5e Pinkstertoernooi M ëxelse Boys sport *1 fc. „Zestig procent kans dat Texel wint van Geel/Wit" Eén Texels jacht in de Schuttevaerrace TEXELSE j? COURANT elaars snel in kwart tlon Wieringermeer ste Pinksterdag: Gouwe Bolrace" Voetballers trainen voor tweede klasse Pupillentoernooi Eilandcompetitie volleybal Training basketbal Stuivertje wisselen bij catamaranwedstrijd Odin wint toernooi van SV De Koog IDAG 28 MEI 1993 ijnkstertoernooi zegt, zegt Witte. Hij is van meet af aan rote organisator. Het ontstaan het Pinkstertoernooi berust vol- hem op puur toeval. ,,We had- n toernooi gepland in 1979 en één of andere reden kon dat ie datum niet doorgaan. Alleen t(Sterweekend bleef over, dus ten we er een tweedaags toer- van te maken. Het eerste jaar natuurlijk een ramp. Je weet als isatie van toeten nog blazen, regelt je gek", herinnert hij het kamperen rond de velden ond toevallig- „Noodgedwongen, robeerden de spelers op de mgs rond Den Burg kwijt te ra- aar niemand wilde groepen allers voor één nacht op hun m hebben. Uit armoede hebben oen bij de gemeente een vergun- gevraagd om de spelers rond eld te laten kamperen. Die toe ing kregen we." eens iets over de groei van het ooi. begonnen met 16 teams. De ba as natuurlijk een ééndaagstoer- en dat werd wat uitgebreid, de kantine hadden we van stei- jpen een stellage gemaakt met lerhekken van de markt als dak. jverheen lagen zeilen van Rijks- rstaat. Achteraf bleek dat ze zo raren als een mandje. Om de sen toch vooral in de kantine te [en verzorgden we ook een maal- oep en nassi. De soep maakten rif en Rita Ran maakte de nassi in de Gollards, waar ze toen vertelt Hank Witte. |het 3e jaar moest er wat gebeu- le hadden een flinke regenbui en het zeil liet meer water ■dan een vergiet. We besloten jent te huren en de toernooideel- van 16 naar 24 teams uit te in. De groei van teams was akelijk vanwege de kosten. We er vanuit dat we de eerste [nodig hadden om uit de kosten ien, de tweede dag was voor lubkas. leder jaar is weer anders, ft ook te maken met het Met slecht weer is de sfeer !zo leuk niet als met mooi weer." n Texelse tri-atleten hebben bo- 'erwachting gepresteerd in de ft triatlon die zondag in de Wie- fmeer werd gehouden. Snelste der was Guido Banda die een jnde plaats veroverde. 'interse trainingsinspanningen Ie triatlon afdeling Texel wierpen a9 duidelijk hun vruchten af. On- sde hitte, die de 225 deelne- vooral tijdens het looponderdeel en speelde, waren de prestaties Winnaar werd professional .Koks, in een tijd van 1.51.36. lo Banda zette met 2.02.09 ook '''stekende prestatie neer. De tóf zat slechts zeven minuten fde Noordhollandse cracks Jos )orP (tweede plaats) en Peter (derde). Banda presteerde 'goed op het zwemonderdeel, surfclub Texel houdt Eerste terdag de traditionele Gouwe .-e De start van deze wedstrijd I et SIJffstrandje bij Dijksmans- - waarna de surfers een boei even van het Nioz moeten fiom weer terug te keren naar b'l Dijkmanshuizen. Bij on- '9e wind zal deze wedstrijd veel 8 c°nditie van de deelnemers n De surfers worden begeleid 1n?