Sport 1 Bazaar in Waalder kerk voor de laatste maal Radio Texel 106.1 Hervormde Vrouwenclub opgeheven: TEXELSE 22 COURANT Texelse touwtrekkers weer nr. 1 provincie Hoge scores in jowlingcompetitie Jaarvergadering Casino Spanning stijgt in klaverjastop Bokrechterscursus Ingrid van Lubek naar NK „run-bike-run" Dure glazen vrieswand bespaart klant koude Voetbalprogramma Volleybalprogramma bluesband in De Kuip Post naar Cambodja Eilandcompetitie volleybal A WIE HELPT ONS OH 'NOOED PUN OE GROND j IN TE BOREN. Callanetics iRIJDAG 19 MAART 1993 liet als twee jaar geleden heeft het Texelse touwtrekteam K&S het win- erkampioenschap van Noordholland ,eroverd. In een serie van vier toer- looien toonden de Texelaars zich de iterkste. De tweede plaats in Spij kerboor. afgelopen weekend, was irecies voldoende om de grootste ■oncurrent Spaarnwoude op afstand e houden. Het verschil bedroeg ilechts één punt. K&S, genoemd naar een gelijknamig ;ons'tructiebedrijf in Schagen dat het ;eam sponsort, bestaat voornamelijk ét jonge agrariërs uit de PH-polder m omstreken, aangevuld met een jnkele kottervisser. Coach is Kees >mit. Bijna wekelijks oefenen de krachtpatsers (gemiddeld gewicht lussen de 90 en 100 kg) op het erf iran hoeve Fak Fak van Van Leeuwen t Horntje. Technische aanwijzin- jen van een scheidsrechter die de Texelaars op een toernooi in Friesland rezig had gezien, leidden ruim twee rinters geleden tot een opmerkelijke restatieverbetering. De Noordhol- )e strijdende bowlingteams van earn Four en Hotel De Weal zorgden oor de meeste spanning in de bow- ngcompetitie. Even leek het erop dat lotel De Weal met de eer ging strij- en. Christian Krijnen van Team Four ette echter haar beste beentje voor n gooide een mooie serie van 666. )at deed Hotel De Weal de das om. lij Verseput Verzekeringen was het ^nneriet Keijzer die de hoofdrol peelde. Met een game van 209 ver joegen ze Drogisterij Mets. .ommeltjes-speelster Janny Hin was oed op dreef. Net een game van 75 konden de dames vier punten af- noepen van LBL dat sterk speelde, lotel Tatenhove behaalde deze week veer vijf punten binnen mede dankzij ien schitterende serie van 753 van an Plaatsman. Ook bij de huisvrou wen stond Christian Krijnen hoog te looien. Door een game van 194 kon ten ze de overwinning in hun zak iteken. Bij de jeugd was het Marcel Ceijzer die hoog gooide dankzij een lerie van 470 konden de Mastino's de volle winst mee naar huis nemen. Htslagen: Champion Sisters-Albert Heijn 2-3; ibakshop-Hotel De Strandplevier 1-4; Hotel itenhove-IBS/Oele/Schoo 5-0; Stunt Team-All jtars 2-3; Team Four-Hotel De Weal 3-2; faanbrekers-Last Minnet 4-1; Paal 12-TZN 5-0; Irogisterij Mets-Verseput Verzekeringen 0-5; Dar 't GaljoenTimmers Bakkerij 3-2; Huisvrou wen: Klavervier-Question 1-3; T-fords-MMCM 0-4. De Pins-Tabakspec Mets 0-4; Jeugd: Deurdouwers-Kiosk Pad Opduin 3-1; De Masti- go's-Strandplevier 4-0; Drogisterij Mets-La .asserole 0-4. De algemene ledenvergadering van zaalvoetbalvereniging Casino is niet aanstaande dinsdag, maar vindt naandagavond plaats. Plaats van handeling is de kantine van Texelse Boys aan de Haffelderweg, aanvang ÏI9.30 uur. Voorname aandachtspun ten zijn het dames- en meisjesvoetbal de zaal. Mogelijk heeft voorzitter tfllem Roeper nog enkele onver wachte mededelingen in petto. landse titel was het directe gevolg. Om op een nog hoger niveau te ko men, trekken de mannen eigenlijk te weinig