Weekend Rita en Ben Penha winnen ton in Staatsloterijshow VOOR HET Agenda Wat zeggen wou.. oud Papier TEXELSE J? COURANT van 24 en 25 april 1993 Kerkdiensten zondag 25 april Korte cursussen Limani-Ya in de Twaalf Balcken Eerste paal.... Volksverlakkerij VRIJDAG 23 APRIL I! Onderwijzeres Rita Penha werd dins dagochtend tijdens haar werk „over vallen" door Chiel van Praag van Veronica. In een oogwenk verspreid de het nieuws zich over het eiland. Ben Penha zat te puzzelen toen z'n vrouw binnenstormde met het produktie-team van de Staatsloterijs how. Het echtpaar hield het hoofd koel en sleepte tot uitzinnige vreug de van buurtgenoten de ton in de wacht. „Ik wist er echt niks van", zegt Ben de volgende ochtend. „De hele dag ging voor ons voorbij in een roes". Op de vraag wat ze met het geld gaan doen weet het echtpaar nog geen antwoord. Eerst moeten ze even bijkomen van alle emoties. Het doorgaans rustige buurtje aan de Naalrand in Den Hoorn stond dinsdag vol met vrachtwagens. Tientallen mensen, gekleed in gele jacks met het opschrift „crew" liepen gehaast rond. Daartussendoor dwarrelde nog een Amerikaanse T.V. ploeg die arge loos toekijkende Hoornders verzocht commentaar te leveren op het schouwspel. „Wel in het Engels, plea se?" „De buurvrouwen zijn vandaag naar de Huishoudbeurs", grijnsden enkele Hoornders vol leedvermaak. Er werd een inleidend filmpje ge maakt voor de live-uitzending s'avonds in de hermetisch afgesloten Jacob Drijverschool. Ben en Rita stonden het gedoe allemaal rustig te bekijken. Rita regelt nog gauw even een oppas voor haar kinderen, want dat vindt ze op dat moment het be langrijkste. Het echtpaar Penha rolde uit de com puter en werd uitverkoren mee te spelen in de show als „locatiekop pel". Onlangs kregen ze bericht van Veronica dat ze behoorden tot de laatste 500 echtparen die kans maakten op deelname aan de uitzen ding, maar daarna hoorden ze niets meer. „Ze zijn wel stiekem wezen kij ken bij ons in de buurt lacht Ben De produktieploeg van de Staatslote rijshow probeert -vaak tevergeefs- het locatiekoppel volkomen te verras sen. „Meestal lekt het toch uit, soms staan ze ons met koffie op te wach ten", vertelt produktieleidster Henny Kortland enigzins gefrustreerd. „Wij moeten allerlei voorbereidingen tref fen met de gemeenten en absolute geheimhouding is kennelijk onmo gelijk". Buiten kijken Het spannende verloop van de uit zending werd op straat gevolgd door buurtbewoners, die gezellig gezamen lijk buiten voor een T.V. zaten. Rita was goed op de hoogte van het re cente nieuws in de roddelpers en vaardig werd na enige aarzeling de cake in 8 punten gesneden. Gewoon horizontaal dus. Het echtpaar liet zich volstrekt niet van de wijs bren gen door de spanning die ongetwij feld in hun binnenste woelde. Glimlach Ogenschijnlijk volgde vooral Rita de ontwikkelingen ontspannen. De glim lach week met van haar gezicht, ter wijl Ben zichtbaar af en toe de kriebels kreeg. Direct nadat de uit slag bekend werd kwam de ontla ding. Juichend danste het echtpaar met Chiel van Praag door de huiska- Zwaaiend met het koffertje waarin zogenaamd de ton zat komen de prijswinnaars met rechts van hen Chiel van Praag naar buiten. (Foto Kees Beruand) HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9 30 u. mw. C. Vlaming uit Die- men; uitzending via De Lichtboei De Waal: 9.30 u. dhr. A. Admiraal uit Schagen. De Koog: 9.30 u. dhr. M. D. Kuiper. Den Hoorn: 11 00 u. dhr. A. Admiraal uit Schagen; dienst in RK-kerk. Oosterend: 9.30 u. ds. H. K. Fibbe, mmv. Chr. mannenkoor „De Lofstem" uit Broek op Langedijk; uitzending via Radio Texel. Oudeschild: 11.00 u ds. H K. Fibbe. De Cocksdorp: 11.00 u. mw. C. Vlaming uit Diemen. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. dhr. Fuikschot; 19.00 u. dhr. Fuikschot; uitzending via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 u. ds. F. J. Daane uit Den Burg; 19.30 u. ds. F. J. Daane. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10.00 en 16.00 uur dienst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 u en 16.