Raad schoorvoetend akkoord met plan betaald parkeren Raad teleurgesteld over weigering Waddenbiljet Sport Radio Texel 105. Voorzet TEXELSE^ COURANT Winteruitvoering DEK Forumavond met kamerlid Te Veldhuis „Motorrijders wèl welkom op campings" Strijbosstraat krijgt uitrit aan Nikadel In 1995 nieuwbouw Den Hoorn verwacht Dammer Ate Sijtsma verslaat Frans Bos Geslaagden zwemdiploma Voetballers klaar voor ouderwetse eilandderby Monsterscore van dames basketbal Caspers-v. Heerwaarden winnen tweede periode Mixtoernooi volleybal Programma volleybal Ronald Bleijerveld jeugd-bowlingkampioen VRIJDAG 12 FEBRUARI 1993 De gemeenteraad is gisteravond E schoorvoetend akkoord gegaan met een voorstel tot fiscaliseren van be taald parkeren. Daardoor moet er in Den Burg en De Koog op méér plaat- sen worden betaald voor parkeren. De tarieven in de dorpskernen zullen hoger zijn daarbuiten. Hoewel de raad in grote lijnen ak koord ging met het plan dat het par keren in betere banen moet leiden, had de raad op onderdelen bezwaar tegen het plan. In De Koog komen er In 1993 en 1994 op twee terreinen bij waar betaald moet worden gepar keerd: aan de Nikadel en bij Super markt Daalder. In Den Burg betreft de uitbreiding een gedeelte van de Keesomlaan (tussen de Elemert en het Schilderend), de Burgerhoutstraat Zaterdag 20 februari houdt muziek korps DEK de jaarlijkse winteruitvoe ring in dorpshuis „De Waldhoorn" in Den Hoorn, aanvang 20.00 uur. DEK biedt een programma waarin drum band en fanfare elkaar afwisselen. De entree bedraagt ƒ3,50. Programma Fanfare: Hoch Heidecksburg (R. Herzer, arr. R. Hubert) Out of Africa (John Barry, arr. J. de Mey) Fanfare in Es (Jan Mul, arr. P. van Mever) Tamboers en majoretten: De recrutenmars (S. Egbers) Tamboers: St. Ceciliamars (J. Schroën) Majoretten: Pepe (Ruseier) Altijd blijven lachen (Bassie en Adriaan) Nah neh nah (Vaya con Dios) Pauze (met verloting) Majoretten met fanfare: Eldorado (R. Beek) Ik wil een kangoeroe (Kinderen voor kinderen) Church of your heart (Roxette) Bij de marine (Dorus) Tamboers: Long John (M. Saxony) Big winners (E. Angoulêmel Fanfare: De garde (C. J. N. Cori) B.B.B. for band (Rita Defoort) All kinds of everything (Lindsay, Smith, Kokelaarl For unto us (Handel, arr. J. Hempel) Mood romantic (Johan Nijs) en de Jan Reijstraat. De meeste fracties vonden dat bewo ners van straten waarin betaald par keren wordt ingevoerd, tegen vergoeding van administratieve kosten (ƒ30,- per jaar) vrij moeten kunnen parkeren. Op verzoek van Cor Kuip (Texels Belang) en Jan Koolhof (CDA) werden de parkeertarieven na bij de supermarkt van Daalder in De Koog iets versoepeld. Hans Roeper (PvdA) pleitte voor meer parkeer plaatsen voor invaliden in Den Burg. „Omdat hun auto's zijn aangepast, moeten dat niet op al te krappe pun ten zijn", vulde Peter Bakker (Groen Links) aan. Wielklem De invoering van de wielklem, om betaling van parkeerboetes door bui tenlanders zeker te stellen, lag Jan van Asselt (Onafhankelijk) zwaar op de maag. „Het wielklemtarief (ƒ94,-) is véél te hoog." Wethouder Barendregt verzekerde hem dat het tarief slechts kostendek kend is en dat er door de hoogte een preventieve werking vanuit gaat. Hij antwoordde op een vraag van Erna