Sport Better Boeken moet je kunnen zienvoelen en ruiken" Geknipg*</ rhea Haak van de schoolbibliotheek: andcompetitie volleybal 5I10 u- Texels dartkampioenschap weer in café De Kuip Volleybalprogramma Basketbal Damlust zet Texel weer de voet dwars TEXELSE f COURANT G. Penha en D. Beumkes Texels kampioen bowlen Per motor naar beurs Weer klaverjaswinst Den Braven/De Ridder Cursussen landbouw J DAG 5 FEBRUARI 1993 uwe teams kunnen zich voor de ndcompetitie nog opgeven bij Wil- van de Kamers tot 13 februari M gramma mixtoernooi, dinsdag 9 ruari: )1 A 50 u. Question/Durper Drup/Tevoko 70 Leydekkers/St v.d. Woude Scheidsr: Klif/Bremakker 50 u Klif/Bremakker Winnaar 18.30 u. veld A I0 u Westerlaken/Tevoko 70 Verliezer 18.30 u. veld A. JflfeO u. Eierlandsche Huis/Tatenhove 7 Prov./Kobeko 50 u. 7 Prov/Tatenhove Vespertina/Cocky's Kapsalon 10 u. Winnaar 19.30 veld A. Winnaar 19 50 u. veld A. !0 u Haarstudio/Bremakker Sportshop/ABN-AMRO/Mantje &9|50 u Haarstudio/Cocky's Kapsalon Durper Drup/ABN-AMRO 10 u. Winnaar 20.30 u. veld A. Sportshop/St V.d. Woude [30 u Verliezer 20 30 u.. veld A. Winnaar van 20.50 u. veld A. 50 u. Krim/Paal 28/De Vlier Leyd./westerl./Tevoko 70 10 u. Vepsertina/Kobeko ABN-AMRO/Question _J 30 u Klif 12/Graaf Spuiterij Mantje/StuC. v.d. Woude 30 u 50 u 10 u. 30 u. 50 u. 10 u. 30 u. 50 u. 10 u. 30 u. 50 u. 10 u. 30 u dC; 30 u. 50 u. 39.30 u. 3 50 u. 10 u Pilaar/Beautique Texèle Super/Ass. Bremer Durper Drup/ABN-AMRO Rival/RWS Meermarkt/PH Oranjeboom EcoMare/DGM Beautique Texèle/NBC Oranjeboom/DGM Verliezer 19.10 u. veld C Verliezer 19.30 u. veld B. Winnaar 19.10 u veld C. Winnaar 19.30 u. veld B. Foto De Waal/Maarco Bouw Slagerij lepde de Boer/Paal 9 Meermarkt/Teso Nioz/EcoMare Winnaar 20.30 u. veld B. Winnaar 20.50 u veld B. winnaar 20.50 u veld C. Winnaar 21.10 u. veld B. Verliezer 20.10 u veld C. Verliezer 20.30 u veld C. winnaar 18.30 u. veld C. Winnaar 18.50 u. veld B. Winnaar 19 50 u. veld B. Winnaar 21 50 u. veld B Bakkerij Timmer/LenR Zeilmakerij/Koogerend Scheidsr. Bakkerij Timmer/RWS Bakk. Timmer/RWS Wiersma A./Grote Slock 2 Slagerije lepe de Boer/Paal 9 12 Balcken/Garantmarkt Winnaar 18.50 u. veld. C. Winnaar 19.10 u. veld B. Winnaar 19.30 u veld C. Winnaar 18 50 u. veld C. Smash 3/Teso Grote Slock 1/Grote Slock (D) Het jaarlijkse Texels kampioenschap darten vindt zaterdag 13 februari plaats in vertrouwde omgeving: het Koger café De Kuip. De strijd om de eerste plaats belooft bijzonder span nend te worden want zesvoudig kampioen Dave Platts verblijft in En geland, de bakermat van de dartsport. Arie Eelman, Jan Duinker en Nanning Kikkert behoren nu tot de titelfavorie- ten, maar wie weet werpt een der minder bekende spelers zich zaterdag op als gevaarlijke outsider. Naast de spelers die elkaar van de Texelse competitie kennen, zijn er elk jaar wel weer enkele „thuiswerpers", die soms verrassend uit de hoek kunnen Zaterdag 6 februari in sporthal Ons Genoegen te Den Burg: 13.30 u. Tevoko 3-WSOV 3 (H) 1 5.00 u. Tevoko 1-Polisport 1 (H) 16.30 u. Tevoko 1-Polisport 1 (J/C) 13.30 u. Smash' 68 1-WSOV 3 (D) 1 5.00 u. Tevoko 1-Harpoen 1 (D) 13.30 u. Tevoko 2-HCSC 3 (H) 1 5.00 u. Tevoko 3-Quelderd./Sh. (Dl Programma eilandcompetitie, vrijdag 5 februari: 20.30 u. Tiko-Hema Vespertina 21.00 u. Vespertina-De Pilaar Tiko 21.30 u. Veenbaas B.-Sportsh. Pilaar Programma De Mareis, zaterdag 6 februari, sporthal Sportlaan te Den Helder: 18.00 u. WGW 4-De Mareis (D) 19.00 u. Commod. 