Bouw studiocomplex feestelijk van start Sport IRTTexels a 0 TEXELSE^ COURANT Onderscheiding voor langdurige trouw aan bond Veelbelovende start van Deuceteams Programma tennis Voetbaluitslagen Zomerdienstregeling op zon- en feestdagen Vespertina niet in play-offs SVO neemt revanche op Schellinkhout Condoomautomaat nu al gesloopt Mishandeling Programma volleybal Vergaderingen van De Koog Badplaats uRIJDAG 23 APRIL 1993 Niet minder dan zestig jaar heeft Henk Kikkert uit Eierland erop zitten als lid van de voedings bond. Zaterdag werd hij door dis- trictsbestuurder J. van der Velde van de Voedingsbond FNV on derscheiden met de gouden speld met robijn. Bil dezelfde gelegenheid werden ook twee andere Texelaars geëerd die langdurig zijn aan gesloten bij dezelfde bond: Geb Douma uit Eierland en Piet Bake- laar uit Den Burg kregen een gouden speld wegens 40-jarig lidmaatschap. Kikkert was los werkman en als zodanig bij tal van werkgevers actief. Een groot del van de tijd was hij werkzaam op hoeve „Burst". Piet Bakelaar was broodbakker en -venter, het grootste deel van de tijd bij bak ker Plaatsman in De Waal. Het- zelfde vak oefende Geb Douma uit, 22 jaar bij bakker Snik in Den Burg en 12,5 jaar bij bakker Dros in Oudeschild. Districtsbestuurder Van der Velde stelde deze trouw als voorbeeld, waarbij hij vooral de jongere werknemers van deze tijd critisch op het oog had. De animo om zich bij een bond aan te sluiten is niet bijster groot, hoewel de positie die werknemers in Neder land hebben bereikt, toch voor een groot deel is te danken aan de activiteiten van de bonden. Mogelijk tonen de jongeren meer interesse als zij zich realiseren dat het economisch tij aan het keren is, zodat het niet alleen uit solidariteit maar ook uit puur ei genbelang wel eens heel nodig zou kunnen worden om massaal georganiseerd te zijn, zo stelde de districtsbestuurder. De onderscheidingsplechtigheid (met gezellig samenzijn en diner) werd gehouden in „Het Kleine Verschil" in de Gravenstraat en was door het plaatselijk bonds- bestuur georganiseerd. De foto, genomen in het tuintje achter het etablissement, geeft een beeld van de plechtigheid. iFoto Harry de GraafI Afgelopen week is Deuce met niet minder dan 21 teams de tenniscom- petitie gebonnen. Tien disctrikts- en elf kringteams. De distriktsteams be haalden een 4-2 overwinnin op Pan- cras 1. Het eerste herenteam, gevormd door Klaas Fris, Theo van Maanen, Albert Schol en Fetze de Haan, liet zien dat zij terecht gepro moveerd en stuurde Topspin 1 zon der punten terug naar Den Helder. Het tweede herenteam, dat ook is gepromoveerd, moest in Schagen met een gelijk spel genoegen nemen. Bij de gemengde teams hefet het ge promoveerde Deuce 1 de uitwedstrijd tegen Niedorp 1 met 4-1 kunnen winnen en ook het nieuwe Deuce 3 liet zien er zin in te hebben door Heerhugowaard (11 geen punt te gunnen. Bij de jeugd hebben de meisjes van 12-15 jaar, die nu voor het eerst aan de competitie mee doen, een nederlaag van 2-4 geleden. Maar Ilse Beerling kan trots zijn dat ze zowel haar enkel- als haar dubbel- partij heeft gewonnen. De jongens leeftijdgenoten konden dankzij de „jongens met ervaring" van vorig jaar Erik Plaatsman, Jan Dankers, Frank Boeijen en Gerbrand Zoetelief, Zaterdag 17 april: aandijk-De Koog (Z) 1-10 umoren: I. Niedorp B1-Oosterend B1 2-3 Texel B1-VZV B1 3-3 iucces B1-De