel haalbaar is. Tennis Door toename van het ledental van tennisvereniging Deuce wil de club binnen enkele jaren het aantal banen met twee uitbreiden naar acht, liefst dichtbij het huidige complex aan de Emmalaan. Het Deuce-bestuur denkt dat dankzij een gewijzigde inrit een deel van het parkeerterrein bij de LTS vrijkomt voor de tennisbanen. Defini tief zijn de plannen nog niet, maar de tennisvereniging is druk doende met de uitwerking. De vijftiende avond van klaverjasclub „Den Burg" is gewonnen door Frans Boer en Frans Bos met 7353 punten. Zij stijgen daardoor drie plaatsen. Daar vlak achter met 7321 punten kwamen Erik-Jan Geus en Peter de Porto die weer zes plaatsen stegen. Johan Vinke en Jelle Wiersma scoor den ook weer goed met 7176 pun- tenl. Zij staan nu derde in het klassement. Ook een mooie score voor Frans en Truus Witte, zij hadden 7146 punten maar boekten maar één plaats winst. Dit was ook zo voor Henk Bakker en Cees Vinke, die tot 6093 punten kwamen. Karei van Heerwaarden en Rob Caspers verdre ven Gerda en Freek Veeger van de eerste plaats van het klassement. Zo wel in het totaal klassement als in de periode staan zij nu bovenaan. Programma dinsdag 26 januari: Veld A: mannen: 20.43 u. Gr. Slock 1-DGM Tex. Auto 21 30 u. 12 Balcken-Tex. Autoc. Slock 1 22.18 u. Promotie/degradatiewedstr Pilaar/Paal9/Tex. Auto-Cocky's Kapsalon 12 Balcken Veld B: vrouwen: 19.12 u. De Rival-Cohen lepe de Boer Veld C: vrouwen: 18.30 u. Smash 2-Smash 3 Ass. Bremer 19.12 u. Ass. Bremer-Vissers B. Smash 3 19.54 u. lepe de Boer-Gr. Slock (v) Ria's 20.43 u Ria's W.-Meermarkt Gr. Slock (v) 21 30 u. Wiersma A-Gr. Slock (v)Meerm. 22.18 u Texèle-Zeilmakerij Wiersma A. Wedstrijdleiding Guus en Frans, tel. 14171. Dinsdag 19 januari: Metltec/Waayer-Paal 9 0-3; RWS-De Pilaar 0-3; Teso-Gr Slock 2 3-0; Stuc. v.d. Woude- Kobeko 3-0; Paal 28/De Krim-Tatenhove 2-1; Westerlaken-Mantje 2-1; Sportshop Texel- Zeven Provinciën 3-0; Haarstudio-Question 1-2; Ecomare-LenR 0-3; NBC-PH/Oranjeboom 1-2; Wiersma Antiek-Zeilmakerij 1-2, Beauti- que Texéle-Timmers Bakkerij 3-0; Nioz-Vissers Bouwbedrijf 0-3; Ass. Bremer-Smash 2 1-2; De Rival-Meermarkt 1-2 Texelse Boys E1 en Texel E2 zijn de winnaars geworden van het zaalvoet baltoernooi voor E-pupillen, zaterdag in de sporthal. Beide teams hadden zware concurrentie. SVO E1 wist de laatste wedstrijd zelfs van Boys E1 te winnen, maar omdat de Oosterenders twee keer hadden gelijk gespeeld was dit niet genoeg voor de eindze ge. De Koog E2 had het onderlinge duel tegen Texel E2 moeten winnen, maar het bleef bij 0-0. Uitslagen Tex. Boys El-Texel E1 1-0; De Koog E1-Oosterend E1 0-0; Texell E1-ZDH E1 4-0; Oosterend E2-Texel E2 0-5; De Koog E2-Tex. boys E2 1-0; Texel E1-De Koog E1 2-0; Ooste rend E1-ZDH E1 1-1; De Koog E1-Tex Boys E1 0-1; Oosterend E2-De Koog E2 1-3; Texel E2-Tex. Boys E2 1-0, Texel E1-Oosterend E1 0-3; Oosterend E2-Tex. Boys E2 0-0; De Koog E2-Texel E2 0-0; Oosterend E1-Tex. Boys E1 1-0; ZDH E1-Texel E1 0-2; Eindstand, poule 1: 1. Tex. Boys E1 4-6, 2. Oosterend El 4-6, 3. Texel El 4-4, 4 De Koog El 4-2; 5.ZDH E1 4-2; Poule 2: 1 Texel E2 3-5; 2. De Koog E2 3-5; 3. Oosterend E2 3-1; 4 Tex. Boys E1 3-1 De aktie „Tankslag" tien jaar gele den om ongebruikte olietanks van particulieren onschadelijk te maken, blijkt geen absolute garantie dat de tanks geen bodemvervuiling meer kunnen veroorzaken. Tanks die destijds zijn behandeld met een olie bindend middel kunnen na verloop van tijd gaan lekken of instorten. Om elk risico te vermijden adviseert de gemeente de tanks alsnog te ver