i k I Texels ruiterweekend doorslaand succes Landbouw Para's op de Noordpool TEXELSE^ coURANT Krim-dames winnen zaalvoetbalbeker Penaltyschutters ZDH in de prijzen Sportlokaal onderscheidt ultraloper Knippenberg Goënga sterk in Volendam Wensen uit dorpen worden uitgevoerd Lantaarn omver MAB-club houdt motortreffen Aanrijdingen Voetbalprogramma Duitschland Funk met reportage Russenoorlog Explosieve grasgroei door warm weer Surfseizoen geopend met spannende wedsil DINSDAG 4 ME111 Het Texelse outdoorweekend voor ruiters en amazones is wederom een doorslaand succes geworden. Het strak georganiseerde evenement kende een grote deelname van de overkant. De prestaties van de Texe laars deden niet onder voor die van hun overzeese collega's. Het weer bood beide dagen voor elk wat wils. Zaterdag was het eigenlijk te warm voor de dieren, maar de toe schouwers koesterden zich in het zonnetje. Zondag was het beduidend koeler, wat voor de toch iets ver moeide paarden en pony's verfris send was. De schitterende terreinen rond de manege boden plaats aan negen dressuurringen en een grote springhaan. In de dressuur haalde de Texelse Lie- neke Roeper met Pepper in drie proe ven vier winstpunten in de klasse L2. Datzelfde presteerde lete Rienks met haar pony Nijzam in de klasse B. Ook Chloë Weel deed het goed met haar Zoë: drie winstpunten in de klasse B, evenals Marieke Bakker met Jesper. Springen Tweede prijzen in het springen waren er voor Fia Kooiman en Marian van der Geest. Corrien Duin werd met Barivaal eerste in het M springen en scoorde daarmee zoveel winstpunten dat ze de volgende keer in het Z- springen mag uitkomen. Het viertal van De Waddenruiters heeft afgelopen maanden niet voor niets zo hard getraind. Een eerste plaats met 128 punten voor een net- Concentratie bij één van de deelnemers aan het springen (Foto Gerard Timmerman) te, zeer gelijk uitgevoerde proef was hun deel. Uitslagen Zaterdag 1 mei. B dressuur pony's cat. C en D: 3. Marieke Bakker met Jesper, 123 pnt 1 w.p. (Kleppertjes), 4 Jetteke Zoetelief met Julia, 122+ pnt 1 w.p (Kleppertjes); 6 Christina Beuving met Rocket, 122 pnt 1 w.p. (Kleppertjes); L1 pony's cat. A, B, C.: 2. Josien Wolf met Loes, 124 pnt 1 w.p. (Kleppertjes), 4 Wilma Witte met Polly, 121 pnt. 1 w.p; 5. Petra Kooiman met Norton, 120 pnt. 1 w.p. (Kleppertjes), B-paarden; 4. Chloë Weel met Zoë, 123 pnt. 1 w.p. (Waddenruiters); L1 paarden: 5. Annemarie Reidmg met Candy, 122 pnt. 1 w.p. (Wad denruiters); L2 paarden 5. Ueneke Roeper met Pepper, 125 pnt. 1 w.p. (Wiron); 6. Ka ren Cossen met Cibran, 121 pnt. 1 w.p. (Waddenruiters) Zondag 2 mei: B dressuur pony's categorie C. D: 1. lete Rienks met Nijzam, 131 pnt. 2 w.p. (Klep pertjes) 8 dressuur pony's categorie A, B, C: 1. Jetteke Zoetelief met Julia, 123 pnt 1 w.p. (Kleppertjes); B dresssuur pony's catego rie. C, D: 2. Marieke Bakker met Jesper, 121 pnt 3 1 w.p. (Kleppetjes); B dressur pny's ca tegorie A, B, C: 1 Jetteke Zoetelief met Julia, 114 pnt (Kleppertjes);2. Nienke Eilander met Valentine, 112 pnt, (Kleppertjes); L1 pony's categorie D. E: 3. Josien Wolf met Loes, 124 pnt. 1 w.p. Kleppertjes; 4. Bart Heerschap met Hunter, 122 pnt 3 1 w.p. (Kleppertjes); 5. Fia Kooiman met Astrid, 121 pnt 1 w.p. (Kleppertjes); L2 dressuur pony's categorie C, D, E: 5. Marije Gerslma met Furry, 112 pnt. (Kleppertjes); L2 dressuur pony's vategorie C. D, E: 2 Lotte Beers met Gazal, 120 pnt. 1 w.p. (Kleppertjes), B dressuur paarden: 2 Vera Blom met Hannelou, 120 pnt 1 w.p. (Waddenruiters); L2 dressuur paarden: 2. An- nematie van der Linde met Gold Boy, 125 pnt. 1 w.p. (Waddenruiters), 3 Bea Dekker met Flair, 124 pnt. 