4-De Mareis (H) 20.30 u. 12 Balcken/RaboIJzer Grote Slock (D)/NBC 20.50 u. Winnaar 20.10 u. veld C. Winnaar 20.30 u. veld C. 21.10 u. Verliezer 19.10 u. veld B. Verliezer 18 50 u. veld C. 21.30 u Ria's W/Zeilmakerij/Koogerend Super/Tex. Autocentrale 21.50 u. Winnaar 21.10 u. veld C. Winnaar 21.30 u veld C. 22.10 u. Verliezer 20.30 u veld B. Verliezer 20 50 u. veld B. 22.30 u. Winnaar 22.10 u. veld C Winnaar 19 30 u. veld C. Wedstrijdleiding: Bianca en Annemiek, tele foon 15795 komen. Hoe het ook zij, de nieuwe kampioen zal een nieuwe wisseltro fee in ontvangst nemen, omdat de vorige definitief in het bezit van Platts is gekomen. Dartfanaat Hans van der Geest van eetcafé Dikke Mik# uit De Koog stelde de nieuwe beker beschikbaar. Hoewel het café dit seizoen geen team op de been kon brengen, vindt het kampioenschap wederom in De Kuip plaats. Het blijkt zo ongeveer de enige lokaliteit met voldoende ruimte om op vijf of zes borden tegelijk ac tief te zijn. Naar verwachting zullen 25 tot 35 kandidaten meedoen. Inschrijving (ditmaal gratis) kan tot voor aanvang van de wedstrijden, of al eerder bij De Kuip, tel. 17418. Het kampioen schap begint om 20.00 uur. Gespeeld wordt in poules volgens het 301-systeem. Elke deelnemer is ver zekerd van tenminste drie partijen. De eerste twee van elke poule gaan door naar de volgende ronde. De besten ontmoeten elkaar in de halve finales en vervolgens de finale. Bijna even roomloos als het verleden jaar uit de eerste klasse degradeer de, eindigde damclub Oosterend- Texel dit seizoen op een gedeelde tweede plaats in de vier teams tel lende tweede klasse. De verwachting aan het begin van het seizoen was helemaal afgestemd op promotie. Texel wist de eerste vier wedstrijden echter niet één keer te winnen, drie keer 8-8 en een ongena dig hard pak slaag van Damlust 2 uit Noord-Scharwoude. Tegen SNA 2 won Texel eindelijk eens en afgelopen zaterdag moest een zoete wraak op Damlust 2 volgen. Het kampioen schap was al verspeeld, Damlust mocht zich deze laatste ronde aan al le borden laten wegspelen om nog een straatlengte voorsprong te hou den. Texel had zo'n beetje de sterkst mogelijke opstelling weten op te trommelen. Dat schept natuurlijk wel verplichtingen. Het schaamrood kroop Cees Vinke dan ook naar de kaken toen hij de tegenstander kin derlijk eenvoudig een dam, een stel schijven en dus partijwinst gaf. Vic tor Voskuil profiteerde van een on evenwichtige schijvenverdeling van de tegenstander en hakte zich naar de winst toe. Adriaan Bruin was daar iets subtieler mee bezig maar kreeg Gré Penha en Dennis Beumkes zijn afgelopen weekend winnaars gewor den van de Texelse kampioenschap pen bowlen in de A/B-klasse. In de klasse C/D dames won Trijn Stiggel- bout en bij de heren Marcel Bakker. De voorrondes waren zeer spannend en er werden verschillende 200-games gegooid. Maar uiteindelijk ging het toch om een finaleplaats. Bij de C/D klasse werd het een harde strijd tussen de dames die in de fina le stonden. Het scheelde allemaal maar weinig in de punten, maar uit eindelijk kon Trijn Stiggelbout zich kampioen in de C/D klasse noemen. Bij de heren C/D spande het om de eerste plaats. Er werd aanzienlijk ho ger gegooid dan in de voorronde. 