Zeven Texelse kampioenen tijdens regio-wedstrijden Prins en Vendel biljartkam pioen Ongekend succesvol weekend voor GVT lüAüLisis^ COURANT ZDH te laat warm tegen Kreileroord Boys moet genoegen nemen met één punt Voetbaluitslagen De Koog (Z) pakt punt van koploper Tevoko (H) pakt drie punten in matige pot DINSDAG 9 FEBRUARI 1993 TETYCT Ct? r7 De winnaars met hun (Foto De zeven GVT-kampioenen Voorste rij v.l.n.r. Sanne Briigemann, Annemieke Moor. Karin Zwaneveld en Mark Jan Muler. Erachter Sanne Schoo. Nico Stoter en Nienke Postma. Foto Frans Hopman) Het weekend van 6 en 7 februari kan in de annalen van Gymnastiek vereniging Texel (GVT) als één der succesvolste weekeinden uit de ge schiedenis worden bijgeschreven. Liefst zeven regiokampioenen en nog tal van andere medaillewinnaars en - winnaressen waren het eindresultaat van een weekend turnen in de prachtige sporthal Het Bolwerck in Edam. De kampioenen worden afge vaardigd naar de provinciale kampi oenschappen. In de regiokampioenschappen namen de beste jeugdturners van de regio Noordholland Noord het tegen elkaar op, De voorselectie had plaatsgevon den via de rayonkampioenschappen, waarbij GVT ook al succesvol was. Toch waren de resultaten van afgelo pen weekend een grote verrassing. De trainers Nico Stoter en Yvonne Bruining kunnen het bijna nog niet geloven. „Je hoopt dat één van de leerlingen zich als beste uit een groep van 32 geselecteerde tur- ners/sters voor een jaar regiokampi oen mag noemen. Dat dat gebeurde in zowel nivo 6D, 5D, 3D, 2D als 1D, waarmee eigenlijk de rest van de ver enigingen buitenspel werd gezet, is [3 voor GVT een unieke gebeurtenis", I aldus Stoter. „Daarnaast wisten de jongens zich goed staande te houden u*J in het geweld van de C-lijn, waar ge- I respecteerde verenigingen zoals Trios Stedebroec, K en V Opmeer, Mauriti- pjl us en De Beukers het meestal voor g het zeggen hebben." Goed begin I De successtory begon al direct in de eerste wedstrijd van een eindeloos In de eerste wedstrijd na de win terstop kwam ZDH in Den Hoorn te laat op temperatuur. De ploeg van coach Henk de Ruijter keek halver wege de eerste helft al tegen een 0-4 achterstand aan. Na rust ver kleinden de zwaluwen de nederlaag tot 2-4. ZDH moest het zondag zonder vier basisspelers zien te klaren. Vooral achterin leidde dit organisatorisch tot problemen voor coach Henk de Ruij ter, die door spelersgebrek gedwon gen was zelf mee te spelen. Het veldoverwicht waarmee de zwaluwen openden bleek slechts van korte duur. Een misverstand in de ZDH- defensie vormde de inleiding tot de eerste tegengoal. Een indraaiende voorzet vanaf de linkerflank die ver keerd werd beoordeeld door doelman Sander Stolk betekende kort daarop de tweede tegentreffer. De chaos was compleet toen minuten later een counter van Kreileroord goed was voor 0-3. De voorspelde verdere af slachting na de vierde goal bleef ech ter van het scorebord. De zwaluwen hervonden het veldoverwicht, maar Kreileroord doorstond de eerste helft ongehavend. De snelle tegentreffer waarop ZDH na rust hoopte bleef echter uit. Pas ,n de twintigste minuut opende Roald van der Slikke, goed vrijgespeeld door Bram Brouwer, de score voor de thuisploeg. Na een vrije trap van Manning Kikkert bepaalde Robbert Schutte in de rebound de eindstand op 4-2. lang weekend. Karin Zwaneveld vero verde achteraf met gemak (verschil 0,7 