Film Bestuur zwemparadijs wil graag buitenbad VOOR HET 5 Agenda oud Papier van 30 en 31 januari Wat ik zeggen wou., TEXELSE^? Verandering spreekuren en magazijn Kruiswerk Mah-jong avond IMaar de verdommenis? Schoorsteenbrand COURANT Georgische pianist Mat u rel li in Klif „We hoeven er helemaal niet ge heimzinnig over te doen. Wij zouden graag een buitenaccommodatie bij ons zwemparadijs willen hebben." Dat verklaart Calluna-bedrijfsleider B. Bergsma. In een brief aan de ge meente wordt dit alternatief voor re novatie van zwembad Molenkoog geopperd. Vernieuwing van openluchtzwembad Molenkoog is een kostbare aangele genheid. Met het oog daarop en om dat men zelf graag een buitenbad wil hebben, heeft het bestuur van Callu- na de architect van het zwemparadijs opdracht gegeven enkele plannen op papier te zetten en kostenberekenin gen te maken. Bergsma: „Iedereen is natuurlijk bezig voor zijn eigen zaak. Een buitenbad zou de exploitatie van Calluna ten goede komen. Omdat de kleedruimten en kassa er al zijn, is het allicht een lagere investering dan nieuwbouw van Molenkoog. Het is ieder geval de moeite van het onder zoeken waard." Geen interesse De brief met het voorstel („het moet worden beschouwd als een Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opge haald in de volgende straten: 7. Wilhelminalaan, Thijsselaan, Drijverstraat, Binsbergenstraat en Brouwerstraat. De Waal In De Waal wordt zaterdag oud pa pier opgehaald. Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Redmer IJska- school komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden ingeleverd bij de scha- penboet in De Mars te Den Burg, naast het Kotex-gebouw (vóór 9.30 uur). Kerkdiensten zondag 31 januari HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9 30 u. ds. J. ter Haar; uitzen ding via De Lichtboei. De Waal: 9.30 u. dhr. Iwema uit Pur- merend. De Koog: 9.30 u. dienst in De Waal. Den Hoorn: 11.00 u. dhr. Iwema uit Pur- merend. Oosterend: 9.30 u. mevr. C. Vlaming uit Diemen. Oudeschild: 11.00 u. mevr. C. Vlaming uit Diemen. De Cocksdorp: 11.00 u dhr. B. Guiljam. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. dhr. H. Weggemans uit Harderwijk; 19.00 u. drs. L.F. Dros; uitzending via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 u. drs. L.F. Dros; 19.00 u. ds. H. Weggemans uit Har derwijk. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10.00 en 16.00 uur dienst, wo. 3 febr. 19.00 u. ds. C.A. van Dieren. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 en 16.30 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur ds. L. Knipscheer. BAPTISTENGEMEENTE 10.00 u. ds. J. J. Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: za. 19.30 u. The Gospel- train, themaviering; uitzending via De Lichtboei. zo. 10.45 u. herenkoor; uitzending via Radio Texel; crèche. De Koog: zo. 9.30 u. De Cocksdorp: zo. 10.45 u.; woord communiedienst. JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 19, Den Burg. 10.30 uur, openbare lezing: „Behoud tot het einde toe een krachtig ver trouwen". 11.20 uur, Wachttorenstudie: „Jeho vah, degene die wonderbare dingen doet". Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen van zat. 08.00 t/m ma. 08.00 uur: Dokter A. C. P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 12016. Consult uitsluitend na telefonische af spraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp: raadpleeg de ingesproken bood schap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging: Spreekuur na het weekend maandag 08.