Eelman-van der Kooi (VVD) dat de wielklem niet alleen bij parkeermeters wordt toegepast, maar ook op weg gedeelten waar een parkeerverbod van kracht is. „Maar dat is een taak van de politie." Van Asselt en Kuip hadden ook moei te met de invoering van betaald par keren aan de Nikadel. „Dat parkeerterrein is er als service aan de badgasten. Daar moet je vanaf blij ven. Het lijkt wel of De Koog een klein verstikt stadje aan het worden is." Barendregt benadrukte dat de nieuwe parkeerregels de doorstro ming van de auto's zullen bevorde ren. „En dat is gunstig voor ondernemers in de badplaats." Om het parkeerplan nog dit seizoen in te voeren, ging de raad akkoord en nam genoegen met de belofte van het college dat kleine aanmerkingen op het voorstel in commissieverband worden behandeld. VVD-kamerlid Mr Jan te Veldhuis is maandag a.s. te horen in „Rebecca" in De Waal waar hij een beschou wing zal houden over de toekomst van de visserij. Het karakter van de ze door de Texelse VVD-afdeling ge organiseerde bijeenkomst is anders dan gewoonlijk, want er zal een fo rumdiscussie aan worden verbonden. Daaraan zal onder andere worden deelgenomen door vertegenwoordi gers van de vissersvereniging DETV, maar ook door de NlOZ-bioloog Dr Han Lindeboom, die in de publiciteit kwam met plannen tot afsluiting van bepaalde delen van de Noordzee voor de visserij. Te Veldhuis (die Wadden en Noordzeebeleid in zijn portefeuille heeft) zal waarschijnlijk ook ingaan De gemeenteraad heeft zijn te leurstelling uitgesproken over de weigering van Teso mee te doen aan het NS-Waddenbiljet. Een verzoek van wethouder Barendregt (ruimtelij ke ordening) om een PvdA-motie over deze affaire uit te stellen tot de veerdienst de handelwijze had gemo tiveerd, werd door de raad weg gestemd. Tijdens een gesprek met de Teso- directie herinnerde wethouder Baren dregt Hoogerheide eraan dat hij het college gebrek aan beleid had verwe ten om de automobiliteit terug te brengen. „Nu er zich een manier aan doet om de verkeersdruk te verlich ten, wijst u dat zelf af. U geeft daarmee een verkeerd signaal af." Hoogerheide zou volgens de wethou der hebben toegegeven een taxatie fout te hebben gemaakt. Binnenkort komt de veerdienst met een toelich ting op het besluit. Hans Roeper (PvdA) verzocht het college er bij Teso op aan .te dringen alsnog in te stemmen met het ge combineerde vervoersbiljet, zodat het dit seizoen nog kan worden inge voerd. Volgens de informatie van Pe ter Bakker (Groen Links) zijn de kansen voor 1993 echter verkeken. Hij omschreef het PvdA-initiatief als een „motie van onmacht". „De ge meente heeft geen bevoegdheid, maar kan slechts kritiek leveren." In een eerdere brief aan Teso drong zijn partij erop aan om de zeggenschap binnen de veerdienst te spreiden en te streven naar een opener organisa tie. Bakker noemde zijn kritiek niet persoonsgericht. „Het is óók een ver wijt aan de aandeelhouders." Alleen Erna Eelman-van der Kooi en Klaas Barendregt (VVD) stemden tegen de motie. op de actuele problematiek van de olieboringen in het waddengebied. De avond is vrij toegankelijk voor ieder. Aanvang 20.00 uur. Onder de kop „Geknipt" stond in de vorige krant een knipsel uit het ANWB-blad De Kampioen, waarin werd