Wii ZOeke" "n f BEZORGER F Jubilerend Excelsior maakt reputatie waar 1 Volle zaal waardeert tienjarig Vrouwenkoor EOHTTexels Recensie J Agenda Wat ik zeggen wou... The Barbers geven jubileum allure 1 r» Recensie Oudeschild sjoelt fanatiek in 't Skiltje Aanrijding Dierenartsen geven lezing in manege Nieuwe hobby TEXELSE^? COURANT Slechts op momenten (met name in „Memory" en „Mame") klonk de zang niet optimaal. Knap was hun prestatie in het korte vlechtwerk „Fair Phyllis" en het uitbeelden van tokkende kippen in „II est bel et bon". De afsluitende serenade „O Pe- pita" wekte de hilariteit van de toe hoorders op. Voorproefje Pianist Fred Jansen gaf de optredens van zowel The Barbers als het Texels Vrouwenkoor een extra dimensie. Niet alleen ter ondersteuning, maar ook sfeerbepalend. Bijvoorbeeld in De jaarlijkse sjoelwedstrijden in 't Skiltje, georganiseerd door de Gym- nasstiekvereniging Oudeschild (GOS), kenden donderdag een grote op komst. Er werd fanatiek om de hoogste punten gesjoeld. Uitslagen: Jeugd t/m 6 jaar: 1. Hans van Franeker (103), 2. Wim van der Meer (97); 3. Marleen Schel- linger (95), 7 t/m 9 jaar: 1 Bart Tuitman (127), 2. annie Brouwer (126); 3. Arjan Dorst (125); 10 t/m 12 jaar: 1 Robert Jan Appel (130); 2. Wendy Slik (128); 3. Silvia van Beek (126), 13 t/m 16 jaar: 1 Jeroen Rouwenhorst (140); 2. Bianca Slik (129); 3. Jacob Keizer (129); 17 jaar en ouder: 1 Harry Bakker (140); 2. Mevrouw Eelman (140); 3. Geeske Rou wenhorst (133) Een 79-jarige automobilist verleende op de kruising Hallerweg/Schilderweg geen voorrang aan een 23-jarige plaatsgenoot. Beide wagens liepen schade op, de inzittenden kwamen met de schrik vrij. Midas Dekkers. In verband met de komst van Midag Dekkers is in de bi bliotheek een smaakvolle tentoonstel ling ingericht met medewerking van EcoMare. Wegens de lezing gaat de bibioltheek vrijdagavond dicht om 18.00 uur. Onder leiding van ..Winnetou" Haker werden de dames vakkundig aan de totempaal gebonden. (Foto Tessa de Graad) De Texelse dierenartsen Loek van Vliet en Veronne Koot geven woens dag 10 maart om 20.00 uur in de foyer van manege Akenburg een le zing over de geboorte van veulens, ledereen die belangstelling heeft is welkom. Het plan om een lezing te geven is ontstaan door een verzoek van een meisje uit Eierland, wiens merrie een veulen verwacht. Tijdens de bijeen komst wordt uitgelegd hoe normaal Met verbazing en ergenis heb ik ken nis genomen van de irritatie vanuit het gemeentehuis omtrent de rom melige boerenerven. Men heeft op het gemeentehuis blijkbaar een nieu we hobby gevonden (boertje pesten) of men heeft tijd over om dergelijke onzin te bedenken. Men kan iemand verzóeken z'n rotzooi op te ruimen, maar met welk recht wil men dwangmiddelen toepassen? Waarom een geboorte van een veulen ver loopt. Er worden tegenwoordig steeds nieuwe instrumenten ontwik keld om de geboorte aan te kondi gen, zodat de eigenaar erbij kan zijn. Ook daarop gaan de dierenartsen in. Daarnaast vertellen zij over de nage boorte, de veulenprik en abortussen, onder andere door de beruchte ziekte Rhinopneumenie. „Er doen nogal wat geruchten over deze ziekte de ronde en die willen we ontzenuwen", aldus Van Vliet. Bij hun uitleg maakt het tweetal ge bruik van een overhead-projector. Het is de bedoeling dat de tekst van hun lezing ook op schrift verschijnt. worden boerenerven apart genoemd en wordt niet bij iedere andere burger zijn tuintje c.q. erf aan een kritische blik onderworpen? Gemeente, u gaat te ver. Of is de volgende stap mis schien: maait u het gras wel iedere week, of is uw huis voldoende schoon, gaat u wel dagelijks onder de douche?, enzovoort. Zo