I „iOnze kracht is dat we conservatief zijn" Lichtboei bestaat 25 jaar L udiek KORT Texels EERT PRnEFLDKAR muct mme "%/me ep?\ - *- Caar /■/«cm Texelse PvdA-leden blijven partij trouw „Segge...." Programma zaalvoetbal Tetak 1 moeizaam naar gelijkspel Recordscore voor basketballers Aanrijding Kwarttriathlon al op 10 juli Getuigen gezocht Texelrace met stand op Hiswa TEXELSE COURANT Scholtanus en Trap winnen bankdrukwedstrijden De Mareis in de race voor eerste plaats Eilandcompetitie volleybal t (tf.irtUfK I A- >-Oyï"'A/ Vr»> SMttm 't' (AS*- 4v,tor Volgens enquête Het bestuur van de PvdA heeft een plan gemaakt om de betrokkenheid van de leden te vergroten om tot een actiever beleid te komen. Dit naar aanleiding van een onderzoek dat de PvdA onder haar leden heeft gehouden. Daaruit blijkt dat de Texelse leden ondanks de crisis die de PvdA landelijk doormaakt, de par tij als het beste alternatief zien. De enquête is bedoeld om meer in zicht te verkrijgen in de betrokken heid van de leden over de politieke Sommige Hoornders lopen er spe ciaal een blokje voor om. In twee maanden tijd is de etalage van Gert Coeverts proeflokaalveranderd in de lokale „Privé". Wie de laatste rod dels wil weten, hoeft alleen maar bij Coeverts merkwaardige winkeltje aan de Herenstraat naar binnen te gluren. „Volgt Schilling Schipper op?", „Casi no op de Zoute Landen?", „Henk de Ruyter naar Ajax, se segge" en „Heeft W. Ham een tolk mee naar Schotland?", zo luiden enkele van de laatste „nieuwtjes". Op de foto to asten Coevert en etaleur Willem Pij- nacker op het succes van hun eigen „Hoomder sufferdje". /Foto Frans Hopman) relaties intern, de samenstelling van de raadsfracties en de verkie zingslijst. De respons was ruim vijftig procent, hetgeen als hoog wordt er varen. De ondervraagden vinden dat de pro filering van de raadsleden beter zou kunnen. De helft vindt de onderlinge verbondenheid van de leden groot. Een ruime meerderheid vindt dat de PvdA haar invloed buiten de politiek moet vergroten. Tweederde van de leden is het eens met de ingenomen standpunten van de raadsleden. Uit meer dan vijftig „wensen" voor het verkiezingsprogramma, blijkt eens te meer de grote betrokkenheid van de leden voor de eilandpolitiek. De wen sen varieerden van een beleid op lan gere termijn tot het invoeren van „bietenbelasting". Van de leden is 75 procent voor een verkiezingslijst met een aangewezen lijsttrekker. De overi ge zien liever plaatsing op alfabeti sche volgorde. Graffity. De Pen heeft van de ge meente het verzoek gekregen het transformatorhuisje in het park achter het raadhuis te behandelen met graf- fitywerende verf. De bekladde trafo is een doorn inhet oog van de ge meente. Uitstel. Het bezoek dat de tweede kamerfractie van de PvdA zou bren gen aan Texel op 29 maart is tot na der order uitgesteld. Er wordt een nieuwe datum gezocht. DINSDAG 2 MAART 19* Woensdag 3 maart: 17.00 u. Casino 1-Texel 1 Ij) 17.50 u. Texel 2-Texel 3 (j) 18.40 u. Klif 1-Klif 2 (d) 19.30 u. Casino 1-De Krim (d) 20.20 u Nioz-Oosterend 5 21.10 u. Klif 5-Rab 2 22,00 u. Gempo-De Koog 5 Zaaldienst: De Krim Donderdag 4 maart: 18.00 u. Oosterend 6-Jelleboog 4 18.50 u. Nioz-Caino 3 19.40 u. Klif 4-Mantje 3 20.30 u. Texel 2-Oosterend 2 21.20 u. De Koog 2-Oosterend 3 22.10 u. De Koog 4-Texel 3 Zaaldienst: Casino Vrijdag 5 maart: 17.30 u. Klif 3-Gamma 2 18.20 u. Rab-Jelleboog 2 19.10 u. Casino-de Koog 20.00 u. Texel-Jelleboog 20.50 u. Mantje-Betsema/G 21.40 u. Bakkers IJzerh.