Schilderswerkplaats verhuist uit centrum Voetbalprogramma Voetbaluitslagen Schrijven voor gevangenen Vierde generatie Graaf staat klaar TEXELSE JJ COURANT Groene routes dicht een finale voor igrid van Lubek >wlen: spanning in hoogste regionen iakker/Vinke doorbreekt 000-puntengrens Volleybalprogramma Tweemaal damwinst voor Jaap van Heerwaarden Basketbalteam Veenbaas scoort ruim 100 punten Vlaamse friet en kroketje Dobbe bij Reinier van Veen Mite WMtporon W"WU«MjknM, tie Htsm Zaterdag 6 maart: De Koog (Z)-SBOB 14.00 u. Junioren: Tex. Boys Cl-Vios (Wl Cl 14.45 u. Texel C1-JVC C1 13.30 u. VVZV B1-Texel BI 14.30 u. Schagen C2-De Koog C1 12.45 u. Oosterend C1-W. Waard Cl 13.30 u. Tex. Boys C2-Sint Boys Cl 14.45 u. Texel C2-HCSC C2 13.30 u. Texelse pupillencompetitie: Texel D1-Oosterend D1 12.00 u. Tex. Boys D1-SVC D1 12.00 u. Tex. Boys D2 vrij De Koog E2-SVC E2 11.00 u. ZDH E1-Tex. Boys E1 11.00 u. Tex. Boys E2-Texel E1 11.00 u, Texel E2-Oosterend E1 11.00 u. Texel F1-ZDH F1 10.00 u. Oosterend F1-SVC F1 10.00 u. SVC F2-Texel F3 10.00 u. Texel F2-Texel F3 10.00 u. Texel F2-De Koog F1 10.00 u. Tex. Boys F1 vrij Zondag 7 maart: SVW-Texel 14.00 u. DWOW-Tex. Boys 14.00 u. ZDH-Zeemacht 14.00 u. Zuidermeer-Oosterend 14.00 u. ALC-De Koog 14.30 u. Texel 2-DWB 2 14.00 u. De Koog 2-N.Niedorp 3 14.00 u Tex. Boys 2-HRC 6 12.00 u. Watervogels 7-Oosterend 2 12.00 u. Helder 5-Texel 3 12.00 u. Tex. Boys 3-SRC 6 14.00 u. Junioren: Texel A1-LSVV A1 11.00 u. Tex. Boys Al-Sint Boys A1 12.00 u. Dames: Tex. Boys-Flevo Recreatievoetbal: ZDH-Tex. Boys Oosterend-De Koog Texel-SVC 14.00 u. 10,30 u. 10.30 u. 10.30 u. Zaterdag 27 februari: Saenden-De Koog (Z) Junioren: Tex. Boys C1-ZAP Cl Texel C1-Schagen C1 Texel B1-Succes B1 JVC C2-Tex. Boys C1 SVAP C1-Texel C2 Texelse pupillencompetitie: Oosterend D1-SVC D1 afgelast Tex. Boys D1-Tex. Boys D2 12-0 De Koog E1-Texel E2 afgelast SVC E1-De Koog E2 afgelast Oosterend E1-Tex. Boys E2 afgelast Tex. Boys E1-ZDH E1 5-2 Tex. Boys F1-ZDH F1 1-1 Oosterend F1-Texel F1 afgelast De Koog F1-SVC F2 afgelast Texel F3-Texel F2 10-3 Zondag 28 februari: Texel 2-VVS 2 afgelast Schagen 7-Tex. Boys 3 afgelast Texel 3-Watervogels 7 afgelast Junioren: Schagen A1-Tex. Boys A1 afgelast Dames: Tex. Boys-VVZ afgelast Recreatievoetbal: De Koog-Texel afgelast ZDH-SVC afgelast In het blad „Wordt vervolgd" van Amnesty International worden maan delijks enige voorbeelden genoemd van mensen die onrechtmatig gevan gen worden gehouden en/of gemar teld. Via de brieven doet u een beroep op de autoriteiten van de ge noemde landen om de gevangenen in kwestie vrij te laten en aan het martelen een einde te maken zo daar sprake van is. De Texelse werk groep van Amnesty Internationaal heeft voor deze maand de volgende brieven gemaakt. In Vietnam voor twee Boeddhistische monniken Thich Tri Sien en Thich Tue Sy. Zij werden in april 1984 gear resteerd op beschuldiging van lid maatschap van de Free Vietnam Force, een illegale organisatie. In 1988 werden zij ter dood veroor deeld, maar hun vonnis werd omge zet in 20 jaar gevangenisstraf. Amnesty Internationaal beschouwt hen als gewetens gevangenen die op geweldloze wijze uitdrukking gaven aan hun geloofsovertuiging- De tweede brief is voor Babur Shaki- rov in Oezbekistan (voormalige Sovet-Unie). Volgens officieuze bron nen werd Barbur Shakirov gear resteerd wegens zijn betrokkenheid bij het opzetten van een organisatie genaamd „Milli Mejlis" (Nationale raad). Deze organisatie heeft het doel te fungeren als een soort parlemen tair forum, waaraan democratische en nationalistische groeperingen en zakenleiders uitgenodigd zouden wor den deel te nemen. Terwijl er een on derzoek loopt