1 Vacature VVV-dlrectie: 150 sollicitanten Een goede buur.... Zwemabonnementen Hoornder markt brengt f12.000,- in 't laatje Honderd muzikanten actief bij play-in Cursus reanimatie Musica Texla concerteert Een veel te grote kid Logiesverstrekkers vinden geen gehoor VVV verhuist naar kantoor Emmalaan Versterkt team wint basketballtoernooi TEXELSE JJ COURANT Bewegingskunst ZDH na rust onderuit tegen Sint Boys Programma volleybal eilandcompetitie Uitslagen wielerwedstrijd Molenkoog 30 april open voor publiek De Koog wint met dubbele cijfers Zwempark Molenkoog start ko mende week met de voorverkoop van abonnementen. Om de druk te te spreiden worden gegadig den verzocht zich in alfabetische volgorde aan te melden. Degenen waarvan de achternaam met de letter A/H begint kunnen maan dag van 14.00 tot 17.00 uur te recht. De dinsdagmiddag, zelfde tijd, is bestemd voor de letters l/P en woensdagmiddag is O/Z aan de beurt. De abonnementen kosten ƒ43.80 (volwassenen en kinderen). Voor 65-plussers be draagt de prijs ƒ21,90,-. bood hij de mensen van Eier- land een rondvlucht aan. Onge veer tweehonderd polderbewoners gingen op de uitnodiging in zodat de PG-JAS woensdag tussen vijf en negen uur bijna voortdurend in de lucht was. Omdat het ernaar uitzag dat het niet zou lukken om voor het invallen van de duisternis iedereen te helpen, werden op het laatst ook nog kleinere toestellen van het pa- een bijdrage in de onkosten ge vraagd. Orkest: Ouverture uit: Les Indes galantes J. Ph. Rameea, bew A Westera. Simfome in G, KV 110 W A Mozart, bew. G. Rikhof. Mandoline, mandola en gitaar. Kapriccio F. W. Marpurg, bew. K Wilfi. Orkest. Tisca Czardas C. Malizi Blazers: Suite in G G. F. Handel Orkest: Four pieces from The Yeomen of the Guard A. Sullivan, bew D. Stone George Gershwin in concertG. Gershwin, bew. C. Sayre. Trepak P Morand De rommeltjesmarkt die zaterdag in Den Hoorn werd gehouden trok een enorme belangstelling. De markt werd gehouden in en rond de schuur van Axel Lap aan de Witteweg. De opbrengst van de de spullen, ruim ƒ12.000,-, is bestemd voor de restau ratie van het Hoornder kerkje. De animo voor de meubels en andere spullen die stonden uitgestald bleek groot. Alleen de regenbuien die 's middags overtrokken temperden de belangstelling iets. Na afloop trokken volgeladen wagens veel bekijks. Het aanbod was groot en veelzijdig. Vol gens de organisatie is dat deels te danken aan de gewijzigde inname van het grofvuil sinds de opening van De Hamster in Oudeschild. Rommel die anders naar de stortplaats ging, wordt nu aan ons aangeboden", al dus een commissielid, die bli] is met de steun van de vele vrijwilligers. Uitslag verloting die tijdens de markt werd gehouden: Rose: 8, 77, 277, 329, 407, 419, 491, 700, 712, 718, 839, 842, 895: Blauw: 238, 215, 263. De prijzen zijn af te halen bij Ferry Zwanenburg, Naalrand 9, tel. 19272. Ongeveer honderd blazers en drum mers van het Koninklijk Texels Fanfa re, DEK en Excelsior zijn het komend weekend betrokken bij een „play-in", georganiseerd door het Contactor gaan voor Zang en Muziek. Hoogte punt van deze activiteit is een concert dat zaterdagmiddag rond 15.00 uur begint in de Burgemeester de Koning-hal en vrij toegankelijk is voor ieder. Bij een play-in worden in korte tijd enige (nieuwe) stukken ingestudeerd die dan na afloop voor publiek wor den uitgevoerd. Met blazers is dat op Texel al eens eerder gedaan. Voor het eerst kunnen nu ook drummers mee doen. De play-in staat onder leiding van Eg Leemhuis (voor de blazers) en Henk Grissen (voor de drummers) van de Rijkspolitiekapel. De stukken die zij meenemen worden vrijdag van 19.30 tot 21.30 en zaterdag van 9,30 tot 15.00 uur ingestudeerd, waarna het publiek dus het resultaat van de inspanning kan beluisteren. De ambulancedienst houdt op 26 mei en 2 juni een cursus reanimatie. Onder begeleiding van een huisarts en twee medewerksters van de ver pleegkundige dienst krijgen de deel nemers theorie- en praktijkinstructies over met name hartmassage. De avonden worden gehouden in het Ro de Kruisgebouw in Den Burg. Opgave bij de ambulancedienst, tel 22122. 