-Gamma 3 22.30 u. De Krim-Klif 2 Zaaldienst: Oosterend Zaterdag 6 maart: 17.30 u. De Koog 5-Texel 3 18.15 u. Rab-Klif 3 19.05 u. Jelleboog 2-Oosterend 2 20.00 u. Oosterend 4-Plus Klus 2 20.50 u. Oosterend 3-De Krim Zaaldienst: Klif Een week geleden verloor Tetak 1 met 7-3 van Be Fair. Afgelopen wf1 kend moesten de Texelaars het oj nemen tegen Duintreffers 2 uit Schoorl. Dit team stond op de on derste plaats zodat Tetak hoopte een goed resultaat. Lieuwe van der Veer opende de si re door in twee sets te winnen. Alexander Bakker verloor net aan iii| drie sets. Fred Mosk speelde een sterke partij en won in twee sets. Het dubbel Mosk/v.d. Veen won oi zodat een 3-1 voorsprong was 0| bouwd. Hierna knapte er iets in Te tak. In plaats van de voorsprong ui| te bouwen, kwam de tegenstandei goed terug. Tetak haalde nog twee„« punten zodat de einduitslag 5-5 werd. Tetak had vorige week met 10-0 DOV gewonnen. Dit weekend mi het team aantreden tegen Polispor uit Schagen. Cecilia Roeper was z£ f goed op dreef en won alle drie dt 1 enkelpartijen. Samen met Barbars S Houterman verloor ze het dubbel. Barbara Houterman verloor ook haa drie enkelspelen. Cees van Houten kwam twee maal tot winst zodat tl eind- uitslag ook 5-5 was. Tussenstand na vijf wedstrijden: 1 Spirit 4 (4 gesp. 33 pnt.); 2. Noordkop: gesp. 31 pnt); 3. Be Fair 2 (4 gesp. 20 pivBl 4. Tetak 1 (5 gesp. 18 pnt); 5. Backhands (4 gesp. 12 pnt), 6. Duintreffers 2 (5 gesp pnt). In een ontmoeting tegen FAC 4 hi ben de heren van de Mareis stevic uitgehaald. De wedstrijd eindigde de stand 85-41. Nooit eerder hadó de Mareis tachtig punten in één wedstrijd gemaakt, zodat deze seal een voorlopig record betekent voo< de Texelse basketballers. Aanvankelijk zag het daar niet naar uit. In een matige eerste helft kwar de ploeg van De Mareis niet verder dan een marge van vijf punten: 29-24. De spelers waren zelf aller minst tevreden over deze stand, zo dat in de rust werd afgesproken de zaken beter te organiseren. In de vs dediging werd Carlo Kuip ge koppel aan de gevaarlijkste aanvaller van FAC, waarmee de angel uit de Hel derse ploeg werd gehaald. Aanvalte trokken de Texelaars fel van leer w resulteerde in een serie van twintic punten, zonder dat FAC daar iets s genover kon stellen. Het Helderse verzet was daarmee gebroken, was door de Texelaars de ruimte kregen naar hartelust te scoren, wat uit mondde in de uiteindelijke recordsc re van 84-41. Scores: Martin Koenen 25 pntAlbert ten Wolde 20 pnt. Carlo Kuip 16 pnt.; Jacco? ver 10 pnt., Bart Bakker 8 pnt. en Jaap dc Wijk 6 pnt Een 41-jarige automobilist uit Den Burg veroorzaakte op de kruising! kaanweg/Bosrandweg een aanrijdir zi doordat hij geen voorrang verleen: ei aan een 37-jarige vrouw uit De Ka die af wilde slaan. Beide auto's lie pen flinke schade op, maar de inzit tenden bleven ongedeerd. Anne Frankstraat. Het verzoek raadslid Poster om op Texel een straat te vernoemen naar Anne Fr; kan volgens het college niet op ko termijn worden ingewilligd, wantij zijn daarvoor geen geschikte strate voor handen. Maar de suggestie wordt wel onthouden. grote, maar noodzakelijke overstap; de bibliotheek had de ruimte inmid dels zelf nodig. Roeli Bakker: „We waren bang dat door deze verande ring de kleinschaligheid en intimiteit zouden verdwijnen, het onder ons gevoel. Aan de andere kant was het een oude wens van ons om samen met de andere omroepen radio te maken." Voor identiteitsverlies hoeft De Licht boei niet bang te zijn, de uitzendin gen via Radio Texel