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur kerkdienst ds. L. Kmpscheer; kerkbusje Den Hoorn. BAPTISTENGEMEENTE 10.00 u. ds. J. J. Visser ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: za. 19.30 uThe Gospel- train; themaviering. zo. 10.45 u herenkoor, crèche. Oudeschild: zo. 9.30 u. De Cocksdorp: zo. 9.30 u. Woord- Communiedienst. JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 19, Den Burg. Openbare Lezing: 10.30 u „Hoe men ondanks honger toch gelukkig kan zijn." Wachttorenstudie: 11 20 u. „Blijft als kinderen van het licht wandelen." Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen van zat. 8.00 t/m ma 8.00 uur: Dokter A. C. P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 12016. Consult uitsluitend na telefonische af spraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur op zaterdag en zon dag om 18.00 uur precies, Witte Kruis- laan 19, Den Burg Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 12323. Gezinsverzorging: Spreekuur na het weekend maandag 08.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. •Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. •Dierenartsen Praktijk. Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen telefoon 12527. Kruisvereniging Texel: voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 02230-27166. Bel voor spreekuur, jeugdgezondheidszorg en ver pleegkundige thuiszorg: 13241 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 19413 (De Niéuwe Skuul). •Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood: tel 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. •Kunstgebitreparatie: Tandtechmek Van Kralingen (samenwerkend met het Tand heelkundig centrum, vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (particulie re. praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. mer. Buiten werden ze opgewacht door buurtbewoners en andere be langstellenden. De feestvreugde ken de geen grenzen toen het koffertje overhandigd werd aan de dolgelukki ge winnaars. Het fanfarekorps DEK stond paraat om een serenade te brengen. Het koppel werd door iedereen omhelsd en toegezongen. Een reis naar Aruba viel hun ten deel en nog wat andere prijzen in natura. En de ton die symbolisch werd over handigd in het koffertje dat door een helicopter naar Texel was gebracht. Kansspelbelasting Een ton winnen betekent in de prak tijk fl5.000,--. Er gaat 25% kansspelbelasting van af. De prijzen in natura zijn onbelast. Kandidaten krijgen tegenwoordig hierover meteen informatie zodat er geen verkeerde verwachtingen ontstaan, aldus een woordvoerster van John de Mol Pro- dukties die de Staatsloterijshow maakt voor Veronica. Ben en Rita zijn er niet minder geluk kig om, ze hadden een „niet" lot en dat leidde tot een onvergetelijke dag. „De begeleiding van het produktie- team was fantastisch" aldus de winnaars. Wil de Leeuw »3.0 In Atelier De Witte Engel, War moestraat 50 wordt de komende we ken een drietal korte cursussen gegeven. 1. Cursus white in white. Tijdens deze één morgen durende workshop wordt met behulp van drie verschillende technieken een klem quiltwerkstukje gemaakt. Bij dit wit op wit werkstuk je komen de quilttechniek, het Zaans stikwerk en de trapunto-techniek aan bod. Het is een erg aardige gelegen heid om eens kennis te maken met deze technieken. Dit fijne werkstukje vraagt maar weinig materiaal. Don derdag 29 april van 9.00 tot oinge- veer 12.30 uur en kosten zijn ƒ25,-, excl. materiaal, incl. koffie of thee. 2. Op dinsdag 27 april wordt in één dag een mooie quilt gemaakt met be hulp van de naaimachine. De morgen wordt besteed aan het in elkaar zette van het werkstuk en in de middag komt het eigenlijke quilten aan bod. Geschikt voor beginners zowel als gevorderden. De prijs voor deze workshop bedraagt ƒ45,-, inclusief koffie of thee en een kopje soep. 3. Op woensdag 28 april wordt een drie-onderéén kap verrassingsdoosje gemaakt van stevig karton, volume vlies en een lief stofje. De kosten voor deze dag zijn ƒ45,- incl. kof fie/thee en een kopje soep. De eerste cursus wordt gegeven door Jeanette van Abs, de laatste drie door Ineke Vaillant uit Zeist, die al eerder zeer succesvolle cursusdagen verzorgde in atelier De Witte Engel. Van de cursusonderwerpen zijn voor beelden te bekijken