23 APRIL 1993 Een goede buur is beter dan een verre vriend, zal directeur Bob Rienks van het Paracen trum Texel hebben gedacht. Ter gelegenheid van de ingebruik neming van het nieuwe Cessna C 208 Caravan paravliegtuig, |et Texels kamermuziekensmeble jlusica Texla geeft zondag een con cert in de RK-kerk in Den Burg, on der leiding van dirigent Joeri de ente. Bet is voor de eerste maal dat het frkest met de nieuwe dirigent, die in eptember Bernard Teilegen opvolgde, por publiek zal spelen. De Vente popt dit jaar af te studeren als uit- perend musicus aan het Sweelinck onservatorium in Amsterdam, waar hij hoorn studeert bij Jacob Slagter. |aast de voltallige bezetting van het Ikest, komen op deze avond ook di- trse kleinere combinaties naar vo- Het concert begint om 20.00 uur en is vrij toegankelijk. Wel wordt Drie jaar geleden maakte Randal Kleiser in de Disney-studio's Honey, I shrunk the kids", een film vol dwaze grappen en grol- en over een vader die via zijn eigen uitvindinkjes zijn kinderen pardoes verkleinde... En daar is natuurlijk een opvolger op denk baar: pappie raakt per ongeluk met zijn vergrotings-straal de ba by. Het wurm groeit als kool en wordt uiteindelijk net zo groot als bet vrijheidsbeeld in New York. Het lieftallige kind ontgroeit box, buiskamer, huis, straat en buurt en gaat op stap. In Las Vegas vindt hij volop speelgoed in de vorm van neonlampjes en dinky toys (met of zonder krijsende passagiers). Een erge leuke film waar je gerust met de kinderen been kunt, want het is lachen geblazen voor alle leeftijden. Daens Zit de Nederlandse film een beet je in het slop, in Vlaanderen wor den nog prachtige films gemaakt. Met bewonderenswaardig door zettingsvermogen is het hen ge lukt een indrukwekkend epos te maken over een schrijnend hoofdstuk uit hun vaderlandse geschiedenis. Een gedreven mester stelt in de krant van zijn )roer de misstanden tegen de ar beidersklasse aan de kaak en wordt per ongeluk leider van de Proletarische christen democratische beweiging in Aalst. 5e film werd genomineerd voor ;en Oscar en toont ons een fe nomenale Jan Decleir in de titel- in een film die ontroert :°nder dat er sprake is van vals sentiment. rt'jn Coninx verfilmde het boek Van Louis Paul Boon: Pieter aens, Of Hoe in de Negentien- e Eeuw de Arbeiders van Aalst ochten tegen Armoede en On echt' Dynamisch, ruw, warm, Jrauw, eerlijk, opstandig, katho- 'ek. (CvH) <°NEY, I BLEW UP THE KID, /zo./wo. 15.00 uur en do. t/m *a 19.00 uur. Wens, do. t/m ma. 21.15 uur, 1 wo. 20.30 uur (filmclubleden L°etalen ƒ8.00) bijdrage heeft gegeven kan dan con troleren of zijn naam er bij zit en of deze juist is gespeld. Bestuur Met ruime meerderheid werden in het TVL-bestuur drie leden herbe noemd. Dat waren Rob Teisman (na mens de hoteliers). Dirk Kuip (namens de kleine logiesverstrekkers) en Nico Baars (namens Groet, de or ganisatie van exploitanten van groep- saccommodaties). Contributie Het TVL-bestuur streeft naar harmo nisatie (verkleining of opheffing van de tariefsverschillen) van de contribu tie, maar heeft daarover nog geen overeenstemming bereikt. Voorzitter Harry Wuis: „We zijn op