Jazzfestival vooral zaterdag gezellig It Oerwoudklanken, dixieland en funk „Texel wijkt te vaak af van bestemmingsplan' Agenda Teveel artikel 19 procedures? Wat ik zeggen wou. De besten vliegen het eerst over de toonbank HARRY'S BUNDEL AL GEZIEN? TEXELSE^? coURANT Vakantiekant Amnesty International fietst naar Amsterdam Stijldansavond Geslaagd: Afrika-avond in Cinema: Soulou Ma Nani en Yeelen Het „kunstwerk" van Drolenga Weer grote fancy fair bij IJska-school Jonge blinde zeehond gevonden bij paal 13 Sauna-infoavond „Sprokkelaars" in Klif 12 Heeft u hem al, dat 265 pagina's dikke boek? 49 verhalen voor ƒ18,50, nü nog verkrijgbaar bij de Texelse boekhandels !JU DINSDAG 15 J|J Band menigeen op de vloer nodigde. In het vergrote café De Zwaan stond de niet meer van het festival weg te denken „Willie Ashman Original Jazz band" wederom met Jook Nauta op het podium, een combinatie die haar succes al eerder bewees. Jazzliefhebbers die het wat rustiger aan wilden doen, konden zaterdag goed terecht in de nachtbar van het Casino en in de kelderbar van De Lin deboom, waar het luisteren naar de muziek ook kon worden afgewisseld met een praatje, iets wat in verband met de geluidssterkte lang niet overal mogelijk was. De organisatie verdient een compliment voor het afwisselen de aanbod in de verschillende gele genheden. Voor ieders smaak was er wel iets bij. Swingen In De Twaalf Balcken tenslotte oogste „Chasing the Dog" veel waar dering. Ook na afloop bleef de stem ming er goed in, zodat op muziek van „gewone cd's" nog even werd na geswingd. Zaterdag, verreweg de drukste en ge zelligste dag, werden er 1300 passé partouts verkocht. Aan algemene passé partouts gingen er 800 over de toonbank. Dinsdag 15 juni In Cinema Texel draait om 19.00 uur Under Siege" en om 21.15 „A few good men". Wielervereniging Texel heeft op het parcours bij Den Burg een criterium. Start jeugd 18.16 uur; senioren 19.00 uur. De raadscommissie voor Wel zijnsbeleid heeft om 19.30 uur een openbare vergadering in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. Woensdag 16 juni om 19.30 uur een openbsj gadering in het raadhuis.) andere wordt gesprokene appartementenbouw en a onderwerpen met betrekke! het bestemmingsplan Derf Donderdag 17 juni De raadscommissie voorfj cieel, economisch en techi beleid heeft in het raadhui openbare vergadering, aarj 19.30 uur. In Cinema Texel wordt een Afrika-avond gehouden me I toning van de film „Yeelen 20.00 uur. Vrijdag 18 juni De ,,We zijn redelijk tevreden. In verge lijking met de afgelopen jaren was het donderdag en vrijdag te rustig, maar zaterdagavond werd dat weer goedgemaakt. Ik schat dat er toen toch wel zo'n 4.500 mensen op de been waren", aldus Joop Groen, één van de organisatoren. De lijn die zich vorig jaar al begon af te tekenen - minder belangstelling op de avonden die aan het jazz-weekend vooraf gaan - lijkt zich dit jaar voort te zet ten. De Beets Brothers, die het festi val donderdagavond openden, trokken tenminste minder jazzlief hebbers dan verwacht naar café De Zwaan. Het extreem warme weer voor de tijd van het jaar speelde hierbij uiteraard ook een rol, maar de organisatie zal zeker geen spijt hebben van het besluit de ,,voorweek" te laten ver vallen. Pia Beek trok vrijdagavond de ver wachte schare mensen (waaronder opvallend veel ouderen) naar de grote zaal van De Lindeboom, al werden evenzovele liefhebbers teleurgesteld toen bleek dat zij maar iets meer dan een uur speelde. Velen meldden zich rond twaalf uur 's nachts bij de zaal, waar