gesuggereerd dat motorrijders worden geweerd van Texelse cam pings. Volgens Janny Koning, pen ningmeester van de Recron Texel (belangenorganisatie recreatie- ondernemers), is dat een nieuw ge luid. Uit haar eigen ervaring op cam ping De Bremakker kan ze geen voorbeelden noemen en ook bij colle ga's worden motorrijders niet anders behandeld dan andere gasten. „Soms lijkt het wel alsof er nog plaats vrij is op de camping, maar in het hoogsei zoen zijn de plaatsen tevoren gereser veerd. Open plekken worden dan later op de dag ingevuld. Bij ons is het verder zo dat men niet met auto's, motoren en brommers op het terrein mag komen. Voor sommigen is het een bezwaar dat de motor niet naast de tent mag staan." De inge zonden brief uit De Kampioen zal worden besproken tijdens een bestuursvergadering van Recron Texel. De wens van bewoners van de Strij bosstraat voor een uitrit op de Nika del is door b en w gehonoreerd. De aansluiting komt alleen op een ande re plaats: vóór de RK kerk langs (waar nu een voetpad loopt), in plaats van achterlangs. De voorkeur van de buurt zou verkeerstechnische problemen geven, omdat de straat dan uitmondt ter hoogte van een bushalte en een verkeersgeleider. De straat zal een woonerf-achtige indruk maken, zodat doorgaand verkeer niet geneigd is de straat in te rijden maar de route Nikadel-Boodtlaan blijft vol gen. Het creèren van deze (tweede) uit- valsmogelijkheid voor de Strij bosstraat was het voornaamste bezwaarpunt dat werd aangevoerd tij dens de tervisielegging van het plan voor de infrastructuur van het „tus sengebied" in De Koog. Van de overi ge bezwaarschriften werd een deel ongegrond verklaard en een deel niet ontvankelijk wegens overschrijding van de inleveringstermijn. Wethouder Barendregt (ruimtelijke ordening) verwacht dat de bezwaar makers tegen de nieuwbouw in 't Zouteland hun protesten niet zullen opgeven. Het college heeft de be zwaren inmiddels ongegrond ver klaard. „Omdat het een goed onderbouwd plan is denk ik dat het in 1995 wordt goedgekeurd." CDA'er Jan Koolhof twijfelde aan de haalbaarheid van het ontwerp- bestemmingsplan „Den Hoorn - 't Zouteland". „Kan het college niet als nog tot een akkoord komen met de bezwaarmakers?" Barendregt voelde hier niets voor. „Ook al brengen we kleine wijzigingen aan, is niet zeker dat ze de bezwaren intrekken." Het college was wel tegemoet gekomen aan de wensen van de nieuwe wo ningbezitters, die om enkele kleine wijzigingen in het plan hadden ge vraagd. De wethouder verwachtte dat gelijk tijdig met de goedkeuring van het bouwplan (waarschijnlijk 1995), ook contingenten beschikbaar komen voor sociale woningbouw. Via een ar tikel 19-procedure zal vrije sector bouw waarschijnlijk al eerder moge lijk zijn. Zaterdag: 08 00 u. Typisch Texel, met de Texelagenda. 10.00 u. Bedrijven voor bedrijven, met de vakaturebank. 12.00 u. Goedemiddag Texel, met Texels nieuws. 14.00 u. C&N Presents, met commentaar op het Texels nieuws 16.00 u. W.A.T., wild, aantrekkelijk en tren dy programma. 18 00 u. The Musiccube, populaire muziek. 19.00 u De dansbare 21, met Texelse dis- comuziek. 20.00 u. Vroeg naar de kroeg, met informa tie over het Texelse uitgaansleven, 23.00 u. Einde. Zondag: 09.00 u. Klassiek op zondag, klassieke muziek. 