de goede weg en we hopen in de najaarsverga dering met een definitief voorstel te komen". Een voorstel voor een andere contri butiestructuur werd gisteravond inge diend door hotelier Boks. Het bestuur zal er zich over buigen. De mogelijkheid tot aanpassing van de toeristenbelasting blijft beperkt tot de begrotingsvergadering. Klach ten van logiesverstrekkers, die in hun tariefstelling geen rekening hiel den met de onvoorzien verhoging waren voor de commissie finacieel-, economische- en technisch beleid gisteravond geen aanleiding de besluitvorming te vervroegen. De meeste commissieleden toonden wel begrip voor logiesverstrekkers. „Na die enorme verhoging had je dit soort verwijten kunnen verwachten", vond Kees Hin (CDA). „Wat ons be treft hoeft het tarief de komende vier jaar niet meer omhoog." Jan van As- selt (onafhankelijk) reageerde instem mend. „Er zijn zelfs verhuurders die de verhoging niet in rekening durven te brengen en de belasting zelf beta len." Gezien het gecompliceerde ka rakter van de begrotingsbehandeling zag niemand heil in vervroegde besluitvorming. Om de logiesverstrek kers toch een handvat te geven, pleitte de commissie er wel voor in de voorjaarsnota of de begrotings voorstellen van het college alvast een voornemen uit te spreken. Peter Bak ker (Groen Links) en Gerbrand Poster reageerden laconiek op de klachten van de logiesverstrekkers. „In verhou ding tot de hoge huurprijzen, stelt het niks voor. Hij zijn alleen maar krokodilletranen." „Vandaag zijn we dicht", kreeg een beteuterde toerist gisteren op de Groeneplaats te horen toen hij om informatie vroeg. De VVV-medewerkers hadden de handen vol aan de verhuizing naar hun nieuwe onderkomen aan de Emmalaan. Inalle vroegte hadden ze spullen van de reser veringscentrale, de informatieba lie, de administratie en de afdeling promotie in dozen bij eengepakt om het nieuwe kan toor in te richten. Met hulp van alle medewerkers verliep de het werk sneller dan gedacht. „We liggen zelfs voor op schema", constateerde directeur Jaap Dek ker tevreden. Intussen sleutelden monteurs en andere werklieden koortsachtig om de technische installatie en ander zaken op tijd klaar te krijgen. Ook buiten het gebouw zat men niet stil. Ge meentewerken plaatste her en der verwijzingsborden zodat de vakantiegangers de VVV pro bleemloos kunnen vinden. Van morgen namen de medwerkers hun royale onderkomen in ge bruik. iFoto Gerard Timmerman) Het met drie dames van Amiga 1 versterkte Kooiman Foto Service heeft het Pilaar-basketballtoernooi gewonnen. Het niveau van de wedstrijden was hoog, wat een aan trekkelijk en spannend schouwspel opleverde. Tekenend voor het hoge niveau was dat twee gevreesde outsiders, Koe nen I en II, in de verliezerspoule te recht kwamen. Veel combinaties en schoten vanaf de driepuntslijn hielden de spanning erin. Het team van De Pilaar had pech: door een dubieuze uitschakeling kwam men in de verliezersronde. Maar daar werd dan ook een glansrij ke overwinning behaald. Wedstrijdleidster Jacqueline Wilner hield de touwtjes stevig in handen, waardoor het toernooi vlot werd af gewerkt. Jeugdspeler Wietse Baars van Veenbaas Bouw werd uitgeroe pen tot meest veelbelovende speler. De belangstelling voor de functie van directeur van de Stichting VVV Texelpromotie is enorm. Er hebben ongeveer 150 personen gesolli citeerd. Het selecteren van deze kandidaten is een operatie op zichzelf waarvoor een onafhankelijke kracht van elders wordt aangetrokken. Dat laatste is mede gewenst omdat zich onder de sollicitanten ook Texelaars bevinden en men alle schijn wil vermijden dat zij worden bevoordeeld. Het