listorische vlucht lindigt dag te laat Bedrijvig^/ Zeilmakerij Texel heeft diepte assortiment Elementen werkten tegen" Texelse chauffeur brengt hulpgoederen naar Albanië DWARF ri 02159-34265 j POWERED GLIDERS MOTORZWEEFVtlEGSCHOOL exelse turners gaan 'rijwel zeker naar NK Voetbaluitslagen TEXELSE COURANT Turnwedstrijden in de sporthal Naamswijziging Gravel tennisbanen officieel geopend Body Steps: winkel vol verzorgingsproducten Qnipp verhuisd Wens de tweede plaatsings- edstrijd zaterdag voor de N.K. tur- ln, hebben Mark Jan Mulder en ico Stoter weer een uitstekende estatie neergezet in sporthal „de eet" in Grootebroek. [elder turnde zich na een aanvanke- slechte start op vloer (7.30) via Istekend turnen op voltige (8.35), egen (8.35) en sprong (8.45) naar n derde plaats na vier toestellen. JP Wrug (7.20) en rek (7.60) bleken punten wat moeilijker te vergaren kt hij uitein delijk op een zesde |PPts eindigde. lmsn met het resultaat van de eer- te P'aatsingswedstrijd staat hij nu 1 «en zesde plaats in het eindklas- jnent wat ruim voldoende is om •h op 14 mei in Roermond definitief hunnen plaatsen. °ter had er zin in en startte direct 'ed op rek (8.35). Opsteker aan dit estel was de dubbele salto als af- jjeng die de Texelse turner Stoter een uitvoert als hij echt lekker in in wedstrijd zit. Dat dat zo was uit- Zlch ook tijdens de vloeroefening ■aar met groot gemak gesprongen Fd- Zelfs een bijna vergeten onder- I (schroefsalto) werd op het laat- T groent in de oefening x6..^0^ en lukte ook nog wonder- lan h ^ammer dat de verbindingen L et e'nde slordig werden en Bftn u,°r ^et c'^er uiteindelijk op *80 bleef steken. l'!'9e 1^.60) is voor Stoter een uit- T en<^ resultaat. De naaste concur renten die door de vorige wedstrijd gewaarschuwd waren lieten zich dit maal echter niet verrassen. Ook zij stegen boven zichzelf uit en turnden allen een topwedstrijd. Bij Stoter uitte zich dat nog op de rest van de toestellen. Ringen (8.90), sprong (8.50) en brug (8.25). In totaal behaalde Stoter 49.40 en daarmee tevens zijn beste resultaat van de afgelopen jaren. Dat er deze wedstrijd met meer in zat dan een vijfde plaats was te danken aan de sterke concurrentie waarvan de win naar met 50.20 Marco Scheufele van Volo Haarlem was. Zaterdag 1 mei Senioren: VVZ-De Koog (Z) 3-4 Junioren: De Koog C1-Schagen C2 Sint Boys C1-Tex. Boys C2 HCSC C2-Texel C2 Dames: Tex. Boys-Reiger Boys Meisjes pupillen: Reiger Boys-Tex. Boys Zondag 2 mei: JVC 3-De Koog 2 Helder 6-Tex. Boys 3 Junioren: Sint Boys A1-Tex. Boys A1 Recreatie voetbal: Texel-Tex. Boys De Koog-SVC ZDH-Oosterend n.o.g. 8-3 0-4 niet doorgegaan IINSDAG 4 MEI 1993 joor tegenwerking van een straffe Ljnd is de historische vlucht van het Lid Franse Biarritz naar Kollum een jag te laat geëindigd. Van een (Mislukking is echter geen sprake. hebben wel in één dag Neder- j gehaald en dat is al een hele restatie'aldus initiatiefnemer Nico bulder. |i|dens de heenreis deden zich al eni- s moeilijkheden voor. Nico Mulder i piloot Cees Quist kregen een lek- 5 band. Dit euvel en het weer zorg- 5 voor vertraging, waardoor het leetal drie dagen nodig had om Bi- i te bereiken. „Tot onze verbazing lond daar een enorm ontvangstco- lité op ons te wachten, compleet let radio- en televisieploegen", ver- (it Mulder. «vervanger van de burgemeester Jertelde het avontuurlijke tweetal dat pchtig jaar geleden de vliegenier Maurice Guillaux vertrok vanaf een Brand in Anglet, een plaatsje dat te genwoordig door Biarritz is „inge- In alle verslagen uit die tijd |»ordt echter gesproken van Biarritz. Appartementen Het strand met de fraaie naam [chambre d'amour" is tegenwoordig ;g volgebouwd met een ap- lartementencomplex waar oudere Iransen overwinteren. Toen de Nederlanders maandag rond |6.30 uur in Biarritz arriveerden t Mulder als een hass naar het laatselijke postkantoor. Om de losten van de vlucht, die deels werd jesponsord, te dekken, had hij spe- herinneringsenveloppen bij zich met een Nederlandse zegel. Daar moest een Franse