zij - in de veronderstelling dat het pauze was - de verdere gang van zaken even afwachtten. Toen duidelijk werd dat het optreden allang was beëindigd, ontstond enige verwarring onder de wachtenden. ,,Wie rekent daar nu op, temeer daar het in de grote zaal van de Lindeboom stond gepland", aldus een teleurgestelde bezoeker. Volgens Joop Groen wilde de pia niste na twaalven echter niet meer optreden. ,,Voor mensen die pas om elf uur Den Burg ingaan, wordt het dan inderdaad moeilijk. Dat is iets van de laatste jaren. Het tijdstip van uitgaan wordt steeds later." Uw evenement in De Vakantie krant? Bel op tijd naar Ruud Nooy, telefoon 15034 of lever uw aankondiging schriftelijk in bij de balie van Langeveld en de Rooy onder vermelding van Va kantiekrant. Artikelen voor de eerste editie (vrijdag 25 juni) kunnen tont donderdag a.s. wor den ingeleverd. Leden van Amnesty International, de organisatie die opkomtvoor gewe tensgevangenen, houden zaterdag een fietstocht naar Amsterdam. Zo'n twintig fietsers vertrekken met de boot van 7.00 uur. Een deel hiervan blijft in de hoofdstad, anderen ver wachten tussen 16.00 uur en 17.30 uur weer op het eiland terug te ke ren. Door de tocht zamelen ze geld in voor Amnesty en willen ze aan dacht voor het werk hiervan. In het Eierlandse Huis wordt zaterdag een stijldansavond gehouden vanaf 20.30 uur. Dansschool Corma ver zorgt, wegens de afsluiting van het seizoen,, een demonstratie. De toe gang is zoals gebruikelijk gratis. ,,Hoe noodzakelijk is het om een ar tikel 19 procedure te volgen? Dat zouden we ons vaker moeten afvra gen", waarschuwde Peter Bakker van Groen Links dinsdagavond in de raadsvergadering. De provincie heeft signalen afgegeven dat Texel té vaak op deze manier afwijkt van bestem mingsplannen. Een artikel 19 procedure is een mo gelijkheid om een uitzondering op een bestemmingsplan te maken. Voordat zo'n toch wel bewerkelijke procedure wordt gestart, moet de ge meenteraad eerst een voorbereidings- besluit nemen. Iedere raadsvergadering zijn wel een paar voorbereidingsbesluiten aan de orde. Zo ook dinsdag. Hoewel Peter Bakker op zich geen problemen had met de voorgelegde plannen, uitte hij toch zijn waarschuwing. „Het zal steeds moeilijker worden om een arti kel 19 procedure te volgen. We zullen in de toekomst tegenover de provin cie moeten motiveren waaróm we een wijziging van het bestem mingsplan niet af willen wachten. Een mogelijkheid om dit te ondervan gen is de bestemmingsplannen voort aan ruimer te formuleren." Terughoudend Wethouder Barendregt verklaarde dat het college al heeft besloten tot meer terughoudendheid in deze. Ate Rienstra (CDA) vond dat dat alleen kan als de bestemmingsplannen ook echt elke tien jaar worden herzien „Maar daar is de gemeente niet toe in staat." Vandaar dat hij en de bur gemeester pleitten voor de procedure als instrument om uitzonderingen mogelijk te maken. De volgende leerlingen van OSG De Hogeberg zijn bij de Associatie SMK te Eindhoven geslaagd voor: het basisdiploma machineschrijven: Liesbeth Kop; Diana Bakker en Pascal van der Zwaag, het exemen typist: Liesbeth van der Vis; Ma- riska Beijert; Jolanda Leijen; Fenny Wessels, Annet Panneman; Louisa de Ridder; Jeanet Verhoeve; Anne-Mieke Bakker; Sabine List; Maarten Koorn; Leon Commandeur; het prak tijkexamen machineschrijven: Elles Kaercher; Rmske Franchimon; Miriam de Haan; het basi sexamen tekstverwerken: Anja Marreveld. In het kader van het project „een vleugje Afrika" organiseert de Stich ting Ondersteuning Welzijnswerk don derdagavond een bijzondere filmavond in Cinema Texel. Vertoond wordt de veelgeprezen film Yeelen van de Afrikaanse cineast Sopulema- ne Cissé. In deze film wordt een drin gend beeld geschetst van de Afrikaanse cultuur, die vooral geba seerd is op magische krachten en verbondenheid met de cultuur. Om in de juiste sferen te geraken, zal ook de bekende Texelse dans- en percus siegroep Soulou Ma Nani een optre den verzorgen. De toegangsprijs voor deze bijzondere avond is f7,50. Hncvrn van Irzcrs Buiten vnnlw™.nl.