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. •Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. •Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen telefoon 12527. •Kruisvereniging Texel: Voor dringende hulp belt u' 02230-27166. •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. •Kunstgebitreparatie: Tandtechniek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (particu liere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur, Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. praatstuk", aldus Bergsma) is gestuurd aan het college van b en w en de leden van de commissie voor welzijnsbeleid. Het college wil er ech ter niet op in gaan, omdat de leden van de commissie in de vergadering van deze maand duidelijk hebben aangegeven dat ze vóór een zwem bad in Den Burg zijn. Dus de plannen voor renovatie van Molenkoog zullen eerst worden uitgewerkt. De Texelse wijkverpleging kent met ingang van volgende week voortaan twee spreekuren. Elke werkdag van 8.30 tot 9.00 uur is er spreekuur voor de jeugdgezondheidszorg. Daar naast is er op werkdagen een spreekuur voor de verpleegkundige thuiszorg, van 13.00 tot 14.00 uur. Wegens de start van deze taaksplit- sing vervalt maandag -a.s. het spreekuur. Ook zijn de openingstijden van het uitleenmagazijn in het Kruiswerk gebouw aan de Wittekruislaan gewij zigd. Vanaf maandag is het magazijn elke werkdag van 13.00 tot 14.00 uur geopend. De nieuwe spreekuren zijn het gevolg van een splitsing van de taken van wijkverpleegkundigen. Globaal bestaat hun werk uit twee delen: verpleging van patiënten thuis (ver pleegkundige thuiszorg) en verzor ging/begeleiding van ouders en hun kinderen van 0-4 jaar (jeugdgezond- Mah-jong is een avondvullend chi nees spel. Wie hiermee wil kennisma ken kan op donderdag 4 februari om 19.30 uur terecht in het koffiecen- trum in de Weverstraat. Ook gevor derden zijn welkom. Als er voldoende animo is, worden misschien vaker spelavonden gehouden. Wie eerst meer inlichtingen wil hebben over mah-jong kan bellen met Co Koomen, telefoon 15729. Urwvrn van lezers Huilen v winlr-h)l>hcicl van tk' mfcwlic Over smaak valt niet te twisten. Toch voel ik me geraakt door de kwalifica tie die de commissie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid geeft van de verbouwing van ons koetshuis. Wij hebben geprobeerd van het koetshuis een in de stijl passend en bruikbaar pand te maken. Er is serieus gezocht naar een zo goed mogelijk compro mis tussen praktijk en handhaving van stijl. Voor de verbouwing is toestemming gevraagd èn gekregen van de gemeente. De tekeningen hebben ter inzage gelegen en geen van de commissieleden heeft be zwaar aangetekend. Buiten de kwestie van smaak zijn er nog andere aspecten aan de orde. De panden Warmoesstraat 50 en 52 hebben meer dan twee jaar te koop gestaan. In die periode was er nie mand die er de investeringen voor lover) had om de panden te renove ren. De westmuur van het koetshuis stond grotendeels naast de fundering en de voorgevel helde vervaarlijk naar voren. Tijdens de procedure voor het verkrij- heidszorg). Per 1 februari worden de ze twee taken gesplitst. Dit betekent dat een wijkverpleegkundige vanaf dat moment óf binnen de afdeling jeugdgezondheidszorg, óf binnen de afdeling verpleegkundige thuiszorg zal werken. De stichting Kruiswerk Kop van Noordholland, waaronder Texel valt, kiest voor deze splitsing om nu en in de toekomst op nog meer deskundi ge wijze hulp te kunnen verlenen. Specialisatie dus. Zuigelingen Voor ouders van zuigelingen komt als extra service een inloop-spreekuur. Ouders hebben hierdoor de mogelijk heid