zal enke le maanden vergen voordat de nieu we VVV-directeur kan worden benoemd. Aldus werd meegedeeld in de gister avond in Bosch en Zee gehouden voorjaarsvergadering van de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers (TVL). Klachtenfonds Daar werd ook de stichting van een „klachtenfonds" aangekondigd, be doeld om een regeling mogelijk te maken met toeristen die (terecht) on tevreden zijn over de accommodatie die zij hebben gehuurd of over ande re aspecten van hun verblijf op Texel. Als het niet lukt om daarover met de gastheer of een andere voor de hand liggende persoon overeenstemming te bereiken, wil de VVV de klant in na- tura tegemoet komen. Er kan bijvoor beeld een -vervangende vakantie sing te rammen: 0-5. Twee minuten voor rust bracht Dennis Eelman de ruststand op 0-6. Na de rust ging De Koog rustig verder met aanvallend voetbal in een hoog tempo. Dat re sulteerde in de twaalfde minuut na de pauze weer in een goal, deze keer van de prima splende Jack Rammers. De mooiste goal van de middag kwam op naam van aanvoerder Coen Schoonheden, die alleen op de kee per afging en met een stift van grote afstand de achtste goal van De Koog aantekende. Zaandijk bleef voetballen en gaven daardoor de Kogers veel ruimte. Twintig minuten voor het ein de van de wedstrijd redde Zaandijk de eer door te scoren. Aangezien de vleugelspitsen die vorige week nog uitblonken, compleet lam werden ge legd door John Eelman en Pieter-Jan Kamstra .berustte Zaandijk in hun lot. Topscoorder Martijn de Veij bracht zijn seizoentotaal op 29 door de bal met een simpele beweging achter de keeper te deponeren. Dirk-Jan Wuis schoot De Koog in de laatste minuut nog naar de dubbele cijfers nadat de ze afgeslagen corner hard in de tou wen schoot. Eindstand: 1-10. In De Aleph, Weverstraat 54 wordt zaterdag van 19.30 tot 21.30 uur een thema-avond gehouden over T'ai-Chi, dat is Chinese bewegingskunst. Een serie bewegingen wordt op een lang zame, vloeiende manier uitgevoerd. Deelname kost f 20,-. De laatste uitwedstrijd heeft ZDH zondag geen punt opgeleverd. Nadat Sint Boys de score opende hadden de Hoornders na de gelijkmaker tot de rust alle vertrouwen in een goede afloop. Na een kletsnatte tweede helft keken de zwaluwen echter te gen een 4-2 nederlaag aan. Een drukke dag voor doelman Sander Stolk, die de plaats innam van de ge blesseerde Mark Hessel Huizinga. De westfriezen namen met de wind in de rug het doel flink op de korrel. Hun pogingen leverde echter geen gevaar op. Dat kwam vooral via de worden aangeboden, in minder ern stige gevallen zal met een kleiner „zoenoffer" kunnen worden volstaan. Namen In het nieuwe VVV-kantoor zullen goed zichtbaar de namen te lezen zijn van allen die financieel aan de bouw hebben bijgedragen. Om fou ten te voorkomen zal op het kantoor een lijst met de namen ter inzage worden gelegd, leder die destijds een Dinsdag 27 april: Veld A: 18.30 u. Tatenhove-ABN/AMRO Paal 9 19 12 u. Kobeko-Paal 9 ABN/AMRO 19.57 u. DGM-Teso Kobeko 20.44 u. MaarcoB-Meltec Waaijer Teso 21.31 u. Slock 2-Koogerend 12 Balcken 22.18 u. 12 Balcken-RWS Koogerend Veld B: 18.30 u. Garantm.-Super Foto De Waal 19.12 u. Foto De Waal-LenR Garantmarkt 19.57 u. NBC-RaboIJzer Ecomare 20.44 u. PH Oranjeboom-Ecomare NBC 21.31 u. Perfect Bodies-Slock 1 Cocky's 22.18 u. Cocky's Kaps.-Pilaar P. Bodies Veld C: 18.30 u. Timmers Bakk.-Ria's W. Cohen 19.12 u. Wiersma Ant.