punten met nummer 2) het kam pioenschap. Marit Hoogenbosch ein digde als achtste en plaatste zich daarmee op het randje voor de pro vinciale kampioenschappen. Aan de andere kant van de zaal bij de jongens verbaasde Bastiaan Wil lem Witte insiders door onverwacht als tweede te eindigen. Gedurende de hele wedstrijd had hij in nivo 4D al op de vierde en vijfde plaats gestaan. Een uitstekende rekoefening (klein foutje in de landing) waar hij relatief hoog scoorde bracht hem een plaatsje op het begeerde ereschavot. In nivo 5C (jongens) was Pieter Daal der knap aan het werk. Dit jeugdige talent zal proberen in de voetsporen van Mark Jan Mulder te treden door dit jaar ook een plaats voor het NK turnen te veroveren. Hij is op de goe de weg gezien zijn prestaties tijdens deze wedstrijd: een derde plaats met 46.30 punten. In nivo 6C eindigde onverwacht Jaap Duin op de derde plaats, gevolgd door Yannis Engel vaart op de 4e plaats. Faam Na deze prestaties kon het weekend niet meer stuk. De leden van G.V.T. kregen naam en faam wat ook later in het weekend te merken was aan de jurywaardering. Toen ook Sanne Schoo nog op de hoogste plek op het ereschavot verscheen in nivo 5D was het voor iedereen duidelijk: met GVT moest rekening worden ge houden. Eveneens in nivo 5D wist Cyntha van Heerwaarden ook op de 5e plaats te eindigen en ook zij plaatste zich daarmee voor het provinciaal kam pioenschap in Amsterdam. In nivo 4C kwam Arjan Zwaneveld sterker dan verwacht voor de dag. De basis voor zijn uiteindelijk 4e plaats legde hij bij een zeer fraaie langemat oefening. Clubgenoot Jozef Smidt, die niet lekker in zijn vel zat (griep), turnde een stukje onder zijn kunnen en eindigde op de 7e plaats waardoor hij net niet aan de vervolg- wedstrijden mag meedoen. Toppers In de koningswedstrijd (de echte top pers) stonden Nico Stoter en Mark Jan paraat om de vlag van G.V.T. hoog te houden. Voor Stoter niet zo moeilijk omdat hij niet veel tegen standers had in nivo 1B. Of mis schien toch moeilijk omdat hij vanaf 's morgens 07.00 uur al op pad was en pas 's avonds om 19.00 uur met zijn wedstrijd kon beginnen. Ondanks enig gestunt(el) aan de rekstok be haalde hij het kampioenschap. Mulder die nog niet echt in vorm was, kwam toch al snel in de wed strijd aan de leiding. Op het voor laatste toestel (paardvoltige) verloor hij zijn zorgvuldig opgebouwde voor sprong op nummer twee door een slechte oefening. In plaats van een vol punt voorsprong begon hij met 0,1 achterstand aan de ringen. De oefening liep goed en het cijfer was 8.00. Concurrent Jaap Tol van St. Mauritius uit Volendam haalde 7.85 en daarmee met het minimale ver schil van 0.05 punten werd Mulder kampioen. Zondag Arianne van Noort (de rayonkampi- oenne van Texel) was ziek en kon aan de wedstrijden van zondag niet meedoen. Annemieke Moor nam de honneurs uitstekend waar: zij turnde de wedstrijd van haar leven. De spanning was werkelijk te snijden. Zou Texel nog meer kunnen? Op de balk werd het coachen aan Sanne Brügemann overgelaten omdat alge meen bekend is dat als trainer Nico kijkt, de meisjes van Texel altijd van de balk vallen. Het lukte: weer een kampioen. Sanne Brügemann kent het klappen van de zweep en was met een strategisch plan aan de wedstrijd in nivo 2D begonnen. Eerst Vooraf gezien had Texelse Boys ge tekend voor een gelijkspel tegen het sterke Zeemacht. Achteraf