Ik had echt verwacht lat we zouden winnen" Van promotiesfeertje tot wonden likken in de bus Buitentoernooi van Tevoko trekpleister volleyballers trafschoppen houden Texel uit tweede klasse Sport ^Jooizet >ew Eilandcompetitie basketbal Geslaagden TEXELSECOURANT Eilandcompetitie volleybal Eilandcompetitie tennis ipioenen Texelse Boys tochten huid duur activiteiten bij CKZ t SV Texel maar Geel Wit promoveert naar de tweede klasse, neutraal terrein in De Rijp wist Texel een 1-0 achterstand nkzij een penalty van Henk Knol nog weg te werken. De eilan- s bleven ook in de verlenging overeind. Strafschoppen lesten uiteindelijk de beslissing brengen. Voor de ogen van tweehonderd meegereisde eilandgenoten faalde doelpunten- ker Knol echter en luidde daarmee het verlies in van zijn Koning in verbeten strijd verwikkeld rexel-coach Willem Roomeijer voor een voorzichtige start met ladruk op het middenveld en aan- r Erwin Koning op de bank. „We ien ons met aan het spel van Wit aan, maar proberen ze te issen met een snelle goal", ver fde Roomeijer vooraf. Geel Wit laarlem is net als Texel een debu in de derde klasse. Coach Frank Jerwijk omschrijft zijn elftal als hechte club spelers. „Ze voetbal- Tiet héél hun hart. Een beetje ils en wat bluf, maar we zoeken leen voetballende uitweg. Ver- d spel, dat ligt ons wel." Over Texel: „Typisch Noordhollands voet bal, mentaal sterk en agressief. Maar we kloppen ze op techniek." Agressief Van verzorgd spel was in de eerste helft weinig te merken. Met de wind in de rug kwamen veel passes van de Haarlemmers met aan. Geel Wit had moeite met de agressieve speelstijl van Texel dat zichtbaar ge brand was op winst. Al vanaf de af trap lag het tempo in de wedstrijd hoog en aangewakkerd door de wind golfde het spel heen en weer. Een stijl die noodzaakte tot snel omscha kelen, waarbij Texel in de persoonlijke duels goed uit de verf kwam. Omdat het er sportief aan toe ging, kon scheidsrechter Van der Plas zich een soepele arbitrage veroorloven. Slechts een wat al te wilde actie van een Geel Wit-speler verdween in het boek. Plaagstootjes waren er aan beide zij den, maar achter hield verdedigerstrio Koos Tjepkema, John List en Simon Brand de gelederen vrijwel gesloten. Zowel de Texelaars als de Haarlem mers waagden zich niet aan af standsschoten. Het gevaar bij Geel Wit dreigde vanaf de flanken, maar werd goed doorzien door sluitpost Bart Heerschap. Bij SV Texel zag de doorbrekende Ralph Koning een solo gestuit op de zestien meterlijn. Zijn beste kans kwam uit een voorzet van Wim van Veen, de kopbal miste ech ter de juiste richting. Wissel Na rust bracht Roomeijer spits Erwin Koning in voor verdediger Jan Wllem Kraaij en legde de nadruk op de aan val. Het was echter Geel Wit dat de wedstrijd naar zich toe trok. Lukte het Texel nog de solerende Toni Me- loni af te stoppen, uit een corner sloeg even later het noodlot toe. No- tabene dezelfde Paul Schouten die vorig jaar voor Geel Wit de beslissen de promotietreffer maakte, hielp zijn- ploeg met een diagonaal schot opnieuw aan de voorsprong. Toen de tegentreffer uitbleef, onderbrak Roo meijer zijn verbanning in de dug out om niet Paul van Exel, maar