09.30 u. Kerkdienst vanuit de Doopsgezinde kerk te Den Burg. 11 00 u Vlaswiek, muziek en poëzie. 12.00 u. Natuurwijzer, over Texelse natuur. 13.00 u. Ballroom en Latin, met dansmu ziek en over dansen. 14.00 u. Een plaatje met een praatje. gesprek met een gast 15.00 u. Nonstop Nederlandstalig, muziek. 16.00 u. Sportlokaal, met sportverslagen en interviews. 18.00 u. Time Traveling, muziek door de tijd. 19 00 u Lokaal Kabaal, jeugdprogramma. 20.00 u. Hitsound, programma voor scho lieren. 22.00 u. Einde. Maandag: 18.00 u. Symphonlca, klassieke verzoek platen. 19.00 u. Rondom de boerderij, agrarisch in formatief. 22.00 u. Einde Dinsdag: 18.00 u. Bonte dinsdagavond, verzoekpla ten voor ouderen 19 00 u. Channel 35000, kinderprogramma. 20.00. Duister, alternatieve muziek. 21 00 u. Einde. Woensdag: 18.00 u. Eigenwijs, geestelijk kinderpro gramma. 19.00 u. Onder de toren, geestelijk pro gramma. 19.45 u. Gelezen verhalen. 20 00 u. Einde. Donderdag: 12.00 u. tot 14.00 uur Wens Radio Texel, met Texels nieuws, vraag en aanbod, felicita ties, enz. 18.00 u. Country Time, muziek. 19.00 u. Texel Totaal. Texels actualiteiten programma. 20.00 u. Einde. Vrijdag: 14.00 u. Enjoy your weekend, voor ie dereen 16.00 u. Muziek uit de jaren '70 en '80. 18.00 u. Elck wat wils, verzoekplaten voor ouderen. 19.00 u Paradijsvogels, koopavond-muziek. 20.00 u C&N Presents. 24.00 u. Einde. Voor en na Radio Texel Radio 10 Gold. Met uitstekend positiespel wist Ate Sijtsma in de Texelse competitie dammen Frans Bos flink onder druk te zetten. Dit leidde zelfs tot schijf winst. Deze keer wist Sijtsma zijn voordeel te handhaven en de taaie Frans Bos naar een kansloze neder- te spelen. Gesterkt door deze opkikker won hij de week erna van Gerrit Blom. ^Blom moest ervaren dat een gemoti veerde Sijtsma een tegenstander van formaat is. Door deze twee dikver diende zeges wist Ate Sijtsma zich uit de onderste regionen van de rang lijst los te werken. Cees Vinke is de 'laatste tijd ook goed in vorm. Nadat dij eind vorig jaar koploper Victor •Voskuil dicht bij de nederlaag bracht, wist hij op de laatste clubavond Piet Makelaar een gelijkspel af te dwingen. Gerrit Vlaming en Jos de Wolf moesten tegen Vinke eveneens in re mise berusten. Frans Bos kwam zo (ver niet. Daardoor is Vinke opgeklom- jmen tot een gedeelde zesde plaats. Wim Timmer leverde ook een paar goede prestaties. Rinus Vittali moest ;alle zeilen bijzetten om de nederlaag te ontlopen. Frans Kuiper, zelf door- Alle kandidaten die vorige week het zwemexamen in zwemparadijs Callu- na hebben afgelegd, zijn geslaagd. Er werd afgezwommen voor diplo ma's A, B, het basiszwemdiploma, zwemvaardigheid 1 en snorkelduiken. Het examen vond plaats onder toe zicht van zweminstructeurs Albert Middelbos en Martin Land. Uitslagen iploma A- Daniël Terpstra, Mark Eelman, Rienke Braam, Elyse van der Dtar, Ronals van Renthum, Kristie Schraag, Klaas-Willem Vonk, afara Kingma, Désiree van Faassen, Margot 'Chagen, Lonneke Kikkert, Martijn Huisman, art Boon, Dennis Koster, Elizabeth Bremer, Michile Gerritsen, Charlotte van Heerwaarden, 'Jonna Zijm, Janneke Slikker, Anneke Lap, Me- 'anie Koorn, Edwin van der Star. Diploma B: Nora Terpstra, Frieda