'Marcel Bakker werd uiteindelijk kam pioen. Bij de hoogste klasse liepen de gemoederen hoog op. De zes dames die zich hadden geplaatst, lieten een aardig staaltje bowlen zien, Marja van der Vis, die als eerste in de fina le ging, werd uiteindelijk derde. Cori- ne Plaatsman had zich goed omhoog gewerkt en eindigde als tweede. Maar voor de tiende keer was het Gré Penha (gesponsord door Cocky's Kapsalon) die zich Texels kampioen mocht noemen. De zes heren die zich hadden ge plaatst, lieten bowlen op hoog niveau zien. Vooral in het begin konden ver schillende 200-games worden geno teerd. Bram Dijt en Klaas Veldman gooiden er ieder zelfs twee. Maar op het laatst konden twee man nog eerste worden: Klaas Veldman en Dennis Beumkes. De strijd was hard maar tot slot ging Denis Beumkes er met de wisseltrofee vandoor. C/D dames 1 Trijn Stiggelbout; 2. Rina Drij ver; 3. Angelien Bakker; 4 Winny Schraag; 5. Roehe Holtewes, 6. Debbie van der Slikke; A/B dames: 1. Gré Penha 2. Corme Plaats man; 3. Marja van der Vis; 4. Theresia Veld man; 5. Libberdien Witte; 6. Janny Mets; C/D heren: 1 Marcel Bakker; 2. Geert Bos scha, 3 Marcel Schuyl; 4. Kees Kooiman; 5 Jan Mantje: 6. Ard Plaatsman; A/B heren: 1 Dennis Beumkes; 2. Klaas Veld man; 3 Peter Veldman, 4 Piet Kok; 5 Bram Dijt; 6. Theo Zuidewind. voor de oogsttijd een dodelijke slag om zijn oren. Frans Kuiper trok de stand weer gelijk, de tegenstander kwam met een foutief slagzetje op de proppen en werd daarna zachtjes van het bord gedrukt. Jaap van Heer waarden stond op het punt Texel op voorsprong te zetten, maar waar zijn vingers de winnende zet moesten voortbrengen, produceerden zij de verliezende. Een doorzettende halve jojobeweging, Damlust in het late eindspel op voorsprong, Texel langzij: ook Piet Bakelaar haalde zijn oppo nent subtiel onderuit. Een zachte dood in de ogen van Gerrit Vlaming, die op weg naar remise in één enkele slag al zijn zes houtjes van het bond gehakt zag worden. De spaanders in het doosje en een „kerstbal" in het notatieboekje. Laatste speler was Ri- nus Vittali. Volgens het jojoprincipe zou hij nu moeten winnen, maar de beweging haperde en Vittali strandde op remise. De kampioen Damlust 2 liet zich dus ook nu niet verschalken en mag het hogerop zoeken. Texel doet er beter aan seizoen '92-'93 gauw te vergeten. In het Engelstalige vakblad What PC? wordt in een rubriek over nieuwe pro- dukten een CD-Rom-recorder met de naam „Texel" geïntroduceerd. \cu (T)-Rom drives from U c\el and Sydos highlight a ontinuing stead} impro\ement f n this technolog)Now all that required for CL)-Rom to F really take off in a big \va\ is a f Kill in the prices asked for disks In publishers \mbar is importing the new l evel drives, which are much laster than normal. Average access time is a claimed 256 mil liseconds, with a data transfer i ate of 300Kb per second Speed is especially important in applications involving 3D i modelling, animation or full- f motion video Both internal and L external v ersions of the Texel I drives are available, priced at £499 and £599 respective!} iScsi adaptor is also required. The Svdos drive is calk. Op 27 februari gaan de motorrijders van de MAB-club naar de Jaarbeurs hal in Utrecht voor een bezoek aan een beurs met nieuwe en tweede hands motoren. Ook zijn er onderde len en kleding te koop. Deze beurs is vooral voor beginnende motorrijders interessant wegens het aanbod van tweedehands motoren van diverse merken. Ook veel dealers en garage houders zijn met een stand aanwezig. Vertrokken wordt met de boot van 8.00 uur. Bij goed weer gaat men op de motor, anders met de auto of de trein. Informatie: tel. 14738 De zeventiende avond van klaver- jasclub Den Burg is opnieuw gewon nen door Teun den Braven en Bea de Ridder met 7823 punten. Zij zijn in een paar weken naar de