wijderen. Huizenbezitters reageerden met onbegrip op dit advies. Door de Wet Kopersbescherming in het Nieuwe Burgerlijk Wetboek lijkt deze zaak actueler dan ooit. Kopers van huizen kunnen de schade die het gevolg is van verborgen „gebreken" vanaf 1 januari 1991 verhalen op de vorige eigenaar. Een koper van een woning aan de Epelaan in De Koog die onzeker geworden door deze wet, informeerde bij de gemeente wat met de tank moest gebeuren kreeg het advies de tank pp te graven. Verko per Wim Boom reageert verontwaar digd. „In tegenstelling tot veel andere Texelaars heb ik die tank destijds keurig laten behandelen volgens ge meentevoorschrift, omdat ik in de toekomst problemen wilde voorko men. En nu jagen ze de koper schrik aan door te adviseren de tank alsnog te verwijderen. Ik word daar een beetje kriebelig van, temeer omdat ik een tweede tank enkele jaren later op soortgelijke wijze onschadelijk heb laten maken. Dan komen ze zeker weer?" Omdat niets erop wijst dat sprake is van bodemvervuiling is Boom niet van plan de tank op te graven. „Ik neem het risico van een toekomstige schadeclaim maar voor lief." Mocht het zover komen dan overweegt hij eventuele kosten op de gemeente te verhalen. Garantie „Alleen het weghalen van de tank is een absolute garantie dat in de toe komst geen vervuiling zal optreden. Zo luidde het advies van de gemeen te destijds, maar nu nog steeds", zegt milieu-ambtenaar Koos van der Burgh, die nadrukkelijk stelt dat de gemeente niets te verwijten valt. „De verantwoordelijkheid berust feitelijk bij de eigenaar van de tank. En het is in het belang van de bewoner zelf dat geen grondvervuiling optreedt. De gemeente adviseert daarom de tanks te verwijderen." Hij voegt eraan toe dat de manier waarop de tanks destijds „onschade lijk" zijn gemaakt afdoende moet zijn. „Maar zolang de tank nog in de grond zit heb je nooit honderd pro cent zekerheid." Huizenkopers ver plichten de verkopers dan ook steeds vaker de tank op te graven. Historie Om te voorkomen dat een netwerk van toekomstige vervuilingsbronnen zou onstaan schakelde de gemeente in 1982 het bedrijf Tankslag Noord holland bv. in om de ongebruikte tanks te verwijderen. Mede omdat dit schade aan de tuinen kon veroorza ken kozen veel woningbezitters voor een goedkopere mogelijkheid. Het be drijf verwijderde voor hen kosteloos de achtergebleven huisbrandolie uit de tank.Het ging om circa een mil joen liter. Tankslag behandelde de le ge tank daarna met een neutraliserend middel en vulde de tank desgewenst met zand, om latere instorting te voorkomen. Om de actie een succes te maken werd deze destijds met veel publiciteit omgeven. De gemeente zag steeksproefgewijs toe op goede uitvoering van het werk door Tankslag. „Maar het was toch voornamelijk een kwestie van ver trouwen", zegt Van der Burgh, die aangeeft dat men voor schadeclaims moet aankloppen bij Tankslag omdat de gemeente niet verantwoordelijk is voor de handelingen van dit bedrijf. Kosten In het Besluit Opslag Ondergrondse Tanks (BOOT), dat binnenkort in wer king treedt, is met de verplichting op genomen de tanks alsnog te verwijderen, maar in de toekomst komt het er misschien toch van. Om dat elke aannemer de tanks nu nog mag opgraven en de tank ook nog door metalenhandel Witte/Spigt mo gen worden verwerkt, blijven de kosten binnen de perken. „Anders wordt dat als er gespecialiseerde be drijven aan te pas moeten komen", voorspelt Van der Burgh. Totaal na 60 partijen: 1. K van Heerwaarden-R Caspers 99334; 2. Echtpaar Veeger 99077; 3. J. Wiersma-J. Vin ke 97929, 4. J. Witte-D van der Slikke 97234, 5 F Halsema-E. Eelman 96996; 6. W Derksen-P. van Heerwaarden 96863, 7. A. Dijker N. Koomen 96269: 8. Echtpaar Ofrein 96017; 9. F. Hopman-R de Ruwe 95656; 10 R. de Zwart-C. Bos 95508. 