Keijser, Peter-Paul Vrijdag, Patrick de Graaf, Marthe Nijdam, Marieke Ellen, Dennis van der Star. Basiszwemdiploma: Job van der Bent, Willem Uuinker, Susan Schiphorst, Mark Roeper, Knstian Kragt Zwemvaardigheid 1, snorkelduiken 1 en red dend zwemmen 1: Sarah Keijser, Diana Hol. Voor informatie of opgave: Zwemparadijs Cal- una. telefoon 17888 gaans een solide speler, had onvol doende antwoord op het gedegen spel van Timmer. Het puntverlies van Bakelaar en Vittali bleef zonder gevol gen, omdat de jeugdige „groot meesters" Victor Voskuil en Adriaan Bruin na een vlekkeloze partij elkaar in evenwicht hielden en dus ook een punt verloren. Vermeldenswaard is de zege van Gerrit Vlaming op Frans Kuiper. Met een schitterende slagzet maakte Vlaming een eind aan de par tij. J. van Heerwaarden speelde een sterke positiepartij tegen Blom. Uitslagen F. Kuiper-V. Voskuil 0-2, E. Keijser-A. Bruin 0-2, W. Timmer-M. Vittali 0-2, C. Vinke-G. Vlaming 1 1, J. van Heerwaarden-F Bos 2-0, A. Sijtsma-J. de Wolf 0-2, G Blom-M. Vittali 0-2, J. van Heerwaarden-P Bakelaar afgebro ken, G. Blom-V. Voskuil 0-2, M. Vittali-W. Tim mer 1-1, C. Vmke-J. de Wolf 1-1, F Kuiper-G. Vlaming 0-2, A. Sijtsma-F. Bos 2-0, V. Voskuil-A. Bruin 1-1, A. Sijtsma-G. Blom 2-0, F. Bos-C. Vinke 0-2, F. Kuiper-W. Timmer 0-2, P. Bakelaar-C. Vinke 1-1, M. Vittali-F. Bos 2-0, M. Vittali-A Sijtsma 2-0, J. van Heerwaarden- G. Blom 2-0, V. Voskuil-J. de Wolf 2-0. Stand De stand van de onderlinge competitie van Voetballiefhebbers uit Den Burg en Den Hoorn maken zich op voor het treffen Texelse Boys-ZDH zondag. De thuisploeg is na de 2-1 nederlaag in Den Hoorn vastbesloten de punten in Den Burg te houden. „We zijn op oorlogssterkte", aldus Boys-routinier Bert Witte. Met 12 punten uit 13 wedstrijden staat Texelse Boys vijfde op de rang lijst in de derde klasse. Trainer Piet Bakker kan terugvallen op een rede lijk jeugdig team. Het flitsende aan- valspel tijdens de competitiestart leidde tot menig overwinning. Het ni veau zakte gedurende de eerste com petitiehelft echter in. Kort voor de winterstop hervond het elftal weer de oude vorm en aanvalskracht. Enkele treden onder de Boys zweeft ZDH met acht punten. De ploeg uit Den Hoorn kende na enkele moeiza me seizoenen deze competitie met drie overwinningen op rij een voort varende start. Na het wegvallen van enkele basisspelers kwam snel een eind aan de zegereeks van het elftal van coach Henk de Ruijter. Zware dobber Verwacht wordt dat de Hoornders zondag nagenoeg compleet op het Boys-gras zullen verschijnen. Als het team de opgaande lijn van afgelopen zondag kan vasthouden, belooft het zondag een boeiende middag te wor den. Of de zwaluwen een antwoord weten op het opportunisme van de Texelse Boys is de vraag. In defensief opzicht krijgen de Hoornders een zware dobber aan Boys-spits Jelte van der Kooi, die in vier wedstrijden achtmaal doel trof. Het scoren zal moeilijk worden voor de thuisploeg als ZDH zich ingraaft op eigen helft. De verwachting is dat de bezoekers het initiatief niet alleen overlaat aan de Boys en met alle troeven zet op een succesvolle dieptepass. Te hopen valt dat de wedstrijd een sportief karakter heeft en de stem ming niet wordt gedomineerd door het besluit van ZDH-coach Henk de Ruijter volgend jaar Texelse Boys te gaan trainen. Uiteraard geeft deze overstap, die twee weken geleden bekend werd, wel een pikant tintje aan het duel. damclub Oosterend, bijgewerkt tot 9 februari, is als volgt (resp. partijen, punten en per centage): 1 V Voskuil 23, 42, 91,30; 2. P. Bakelaar 18, 30, 83,33; 3. M. Vittali 16. 