Koninklijk zilver voor Arsene, Nicolina en Sieme Weekend Film VOOR HET oud Papier 5 Agenda TAXI 12000. TEXELSE J? COURANT Lachen met Eddy Murphy Rill van 1 en 2 mei 1993 Kerkdiensten zondag 2 mei Lezing en excursie vogels op Texel Kapitein Van der Voort: Ridder O.N. Muziekcafé Beursplein 5 schiet Duits jacht te hulp Dodenherdenking Interkerkelijke dien Scholieren legger krans bij monume| Aan alle cliënten van TAXI 12000 VRIJDAG 30 APRIL Als (kleine) oplichter en kruimel dief gaat Murphy het in Washing ton proberen: hij gaat in de politiek om daar al verdonkere manend en verduisterend zijn grote slag te slaan zakken vullen op Capitol Hill. Gladjes en prach tig orerend werkt hij zich op naar de hoogste treden en ontmantelt ondertussen pardoes diverse col lega's en concurrenten. Een ieder wordt onder vuur of op een an dere manier te grazen genomen. Met een meesterlijke grote mond maar het kleine hartje op de juiste plek zien we Murphy als de zwarte „distinguished gentle man" de corruptie van de Amerikaanse politiek onderuit halen. Het was lang wachten na de Be verly Hill Cops en Trading Places, maar Eddy Murphy is weer terug: we kunnen weer lachen om The Golden Child. Een veel te grote kid Drie jaar geleden maakte Randal Kletser in de Disney-studio's „Ho ney, I shrunk the kids", een film vol dwaze grappen en grollen over een vader die via zijn eigen uitvindinkjes zijn kinderen par does verkleinde... En daar is na tuurlijk een opvolger op denkbaar: pappie raakt per onge luk met zijn vergrotings-straal de baby. Het wurm groeit als kool en wordt uiteindelijk net zo groot als het vrijheidsbeeld in New York. Het lieftallige kind ontgroeit box, huiskamer, huis, straat en buurt en gaat op stap. In Las Ve gas vindt hij volop speelgoed in de vorm van neonlampjes en din ky toys (met of zonder krijsende passagiers). Een erge leuke film waar je gerust met de kinderen heen kunt, want het is lachen geblazen voor alle leeftijden. Nieuwe Tom en Jerry Op zaterdag-, zondag- en woens dagmiddag draait Cinema Texel weer een echte tekenfilm voor de jeugd: de allernieuwste bio scoopversie van Tom en Jerry. (CVH) TOM JERRY, za./zo./wo. 15.00 uur HONEY, I BLEW UP THE KID, do. t/m ma. 19.00 uur. THE DISTINGUISHED GENTLE MAN, do. t/m ma. 21.15 uur, di./wo. 20.30 uur (filmclub-leden betalen f8,00) De gedecoreerden kregen naast een lintje ook een bloemetje. Van links naar rechts zuster Arsene. Tijdens de lintjesregen ter gelegen heid van Koninginnedag kwamen drie onderscheidingen terecht bij in woners van Texel. De zusters Arsene en Nicolina uit Den Burg kregen de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau en de zelfde onderscheiding was er ook voor Simon Keijzer uit Oosterend. De in 1916 in Heemskerk geboren zuster Nicolina (burgerlijke naam: Ma ria Margaretha Welagen) kwam in 1939 naar Texel, waar ze ging wer ken in het kloostertje met kraamcen- trum Maris Stella in De Cocksdorp. Tussen 1952 en 1963 was ze werk zaam in Esch waarna ze terugkeerde naar Texel en actief werd bij de be jaardenzorg in het verzorgingshuis Sint Jan. Die functie legde ze neer in 1979 maar ze bleef op verschillende terreinen bezig. Ze verzorgt de weke lijkse vieringen in de kapel en onder houdt contacten met de bewoners namens de R.K. parochie. Ze doet dat samen met de in 1917 in Ingel- muster geboren zuster Arsene (Maria HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. J. ter Haar De Waal: 9.30 u. drs. G. v.d. Kooi uit Den Burg. De Koog: 9.30 u. dhr. B. Guiljam Den Hoorn: 11.00 u. drs. G v.d. Kooi uit Den Burg. Dienst in RK kerk. Oosterend: 9.30 u dhr M. Kuiper. Oudeschild: 11.00 u. dhr. B. Guiljam. De Cocksdorp: geen dienst. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. ds. P. Broere uit Kam pen, 19.00 u. ds. P. Broere; uitzending via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 u. drs J. J. N. Wilmink; Uitzending via Radio Texel; 19.30 u. drs. J. J. N. Wilmink. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10.00 en 16.00 uur dienst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 en 16.30 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur kerkdienst ds. L. Knipscheer; uitzending via De Lichtboei. BAPTISTENGEMEENTE 10 00 u. ds. J. J. Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: za. 19.30 u. herenkoor; woord-gebedsdienst; uitzending via De Lichtboei. zo. 10.45 u. dameskoor; kinderneven- dienst, crèche. De Koog: zo. 9.30 u. De Cocksdorp: zat 19.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 19, Den Burg Openbare Lezing: 10.30 u. „Zult u ont komen aan het lot van deze wereld?" Wachttorenstudie: 11.20 u „Jehovah's barmhartigheid redt ons van wanhoop." Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen van zat. 8.00 t/m ma. 8.00 uur: Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, tel. 12039. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.30 en 10.30 uur. Spreekuur op zaterdag en zondag van 11.30-12.00 uur en van 16.00-16.30 uur, zonder afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur op zaterdag en zon dag om 18.00 uur precies, Witte Kruis- laan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 12323. Gezinsverzorging: Spreekuur na het weekend maandag 08.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. 'Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. 'Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen telefoon 12527 Kruisvereniging Texel: voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 02230-27166 Bel voor spreekuur, jeugdgezondheidszorg en ver pleegkundige thuiszorg: 13241. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 19413 (De Nieuwe Skuul) 'Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood: tel. 16270. 'Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. 'Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. 'Kunstgebitreparatie: Tandtechniek Van Kralingen (samenwerkend met het Tand heelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (particulie re. praktijk), tel. 16441. 'Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12 30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12 30 uur en 16.00-17.00 uur Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. A. E. F. Vanlandeghem) die in 1946 naar Texel kwam en ook begon in Maris Stella in De Cocksdorp. Beide nonnetjes hebben vooral bekendheid gekregen door hun activiteiten voor noodlijdenden in Oost-Europa en de derde wereld. Ze beheren in het ver zorgingshuis een depot waar iedereen afgedankte kleding, schoenen en bril len kan bezorgen. Jaarlijks worden vele tonnen goederen ingezameld, ge sorteerd, gewassen en verstuurd. Ook zuster Arnulfa is bij dit werk be trokken, maar bij de uitreiking was zij alleen als genodigde aanwezig omdat zij al een koninklijke onderscheiding heeft gehad. SVO-man Simon Keijzer (71) dankt de zilveren medaille aan zijn activiteiten als bestuurslid van de Sportvereniging Oosterend sedert 7 juli 1942. Hij werd toen secretaris, een functie die hij pas in de zomer van 1991 neer legde. Hij is nog bestuurslid en sedert vier jaar plaatsvervangend consul van de KNVB. Sinds 1970 beheert Keijzer de verenigingskantine, die onlangs in grijpend werd verbouwd. „Ome Sie me" was bovendien actief voetballer gedurende 32 jaar totdat hij 47 werd. Nog steeds is hij fanatiek mo torrijder.... Op donderdag 6 mei wordt in Eco- Mare een lezing over vogels op Texel gehouden. De volgende ochtend, vrijdag 7 mei, wordt een excursie vogelzang in het bos gehouden. Op donderdagavond 6 mei houdt Ar thur Oosterbaan in het Veldwerkcen trum van EcoMare een lezing over de vogels op Texel. Waarom broeden juist hier lepelaars? Waar broeden de Texelse wadvogels? Zijn er meeuwen teveel op het eiland? Verder gaat de lezing over de belangen van boeren, ganzen en grutto's. Entree f5,-, aan vang 20.00 uur. Vrijdagochtend 7 mei om 6 uur houdt de spreker een excursie vogel zang in het bos. Ontdek de sfeer van de gouden mogenstond, en aanhoor de muzikale prestaties van koekoek, spotvogel en barmsijs. In deze tijd zingt het vogelkoor in volle bezetting. Maak dat een keer mee! Voor buiten landers is het ook interessant, want vogelzang is internationaal. Opgave bij EcoMare, tel. 17741. Kosten ƒ7,50 en ƒ4,- voor kinderen tot 12 jaar. Aanvang 6 uur 's ochtends, duur on geveer 2 uur. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opge haald in de volgende straten: 1. Bernhardlaan, Lieuwstraat, Tjak- kerstraat en Wilsterstraat. De Cocksdorp Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door de ouders van leerlingen van o.b.s. Durperhonk. Men wordt verzocht het papier uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten. 's Middags van 13.00 tot 15.00 uur wordt in de rest van de Eierlandse polder door de Strijbosschool oud papier opgehaald. Simon Keijzer en zuster Nicolina. iFoto Harry de Graat) Burgemeester Schipper, die de me dailles gisterochtend in de raadzaal opspeldde, benadrukte het maat schappelijk gewicht van Keijzers in spanningen als SVO-bestuurder. Met zijn 228 leden is SVO in het 1000 in woners tellende Oosterend een grote vereniging met maar liefst 80 jeugd leden. „Over jeugdwerk gesproken!". Extra waardering verdienen deze in spanningen omdat Keijzer daarnaast zijn drukke beroepsbeslommeringen had als smid, opperman en rijwielver huurder. Kapitein der mariniers Frans van der Voort (47) is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden. De versierselen werden hem gisteren opgespeld tijdens een „Alle Hens" in de Joost Dourleinka- zerne, waar hij werkzaam is als hoofd opleidingen. De in Den Helder woonachtige Van der Voort kwam in mei 1961 bij het Korps Mariniers waar hij op loffelijke wijze diverse functies vervulde, zowel in Nederland als op de Nederlandse Antillen en Aruba. „Gedurende zijn hele loopbaan heeft hij zich met gro te vakkennis, deskundigheid en en thousiasme ingezet om de opleidingen op een hoger niveau te brengen", aldus de voordracht, waar in ook melding werd gemaakt van Van der Voorts nimmer aflatende plichtsbetrachting en dienstijver en het feit dat hij veelvuldig buiten de normale werkuren bezig was. De ge decoreerde blonk ook uit door zijn contactuele eigenschappen, waardoor hij met succes allerlei activiteiten or ganiseerde die bijdroegen aan de goede stemming en de saamhorig heid. Zondag wordt in Time Out weer een muziekcafé gehouden. Van 14.00 tot ongeveer 17.00 uur wordt een pro gramma gepresenteerd, voornamelijk handelend over Texelpop. Er is een nabespreking over het afge lopen Texelpop, er wordt een video film vertoond van het evenement en er wordt gesproken over de invulling van een bestuursvakature binnen STIPT. De toegang is gratis, en is voor iedereen die met muziek bezig is of er interesse in heeft. Vrijdag 30 april Om 14.30 en 20.00 uur brengt toneelvereniging Sint Jan in De Lindeboom „Bedkwartet" van A. Ayckbourn. In Cinema Texel draait om 15.00 en 20.30 uur „Daens". Zaterdag 1 mei Om 9.30 uur beginnen in mane ge Akenburg wedstrijden dres suur en springen. In Cinema Texel draait om 15.00 en 20.30 uur „Daens". Sint Jan herhaalt in De Linde boom het stuk „Bedkwartet"; 20.00 uur. Zondag 2 mei Om 9.30 uur begint in manege Akenburg de tweede dag van het wedstrijdweekend. Parade om 14.00 uur. De Cocksdorper Kustzeilvereni- ging houdt de eerste wedstrijd bij paal 33. Briefing om 10.00 uur. Om 13.00 uur gaat bij Dijkmans huizen een wedstrijd van de Windsurfclub van start. Van 14.00 tot 17.00 uur is in Ti me Out (Ouwe ULO) muziekcafé met speciale aandacht voor Texelpop. In Cinema Texel draait om 15.00 en 20.30 uur „Daens". Maandag 3 mei In Cinema Texel draait om 15.00 en 20 30 uur „Daens". Dinsdag 4 mei De oudere Doopsgezinde zusterli- ring heeft om 14.30 uur een her denkingsbijeenkomst. Om 17.00 uur heeft op de be graafplaats van de Georgiërs de kranslegging plaats; om 19.40 uur volgt de algemene herden king bij het monument aan de Kogerstraat. De Wielervereniging Texel houdt een criterium op het circuit bij Den Burg. Start jeugd 18.15 uur; senioren 19.00 uur. In Cinema Texel draait om 15.00 en 20.30 uur „Daens". Hoogwater Oudeschild Vr. Za. Zo. Ma. Di Wo Do. Vr. 30 1 2 