Inmar Moerbeek te vervangen door Leen- ln de dug out is de spanning van de gezichten dert Eelman. „Dat is een gok die je neemt, ik rekende op dat moment niet op verlenging", verdedigde Roo meijer deze beslissing. Het leek te lukken. Geleidelijk kreeg Texel meer greep op het spel, creeërde kansjes en nam met wind mee het doel op de korrel. Van Exel trof de doelman en Erwin Koning lepelde de bal in ri ante positie naast de goal. Toen de doorgebroken Ralph Koning tien mi nuten voor tijd nèt binnen de zestien meter werd neergelegd wees de arbi ter onverbiddelijk naar de stip. Henk Knol hield de zenuwen in bedwang en zette de doelman op het verkeer de been. Bekerfinale Na de gelijkmaker ontlaadde de aan hang zich met gejuich en meege bracht vuurwerk en kreeg de match de allure van een bekerfinale. Scho ten van Erwin Koning en Van Exel konden de gelijke stand echter niet van het scorebord wegwerken, zodat onvermijdelijk verlenging volgde. Toen werd pijnlijk duidelijk dat bij bei de teams de krachten uit de benen vloeiden. Vooral Van Exel, die pijnlijk was getroffen, verplaatste zich strompelend over het gras. Maar ook medespelers kampten met vermoeid heid en concentratieverlies, zoals bleek uit de keren dat Erwin Koning in de buitenspelval trapte. Gevoetbald werd er ook, waarbij aan beide kan ten meer ruimte was voor combina ties en Van Exel kracht vond voor een harde schuiver die afstuitte op de doelman. Ook aan de overzijde hachelijke momenten. Na het eindsig naal stelde Roomeijer teleurstellend vast een „matige pot" te hebben ge zien. „Ik had echt verwacht te win nen." Voor de penalties tekenden Erwin Koning, Simon Brand, John List, Marcel Ris en Henk Knol. Dat Knol dezelfde hoek koos doorzag de doelman, die het leer triomfantelijk onderschepte. Andere schutters faal den niet, zodat het Geel Wit was die de champagne kon ontkurken. Roo meijer. „Jammer, want ik ken de tweede klasse. Texel zou het er vol gend jaar in hebben gered. Maar goed een derde plaats in de competi tie is ook niet slecht. We hebben toch een wereldseizoen gedraaid." Henk Knol scoort de gelijkmaker voor sv Texel „Vorige week waren ze veel luidruch- ter."- Een toeschouwer uit De Rijp be klaagt zich langs de lijn over de aanhang van Texel tijdens de eerste helft. „Je merkt niets van een pro motiesfeer. 't Is de spanning denk ik." Veel Texel-fans waren in Den Burg op de bus gestapt om hun ploeg naar de tweede klasse te helpen. Tweeëntwintig jaar heb ik bij Texel onder de lat gestaan. De Zwarte Pan ter, zo noemden ze me, jawel. Je denkt toch niet dat ik ze nu in de steek laat", verzucht supporter Jan Rijk, wanneer hij drie gulden onder het loket doorschuift. Zodra het fluitje heeft geklonken zijn de ogen gericht ophet spel en de vefwijten over de arbitrage niet van de lucht. Al ver voor rust zoekt een aantal alvast een plaatsje aan de bar in de overvolle kantine. „Tja, die kop bal van Koning hè. Die had erin ge moeten. Maar eh, nog een pilsje." Als na rust de favorieten op eigen helft worden teruggedrongen is het goed mis. „Erwin, doe er dan eens wat aan. Dit is voetbal hóór." Pas na de gelijkmaker van Knol komt het wij gevoel" terug, klinkt