op met een stem pel van Biarritz. Dat werd nog net voor sluiting van het postkantoor ge regeld. Ook werd een brief van de burgemeester van Kollum P. Visser overhandigd aan de Franse ambtsver tegenwoordiger. Van hem kreeg Mul der een boek en een brief om mee terug te nemen naar Kollum. Het tweetal werd ondergebracht in het appartementencomplex. „Ik kreeg het even benauwd hoor. We sliepen op de plek waar die Guillaux tachtig jaar geleden vandaan was vertrok ken", aldus Mulder Chocoladekoekjes Om 05.00 uur zochten Mulder en Quist hun motorzwever weer op, maar omdat het nog aardedonker was, konden ze pas om 07.00 uur van start. Mulder: „Alles was nog dicht, dus we konden nergens ontbij ten. We zagen kans op het vliegveld aan een pak chocoladekoeken te ko men. Daar hebben we de rest van de dag op geleefd!" De weerberichten waren gunstig, dus klokslag 07.00 uur werd koers gezet naar Kollum. „Het was een ongeloof lijk feeëriek gezicht, allemaal ne velslierten uit de pyreneeën en allemaal lichtjes boven die slapende stad." De nevel vervormde tot wolken en het eerste deel van de reis verliep voorspoedig. „We vlogen langs de kust. We kwamen langs enkele mili taire gebieden, waar we opdracht hadden de basis op te roepen. Maar rt twesfa/ dat da avontuurlijke reis ondernam. L'avlateu^l MAURICE Cl Vlak na de aankomst In Kollum. die mannen lagen kennelijk nog alle maal op één oor, want we kregen geen antwoord", vertelt Mulder. Vertraging De eerste tussenlandingwerd om 09.40 uur gemaakt in Niort. Het weer veranderde. Het werd dreigend en er viel een bui. „En dan word je dus gewoon nat in zo'n motorzwe ver", vult Mulder aan. Omdat de re^ gen meer leek dan een klein buitje, maakte het tweetal in Le Mans op nieuw een tussenlanding voor een meteocheck. De ongerustheid ver dween op slag: iets verderop was het weer stralend. Na een landing bij Le Touquet sloeg de feeststemming echter om. Een forse tegenwind van 25 knopen zorg de ervoor dat het toestel bijzonder langzaam voortkroop. „Normaal vlie gen we zo'n 140 km. per uur, nu rond de vijftig.... We zagen vrachtwa gens op snelwegen onder ons sneller gaan. Frustrerend." Niet gehaald Na een lange zit kwamen Quist en Mulder om 18.45 uur aan in Midden Zeeland. „We hebben maar gebeld naar Kollum dat we een dagje later kwamen. Met die harde wind konden we het nooit halen voor donker." Hilversum, 130 km van Kollum, werd nog wel bereikt, na in totaal elf uur en achtendertig minuten vliegen. „Gestrand in het zich van de haven eigenlijk. Guillaux redde het tachtig jaar geleden wel in negen uur. Maar hij had diezelfde harde wind in de rug." Het noodplan om Texelaars Standaart en De Bruijn als stand-ins naar Kol lum te laten gaan kon om twee rede nen niet doorgaan. Er was mistvorming rond de Wadden en de Ton Kapp uit Den Burg vertrekt op 12 mei naar Albanië. Voor de Christelijke hulpverleningsorganisatie Dorkas brengt hij vrijwillig kleding, medicijnen en voedselpakketten voor de noodlijdende bevolking van het land. Kapp, die op afroep vrachtwagen chauffeur voor internationaal trans port is, las een half jaar geleden een artikel over Dorkas. De instantie die haar hoofdkantoor in Andijk heeft, sprak de Texelaar aan. „Ik wil best eens iets doen zonder eraan te ver dienen, dus ik heb me aangemeld." Vorige week werd Kapp gebeld of hij in mei naar Albanië wilde rijden. „En tocht van een kleine 4000 kilometer heen en weer, met een Mercedes met oplegger van Dorkas. Het is net even rustig wat werk betreft, dus ik heb 'ja' gezegd." Transport Dorkas heeft 60 hulpprojecten in 25 verschillende landen. Voor vervoer van de hulpgoederen worden over het algemeen transportbedrijven inge huurd, maar dat brengt hoge kosten met zich mee. „We hebben zelf een vrachtwagen. Die gaat over een half jaar naar een project van ons in Ethi opië. Dat is deze wagen. Door die in te zetten besparen we een hoop geld", vertelt Johan Gankema van Dorkas Niet rooskleurig In Albanië heerst veel werkloosheid en armoede. „Ik heb me een beetje in het