Koog C1 3-1 JVC C2-0osterend C1 2-3 leider C2-Texel C2 2-3 iucces C1-De Koog C1 0-2 Reisjes pupillen: [ex. Boys-Winkel 10-0 !ondag 18 april: (fexel-De Rijp 2-3 /esdo-Tex Boys 2-1 pESS-De Koog 2-0 ichellmkhout-Oosterend 3-5 It. Boys-ZDH 4-2 Vel 2-ZAP 2 1-5 ■exel 3-Zeemacht 3 3-0 lucces 3-De Koog 3 9.3 Junioren: Spartanen A1-Texel Al Adelbert A1-Tex. Boys A1 Dames: Winkel-Tex. Boys Recreatievoetbal: Tex. Boys-ZDH De Koog-Oosterend SVC-Texel 1-1 2-3 6-0 1-0 afgelast 5-0 Op Koninginnedag gaat bij Teso de zomerdienstregeling in voor zon- en feestdagen. Dat betekent dat op zon- en feestdagen de eerste boot van Texel vertrekt om 7.05 ipv 8.05 uur. De regeling geldt tot 26 sep tember. Ter vermijding van mis verstand: 5 mei geldt voor Teso niet als feestdag; de eerste boot vertrekt dan dus om 6.05 uur. Zondag 25 april: Heri Hodie: H. Schraag-R. v.d. Bent T. v.d. Veen-T. v. Koppen R. Zoetelief-J. vd. Meer F. Dreesens-S. v.d. Veen P. Barendregt-N. Bakker Deuce: R. Buitenweg-D. Panneman R. Verduyn-R. v. Oosten B. v. Veen-P. Witte J. Joosten-H. Elzinga A. Bokman-A. Moeskops D. Bol-H. Maas N. Wehnes-F. Dreesens A. Krafft-J. Zoetelief Oosterend: T. During-M. Land 9.00 u. 10.00 u. 9.00 u. 19.00 u. 19.00 u. 9.00 u. 10.00 u. 9.00 u. 10.00 u. 19.00 u. 19.00 u. 20.00 u. 20.00 u. 10.00 u. Uitslagen T. Durmg-R Verduyn 0-2; R. van Oosten-R Witte 1 Vt - B van Veen-J. Joosten 0-2; H Schraag-R Buitenweg 0-2; R van der Bent-D Panneman 0-2; T. van der Veen-R Zoetelief 0-2; D. Bol-N. Wehnes 2-0, F. Dreesens-J Zoetelief 0-2; A. Moeskops-F. Dreesens 2-0, N Bakker-A. Bokman 2-0. de debutanten Harro de vries en Ar nold van Bruggen voldoende zelfver trouwen geven om de volle winst binnen te halen. Van de tien gespeel de kringwedstrijden werden er drie gelijk gespeeld en drie verloren maar er werden er vier gewonnen. Dus toch een positief resultaat. Uitslagen Districtscompetitie: Senioren, dames: Deuce 1-Pancras 1 4-2, Heren: Deuce 1-Topspin 1 6-0; Schagen 5-Deuce 2 2-2, Topspin 6-Deuce 3 4-2; Deuce 4-Hippo 2 1-5; Ge mengd: Niedorp 1-Deuce 1 1-4: Warmenhui- zen 2-Deuce 2 5-0; Heerhugowaard 11-Deuce 3 0-5; Jeugd: meisjes 12-15 jr: Deuce 1-Julianadorp 1 2-4, jongens 12-15 jr: Deuce 1-Groetincke 1 6-0, Jongens 15/18 jr.: Deuce 1-Obdam 4-2; Deuce 2-Anna Paulowna 1 2-4; Kringcompetitie: dames: Topspin 1-Deuce 1 2-2; Anna Paulowna A-Deuce A 2-2; Deuce B-Dirkshorn B 4-0; STC F-Deuce C 1-3; Deuce a-Dirkshorn a 0-4, Dirkshorn b-deuce b 2-2; Deuce c-Sluis Een b 4-0; ZAP b-Deuce d 3-1; Deuce 1-wieringerwaard 1 3-1. Heren 55+: Deuce-Animo 1-3. Voor de eilandcompetitie basketbal stond vrijdagavond alleen nog een inhaalwedstrijd tussen Vespertrina en Veenbaas Bouw op het program ma. Deze onmoeting was alleen in- terressant omdat Vespertina bij winst nog aan de play-offs kon deel nemen. Veenbaas Bouw deed echter hun sportieve plicht en won heel ge makkelijk met 44-12 van het met vier junioren „versterkte" team van Vespertina. Voor deze wedstrijden mochten de senioren nog hun krachten meten in twee potjes van een kwartier. Twee maal won het „gele" team, een keer met 10-6, de andere keer (een ander geel-team) met 13-0. De heren van De Mareis hoefden zich voor hun laatste wedstrijd tegen de Adelborsten niet eens in te spannen voor de punten. Het van te voren al beladen duel ging niet door omdat de Adelborsten geen team op de been konden brengen. Reglementair kregen De Mareis 2-0 bijgeschreven en ein digden daarmee op een derde plaats in de derde klasse Noord- Holland-Noord. Eindstanden eilandcompetie basketbal: (respectievelijk gespeeld, gewonnen, doelpun ten voor en doelpunten tegen) 1. Kooiman Foto Service (14-28, 534-306); 2 Veenbaas Bouw (14-23, 634-305); 3. De Pi laar (14-17, 440-306); 4. Hema (14-15. 