Cjrocn c2wartsJexeU in het hart Royale nieuwe vleugel verpleeghuis opgeleverd Eerste klas-sfeer op gerenoveerde Molengat VROLIJK PASEN? BEZORGER m/v Eindelijk eigen afdeling demente bewoners Stien TEXELSE^COURANT Zie de folder van VERDER IN DIT - Recordprijs Teso aandelen i- College bezocht Oosterend Omleg Nikadel van start Anne de Vries erelid MAB-club ï- Nieuw eetcafé in De Koog k Felicitatiedienst nu ook op Texel £4 Radio Texel besteedt aandacht aan winkelweek Foto's van Heieen Domhof op berenkaarten Harry geblesseerd Wij zoeken een Jozefschool-leerlingen planten 15 bomen 'roefenquete Teso Jeu de Boules in voormalige notaristuin Tlissen dijk en duinenrij Opletten geblazen VRIJDAG 26 MAART 1993 Voor advertenties, abonnementen, etc. lanaeveld en de Rooy B.v. Postbus 11, 1790 AA Den Burg, telefoon 02220-12741 Telefax 02220-14111. Redactie Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 02220-12741. Geen krant gehad? Bel 02220-12741 Buiten kan tooruren bel uw bezorger Redaktie buiten werktijd Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, telefoon 02220-17266 Verschijnt dinsdags en vrijdags Abonnementsprijs /48.50 per half jaar; Los /1,35 Postbank 652 Bankrelaties ABN-AMRO nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; I.N.G. bank nr. 67.34.60.398 Kijkje in de zojuist gerenoveerde salon van de Molengat. (jreti ^wrL-Jrvrli ia bil kart, I I ISm% Dorpsstraat 66, De Koog UUim I I I0XS Parkstraat 20, Den Burg droglstery parfumerle.fotohandel (Foto Harry de GraafI Wij zoeken iemand die voor ons de Texelse Courant wil bezorgen op de route: Kogerweg, Pontweg, Caüfor- niëweg, Ruyslaan, Randweg. Peli kaanweg, Pijpersdijk, Oude dijkje. Maaikedumweg. Ruigendijk Hier wonen ongeveer 85 abonnees. LET OP: deze wijk kan eventueel in tweeën worden gesplitst. Het bezorgen is het eenvoudigst voor iemand die in deze omgeving woont. De kranten kunnen dinsdag en vrij dag even na 15.00 uur in onze druk kerij aan de Warmoesstraat worden afgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor na dere inlichtingen terecht bij de receptie van de drukkerij. Parkstraat 10, Den Burg, telefoon 12741. dreigt het voortbestaan niet. Wèl is samenwerking gezocht met ver pleeghuis De Koogh uit Den Helder. Dit jaar wordt bekeken in hoeverre bepaalde kosten door een gezamen lijke aanpak kunnen worden terugge drongen, waardoor een groter deel van het budget vrijkomt voor directe verpleegkundige zaken. Tevens wordt Vanochtend heeft groep 8 van de Jozefschool in Den Burg de jaarlijkse „boomplantdag" in ere gehouden door het planten van totaal vijftien bomen. Bij hun schoolgebouw kregen acht leilin des en zeven (gele) lijsterbessen een plaatsje. In een half uur was het karwei gepiept, waarna een verdiende tractatie volgde. Wet houder Dirk Terpstra, die het in spannende karwei van nabij had gevolgd, hield daarbij een praatje. Horszei Na een moeizame aanloop van vele jaren en een voorspoedig verlopen bouw was het gisteren zover: de nieuwe vleugel van het Verpleeghuis Texel is klaar. Na Pasen verkassen de psycho geriatrische (demente) bewoners, die nu nog samen met de so matische (gehandicapte) patiënten een kamer delen, naar de nieuwe afdeling aan de Lijnbaan. De nieuwe één- en tweeper- soonsvertrekken bevatten totaal 25 bedden, een uitbreiding van negen stuks. De twee afdelingen samen bieden nu plaats aan 48 mensen. Het Texelse verpleeghuis blijft hiermee eigenlijk te klein, maar de kleinschaligheid be- Zondagmiddag zal onder de bootpas- tagiers van Teso tussen 15.00 en 19.00 uur een enquete worden ge- louden. Het is een voorproefje van jrote vervoersenquete die op en bij de Teso-boten worden gehouden ussen 16 april 1993 en 2 januari 1994. Deze proef is nodig om te kijken of ■Systeem en opzet (met inschakeling jran acht medewerkers) in de praktijk roldoen. De resultaten tellen niet Tnee voor echte enquete. )e grote vervoersenquete wordt uit- levoerd door