1 w.p. (Waddenruiters); B dressuur paarden: 2 Chloë Weel met Zoë, 125 pnt. 1. w.p.; M1 dressuur paarden: 2. Martme de Wit met Amber, 124 pnt. 1 w.p. (Waddenruiters). Uitslagen rijstijlspringen, 2 mei Klasse B pony's categorie A, B, C. 1 Jetteke Zoetelief met Julia (Kleppertjes), 2. Nienke Ei lander met Valentine (Kleppertjes); B springen categorie D, E: 2. Fia Kooiman met Astrid (Kleppertjes), 5 Eva van der Linde met Patri cia (Kleppertjes); L1 springen paarden: 2. Ma rian van der Geest met Ciochrant (Waddenruiters); M springen paarden: 1 Cor rien Duin met Barrivaal (Waddenruiters). Uitslagen afdelings dressuur:4 tal paarden 1 L.R. de Waddenruiters 128 punten; 8 tal po ny's 1 P.C. De Kleppertjes, 126 pnt. In de damesklasse is afgelopen week de beslissing betreffende het kampioenschap gevallen. In de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen won De Krim 3 met 3-1 van Klif en is daardoor niet meer in te halen. Het is tot het eind toe een spannende competitie geweest waar uiteindelijk De Krim net de sterkste bleek. In de derde klasse won De Koog 5 ruim van ZDH met 9-2. Koploper Ca sino 3 sloot het seizoen af met een ruime overwinning op Gempo. Casino 3 is uitgespeeld en moet nu afwach ten wat beide concurenten, De Koog Het penaltyschieten na de voet balwedstrijden van pupillen, kreeg in Den Hoorn zaterdag een spannende ontknoping. Dat heb ben de voetballertjes te danken aan Simon Verseput, die het maar jammer vond dat er niets met de gerichte schoten werd gedaan. Daardoor missen de spelertjes een stukje motivatie." Verseput bedacht en bekostigde daarom eigenhandig een trofee. „De jeugd staat nu met bleke ge zichten van de spanning de straf schoppen te nemen." Winnaar bij de Fl-pupiUen werd Peter Bakker met 16 treffers uit 17 penaltys. Tweede werd Arjan Lap (13 uit 16) en derde was Sjoerd Groeskamp (13 uit 18). Bij de E-pupillen scoorde Sander de Ridder 13 goals uit 20 straf schoppen, tweede werd Rik Vla ming ((11 uit 18) en derde was Michiel Drijver (10 uit 15). Op de foto staan de trotse winnaars van de Verseput Verzekering Pe naltybokaal, tezamen met de be denker van de trofee. 5 en Oosterend 5 in hun laatste wedstrijden doen. In de vierde klasse is Klif 4 door een overwinning op ko ploper Oosterend 6 nu zelf koploper geworden en moet de laatste compe titieronde de doorslag geven. In beide juniorenklassen moet de beslissingen ook nog vallen. In de eerste klasse won Texel 2 ruim van Texel 1 en kan eventueel door winst op Casino 1 er een beslissingswedstrijd uit slepen. Het zelfde geldt voor De Koog dat met een 8-0 Texel 3 versloeg. Bij een overwinning van De Koog op Casino 2 volgt ook hier een beslissings- wedstijd. Nieuw seizoen Ofschoon het seizoen 92/93 nog niet ten einde is, is de RC Texel al weer met de voorbereiding bezig betreffen de het nieuwe seizoen (93/941. de inschrijvingstermijn is inmiddels ver streken en het ziet er naar uit dat het aantal teams dat is ingeschreven niet veel zal verschillen met het afge lopen seizoen. Wel is er een kleiner aantal jeugdteams. Nieuw dit seizoen is dat de verenigingen zelf een bijdra ge dienen te leveren aanhet scheids rechtercorps. Daar er behalve de zaak van de scheidsrechters er nog een aantal andere zaken (b.v. spelre gels) met de verenigingen moeten worden doorgenomen heeft de RC Texel besloten om op 24 mei met de zaalvoetbalverenigingen overleg te plegen over een aantal zaken. De bij eenkomst vindt plaats in de kantine van sv Texel en begint om 19.30 uur. Programma Woensdag 5 mei: 17.50 u. Casino 2-De Koog (JB) 18.40 u. Timmers Bakkerij-De Krim 3 19.30 u. Gamma 3-Jelleboog 3 20.20 u. Rab-Texel 2 21.10 u. De Koog 5-Gempo 22.00 u. De Koog 2-Oosterend 2 Zaaldienst: Jelleboog Donderdag 6 mei: 18.00 u. Bakkers IJzerh.