°ten' 'nschhjvin9 is va- D uur in de kantine van de -club, de skippersmeeting is 45uur en de start om 14.00 ®n van de club betalen fb, e deelnemers no, Tijdens de feiking zullen weer taarten van '1 t Gouwe Boltje worden Hoe regel je nu zo'n toernooi? „Dat is een verhaal apart. Je gaat eerst eens bij jezelf te rade met een aantal vragen. Bijvoorbeeld wie nodi gen we uit, hoe houd je ze in de tent, krijgen we geen last met de buren. Wat de uinodigingen betreft, zetten we een advertentie in Voetbal Totaal en daar wordt op gereageerd. Om te zorgen dat je genoeg teams hebt, vraag je er een paar extra. En je zorgt voor een bonus, leder team moet ƒ250,- vooruit betalen voor het eten. Komen ze niet is het geld voor de club." „Het is lang niet altijd even makkelijk om ze in de tent te houden. Een deel gaat zo wie zo naar de kroeg. Die komen niet alleen voor het voetbal len, maar vooral voor de leut. De eer ste jaren hadden we bandjes. Dat was perfect maar vrij kostbaar. Nu hebben we een drive-in show en dat werkt eigenlijk net zo lekker. We heb ben ook een paar jaar een vrouwen toernooi georganiseerd om de mannen in de tent te houden. Waar vrouwen zijn, zijn namelijk mannen. De meeste meiden namen echter hun vriend mee. We houden nu het vrou wentoernooi een dag eerder. We bie den gewoon een totaal programma. Wie weg wil, gaat maar weg." „Van geluidsoverlast hebben we eigenlijk weinig hinder. Geluid is een raar iets. Omgeven over herrie in de tent terwijl de mensen in de straten rond het Boysveld totaal geen last hadden. Ja, en dan de herrie op straat. Je weet niet wie er komen. Er kan het grootste gajes bij zitten. Eén jaar is dat geëscaleerd en vanaf die tijd lopen we uit voorzorg met een aantal mensen door Den Burg en la ten we op de feestavond de politie even langs komen. Dat werkt ook preventief." Hoe gaat het met het eten? „Zoals gezegd aten we de eerste ja ren soep en nassi. De andere morgen werd een ontbijt verzorgd door ons tweede team. Nu kan je dat ruim op vatten, want de organisatie van het ontbijt is in handen van het tweede team van toen: Jan Zijm, Henk van de Brink en Harrie Schrama. Die staan nog iedere 2e Pinksterdag klaar om het ontbijt te verzorgen en hopen maar dat de huidige 2e team spelers op tijd wakker zijn om te assisteren. De laatste jaren verzorgt Hans Bever- dam een barbeque. Dat gaat prima. Het is mijn grootste wens om tijdens zo'n toernooi boerenkool of hutspot te serveren. Dat is makkelijke kost. Het vult goed en kost niet veel. Wie weet komt het er nog eens van." Wat zijn de hoogte- en dieptepunten van de afgelopen 15 jaar? „Hoogtepunt is ongetwijfeld het jubi leumjaar. We speelden met 16 teams van verenigingen die 50 jaar beston den. En de oud-internationals deden mee. Gezellig en open voor iedereen. Tijdens dat toernooi heb ik twee da gen lopen genieten." „Dieptepunt was die keer dat de mu ziek om elf uur stopte met spelen Eén van de muzikanten voelde zich bedreigd en weigerde verder te spe len. Wij zorgden voor bewaking rond het podium maar de muzikant werd nogmaals aan zijn broek getrokken en gaf er de brui aan. Je hebt gelijk een hele heisa in de tent en de meeste aanwezigen duiken de kroeg in. Loopt er opeens 300 man op straat te joelen. Voor ons en voor de buren niet bepaald prettig." Vertel eens een leuke anecdote? „Ach, ieder jaar gebeurt er van alles. Wat me het meeste bij blijft is het koken tijdens het eerste jaar. We hadden bedacht dat er bij nassi een ei hoorde. Maar hoe kom je aan 250 eieren? We vroegen 25 moeders van spelers om ieder 10 eieren te