in het Atelier donderdagmiddag van 13.30-17.00 uur. Inlichtingen of opgave: tel. 13644. In de Twaalf Balcken is zondag tus sen 15.00 en 18.00 uur een akoestisch optreden van Limani-Ya, een groep uit Guine Afrika De musici maken gebruik van gitaar, Balofoon (een houten xylofoon) en een kora (guinese harp die in Afrika wordt ge bruikt door rondreizende barden. Het repertoire is modern uitgevoerde volksmuziek. Limani-Ya heeft opgetreden op het Mondiale festival in Tilburg, waar alle grote namen uit de hele wereld hun landelijke muziek maakten. De musici zijn op Texel ter opluistering van een reünie van mensen die hebben ge werkt in Kameroen. Triomfantelijk gaat de duim van Bas van der Beek omhoog. Op de achtergrond zijn de twee Hel- derse wethouders Nijpels en Kipp bezig de eerste paal voor de nieuwe visafslag in de grond te werken. De geanimeerde bijeen komst werd bezocht door een grote delegatie Texelaars, waar onder burgemeester Schipper. IFbto Bert Konmgl Vrijdag 23 april Bij de PEN-centrale begint een tijdrit over 16 km van de Wieler vereniging Texel. Start jeugd om 18.15 uur; senioren 19.00 uur Van 17.00 tot 19.00 uur bestaat in het bedrijvengebouw te Oude schild gelegenheid om de goede ren van de Lions-veiling te bekijken De eerste editie van de veiling wordt gehouden van 19.00 tot 23.00 uur. In de kapel Bethel in Zuid- Eierland verzorgt jeugdclub Jong Leven een toneelavond. Entree f5,-; jeugd f2,50. In Cinema Texel draait om 19.00 uur Honey I blew up te kid" en om 21.15 uur „Daens". Van 17.30 tot 21.00 uur wordt in de aula van OSG De Hogeberg bloed afgenomen door het Rode Kruis. In EcoMare houdt prof dr Kees de Jager voor de Volkssterren wacht Texel een lezing over het ontstaan van de planeten, leder is welkom, entree f5,-. Zaterdag 24 april Om 7.00 uur (dus 's morgens) begint een vogelexcursie van het IVN door Waalenburg. Start op het kruispunt Westerboersweg- De Staart. De Rangers van het Wereld Na tuur Fonds komen bijeen, NIET (zoals was vermeld in Tam-Tam) in de schuur van Staatsbosbe heer maar in de boet van Hop man in de Nederlanden om 13.00 uur. leder moet een beker meenemen. Ook ouders zijn wel kom. De middag duurt tot 16.00 uur. Een openbare repetitie van de Missa Criolla begint om 14.30 uur in de Hervormde kerk van De Waal. Entree vrij voor ieder. Van 14.00 tot 16.00 uur kunnen in het bedrijvengebouw in Oude schild de nog te veilen goederen van de Lions-veiling worden be keken. De veiling wordt gehou den van 16.00 tot 22.00 uur. Om 14.00 uur wordt in de brand weerkazerne aan de Keijserstraat de jeugdbrandweer Texel geïnstalleerd. In de Burgemeester De Koning hal is iedereen welkom bij het play in-concert dat om 15.00 uur wordt gegeven door leden van KTF, DEK en Excelsior. In de N.H. kerk van Den Burg be gint om 20.00 uur een zangersa vond van Noordhollandse mannenkoren. In Cinema Texel draait om 15.00 en 19.00 uur „Honey, I blew up the kid" en om 21.15 uur „Daens". Zondag 25 april Van 12.00 tot 24.00 uur wordt in Klif 12 in Den Hoorn het lustrumfeest gevierd. De muziekgroep Limani-Ya uit het Afrikaanse Guinee treedt tussen 15.00 en 18.00 uur op in De Twaalf Balcken in Den Burg. Om 11.30 uur start op het par keerterrein bij de OSG De Hoge berg de „lammetjestocht" van menvereniging Tussen Wad en Duin. In Cinema Texel draait om 15.00 en 19.00 uur „Honey, I blew up the kid" en om 21.15 uur „Daens". Maandag 26 april Om 14.45 uur komen in De Poort bij de Gereformeerde kerk van Den Burg de Christelijke Platte landsvrouwen bijeen. De middag wordt verzorgd door de stichting Ethiopië. Van 17.00 tot 20.00 uur is de laatste gelegenheid om spullen af te halen die bij de Lions-veiling zijn gekocht. In Cinema Texel draait om 19,oq uur „Honey, I blew up the kid" en om 21.15 uur „Daens". Om 20.30 uur begint in dorps huis De Waldhoorn te Den Hoorn een gemeentelijke hoorzitting over de herinrichting van de Her enstraat en de Naai. Dinsdag 27 april Van 14.00 tot 15.30 en van 19.00 tot 20.30 uur kan de ten toonstelling over de 70-jarige CVO-school Den Burg worden bezocht. Wielervereniging Texel houdt een criterium op het circuit bij Den Burg. Start jeugd om 18,15 uur; senioren 19.00 uur. De afdeling Dialect van de Hist* rische Vereniging Texel komt om 20.00 uur in d'Ouwe ULO bijeen Ook met-leden zijn welkom. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Daens". Om 21.00 uur begint in De Twaalf Balcken een politiek café rechtstreeks uitgezonden door Radio Texel. Onderwerp: toe risme. Publiek is welkom. Hoogwater Oudeschild 22.2S Vr. 23 10.04 Za. 24 10.35 Zo. 25 11.15 Ma 26 11.20 Di 27 11.45 Wo. 28 0.10 Do. 29 1.00 Vr. 30 2.00 Aan het strand is het ongeveer een uw eerder hoog water De zon komt 25a>?i op om 6.20 en gaat onder om 20 53 uur. 29 april eerste kwartier; 30 apnl doodtij. Ilrirvrn van U-ïcrs Huilen nliuxiriMiiklH-wl van ilr ri Ondergetekende was de enige Texelaar die een bezwaarschrift indiende tegen een hoteltoren van 18 meter hoogte in De Koog, gedateerd 14 aug. 1992. Op 9 oktober kreeg ik een brief van de gemeente waarin stond dat de maximale nokhoogte 15 meter mocht worden en dat mijn be zwaar gegrond verklaard was. Helaas, 30 december schreef de gemeente mij dat mijn bezwaar schrift alsnog ongegrond ver klaard werd. De architect had aangetoond dat 18 meter nok hoogte bouwkundig noodzakelijk is. Dat moet je als particulier eens proberen, drie meter meer, maar dit terzijde. Dit verzoek werd doorgezonden naar Gede puteerde Staten van Noordhol land Half maart j.l. ontving ik een brief van de gemeente waar in zij schreef: zodra de bouwver gunning door ons wordt afgegeven, wordt dit gepubli ceerd in de Tex. Courant waarna derden-belanghebbenden gedu rende 30 dagen de tijd hebben om bij ons een bezwaarschrift in te dienen. 18 maart kreeg ik eve neeens via Ged. Staten van Noordholland te horen dat de ho teltoren 18 meter hoog mocht worden. Nu, 22 april, ben ik voor de tweede keer deze maand naar het gemeentehuis geweest om te vragen, wanneer die bouwver gunning afgegeven wordt en wanneer dit in de Tex. Courant komt te staan. Op de afd. ruim telijke ordening vertelde de heer O. Storms mij doodleuk: dat zal wel volgende week worden, maar de eerste paal staat al in de grond. Wij lopen vast vooruit, maar als u wilt kunt u reeds be zwaar aantekenen. Volgens mij hebben ze nog nooit vooruitgelopen op het gemeente huis en nu lopen ze wat ze lopen kunnen voor projectontwikkelaar R M. Zo word je nu belazerd Menno Stam, Den Burg. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opge haald in de volgende straten: 9. Burdetstraat, Mr. Kraaistraat, Julianastraat, Zwaanstraat, Warmoesstraat en De Mars. De Waal: In De Waal wordt zaterdag oud pa pier opgehaald. Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Redmer IJska- school komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden ingeleverd bij de scha- penboet in De Mars te Den Burg, naast het Kotex-gebouw (vóór 9.30 uur). Heden is onverwacht overleden Lucia Maria Francina Urbanus-Wijnalda 20-2-1918 t 20-4-1993 Zij was gedurende meer dan 50 jaar mijn lieve, trouwe en zorgende levensgezellin en echt genote. De Koog, Texel: J. H. M. Urbanus Wij, haar kinderen en kleinkinderen, denken met dankbaarheid terug aan haar liefdevolle zorgzaamheid en medeleven. Zij stond altijd voor ons klaar. Amstelveen: Hilversum: Lichtenvoorde: Nieuwegein: Leusden: Almere/Huizen: Hans en Margriet Urbanus-Kamper Malene en Suzanne Niek en Femmy Urbanus-Bruining Marleen, Petra en Tom Fred en Marjan Witkamp-Urbanus Marjolein en Joep Eef en Francien Kamp-Urbanus Nanine, Désiree en Mireille Paul en Vera Urbanus-Kroon Rolf en Mark Jan-Hein Urbanus Marcelle de Wit Anouk en Mathijs Wij treuren om het heengaan van onze oudste zus, Veere: Ton en Dora Wijnalda-Naarden Purmerend: Thea en Hans Gimpel-Wijnalda De overledene is opgebaard in het uitvaartcen trum Bernhardlaan 147, Den Burg. De H. Eucharistieviering zal worden gehouden op zaterdag 24 april a.s. om 14.00 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper, Molenstraat, Den Burg, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het R.K. kerkhof aan de Keesomlaan, Den Burg. Gelegenheid tot con doleren na de begrafenis in het uitvaart centrum. Correspondentie-adres: Orchismient 23, 1796 AV De Koog.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 2