3 02.00 en 14.44 03.20 en 16.07 05.00 en 17.45 06.20 en 18.46 07.17 en 19.56 08.30 en 20.44 09.30 en 21.56 10.05 en 22 34 Aan het strand is het ongeveer een ua eerder hoog water. De zon komt 2 me op om 6 06 uur en gaat onder om 21.05 uur. 6 mei volle maan; 7 mei springtij Reddingboot Beursplein 5 verleende dinsdagavond hulp aan het Duitse jacht Sunny Boy dat in de Eijerland- se gronden in dichte mist in proble men was geraakt. Twee opvarenden waren gewond geraakt en hadden medische verzorging nodig. De kustwacht ving via de radio een noodsignaal op, waaruit bleek dat de zevenkoppige bemanning van het jacht niet wist in welke positie het schip zich bevond. Vuurtorenwachter Frans Dreessens slaagde erin het schip te lokaliseren, waarop de red dingboot koers zette naar de plek des onheils. Twee redders die over stapten op het jacht maakten de ver binding met de Beursplein 5. Ze constateerden bij de schipper een ge broken sleutelbeen. Hij was getroffen door de giek. Een andere opvarende had een hoofdwond opgelopen. De redders sleepten het jacht in noorde lijk richting. Om 2.30 uur kwamen hun collega's van Vlieland langszij en sleepten het schip binnen. De jaarlijkse dodenherdenking bij de begraafplaats van de Georgiërs is dinsdag om 17.00 uur. Deze wordt bijgewoond door een delegatie van de Russische federatie en een verte genwoordiger van de Canadese am bassade. Om 19.40 uur start een rondgang bij de algemene begraafplaats in Den Burg. De burgemeester en genodig den zullen een bloemstuk leggen bij het monument voor geallieerden. Van 20.00 tot 20.02 uur wordt stilte in acht genomen. Muzikale medewer king wordt verzorgd door KTF en Soli Deo Gloria. In De Cocksdorp wordt een dienst gehouden ter gelegenheid van doden herdenking om 19.30 uur in de RK kerk. In de Gereformeerde kerk in Ooi) end wordt dinsdag ter gelegei van dodenherdenking om 19.00i)mj een interkerkelijke dienst gehoi Aan de dienst werken mee: pi Kolkman (RK), ds. L. Knipscheei (Doopsgezind), drs. J.J.N. Wilni| (GK) en ds. H.K. Fibbe (NH). De dienst begint om 19.00 uur om kerkgangers de gelegenheid tej de herdenking bij een oorlogsmo ment bij te wonen. De dienst dn een half uur. Naast woord en gei over oorlog en vrede worden li» ren uit verschillende kerkelijke tn ties gezongen. In de gebeden wl niet alleen de slachtoffers vanVW herdacht, maar ook iedereen di'jfl onder oorlog en onderdrukking. Na Te> ter Op dodenherdenking (dinsdag) leerlingen van de drie basisschoi-H uit Den Burg dinsdag kransen bij I monument van „De Goede HeróB bij de algemene begraafplaats in I Burg. De scholieren adopteren ds H mee dit monument op symbolise I wijze. Terwijl op school volop air H dacht is besteed aan de bezett de bevrijding, verzamelden kinder I van de Jozefschool, Thijsseschoi I CVO zich woensdag in de raadsiM waar burgemeester Schipper ze:bet( ving voor een korte plechtigheid se Doodstil luisterden de scholieren gedichten die werden voorgedreo door leeftijdgenoten van de CVO school en de Jozefschool. Burg' meester Schipper doceerde zijn hoor de beginselen van de democratie en de noodzaak om stand te houden. Een muzikale ge was er van de kinderen van Thijsseschool, die met de saxof toepasselijk Claptons „Tears in ven" vertolkten. Verder werd op trompet, gitaar en dwarsfluit gespeeld. De bijeenkomst werd gesloten met een gezamenlijk helmus. IM-ADVERTENTIE Den Burg, 28 april 1993 De brief -met betrekking tot het zittend-ziekenvervoer in de toekomst- die u 28 april jl. heeft ontvangen, is buiten medeweten van ons bedrijf, TAXI 12000, verstuurd. In de brief wordt vermeld dat u ons niet meer kunt bellen voor het ziekenver- voer. Dit is onjuist! Wij betreuren deze gang van zaken en delen u mede dat wij het zittend- ziekenvervoer voor u blijven uitvoeren op dezelfde correcte wijze als u van ons gewend bent. Voor inlichtingen kunt u ons altijd bellen, blijft (02220) 12000. ons telefoonnummer s t Met vriendelijke groeten, Martien van de Wetering en medewerkers,

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 2