-Cohen T. Bakkerij 19.57 u. SI. I. de Boer-BeautiqueWiersma 20.44 u- Visser Bouw-Rival SI. De Boer 21.31 u. Eierl. Huis-Vespertina D. Drup 22.18 u. Westerlaken-D. Drup Eierl. H. Dinsdag 20 april: Uitslagen Texelse Autocentrale-Teso 1-2; DGM-RWS 3-0; MaarcoBouw-Meubelhuis Texel 0-3; Cocky's Kapsalon-Graaf Spuiterij 2-1; Bremakker-De Pi laar 3-0, Paal 28/De Krim-Tatenhove 3-0; Leydekkers-Durper Drup 0-3; Garantmarkt- LenR 0-3; RaboIJzer-Super 3-0; Foto De Waal- Slagerij De Boer De Cocksdorp 3-0; PH Oranjeboom-NBC 2-1; 12 Balcken-Groote Slock 2 2-1; Mantje-Question 3-0; Westerlaken-Haarstudio 3-0; Wiersma Antiek- Smash 3 2-1, Nioz-De Vlier 1-2, Assurantiën Bremer-Smash 2 2-1; Groote Slock (V)-Cohen 3-0. A-jeugd: 1 Robert Huisman; 2. Joost Bakker, 3. Joost Hoogebosch B-jeugd 1 Erwin Goënga, 2. Dirk Domhof; 3. Dennis Laan Se nioren A: 1. Wobbe van de Kieboom, 2. Jordi Vinke; 3. Loek van Vliet. Senioren B: 1 Jan Buis; 2. Roel Bakker; 3. Frans Witte Voor zwempark Molenkoog start op Koninginnedag het nieuwe zwemsei- zoen. De opening staat volledig in het teken van het huis van Oranje, waarbij de officiële handeling om 15.00 uur wordt verricht door Texe laars die op 30 april jarig zijn. Zwem park Molenkoog nodigt deze Texelaars uit zich op te geven (tel. 13373). Na de opening kan tot 17.00 uur worden gezwommen. Ter opluistering geeft de Klapband gelijk tijdig een optreden. flanken, waar de snelle vleugelspelers elkaar gedegen afwisselde. Uit een hoekschop kopte de vrijstaande spits zijn ploeg naar voorsprong. Terug vechtend scoorde Robbert Schutte de gelijkmaker. Nanning Kikkert had de tweede goal op de slof, maar mik te net naast. Kort na rust smoorde een bal in de ZDH-doelmond voor de voeten van een Sint Boys-aanvaller, die niet aar zelde het buitenkansje te benutten. De ploeg uit Sint Maarten voerde de voorsprong allengs verder op tot 4-1. Alleen een penalty van Robbert Schutte bracht de Hoornders in de slotfase iets dichterbij. ZDH heeft nu alle kaarten gezet op de laatste thuis wedstrijd tegen Vesdo die zondag op het programma staat. Waar De Koog vorige week in de thuiswedstrijd tegen Zaandijk nog onfortuinlijk een punt pakte, was het afgelopen zaterdag in Zaandijk een „walk-over". De Koog moest het stellen zonder vier basisspelers, voornamelijk verde digers. Mede daarom was de tandem Schoonheden-Scholtanus weer cen traal op het middenveld geposteerd, om meer balans in de verdediging te brengen. Zaandijk begon de wedstrijd furieus, maar moest lijdzaam toezien hoe De Koog de eerste de beste aan val verzilverde. Piet Scholtanus stuur de Martijn de Veij diep die met links direct uithaalde: 0-1. Zaandijk zette hier drie goede aanvallen tegenover, drong fel aan, waarvan De Koog pro fiteerde. Een counter over de rechter kant werd snel uitgevoerd en het was wederom Piet Scholtanus die Martijn de Veij bediende, die op zijn beurt de uitgelopen keeper met een lob ver schalkte. Twee minuten hierna stuur de Dennis Eelman De Veij diep die met zijn derde balcontact 0-3 op het scorebord bracht. Binnen een kwar tier stond het 0-4 toen Martijn de Veij de bal onderschepte en soleerde en door de verdedigingvan Zaandijk soleerde, inclusief de doelman. Na deze goal was het moraal bij de Zaandijkers helemaal gebroken en Piet Scholtanus deed daar in de vij fendertigste minuut nog een schepje bovenop door de bal vanaf randje zestien meter onhoudbaar in de krui- racentrum ingeschakeld. De passagiers kwamen allemaal enthousiast terug. Wie meer wilde weten over geschiedenis, techniek en eigenschappen van het nieuwe toestel kon terecht in het vliegveldrestaurant waar Cessna-verzamelaar Andries Ran een interessante expositie had ingericht. De foto toont een groepje Eierlandse passa giers vlak voor het aan boord gddn. (Foto Harry de Graal)

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 11