2e periode 1. K. vah Heerwaarden-R Caspers 43283; 2. L vd Veen-F v.d Gracht 42897; 3 J Witte- D. van der Slikke 42129; 4 J Wiersma-J. Vin ke 41133; 5. Echtpaar Fr. Witte 40952. De Windsufclub Texel heeft tijdens de vrijdag gehouden ledenvergade ring de kampioenen gehuldigd. Je roen de Geus, een trouw lid uit Meppel, kon de clubkampioensbeker mee naar huis nemen, gevolgd door André van den Berg en Jaap Kees Snoeij. De beker voor het Texels kampioenschap, alleen voor inwo ners van Texel, was voor André van den Berg, tweede was Jacob Roeper en Mark van Rijsselberghe nam de derde prijs in ontvangst. Tijdens de matig bezochte ledenver gadering, waarin ook een bestuurs verkiezing plaatsvond, werd besloten om komend seizoen geen wedstrijden voor het Texels kampioenschap te va ren. De wedstrijden werden matig bezocht en het zijn steeds weer de zelfde windsurfers als bij het club kampioenschap. De clubwedstrijden zullen weer bestaan uit zes wedstrij den. Ook zal de club een steentje bij drage aan het Waddentoernooi, dat dit jaar weer op Texel wordt gehou den. De Windsurfclub kan na het sur fen op de andere eilanden georganiseerd te hebben, nu op de thuisbasis Dijkmanshuizen aan de slag gaan. Ook de surfmarathon Den Helder-De Cocksdorp v.v. welke op 27 juni wordt gehouden staat weer op de clubagenda. Verder komt er met het Pinksterweekend een brand- ingssurfwedstrijd meetellende voor het Nederlands kampioenschap, on der auspiciën van de Nederlandse Funboard Klasse. De Ronde om Texel voor surfers, de Texelrace, is op 11 september. Het gedeeltelijk nieuwe bestuur zal zich beraden over eventu ele andere activiteiten voor het ko mende seizoen. Zaterdag 23 januari in sporthal Sportlaan te Den Helder: 19.00 u. Marmag 1-De Mareis (D) Bgm. De Koninghal: 17 30 u. De Mareis-Zeemacht 2 (H) De voetbalstanden zijn bijgewerkt tot en met 20 december 1992, 3e klasse A (resp.: gesp., pnt.) ZAP 12 18 De Rijp 13 17 Helder 13 17 Texel 13 15 HSV 11 14 Schagen 13 14 SVW 11 11 Purmersteijn 12 11 Foresters 13 11 Spirit 12 8 PSCK 11 5 SEW 12 5 3e klasse. A (zaterdag) (resp.: gesp., punt Alkm. Boys 11 19 Wherevogels 8 14 SDOB 8 12 ZTS 9 12 VVZ 9 9 De Koog 8 8 Zaandijk 8 7 Kwadijk 8 6 Assendelft 7 3 Saenden 8 3 PSCK 10 0 3e klasse. A (resp.: gesp., pnt.) BKC 13 20 DWOW 12 19 Petten 11 17 Zeemacht 12 16 Tex. Boys 12 11 Dirkshorn 10 10 St. Boys 12 10 ZDH 11 8 Vesdo 12 8 Kreileroord 12 7 Oudesluis 11 2 3e klasse. B (resp.: gesp., pnt.) ALARM ALS ELKE SECONDE TELT Jisp 9 17 Schellingkhout 11 17 DESS 11 12 Nieuwe Niedorp 11 12 De Koog 12 12 ALC 9 11 Zuidermeer 13 11 Twisk 11 8 Berkhout 10 7 AGSV 12 6 Oosterend 11 5 Het is de laatste maanden voorgeko men dat lichtmasten langs wegen en straten langdurig defekt waren zon der dat iemand er wat aan deed. Dat heeft menige voorbijganger ver baasd. Waarom repareert de ge meente die dingen niet? De gemeente laat weten dat repara tie van een lichtmast altijd binnen een maand ('s winters) of binnen zes weken ('s zomers) plaatsvindt, maar dan moet men natuurlijk wel op de hoogte zijn van het defect. Aan dat laatste mankeert het, want de ge meente voert sinds een half jaar geen periodieke controles meer uit, doch laat dit over aan het publiek. Dat is een bezuinigingsmaatregel. Door het afschaffen van de controle rondes die vroeger 's winters eens per drie weken en 's zomers eens per vier weken