illy Zijm veertig jaar Duwe deelnemer aan CH De SOW organiseert „Een vleugje Afrika veren zweep voor Goënga TEXELSE 22 COURANT Vsr-MZ:n lielingen Alternatieve surfwedstrijd wegens straffe wind Geslaagden voor zwemdiploma Modelspoorclub zoekt gegevens trein WO II Gewonde door vechtpartij Wat ik zeggen wou Ed Drijver kampioen kleiduifschieten NH Plaagpalen? Drie teams Deuce worden kampioen Debutant wint wielerrit Nog een Texelaar in de Schuttevaerrace 4 JUNI 1993 n Zweep winnaar Goënga met Freddie G. in actie. jen schitterden verdacht, hij totaal niet op gerekend: Willy verd tijdens het jaarlijkse Con- Hippique van menvereniging iWad en Duin gehuldigd om- al veertig jaar trouw meedoet Texelse paardenfestijn. Ook vacht, maar geheel verdiend [hij als klap op de vuurpijl win- an de rubriek Grote Limiet met •jarige ruin Zabay. De open werd gewonnen door Willem a met de 6-jarige Freddie B. iditie van het jaarlijkse con- Izal de geschiedenis ingaan als zonder winderige. Door de felle varen veel paarden fris, maar iden de prestaties bepaald niet «schouwers vonden een plekje fraaie terrein rond manege urg. Met luid applaus werden Ipaarden opgezweept tot nog ibewegingen. Henk Spigt pro- e hiervan in de kleine limiet '-jarige Heraut, ub De Kleppertjes en rijvereni- e Waddenruiters verzorgden lowelement dat bestond uit irade, een spelletje en een latiewedstrijd. Tijdens het spel- ïoest een hindernis worden onnen en een slalomparcours n afgelegd. Het publiek leefde jsiast mee. Kegeltjes combinatiewedstrijd sloeg uitsers legden een springpar- af, waarna door een men- iatie een kegeltjesproef moest i gereden. De overwinning aar Martine de Wit en Joop met hun paarden Amber en _!n klasse enkelspel om de Zil- «weep is van oudsher een ru- aar met spanning naar wordt iken. Titelverdediger Carlo Wit- «de 7-jarige Figaro maakte een indruk. Helaas sprong Figaro in gm van de wedstrijd iets te op aan. Hoewel hij later zijn bijzonder fraaie drafbewe- volop toonde, koos de jury |e eveneens mooi bewegende B. van Willem Goënga, die Ier in zijn gang bleef. Jammer [et publiek was dat de jury al- it overrijden om de plaatsen 3 roet 5. Een „herkansing" het altijd nóg spannender voor schouwers. ^hoornblazers zorgden voor zikaal intermezzo. In hun ostuum (rode jachtrok en wit- 'ek) pasten ze uitstekend tus- paardenvolk. Maar helaas het geluid door de harde °dat het niet voor iedereen >ed hoorbaar was. Vertedering lfing wekte de rubriek Shet- ty's onder het zadel en aan de hand op. De superkleine dieren wer den begeleid door even kleine damet jes die er handig mee om wisten te gaan. Een eerste prijs was wegge legd voor Eva van der Linde met Alfred. De rubriek aangespannen Fjorden werd gewonnen door F.' Witte met Hevita, een 6-jarige merrie van Mar tin Kikkert. Het enkelspan paarden le verde opnieuw een spannende strijd op tussen één van deGoënga- paarden en Figaro van Witte. Dit keer won Anja Goënga met de 15-jarige Udo G. Corina Witte van Tunen werd tweede. De prijs voor het schoonste geheel, een fraai sieraad, ging naar G. Stiggelbout-Witte met de ruin Do minant. De rubriek tweespannen werd gewonnen door Elegant en Her aut van H. Spigt en W. van Ellen. De concoursdag werd besloten met een show die in het teken stond van vier rassen: Friese paarden, Fjordenpaar- (Foto's March Hei/nenl den, Shetlanders en KWPN- tuigpaarden. Uitslagen: Open klasse tweespan: 1 Elegant/Heraut H.Spigt/W. van Ellen, 2. Udo G./Cendo W. Goënga, 3 Figaro/Idolaat C Wit- te/D. Witte 4. Extremist/Endor A. Brans, 5. Avalina/Ferdmand S. Beers/P. Beers. Enkelspan dames: 1 Udo G.