-Plus Klus 18.50 u. Casino 5-Rab 2 19.40 u. Gempo-Oosterend 5 (Foto Gerard Timmorman) 20.30 u. Gamma 3-De Koog 3 21.20 u. Nioz-Casino 3 22.10 u. Texel 3-De Koog 4 Zaaldienst: Casino Vrijdag 7 mei: 17.30 u. Klif 3-Jelleboog 2 18.20 u. De Krim-de Koog 2 19.10 u. Klif 2-Rab 20.00 u. Texel-De Koog 20.50 u. Plus Klus-Bakkers IJzerh. 21.40 u. Betsema/G-Jelleboog 22.30 u. Oosterend 5-De Koog 5 Zaaldienst: Klif Loon naar werken. Dat kreeg ultralo per Jan Knippenberg, die onlangs tweemaal de „60 van Texel" vol bracht. De makers van het radiopro gramma „Sportlokaal" kenden de sportman zondag de bijbehorende bo kaal toe. „Wegens je uitzonderlijke prestatie, je trainingsinspanning en in zet op organisatorisch gebied dus dik verdiend", vond Lia van Leersum, tij dens de plechtige overhand iging in manege Akenburg van waaruit de uitzending plaatsvond. De bokaal wordt met een zekere regelmaat aan sportmensen die zich de in positieve zin weten te onderscheiden. Vier jeugdrenners van de wielervere niging deden zondag mee aan een sterk bezet toernooi in Volendam. Vooral Erwin Goënga, die zijn eerste wedstrijd als licentie-houder fietste, kon goed mee komen. Goënga was steeds voorin het pele- ton te vinden en wist in de sprint van het peleton als tweede te eindi gen, wat hem een derde plaats ople verde. Hans Zijm, Joost Bakker en Robert Huisman handhaafden zich in hun klasse in de middenmoot maar kwam net iets te kort voor ere plaatsen. APRIL '37 Tijdens de vergaderingen met de verschillende dorpscommissies op het eiland heeft het college verschil lende wensen te horen gekregen. De meeste daarvan worden geho noreerd. Op de kruising Waalderstraat/Witte kruislaan is een lantaarnpaal omver gereden. De dader maakte zich uit de voeten, maar aan de hand van onder delen van de auto die op de plaats van het misdrijf waren achtergeble ven, werd hij achterhaald. Het was een 28-jarige Texelaar. Zijn auto is zwaar beschadigd. De MAB-club houdt zondag het jaar lijkse motortreffen. In ploegen van maximaal tien motoren maken de deelnemers een rondrit langs de Texelse dorpen. In ieder dorp moeten ze een aantal vragen beantwoorden. De tocht gaat om 14.00 uur van start bij het MAB-clubgebouw dat bereikbaar is vanaf de Hoofdweg in Eierland, waar deelnemers worden verzocht zich om 13.30 uur te verza melen. Kosten voor deelname bedra gen per motor fb,-, inclusief één consumptie. Ook niet-leden kunnen zich inschrijven. Omstreeks 16.30 uur bereiken de deelnemers het eindpunt bij De Lindeboom, waar de prijswin naars worden gehuldigt. Een 24-jarige automobilist uit Ooster end wilde van de Smitsweg de Ro- zendijk opdraaien, maar nam de bocht te ruim, waardoor hij tegen de wagen van een 56-jarige man uit Den Burg aanreed. Beide wagens lie pen deuken op. Een 74-jarige automobilist uit Den Burg reed vanaf het parkeerterrein bij de boot het Landsdiep op zonder voorrang te geven aan een 33-jarige Oudeschilder. De schade aan beide auto's was slechts licht. Een 32-jarige automobilist uit Ber- geyk reed achteruit uit de Witte kruislaan de Waalderstraat op. Daar reed echter een 46-jarige Duitser. Bij de aanrijding die volgde liepen de auto's flinke deuken op. In De Cocksdorp worden de volgen de verzoeken ingewilligd: het creëren van een parkeerplaats nabij het ge maal, verbreden van een stuk voet pad in de Kikkertstraat, het verwisselen van de korte afschei dingspaaltjes voor lange, aanpassing van de bestrating bij telefooncellen, nummering bij zijwegen langs de Postweg, fietssluisjes op de over steek