werden gehouden, kon jaarlijks f14.000,- worden bespaard. Door middel van een ge meentelijke publicatie werd het pu bliek opgeroepen kennis te geven van eventueel uitgevallen straatverlichting, maar daar komt tot dusver weinig van terecht De mensen zien wel dat sommige lampen niet werken, maar denken blijkbaar dat de gemeente daarop let en voor reparatie of ver vanging zorgt. Dat is dus met het geval. De gemeente wijst er daarom nog eens met klem op dat men voor het signaleren van defekten bij de straat verlichting afhankelijk is van het pu bliek. Wie ziet dat een of meer lampen het niet doen, moet dus even bellen en niet denken dat „ze" dat vanzelf wel zien. Uittrappen Het komt vrij veel voor dat licht masten uitvallen. Vroeg of laat is de lamp „versleten", soms is een ka belstoring oorzaak van weigeren, maar een defekt ontstaat soms ook door vandalisme („uittrappen") of een aanrijding. Na melding van een defekt kan het enige weken duren voordat de reparateurs komen. Ter wille van de efficiency gaat men niet onmiddellijk op elke paal af maar wordt eens per vier weken (in de zo mer eens per zes weken) met de hoogwerker een „herstelronde" over Texel gemaakt, waarbij alle aangemel de reparatie in één keer wordt uit gevoerd. Naar Amerikaans idee, van Franse makelij en geleverd door de Engelse firma Reebok komt de nieuwste toe voeging aan het pakket van Sport school Texel. Steps, oftewel, stappen op -in hoogte verstelbare- kunststof bankjes. Bekend van TV en volgens sportschool eigenaresse Catharina vooral een trend in be weging. De keuze in beweging wordt steeds groter. Enerzijds heeft dat te maken met ontwikkelingen, anderzijds met trends en vraag vanuit de markt. Om noodzakelijkerwijs bij te blijven wordt het pakket van Sportschool Texel re gelmatig aangepast en uitgebreid. Er zijn zogenaamde up-tempo trainingen die uitgevoerd worden op muziek. Hierbij hoort conditietraining m/v, ge combineerd met fitness, en high im pact aerobics, een intensieve vorm van aerobics waaraan veel grondoe- feningen worden toegevoegd. Voor mensen die niet kunnen of wil len springen, kampen met rugklach ten of overgewicht is er low inpact aerobics. Ook een rustige manier van bewegen is het uit Amerika overge waaide calanatics waarbij voorzichti ge en korte bewegingen worden gemaakt. Naast trainen in groepsverband kan ook individueel getraind worden, fit ness en kracht-training zijn hiervoor geschikt Ook wordt er bij de sport school rekening gehouden met sei zoenen; de BBB-lessen (buik-billen- benen) hebben tijdelijk plaats moeten maken voor skigym. Steps Wat heeft dit steps wel wat alle an dere vormen van bewegen niet heb ben? Het heeft vooral een voortdurende traploopbeweging, die wordt gemaakt op een laag, rubberen bankje. De bankjes zijn in hoogte ver- De tweede helft van de zaalvoetbal competitie is voor de Klif-dames goed begonnen. De uitwedstrijd te gen Watervogels in Den Helder lever de een 11-2 overwinning op. De toeschouwers in ,,de Sportlaan" konden genieten van een niet span nende, maar wel goede wedstrijd. Het eerste doelpunt viel al in de vijf de minuut; uit een mooi opgezette aanval scoorde Lilian Koning 1-0. Even later kon Natascha van der Vis tweemaal achter elkaar simpel de bal veroveren en scoren. Watervogels probeerde wel steeds aan te vallen, en dit werd dan ook beloond met een doelpunt. Door het aanvallende spel ontstond echter veel ruimte, waardoor Klif de bal makkelijk rond kon spelen en combineren. Door fraaie doelpunten van Janien de Bruijn en Irene Penha (2x) was de stand voor de rust dan