- Anja Goënga, 2. Figaro W.- Corina Witte, 3. Freddie G.- Marit de Zeeuw 4 Elando- Emmy Scholl, 5 Elegant- Tineke Spigt, 6. Dominant-G. Stiggelbout 7 Extremist- Elly Luyckx Fjorden: 1 Hevita-F Witte, 2. Gitan-N. Schuttevaar, 3. Ylonka-M Zijm, 4. Franka-L. Bouthoorn, 5. Heidy-J. Bouthoorn, 6. Brigitte-B. Beuving, 7. Rebecca-J. de Kraker Open klasse enkelspan: 1. Freddie G.-W. Goënga, 2. Figaro W-C Wit te, 3 Udo G -Anja Goënga, 4. Elegant- H. Spigt, 5. Elando-R Eelman, 6. Endor-A Brans Grote limiet: 1. Zabay-W. Zijm, 2 Ferdinand-P Beers, 3. Dominant- H Spigt, 4 Extremist-T, Witte. Kleine limiet: 1. Heraut-H. Spigt, 2. Hugo-B Trap, 3. Cendo- Marit de Leeuw, 4. Idolaat-D. Witte, 5 Avalina-S. Beers. Shetlandpony: 1. Alfred-Eva van der Linde, 2. Kelly-Shara Keyser, 3. Blessing-Maartje Meijer, 4 Polly- Wendy Keyser. Combinatiewedstrijd: 1. Martine de Wit en Joop Noom, 2. Rob Wit- baard en Willy Zijm, 3. Jeanine Pieterse en Leen Bouthoorn. Bij de verloting tijdens het concours hippique zijn enkele prijzen blijven lig gen. De nummers zijn: 1167, 1436, 1039, 1904, 723, 1949, 1891, 1179, 894 en 1059. Winnaars kunnen con tact opnemen met Emmy Scholl, tel 10458. skr -- Vertedering tijdens de Shetlandershow. [•jarige jongens uit Castrop en zijn maandagnacht op heter- etraPt bij het sjouwen met een _sk van een supermarkt uit De en reclamebord bleken zij van n uit het rek te hebben verwij- persoon kregen zij een boe- '35,- opgelegd. huis aan de Schilderweg heb benden een ligusterhaag en een paar broeken van de 9enomen. Van een bloemen- aan de overkant van de weg Wde nacht een vlaggemast imd. Door te harde zuidenwind op Twee de Pinksterdag heeft de Windsurf- club Texel de „Gouden Bol Race", Dijkmanshuizen-'t Horntje moeten afblazen. Omdat het toch perfect surfweer was, werd een driehoeks- baan bij Dijkmanshuizen gevaren. Tien surfers trotseerden harde wind en hoge golven. Er werden drie man ches gevaren waarvan André van den Berg en drie won en zodoende winnaar van deze wedstrijd werd. Bij de „Gouden Bol Race", vernoemd naar de bakkerij, moesten de surfers recht tegen de zuidenwind op kruizen en voor de winj weer terug. Dit is erg moeilijk. Door de hoge golven vond de wedstrijdleiding het veilig heidshalve verstandiger deze wedstrijd niet te varen. Bij gunstiger weer wordt de wedstrijd alsnog geva ren. Voor de alternatieve driehoeks- baan bij Dijkmanshuizen werden de boeien van de betonning van Rijks waterstaat gebruikt. De harde wind hield enkele surfers aan de kant, die na het startschot met grote snelheid op de eerste boei afspreerden. Al snel bleek dat het veld in tweeën werd gedeeld. De kopgroep zat elkaar flink op de huid in het gevecht om de ereplaatsen. De eerste manche verspeelde André van den Berg zijn koppostitie door op een verkeerde boei af te stevenen. Deze manche werd gewonnen door Jaap Kees Snoeij gevolgd door Mark van Rijssel- berghe en Peter Wiersma. Na een pauze werden nog twee manche's gevaren. De tweede manche werd door André van den Berg gewonnen met in zijn kielzog Peter Wiersma. De derde en laatste manche wist André van den Berg met grote voorsprong te winnen. Achter hem streden de vrienden Jeroen de Geus en Peter Wiersma om de tweede plaats die ra kelings door Jeroen werd gepakt. De beveiliging door Ed Witte met de clubboot en Erwin en Kees Daalder met de nieuwe rubberboot van Erwin (uitermate geschikt voor beveiliging) was in prima handen. De Windsurf- club kan terug zien op een geslaagde wedstrijddag. Uitslagen: 