langza merhand is de maat vol en zijn we het spuugzat. Rusland is „bevrijd" maar wij komen steeds meer klem te zitten tussen verregaande overheids regels, om zo de ambtenaren maar bezig te houden. G. W. de Jong, Oosterend. Rncvrn v*n lezers fUjilrn vrranl woordelijkheid van de rcUiio staan was voor de dames een extra motivatie om goed voor de dag te komen. Variatie Het Vrouwenkoor bracht een geva rieerd repertoire. Geopend werd met geestelijke en klassieke liederen, na de pauze volgde de overgang naar de hedendaagse muziek. Voor het jubi leumconcert was niet gekozen voor een overzicht van „grootste hits". Het in de loop der jaren ingestudeer de programma bevatte welbe schouwd één nummer („Dream of Olwen") ter herinnering aan de be ginperiode onder leiding van dirigente Riet Buisman-Beerling. De hand van de huidige dirigent was merkbaar in het tweede gedeelte. Eerst diende het koor het onderste uit de kan te halen in twee technisch moeilijke nummers („C'est la Mai" en „Ma fille"). In laatstgenoemd lied dreigden de dames in de hoge partij en hun vermogen te boven te gaan, maar het lukte net. Vervolgens liet Groen het koor twee close harmony achtige nummers doen („Until it's ti me" én „The long day closes"), alvo rens de teugels konden worden gevierd via een vrolijk slot. Het afslui tende „Easter parade" werd, tot merkbaar plezier van de (meeklap pende) aanwezigen, tweemaal ten gehore gebracht. Soepel De stemming zat er toen al behoorlijk in dankzij twee optredens van The Barbers, met in de gelederen Arie Groen. Vooral door de variatie in zo wel zang als presentatie bleef hun show van tweemaal zeven nummers tot het eind boeien. Soepel schakel den de vier heren (Richard Fordham - hoofdmelodie. Peter de Groot - Ie te nor, Jos Overtoom - bariton, Arie Groen - bas) telkens over op 1-, 2-, 3- of 4-stemmige zang. Perfect getimed haakten de zangers op eikaars partij en in, om beurten in een solo-rol en/of met een „gimmick". Met klei nigheden, zoals het rouleren van een portret in het nummer Nelly Dean", verrassende inzetten en slotakkoor den, wisten The Barbers het publiek op het verkeerde been te zetten. In de Waalder kerk bewees het 10 jarige Texels Vrouwenkoor aan kwaliteit te hebben gewonnen. Fotos Frans Hopman) Dinsdag 9 maart De Texelse gemeenteraad houdt vanavond vanaf 19.30 uur een openbare vergadering in het raadhuis. Deze is tevens te be luisteren via Radio Texel. De afdeling stambomen van de Historische Vereniging houdt om 20.00 uur in d'Ouwe Ulo een bij eenkomst. ledereen is welkom. In de LBO-kantine is ringavond van de Hervormde Vrouwen groep, aanvang 20.00 uur. Dhr. en mevr. Van Noord vertellen over hun reis naar Ghana. Om 20.30 uur is een informatie avond voor nieuwe werkgroeple den van Amnesty International bij Janneke Wassink aan de Vloedlijn 31. In Cinema Texel draait om 20.30 uur Urga. Woensdag 10 maart In Cinema Texel draaien de vol gende films: 14.00 uur Belle en het beest, 16.00 uur Home alone II en 20.30 uur Urga. Een kordaat „nou, bedankt" was het antwoord, wat een lachsalvo in de zaal veroorzaakte. Indianen Heel bijzonder was het nummer „In dian Apachi" Niet alleen omdat het is geschreven door de eigen instruc teur Henk Beijert, maar ook door de uitvoering met allemaal verschillende slaginstumenten. De majorettes zorg den voor een spetterende indianen- Soliste Blue Interlude van Burt Paige is een jazzy-klinkend stuk met een bugelso lo. Deze werd professioneel uitge voerd door Janny Witte. Het orkest vulde haar soepel aan tot een Metropool-orkestachtig geluid uit de tijd van Rogier van Otterloo. Ook een hoogtepunt was de uitvoe ring van het bekende Elton John nummer „Don't