naar zijn zaak, wordt hij vastgehouden in de ondergrondse cel op het hoofdbureau van de Natio nale Veiligheid in Tashkent. Als u ook voor deze mensen wilt schrijven kunt u kosteloos voorbeeld brieven ontvangen. Voor brieven en meer informatie kunt u terecht bij Willem Witte, Oesterstraat 17, Ooster end, tel. 18870. Door talloze verbouwingen is het schildersbedrijf Graaf in de Ho- gerstraat uit z'n jas gegroeid. Reden om de werkplaats naast de winkel te verplaatsen naar het industrieterrein op het Wezenland in Den Burg. De verhuizing is behalve noodzakelijk te vens onderdeel van een groter pro ject. Graaf biedt straks een totaal-pakket, het vijfwanden- ge beu ren. De firma Graaf werd in 1902 opge richt door Zacherias Graaf. Zoon Piet volgde in het schildersvak, terwijl diens vrouw de winkel op poten zet te. De derde generatie Graaf, Rob en Marian, nam het patroon over; hij als schilder, zij doet kantoor en winkel. Na zestig jaar zijn de ouders firman ten af, echter de betrokkenheid is ge bleven. Inmiddels staat de vierde generatie klaar om mee te werken in het bedrijf dat nog steeds in de Ho- gerstraat is gevestigd. Door talloze kleine verbouwingen en uitbreidingen die de afgelopen jaren plaatsvonden is de zaak uit zijn voe gen gegroeid - letterlijk, de ruimte achter de winkel is totaal versnipperd in kleine hokjes; kantoorruimte, kanti ne, werkplaats en lijstenmakerij. We gens ruimtegebrek en slechte bereikbaarheid bleek het noodzakelijk om het ambachtelijke bedrijf vanuit de Binnenburg naar het industrieter rein te verplaatsen. Vooral de toene mende drukte in de Hogerstraat belemmerde de werkzaamheden. Schilder Rob Graaf: „Lossen en laden horen bij onze dagelijkse werkzaam heden. De werkplaats werd steeds moeilijker te bereiken, vaak konden we de straat niet eens in, moesten, we de laatste vijftig meter lopen. Op zich niet erg, maar met een glasplaat van twee en halve meter is het toch wel gevaarlijk." Hij benadrukt echter dat de verplaatsing van de werk plaats zuiver om economische rede nen is, dat er verder niets is veranderd binnen het bedrijf. De nieuwe werkplaats aan de Reyer Keyserstraat is gebouwd door de fir ma Zegel uit Oudeschild. Bij de bouw is rekening gehouden met allerlei milieu-eisen, een aparte -brandvrije opslagplaats voor verfstoffen en ook aan isolatie, in verband met het dro gen van de verf, is veel aandacht besteed. De totale oppervlakte is 250 vierkante meter, hierbinnen zijn een apart kantoor en een aparte kan tine gerealiseerd. Rob Graaf is „vreselijk trots" op zijn nieuwe werkplaats. Het schildersbe drijf richt zich met name op particu lieren. De winkel en werkplaats hebben aparte telefoonnummers maar werken met een doorschakel- systeem - als er op het industrieter rein niet wordt opgenomen schakelt het toestel automatisch door naar de winkel. Dit moet een goede commu nicatie waarborgen tussen winkel en werkplaats. Vijfwanden De verhuizing is tevens onderdeel van een groter project - de vrijgekomen werkplaats zal binnenkort worden verbouwd tot lijstenmakerij. Graaf realiseert hiermee eindelijk ruimte voor het vak waarmee al jaren aan de weg wordt getimmerd maar dat door ruimtegebrek niet helemaal uit de verf komt. Met deze toevoeging richt het schildersbedrijf zich steeds meer op het vijfwanden-gebeuren, de decoratie van muren en plafond. Qua basis-inriching zal binnenkort alles in één winkel te koop zijn; verf, behang, gordijnstoffen en toegevoeg de decoratie als spiegels en lijsten. Marian Graaf zegt zich steeds meer te willen toeleggen op presentatie en inrichting zodat de klant, behalve aankopen, vooral ook inspiratie kan opdoen. Bij de bouw van de werkplaats wa ren