DTV-consultants, een lureau dat is verbonden aan de Ho- leschool voor Toerisme en verkeer in ïlburg. Doel is gegevens te verkrij- |en aan de hand waarvan de capaci- eit van toekomstige veerboten kan vorden bepaald. Daarbij zullen de eënqueteerden worden onderschei en naar reismotief. Van elke catego- Ipe zal de toekomstige vervoersvraag korden bepaald. Om per uitgesplitste tategorie verzekerd te zijn van een ppresentatief aantal ondervraagden, lullen totaal maar liefst 22.500 pas- lagiers worden benaderd op dertien Sagen in voorjaar, zomer, najaar en winter. In de enquete zullen ook vra- |en worden opgenomen om na te laan in hoeverre men tevreden is ver service, dienstregeling en andere waliteitsaspecten van de veerdienst. Zelfs in Den Burg ziet men - weer- in, dat een dorpscommis sie een nuttige instelling is. Zo'n clubje kan gevraagd èn onge vraagd het gemeentebestuur ad viseren. Uit recente opmerkingen van onze hoge heren en dames zou je mogen concluderen, dat betrokkenheid van de burgers wordt gewaardeerd. Maar ja, al gemeen belang, buurtbelang en persoonlijk belang staan meestal °P gespannen voet met elkaar, •.iendschapszorg" tettert uit vol le borst ,rfat eigen Texels beleid de natuur niet beschermt". Te recht? „Niet voldoende" is dich ter bij de waarheid. In Den Hoorn wordt „Diek" opnieuw bestraat. De Stienepikkers-dorpscom- missie" voelt zich gepasseerd en overvallen, want er is vooraf geen enkel overleg geweest. Dom natuurlijk. Pas toen de eerste „stien" werd gelegd, kwam men in actie. De gemeen te is in gebreke gebleven, maar 1e Hoornders hadden zélf ook -erder kunnen reageren, want tef herbestratingsplan was al anQ bekend! Die verkeersrem mers op Diek moeten er zeker <omen. Wie rijdt daar nou niet te 1ard?l Hij die zonder zonde is e,nz- Ondergetekende werpt in ie der geval niet de eerste >stien"..... een plan ontwikkeld om -nu de rest van de accommodatie is vernieuwd- het oudste gedeelte van het Ver pleeghuis Texel te renoveren. De oplevering gisteren was het resul taat van een gezamenlijke inspan ning. Ontwerpers, bouwers, directie en personeel kwamen het afgelopen half jaar in nauw overleg tot de uit eindelijke opzet en inrichting. Aan het begin van de bouw in september 1992 was een nog veel langere pe riode van voorbereiding vooraf ge gaan. Al ongeveer tien jaar geleden zetten bestuur en directie de eerste stappen. Jaren verstreken voordat al le betrokken instanties van de nood zaak overtuigd waren en financiële middelen beschikbaar kwamen. Uit eindelijk kwam ruim drie miljoen gul den vrij en kon binnen dat budget een ontwerp worden gemaakt. Archi tectenbureau Alkema en Honingh uit De Koog werkte een plan uit, dat royaal voldeed aan de minimale eisen. De overheid vond het oor spronkelijke plan van 1.000 vierkante meter echter té ruim opgezet en wil de deze terugbrengen naar 870 m2. Voordelen Met succes wisten de Texelaars het ontwerp te verdedigen. Gewezen werd op de voordelen van de brede gangen en kamers en het positief ontvangen „rondloop-circuit". Beknib belen op de ruimte zou het totale De bouwers voor de fraaie nieuwe vleugel van Verpleeghuis Texel. Gisteren vierden zij de oplevering met een hapje en een drankje (Foto Frans Hopmanl ontwerp om zeep helpen. Resultaat was dat zelfs een uitbreiding naar 1.200 m2 werd toegestaan. Project-coördinator ir. C. Klaassen uit De Cocksdorp: „Ter compensatie van de extra kosten is de bouwkundige constructie zo goedkoop mogelijk ge houden, uiteraard binnen verantwoor de grenzen. Zo hield het budget voldoende ruimte om alles te realise ren." Hoofdaannemer Duin Bouwbedrijf uit Den Burg stond voor de opgave het Lees verder pagina 5 Wie aan boord stapt van de zojuist inwendig gerenoveerde dub beldekker „Molengat" waant zich op een totaal ander schip. De wel heel zakelijk ingerichte salon met de gehate plastic kuipstoeltjes is herschapen in een sfeervolle, gezellige ruimte met kleurrijke