achttiende plaats gestegen. Ondanks de hoge score van 7259 punten blijven Peter van Heerwaarden en Wil Derksen op de zesde plaats staan, waar ze nu al enige weken verblijven. Jelle Wiersma en Johan Vinke zijn met 7139 punten van de vierde naar de derde plaats geklom men. Zij draaien steeds leuk in de top mee. Henk van Loo en Theo Wit te hadden ook een goede avond met 7050 punten en zodoende stijgen zij vier plaatsen en staan nu op de veer tiende plaats. Bertus Witte en Wil Kamminga die door Jan Kager prima werd vervangen, behaalden 6864 punten en zij stegen hierdoor vier plaatsen in het klassement. Karei van Heerwaarden en Rob Caspers hebben de eerste plaats in het klassement weer overgenomen van Gerda en Freek Veeger. Totaal na 68 partijen 1 K. van Heerwaarden-R Caspers 112258; 2. Echtpaar Veeger 11805; 3. J. Wiersma-J. Vin ke 11376; 4 F Halsema-E. Eelman 110186. 5. J. Witte-D. van der Slikke 11105, 6 W. Derksen-P. van Heerwaarden 110098; 7. A Dijker-N Koomen 108974, 8. Echtpaar Ofrein 108792; 9 R de Zwart-C Bos 108149; 10 F Hopman-R de Ruwe 108112; Totaal 2e periode: 1 Karei van Heerwaarden-R Caspers 56207; 2. J Witte-D. van der Slikke 55000; 3. L. van der Veen-F van der Gracht 54588, 4. J. Wiersma-J. Vinke 54580; 5. F. Halsema-E. eelman 53460 Donderdag 11 februari begint er voor agrariërs een computercursus voor beginners en gevorderden. Deelnemers aan vorige cursussen kunnen hun kennis vergroten door de cursus voor gevorderden. Belangstel lenden voor zowel de beginners- als de gevorderdencursus dienen zich op te geven bij de heer D. de Lugt, Hoofdweg te De Cocksdorp, tel. 11291 of Jan Koolhof, tel. 12780. De cursus begint om 19.30 uur in de technische school te Den Burg. Maxi mum deelname twaalf personen. Snoeicursus Tevens is er voor agrariërs de gele genheid hun kennis te vergroten in het snoeien en onderhoud van tuinen en erfbeplantingen. Het Agrarisch Cursuscomité verzorgt-weer een cur sus snoeien en onderhoud. Er wordt gewerkt met één theorieles, het ove rige is praktijk. Belangstellenden kun nen zich bij de eerder genoemde adressen opgeven; voor 10 februari Zeg mevrouw HaakDie Mulisch is toch zeker wel dood?" Thea aak zwaait ruim 15 jaar de scepter over de schoolbibliotheek an OSG De Hogeberg". Als ze de betreffende leerling vertelt at de bekende schrijver in blakende welstand verkeert, krijgt ze Is antwoord: „Ik dacht het zomaar, die man is minstens uit 927!" Ze hapt even naar adem, temeer, daar ze zelf geboren is 1928. Met humor en voldoening blikt Thea Haak terug op ja- •n gelardeerd met boeken, véél boeken, en leerlingen en docen- n die in- en uitlopen. iet bepaald reikhalzend kijkt ze uit lar haar 65ste verjaardag: „Offi- eel moet ik 1 juni stoppen, maar ik Dop dat ik het een beetje leuk kan bouwen". Ze bracht de bibliotheek t bloei en stelde een collectie sa- en waar menig andere school ja- ers op kan zijn. )ordat we over school praten moe- in we eerst de prachtige familiefoto kijken van haar kinderen en klein- nderen. En de siamezen aaien. Thea moeder van een groot gezin. Zes nderen vulden haar leven, maar Barnaast bleef ze altijd werken. „Ik ïn nu eenmaal geen huisvrouw", oeger was ze secretaresse bij een itaris en later hielp ze haar man die m eenmans-belastingadviesbureau nt. Een rijk leven, maar ook met irgen en verdriet. Een dochter die - /vaar gehandicapt werd geboren, in zoon die niet ouder werd dan 17 ar, Thea: Ik was toen 49 en na Diets zoek je houvast". Ze vond het Bnvankelijk in de openbare