onder hoofdaannemer Zegel de volgende bedrijven werkzaam: archi tect Jan Visser, IBS (dakbedekking, electra en waterleiding), CVI (verwar ming), stukadoor Dirk Oudendag, Piet Kooger (tegelwerk) en de firma Westerlaken (bestrating). Het schil derwerk is door Graaf zelf verricht. Marija Westerlaken Schilder Rob Graaf poseert voor zijn nieuwe werkplaats. iFoto March Hei/nan) 5 MAART 1993 Veenbaas al zeventien punten op zijn naam had staan. Pilaar kwam in de loop van de wedstrijd weer iets dich terbij, maar moest in de slotfase de ze punten weer ileveren (50-31). Het ongeslagen team van Kooiman speelde de laatste wedstrijd voordat het team naar de play-offs gaat. Al gauw was duidelijk dat De Twaalf Balcken het superteam ook niet kon verslaan, eindstand 36-14. De komende twee weken is er geen eilandcompetitie basketball in ver band met vakantie en Texel Pop. Daarna worden er eerst inhaal wedstrijden en juniorenwedstrijden gespeeld. Op 28 mei is de eerste avond van de play-offs. neerzet moet iemand dat patatje wegbrengen en dat kost zomaar een kwartje meer." Criminaliteit Reimer 'van Veen heeft in Loodsmans duin bijna tien jaar het restaurant be heerd. In '92 heeft hij het bedrijf verkocht en zichzelf een jaar gegeven om in de rest van het land rond te kijken. Hij zegt „geschrokken te zijn van de criminaliteit en drugsproble men" in de grote steden en is terug gekomen naar Texel. „Het is ver trouwd, je weet hoe het hier werkt. Deze snackbar? Dit ligt op een goeie looplokatie binnen de horeca." Groentekroket De snackbar richt zich overdag met name op jeugd, zeker qua prijsbeleid en 's avonds op afhalers. „In de snackwereld zijn heus kwalitatief be tere produkten dan gangbaar te krij gen", aldus de eigenaar. Met de kroket zit het wel goed. Reinier van Veen haalt de Dobbe-kroket (van de Amsterdamse zaak 'broodje Dobbe') speciaal naar Texel. Onmisbare krui wagen in deze transactie was Ruud Kaluche. En wat te denken van een groente kroket? De sluitingstijd van het bedrijf is ne gen uur 's avonds, ook in de zomer. 'Binnenburg' wenst geen ontnuchte- ringsbedrijf te worden. Marija Westerlaken Wegens het naderende broedseizoen zijn de groene wandelroutes in het duingebied weer gesloten voor pu bliek. In september gaan ze weer open. leelneemsters aan de voorronde van het NK mini-triathlon teren tijdens de voorronde van Nederlands kampioenschap mini- ithlon heeft de Texelse atlete In- I van Lubek zich niet voor de fi- weten te plaatsen. Op de wa-watersportbeurs in de sterdamse RAI-hal moest zij de erke concurrentie na een spannen- race voor laten gaan. het eerste onderdeel, 250 meter jmmen, kwam Ingrid van Lubek gelijk uit het water met werel- rrecordhoudster Thea Sybesma de latere winnares Regina Bouw- ester. Het fietsen, 10 km op een jnbank, ging haar ook nog goed Dankzij een tempoversnelling in aatste tien kilometers wist zij een nvankelijke achterstand op Sy gma tot honderd meter te verklei- i de woensdag-donderdag league de Texelse bowlingcompetitie is dj Spanning in de strijd om de bo- ifiste plaatsen te snijden. De huidi- pkoploper Hotel Tatenhove wist ook ile week weer de volle winst te be- Rn. Nummer twee Hotel Strandple- e| vocht een spannend duel uit met Bmers Tearoom, de nummer zeven de ranglijst. Uiteindelijk wist mdplevier er met de zege vandoor jaan. Het team Piama, aangevuld een nieuwe speler, Menno rn, stond goed te gooien. Koorn d meteen van zich spreken met game van 214. Drogisterij Mets met op tegen het met twee man lende team van de All Stars, dat punten binnensleepte. Hans Last- zen en Bob Bleyerveld staken in ede vorm en waren verantwoorde voor de overwinning. Ie huisvrouwen-league werd