354-435); 5 Vespertina (14-14, 281-365), 6. Tiko (14-8; 291-418); 7. Sportshop Texel 14-5, 210-364), 8. Twaalf Balcken (14-2; 196-451). Geplaatst voor de play-offs: Kooiman Foto Service; Veenbaas Bouw; De Pilaar en Hema De play-offs gaan van start eind mei en de laatste twee dagen zijn in juni. Programma's verschijnen in de Texelse Courant SVO heeft zondag een ruime over winning behaald op periodekampioen Schellinkhout (5-3). Een goede re vanche, want thuis werd met 1-7 van deze ploeg verloren. Vanaf de aftrap liet SVO zien dat de ploeg gegroeid is. Met de harde wind tegen was SVO veelvuldig op de helft van de tegenstander te vinden. Toch was het Schellinkhout dat scoorde: bij een ingooi werd tussen de kluwen van spelers niet goed ge dekt en schoot Van Goor Schellink hout op 1-0. Even later kwam SVO echter op gelijke hoogte toen een goede voorzet van Robin Speets door Ger Vlaming op waarde werd ge schat. SVO verzuimde de score uit te bouwen en de scheidsrechter bleek mild te zijn voor Schellinkhout. Liefst tweemaal floot hij Speets terug voor buitenspel, terwijl de grensrechter van Schellinkhout niet vlagde. Een derde keer werd alweer Speets, die alleen op het doel af ging, van achte ren neergehaald wat alleen een vrije trap opleverde. Deze werd niet verzil verd. Maar Schellinkhout probeerde wel wat terug te doen: een vrije trap kon maar net door doelman Drijver naast het doel worden gewerkt. Bij een aanval over links werd de bal niet goed door de verdediging van SVO weggewerkt- De ingelopen Rood schoot vanaf 25 meter snoeihard in het doel van SVO, wat de ruststand 2-1 tot gevolg had. Na rust had SVO de harde wind in de rug en in de zestigste minuut gaf Ger Vlaming een voorzetje. De bal werd door Piet Koning achterover in het doel gekopt: 2-2. SVO ging door: Speets speelde de bal op Vincent Kaspers die het strafschopgebied in ging en daar werd neergelegd door K. Dekker. De bal ging op de stip en Martin Huizinga benutte deze kans. In de zeventigste minuut speelde Ger Vlaming een slim balletje over de ver dediging van Schellinkhout heen, waar Kaspers goed op reageerde. Hij schoot de bal in een volley in het doel. Vijf minuten later scoorde Kaspers in solo 2-5 en daarmee was voor SVO de wedstrijd gespeeld, deels ook doordat de inzet veel kracht van sommige spelers had ge vraagd. Schellinkhout kwam de laatste vijf tien minuten goed terug. Een voorzet van links werd door F. Schouten in het doel van SVO gekopt, waarmee de eindstand op 3-5 werd bepaald. „Het ding hangt er net twee we ken." Een trieste reactie van Co Vmke, van het gelijknamige schoonmaakbedrijf. In het kader van de anti-aidscampagne spon sorde hij een condoomautomaat voor het openbaar toilet in Den Burg Gisteren bleek het apparaat half onttakeld en vernield. „Het frustrerende is dat dit soort ver- I metingen vaak worden aangericht I door de doelgroep waar hij voor is neergehangen. Veel geld heeft I het de dader niet opgeleverd, want er is slechts drie keer ge- jbruik van gemaakt...." Vinke wil |nog één poging wagen en zal het I apparaat laten repareren. ben "'"'I?