let the sun go down on me". Heerlijke muziek, zeker als het zo perfect wordt uitgevoerd. Op veler verzoek had Excelsior „Les Miserables" van C.M. Schönberg nogmaals op het programma gezet. „Het is geen muziek om 's zomers buiten te spelen, vandaar dat we het nog een keer tijdens de winteruitvoe- De drumband is de laatste jaren flink gegroeid. Opvallend veel oud-leden zijn teruggekeerd in de gelederen. Voorzitster mevr. A. Kamstra uit De Koog meent dat dit te danken is aan de goede training onder leiding van dirigent Arie Groen. Eén van zijn in grepen was het afnemen van een stemmentest, waaruit bleek dat som mige leden ten onrechte bij bijvoor beeld de alten of sopranen waren ingedeeld. Nu zingt ieder op de juiste plaats. „En hij hamert er op dat we alles uit het hoofd moeten zingen. Dat leidde er toe dat we vorig jaar met de concoursbeker naar huis kwa men." Dirigent Groen uit Broek op Langedijk beaamde dat de stemvorming zijn vruchten heeft afgeworpen. Dat het koor zondag een goede indruk ach terliet, komt volgens hem ook omdat de leden goed in staat zijn te „pie ken". De viering van het 10-jarig be- het melancholieke koornummer ,1 it's time" vormden koor en piani; een harmonieus geheel, dat naar méér smaakte. The Barbers vieren zondag 21 mi in theater De Beun in Heiloo hel 10-jarig bestaan met een concert gezelschap van het Texels Vrouw koor namen ze zondag alvast een voorproefje met een koud buffet afloop in De Wielewaal. Voor de Texelse dames staat zondag 25 a^. nog een uitwisseling in Sijbekarsf Su> op het programma en een uitje tvf een nog onbekende bestemming september. Zal De Jur Tex De Wir W. Tex' BK( I.M. ADVERTENTIE Wij zoeken iemand die voor ons - Texelse Courant wil bezorgen op |xf route: Kogerweg, Pontweg, CaMo: K niëweg, Ruyslaan, Randweg, Pd' *r kaanweg, Pijpersdijk, Oude dijkje )s Maaikeduinweg. Ruigendijk. Hier wonen ongeveer 85 abonnee LET OP: deze wijk kan eventueel in tweeën worden gesplitst. Het bezorgen is het eenvoudig! voor iemand die in deze omgevil woont. I' De kranten kunnen dinsdag en vu pi dag even na 15.00 uur in onze dm* p kerij aan de Warmoesstraat worde lac afgehaald. r Josi Geïnteresseerden kunnen voor re dere inlichtingen terecht bij de receptie van de drukkerij. Parkstraat 10, Den Burg, telefoon 12741 DINSDAG 9 MAART 19<| ,,Dit is meer dan alleen gezellig", al dus één van de toeschouwers tij dens het winterconcert dat Excelsior zaterdagavond in dorpshuis De Bijen korf gaf. De reputatie van de mu ziekvereniging strekt zich uit tot ver buiten de dorpsgrenzen, wat resul teerde in een bomvolle zaal. De 101 muzikanten van 7 tot 78 jaar van het 85-jarige Excelsior en de 35-jarige drumband openden geza menlijk met een knetterende vetera- nenmars. De aandacht van het publiek ging echter vooral uit naar de mini-majorettes die in fraaie witte pakjes in het smalle gangpad tussen de mensen hun dansje probeerden uit te voeren. De beperkte ruimte en de spanning van het optreden kwamen het optreden niet ten goede, maar schattig was het wel. Gewaagd Betty Bakker, dirigente van het in stijlvol donkerrood gestoken orkest, houdt van een gewaagde muziekkeu ze. Het gewone „fanfare- retteketetwerk" werd afgewisseld met een stemmige koraal, een jazzy nummer en hoogstandjes uit de po pulaire hoek. Het orkest kan alle gen res aan en bewijst daarmee eens te meer de kwaliteit. Uitschieter was ondermeer „Sympho nic Marches" van John Wiliams. De ze componist tekende voor de filmmuziek van Jaws, E.T. en andere rolprenten. Het nummer dat door Ex celsior ten beste werd gegeven be stond ook uit filmmuziekfragmenten en bevatte triomfantelijk, haast pom peus klinkende delen. Het