Texels liefdeskoppel trouwt op televisie Weekend TOERIST 93 astfsufa""» VOOR HET van 6 en 7 februari Wat 'ülzeggen wou. Agenda E .TEXELSE^? couRANT- Kerkdiensten Weekenddienst? Texelse sleepboot trekt kotters vlot MAB naar vehikelbeurs Europa Kinderhulp zoekt gastouders Arts op koffie-inloopochtend Agrarische vrouwen een TEXELAARTJE in Texeltoerist Magazine. Advertenties kunnen nog ingeleverd worden t/m 19 februari - vrijdag 5 FEBRUARI 1993 Het kersverse Texelse .Loveletters"-bruidspaar met Linda de Mol en de Hilversumse ambtenaar van de burgerlijke stand. Foto met dank aan weekblad Een bus vol Texelse supporters ver anderde in een bus vol bruilofts gasten toen hun favorieten Maarten Koorn (28) en Mar ja Wijn h off (25) uit De Koog dinsdag de tv-show Lo ve Letters wonnen. In dit program ma voor liefdeskoppels is het een goed gebruik dat het winnende stel na afloop daadwerkelijk in het huwe lijk treedt. In het Hilversumse stad huis gaven de twee elkaar het ja-woord, waarna in een plaatselijk hotel een groot feest losbarstte. En dat allemaal op kosten van de Tros.... Maandag is het Texelse op treden op tv te zien. De thuisblijvers hielden dinsdagavond de woningen van deelnemers en sup porters goed in de gaten. Bleven de lichten uit, dan zou het Maarten en Marja gelukt zijn. Toen na de aan komst van de laatste boot de huizen donker bleven, kon op Texel de vlag uit. In Hilversum was het feest toen al lang in volle gang. Verrassing Maarten is altijd verrassend in de weer, hij zit vol geintjes. Vorig jaar dacht ik: jou zal ik er eens even tus sen nemen", verklaart Marja hun deelname aan de show. In september schreef ze een brief naar „Love Let ters", het populaire door Linda de Mol gepresenteerde tv-programma. Via een lange omweg (de aangete kende brief was zoekgeraakt) lukte HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. J. ter Haar; viering Heilig Avondmaal; uitzending via Radio Texel. De Waal: 9.30 u. dienst in De Koog. De Koog: 9.30 u. dhr. M. Kuiper. Den Hoorn: 11.00 u dhr. M. Kuiper Oosterend: 10.00 u. H. K. Fibbe, Wad dencombinatie. Viering Heilig Avond maal m.m.v. Rose Harmony Kwartet. Oudeschild: 10.00 u. dienst in Oosterend. De Cocksdorp: 10.00 u dienst in Oosterend. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. dhr. J. Oosterhof. 15.15 u. Bevestigingsdienst drs. F. J. Daane door drs. J, J. N. Wilmink. Uitzen ding via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 u. drs. J. J. N. Wil mink; 19.00 u. ds. G. Pors uit Den Helder GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10.00 en 16.00 uur dienst. zondag 7 februari GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 en 16.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur ds. L. Knipscheer; kerkbusje Den Hoorn; uitzending via De Lichtboei. BAPTISTENGEMEENTE 10.00 u. ds. J. J. Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: za. 19.30 u. Woord gebedsdienst m.m.v. herenkoor; uitzen ding via De Lichtboei, zo. 10.45 u. dameskoor; kinderneven- dienst; crèche. Oosterend: zo. 9 30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 19, Den Burg. 10.30 uur, openbare lezing: „Jehovah en Christus - maken zij deel uit van een drieëenheid?" 11.20 uur, Wachttorenstudie: „Met een verenigd hart wandelen." Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen van zat. 08.00 t/m ma. 08.00 uur: Dokter W. Vos, Schilder end 38, Den Burg, tel. 12023. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp: raadpleeg de ingesproken bood schap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging: Spreekuur na het weekend maandag 08.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. 'Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. •Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg Alleen in spoedgevallen telefoon 12527. Kruisvereniging Texel: voor dringen de hulp buiten de spreekuren voor de jeugdgezondheidsdienst en de ver pleegkundige thuiszorg belt u 02230-27166. Spreekuur: tel. 13241. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 19413 (De Nieuwe Skuul). •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. •Kunstgebitreparatie: Tandtechmek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel 12069. Tandtechmek R van Oosten (particu liere praktijk), tel 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. het om uit duizend aanmeldingen als kandidaat-koppel te worden geselec teerd. Volgens Marja, die in De Koog een eigen schoonheidssalon heeft, dankt ze dat aan een geslaagde ca meratest en aan haar idee voor een origineel huwelijksaanzoek, één van de programma-onder delen. Bedoeling was om Maarten, die in de bloeme nexport werkt, te verrassen op de veiling in Aalsmeer. Haar kant-en- klare idee bleek een schot in de roos, of beter gezegd: lelie. Hoewel Maar ten de knop niet indrukte, toonde de veilingklok zijn kopersnummer voor een partij dure lelies. De felroze bloe men werden op slag nog heel wat meer waard toen Marja er uit tevoor schijn sprong, tot opperste verbazing van Maarten, wiens collega's in het complot betrokken waren. Vanaf dat ogenblik wist ook Maarten dat hij zich op Love Letters moest voorbereiden. Knudde Bij de repetities maandag was het echter knudde met een rietje. De an ders zo spitsvondig reagerende bruidegom-in-spé vond zijn draai niet. Weliswaar wonnen ze de auto, maar verder eindigden ze bij de spelletjes slechts als tweede of derde. „We zei den toen tegen elkaar: de eerste plaats bewaren we wel voor morgen, voor de echte show." Dinsdagmiddag waren de rollen inder daad omgedraaid. Maarten schudde met enkele grappige opmerkingen de nervositeit van zich af en toen ze de studio betraden was de stemming heleméél anders. Elk van de drie kop pels had honderd aanhangers op de tribune zitten. Het Texelse vak com penseerde het gemis aan spandoeken op vokale wijze. Luidruchtig lieten de supporters van zich horen. De strijd om de eerste plaats liep van het begin af aan gesmeerd. Onder deel 1, waarbij een foto van de deel nemers verandert in het portret van een bekende persoonlijkheid, leverde Maarten en Marja meteen een flinke voorsprong op. Vooral dankzij Marja, die al na tien seconden in de gaten had dat zij de gedaante van de Ame rikaanse countryzangeres Dolly Par- ton aannam. Hoogtevrees Onderdeel 2, een liefdesduet, sloten ze als nummer twee af, met voldoen de punten om de voorsprong vast te houden. „De danspasjes gingen spontaan en Marja zong een keer met mij samen toen dat eigenlijk niet moest, maar het ging wel lekker spontaan", vertelt Maarten. Na een korte rustpauze volgde het derde en laatste onderdeel, een spel met een draaiende bruidstaart van vier meter hoog. Geen kolfje naar de hand voor de met hoogtevrees kam pende Maarten Koorn. De tv- medewerkers waren echter zo aardig om speciaal voor hem een handvat te bevestigen. De zich krampachtig vastklemmende Maarten was zó kod dig om te zien, dat de camera's spe ciaal op hem inzoemden. „En toen klonk het plotseling: 'En de winnaars zijn Maarten en Marja!'. Op dat moment realiseer je je echter nog helemaal niet dat je gaat trouwen." Wat ook amper doordrong waren de prijzen: een stereoset en een 14-daagse reis naar Maleisië. Linda Linda de Mol stelde hen, zoals gedu rende beide dagen, weer op het ge mak. „Linda is geweldig. Een heel gewone meid, die echt met de kandi daten meeleeft en ons met stimule rende opmerkingen probeert op te peppen." Het winnende koppel ver dween per luxe automobiel richting stadhuis en het feestende publiek ging er in bussen achteraan. Voor het oog van de tv-camera's vond vervol gens de officiële huwelijksvoltrekking plaats, waarna het feest kon begin nen. Het kersverse echtpaar Koorn: „Zo willen we nog wel eens trou wen." In elk geval kunnen ze komende maandagavond nog eens nagenieten, want dan komt ,,hun" aflevering op de tv. Love Letters is te zien op Ne derland 2 vanaf 20.10 uur. Ilrvwn van k?rr« Hmtrn vrrnnlwirilrlijHirHl vein de rodiclw Afgelopen weekend ben ik op een zaterdagmorgen naar een arts ge weest wegens vreselijke pijn bij mijn keel. Na het onderzoek verwees de arts me door naar de tandheelkunde omdat ik een zware ontsteking bij mijn verstandskies bleek te hebben. Ik moest zo snel mogelijk een af spraak maken. Na twee antwoordap paraten kreeg ik het telefoonnummer van mevrouw Smidt aan de Wilhelmi- nalaan. Zij zou één van de tandartsen op Texel oproepen en over vijf minu ten zou ze me terugbellen. Ik wacht te tot elf uur, tot half twaalf.... geen telefoon, dus belde ik zelf naar me vrouw Smidt. Zij vertelde dat nie mand op haar oproep reageerde. Niemand, maar dan ook niemand kreeg ze te pakken. Dit is gewoon belachelijk. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opge haald in de volgende straten: 8. Kogerstraat, Wagemakerstraat, Waalderstraat en Marelstraat. De Cocksdorp Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door de ouders van leerlingen van o.b.s. Durperhonk. Men wordt verzocht het papier uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten. 's Middags van 13.00 tot 15.00 uur wordt in de rest van de Eierlandse polder door de Strijbosschool oud papier opgehaald. Oudeschild: In Oudeschild wordt dinsdag 9 febru ari vanaf 15.30 uur door „De Bruin vis" oud papier opgehaald, leder wordt verzocht het papier tijdig ge bundeld aan de straat te zetten. Vrijdag 5 februari In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.15 uur „Unforgiven". In de kantine van Texels Boys le zing met discussie over „zin en onzin van een goede fietshou- ding". Spreker Hay Janssen. Aanvang 20.00 uur. leder is wel kom. Vooraf moet een entree kaartje worden afgehaald bij Ran Tweewielers. Zaterdag 6 februari In Cinema Texel draait om 15.00 uur „De kleine Nemo" en om 19.00 en 21.15 uur „Unforgiven". De toneelgroep van de oud- leerlingenvereniging van de lagere landbouwschool herhaalt in Het Eierlandsche Huis in De Cocks dorp het stuk „Het minnespel der maagden"; 20.00 uur. Zondag 7 februari Van 9.15 tot ongeveer 19.00 uur wordt in manege Akenburg een door Waddenruiters en Kleppert- jes georganiseerde dressuur- wedstrijd gehouden. Leerlingen en docenten van scho lengemeenschap De Hogeberg geven in de aula van de school een koffieconcert van licht klas sieke en populaire werken. Entree gratis; aanvang 11.00 uur. In hotel De Lindeboom worden 's middags de finalewedstrijden ge houden om het biljartkampioen schap van Texel. In de Gereformeerde kerk van Den Burg is de intrede en be vestiging van drs F.J. Daane, aan vang 15.15 uur. Na afloop gelegenheid om kennis te maken. In Cinema Texel draait om 15.00 uur „De kleine Nemo" en om 19.00 en 21.15 uur „Unforgiven". Maandag 8 februari In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.15 uur „Unforgiven". Aan het tv-programma „Love Let ters" (Nederland 2; 20.10 uur) wórdt meegedaan door het Texel se koppel Maarten Koorn en Mar ja Wijnhoff. Dinsdag 9 februari Om 19.30 uur begint de raads vergadering, aanvankelijk onder voorzitterschap van wethouder Klaas Barendregt en in aanwezig heid van de commissaris van de koningin J.A. van Kemenade (dis cussie over profielschets voor de nieuwe burgemeester). De gewo ne raadsvergadering begint om ongeveer 20.30 uur. De agenda staat elders in deze krant. De afdeling Stamboomonderzoek van de Historische Vereniging Texel heeft een bijeenkomst in d'Ouwe ULO. Ook niet-leden zijn welkom. In Cinema Texel is om 20.30 uur een Filmclubvoorstelling: „Fried green tomatoes" De Vrouwenbond FNV heeft in De Buureton een praatavond; 20.00 uur. Hoogwater Oudeschild Vr. 5 06.34 en 19.15 u. Za. 6 07.50 en 20.15 u. Zo. 7 08.44 en 21.05 u. Ma. 8 09.56 en 21.56 u. Di. 9 10.46 en 22.46 u. Wo. 10 11.15 en 23.25 u. Do. 11 11.34 en 23.44 u. Vr. 12 11.27 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. De zon komt 7 fe bruari op om 8 08 uur en gaat onder om 17 37 uur. 7 februari volle maan, 8 fe bruari springtij. Op haar advies ben ik om tien voor zes naar het tandheelkundig centrum aan de Wittekruislaan gegaan om toch nog te worden geholpen. Geluk kig kwam er iemand opdagen. Na enig onderzoek kreeg ik een briefje voor de apotheek mee, zodat ik pijnstillers kon halen. Ik heb de hele dag met vreselijk pijn moeten rondlopen omdat niemand te bereiken was. Maar straks is er daad werkelijk een spoedgeval en dan is het maar te hopen dat er iemand is, anders staat de desbetreffende per soon niet meer met een mond vol tanden. Theo Franchimon, Den Burg. Sleepboot Seahawk van de firma Leo Visser en Zn. uit Oudeschild heeft woensdag twee spanvissers, die wa ren vastgelopen ter hoogte van het