vloerbedekking en prachtig meubilair. Bij de rijwielgan gen zijn net als op het zusterschip Schulpengat makkelijk bereik bare kleine salons gemaakt voor bejaarden en minder validen en de onaangename trappen tussen tweede autodek en passagiers- dek zijn vervangen door veel minder steile exemplaren. Nooit eerder in de geschiedenis heeft Teso een schip halverwege de levens duur zo ingrijpend onder handen ge nomen. Het 1,6 miljoen gulden kosten projekt werd in twee fasen uitgevoerd. Het grove las- en constructiewerk werd eind vorig jaar in combinatie met een dokbeurt ge daan in Harlingen. De afwerking en inrichting gebeurde vanaf 1 februari door mensen van de Verolmewerf uit Heusden terwijl het schip aan de on- derhoudskade van 't Horntje lag. Mo menteel wordt er de laatste hand aan gelegd. Op 1 april gaat de Molengat weer varen. Kwaliteit Verfraaiing en verbetering wennen snel. Wie nu op de boot gaat kijken, kan zich al gauw niet meer voorstel len dat het ooit anders was. Wat de kwaliteit van het interieur betreft zijn Molengat en Schulpengat nu verge lijkbaar. Er zijn zelfs al mensen die de salon van de Molengat aantrekkelijker vinden: lichter, vriendelijker en meer uitzicht naar buiten. De ontwerper was dezelfde die tekende voor het Schulpengat-interieur: Kooymans De sign Development Consultancy uit Eindhoven. Die streefde bewust naar iets anders dan de Schulpengat: de schepen hoefden niet op elkaar te lij ken. De meeste aandacht van het publiek zal uitgaan naar het meubi lair. De gladde kuipjes hebben plaats gemaakt voor fraaie, doch vandaalbestendige stoelen van het type dat ook op de Schulpengat is toegepast. Dat meubilair is bovendien anders gegroepeerd. Bij de meeste tafels staan geen zes stoelen meer, maar vier. De totale zitcapaciteit heeft daar niet onder geleden. Het aantal zitplaatsen steeg zelfs van 364 naar 376, afgezien van het ou- derenverblijf waar 16 personen kun nen zitten en het invalidenverblijf waar plaats is voor 10 personen. Bij de „blinde" wanden van de salons zijn stoelen vervangen door krukken. Het is de vraag of mensen daar Lees verder pagina 5 Na Oosterend krijgt ook Den Burg een jeu de boules-baan. Op initiatief van Stichting Welzijn Ouderen Texel zal de baan nog voor de zomer wor den aangelegd in het plantsoen aan het Achterom, de voormalige nota ristuin. Ook in Den Burg blijkt met name on der ouderen veel animo te bestaan voor het Franse spel. Er hebben zich negentien geïnteresseerden gemeld. Overigens zien de initiatiefnemers graag dat ook jongeren regelmatig komen spelen terwijl ook toeristen welkom zijn. Een commissie bestaan de uit de heer Van Houten, meyrouw Spanhaak en H.J. Snijders van de SWOT vonden de voormalige nota ristuin de meest geschikte plaats. B en W hebben zich accoord verklaard. In eerste instantie zal hier een een voudige baan worden gemaakt: rulle grond en een touw als afrastering. Als het spel aanslaat kan de baan la ter luxer worden uitgevoerd, zoals in Oosterend. door Klaas Bonne Onlangs gooide de politie Nieuwe wapens in de strijd Omdat nog steeds een deel piraten Hier de regels overschrijdt Het is een kleine aanhangwagen Die verdekt wördt opgesteld En even verder op een bordje De snelheid digitaal vermeldt En als de linke weggebruiker Het ding reeds van tevoren ziet Kruipt oom agent met zijn negosie In de struiken of het riet Dus 't is uit met al die smoezen Het hooi moet nodig van het land Of mien opoe ligt in coma Ergens aan de overkant Want iedereen kent toch de leuze Wees een heer in het verkeer Dus wie zich brandt moet op de blaren zitten En dat doet wel even zeer Maar ook Hermandad bestaat uit mensen Mensen zoals u en ik En wil slechts wat orde scheppen In de wereld van het blik Maar oom Piet zei, kienderachtig Onsportief en ongegrond Maar deur dat ding heb ik intussen Een bekeuring an mien kont I M ADVERTENTIE IM-ADVERTENTIE

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 1