bakken. Ondertussen sprak ik Piet Evers en die gaf me de tip om omeletten te bakken en die door de nassi te doen. Prachtig natuurlijk. Wij alle moeders afbellen, maar wat gebeurt er, we vergeten een moeder. Dus die komt keurig om 6 uur met tien gebakken eitjes aanrijden. Je ligt dan in een deuk, maar dat kan je niet laten mer ken. En zo maak je natuurlijk ieder jaar weer wat prachtigs mee." Heb je nog een slotopmerking? „Ja. Ik wil het volgende nog even kwijt. Er wordt wel veel gemopperd op de leden dat ze niets voor de klub doen, maar met zo'n Pinkstertoernooi zie je maar weer dat iedereen er is om te helpen. Dat is het mooie van sport, je doet het samen. Zo'n toer nooi is voor de leden, maar moet ook door de leden een succes worden." „Oh ja, nog één anecdote. Mijn gezin is natuurlijk de dupe van al die activi teiten. Dat is zo gegroeid en ze we ten niet beter. Mijn dochter wilde al op zeer jonge leeftijd in de tent hel pen met ijsjes verkopen. Dat mocht. Zij samen met een vriendinnetje ach ter de diepvries en verkopen maar. Ze bleek nogal commercieel van aard, want toen ze met Gerrit ging afrekenen had ze volgens eigen zeg gen voor drie gulden ijs verkocht en honderd gulden fooi ontvangen. Boos dat ze was toe wij dat anders in on ze gedachten hadden. Ik had thuis twee dagen geen leven meer. En echt tot slot: het Pinkstertoernooi is zo geslaagd omdat je er met zijn al len werkt, lacht en drinkt. Prima. Dat kan alleen bij de Boys." Willem Roeper Spelers van SV Texel troffen op de training gisteravond de laatste voorbereidingen voor het promotieduel tegen Geel/Wit. iFoto Gerard r,mmerman) waarbij in een zwembad duizend me ter werd afgelegd. Daarna volgde het fietsen (45 kilometer en het lopen was het laatste onderdeel (tien kilo meter). Texelaar Simon Appel (44) eindigde als vierde van de 45 vetera nen. Zijn tijd (2.10.46) was een per soonlijk record en goed voor een 37ste plaats in het algemeen klasse ment. Plaatsgenoot Henk Stevens eindigde als zevende veteraan in een tijd van 2.12.45, en verbeterde daarmee zijn record met twee minuten. Hij werd 42ste. Ook niet ontevreden was Tony van der Vis met zijn tijd van 2.17.43 (69ste plaats). Vooral het zwemon derdeel ging hem goed af. Eddy Ze- gers eindigde als 82ste in een tijd van 2.20.21. Dames Nog maar pas Texelaar, maar promi nent bij in het damesveld, Mariska Koenders (volle nicht van Axel Koen- ders!). Opgegroeid in de roeiwereld, volbracht ze haar eerste triatlon in een tijd van 2.30.42, goed voor een vijfde plaats bij de dames. Op het zwemonderdeel presteerde ze sterk. Nel Bruining werd met een tijd van 2.48.03 eerste bij de dames veteranen. Marieke Hollander, die overigens door de andere Texelaars nergens werd gesignaleerd, eindigde in een tijd van 2.38.23, goed voor een negende plaats bij de dames. Zaterdag houdt SV Texel een groot pupillentoernooi. Op maar liefst vijf velden spelen de D-, E- en F-pupillen hun wedstrijden. Behalve diverse ver enigingen van de vaste wal doen ook de Texelse verenigingen ZDH, Texelse Boys en SV De Koog mee. De spelers zijn in zeven klassen ingedeeld: één D-klasse, drie E-klassen en drie F- klassen. Het toernooi begint om 10.15 uur en zal tot ongeveer 16.30 uur duren. „Zestig procent kans dat we het winnen." Willem Roomeijer, trai ner/coach van SV Texel, heeft