de jach thoorn en gaan de lichtkogels in rook op. Na afloop is de stemming be drukt. „Dit is zuur. Nou waren we zover en dan zo de mist in.", ver zucht elftalbegeleider Doede de Vries. De aanhang likt de wonden op de te rugreis. Zelfs Gerrit Coevert zwijgt. „Ik heb de gewoon pest in. We wa ren er bijna." En de kritiek. Coevert „Ik wist het al in de rust. Moerbeek had moeten blijven en Van Exel eruit. Want Paultje kan geen hele wedstrijd mee." Ook de doelman ging niet vrij uit. „Bart had direct naar de grond gemoeten, dan had ie hem gehad", analyseert een oud-doelman. „Of ze het in de tweede klasse hadden ge red is maar de vraag. Hopelijk wordt Texel volgend jaar kampioen in de derde klasse. Want dan promoveer je pas echt", relativeert Piet de Graaf. „Ik bewaar in ieder geval het toe gangskaartje. Daar kan ik over jaren nog mee pronken." Ook de kleur van de shirts was onderwerp van kritiek. Waarom paarse shirts? Texel hoort in groen zwart te spelen. Net als Ajax in rood witte shirts. Mooier is er toch niet", vraagt de meegereisde Teun de Winter zich af. Vrijdag werd de eerste van drie play offs avonden basketbal afgewerkt. De eerste wedstrijd was die tussen Kooiman F.S. tegen Hema. Tegen het fysiek hard spelende Kooiman F.S. kwam Hema goed mee, maar kwam tekort. Hema liet teveel kansen liggen wat resulteerde in een ruststand van 10-7. Kooiman kwam in de tweede helft iets beter op gang en onder lei ding van Martin Koenen eindigde de ze spannende wedstrijd in een overwinning voor Kooiman F.S. De tweede wedstrijd werd gespeeld tussen Veenbaas Bouw en De Pilaar, altijd een mooie wedstrijd tussen twee aanvallend spelende teams. He laas was Niels van Arkel niet van de partij, waardoor De Pilaar gehandi capt aan de wedstrijd begon. Ze misten de lijn in het spel waardoor de wedstrijd door Veenbaas Bouw werd gedomineerd. Door onder ande re negen(H) drie-punters behaalde Veenbaas Bouw eenvoudig de over winning met een eindstand van 72-21. Volgende week de tweede ronde met onder voorbehoud de vol gende wedstrijden. 20.30 u. De Pilaar-Kooiman F.S. 21.30 u Veenbaas Bouw-Hema Vals alarm. De politie was maan dagavond in rep en roer wegens een automatisch alarm dat afging bij een bank in de Parkstraat. Controle wees uit dat niets loos was. De volgende kandidaten slaag den voor hun typediploma: Mariska Koopmans. Den Hoorn; Bob Wolkers, Den Burg; Tom Wolkers, Den Burg; Anneke Witte, Den Burg; Lindert van den Burgh, Den Hoorn; Liesbeth Breman, Den Burg; Joke Bakker, Oude- schild; Chantal Hin. De Waal; Eline Zijm, Den Burg, Immetje Duin, Den Burg; Ward Terpstra, Den Burg, Marleen van der Werve. Oudeschild; Robert Hin, Den Burg; Jolanda Ellen Den Burg; Hendrik Jan Ploeg, Oosterend; Roel Ploeg, Oosterend; Maarten van Vliet, Ooster end; Jacco van Beuzekom. Oosterend; Simon Bremer, Oosterend, Jacob Me- chielsen, Oosterend; Bart Hin, Osterend, Paul Hoedjes, Oosterend, Lisette Prins. De Cocksdorp; Anja Goënga. Den Hoorn; Sarah Keyser, De Cocksdorp, Hedwig Terpstra, De Cocksdorp; Tamara de Jong, De Waal en Wendy van der Star, Oosterend Zij werden allen opgeleid door het Scheidegger Instituut. |DAG 4 JUNI 1993 Programma dinsdag 8 juni: Veld A: mannen: 18.30 u. Meltec/W-Koogerend Tatenh. 