1. André van den Berg, 2. Jaap Kees Snoeij, 3. Peter Wiersma; 4. Mark van Rijsselberghe; 5. Jeroen de Geus; 6 Jacob Roeper, 7. Gert Jan de Wit; 8 Joost Albers; 9 René de Jager; 10 Menno Goënga. Zaterdag werd afgezwommen voor de verschillende zwemdiploma's. On der toezicht van zweminstructeurs Albert Middelbos en Martin Land, slaagden alle kinderen die aan dit examen meededen. Diploma A: Sanne Struick, Patricia Veeger, Thysia Beer- ling, Tamara Barhorst, Willemien Braam, Sjoerd Groeskamp, Pieter Jan Eelman, Alex Beuzekom, Dieuwertje Ran, Lyanne Hooy schuur, Petra Brouwer, Eduard Terpstra, Ré- mon Koster, Ronald Smit, Jorn Drijver, Fons Huisman, Rinze Douma, Hendrik de Lught, Christel van Schoonhoven, Inge Kooger, San ne van de Slikke, Jorunn Lagerveld. Diploma B: Frans de Jonge. Dennis Koster, Rob Kooiman, Björn Boerhorst, William Blom, Emmy Boerhorst, Leander Blom, Arco van der Vis. Basiszwemdiploma: Peter Paul Vrijdag, Patrick de Graaf, Ronald van Benthum, Jurg Dreyer, Jesper Kragt, Dennis van der Star, Jisca Huis man, Rinke Braam. Zwemvaardigheidsdiploma I en Zwemvaardig- heid I zwemmend redden: Willem Duinker. Job van de Bent, Mark Roeper, Susan Schiphorst. Zwemvaardigheid I snorkelduiken: Mark Roeper. De Texels Modelspoorclub (TMSC) is op zoek naar gegevens over de spoorweg die in de Tweede Wereld oorlog over een deel van het eiland heeft gelopen. Met het treintje werd vanuit Oudeschild materiaal aange voerd voor de bouw van bunkers voor de Atlantikwall in de duinen. „We beseffen dat de spoorlijn bij sommigen pijnlijke herinneringen kan oproepen, maar we hebben de infor matie nodig voor een verhaal waar mee MTSC het eigen archief wil aanvullen", zegt Riem van der Wilde. Dankzij een aantal Texelaars weet de club al wat meer over de spoorlijn die liep vanaf Oudeschild naar 't Horntje en de Zuidbatterij op Loodsmansduin door de duinen naar De Koog. De spoorlijn heeft er gedu rende de vijf oorlogsjaren gelegen. Eén en ander valt af te leiden uit een originele Duitse kaart uit het archief van Jaap Bakker uit Oudeschild. Een speurtocht in gemeente- en rijksar chieven leverde nauwelijks iets op. Een oud-spoorwegman zou van de lijn ooit een maquette hebben ge maakt, maar of die nog bestaat is onzeker. „Maar we denken wel dat tal van Texelaars nog (foto)materiaal van de lijn moet hebben." Ook zou vanaf de steiger bij de IJze ren Kaap bij Oosterend een trein heb ben gereden naar het vliegveld voor de aanvoer van materiaal voor bun kers. Over de precieze plek daarvan zoekt Van der Wilde eveneens gege ven. Datzelfde geldt voor een spoor lijn die vanaf De Cocksdorp door de duinen in zuidelijke richting zou zijn aangelegd. Een trein heeft daar nooit gereden. De Modelspoorclub zoekt tevens gegevens over de aanleg in 1932 van een spoorlijn vanaf de Ho- geberg naar Oudeschild. Mensen met foto's, kaarten of ander materiaal kunnen contact opnemen met Riem van der Wilde, tel 15369 of Jaap Halsema, tel 14063. Winkeldievegge. Een 65-jarige Texelse werd betrapt bij het stelen van een pak gevulde koeken. Op het politiebureau heeft zij de schade vergoed. Een 19-jarige Oudeschilder is in De Koog gewond geraakt na een vecht partij met een 29-jarige man uit Nieuwegein. De Texelaar was met drie vrienden op luidruchtige wijze bezig een tak achter een auto te knopen in verband met de luilakvie ring. De Nieuwegeiner passeerde met een groep vrienden en er vielen woorden over en weer. Dat liep uit op een vechtpartij, waarbij de Oude schilder het het zwaarst kreeg te ver duren. Zijn