goede hoop dat zijn ploeg maandag de laatste hobbel op weg naar de twee de klasse neemt. Als winnaar van de nacompetitie in de derde klasse A, speelt Texel tweede pinksterdag te gen Geel/Wit uit Bloemendaal de al- lesbeslissende promotiewedstrijd. De Helderse oefenmeester wil niets aan het toeval overlaten tegen de ploeg die de nacompetitie in de der deklasse B op zijn naam schreef. Hij legde zijn oog goed te luister bij col lega's. „Ik weet alles van Geel/Wit. Over hun tactiek, hun spelhervatting Programma dinsdag 1 juni: Veld A: mannen: 18.30 u. Tevoko '70-Graaf Spuiterij Paal 9 19.12 u. Pilaar-Paal 9 Graaf Sp. 19.57 u. Maarco Bouw-RWS Slock 2 20.44 u Meubelhuis-Slock 2 RWS 21.31 u. Meltec/W.-Slock 1 Bremakker 22.18 u. ABN/Amro-Bremakker Slock 1 Veld B: mannen en vrouwen. 18.30 u. Visserb.-Timmers Bakk. Ria's W 19.12 u. Wiersma A-Ria's W. Visserb. 19.57 u. Rioval-Cohen Wiersma Antiek 20.44 u Ecomare-Super Garantmarkt 21 31 u SI. S. de Boer-Garantm. Super 22.18 u. Perfect Bodies-T. Autoc. Meltec Veld C: vrouwen: 18.30 u. Haarstudio-Mantje Vespertina 19.12 u. Westerlaken-Vespertina Mantje 19.57 u. Vlier-SI. de Boer Nioz 20.44 u Nioz-Zeilmakerij Vlier 21.31 u. Eierlandse H.-Sportsh. Smash 2 22 18 u Smash 2-Slock (V) Eierl. Huis Wedstrijdleiding: Magda en Annemiek, tel. 15795. Uitslagen Mannen: Van der Woude-Tatenhove 2-1; Pilaar Tevoko '70 1-2; Maarco Bouw-Koogerend 1-2; Perfect Bodies-Groote Slock 2 0-3; Groote Slock 1-Meubelhuis 1-2; Cocky's Kapsalon- Paal 9 0-3; Graaf Spuiterij-Kobeko 0-3; Bremakker-Paal 28/Krim 1-2. Vrouwen en gemengd. Mantje-Sportshop 2-1. RaboIJzer-S. de Boer 1-2; PH Oranjeboom- LenR 1-2, Garantmarkt-Super 2-1; Durper Drup-Question 2-1; I. de Boer-7 Provinciën 0-3, Klif 12-Zeilmakerij 2-1, Ass. Bremer- Beautique Texèle 2-1; Meermarkt-Ria's Win keltje 3-0; Wiersma Antiek-Rival 1-2. en noem maar op. Het is een voet ballende ploeg, die het initiatief aan de tegenstander overlaat en het kop- pie goed gebruikt. Ze plaatsen snel een verre trap en zijn goed in het veroveren van de bal. Alleen als het wat tegenzit laten ze snel het koppie hangen. En juist daar kunnen we ze op verslaan. Texel heeft weliswaar wat minder techniek in huis, maar is wel een ploeg met karakter. Of we nou winnen of verliezen, we doen het voor de volle honderd procent, el ke keer weer. Als het wat minder gaat, overklassen we de tegenstan der door inzet. En Texel kan bij verlies of balwinst snel omschakelen. We houden het tempo hoog en daarmee verrassen we de tegenstander. Een wereldploeg, vanaf de eerste wed strijd dat ik hier kwam trainen." Beslissing Lovende woorden over zijn team waarvan de achterban hoopt dat die maandag de winst naar zich toetrekt Geruststellend is de gedacht dat het elftal compleet is en dat de training sinspanningen hoger zijn dan ooit. Mocht de wedstrijd gelijk eindigen, dan volgt verlenging. In het uiterste geval brengen strafschoppen de beslissing. Kijken over het sportcom plex van SV Texel stellen we voorzit- Wegens gebrek aan animo zullen de trainingsuren van basketbalvereniging De Mareis hier en daar vervallen of worden samengevoegd. Tot het einde van het seizoen zijn de tijden als volgt: Dinsdagavond: Van 17.30 tot 18.30 uur trainen de junioren van de maan dagavond samen met de junioren die normaal op dit uur trainen. Van 