hebben niet ingeboet aan herkenbaarheid. Roelie Bakker: „We verbeteren onze pro gramma's nog steeds. Maar een loka le radio moet wel herkenbaar zijn, we streven niet naar perfectie, geen Hil- versumpje spelen." Feestmiddag De Lichtboei organiseert in samen werking met De Zonnebloem op 20 maart een feestmiddag voor haar trouwe luisteraars, de oudere mensen uit de rusthuizen. Het feest zal ge houden worden in de Lindeboom. Marija Westerlaken In tegenstelling tot voorgaande jaren zal dè kwart triathlon Texel dit jaar niet zoals gebruikelijk plaatsvinden in de maand september, maar op zater dag 10 juli. De Stichting Triathlon Texel werd hier min of meer toe ge dwongen, omdat de Nederlandse Tri athlon Bond een aantal kampioenschappen in de maand sep tember had uitgeschreven. Door het naar voren halen van de da tum vreesde de Stichting Triathlon Texel een aantal deelnemers te verlie zen. Deze vrees blijkt echter onge grond. Op dit moment hebben zich reeds 165 deelnemers ingeschreven. Gezien deze belangstelling is de ver wachting dat op 10 juli circa 250 deelnemers van start zullen gaan voor het eerste onderdeel, het zwem men. Ten opzichtte van het vorig jaar is de zwemafstand veranderd. De tri- athlonbond heeft namelijk bepaald dat recreanten niet meer dan 1 km mogen zwemmen, terwijl wedstrijd atleten 1,5 km moeten zwemmen. Het gevolg hiervan is dat in twee groepen wordt gestart. Om 13.00 uur gaan de wedstrijdatleten van start bij Dijkmanshuizen en een kwartier later de recreanten. De afstanden voor het wielrennen en hardlopen zijn voor beide categorieën gelijk: 40 en 10 km. De finish van dit evenement zal zijn omstreeks 15.00 uur op de Groe- neplaats in Den Burg. Naar verwachting zullen vijfen twintig Texelaars aan de start ver schijnen. Texelaars die ook deze uit daging willen aangaan en zich nog niet hebben aangemeld, kunnen con tact opnemen met Gert Pansier (tel. 136681. Op het parkeerterrein bij Albert Heijn is donderdag tussen 16.30 en 17.00 uur een lichtblauwe Volvo aan de achterzijde aangereden. Aan de hand van gevonden glasscherven kon wor den afgeleid dat de dader vermoede lijk in een Opel reed, waarvan nu de linker koplamp stuk is. Eventuele ge tuigen worden verzocht de politie te bellen, telefoon 12222. De Stichting Texelrace, de surfronde om Texel, staat weer op de Hiswa in het Raigebouw te Amsterdam. In de Noordhal heeft de Texelrace een stand ingericht met informatie over het evenement en het eiland Texel. Afgelopen jaar is een videoband ge maakt van de wedstrijd. Deze wordt continu gedraaid. Deze band kan worden besteld bij de Texelrace- commissie. dio niet meer ontvangen. De centrale antenne-inrichting van deze huizen werd buiten gebruik gesteld omdat voor de ontvangst van radio en tele visie werd overgegaan op kabel. De PTT telefoonlijnen waarvan de Lich- boei zich bediende werkte via die centrale antenne. Dit betekende dat de omroep vele luisteraars verloor. Het radiocontact zou alleen hersteld kunnen worden als ook De Lichtboei via de kabel zou uitzenden. De om trekken om de kleine voorsprong te behouden. Vooral de laatste vijf mi nuten wist WGW weer sterk terug te komen, door achter de verdediging door te lopen en makkelijk kon sco ren of rebounden. De Mareis maak ten in de tweede helft iets meer tempo in de aanval, wat de laatste wedstijden vaker gebeurt en goede resultaten afwerpt. En dit keer had het weer hetzelfde effect: er werd meteen goed gescoord doordat er grote gaten in de verdediging van WGW