wedstrijden. Het winterkampi oenschap werd met de hakken over de sloot gehaald. Na twee eerste plaatsen (in Waarland en Julianadorp) van K&S gooide Spaarnwoude het roer om. Dankzij enkele wisselingen (ze brachten o.a. drie dames uit de nationale selectie in) werd deze ploeg iets te sterk voor het Texelse zestal. Maar via twee tweede plaatsen be haalde K&S net genoeg punten om de eerste plaats niet meer uit handen te geven. Als derde eindigde de even eens lastige tegenstander Friendship uit Wadway. Komende, zomer zal het Texelse team deelnemen aan de open Nederlandse kampioenschappen touwtrekken. Met nog drie keer te spelen is de spanning in de klaverjastop te snij den. Op de drieëntwintigste avond van de klaverjasclub Den Burg is door de acht koplopers van het klas sement goed gescoord. Fenny Hopman en Ruth de Ruwe hadden evenals vorige week een goe de avond met 7570 punten, doch dit leverde geen plaatswinst op. Zij ble ven op de zevende plaats staan. In de derde periode staan zij nu wel bo venaan. Gerda en Freek Veeger scoorden ook weer goed met 7314 punten en bleven op de tweede plaats staan met 571 punten achter stand op Freek Halsema en Elly Eel- man. Jelle Wiersma en Johan Vinke behaalden 7221 punten en bleven op de derde plaats staan. Voor Peter van Heerwaarden en Wil Derks was er wel één plaats winst met 7137 pun ten. Zij ruilden van positie met Rob Caspers en Karei van Heerwaarden die 6853 punten behaalden en naar de zesde plaats gingen. Totaal na 92 partijen: 1. F. Halsema-E. Eelman 15120; 2 Echtp. F. Veeger 150949; 3. J. Wiersma-J. Vinke 150818; 4 J Witte-D. van der Slikke 149811, 5. W. Derksen-P. van Heerwaarden 149349; 6. K. van Heerwaarden-R. Caspers 149276; 7. F. Hopman-R. de Ruwe 148990; 8. H. Bakker-C. Vinke 147022; 9. A. Dijker-N. Koo- men 146658; 10. R. de Zwart-C Bos 145788. Derde periode: 1. F. Hopman-R. de Ruwe 37622; 2. F. Halsema-E. Eelman 37457; 3. W. Derksen-P. van Heerwaarden 36551; 4. J. Wiersma-J. Vinke 36540; 5. Echtp. Veeger 36393. Dinsdag 23 maart om 20.15 uur be gint in manege Akenburg de bokrech terscursus. Diegenen die zich hiervoor hebben opgegeven worden daar verwacht. Vrijdagavond 26 maart om 20.15 uur is de tweede le- savond, hiervoor worden ook de mensen uitgenodigd die deze curus al eerder hebben gevolgd. Voor hinder- nisrechters is deze avond ook zeer leerzaam. Zaterdag 27 maart om 9.00 uur beginnen de examens. Eerst theorie en aansluitend praktijk. Op 12 april in Venray staat Ingrid van Lubek aan de start van het Ne derlands kampioenschap run-bike- run. Afgelopen zaterdag plaatste de Texelse studente zich hiervoor via een tweede plaats op de selectie wedstrijd in Diever. Daags erna vol tooide de sterke atlete de wintertriathion in Utrecht als derde. Nel Bruining uit Den Hoorn finishte daar als tweede in de categorie ve teranen II. Ingrid van Lubek besloot in Utrecht mee te doen, omdat ze met tevreden was over haar prestatie in Diever. Weliswaar was ze op de 7 km hard lopen, 30 km fietsen en 3 Zr km hardlopen vier minuten sneller dan vorig jaar Inu 1 uur 39 minuten maar ze kampte met pech tijdens het wielrennen. Omdat de bevestiging van haar pedalen knelden, moest ze even van de fiets af. Hierdoor werd ze kansloos voor de overwinning en raakte tijdelijk de tweede plaats kwijt. In het afsluitende looponder deel kwam Ingrid fanatiek terug en wist de tweede plaats heroveren. Vorig jaar won de Texelse de Utrecht se