Krimweg/Vuurtorenweg, ver wijsbord voor fietsers bij Utopia en verplaatsing van een abri van de Hoofdweg naar de Oorsprongweg. Den Hoorn ziet de volgende wensen in vervulling gaan: een nieuwe pick nicktafel bij Martha's hoeve en opk nappen van het plantsoen aan de Diek. Voor De Koog zijn de kuilen aan de Wintergroen hersteld. Het plaatsen van een abri bij de Sonnenhof in de Dorpsstraat gaat wegens de hoge kosten met door. De inrit van het parkeerterrein van de Botterstraat in Oosterend wordt aan gepast. realisatie van een parkeerter rein naast het Dorpshuis De Bijenkorf wordt uitgesteld tot de uitbrei dingsplannen zijn uitgevoerd. Zowel Oudeschild als De Waal had den geen ingrijpende verlangens. Zaterdag 8 mei Senioren: De Koog (Z)-Assendelft 14.00 u. Junioren: Kaagvogels C1-De Koog C1 12.00 u. Oosterend Cl-Wiron C1 13.30 u. Tex. Boys C2-W. Waard Cl 13.30 u. Wieringermeer C2-Texel C2 11.00 u. Zondag 9 mei: Texel 3-Watervogels 7 11.30 u. Tex. Boys 3-Oudesluis 3 14.00 u. Junioren: Sint Boys A1-Tex. Boys A1 14.30 u. Recreatie voetbal: Texel-Oosterend Tex. Boys-SVC ZDH-De Koog 10.30 u. 10.30 u. 10.30 u. De Duitse journalist Volker Dietrich heeft een uitvoerig programma ge maakt over de opstand van de Geor- giërs op Texel in april 1945. Hij interviewde diverse Texelaars en Ge- orgiërs die bij „Russenoorlog" be trokken waren. Het programma wordt vanavond door Deutschland Funk uit gezonden tussen 19.15 en 20.00 uur en is goed te ontvangen via de mid dengolf, 1269 Khz. Door de extreem hoge temperaturen van eind april is de groei van de ge wassen snel verlopen. Het gras is de laatste dagen enorm in massa toe genomen. Om geen schade aan de grasmat te krijgen is het raadzaam snel te maaien voor kuilgraswinning. Dit is tevens van belang om een goede graskwaliteit te oogsten. Het vroeg maaien van gras betekent dat nog vele weidevogels in het gras land broeden en er nog jonge vogels in het grasland lopen. De legsels kun nen woren gespaard door de nesten op te zoeken te markeren en bij het maaien een stukje gras te laten staan. Minimaal één meter breed en enkele meters lang. Jonge vogels verstoppen zich graag in het hoge gras. Een wildredder aan de maaima- chine en het van binnen naar buiten maaien spaart jonge vogels en jonge hazen. Vogels met jongen zijn uit het gras te verjagen door grote gele pla- tic zakken aan stokken geknoopt in het te maaien perceel te plaatsen. Deze zakken klapperen in de wind en veroorzaken onrust. Als tevens een halve dag voor het werkelijke maaien banen in het perceel worden gemaaid zijn er ontsnappingsmogelijkheden voor de vogels en het overige wild. Er dienen minimaal 4 5 vlaggen per ha. te worden geplaatst en deze mi nimaal twee dagen voor het maaien in het perceel plaatsen. Meeuwen Als tijdens werkzaamheden op het land veel meeuwen aanwezig zijn, is het zinvol om het nest tijdelijk af te dekken met een jute zak of iets der gelijks. Zonder nadelige gevolgen kan het nest enkele uren afgedekt blijven. Zodra de meeuwen uit de buurt van het nest zijn kan de afdekking weer worden weggehaald. Deze handelwij ze is toepasbaar op bouw- en gras land. Wanneer dit alles problemen en/of vragen geeft, dan is advies of hulp in te roepen bij de Vogelwerk groep Texel. Hiervoor kan men Giel Witte te Den Burg bellen, tel. 13895. Om op Texel een cursus vakbe kwaamheid spuiten in de landbouw te houden is het nodig dat er mini maal vijftien cursisten zijn. De namen van de cursisten kunnen worden doorgegeven aan het AOC in Alk maar met het verzoek de cursus op Texel te laten plaatsvinden. Be langstellenden voor deze cursus kun nen zich tot 15 mei opgegeven bij de Dirk de Lugt, Hoofdweg