18.30 tot 19.30 uur trainen de heren samen met de junioren die normaal op dit uur trainen en van 19.30 tot 20 30 uur trainen de dames. Aanstaande dinsdag is er geen trai ning in verband met Pinksteren. Programma Vrijdag 28 mei, eerste ronde play-offs: 20.30 u. Kooiman Foto-Hema De Pilaar 21.00 u. junioren (2 maal) 21.30 u. Veenbaas Bouw- Pilaar Kooiman ter Rob Dapper de vraag of het terrein wel voldoet aan de normen van de tweede klasse. Dapper: „Na tuurlijk, want op Texel hebben we zo onze eigen normen." Wijzend op de houten tribune. „Die verdwijnt niet hoor, dat ding staat er al zo'n vijftig jaar, dat hoort bij de club. En een grote tochtige tribune, dat is toch niks." Wel hoopt hij dat de gemeente zich ontfermt over de grasmat. „En laat ze in vredesnaam geen veld van ons afpakken Want wat is nou een club met anderhalf veld. Dat kan toch niet, zeker in de tweede klasse." Supportersbus De wedstrijd wordt maandag gespeeld op het neutraal terrein in De Rijp, aanvang 14.30 uur. In deze crusiale match kan het team van Wil lem Roomeijer de steun van suppor ters goed gebruiken. Om 12.00 uur staat daarom een supportersbus klaar op het sportterrein van SV Texel. De kosten bedragen ƒ15.- per persoon. Opgave moet vóór 22.00 uur zater dagavond bij Jan Heethuis (tel 141031. Tijdens de tweede clubwedstrijd van CKZ van dit seizoen werd stuivertje gewisseld in de kopgroep. De twaalf teams startten met licht weer Het duo Dirk en Eddy Pool testte de spinnaker, wat niet altijd even goed uitpakte. De lichtweer-specialisten Willem Houwing en Corry Kuip voere vlak achter de koplopers Martin en Yolanda Maat, die met hun Prindle 19 als eerste finishten Na berekening werden vader en zoon Pool winnaar. Tijdens de tweede manche woei het harder. Het duo Maat nam gelijk de koppositie in. Hans Zuidema en Ernst Jan de Graaf zijn weer terug in het wedstrijdveld met een Hobie 18. Dat ervoeren Cor van Sijp en Henny Jongman met hun Prindle 18-2. De beide teams lagen gemiddeld op een vijfde plaats. De Hobie 18 Formula van het duo Van Uunen ging beter lopen door de toenemende wind en volgde broer en zus Maat op de hie len. Deze manche werd na bereke ning gewonnen door Martin en Yolanda Maat. Tijdens de start van de derde manche verzuimden Kees Dros en Alice Reijnders voorrang te verlenen aan Andreas en Rma Moo- nen met hun Dart 18. Dit leverde een protest op. Maat/Maat en Hou- wing/Kuip wisselden per boei van po sitie. Ook achterin het veld was de strijd hevig. Onno Zeylstra en Fréderi- que Bemelman en Jan Boon en Ge rard Monen wisselden ook regelmatig van plaats. Toch wisten Zeylstra/Be- melman meer vaart in de Hobie 16 te krijgen, waardoor Boon/Monen de strijd verder aangingen met Thalia Houwing en Stefan Zeekant. Winnaar van deze manche werden na bereke ning van de rating Willem Houwing en Corry Kuip, gevolgd door Dirk en Eddy Pool met de Bim-A. De totale uitslag van deze wedstrijd kan nog wijzigen daar op dit moment nog wordt gerekend met de nog niet officieel erkende rating van de Bim-A van het duo Pool. Uitslagen 1 Dirk en Eddy Pool met Bim-A 5,75 punten; 2 Martin en Yolanda Maat met Prindle 19. 6.75; 3. Willem Houwing en Corry Kuip met Prindle 18-2, 7 75, 4 Hans Zuidema en Ernst Jan de Graaf met Hobi 18. 15; 5. Cor van Sijp en Henny Jongman met Prindle 18-2, 16; 6. Andrèas en Rina monen met Dart 18. 