wintertriathion nog, maar ditmaal had ze met sterkere concurrentie te maken. Haar tijd over de 10 km lo pen, 40 km fietsen en 20 km schaat sen -2 u 52 min- was wél beter dan vorig iaar. Eigenlijk finishte ze als vierde, maar wegens een fout van nummer drie kreeg ze de derde plaats toegewezen. Nel Bruining Aan deze wedstrijd nam ook de on- verslijtbare veterane Nel Bruining deel. In haar categorie eindigde ze als tweede in 3 u 12 min 59 sec. De 46-jarige Texelse bezette tevens de tweede plaats in het totaalklasse ment, waarvoor de resultaten van drie van de vijf wintertriathlons wer den opgeteld. Eén van deze wedstrij den vond plaats in Oostenrijk op de Weissensee. Tijdens dit grote interna tionale evenement, in januari, wist Nel Bruining beslag te leggen op de eerste plaats bij de veteranen II in 2 u 26 min 28 sec. De routinier toont zich teleursteld dat de prestaties van de vrouwen veteranen nauwelijks aandacht krij gen van de organisatoren. De onder waardering komt ook door de kleine deelname. „Er zijn altijd te weinig ou we wijven en dan worden we bij de jonkies gedouwd", aldus Nel in haar eigen woorden. Mede omdat ze haar training op een laag pitje heeft gezet wegens drukke Iseizoenlwerkzaamhe- den, kan ze de strijd met de jongere generatie niet meer aan. „Opgeven doe ik echter pas als ik als laatste eindig. Dat is gelukkig nog niet het geval." Nel Bruining werkt nu toe naar de kwart-triathion van Hippolytushoef in mei. In het seizoen Itot november Nel Bruining. hier in actie tijdens de deze winter gehouden wedstrijd op de Weissensee. eindig de in het totaalklassement van wintertriathlons als tweede in de categorie veteranen II. (Foto Roel Donker. Den HelderI laat ze de vele lopen en triathlons links liggen wegens haar werk. Dat de Texelse kwart-triathion dit jaar is vastgesteld op 10 juli, komt haar dan ook slecht uit. Brenda Spanjer toont het gemak van de vrieswand. (Foto March Hei/nenI „Een hobby", noemt Jan Spanjer van de gelijknamige groothandel in Den Burg de vijftien meter lange glazen vrieswand. Voor een hobby was het wel een hevige investering, maar ge mak dient de mens. De klant die bij de groothan del zijn bevroren waren inslaat hoeft de koude vriescel (-25) niet meer in maar maakt de keuze en hoeft slechts het deurtje te openen Zondag 21 maart: Toevoeging wedstrijd: Texelse Boys 3-HRC 9 14.00 u. Café De Kuip in De Koog heeft zater dag met de Steamin' Blues Express pen bluesband van formaat in huis. Deze bluesrockers uit Woudrichem en bmgevmg maakten afgelopen zomer al furore met hun optreden tijdens de Horizon toernee". Samen met ande re muzikanten en artiesten (waaron- ier de bekende Rolstoelband) werd oen De Koog een dagje aangedaan. Omdat deze show op maandag was, zullen veel Texelse liefhebbers de band, die met succes door het hele land optreedt, hebben gemist. Zater dagavond vanaf 22.00 uur krijgen ze een nieuwe kans. De toegang is, zo als gebruikelijk, gratis. De jeugdige Texelaars Jeroen Haak en Mark Roe per, die met hun bedrijfje bij steeds meer (muziek)evenementen aan de weg timmeren, dragen zorg voor de geluidinstallatie. Zaterdag 20 maart in sporthal Ons Genoegen: 13.30 u. Tevoko 3-LOS '82 3 (H) 13.30 u. Tevoko 1-WSOW 1 (Dl 13.30 u. Tevoko 2-Zeemacht 2 (Hl 15.00 u. Tevoko 1-Quelderd./Sh 2 (Hl 15.00 u. Smash'68 1-Quelderd./Sh2 (Dl Zaterdag 20 maart in sporthal Trefpunt: 12.00 u. Juvoc 3-Tevoko 3 (Dl Zaterdag 20 maart In Zuldermeerhal: VVW'meer-Tevoko 1 (D| om de boodschappen te pakken. Voor Spanjer maakt het de bevoorra ding een stuk eenvoudiger, omdat de ruimte achter de glazen wand nog open is. Ondanks het feit dat de koelwand al een tijd in het bedrijf was, bleef het voor veel mensen nieuw. Volgens een medewerker is het nog steeds niet af. „Daar zitten nog wel een paar nachtjes werk aan." IM.W.) Sjaak Severs, een majoor van korps mariniers die momenteel voor een VN-missie in het Aziatische land Cambodja verblijft, viert daar komend weekend zijn 40ste verjaardag. Re den om de militair, die enkele jaren geleden zijn opleiding kreeg in de Joost Dourleinkazerne (De Mok) en sindsdien verslingerd is aan Texel, een kaartje te sturen, zo vindt Astrid Wilkens uit Den Burg. De Texelse, een goede kennis van Severs, roept bij deze haar eilandgenoten op om bij wijze van verrassing een Texelse an sichtkaart met leuke felicitatie te posten. Het adres is Maj. Marns J. J. Severs, 02261/530320 454, 10e VZG Cie UNTAC, NAPO 10, 3509 VP Utrecht. Programma dinsdag 23 maart 1993 Veld A: mannen: 18.30 u. RWS-Koogerend Tex. Autoc. 19.12 u. Tex. Autoc.-Meubelh. RWS 19.57 u. ABN/AMRO-Paal 9 Kobeko 20.44 u. Kobeko-Pilaar Paal 9 21.31 u. VxJ. Woude-Cocky's K. Graaf Sp. 22.18 u Bremakker-Graaf Sp. V.d. Woude Veld B: mannen en vrouwen; 18.30 u. RaboIJzer-Garantm, LenR 19.12 u. NBC-LenR S. de Boer 19.57 u. SI. De Boer (C)-Super NBC 20.44 u. Gr. Slock ll-Meltec/W. Maarcob 21.31 u. Perf. bodies-Maarcob. 12 Balcken 22.18 u. 12 Balcken-Teso Perf Bodies Veld C: vrouwen; 18.30 u. Timmers .-Cohen Smash 3 19.12 u. Smash lll-De Rival Cohen 19.57 u 7 Provincien-Vlier Rival 20.44 u. Smash ll-Texéle 7 Prov. 21.31 u. Haarstudio-Question Westerl 22.18 u. Eierl. Huis-Westerl. Question Wedstrijdleiding: Freerk en Leontine, tel. 10291. Uitslagen Meltex/Waayer-Teso 0-3; DGM-Meubelhuis texel 1-2, Texelse Autocentrale-Maarcobouw 2-1, Tatenhove-Tevoko '70 1-2; Kobeko- Cocky's Kapsalon 3-0; Paal 28/De Krim-Paal 9 3-0; PH/Oranjeboom-Garantmarkt 3-0; RaboIJzer-SI De Boer Cocksdor 2-1; EcoMare- Foto De Waal 0-3; Super-LenR 0-3; Gr. Slock l-RWS 3-0; Stuc. V.d. Woude-Bremakker 0-3; Klif 12-Nioz 2-1; SI. lepe de Boer-Ass Bremer 3-0; Eierlandsche Huis-Leydekkers 3-0; Sportshop-Westerlaken 2-1; Visser Bouwbedrijf- Wiersma Antiek 1-2; Meermarkt-Gr. Slock IV) 1-2. 16.00 u. 18.00 u. 20 00 u. 21.00 u. 22.00 u. 08 00 u. 10.00 u. 18 00 u 19.00 u. 20.00 u. 23.00 u. 11 00 u. 12.00 u. 13.00 u. 15.00 u. 16.00 u. 19.00 u. 20 00 u. 31 pc 19 00 u. 22.00 u. 18.00 u. 19.00 u 20.00 u T-' 21.00 u. L DRINKWATERVOORDEDEROE VERELD 22.30 u. SIMAVI GIRO 300100 18.00 u. 19.45 u 20.00 u. 18.00 u. 19.00 u. e Steemin' Blues Express. De bazaar van de Hervormde Vrou wenvereniging van De Waal die afge lopen oktober werd uitgesteld, wordt nu komende woensdag gehouden. Daarmee komt een eind aan een tra ditie, die al van voor de oorlog da teert. Gebrek aan leden heeft de club namelijk genoopt zichzelf op te heffen. Van 's morgens tien uur tot 's avonds tien uur kunnen bezoekers woensdag voor de laatste maal te recht. In de Waalder kerk kunnen koopjesjagers hun hart ophalen aan Vanaf vrijdag 26 maart is er weer plaats vrij bij de cursus Callanetics, voor vrouwen die al tien lessen heb ben meegedaan. Gegadigden dienen van 9.15 tot 10.15 uur present te zijn in De Waldhoorn (Den Hoorn). Opga ve voor vijf of tien lessen. Inlichtin gen zijn verkrijgbaar via Manda