mond en neus raakten gescheurd, een tand bleek afgebro ken en diverse andere tanden zaten los. Hij moest zich onder dokters- en tandartsbehandeling stellen. Met hulp van getuigen kon de dader worden opgespoord. Hij is aansprake lijk voor de medische kosten. Daar naast heeft hij een proces verbaal gekregen voor mishandeling. BfX-vcn >-jti Irtcfb Buiten vcram tnjufdduKltctd van Je redact* Rond het weekeinde van 19 en 20 juni organiseert de Stichting Onder steuning Welzijnswerk (SOW) een aantal activiteiten rond de Afrikaan se cultuur. De stichting wil bijdragen aan een evenwichtige beeldvorming van het land en andere, positieve kanten van Afrika toevoegen aan het bestaande beeld van hongerende mensen, burgeroorlog en malaise. Onder het motto „Een vleugje Afri ka" worden deze positieve kanten centraal gesteld. Donderdag 17 juni vindt in Cinema Texel een speciale Afrika-avond plaats, met vertoning van de film „Yeelen" en een optreden van de Texelse dans- en percussie groep „Soulou Ma Nani". In het weekeinde van 19 en 20 juni wordt op zaterdag en zondag (over dag) in de voorspeelruimte van d"ou- Ed Drijver uit Den Hoorn is zaterdag Noordhollands kampioen kleiduif- schieten geworden. Dankzij deze prestatie is de jachtopzichter uitge selecteerd voor het Nederlands kam pioenschap dat eind augustus worden gehouden in Biddinghuizen (Noordoostpolder). Vorig jaar eindig de hij daarin op een gedeelde derde plaats. De organisatie had het de dertig deelnemers, waaronder zes Texelaars, niet gemakkelijk gemaakt. Afwisse lend moesten de schutters het vizier richten op afgaande en inkomende en kleiduiven die in het voorbijgaan moesten worden neergehaald. „Het was hartstikke moeilijk. Er zaten en kele lastige doublettes tussen", kwa lificeerde Drijver hetkampioenschap. Wel voelde hij de hete adem van zoon Merijn in de nek, die een twee de plaats behaalde bij de zogenaam de donateurs. „Nu schoot ik iets beter, maar volgend jaar gaat ie me voorbij." Bijzonder goed op schot was Jaap van Lente. Zeer geconcen treerd, gespannen en „zo fel als kruid" haalde hij menig kleiduif naar beneden. Zijn prestatie was goed voor een vijfde plaats. Hans Elias, die de dubbelloops nog niet zo lang han teert, gaf met een verdienstelijke klassering in de middenmoot zijn visi tekaartje af. Van minder kaliber was de prestatie Richard Zandstra, die de aanmoedigingsprijs kreeg. Als beste en tevens als enige dame eindigde Marcha Zandstra. Dat andere kansrij ke Texelaars schitterden door afwe zigheid op het kampioenschap wijt Drijver aan het ontbreken van een of ficiële schietbaan op Texel, waardoor weinig kan worden geoefend. Zwemvaardigheid I kunstzwemmen: Susan Schiphorst, Sarah Keyser. Zwemvaardigheidsdiploma II en Zwemvaardi- gehied II zwemmend redden en kunstzwem men: Sarah Keyser, Dorien Kikkert. Teddybeerdiploma brons (ouder met kind) Daan Wessels, Kevin Betsema, Eva Maas, Tom Bouthoorn. Dennis Eelman, Caroline Weten kamp, Raymond Witte, Maik Huisman, Mirte Kager, Sean van Heerwaarden, Dirk Jan Hin, Vera Segers. Caroliene Segers, Giel Koorn, Anouk de Vries, Robin Koopmans, Maikel Smit, Mandy Visser, Barry Boersen en Chris Boersen Teddybeerdiploma (zilver) Kevin Koenen; Ruud van Boven; Leroy Vermeulen; Jasmijn de Vries; Michelle Bouthoorn; Inge Maas. Teddybeerdiploma (goud): Nadieh de Vries, Kelly Lexmond, Mariska de Waard we ULO een workshop Afrikaanse dans (uit Senegal, Guinnee en Mali) gehouden. Docente Salimata Diabate uit Amsterdam, voormalig vedette van het Ballet National Guinee, wordt begeleid