land proberen te verdiepen, maar ik kreeg er geen rooskleurige IFoto Cees Quist) Rijksluchtvaartdienst gaf geen toe stemming. Standbeeld? Woensdagmiddag hebben Mulder en Quist alsnog koers gezet naar Kol lum, waar ze om 15.45 uur arriveer den. „Er was iets minder belangstelling dan de dag ervoor, maar er waren toch nog aardig wat mensen." Mulder overhandigde het boek en de brief aan de burgervader van Kollum en deed via een geluids wagen verslag van de tocht. „Ik heb de burgemeester aangeraden een standbeeld van die Guillaux neer te zetten, want zo'n bijzondere gebeur tenis mag toch niet worden verge ten", aldus de Texelaar, die ondanks alle hindernissen nog nageniet van de tocht. „Ik zou het zó weer doen. Ik ben al aan het zoeken naar andere leuke aanleidin gen...." De herinneringsenvelop met zegels en stempels is voor ƒ10,- te verkrij gen bij Nico Mulder, telefoon 17956. Bij verzending komen daar nog enige portokosten bij. De herinneringsenvelop met zegels en stempels. Ton Kapp: .ik hoef niet overal aan te ver dienen.... indruk van", aldus Ton Kapp. Hij gaat erheen via Italië. „Je kan ook door Joegoslavië, maar dat is momenteel een té groot risico." De Texelaar mag iemand meenemen op reis. „Ik had een gegadigde, maar die kan achteraf niet. Maar misschien neem ik wel iemand anders mee." Op zondag 9 mei vinden in sporthal „Ons genoegen" de finalewedstrij den plaats van de regio competitie turnen in de D-Lijn van regio Noord Holland Noord. De ochtendwedstrijd begint om 09.30 uur met inturnen en de wedstrijd zelf in nivo 6D en 3D begint om 10.00 uur. De middag wedstrijd begint om 13.30 uur met de warming up voor de nivo's 5D, 2D en 1D en om 14.00 uur wordt begonnen met de wedstrijd op het eerste toestel. In de regiofinale hebben zich vier ploegen van G.V.T. geplaatst en elke ploeg heeft aanzienlijke kansen om zich bij de beste drie te voegen. Daarnaast maakt G.V.T. kans op di verse ereplaatsen waar het de indivi duele competitie betreft. In totaal komen zo'n 200 turnsters uit in deze grote wedstrijd. De toe gangsprijs voor volwassenen is f3,- en voor kinderen t/m 14 jaar /ï,50. De zeilmakerij in Oudeschild startte ruim zeven jaar geleden in een woonhuis; Annelies Jansen repareer de allerhande groot doek op de keu kentafel terwijl haar kleintjes in de zeilen hingen...praktisch zeer onhan dig, dus verhuisde ze al snel naar een ruime zolder. De zeilmakerij ver kaste nog een aantal malen, en gaat nu in het pand in de Heems- kerckstraat haar vijfde seizoen in. Gekozen is voor een diepte assortiment, waarbij op het gebied van zeilen alles is te krijgen. De con sequentie hiervan was wel dat de ruimte te beperkt werd, een recente- lijke verbouwing heeft de zaak twee maal zo groot gemaakt. Om de zaak dermate te vergroten werd de tuin opgeofferd. In de winkel is nu voldoende ruimte om alles op zeil/catamaran/surf gebied uit te stal len. De klant moet er zowel voor een klein schroefje of touwtje als wa- tersportkleding terecht kunnen, vin den Annelies en Hans. Nieuw zijn de waterskies en een aan tal merken in het catamaranassorti ment. Ook was er vraag naar ruigere vrijetijdskleding. Dat de zeilmakerij voortdurend heeft te maken met aanpassingen en uit breidingen bevestigt haar bestaans recht. Annelies: „Het is noodzakelijk om de winkel erbij te hebben want van alleen de zeilmakerij kunnen we niet leven. Maar dat is wel het leukste werk. Gisteren heb ik nog een zeil van de bruine vloot zitten naaien. Van te voren weet ik nooit Het bedrijf 'R M Projectontwikke ling Texel BV' wijzigt de naam in 'MO PROJECT TEXEL BV'. Dit in ver band met het feit dat de eerste naam bijna gelijkluidend is aan de naam van 'B M Projectadvisering'. Hiermee hoopt het bedrijf de verwar ring die meerdere malen is ontstaan verder te voorkomen. Marija Westerlaken wat er zal komen, dat geeft een ex tra dimensie aan het werk." MW Texel is een (buiten)-tennisaccommo- datie rijker. Woensdag was in het sport- en evementencentrum 't Stap- peland de officiële opening van het