gezien mocht echter Zeemacht de handen dichtknijpen met de eindstand van 0-0, zondag op het veld van de Boys. De vaak als ,,zeer gevaarlijk" om schreven voorhoede van Zeemacht had de gehele voetbalwedstrijd niets in te brengen tegen de solide verde diging van de Boys, bestaande uit Ruud van de Wetering, John Daalder, Bart van Heerwaarden en Marcel Wit te. Slechts eenmaal wist spits Van Dijke aan hun aandacht te ontsnap pen en kon hij alleen op keeper Mar co van Leersum afstevenen. Deze verkleinde zijn goal echter goed, zo dat het schot van Van Dijke voor langs ging. Aan de andere kant had Zeemacht veel meer moeite met de aanvallen van de Boys. Vooral Martijn Beerling was een plaag voor de Helderse ploeg. Hij doorkruiste met lange rushes diverse keren de achterhoede van Zeemacht en had het geluk niet aan zijn zijde bij een drietal harde af standsschoten. De grootste kans voor de rust was voor Jelte van der Kooi, die na een snelle aanval van Texelse Boys over links oog in oog kwam met de doel man van Zeemacht. Van der Kooi kon zijn faam als „goalgetter" niet be vestigen. In de tweede helft kon Zeemacht wederom geen vuist maken. De mari- neploeg was veelvuldig in het bezit van de bal, maar kwam niet ver. Een maal leverde Zeemacht een gevaarlijk afstandsschot af, dat door Marco van Leersum op knappe wijze uit de krui sing werd geranseld. Zeemacht had harde middelen nodig om de aanvallen van de Boys af te stoppen. In zeker twee gevallen (te gen Martijn Beerling en Jelte van der Kooi) had een speler van Zeemacht geboekt moeten worden, maar de scheidsrechter hield de gele kaarten op zak. Een kwartier voor tijd had de Boys de volle winst kunnen pakken. Mar tijn Beerling haalde verwoestend uit met rechts en doelman Scheffer leek kansloos. De paal bracht redding voor Zeemacht. Even later was Beer ling bij een scrimmage weer kansrijk, maar zijn schot, nu met links, beland de in het zijnet. Ronald van de Wete ring leverde van links een voorzet op maat af, die door Bert Witte in enen op de pantoffel werd genomen en ra kelings naast ging. Zo mocht uitein delijk Zeemacht blij zijn met de doelpuntloze einduitslag. goed scoren op langemat (8,15), dan even spetteren op paardsprong (8,1), goed concentreren op het rug- waartsspreiden aan de brug ongelijk (8,60) en dan maar hopen dat ze op de balk blijft.(7,80). Klaar, einde wed strijd en natuurlijk weer een kampi oen voor Texel. Mist in In nivo 2C en 3C voelt G.V.T. zich nog niet erg thuis met de turnsters. Wegens promotie turnden hier Lies- beth Brouwer en Efaliena Drijver. Liesbeth turnde een goede wedstrijd maar ging bij brug ongenadig de mist in, waarmee een plaats bij de eerste twintig verkeken was. Efaliena Drijver turnde wel lekker door, maar haar technische niveau schoot nog tekort. De behaalde 17e plaats geeft echter recht op doorstro ming naar de voorwedstrijden van de NK. In de allerlaatste wedstrijd van dit su- perlange turnweekend kwam Nienke Postma in de arena. Heel bewust en goed doordacht werden de oefenin gen één voor één afgewerkt. Net als bij Sanne eerste een stevige basis op langemat en sprong en daarna ge concentreerd verder op brug en balk. Tot grote frustratie van de sterkste concurrent Nea Volharding uit Purme- rend wist de GVT-turnster wederom op de eerste plaats te eindigen. Hier mee was het cirkeltje rond: in alle D- nivo's had een Texelse