door twee percussiespelers. De kosten voor deze workshop be dragen f 65,- (incl. koffie/thee en broodjes tijdens de pauzes). Inschrij ven is mogelijk bij de SOW- administratie in d'Ouwe ULO, tel. 15582 (tijdens kantooruren). In zwembad Molenkoog wordt zon dag 20 juni ('s middags en 's avonds) een afsluitende manifestatie gehouden. Naast een optreden van een Afrikaanse band, worden Afri kaanse instrumenten gedemonstreerd en kan er Afrikaans worden gegeten. Ook zijn er verschillende (informa- tie)stands en wordt een expositie in gericht. Prijsvraag Met het instellen van een jaarlijks uit te reiken prijs wil de SOW de creatie ve kanten van de Texelaars stimule ren. Dit jaar staat de prijsvraag in het teken van het thema „Afrika". De aard van de „schepping" en gebruik te materialen doen niet ter zake. Te keningen, schilderijen, muziekstukken, foto's, beelden, verhalen, gedichten, collages, textiele werkvormen, enz. zijn allen welkom. De prijs bestaat uit een geldbedrag van f 250,-. Daar naast wordt een aantal aanmoedi gingsprijzen uitgereikt, de inzendingen worden geëxposeerd. Texelaars worden uitgenodigd om een creatief product op te sturen naar de SOW, postbus 143, 1790 Den Burg, bezoekadres: d'Ouwe ULO. Uiterste inzenddatum: dinsdag 15 juni. In de week voor Pinksteren zijn de laatste wedstrijden van de kringcom petities tennis gespeeld. Daarbij heb ben alle drie de teams die op woensdag spelen het kampioen schap behaald. Deuce A met Jane Klein Breteler, Jo van Beek, Danny van Rossum en An- nelies Joosten had in een thuis wedstrijd aan een gelijk spel tegen Anna Paulowna genoeg voor de titel. Deuce B van Neeltje Hoogerheide, El ly Heerschap, Afke Steenhuizen en Margriet Reij, behaalde het kampi oenschap door een overwinning van 4-0 in Dirkshorn. Deuce c, het team van Hannie Boere, Willy Plug, Deet De tijdrit die vrijdagavond werd ge houden kende een groot aantal deel nemers: 24 senioren en 12 jeugdrenners. Zowel bij de A-jeugd als bij de senioren was er een verras sende winnaar. Bij de A-jeugd zege vierde Christaan Anngas die pas één week in de competittie meedeed, en bij de senioren won Jos Huisman die twee tiende seconde sneller bleek dan Jordi Vinke. Uitslagen: A-jeugd: 1. Christiaan Anngas 23.07 min; 2. Joost Hoogenbosch 23 25 min; 3. Robert Huisman 23.35 min; B-jeugd: 1 Erwin Goën ga 17.38 min; 2 Evert Rikkenberg 18.06 min; 3. Jelle Vonk 18.12 min, Senioren: 1 Jos Huisman 36 24 13 min; 2 Jordi Vinke 36.24.33 min; 3. Wobbe v.d Kieboom 37 04 min. Na „de bocht van Oosterend" is op ons fraaie dorp nu ook verblijd met „de palen van Oosterend". Ik doel hiermee op de 22 betonnen palen aan de Nesweg die het parkeren van vrachtauto's aldaar moeten verhinde ren. Of de Oosterenders met beide zaken die hen nolens volens zijn toe bedeeld nu onverdeeld gelukkig zijn, valt te betwijfelen. Feit is dat hogere machten nu eenmaal zo hebben be schikt. Nu wil ik mij als betrekkelijk nieuwkomer (ik kom al zo'n dertig jaar in Oosterend maar woon er pas een klein jaar) niet mengen in het al jaren slepende conflict tussen de ge meente en het transportbedrijf Koop man. Nochtans ben ik van mening dat een goed en open gesprek tus sen beide partijen meer uitkomst kan bieden dan de loopgravenoorlog waa rin zijn zich nu hebben verschanst. Want dit conflict kan nog jaren voor tduren omdat enerzijds de familie Koopman meent te moeten strijden voor het voortbestaan van hun bedrijf terwijl anderzijds de gemeente voor elke tegenaanval de beschikking heeft over de schier onuitputtelijke fi