MCM, dat het opnam tegen Tabak ets, met nul punten terug naar huis stuurd. De T Fords met Tiny Kok in ïoofdrol, stonden goed te gooien )ehaalde de winst. Bij de jeugd en het de jongens van Strandple- 'de eenentwintigste avond van iverjasclub Den Burg is er een insterscore behaald door Henk liker en Cees Vinke. Met 8163 Inten en zes marsen behaalden zij [4 absoluut seizoenrecord. wker en Vinke stegen van de veer- ide naar de tiende plaats. Dit had >te gevolgen in de periodestand, ar stegen zij van de vijfentwin- ste naar de vierde plaats. Arend ker en Nel Koomen speelden |d: zij behaalden 7362 punten, t hen op de zevende plaats icht Daar vlak achter kwamen nie en Gonda Kiewiet met 7262 Iten; zij stegen hierdoor drie >tsen. Het echtpaar Frans en us Witte steeg met 6965 punten r de zestiende plaats. Jaap Witte Debby van der Slikke behaalden 00 punten, waarmee zij Gerda en ik Veeger van de eerste plaats keven. Het verschil is echter |r veertig punten. Ook in de peri- staan Jaap Witte en Debby van Slikke bovenaan. lalstand na 84 partijen: Wtte-D. van der Slikke 137637; 2. )aar F, Veeger 137589, 3. F Halsema-E. an 137247; 4 J. Wiersma-J. Vinke .3; 5 W. Derksen-P. van Heerwaarden 6 K van Heerwaarden-R Caspers '30, 7. A. Dijker-N. Koomen 134379, 8. 'pman-R. de Ruwe 133953; 9 R. de J-C. Bos 133864, 10. H Bakker-C, Vin- ^3757, ld derde periode: Witte-D van der Slikke 24077; 2 F ïma"E- Eelman 23184, 3, T Veeken-J er 23149; 4 H. Bakker-C. Vinke 23119, tpaar F Veeger 23033. Met een achterstand van ongeveer een kilometer op de zeer sterk fiet sende Regina Bouwmeester (gemid deld 40 km/u) begonnen beiden vrijwel gelijk aan het laatste onder deel: 2500 meter lopen op een „lo pende band". Tijdens deze krachtproef bleek dat Ingrid zich tij dens het fietsen misschien toch te veel had geforceerd. Terwijl Sybesma na een geweldige eindspurt net naast de overwinning greep, moest de Texelse favoriete de als laatste met lopen begonnen Katinka Wiltenburg uit Den Helder nog voor laten gaan. Aangezien de vier tijdsnelsten van al le voorronden zich voor de finale konden plaatsen en er in de voor gaande dagen al drie dames een eindtijd onder de dertig minuten had den gerealiseerd, betekende dit dat alleen Regina Bouwmeester zich voor de finale plaatste. Uitslag: 1.Regina Bouwmeester 30.00.08; 2.Thea Sy besma 30.00.33; 3.Katinka Wilten burg 30.54; 4.lngrid van Lubek 31.24. vier die hoog gooiden. Dankzij een serie van 462 van Ronald Bleyerveld was de volle winst voor hen. Woensdag-donderdagleague: Team Vour-LBL 1-4, All Stars-Drog. Mets 5-0; Piama-Last Minnet 5-0; Timmers Tearoom-Hotel Strand- plevier 2-3; Tabakshop-Hotel Tatenhove 0-5, Bar 't Galjoen-Bedr. Serv. Dekker 3-2; Albert Heijn-Verseput Verz. 4-1; Champion Sisters- IBS Oele Schoo 3-2; Hotel De Wael-TZN 2Vi -1 ZiBaanbrekers-Hocus Pocus 5-0; Stunt Team-Sommeltjes 0-5 Huisvrouwen: Klavervier-T Fords 1-3, Question-Pins 1-3, MMCM Tabak Mets 0-4 Jeugd: De Martino's-Drog. Mets 3-1; La Casserole-Kiosk Pad Opduin 3-1; Strandplevier-Deurdouwers 4-0 Zaterdag 6 maart in sporthal Quel- derduijn te Den Helder: 16.30 u. Quelderd./Sh 5-Tevoko 3 (H) Maandag 8 maart in Sporthal Sport- laan te Den Helder: 18.45 u. WSOV 1-Tevoko 1 (D) 18.45. u. WSOV 2-Tevoko 2 (H) Eilandcompetitie Dinsdag 9 maart wordt de eiland competitie volleybal hervat. Voor het programma zie de Texelse Courant van dinsdag j.l. Jaap van Heerwaarden was op de laatste competitieavond van de dam club uiterst succesvol. Met zijn slag vaardige spel wist hij zich regelmatig kansen te scheppen. Toen tegen stander Sijtsma daar even geen oog voor had, sloeg Van Heerwaarden handig toe. Omdat de avond nog lang niet om was, trad