turnster ge wonnen. Terugkijkend is dat een enorme prestatie die waarschijnlijk niet snel meer zal worden geëve naard. Zaterdag 6 februari: De Koog (Z)-Alkmaarse Boys 3-3 Junioren: Texel Cl-Wieringermeer C1 0-3 Nieuwe Niedorp B1-Texel B1 17-0 De Koog C1-BKC C2 4-3 VZVC Cl-Texelse Boys C2 9-1 Texel C1-HRC C2 8-2 Texelse pupillencompetitie: Tex. Boys D2-Oosterend Dl 1-1 Texel D1-SVC D1 afgelast De Koog El-De Koog E2 2-2 ZDH E1-SVC E2 18-1 SVC E1-0osterend El 9-1 Tex. Boys E1-Texel E1 afgelast Texel E2-Tex. Boys El 3-2 ZDH F1-Oosterend F1 afgelast Hat zaterdagteam van SV De Koog heeft goed overwinterd. Dat bleek uit de verdiende 3-3 tegen koploper Alkmaarse Boys. Na een ruststand van 2-1 scoorde De Koog in de laatste minuut van de wedstrijd de verdiende gelijkmaker. Alle doelpun ten werden gemaakt door spits Mar tijn de Vey. De Koog startte uitstekend in de ver trouwde 4-4-2 opstelling en Alkmaar- se Boys moest meteen terug. Dit resulteerde al na vijf minuten in de openingstreffer. Spits Martijn de Vey rondde na een prima solo koel af: 1-0. Ook na deze goal hield De Koog een klein overwicht, maar kreeg wei nig kansen. Na twintig minuten kwam Alkmaarse Boys langszij; uit een hoekschop kon de lange voor stopper ongehinderd 1-1 inkoppen. Vlak voor rust kwam De Koog weer op voorsprong. De Vey werd onderuit gehaald binnen „de 16" en hij schoot zelf de toegekende penalty feilloos in: 2-1. Dit was tevens de ruststand. De tweede helft gaf een heel ander beeld: Alkmaarse Boys speelde veel aanvallender en De Koog moest veel al terug in de eigen defensie. Binnen tien minuten boog Alkmaarse Boys een achterstand van 2-1 om in een voorsprong van 2-3 en De Koog leek een afstraffing nabij. De Koog stroop te de mouwen op en ging achter „één op één" spelen, waardoor Jac- Tex. Boys F1-SVC F1 afgelast SVC F2-De Koog F1 0-2 Texel F2-Texel F3 1-13 Zondag 8 februari: PSCK-Texel 1-3 Texelse Boys-Zeemacht 0-0 Nieuwe Niedorp-Oosterend 2-0 Texel 2-Hollandia T. 2 3-2 Vesdo 2-De Koog 2 1-0 Texelse Boys 2-JVC 5 3-4 HRC 6-Oosterend 2 6-1 Texel 3-Zeemacht 3 Zeem. n.o. JVC 7-Texelse Boys 3 2-1 Junioren: HSV A1-Texel A1 2-0 Oosterend B1-Succes B1 5-3 Sporting S. A1-Tex. Boys A1 4-3 Dames: GVO-Texelse Boys 5-0 ky Rammers als extra man op het middenveld kwam. Dit resulteerde het laatste kwartier in een alles-of- niets spelend De Koog. Het leek niets te worden, maar in de allerlaatste mi nuut was het wederom De Vey die zijn „hattrick" volmaakte met een lob la Bieskamp": 3-3. Een dik verdiend punt voor De Koog, behaald op karakter en vechtlust. Onder leiding van de technisch wis selvallig fluitende scheidsrechter Doppegieter, speelden de heren van Tevoko afgelopen zaterdag tegen Po- lisport 1 uit Schagen. Na een erg slechte eerste set herstelde Tevoko zich goed en won de volgende drie sets eenvoudig en afgetekend: 3-1. In het begin van de eerste set, met Koos Doeven weer in de basis van Tevoko, werden de meeste scores ge maakt door de niet-aanvallende partij. Hierdoor werd weinig gescoord. Na verschillende opslagwisselingen en ook veel foute services was het aan vankelijk Tevoko dat een voorsprong nam. Zoals zo vaak ging het toen echter mis. Passfouten en mis verstanden leidden de nederlaag in de eerste set in: 12-15. In de volgen de set kwam Mardik Leopold voor Mark Prins in het veld en Tevoko was zich bewust dat er wat moest gebeu ren. Er