*" con4°°mautomaat in hat open- IFoto Tessa do Graaft) Commandeurssingel. Peter Bakker (Groen Links) krijgt zijn zin. De „taal- puritein" vond dat in de straatnaam Commandeursingel één s te weinig stond. „De indruk wordt gewekt dat het om de familienaam gaat, maar de straatnaam heeft betrekking op het beroep." Voortaan dus Comman deurssingel. Meevaller. De overname van het beheer en onderhoud van de wegen heeft nadelige financiële gevolen voor de gemeente. Een verzoek aan het ministerie van Binnenlandse zaken voor een extra financiële bijdrage re sulteerde in een éénmalige bijdrage van f73.281,-. Luifel. Een op Texel woonachtige Fransman is in de Weverstraat met zijn auto met caravan tegen een luifel van een winkel aangereden. De scha de bedroeg ƒ75,- en werd door de man meteen betaald. Een 30-jarige caravaneigenaar uit Den Burg heeft twee Texelaars mis handeld omdat hij dacht dat ze in zijn onderkomen verbleven. Een per soneelslid van de man had inderdaad een 24-jarige Oudeschilder onderge bracht in de caravan, zonder zijn baas daarvan in kennis te stellen. Die vernam een gerucht en repte zich boos naar de camping, maar deelde enkele klappen uit aan een 21-jarige man uit Den Hoorn, die er niets mee te maken had. Toen de man zijn ver gissing bemerkte, kreeg de Oude schilder alsnog een warm onthaal, waarbij ook weer enkele rake klappen vielen. Beide slachtoffers deden aan gifte, waarop de politie de agressieve Texelaar verbaliseerde en zijn wa penstok in beslag nam. Zaterdag 24 april. Ons Genoegen: 13.30 u. Tevoko 3-VCW 2 H3 15.00 u. Tevoko 1-Wieringen 1 H1 16.30 u. Tevoko-HCSC 3 H2 13.30 u, Tevoko 1-Polisport 2 Dl 15.00 u. Tevoko 2-VCW 1 D1 13.30 u. Tevoko 3-WSOV 4 D2 15.00 u. Smash '68 1-Noordkop 1 D2 De Koog Badplaats houdt dinsdag braderie- (19.30 uur| en ledenverga dering (20.30 uur) in restaurant De Taveerne. Na afloop van het huishou delijke gedeelte vertelt Carla Schrama over het organiseren van grote en kleine projecten, evenementen en festivals. De 49-jarige Paul Konst uit Rijsen- hout deed zijn potplantenkwekerij van de hand en verlegde zijn zakelij ke activiteiten naar Texel, het eiland waar hij en zijn vrouw volgens eigen zeggen verliefd op zijn geworden. Konst is enig eigenaar van „Greensi- de Vastgoed Amsterdam", een besloten vennootschap die opdracht gaf voor de bouw van het veel besproken studiocomplex op het Stappeland van De Koog. Dinsdag sloeg de echtgenote van Konst de eerste van de bijna honderd palen, waarop het complex zal rusten. Hoewel het opmerkelijk ontworpen gebouw met zijn vier verdiepingen een hoog en markant punt in de om geving zal worden, is van een „to ren" geen sprake meer. De nok bevindt zich 18 meter van de begane grond. Het gebouw omvat 24 stu dio's, dat zijn kleine appartementen van 35 m2, geschikt voor twee per sonen. Ze zijn uitgerust met luxe badkamer, balkon en kitchenette. Een slaapgelegenheid bevindt zich in de woonkamer. Veel groter zijn de vier „penthouses" op de vierde verdie ping. Dat zijn luxe appartementen van 70 m2. Op de begane grond komt een groot a la carte-restaurant. Het complex omvat verder een café, terras, een recreatieruimte, receptie, lift, entree en een vergaderzaal voor maximaal 50 personen. Opties Konst blijft