hun kind een keertje extra te la ten wegen of bijvoorbeeld problemen bij de voeding te bespreken. Afhan kelijk van het aantal ouders dat het consultatiebureau bezoekt zal dit spreekuur een of tweemaal per week worden gehouden. Noodnummer Voor spoedeisende gevallen van ver pleegkundige aard, buiten de spree kuurtijden, kan het noodnummer (in Den Helder) worden gebeld: 02230-27166. In de woning van de familie P. Koene aan het Keidelplein in De Cocksdorp ontstond omstreeks half zes woens dagmiddag brand in de schoorsteen. De hele middag had de open haard gebrand, maar dat ging over toen bu ren vuur uit de schoorsteen zagen komen. De Cocksdorper brandweer, die meteen was gealarmeerd, wist het vuur snel te blussen, zodat geen assistentie vanuit de kazerne in Den Burg nodig was. Volgens de heer des huizes was de schoorsteen na de af gelopen zomer nog geraagd, maar de politie gaf hem een stookverbod tot dat hij schriftelijk kan aantonen dat de schoorsteen is schoongemaakt. gen van de bouwvergunning is ons nooit gevraagd het koetshuis als mo nument te beschouwen en wij heb ben nooit verzocht in aanmerking te komen voor plaatsing op de monu mentenlijst. Sterker nog, waar wij spraken van „koetshuis", sprak de gemeente - om planologische rede nen - hardnekkig van „schuur". In het koetshuis, dat dienst deed als ga rage, worden nu cursussen gegeven wat door velen een aanwinst wordt genoemd. De gebruikte krasse taal doet mijns inziens dan ook geen recht aan onze inzet en goede trouw, noch aan die van de ambtenaren en b en w, die zich bezig hébben gehouden met de begeleiding en de goedkeuring van de renovatie. Wethouder Barendregt moet zelf maar uitmaken welke pet hij in deze dragen wil: die van verantwoordelijk wethouder of die van voorzitter van een commissie die zich op een der gelijke manier in het openbaar uitlaat over activiteiten van de ingezetenen van ons eiland. Jeannet van Abs, Den Burg. De Georgische piano-virtuoos Temur Maturelli is een bekende verschijning op het Hoornder podium. Hij was al twee keer eerder op Texel voor een piano-concert waarvan vele eilanders hebben genoten. Bovendien heeft een groepje van zijn leerlingen van het Conservatorium van de Georgi sche hoofdstad Tblisi in Klif een concert verzorgd. Zondag speelt Ma turelli weer in het Hoornder theater. Maturelli is zo regelmatig in Neder land omdat een ex-collega van dat zelfde conservatorium in Tblisi zich in Amsterdam heeft gevestigd. Via deze persoon heeft hij kontakt met westerse musici en hun methodes van muziekstudie. Het is weliswaar nog steeds niet zo dat hij elk ge wenst moment het land uit mag, maar sinds de Sovjet Unie in vele staten uiteen is gevallen, is het wel wat eenvoudiger geworden. VRIJDAG 29 JANUARI 1993 In de maand februari gaat Maturelli een uitgebreid tournee maken langs Franse muziekpodia. Daaraan vooraf gaand heeft hij via zijn ex-kollega ook hier in het land een aantal plaatsen gevonden waar hij min of meer als try-out zijn programma kan spelen. Geheel op eigen verzoek brengt hij ook een bezoek aan Texel, omdat hij zich hier bijzonder prettig voelt. Het eiland en het Texelse publiek inspire ren hem, zo zegt hij. Na in het verleden veel muziek van klassieke, maar ook moderne Russi sche en Georgische componisten gespeeld te hebben, heeft hij zich voor dit tournee toegelegd op werken van klassieke romantici als Chopin en Haydn, maar ook op werken van bij voorbeeld Albert Berg. Klif 12, Den Hoorn, zondagmiddag 31 januari, aanvang 16.00 uur, en tree ƒ12,50, vriendenprijs ƒ10,00. Telefoon 19633. Goed Gevoel