Bergsma, tel. 19708. uiteenlopende spullen. Volgens goed gebruik is een deel van de voorradige kleding, kussens, knuffels en ander handwerk door de leden zelf ge maakt. Verder is er een rad van avon tuur en 's avonds eindigt de bazaar met een verloting. De afgelopen herfst gekochte loten zijn nog geldig. Nog vier Gestaag is het ledental de afgelopen jaren teruggelopen. Doordat oudere leden wegvielen, onder meer wegens overlijden, en jongeren geen belang stelling toonden, resteren momenteel nog vier dames. Twee van hen vor men het bestuur. Volgens mevrouw Sjoerdje Feenstra, met haar 53 jaar de jongste lid, is er van alles gepro beerd om de vereniging weer nieuw leven in te blazen. „Soms draaide wel eens een jongere een avondje mee, maar ze bleken er niet voor te voe len. Wèl willen ze helpen om iets te organiseren, zoals de bazaar en de adventsavonden, maar een lidmaat- Vrijdag: Enjoy your weekend, voor ie dereen Muziek uit de jaren '70 en '80. Elck wat wils, verzoekplaten voor ouderen. Radio Texel koopavond, met lichte achtergrondmuziek geschikt voor in elke Texelse winkel door Max Kok. Met deze week de Top 30 van de Texelse winkels. Radio Texel, winkelt verder! Muziekprogramma. Einde. Zaterdag Typisch Texel, met de Texelagenda. Bedrijven voor bedrijven, met de vakaturebank Goedemiddag Texel, met Texels nieuws. C&N Presents, met commentaar op het Texelse nieuws. W.A.T., wild, aantrekkelijk en tren dy programma. The Musiccube, populaire muziek. De dansbare 21, met Texelse dis- comuziek. Vroeg naar de kroeg. Einde. Zondag: Klassiek op zondag, klassieke muziek. Kerkdienst vanuit de Gereformeer de kerk te Oosterend. Vlaswiek, muziek en poëzie Natuurwijzer, over Texelse natuur. Ballroom en Latin, met dansmu ziek en over dansen. Een plaatje met een praatje, gesprek met een gast. Nonstop Nederlandstalig, muziek Sportlokaal. met sportverslagen en interviews. Time Traveling, muziek door de tijd Lokaal Kabaal, jeugdprogramma. Hitsound, programma voor scho lieren. Einde. Deze week extra aandacht voor de week van de winkel. Maandag: Symphonica. klassieke verzoekpla ten. Gast samensteller en presen tator Peter Bakker. Rondom de boerderij, agrarisch in formatief. Einde. Dinsdag: Bonte dinsdagavond, verzoekpla ten voor ouderen Radio 10 Gold. Duister, alternatieve muzeik. Politiek café vanuit De Twaalf Balcken. Einde. Woensdag: Eigenwijs, geestelijk kinderpro gramma. Onder de toren, geestelijk pro gramma. Gelezen verhalen Einde. Donderdag: tot 14.00 uur Wens Radio Texel, over de week van de winkel met veel asten in de studio! Country Time. muziek. Texel Totaal, Texels actualiteiten programma Einde. Voor en na Radio Texel: Radio 10 Gold. schap zat er niet in." Of de vier overgebleven vrouwen zich nu bij de hervormde vrouwen van Den Burg of Oosterend aansluiten, is nog een vraagteken. Mevrouw Feenstra: „Het gaat om winteravon den en als je dan op de fiets moet, is het toch lastig. En om telkens vier dames per auto te vervoeren, is een grote belasting." Zijzelf zoekt nu haar heil in vrijwilligerswerk overdag. Advent Het bedrag dat nog in kas zit, zal aan de kerkdiaconie worden geschon ken. Wellicht dat de vrouwen, in sa menwerking met de diaconie, nog wèl de jaarlijkse adventsviering zullen organiseren. De spullen die na de ba zaar van woensdag over zijn, gaan naar de andere kerkelijke vrouwenve renigingen op het eiland.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 11