nanciële middelen van de Texelse be lastingbetaler Want dat ook nu weer die 22 betonnen palen aan de Nes- weg een paar centen hebben gekost, is voor iedereen wel duidelijk. En dat brengt mij dan op het persoonlijke gesprek dat ik enkele weken geleden heb gevoerd met wethouder Terpstra. Dit gesprek was naar aanleiding van het feit dat er in „de bocht van Oosterend" bij de toegang tot de in gekrompen parkeerplaats, een lan taarnpaal eerst tot twee maal toe moest worden platgereden alvorens men dit lichtpunt op de door mij aan bevolen plaats heeft gezet. Maar tij dens dit gesprek heb ik de wethouder gevraagd of het mogelijk was om de foeilelijke aluminium lan taarnpalen in de Peperstraat te ver vangen door een type dat beter past in het karakteristieke straatbeeld. Vol gens wethouder Terpstra was daar geen enkele kans op omdat hiervoor geen bedrag was opgevoerd op de investeringsbegroting van 1993, noch op die van 1994. Let wel, we praten hier over helemaal vijf stuks lantaarn palen voor een bedrag inclusief plaat sing van hooguit f25.000,-. Maar goed, als er geen ruimte voor is op de investeringsbegroting dan houdt het op, want wie ben ik dat ik de prj- oritieten van de gemeentelijke in vesteringsbegroting zou kunnen bepalen7 Maar als dan zonder slag of stoot en zonder enig vooroverleg of ook maar iets van dien aard er in het kader van een slepend conflict wel even 22 betonnen palen worden ge plaatst, dan rijst bij mij toch de vraag of voor de exercitie wel een bedrag op de investeringsbegroting was op gevoerd? Zoals te verwachten be roept wethouder Barendregt zich op de verkeersveiligheid en ik ben ge neigd hem daarin gelijk te geven. Echter als het louter om de verkeers veiligheid gaat, had hij ook kunnen volstaan met het plaatsen van een verkeersbord nr. E1 (verboden te par keren) voor een bedrag van pakweg f200,- Voor het resterende bedrag dat die betonnen palen hebben ge kost had hij Oosterend dan een bete re dienst bewezen door alvast enkele van die „Rijksweg lichtmasten" in de Peperstraat te vervangen. J.A. Does Oosterend Kraay, Anneke Boswijk en Liesbeth Schermer toonde zich een ware kam pioen in een 4-0 thuisoverwinning op STC uit Schagen. Zaterdag wordt nog de laatste ronde gespeeld van de districtscompetitie, 's Avonds om 19.00 uur komen daarom alle compe titiespelers bijeen in de kantine van Deuce om de kampioenen te huldi gen en de competitie af te sluiten. Uitlagen kringcompetitie, dames. Deuce 1-Topspin 1 1-3; Duece A-Anna Paulowna A 2-2, Dirkshorn B-Deuce B 0-4; Deuce C-STC F 4-0, Dirkshorn a-Deuce a 3-1; Deuce b- Dirkshorn b 4-0 wegens met verschijnen van Dirkshorn; Sluis Een b-Deuce c 2-2; Deuce d- ZAP bd 2-2, Wieringerwaard l-Deuce I 2-2; Heren 55+: Animo-Deuce 3-1 Behalve de „Tornardo", doet nog een Texels jacht mee aan de Schuttevaer race die gisteren bij Marina Stavoren van start ging. Het is de Main, eigen dom van Martin Brouwer uit Oost. Vorig jaar eindigde Brouwer en mede zeiler Theo Schraag als snelste Texe laars op de 24ste plaats. Het fietsonderdeel van de Schuttevaartra- ce (160 km) werd volbracht door Jac. Betsema uit Oudeschild, die dit keer ook van de de partij is. Loper Willem Damon, die vorig jaar het hardloo ponderdeel voor zijn rekening nam, is wegens een blessure niet van de par tij. Zijn plaats wordt ingenomen door een loper uit Arnhem. Piet Betsema uit Den Burg is sponsor van het team. Brouwer: „Want het is een kostbare uitdaging, die een professio nele aanpak vereist."

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 11