Noordhollandse Groet, vlotgetrokken. De Seahawk was snel ter plaatse omdat het schip net een coaster had afgeleverd en op de terugweg was naar Oudeschild. In het Schulpengat kregen de Texelaars de melding van de dubbele stranding bij Groet. De HD 147 en de OL 26 (uit Dongera- deel) hadden in de nacht van dinsdag op woensdag de pech dat hun span- net in hun schroeven verstrikt raakte, waardoor beide kotters onbestuur baar werden. Op hun alarm kwam ook de reddingboot van Groet in ac tie. Deze assisteerde de Seahawk met het overbrengen van de sleepka bels. Met hoog water lukte het beide kotters weer vlot te trekken. De HD 147 kon weer op eigen kracht naar de thuishaven, maar de OL 26 moest zich naar Den Helder laten slepen door de firma Visser. De motorrijders van de Motor- en Au tomobielclub Texel brengt voor de tweede maal een bezoek aan de Ve hikel Jaarbeurs in Utrecht. De Texe laars kunnen op 20 februari samen met een bus naar deze beurs voor motorrijders en hobbyisten gaan. Te zien zijn twee hallen vol met moto ren, auto's en allerlei onderdelen. Wie mee wil kan zich vanaf 7 februari op geven bij Texeltours, tel. 15555. Op 20 februari wordt voor vertrek verza meld vanaf 7.30 uur bij de Weikoop aan de Waalderstraat. Europa Kinderhulp zoekt gastgezin nen voor kinderen uit steden over de hele wereld. Het gaat om een vakan tie van drie weken voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Ze hebben behoefte aan huiselijke gezelligheid en speel- mogelijkheden. Thuis hebben ze te maken met armoede en eenzaam heid. Ze komen uit krottenwijken, waar je zonder gevaar niet kunt spe- In verband met veranderde tijden van het consultatiebureau is de koffie- inloopochtend deze maand op 10 fe bruari in plaats van afgelopen woens dag. Als spreekster is uitgenodigd Mieke Plettenburg, arts van het con sultatiebureau. Zij zal spreken over veel voorkomende ziektes bij kinde ren: de kinderziektes, klachten na in entingen (pijn, huilen), koorts, oorpijn, stuipjes e.d. Als er voldoende be langstelling is wordt er in groepjes gedicussieerd aan de hand van vra gen. De inloopochtend wordt vanaf 9.30 uur gehouden in het gebouw van de kruisvereniging aan de Witte Kruislaan 19. De kosten bedragen f2,- per persoon kind). len. Sommigen zijn misbruikt en mis I handeld, anderen hebben nooit een normaal gezinsleven gekend. Europa Kinderhulp organiseert al dertig jaar vakanties voor deze kinderen. Wie geïnteresseerd is krijgt eerst informa tie toegestuurd. Daarna volget een bezoek van medewerkers van kinder hulp. Pas na dit bezoek hoeft men te beslissen of men een kind wil uitno digen. Tijdens de vakantie staan vrij willigers paraat om bij eventuele problemen in te springen. Belangstel lenden kunnen zich melden bij: CorrieB Haarsma, tel. 17353, Marlies Brui ning, tel. 14439 en Ina van Dijk, tel. 02991-4076. Hoe gaan agrarische vrouwen om met alledaagse problemen en hoe kunnen ze elkaar tot steun zijn? Pro blemen als deze bespreekt Marga Nannes-Giesen in een lezing over so ciale vaardigheden donderdagavond 11 februari om 20.00 uur in hotel Re becca in De Waal. De spreekster is bekend om haar grote deskundigheid inzake gezondheidsproblemen, (ge dwongen) bedrijfsbeëindiging, finan ciële problemen en overheidsmaatregelen. Er is gelegen heid tot het stellen van vragen. De avond wordt georganiseerd door de commissie agrarische vrouwen. I.M. ADVERTENTIE ■berfi Panorama. Uw voorto'"«-HogeBerg 520-15441. se Hotel DeKievU,~k :orging tot 60P'«V •1 02220-11466. fietsarr. naar V logereino ao, 582 3 dg.arr. - erbergdeEierc Pontweg 106. 1. 02220-12907. Een jaar lang onder ogen van tienduizenden gasten? Dat kan, met Vnker waar de gr VT1K.CI - lertstr. 24, De Co 02220-16274 TTTTchthuis De Koog, lo „tbijt vanaf ƒ32,50. dichtbij zee r\ooon-V7758. jn 02220-17758 plezier, natur vagen. Start toon 02220-17 ntrum Bom' huifkartocht ,pen. Ook 'elefoon 02220 elligheid en o®j r. De Kooflcl 02220-17612 a.s. Rijwielverhuur 7 [1 Tlgen voor groepen fi HSen bezorgen de ■icpsoerechten i „dres. ïurkst Drukkerij Langeveld en de Rooy I D Polstraat 10, Den Burg U'//K telefoon 02220 - 12741 fax 02220 - 14111

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 2