Film Terwijl de beide films van de vo rige week -Sleepwalkers en Me moirs of an Invisible Man- geprolongeerd worden, zij het op andere aanvangstijden, draait tij dens de filmclub-avonden de fantastische „goed gevoel-film" FRIED GREEN TOMATOES AT THE WHISTLE STOP CAFE. Whistle Stop is een dorpje aan de horizon van Alabama en de uitbaatsters van het plaatselijk Café hebben als specialiteit ge bakken groene tomaten... Gedurende ruim twee uur trekt er een tragikomedie aan uw ge zichtsveld voorbij waarin het hele scala aan menselijke emoties ver schijnt. Hoofdpersoon is de molli ge Evelyn Couch (Oscarwinnares Kathy Bates) die in de overgang is en nogal wordt verwaarloosd door haar man, een hark van een vent. Als zij op familiebezoek in het bejaardenhuis is, maakt ze kennis met de wel zeer vitale Ninny. De vrouwen raken aan de praat en de oude dame vertelt prachtige verhalen over haar jeugd in Whistle Stop, en vooral over de wonderbaarlijke gebeur tenissen van de twee meisjes, die het plaatselijk café runden. Twee energieke doerakken die in de jaren 20 en 30 in een aller liefst gehucht zichzelf staande wisten te houden tussen blank en zwart, zwervers en mid denstanders, vechtersbazen en aanbidders. Ze verzetten zich te gen de oprukkende Ku Klux Klan en ruimden zelfs een booswicht via de barbecue uit de weg. In Amerika heet het een „feel good movie" en u zult ook inderdaad met een lekker goed gevoel de bioscoop verlaten. Misschien bent u trouwens wel helemaal onder de indruk van de vitale oude dame, gespeeld door de 83-jarige, evene ens Oscar winnares, Jessica Tandy. Sleepwalkers De komende week draait om ze ven uur 's avonds de griezelfilm Sleepwalkers naar een boek van Stephen King. Katachtige mytho logische figuren in een menselij ke verpakking, maar met duivelse krachten, die in het verleden in het antieke oosten aanbeden werden. Vreemde figuren, veel bloed en veel griezeleffekten. U blijft heus wel wakker. An invisible man Om kwart over negen is de door gewinterde Amerikaanse komiek Chevy Chase „onzichtbaar in beeld". Dit door een geheimzin nig computer-ongeluk. De betref fende computer is een onderdeel van een uitgebreid spionagenet en slachtoffer Chase krijgt een korps ClA-agenten op zijn nek, terwijl reddende engel Daryl - mooie benen- Hannah, die er vaart dat hij wel degelijk tastbaar is..., hem voortdurend uit de han den van zijn achtervolgers pro beert te houden. (CvH) Ook voor de jeugd een nieuwe film tijdens de zaterdag-, zondag- (om 15.00 uur) en woensdagmatinees (14.00 en 16.00 uur): ASTERIX EN OBELIX. SLEEPWALKERS, do. t/m ma. 19.00 uur MEMOIRS OF AN INVISIBLE MAN, do. t/m ma. 21.15 uur FRIED GREEN TOMATOES AT THE WHISTLE STOP CAFE, Film- club, di. en wo. 20.30 uur Vrijdag 29 januari Van 17.30 tot 20.30 uur wordt in de Daalder-school in Ooster end een fancy fair gehouden ten bate van de schoolkas. Thema: overwinteren. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Sleepwalkers" en om 21.15 uur „Memoirs of an invisible man' Om 20.00 uur begint in de Witte Burcht in de Molenstraat een fo totentoonstelling over Eierland. Tevens ruilavond van de verzame laarsafdeling van de Historische Vereniging. Zaterdag 30 januari Vanaf 11.00 uur wordt in sport hal Ons Genoegen het Klif- toernooi (damesvoetbal) ge houden. In Cinema Texel draait om 15.00 uur „Asterix en de knallende ke tel", om 19.00 uur „Sleepwal kers" en om 21.15 uur „Memoirs of an invisible man". Van 13.00 tot 16.00 uur hebben de Rangers van het Wereld Na tuur Fonds een bijeenkomst in de schuur van Staatsbosbeheer aan de