tenniscomplex dat bestaat uit drie gravel tennisbanen. De banen zijn di rect naast het binnengedeelte van het sport- en evenementencentrum gesitueerd. Een terras scheidt beide accommodaties. Nico Erwich, eigenaar van het com plex, is zeer tevreden over de jongste uitbreiding. „In drie weken tijd zijn de banen aangelegd. Voor 't Stappeland is het erg belangrijk dat nu ook bui ten kan worden getennist. We kun nen zo een totaalprodukt brengen. We hebben bewust gekozen voor gravel, want op Texel zijn al veel hardcore tennisbanen. En veel tennis sers spelen bij voorkeur op gravel. Bovendien kan bij slecht weer wor den uitgeweken naar de banen in de hal", aldus Erwich. De tennisvereniging Kogerslag (inmid dels 104 leden) wordt de vaste bespeler van de banen. Erwich ver wacht dat het sport- en evenemen tencomplex in het seizoen veel aantrekkingskracht op de toeristen zal uitoefenen. Maar ook Texelaars die een balletje willen slaan, zijn wel kom. Erwich: „Het stuk land naast de tennisbaan, wordt binnenkort geë galiseerd en geschikt gemaakt om er op te kunnen voetballen en volleyballen. Verder wordt nog een kinderspeelplaatsje gemaakt." De eerste bal op de nieuwe baan werd geslagen door Texelaar Ed Momberg, die tot zijn verbazing tien tallen tennisballen, door de genodig den in zijn richting gegooid, kreeg te verwerken. Ruud Nooy Eén van de nieuwe winkels die in deze weken haar deuren opende voor het publiek is Body Steps in de Weverstraat in Den Burg. De winkel op Texel is het zevende filiaal in Ne derland. Body Steps is een betrekke lijke nieuwe winkelketen. Vorig jaar september werd het eerste filiaal ge opend. In de zaak werken drie mede werksters: Anita Beyert, Rachelle Linskens en Beppie Daalder. Om het bedrijf te starten is tijdelijk ook Ro- lien van Schuppen aanwezig. „We verkopen hier met name lichaamsver- zorgmgsprodukten op plantaardige basis. Maar de klant kan hier ook te recht voor lingerie, jogging-artikelen, badjassen en diverse soorten kado- artikelen. De verzorgingsprodukten Qnipp kapsalon is verhuisd. Vier jaar geleden begon Irene Penha haar kap perswinkeltje in een onopvallend mo numentenpandje in de Waalderstraat. De afgelopen vier maanden is er met man en macht gewerkt in het nieu we pand, halverwege de Waalder straat, om het woonhuis om te bou wen tot kapsalon. Opvallen zal het zeker. De grote wit met roze gevel is tekenend voor de sfeer binnen. De inrichting en kleuren zijn hetzelfde als in het oude pand, echter, door de 10 vierkante meter extra en de toegevoegde hoeveelheid daglicht komen met name de kleuren beter uit. Het gebruik van pasteltin- komen uit Israël," aldus Rolien van Schuppen. Het is de bedoeling dat Body Steps het hele jaar open is. Het interieur is overzichtelijk ingericht. De wanddeco ratie is door de medewerksters zelf aangebracht. Rolien van Schuppen: „Belangrijk is dat de klant in een ge zellige sfeer zijn of haar keuze kan maken. We proberen elk gekocht arti kel zo leuk mogelijk te verpakken. Je zou Body Steps het beste kunnen omschrijven als kado- en verzorgings winkel." Naast de talloze verzorgingsproduk ten voor dames is er ook een specia le mannenlijn. „Steeds meer mensen gaan voor hun lichaamsverzorging over op produkten die een plantaardi ge basis hebben. Body Steps biedt hen de mogelijkheid om kennis te maken met een breed assortiment ar tikelen," aldus de tijdelijk bedrij- fleidster. v Ruud Nooij ten en afwijkende vormen geven de ruimte een bijna zuidelijke sfeer. Irene en haar medewerkster zijn zeer te spreken over de ruimere winkel. Naast een knipeiland is er nu ook plaats voor een extra kaptafel. Nieuw in de kapsalon is het gebruik van haarverf op natuurlijke basis, de sunglitz. De verbouwing is gedaan door aan nemer Willem van Heeringen, het technische gedeelte is door Willem Duvekot verricht. De zusjes De Wit zijn gedurende de verbouwing onmis bare hulpen geweest. De nieuwe winkel is donderdag geopend. Marija Westerlaken

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 9