20; 8 Bart Boon en Fred Eenhoorn met Supercat 20, 22; 9. Onno Zeylstra en Frederique Be melman met Hobie 16, 27; 10. Kees Dros en Alice Reijnders met Prindle 18, 31; 11. Jan Boon en Gerard Monen met Dart 18, 32; 12 Stefan Zeekant en Thalia Houwing met Prind le 16, 33. Het team van Odin uit Heemskerk is winnaar geworden van het twee daags voetbaltoernooi in De Koog. In de finale won Odin met 3-0 van gastheer De Koog. De Fair Play Cup, die in handen was van FC Vlotbrug, werd gewonnen door Concordia uit Hillegom en Wilke Wassenaar van SV DeKoog werd uit geroepen tot beste speler van het toernooi. De beste keeper was Harold Roda van Odin. Eindstand 1. Odin; 2. De Koog, 3. Ruinen; 4 FC Vlot brug; 5. Berdos; 6. Concordia, 7 THEO; 8. Uitgeest; 9. Roden, 10. Neerlandia; 11. Arno; 12 Texel Tevens vond zaterdag de trekking plaats van de grote verloting. De uit slag hiervan is als volgt: 1. (17-daagse reis) 2216; 2. (fiets) 651; 3 (magnetron) 2199; 4 606. 5. 1394, 6. 2741; 7. 133; 8. 2706; 9. 777; 10. 856. 11 2602; 12. 1796; 13 994; 14. 1078; 15. 67; 16 2955; 17. 1768, 18. 1632, 19. 328; 20. 302. De prijzen kunnen worden afgehaald bij Jan van Beek, Wintergroen 5, te lefoon 17729. De elfde Schuttevaerrace wordt van donderdag 3 juni t/m zaterdag 5 juni op het IJsselmeer, de Waddenzee en de -eilanden gehouden. Op dit mo ment zijn er 60 schepen ingeschre ven. Naar verluidt doet slechts één Texels schip aan de race mee: de „Tadorna" van schipper Gijs Broere, die samen met zijn zonen Ard en Danny de Texelse eer hoog moet houden. Volgens Ard Broere geen gemakkelij ke opgave, omdat het door werk zaamheden steeds moeilijker wordt elkaar te treffen en samen te trainen. „We doen nu voor de zesde maal mee en worden eigenlijk ieder jaar slechter", constateert Ard. „Het bes te resultaat hadden we in 1988, toen we tweede werden bij het zeilen en als vijfde eindigden in het algemeen klassement. Toen studeerden we ech ter nog, zodat we meer tijd vrij kon den maken om te oefenen Verleden jaar was het volgens Ard helemaal bedroefd, omdat broer Dan ny verstek moest laten gaan en noodgedwongen moest worden ge zeild met een plaatsvervanger. „Het is heel belangrijk dat je op elkaar bent ingespeeld. We hebben in de loop der tijd wel heel wat ervaring opgedaan met zeilen, maar de juiste finesse ontbreekt als je geen tijd hebt om regelmatig samen te trai nen." De Broere's worden op het gebied van hardlopen en fietsen bijgestaan door Cees en Niek Beets, afkomstig van de vaste wal. Als het startsein donderdagmorgen bij de Marina Stavoren heeft geklon ken, rennen de bemanningen naar de jachten, die ongeveer twee kilometer verderop liggen. Zodra de opvarenden compleet zijn, wordt uitgevaren rich ting Texel, waar in Oudeschild de fietsende bemanningsleden een indi viduele tijdrit van 100 kilometer wacht. Het volgende zeiltraject voert naar Vlieland, waar de lopers een halve marathon afleggen. Hierna leidt de tocht naar Harlingen, waar de fietsers weer een tijdrit wacht. Als de schepen zijn overgestoken naar Terschelling, komen de lopers nog maals in actie. Pas daarna kan de schipper aan het laatste traject be ginnen, via de sluizen van Kornwer- derzand naar de haven van Hindeloo- pen, waar de finish is.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 9