is eigenlijk bedoeld voor een groot symfonie orkest, maar Excelsior, aangevuurd door Betty Bakker die de musici er als een tijger doorheen sleepte, steeg tot grote hoogte en wist menig toe schouwer kippevel te bezorgen. „Ze mag wel uitkijken dat ze niet van haar podiumpje afvalt", fluisterde één van de toeschouwers over de dirigen te. „Ze gaat zó op in de muziek dat ze bijna het orkest in duikt." ring doen", verklaarde Betty Bakker. Het muziekstuk bestaat uit een aan eenschakeling van nummers uit de bekende musical. Het is bijzonder moeilijk. „Er zitten delen in die tij dens een conservatoriumexamen niet zouden misstaan", aldus de dirigente. De kleine missers in de uitvoering zijn het orkest vergeven. Het geheel klonk overweldigend én imponerend en vormde een kroon op een zeer goed optreden. Eredivisie De drumband van Excelsior speelt op het niveau van de eredivisie (de hoogste klasse in Nederland), al ko men de trommelaars zelden op lande lijke concoursen in actie. Voor het winterconcert is vanaf september ge oefend en het optreden had op een wedstrijd beslist hoge ogen gegooid. Met name het nummer „Rolling Thunder" van W. Veerhoek viel op. Het heeft een hoge moeilijkheids graad. De bassen slaan niet alleen de maat, maar nemen ook een stuk van de melodielijn voor hun rekening. Maar ook het eerder gespeelde „Rhytm of Wood" is niet eenvoudig omdat de scherpe en doffe trom met woodblock hun partijen door elkaar heen spelen als een soort canon. De „Marcha variado animado" werd twee keer uitgevoerd. De eerste keer vergat de drumband in haar enthou siasme op de mini-majorettes te wachten.... De schade werd echter ingehaald. Betty Bakker, die de num mers van de drumband aankondigde, vertelde aan één van de kleine meis jes dat ze haar pakje zo mooi vond. Donderdag 11 maart De sportvissers houden om 19.30 uur jaarvergadering in dorpshuis 't Skiltje te Oude schild. In Cinema Texel is om 19.00 en om 21.15 uur „Death becomes her" te zien. Vrijdag 12 maart In de Buureton is om 14.00 uur een informatiebijeenkomst over de dood. Er wordt een film ver toond en er is gelegenheid tot het stellen van vragen. De bekende bioloog en auteur Midas Dekkers houdt om 19.30 uur een spreekbeurt in de aula van de OSG De Hogeberg. konden niet verhinderen dat de vier komische heren met uitgekiende sa menzang de show stalen. Het Texels Vrouwenkoor, present met 58 van de 44 leden, bevestigde zon dagmiddag dat de kwaliteit de afge lopen jaren is toegenomen. Hoogwater Oudeschild Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water De zon komt 14 maart op om 6.55 en gaat onder om 18 41 uur. 15 maart, laatste kwartier, 16 maart doodtij dans met als hoogtepunt een optreden van opperhoofd Dik „Wir tou" Haker, die het niet kon latenK Betty Bakker en Alie Prins aan de« tempaal te binden. De majorettes van Excelsior wordeB getraind door Alie Prins, Hennie vB( ming en Annie Duinker. Wekelijks wordt een uur geoefend. Door rulfj tegebrek kwamen niet alle dansen de verf, maar ze zorgden voor een sfeervolle show. De intieme zaal van de Waalder kerk vormde tijdens de grijze zondag Texels stralende culturele middel punt. Het jubilerende Texels Vrou wenkoor en het eveneens tien jaar bestaande close harmony kwartet The Barbers (uit Bergen) schotelden het ruim opgekomen publiek een aangename zangmiddag voor. De Texelse dames kunnen terugblikken op een uitstekend optreden, maar zij Dl. 9 09.24 en 21.25 u. Wo. 10 10.26 en 22.14 u. Do. 11 10.44 en 22.54 u. Vr. 12 11.10 en 23.40 u. Za. 13 11.10 en 23.55 u. Zo. 14 11.40 en u. Ma. 15 00.30 en 12.35 u. Di. 16 01.00 en 13.30 u.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 2