biblio- ïeek, maar al vrij snel kwam er een acature bij de RSG. Secretaresse Dor de schoolleiding, administratie n bovenal het opzetten van een bi- iotheek in het nieuwe schoolge- ouw. Dat leek haar wel wat en tot aar verbazing werd ze meteen aan komen. „Mijn rijpere leeftijd gold innelijk als een pré", lacht ze. erst zaten we in de barakken te- kover de Ferrever. Het was wel snnen. Ik zat er met een admi- strateur en moest allerlei onduidelij- karweitjes doen." Het werd pas teressant toen het nieuwe school gebouw in gebruik werd genomen. Haar ideeën over een bibliotheek lie pen niet bepaald synchroom met die van - de toenmalige - rector Van der Eijk. Al snel liep dat uit op een pitti ge aanvaring. „Hij wilde stalen kasten met daarin de boeken achter slot en grendel. Anders zouden ze te snel stuk gaan en dat was toch zonde. Ik werd best nijdig. Boeken moet je kunnen zien, voelen en ruiken, zo simpel is dat." Uiteraard kwamen de gewraakte kasten er niet. Thea begon enthousi ast met een beperkte voorraad. In het begin had ze geen stem in de sa menstelling van de collectie. De di verse secties bepaalden wat er kwam en dat was niet altijd een even gelukkige keuze. Beschikbare gelden werden niet optimaal benut en op een gegeven moment ging Thea tot actie over. Ze lobbyde bij de vleet en peuterde maar liefst f30.000,— los bij het Schoolfonds Texel. Begin jaren tachtig werd met dit bedrag in één keer een brede collectie in huis ge haald en langzaam maar zeker kreeg Thea steeds meer inspraak. Met na me over de Nederlandse literatuur en de jeugdboeken. „Het ligt niet op mijn weg om te beslissen over Fran se, Duitse en Engelse literatuur. Puntensysteem Sinds enkele jaren worden leerlingen van de hogere klassen HAVO en VWO geconfronteerd met het zgn. puntensysteem. Er zijn boekenlijsten opgesteld, waarachter het aantal punten wordt vermeld: 1, 2, of 3 en enkele 4 of zelfs 6 punten. Er is voor elk wat wils, maar als regel zijn de „dunne" of eenvoudige boeken maar 1 of 2 punten waard. Ook de MAVO en de lagere HAVO klassen en zelfs de brugklassen hebben lijsten. Geluk kig zijn vooral de laatste heel uitge breid, zodat bijna alle jeugdboeken die voorradig zijn, voor de „lijst" ge lezen kunnen worden. Het nadeel van het systeem is dat heel veel leerlin gen tegelijk dezelfde boeken willen lezen, zodat deze steeds zijn uitge leend. Zelfs tien exemplaren van „De aanslag" kunnen dat niet verhelpen. „Toch is het puntensysteem dé ont dekking van de hemel!" aldus Thea met een knipoog naar Mulisch nieuwste boek, dat 6 punten ople vert, maar dat telt dan ook ruim 900 pagina's. Ze is van mening dat de toegankelijke jeugdboeken een be langrijke schakel vormen naar de vol wassen Nederlandse literatuur. Haar betrokkenheid gaat zover dat ze re gelmatig een boek uit haar eigen boekenkast uitleent. „Ach als er om een bepaalde schrijver wordt ge vraagd en ik heb het thuis, dan kan ik het toch op die manier oplossen." Weerzin Er zijn altijd boekewurmen van natu re, maar er is een grote categorie die leest omdat het nu eenmaal moet. Thea: „Eén bepaalde leerling legde in de onderbouw een volstrekte weerzin aan de dag tegen alle boeken die hem werden aangeboden. Ik probeer de steeds weer iets anders voor hem te vinden dat hem misschien zou aanspreken. Nu is hij een 6 VWO-er en gisteren haalde hij een paar vrij moeilijke boeken. Ik maakte hem er op attent dat ze voor zijn lijst niet veel opleverden, waarna hij opgewekt zei: „Deze lees ik voor m'n plezier'" Een ander