zelf eigenaar van acht studio's. Zestien studio's a f135.000,- exc. BTW en de penthouses a f300.000,- excl. btw zijn te koop. Op het merendeel van de studio's en op één penthouse is inmiddels optie genomen. Het restaurant zal worden beheerd door Vincent en Sonja de Jong uit Nieuw-Vennep. Ze zijn op zoek naar een leuke naam voor hun etablisse ment en hebben daarvoor een prijs vraag uitgeschreven. Wie mee wil doen moet vóór 3 mei een briefkaart met een naam sturen naar S.G. de Jong, Zwattingburen 25, 2151 ZG Nieuw-Vennep. De winnaar krijgt een lang weekend naar Parijs of Londen voor twee personen met duizend gulden zakgeld. Opdrachtgever Konst kreeg zakelijke interesse voor Texel toen hij twee jaar geleden een van de Beachpark- zomerhuizen kocht. Het in het „tus sengebied" gedachte hotel zou aan vankelijk door Tebbe van Beachpark Livingstone worden gebouwd. Hij zag ervan af en M.O. Projekt Texel B.V. (beter bekend als „Momberg") nam de grond over. „Terecht" Aanvankelijk zou hij daar een hotelto ren van meer dan dertig meter zet ten. „Heel Texel viel over ons heen, achteraf terecht", verklaarde E. Mom- berg tijdens de bijeenkomst die voor afgaand aan het slaan van de eerste paal werd gehouden in het sport- en evenementencentrum 't Stappeland M.O. Projekt Texel ontwikkelde het plan tot zijn huidige minder sensatio nele proporties waarbij B M Projek- tadvisering (ook Momberg) werd ingeschakeld. Architektenburo Jan Visser maakte er een complex van dat sterk afwijkt van de bouwvormen waaraan men op Texel gewend is en daardoor waarschijnlijk meer zal op vallen dan door zijn hoogte. De bouw werd gegund aan het Hel- derse bedrijf Van Wijnen, nadat op basis van open begroting was ge praat met vijf bedrijven, waaronder twee van Texel. Onderaannemers ko men wel van het eiland. De diverse installatiewerken zijn gegund aan IBS, Oele en Schoo en de infrastructuur (straatwerk e.d.) wordt aangelegd door Tatenhove. Vergunning De bouw van het complex is op eigen risico van de initiatiefnemers begonnen hoewel de gemeente nog geen vergunning heeft afgegeven. De vergunning werd vertraagd omdat er aanmerkingen waren op de brandpreventie-voorzieningen binnen het gebouw. Dat is inmiddels gere geld en het ziet ernaar uit dat de ver gunning in de loop van de volgende week wordt verstrekt en dat publica tie ervan volgt in de Texelse Courant van 30 april met de mededeling dat bezwaar kan worden gemaakt. Menno Stam uit Den Burg is erg boos over deze gang van zaken. Hij was de enige die in het kader van de planologische procedure had gepro testeerd tegen het gebouw in zijn huidige vorm. Dat bezwaar werd on gegrond verklaard, waardoor alleen nog de mogelijkheid restte om tegen de verlening van de bouwvergunning bezwaar te maken. Stam had te ho ren gekregen dat hij dat kon doen, zodra de vergunning was afgegeven en gepubliceerd. Gisteren ontdekte hij dat het zover nog niet was maar dat er toch volop werd geheid. Hij vindt dat onbehoorlijk en zal een protest schrijven, hoewel hij niet de verwach ting heeft dat het nu nog zal lukken de bouw tegen te houden. Als dat gevoel juist is zal het gebouw in fe bruari volgend jaar klaar zijn. Genodigden van Texel en het vasteland kijken toe hoe de eerste paal de grond ingaat. Inzet: mevrouw Konst-Bruinsma IFoto Harry de Graaf)

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 9