vielen. Verdedigend gingen De Mareis meer op de man spelen, waardoor WGW slordige passes gaf zodat De Mareis de bal kon onder scheppen WGW wist nog twee drie punters te scoren, verder gingen alle schoten mis. De wedstrijd had onge veer hetzelfde beeld als drie weken geleden toen beide teams ook tegen elkaar streden. Over twee weken speelt De Mareis tegen Stedebroeck dat momenteel op de eerste plaats staat. Als de Mareis deze wedstrijd winnen staan zij gelijk met Ste- debroec. Scoren: Louise van der Sluis 17 pnt, Jacqueli ne Wilner 10 pnt, Gatske Ykema 8 pnt, Mir jam van Velzen 2 pnt. Sportschool Texel vormde zaterdag het decor voor de traditionele bank- drukwedstrijd, een jaarlijks terugke rend evenement ter viering van de oprichting van de sportschool, nu al weer zeven jaar geleden. Grote afwezige tijdens de wedstrijd was Gerrit Lely, die kort voor de wedstrijd afbericht deed. Hierdoor verspeelde hij de kans de wisselbeker voor de derde maal mee naar huis te mogen nemen. De opkomst, zowel van toeschou wers als van deelnemers, was groot, een volle zaal. De drie dames en tien heren zorgden voor een sportieve en spannende avond. Tussen de rondes verzorgden leden van de sportschool een aantal demonstraties van de di verse soorten aerobics, het high impact, het low-impact en de nieuwe variant, het step-aerobics. Na drie rondes en het uitrekenen van de sco res, waarbij iedere deelnemer een ei gen factor krijgt gebaseerd op lichaamsgewicht, zodat iedereen ge lijke kansen heeft, werd Frida Trap evenals verleden jaar, eerste bij de dames en mocht Cor Scholtanus de wisselbeker voor de heren een jaar mee naar huis nemen. Uitslagen: Heren: 1. Cor Scholtanus (125 kg-73 pnt). 2, Jan van der Star (90 kg-63 pnt); 3. Martin van der Werve (102.5 kg-60 pnt); 4. Rob Kempers (100 kg-57 pnt); 5 Aart Slegh (82.5 kg-56 pnt); 6. Henk Maas (90 kg-55 pnt); 7. Bart Eelman (87.5. kg-55 pnt); 8 Niels Bak ker (87.5 kg-54 pnt); 9 Eric Smit (85 kg-51 pnt); 10. Peter Kreeft (72.5 kg-47 pnt). Dames: 1. Frida Trap (47.5 kg-45 pnt); 2 Nel Bertrand (67 5 kg-44 pnt); 3. Conny van Beek (52.5 kg-37 pnt). Op 18 maart 1968 zond „De Lichtboei" haar eerste programma uit. De kerkdiensten vanuit de Hervormde kerk waren door de bewoners van rusthuizen direct te beluisteren. Ook had één van de oprichters. Piet Arensman, in zijn huiskamer een provisori sche studio geknutsteld. Een studio zonder „kuchknop" waarbij elk ruisje was te horen. Nu, 25 jaar later, drie huisvestingen en veertig medewerkers verder, is De Lichtboei via radio Texel over het hele eiland te ontvangen. De programma's krijgen een steeds professioneler tintje, maar: „De lokale radio moet herken baar blijven. We hoeven geen Hilversumpje te spelen." Een over zicht van 25 jaar ouderenomroep De Lichtboei. Het ontstaan van De Lichtboei vindt zijn oorsprong in de Nederlands Her vormde kerk. De oprichters waren Piet en Gerda Arensman, Ed Combee, Guri v.d. Berg en Jan Noorlander. Via de oude PTT-draadomroep ontvingen de verzorgingstehuizen en bejaarden woningen de programma's van De Lichtboei. Echter, deze konden alleen ontvangen worden door de mensen met een Nederlands Hervormde aan sluiting. Dit gaf al snel kinnesinne met degenen die gebruik maakten van een Doopsgezinde aansluiting en derhalve de kerkdiensten niet konden beluisteren. Januari 1971 verhuisde de omroep van Arensman's huiskamer naar de bodewoning van de oude muziek school, naast het postkantoor in de Parkstraat. De badkamer werd inge richt als