facet is de secundaire lite ratuur. Vanaf de brugklas vullen leer lingen een boekenformulier in van alle gelezen boeken met achtergrondinfor matie, zoals gegevens van de schrij ver, hoofdpersonen, themathiek enz. Dit wordt langzamerhand uitgebreid, zodat de leerlingen te maken krijgen met secundaire literatuur, dus boeken over de schrijvers zélf en wat die met hun werk willen zeggen Hier voor zijn documentatiemappen en boekjes over schrijvers die geleend kunnen worden en de „Kritische Lexi con", een losbladig geheel in 6 dikke omslagen, zodat er bladzijden geko pieerd kunnen worden. In de „biep" wordt naar hartelust in de Kritische Lexicon gegrasduind. Thea wordt daarbij uitvoerig geraadpleegd. Haar mening over bepaalde onderwerpen wordt gerespecteerd en op prijs gesteld. Het gezellig discussiëren met mevrouw Haak is iets wat menig leerling zich met plezier herinnert. Budget Vroeger had ze naast de boeken nog de hele administratieve rompslomp die de examens met zich meebrach ten. Door de komst van de computer is dat aanzienlijk verminderd. Lang- Thea Haak in de schoolbibliotheek zoals generaties scholieren haar kennen. (Foto March Heijnenl zaam maar zeker komen ook de leer lingen van het voormalige LBO een boek lenen. Ze ontdekken de schitte rende collectie jeugdboeken en weten al beter de weg te vinden. De jonge lui achter de vodden zitten omdat ze vergeten zijn op tijd de boeken te re tourneren vindt ze de minst leuke kant van het werk. Voordeel van het boetegeld is dat er ruimte is voor ex tra dingen. De documentatie is er he lemaal van gefinancierd. De laatste jaren is er een budget waarmee ze naast de nieuwe boeken ook haar slag kan slaan bij voordelige zaken als De Slegte. Op die manier zijn heel wat prachtige boeken voor een spot prijsje in de wacht gesleept. „Zalig" zegt ze voldaan. De Engelse boeken doet ze samen met Jan Mevius. Aan gaande de Nederlandse literatuur zit ze met docent Nederlands en Letter kunde Joost van Beurden meestal op dezelfde lijn. Toen Joost in z'n jonge jaren voor het eerst op school ver scheen, veronderstelde ze dat hij een leerling uit de hoogste klas was. „Leuke knul", dacht ze nog. Thea Haak houdt van haar werk en zou het liefst nog een paar jaar door werken. „Maar ja, het rijk betaalt en je wordt geacht te stoppen zodra je 65 jaar bent. Mijn man werkt ook nog, wel iets minder maar gewoon omdat hij het nog prettig vindt." Alle secties op school roepen nu eenpa rig: „De schoolbibliotheek moet be houden blijven!" Ze hoopt dan ook van harte dat haar opvolger voldoen de ruimte c.q. uren krijgt om dat te bewerkstelligen. Voorlopig kunnen de leerlingen nog profiteren van de bele zen en bovenal hartelijke bibliotheca resse, het jaar is nog lang niet voorbij. Volgens ingewijden gunt ze zichzelf soms geen tijd voor een kop koffie omdat ze bang is dat er dan een leerling tevergeefs komt. Declameren Zelf heeft ze een niet te stillen lees honger. „Ik kan me niet voorstellen dat iemand zonder boeken kan le ven." En met realiteitszin zegt ze: „Als ik maar zéker weet dat iemand komt die er hart voor heeft, dan neem ik er afstand van." Ze is niet van plan haar opvolger veel voor de voeten te lopen. Ooit declameerde ze gedichten en kreeg daar ook les in. Genoeg leuke dingen om straks weer op te pakken. De jeugd, déér gaat het om: „Er wordt tegenwoordig zo veel van ze geëist en daarbij hebben ze een goede schoolbibliotheek hard nodig." Wil de Leeuw

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7