ook al 6-1. De tweede helft verliep ongeveer het zelfde; Watervogels bleef aanvallen en Klif kreeg hierdoor kansen. Uit een prachtige een-twee scoorde Ca- rolien Reij 7-1, even later gevolgd door een prima doelpunt van Lilian Koning. De inzet van Watervogels werd nog beloond met een tegen doelpunt, maar het Klif-team was duidelijk goed in vorm Door schitte rende goals van wederom Lilian Ko ning, Janien de Bruijn en Carolien Reij werd de einduitslag 11-2 in het voordeel van Klif. stelbaar. Het is verleidelijk om te kie zen voor een flinke step maar het stappen duurt een uur, dus wat eerst zo laag en makkelijk leek kan al snel tegenvallen. De juf, niet zo piep, wel zo fanatiek, informeert naar spierpijn om daarna vol enthousiasme te beginnen met de warming up. Het op-en af een bankje stappen kent vele variaties en wordt voor de ongeoefende een lesje in coördinatie en motoriek. In hoog tempo wordt er gestapt, opzij, naar voren en pchteren en en passant worden de armen ook meegenomen. De muziek houdt het tempo erin maar maakt de aanwijzingen helaas onverstaanbaar (de muurgrote spiegel vergoed een boel). Voor de nodige rust in de benen wordt het stappen afgewisseld met een pittige serie buikspieroefeningen en wat training voor de borstspieren. Gedurende de pakweg 50 minuten is het hele lijf, maar vooral de onder kant, behoorlijk aan het werk gezet. Tijdens de cool down kunnen de uit geputte lijven ontspannen op new- age muziek en aanwijzingen met relax-stem. De nieuwe steplessen worden druk bezocht. Reservering is daarom ge wenst in verband met het aantal bankjes. Marija Westerlaken GGD, Reizigers die naar verre lan den gaan hebben meestal extra vac cinaties nodig. Daarvoor kan men bij de huisarts terecht, maar ook bij de GGD in Den Helder. Daar wordt te vens voorlichting gegeven over ziek tes in vreemde landen en hoe een reiziger daarmee om moet gaan. Toeval. Omdat er enkele gevallen van de zeldzame kankeraandoening Hodgkin onder bloembollenkwekers op Texel waren geconstateerd, heeft de GGD onderzocht of er verband bestat tussen beroep en ziekte Er bleek echter sprake van puur toeval. SV De Koog. Ter voorbereiding van de tweede competitiehelft die 7 fe bruari begint spelen drie teams van De Koog zondag oefenwedstrijden. Het eerste treedt om 14.00 uur aan tegen Kaagvogels I, de club van oud- ZDH trainer Willem Olthof. Gelijktijdig speelt De Koog 2 op het trainings veld tegen het tweede van Kaagvo gels. Om 12.15 uur oefenen de C-junioren tegen Watervogels C2. Getuigen gezocht. Een 29-jarige Oudeschildse ontdekte vrijdagmiddag dat haar auto die ze had geparkeerd bij zwemparadijs Calluna aan de rechterzijde was aangereden. De schade bedraagt ca. ƒ2.000,-. De da der is onbekend. De politie verzoekt getuigen van het voorval zich te mel den bij de politie. Zakkenroller. Een 18-jarige'cafébe zoekster uit Den Burg werd dit week end het slachtoffer van zakkenrollerij. De dader pikte haar portemonnee (in houd ƒ45,-) die ze had opgeborgen in haar achterzak. Jeu de boules. De Stichting Wel zijn Ouderen Texel (SWOT) onder zoekt hoe groot in Den Burg de animo is voor jeu de boules. Bij vol doende belangstelling wil de SWOT een speelveld aanleggen in Den Burg. De SWOT verwacht dat het balspel een goede aanvulling is op de andere sportieve aktiviteiten voor 55-plussers, zoals gym, zwemmen, volksdansen, koersbal en stijldansen. De baan in Oosterend is inmiddels een succes gebleken. Gegadigden kunnen zich melden bij Henk Snij ders, projektleider SWOT, tel. 12696.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7