25, 78,13; 4 A. Bruin 13, 19, 73,08, 5 J van Heerwaarden 14, 15, 53,57; 6 C. Vinke 17, 17, 50,00; 7. J de Wolf 15, 15, 50,00; 8. G. Vlaming 14. 12, 42,86; 9. W. Timmer 19, 14, 36,84; 10. F. Bos 22, 16, 36,36; 11. G. Blom 21, 14. 33,33; 12. A. Sijtsma 19, 11, 28,95; 13. F. Kuiper 19, 11, 28,95; 14. E. Keijser 7, 2, 14,29; 15. B. Oosterhof 5, 1, 10,00. Nog in de roes van de overwinning van vorige week, traden de dames van basketbalclub De Mareis aan in sporthal „Sportlaan" in Den Helder, voor de wedstrijd tegen WGW 4. Met de monsterscore van 14-43 gin gen de Texelse dames weer richting Texel. Het Helderse team heeft dit jaar en kele nieuwe spelers gekregen en ou de spelers waren gestopt, dus was het voor De Mareis eerst even aan zien hoe het vernieuwde WGW speel de. De eerste helft liep vrijwel gelijk op. De Mareis kreeg veel punten met vrije worpen, omdat WGW regelmatig persoonlijke fouten maakte op doe- Op de achttiende avond van klaver- jasclub Den Burg eindigden Jaap Wit te en Debby van der Slikke als eerste met de enorm hoge score van 7809 punten. Zij ruilden van plaats met Freek Halsema en Elly Eelman die, ondanks dat zij 7032 punten behaal den, naar de vijfde plaats zakten. Jel- le Wersma en Johan Vinke speelden weer goed met 6904 punten en zijn nu naar de tweede plaats geklom men, nog maar 44 punten van de lende spelers bij De Mareis. WGW moest de punten binnenhalen via af standsschoten. De ruststand was 10-16 in het voordeel van De Mareis. In de tweede helft kregen de basket ballers van De Mareis meer grip op het spel en het aanvalstempo werd verhoogd, wat een zeer goede uit werking had. Het ene na het andere punt werd gescoord. Bij WGW werd een nieuw systeem geprobeerd, wat een slecht resultaat had: alleen in de vierde minuut wist WGW nog vier punten te scoren. Scores: Louise van der Sluis 20, Ria van Mal- degem 2, Gatske Ykema 10. Jacqueline Wil- ner 2, Odile Nitsche 6. Marga van Liere 3 2 - Archieffoto van de derby ZDH Texelse Boys Iuitslag 2-1). De Boys staat te popelen om zich te revancheren. Programma 16 februari: Veld A: 18.30 u ABN-AMRO/Question- Mantje/Stuc v.d. Woude 18 50 u. Sportshop/ABN-AMRO/Mantje- Winnaar 18.30 veld A 19.10 u De Vlier/Vespertina/De Krim- Vespertina/Cocky's Kapsalon 19 30 u. Leydekkers/Stuc. v.d. Woude- Sportshop/Stuc. v.d Woude 19 50 u Vespertina/Kobeko- Klif 12/Graaf Spuiterij 20.10 u. Verliezer 19,50 veld A- Klif 12-Bremakker 20.30 u. Winnaar 19.10 veld A Winnaar 18.50 veld A 20.50 u. Winnaar 19.50 veld A- Winnaar 20 30 veld B 21 10 u Verliezer 20.30 veld B- Verliezer 20.50 veld A 21.30 u Winnaar 2110 veld B- Winnaar 21.10 veld A Finale. 