in Eierland, tel. 11281 of Jan Koolhof tel. 12780. Aardappelafvalhopen Om luizen en aardappelziekte geen kans te geven via aardappelafvalho pen te verspreiden is het noodzakelijk dat die worden afgedekt met zwart plastic. Na de warme dagen zullen luizen eerder aanwezig zijn dan in an dere jaren. En zoals bekend nemen luizen virusziekten mee. De druk van virussen was in 1992 groot hetgeen tot uiting kwam in nacontrole bij pootaardappelen. De verwachting is dat er meer virusziekten in 1993 zichtbaar worden in de aardappelen. Afvalhopen kunnen hierbij een ge vaarlijke besmettingsbron zijn voor de nateeit in 1993. Texelaar Martin van den Brakei (links) staat met zijn vriend Ui. van Hooydonk uit Nieuwegeiiy het ijs van de Noordpool, na in tandemsprong per parachutt te zijn geland. In zijn handen bord/e dat aangeeft dat Texel 4211 kilometer zuidelijker li stunt werd uitgehaald met anderen, waaronder 19 Nedei ders. Voor de meesten liep h« goed af, voor sommige anden minder. De temperatuur (min graden op het ijs) was geen bleem, wel de wind van 15 ter per seconde. Sommige springers werden daardoor m landing over het ijs gesleepte verwondden zich aan schotse, en pieken. Bij de massale spm werd gebruik gemaakt van et- reusachtig II 76 straalvliegtuig Gesprongen werd van drie kii> meter hoogte, waarna een vif val van 2,5 km werd gemaakt Na de landing werden de spm gers per helikopter afgevoert) naar een tussenstation op een enorme ijsschots en vandaar Catanga in Siberië naar MosM De poolsprong was georgani seerd door de parachutistencli van Moskou en het Russische Rode Kruis. De betrokkenheid van het Rode Kruis heeft te m ken met de ervaring die men opdoen bij het bieden van n. sche hulp per parachute aan mensen die in poolomstandigh den in problemen zijn geraakt. De Windsurfclub begon het suri| zoen zondag met een spannend slalomwedstrijd. Tien surfers s&f om de ereplaatsen. Nadat dep waren geteld bleek dat Klaas Jal van der Vis als winnaar met de I eerste prijs naar huis kon gaan. Vooral de kopgroep van tien surf die ondanks de schamele ,windt den ingeschreven voor de surf- wedstrijd beleefde een spanneno^ surfmiddag. In de loop van werd de wind zeer vlagerig, wsïl door geen enkele manche voorspjl baar was. Om 13.30 uur klonk startsein voor de eerste manchei ze manche werd gewonnen doof! dré van den Berg. Ook de tweed*^ manche wist hij als eerste zijnfi^ over de finish te varen. De derdïf laatste manche voor de pauze Klaas Jan van der Vis de snelster de pauze wisselden door het ttffjj men van de wind de meeste su' van materiaal. De twee eersten^ ches na de pauze wist Menno te winnen. Inmiddels was de nog meer toegenomen, waardoof wedstrijdleiding besloot de baan langer te maken, wat te) surfers de mogelijkheid bood ind nodig van materiaal te wisselen!^ zesde en laatste manche werd?* wonnen door Klaas Jan van oe fjjL suji uitst Na berekening van de punten dat Klaas Jan van der Vis en M&1 Loning beiden zes punten hadden] de surf- en zeilkringen is regie' vastgesteld dat wie in de laatste manche het hoogst is geëindigd, voorrang krijgt. Hierdoor werdK' Jan van der Vis winnaar van dez wedstrijd, gevolgd door Mennojjj ning en André van der Berg. Vr gavond wordt in de kantine ledenvergadering gehouden, aa^ 20.00 uur. Hierbij wordt een vid" band van de Texelrace vertoond Uitslagen: 1 Klaas Jan van der Bis, 2- Loning; 3. André van der Berg; 4 Pe'£'l sema; 5; Gert Jan de Wit; 6. Jacob faT 7. Jan van der Vis; 8. Joost Albers; M Schroeder; 10. Mark van Rijsselberghe I e irrn :h te kt toti •eb •esi iroi illee in i 2I( (aar :rd

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 8