hij vervolgens aan tegen Cees Vinke. Deze partij ging lange tijd gelijk op. Van Heerwaarden nam het initiatief met allerlei kleine drei gingen. Wellicht enigszins dolgedraaid ,ging Vinke onnodig in de fout en verloor een schijf. In de „winning mood" wikkelde Van Heerwaarden onberispelijk af naar de winst. Gerrit Blom en Gerrit Vlaming waren ook goed bezig. In het gevorderde mid denspel kreeg Blom geleidelijk aan groot positioneel voordeel. Via een meerderheidseindspel leek hij op de winst af te gaan, doch werd verrast door de sluwe Vlaming en moest ge noegen nemen met een puntendeling. Frans Bos glipte door het oog van de naald doordat Frans Kuiper schijf winst overzag. Daarna dicteerde Bos de partij en wikkelde sterk af naar winst. Jos de Wolf weerstond Piet Bakelaar. Regelmatig wist hij drei gend nadeel te ontlopen en kreeg in het gevorderde middenspel zelfs eni ge kansen. In een dergelijke vorm is hij voor de koplopers moeilijk te verslaan. De meest recente uitslagen: C Vinke-F. Kuiper 0-2; A. Sijtsma-C. van Hou ten 2-0; F. Bos-A Bruin 0-2, V. Voskuil-G. Vlaming 2-0; W Timmer-G Blom 2-0; P Bakelaar-J. de Wolf 1-1; F 8os-F Kuiper 2-0; A Sijtsma-J. van Heerwaarden 0-2, G. Vlammg-G. Blom 1-1; J. van Heerwaarden-C. Vinke 2-0.' In de eilandcompetitie basketbal wist Veenbaas Bouw twee keer de zege binnen te halen. In een uur speeltijd scoorde het team totaal ruim honderd punten. Twaalf Balcken ging tenonder tegen Kooiman Foto service, dat zich zonder nederlaag plaatste voor de finaleronde („play-offs"). Veenbaas speelde twee wedstrijden omdat dit team nog veel wedstrijden moet inhalen. Eerst ging Veenbaas de strijd aan met het team van de He- ma. In de eerste minuten leek het er op dat Hema goed mee kon komen, maar in de rest van de wedstrijd was Veenbaas toch sterker. Veenbaas ver dedigde zich goed tegen de heren van Hema zodat deze weinig kans kregen om te scoren. De debutant bij Hema, Christiaan Slepers, liet zich van zijn goede kant zien. Eindstand: 56-23. Na een half uur rust betrad Veenbaas nogmaals het veld, dit keer tegen De Pilaar. Deze wedstrijd was vanaf het begin harder, terwijl er toch weinig persoonlijke fouten wer den gemaakt. Aan beide kanten werd er door de verdediging goed werk ge leverd, enkele malen werd er goed geblokt. Pas na tien minuten scoorde De Pilaar het eerste punt, terwijl Het heeft na de opening zaterdag storm gelopen bij snackbar Binnen burg. „De nieuwigheid", noemt eige naar Reinier van Veen (36) het. Feit is dat hij voor Texel een unique sel ling point heeft, een aantal produk ten in het assortiment die nergens anders worden verkocht. De snackmarkt in Den Burg leek ver zadigd maar Van Veen dendert daar met een zeer groot assortiment in één keer overheen. Volgens de eige naar was dat ook „de opzet van het hele gebeuren". In de toonbank lig gen onder andere veertig soortpn snacks, acht soorten kroketten en di verse soorten broodjes. Van Veen ziet dit als een aanvulling op het assorti ment van andere snackbars. Ook de inrichting is vrij nieuw voor Texelse begrippen. Licht, strak en modern. „Met het oog op de toe komst", aldus Van Veen. Hij doelt hiermee op de mileurichtlij- nen van de EG die in 1998 ver plicht worden gesteld. Om daaraan nu al zoveel mogelijk te voldoen heeft hij uiterst moderne apparatuur geplaatst, waaronder koelinstallaties die minder schadelijke gassen gebruiken. Tafels en stoelen ontbreken in het in terieur. Van Veen houdt van snelheid. „Staande een patatje eten zonder ge ouwehoer". Het prijsbeleid is daarop gericht want: „Als je een tafeltje in actie op de lopende band. Links Ingrid van Lubek.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 11