21.50 u Winnaar 20.50 veld A- Wmnaar 21.20 veld A Veld B: 18.30 u. Nioz/Ecomare- Wiersma Antiek/Groote Slock 2 18.50 u. Timmers Bakkerij/RWS- Groote Slock 1/NBC 19.10 u. Pilaar/Beautique Texèle- Rival/RWS 19.30 u. Winnaar 19.10 veld C- Wmnaar 19.10 veld B 19.50 u. Meermarkt/PH-Oranjeboom- 12 Balcken/Garantmarkt 20.10 u. Winnaar 19.50 veld B- Slagerij lepe de Boer/Paal 9 20.30 u. Haarstudio/Bremakker- Question/Durper Drup/Tevoko'70 20 50 u. Winnaar 19 30 veld A- Winnar 2010 veld A 21.10 u. Winnaar 20 30 veld A- Winnaar 20.50 veld B Veld C: 18.30 u. MaarcoBouw/Groote Slock (D)- PH-Oranjeboom/DGM 18.50 u. Beautique Texèle/NBC- Groote Slock 1/Groote Slock (D) 19.10 u. Tex. Autocentrale/LenR- Winnaar 18.30 veld C 19 30 u. Foto De Waal/MaarcoBouw- Winnaar 18.50 veld C 19.50 u. Winnaar 19.30 veld C- Winnaar 18.30 veld B 20.10 u. Winnaar 19.30 veld B- Winnaar 18.50 veld B 20.30 u. Winnaar 20.10 veld C- Winnaar 19 50 veld C 20.50 u. 12 Balcken/ftaboIJzer- Verliezer 20.10 veld B 21.10 u Winnaar 20.50 veld C- Verliezer 20.10 veld B 21.30 u Winnaar 20.30 veld C- Winnaar 21.10 veld C Finale: 21.50 u. Winnaar 20.10 veld B- Winnaar 21.30 veld C Wedstrijdleiding- Willem en let, telefoon 15194. top verwijderd. Lieuwe van der Veen en Freek van der Gracht zijn met 6895 punten twee plaatsen geste gen. Eveneens twee plaatsen winst waren er voor de dames Tiny Veeken en Jo Keijzer met 6770 punten. Deze avond moesten twee partijen worden gespeeld om uit te maken wie periode-kampioen zou worden. Dit werden Karei van Heerwaarden en Rob Caspers. Zij staan ook bovenaan in het totaalklassement. Voor de der de periode wordt nog acht avonden gespeeld. Stand na 72 partijen: 1 K. van Heerwaarden-R. Caspers 118.324; 2. J. Wiersma-J Vinke 118.280; 3. Echtpaar F. Veeger 117.934; 4. J. Witte-D. v.d. Slikke 117.914, 5. F. Halsema-E. Eelman 117.218; 6. W. Derksen-P van Heerwaarden 115.723; 7 Echtpaar B. Ofrein 115.135, 8. A. Dijker-N. Koomen 114 897; 9. F. Hopman-R. de Ruwe 114.437; 10. R. de Zwart-C. Bos 114.236. Stand tweede periode: 1. K van Heerwaarden-R. Caspers 59 007; 2. L. v.d. Veen-F. v.d Gracht 58.529, 3. J. Witte- D. v.d. Slikke 58.455, 4. J. Wiersma-J Vinke 57.572; 5. F. Halsema-E Eelman 57.337. Zaterdag 13 februari, Quelderduijn: 13.30 u. Tevoko 3-WSOV 3 (D) 16.30 u. Tevoko 1-WSOV 1 (J/C) 13.30 u. Tevoko 2-HSCS 4 (H) Bij zijn eerste deelname aan het Texels bowlingkampioenschap voor de jeugd wist Ronald Bleijerveld zon dag de eerste plaats te behalen. De 12-jarige Kogenaar won na een spannend duel met Neelima Bakker uit Oosterend. Al in de voorronden waren de kampi oenschappen, die in bowling De Koo- gel werden gehouden, erg spannend. De twaalf deelnemers, die allemaal in de Texelse bowlingleague spelen, gooiden vrij hoog. Zes jeugdbowlers plaatsten zich voor de finale. De kampioen van vorig jaar, Robert van Splunter, moest ditmaal genoegen nemen met de zesde plaats. De strijd om de titel ging tussen Ronald Blei jerveld, in de competitie spelend voor Hotel De Strandplevier, en Neelima Bakker, speelster van Casserole. Het verschil bedroeg uiteindelijk slechts enkele punten. De zes spelers die de finale niet haalden, kregen wel ieder een medaille. Uitslag: 1.Ronald Bleijerveld; 2.Neelima Bak ker, 3 Marcel Keyzer: 4.Ronny Keyzer, 5.Barry Huisman; 6.Robert van Splunter, 7.Merlin Huisman, 8.Erik Witte; 9 Damëlle Witte; 10 Margo Kikkert; 11.Kees Grootjen; 12 Paul Thijssen.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 9