werd degelijk en eenvoudig gespeeld, waardoor Tevoko aanval lend beter doorkwam en Polisport kwam er niet meer aan te pas. Voor al aanvaller Berry Koning verschalkte keer op keer de tegenstanders met de harde smash of met de tactische bal achter het blok. Dit alles resul teerde in een duidelijke overwinning van 15-3 voor Tevoko. In de derde en vierde set bleef Tevoko degelijk spe len en won de wedstrijd gecontro leerd. Met het oog op de volgende wedstrijden (op doordeweekse da gen) als Martin Koenen niet beschik baar is, werd Koos Doeven in de derde set op de positie van hoofd- blokkeerder gezet en kon de af en toe wat afwezige Marco Tuntelder de kunst afkijken. In de vierde set kwam Tuntelder weer gemotiveerd terug op z'n eigen plek. Deze sets werden respectievelijk met 15-8 en 15-4 door Tevoko gewonnen. Donderdag wacht de uitwedstrijd tegen Vodi in Haren karspel. In hotel De Lindeboom heerste van dinsdag tot en met zondag biljartkoorts. Aan meerdere ta fels werd daar voor het vijfde achtereenvolgende jaar gestre den om het kampioenschap van Texel door maar liefst 130 biljar ters. Zondagmiddag om vier uur zat het erop en konden Willem Vendel (libre) en Mark Prins (driebanden) worden uitgeroepen tot kampioen. Er werden echter veel meer prij zen uitgereikt want het deelne mersveld was verdeeld in elf leeftijds- en kwaliteitscatego rieën: drie groepen 55 plussers, drie groepen driebanders en vijf groepen libre. De organisatie was in vaardige handen van biljarters die deel uitmaken van DVO (Door Vriendschap Ontstaan), die hun sport doorgaans beoefenen in De Witte Burcht. Omdat het de yijf- de keer was had men graag een landelijke topbiljarter naar Texel gehaald voor het geven van een demonstratie, maar dat mislukte. Niettemin werd de kompetitie een succes. De organisatie liep op rolletjes dank zij inzet van ve len en de sfeer tijdens de wedstrijden was ideaal. „Er is geen vloek over de tafel geko men", zei voorzitter Cor Hoo- genboom. Bij de 55 plussers (libre) gingen de prijzen naar 1. Ben Boogaard, 2. Th. Timmerman en 3. Dirk Bakker In de middelste 55 plus- groep naar 1. H.G. Witte, 2. Niek Spaans en 3. Joop Kramer. Bij de hoogste 55 plusgroep: 1. Wl- lem Vendel, 2. Piet de Graaf en 3. Cor Hoogenboom. Bij de „hoogste" 55 plussers zaten vijf spelers die een gelijk aantal pun ten scoorden, zodat het partijge middelde bepalend was voor de prijstoekenning. In de laagste klasse libre werd Joost Smit eerste, P. de Bloois tweede en Pieter Knol derde. Li bre 1-1,50: 1. C. Bakker, 2. Wl- lem vd Wetering: 3. Aard Sauer. Libre 1,50-2,50: 1. Hans Schraag, 2. P. Nowak; 3. Peter Rijk. Libre 2,5-3,50: 1. Cor Hoo genboom, 2. G. Appelman, 3. J. van Sambeek. Libre 3 en hoger: 1. Wllem Vendel, 2. Johan van Dompselaar, 3. J. Brouwer. Driebanden (laag): 1. Kees van Lenten, 2. Dirk Biesboer, 3. Piet Saai. Driebanden (middel): 1. Jan Verburg, 2. de 14-jarige Cian Bongers, 3. Cor Hoogenboom. Drieban den (hoog): 1. Mark Prins, 2. Piet de Graaf, 3. G. Ap pelman. Enkele winnaars hebben hun prijs nog met afgehaald. Ze worden verzocht zich een dezer dagen te wenden tot voorzitter Hoogen boom, Vaargeul 8. Gehoopt wordt dat een flink aantal biljar ters op 15 mei a.s. zal deelne men aan het Waddentoernooi dat op Texel wordt gehouden. Aan melding bij Hoogenboom, tele foon 15218.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7