studio. Gemoedelijk De aard van de bejaardenomroep was, en is nog altijd zeer gemoede lijk. Elke avond, van maandag tot en met vrijdag, zijn er directe uitzendin gen. Deze bestaan hoofdzakelijk uit verzoekplatenprogramma's in het genre lichte muziek. In het weekend zendt De Lichtboei rechtstreeks kerk diensten uit vanuit de kerken van Den Burg. Nog steeds wordt gewerkt met het oude briefjes-systeem; briefjes die leeg naar de rusthuizen gaan en met verzoekjes en tekst terugkomen. De omroep heeft een innige band met haar publiek, wekelijks ontvangen ze tientallen telefoontjes. Roeli Bakker: „Mensen bellen om te reageren op het programma maar vaak komen er hele verhalen achter aan. Tijdens de uitzending heb je daar geen tijd voor maar ik zeg dan vaak, belt u straks maar even terug hoor." Geen subsidie Kenmerkend ook is dat De Lichtboei nooit subsidie heeft gekregen maar haar bestaansrecht ontleent aan de inzet van vrijwilligers en giften van zowel particulieren als de kerken. Ook nu nog draait de omroep finan cieel, volgens oude afspraken, op gif ten van de kerken en rusthuizen. In 1978 heeft mevrouw Sprenger, echtgenote van de toenmalige bur gemeester, zich ervoor ingezet om in de nieuwe bibliotheek een plekje voor De Lichtboei te realiseren. De omroep kon terecht in de kelder, waar nu de leeszaal is. Aannemer Duin timmerde De lichtboeimedewerkers spelen geen ..Hilversummetjs' er voor een „schappelijk prijsje" een hokje, dat werd ingericht als studio. Roeli Bakker merkt op dat de periode in de bibliotheek als de meest onbe zorgde tijd werd ervaren. „Het was gewoon ontzettend gezellig. We maakten de programma's maar ook lapten en sopten we samen." Verandering Na tien onbezorgde jaren kwamen er grote veranderingen voor de Licht boei. Het grootste deel van de luiste raars, de bewoners van bejaardentehuizen, kon de lokale ra- roep moest echter wel aantonen luisterabonnees te hebben. Alle dona teurs werden toen tot abonnees ge maakt en ook de verzorgingstehuizen namen voor al hun bewoners een collectief abonnement. In oktober 1988 ging de ouderenom roep voor het eerst de ether in. Ruim drie maanden later, eind januari 1989, nam De Lichtboei haar intrek in de nieuwe studioruimte in de Buu- reton in Den Burg en zond vanaf die tijd uit via „Radio Texel". De Licht boei uitzendingen waren hierdoor over het hele eiland te volgen. Een De dames speelden zondagmiddag een thuiswedstrijd tegen WGW 4 uit Den Helder in de De Koninghal te Den Burg. De Mareis had niet veel moeite met WGW, net zomin als drie weken geleden. De eindstand was dan ook 37-15. In de eerste helft moesten de basket- balsters van De Mareis er flink aan Programma dinsdag Veld A: mannen: 18.30 u. Tatenhove-De Pilaar Tevoko '70 19.12 u. ABN/AMRO-Tevoko '70 Pilaar 19 57 u. Meubelh. Texel-Koogerend ABN 20.44 u Perfect Bodies-DGM Koogerend 21.31 u. Gr. Slock 2-Maarcob. DGM 22 18 u. 12 Balcken-Meltex/W. Maarco Veld B: mannen en vrouwen: 18.30 u. Mantje-Westerl EcoMare 19.12 u Garantm.-EcoMare De Waal 19.57 u NBC-De Waal Garantm 20 44 u. De Boer (Cocksd)-LenR NBC 21.31 u. PH/Oranjeb-RaboIJzer LenR 22 18 u. Kobeko-Bremakker Gr. Slock 2 Veld C: vrouwen: 18.30 u. Timmers B-Wiersma A Ria's W. 19.12 u. Ria's W.-Cohen Timmers B 19.57 u. 7 Prov.-Ass. Bremer Vlier 20 44 u. Zeilmakerij-Vlier 7 Prov. 21.31 u. Eierl, Huis-Haarstudio Sportsh. 22 18 u. Sportsh.-Durper Dr. Haarst. Wedstrijdleiding: tel. Freerk en Leontine, tel. 10291.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 4