-li|Ui. »l van .fa- n-Anlic In „Kort Texels" van vrijdag 11 juni j.l. las ik dat het kunstwerk op de Groeneplaats binnenkort wordt voor zien van de naam van de bedenker Jan (van onafhankelijk) en Tine (van cultuur): denk daar nog 'ns goed over na! Het percentage Neerlandici en andere taalgevoeligen onder de kroeglopers die daar 's nachts passe ren is klein. En groot is dus de kans dat bij velen die straks het woord Drol-en-ga lezen, de behoefte mani fest wordt om de broek te laten zak ken, vervolgens aan de voet van dit verfrommelde spant van een gecrash te Boeing een forse hoop te porduce- ren om tenslotte als een dief in de nacht (of de volgende kroeg) te ver dwijnen. K. Smidt Den Burg. De Redmer IJska-school houdt weer een grote fancy fair. Zaterdag a.s. van 10.00 tot 16.00 uur is publiek welkom op het plein en het terrein bij de school, waar men zijn geld op een leuke manier kwijt kan. Er is een uitgebreide rommeltjesmarkt met opmerkelijke artikelen, waaronder zelfs computers en ook veel bloemen en planten. Er worden oliebollen en gebakken vis verkocht. Op een gezel lig terras kunnen de bezoekers koffie en koek verorberen, er is een loterij en voortdurend kan men meedoen aan ponyrijden in de omgeving. De opbrengst van de fancy fair wordt gebruikt voor de aanschaf van drin gend noodzakelijke artikelen voor de school, zoals een stencilmachine en voor het bekostigen van de studie van een jonge Papoea op Biak in Nieuw-Guinea, die enkele jaren gele den door de school werd gea dopteerd. Medewerkers aan de zandsuppletie hebben bij paal 13 een jonge grijze zeehond gevonden. Het dier is onge veer een half jaar oud en woog nog maar 20 kilo. Voor die leeftijd is een gewicht van zestig kilo normaal. De ernstige vermagering is waarschijnlijk veroorzaakt door darmparasieten. De zeehond bleek tevens blind. Het vrouwtje is overgebracht naar EcoMare en heeft de naam „Fokje" gekregen. Het jonge dier wordt in quarantaine gehouden, maar is wel zichtbaar voor bezoekers. De zeehond maakt een goede kans op overleving, maar of ze ooit nog weer kan worden uitgezet is wegens die blindheid de vraag. Pia Beek zorgde voor een goed gevulde schouwburgzaal. Foto Bert Koning Sommige jazzmusici raakten af en toe geheel in vervoering, zoals in Ue Jwaalt tialcken. Foto Bert Koning In de voorzaal van De Lindeboom speelde de brassband „Say no mo re", die met opzwepende oerwoud klanken en door inspelen op het publiek, menig toeschouwer vast wist te houden. Samengepakt Teso Windkracht Elf, inmiddels een oude bekende op het jazzfestival, trad op in De Karseboom. Vrijdag avond hadden zij versterking van zan geres Twana Rhodes, die - nog afgezien van haar goede vocale kwa liteiten - alleen al om te zien de moeite van het bekijken waard was. De mensen stonden dan ook samen gepakt voor de ieder jaar speciaal voor de gelegenheid opgebouwde „kiekelekast", een soort kijkdoos met levende beelden, wat altijd weer een bijzonder en intiem effect sorteert. Veel belangstelling was er ook