Ploegelanderweg. Er worden voedertafels en vetbollen ge maakt: hamer meenemen. In de schouwburgzaal van hotel De Lindeboom begint om 20.00 uur de bijeenkomst waarbij de Dubbele Von Sion wordt uitge reikt. Toneelvereniging Nieuw Leven brengt in dorpshuis 't Skiltje „Het oude ijzer", aanvang 20.00 uur. De toneelgroep van de oud- leerlingenvereniging van de land bouwschool brengt in De Wiele waal in De Waal de plattelandskomedie „Het min nespel der maagden". Zondag 31 januari Om 10.30 uur begint een b'os- cross van de atletiekvereniging bij de Monnikenweg. Vanaf 14.00 uur is in Time Out (Ouwe ULO) jongerensoos met muziekcafé. Onder andere zes kamp en optreden van „Nothing to loose". Om 16.00 uur geeft de Georgi sche pianist Temur Maturelli een uitvoering in theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn. Entree f12,50; vriendenprijs f 10,-. In Cinema Texel draait om 15.00 uur „Asterix en de knallende ke tel", om 19.00 uur „Sleepwal kers" en om 21.15 uur „Memoirs of an invisible man". Maandag 1 februari Om 10.00 uur wordt bij het mo nument aan het eind van de Hoofdweg in Eierland een her denking en kranslegging gehou den in verband met het feit dat het 40 jaar geleden is dat de fe- bruariramp zich voltrok. Radio Noordholland (FM 93,9) geeft in een reportage aandacht aan de februariramp op Texel, van 13.00 tot 13.30 uur. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Sleepwalker" en om 21.15 „Memoirs of an invisible man". Hoogwater Oudeschild Vr. 29 Za. 30 Zo. 31 Ma. 1 Di. 2 Wo. 3 Do. 4 Vr. 5 10.40 en 23.47 u. 10.57 u. 00.07 en 11.40 u. 00.47 en 12.50 u. 01.45 en 14.10 u. 03.28 en 16.16 u. 05.30 en 18.16 u. 06.34 en 19.15 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. De zon komt 31 ja nuari op om 8.21 uur en gaat onder om 17.24 uur 31 januari eerste kwartier Tournee Opnieuw dinghy aangespoeld De bemanning van de vuurtoren ont dekte 'Vvoensdagochtend een aan gespoelde onbeschadigde dinghy, ten oosten van de toren. Strandvonder Jaap Groen heeft het zespersoons reddingsbootje geborgen. Uit op schriften kon worden afgeleid dat het afkomstig was van het Engelse schip| „Lockhorn". Nadat de kustwacht contact had gezocht met dit schip werd duidelijk dat de dinghy op de Noordzee een eind bij Texel vandaan overboord is geslagen. i Vele stormen heeft hij doorstaan, nu is de boom geveld. Ondanks al zijn optimisme heeft onze onver getelijke vader, schoonvader en opa Jan Koorn Tzn. weduwnaar van J.R Rozendaal nu toch op moeten geven. Hij is 86 jaar geworden. Bakkum: Trijntje Wijker-Koorn Willem Freek Janna en Jaap Abbekerk: Jannie Bruin-Koorn Kees Bruin Jan-Erik en Mirjam, Miranda en Pierre Mark St-Pancras: Teun Koorn t Irma, Justine, Rianne Heerhugowaard: Hannie Slot-Koorn Aad Slot Astrid en Ruud, Inge, Arno Oudeschild: Hans Koorn Gerty Koorn-Sinke Mara en Danny Den Burg: Gerda Veeger-Koorn Freek Veeger Christa-Linda, Martijn-Jan Texel, 26 januari 1993 Schilderend 113, Den Burg Correspondentie-adres: Burgwal 7, 1791 AH Den Burg. Vader is opgebaard in het uitvaartcentrum Texel, alwaar een korte overdenking zal wor den gehouden op zaterdag 30 januari om 14.00 uur, waarna de begrafenis op de alge mene begraafplaats zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het uitvaartcentrum. Opa wel oud ook wat rimpelig Opa m'n beste makker kanjer Martijn-Jan Hartelijk dank voor de vele blijken van mede leven betoond na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa DIRK BROEKMAN Fam. M. Broekman-Quartel De Cocksdorp, januari 1993

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 2