19.12 u. Kobeko-Tatenhove v.d. Woude 19.57 u. V.d. Woude-ABN/Amro Kobeko 20 44 u. Tex. Autoc.-Gr. Slock II ABN 21.31 u. Bremakker-Paal 9 Cocky's K. 22.18 u. Cocky's K -Paal 28 Paal 9 Veld B: mannen en vrouwen: 18.30 u. EcoMare-Garantm. RaboIJzer 19.12 u. RaboIJzer-Super EcoMare 19.57 u. NBC-LenR Paal 9 20.44 u PH-Oranjeb.-Foto De Waal NBC 21.31 u. Teso-Gr. Slock 1 12 Balcken 22.18 u. 12 Balcken-DGM Teso Veld C: vrouwen: 18.30 u. Eierl. H.-Mantje Timmers Bak. 19.12 u. Meermarkt-Timmers B. Eierl. 19.57 u. Smash 3-Vissers Bouw Meerm 20 44 u. Slock V-Ria's W. Smash 3 21.31 u. Vlier-Smash 2 Slock V 22.18 u. Ass. Bremer-Zeilmakerij Smash 2 Uitslagen Tevoko '70-Graaf Spuiterij 3-0, De Pilaar-Paal 9 1-2; Maarcobouw-RWS 1-2; Meubelhuis Texel-Gr. Slock 2 3-0, Meltec/Waayer-Gr Slock 1 0-3; ABN/AMRO-Bremakker 3-0; Vis ser bouwbedrijf-Timmers Bakkerij 3-0, Wiersma Antiek-Ria's Winkeltje 3-0; De Rival- Cohen 3-0; EcoMare-Super 0-3; Slagerij S. de Boer-Garantmarkt 1-2; Perfect Bodies-Texelse Autocentrale 0-3; Haarstudio-Mantje 0-3; Westerlaken-Vespertma 3-0; De Vlier-Slagerij De Boer 1-2; Nioz-Zeilmakerij 0-3; Eierland- sche Huis-Sportshop 2-1; Smash 2-Slagerij I de Boer 0-3. Programma zondag 6 juni: Heri Hodi: 10.00 u. H. Schraag-T. van Koppen 10.00 u. P. Brons-R. van Oosten 19.00 u. H. Maas-D. Bol 19.00 u. F. Dreesens-N. Wehnes 20.00 u. P. Barendregt-N. Brands 20.00 u. E. Dreesens-A. Bokma Deuce: 9.00 u. R. Buitenweg-T. van Veen 9.00 u. R. Verduyn-J. Joosten 10.00 u. M. Land-P. Witte 10.00 u. D. Panneman-R. Zoetelief 19.00 u. J. Zoetelief-A. Krafft 20.00 u. S. van Veen-N. Bakker Oosterend: 10.00 u. T. During-H. Elzinga Uitslagen doorbellen naar R. v.d. Bent, tel. 16301. Uitslagen: R. v.d. Bent-J. v.d. Meer 2-0; J. v.d. Meer-H. Schraag 2-0; P. Barendregt-E. Dree- echte vriendenploeg. De jon- gaan voor elkaar door het Lovende woorden van coach Spigt over het jongste kampi- eam van Texelse Boys, de •oren. Na een moeizame start kkelde het elftal zich gedurende seizoen om na een bloedstollen- mpetitieslot de voetbaleer voor PP te eisen. Spigt, administratief lijnrechter ter zijde gestaan essisten Joop Schouwstra, vroeg en kreeg voor drie spelers van zijn elftal van de KNVB dispensatie. De routine van hen betekende een welkome aanvulling in het team dat eigenlijk wat aan de jonge kant was. „Nou, we hebben onze huid duur verkocht", verklaart Spigt. Dankzij de collectieve inzet en het tactisch ver zorgde spel sloten de junioren de eer ste seizoenshelft als winnaar in hun poule af en hoewel ze enkele wedstrijden minder hadden gespeeld troefden ze de naaste concurrentie vervolgens af op doelgemiddelde. De bloemen op de foto zijn voor sponsor IBS/Oele. cksdorper Kustzeilvereniging zondag een week van activitei- Paal 33 jn het kacjer van de ronde". 