voor Saxmaniac, die „In Den Grooten Slock" een mengeling van funk-jazz en blues ten beste gaf. „The Slick Capers" in café 't Tesse- laartje waren niet alleen fijn om naar te luisteren, maar ook nog leuk. De bandleden kregen met allerlei muzika le capriolen de lachers heel wat ke ren op de hand. Zaterdagmiddag werd er van drie tot vijf uur op straat gespeeld. De Amstel Big Band trok uiteraard het nodige publiek naar de Groeneplaats, maar echt druk werd het - in verband met de late start van de Ronde om Texel - de hele middag niet. De gezel ligheid was er echter niet minder om en echte opstoppingen deden zich niet voor, zodat de verschillende straatoptredens goed bereikbaar wa ren. Danszaal Zaterdagavond was de grote zaal van de Lindeboom eindelijk weer eens in gebruik als danszaal, waar de dixieland-muziek van de Harbour Jazz I M ADVERTENTIE Van 10.00 tot 14.30 uur wordt in het jeugdgebouw aan de Oran jestraat in Oosterend rommel markt gehouden ten bate van de peuterspeelzaal. In Cinema Texel draait om 14.30 uur „Belle en het beest", om 19.00 uur „Under Siege" en om 21.15 uur „A few good men". Om 11.00 uur begint een excur sie naar het fort De Schans bij Oudeschild. Kaarten moeten te voren worden afgehaald bij het Maritiem en Juttersmuseum. Van 10.00 tot 14.30 uur wordt in het jeugdgebouw in de Oran jestraat in Oosterend rommel markt gehouden ten bate van de peuterspeelzaal. Op de Groeneplaats gaat om 19.30 uur de Taptoe Texel 1993 van start. Bij slecht weer wordt het evenement verplaatst naar 23 juni. De raadscommissie voor ruimte lijk en huisvestingsbeleid heeft Voor de laatste keer dit seizoen houdt Marja Koorn van schoonheids salon Thalassa woensdag 30 juni in samenwerking met zwembad Calluna een sauna-informatieavond voor vrou wen. Op deze avond krijgen de deel- Vrijdagavond brengt de cabaretgroep ,,Niet uit het Raam" in Klif 12 in Den Hoorn hun programma „Sprok kelaars". In dit programma proberen drie heren (Joep van Deudekom, Peter Heer schop en Viggo Waas) hun wel heel bijzondere verzamelingen compleet te krijgen. De één verzamelt eigen schappen, de ander pijnlijke momen- Een uitgave van UITGEVER! Langeveld en ik Parkstraat I". Ir lelcftinn O2220 (ax 022211 - 14111 In Cinema Texel draait om uur „Belle en het beest", i 19.00 uur „Under Siege" 21.15 uur „A few good De Tsjechische pianiste Kozderkova treedt op in tli ULO, aanvang 20.00 uur gratis. Na afloop collecte Wielervereniging Texel hot koppeltijdrit over 24 km, de PEN-centrale, jeugd 1 senioren 19.00 uur. Hoogwater Oudeschi| Di. 15 04.24 en 1i Wo. 16 05.45 en li Do. 17 06.55 en U Vr. 18 07.44 en 2i Za. 19 08.34 en Oj Zo. 20 09 36 en 21 Ma. 21 10.25 en 2i Di. 22 10.55 en 2i Aan het strand is het ongeveer: eerder hoog water De zon kom- op om 5.17 u. en gaat onder ar u. 20 juni nieuwe maan; 21 juni springtij. neemsters uitleg over veram saunagebruik. Er kunnen dn- gangen worden gemaakt, in tie met een lichaamspeeling gezichtsmasker. De avond begin om 19.00 u duurt tot 22.00 uur. De kost dragen ƒ25,-. Opgeven bij zv Calluna, telefoon 17888. ten en de derde het voorkor rampen. Immer, het stadiure wone verzamelingen zijn ze voorbij. Het verzamelen is uitgangspunten voor een re 11 zinnige gebeurtenissen met heel eigen logica, een flinke energie en absurde, koldene voelige liedjes Snel, muzife verwacht zorgt „Niet uit voor een efficiënt verloop v avond. „Niet uit het Raam" met laars". Vrijdag 18 juni, aa 21.00 uur. Toegang ƒ17,! denprijs ƒ15,=.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 2