3 wordt gestart met de derde strijd van dit seizoen. De 9 is om 10.00 uur in het club- w- er wordt om 10.30 uur Deze wedstrijd wordt gezeild et 'YRU-reglement. Ook zei- 0 9eer> lid van CKZ zijn, kun- 'eraan meedoen. staat de bekende toer- °ndje Vlieland" op het pro- a' Deze tocht trekt altijd veel van de overkant die in het ka de Ronde om Texel op het ei land verblijven. Tijdens deze tocht wisselen gezelligheid en avontuur el kaar af, waarbij de pauze op Vlieland letterlijk en figuurlijk een „uitsmijter" is. De briefing voor deze tocht is om 10.00 uur in het clubgebouw. Donderdag wordt er een tocht op het wad gevaren als verkenning voor de Ronde om Texel. Omdat het water rond de noordpunt van Texel als het moeilijkste traject bekend staat, is deze verkenning geen overbodige luxe. Menig zeiler heeft hier in het verleden op onplezierige wijze kennis gemaakt met de verradelijke stroming en zandbanken. Vrijdag zeilen de deelnemers aan de Ronde om Texel de catamarans onder begeleiding terug naar Paal 17. Brie fing 13.15 uur. ■junioren van Texelse Boys wisten het doel dit seizoen goed te vinden en sleepten het oenschap in de wacht. Vlnr. Voorgrond: Stefan van Heerwaarden, Dennis Schouwstra. wi Visser, Sandee van Beek, AH Romznoi en Dennis Trauerbach. Middelste rij: Dirk Bou- ïï.Tjcerd Schoen, Bart Koger, Jeroen Spigt en Jacco Zandstra. Bovenste rij: Edwin de Rik Ransdorp, elftalbegeleider Joop Schouwstra en Coach Henk Spigt Op de foto ontbre- 1 spelers Bob Bleyerveld en Ronald Witte schrijfgeld en inkomsten uit nevenac tiviteiten is het toernooi tot een belangrijke bestaansbron voor Tevoko uitgegroeid waarmee andere vereni gingsactiviteiten kunnen worden be kostigd. Gespeeld wordt er vanaf morgen in vijf klassen van de derde divisie tot de derde klasse, waarbij de volleybal teams naar sterkte worden ingedeeld. „Zeker voor toeschouwers biedthet altijd een aardig kijkspektakel." Ter opluistering is er zondagmiddag een optreden van een Texelse band. Op het terrein aan de Ploeglander- weg wordt dit weekend het 22ste Tevoko buitentoernooi gehouden. Op 17 speelvelden binden 137 volleybal teams uit héél Nederland de sportie ve strijd aan. Gezelligheid staat echter voorop bij het evenement, met als blikvanger het roemruchte Avero Olympus-team dat met twee damesteams aan het net verschijnt. „Al in januari troffen we de eerte voorbereidingen voor het buitentoer nooi", zegt Piet Keijzer, die al zo'n twintig jaar deel uitmaakt van de or ganisatie. Een hechte groep, waarvan de meesten ook nauwe banden on derhouden met de de Wampex. Infor merend of het na zoveel jaar niet welletjes is, houdt Keizer zich op de vlakte. „Anderen staan niet in de rij om het over te nemen." Daarentegen is de animo van volley balteams voor het buitentoernooi zo groot dat hij ploegen heeft moeten afzeggen. „Bij ons geldt: wie het eerst komt die het eerst maalt." Toch verwacht hij zo'n duizend tot vijftien honderd mensen, waarvan veel uit de regio Amsterdam en Twente. De meeste van hen vinden onderdak op camping de Koornaar en De Bremak ker. De afspraak is dat de teamleden zelf de arbitrage van de wedstrijden voor hun rekening nemen. Aan de vooravond van het sporteve nement werkt de organisatie aan de Ploeglanderweg koortsachtig om alles op tijd klaar te krijgen. Behalve de vele speelvelden komen er ook tal van kramen. „Want de spelers moe ten toch ook van een natje en een droogje worden voorzien." Dankzij in-

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 9