I VVD tekent protest aan tegen streekplan NHIM itingkampioenschap voor laatst op Texel? TEXELSE p couRANT Tevoko-jeugd Indeling klassen zaalvoetbal Teletaxi m Ronde uitslagen Bekkenletsel na voorrangsfout Texelse prijzenregen in Helderse wedstrijd 15 JUNI 1993 Kamps is gewend geraakt aan de soms merkwaardige reacties die le ken spuien. In smakelijk Gronings vertelt hij: „Ik kwam eens in een zie kenhuis met een arm uit de kom. De arts vraagt me hoe dat komt. Dus ik zeg: 'Bij het karten gebeurd.' Die man kijkt me onbegrijpend aan en ik ver duidelijk: 'Bij het skelteren.' Zegt-ie: 'Trap je je ook mooi een ongeluk.'" Toch geldt het karten als bakermat van de 'grote' autosport. Prost en Senna vierden er successen, voordat ze furore maakten in de Formule 1. Ook Nederland leverde al regelmatig Europese kampioenen, hoewel in ons land niet meer dan 500 wedstrijdrij ders actief zijn. Kamps zag daarom wel voordelen in het beperkte toe schouwersaantal: „Ik heb vandaag de mensen rustig kunnen observeren. Sommigen zag je echt ademloos toe kijken. Op die mensen ben ik af gestapt om tekst en uitleg te geven. Zo heb ik toch leuk wat reclame kun nen maken voor onze sport." Dekker valt hem bij: „Al ben je tachtig, in een wagen met een motortje kun je je altijd verplaatsen. Lopend gaat dat wel eens minder." Joop Rommets De trainingen van de Tevokojeugd zijn voorlopig op vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur in de Burg. De Koninghal. In verband met een blessure van Martin Koenen worden ze gegeven door Fetze de Haan. De Rayoncommissie zaalvoetbal heeft de indeling voor het komende seizoen 93/94 gereed. Deze is als volgt: Hoofdklasse: Le Berry; Oosterend, Klif; Plus Klus; Texel, Casino; Mantje, Jelleboog, De Koog; Eerste klasse: Jelleboog 2; Rab; Oosterend 2; Klif 2; Texel 2; De Krim; Oosterend 3; Jelleboog 3; Casino 2; De Koog 2; De Koog 3; Le Berry 2; Klif 3 Tweede klasse: Klif 4; Rab 2; Texel 3; Texel 4; De Krim 2; Casino 3; De Koog 4; Casino 4; Oosterend 4; De Krim 3; Nioz; Mantje 2; Oosterend 5; Derde klasse: ZDH; Gempo; De Krim 4; Mantje 3; Jelleboog 4; Rab 2; Timmers Bakkerij; Casino 5; Texel 5; De Koog 6; Oosterend 6; De Koog 5; ZDH 2 Igebruikneming van het teletaxi-station op De Krim werd gistermiddag ook een plechtigheldje gemaakt. Gadegeslagen door provinde- trR.J. van der Veen. taxiondernemer Gerrie Grootjen en Krim-employó Andró van der Vliet verkoopt Krim medewerkster Frida Witte het Maxikaartje. (Foto Harry de Graaft het busbedrijf zich wat betreft instbetoon op het eiland prima ledragen. Nadat de NZH de rnam, is het er bepaald niet ir op geworden. [icentrale Texel heeft in ver iet de invoering van teletaxi |ieuwe taxibussen aangeschaft, ran stond in goudkleurig papier et op de haven van 't Horntje. !n door de 7-jarige Frank Smidt kussen aangedragen schaar Anne Marie Jorritsma, gehol- or De Zeeuw, dit omhulsel le schaar, voorzien van de in- „Teletaxi Texel" mocht ze j. Dat kwam goed uit, vertelde lend, want haar oude schaar in vervanging toe omdat de kinderen er papier mee hadden gek nipt. De genodigden stapten na de plech tigheid in de taxibusjes en in een grote bus van de bij de Taxicentrale betrokken onderneming Texeltours en reden naar het havenrestaurant voor een hapje en een drankje. Het kamer lid kreeg daar ook een door Teso aangeboden mand met Texelse pro ducten. De Krim Teletaxi verzorgt niet alleen voor f6,- per persoon vervoer van en naar de boot, maar voert voor dat bedrag ook alle andere ritten op Texel uit. Re- creatiebedrijven die verwachten dat zij veel klanten voor de teletaxi zullen hebben, kunnen daarop inspelen door teletaxikaartjes te verkopen en door het maken van een speciaal en goed herkenbaar teletaxi opstappunt. Vakantiecentrum De Krim heeft dat al gedaan. Een van de weinige nade len van dit centrum is dat het op grote afstand ligt van veel Texelse aantrekkelijkheden, zoals de uitgaans centra De Koog en Den Burg. Een gewone taxirit De Cocksdorp-De Koog kost al gauw f35,-, zodat zelfs de over het algemeen redelijk gesitu eerde Krim-vakantiegangers geneigd zijn toch maar hun eigen auto te ge bruiken. Dat zou nu wel eens anders kunnen worden. Ook wordt gehoopt dat de vele weekendgangers die naar De Krim komen, voortaan hun auto in Den Helder laten staan. In de recep tie van De Krim hangt dan ook de nodige reclame voor de teletaxi en er is daar een voorraadje teletaxikaartjes beschikbaar. Gehoopt wordt op zo veel animo dat min of meer perma nent een wagen van de taxicentrale bij De Krim gereed kan staan. van ijverig zoemende egen, mannen in veelkleurige en publiek dat met knau- ederlands als voertaal de ver in van de deelnemers lentarieert. Op het parcours Akenbuurt hield de Karting- lordnederland afgelopen wee voor het vierde involgend jaar zijn kampioen en 100 en 125 kubieke centi- evenement dit jaar wegens wi r stijgende kosten misschien ir het laatst werd georgani- wordt door de Groningers, de en de Drenthen bij voorbaat J. Want een weekendje Texel it „gezelligheid voor het hele iarbecue en een glaasje bier." ingsvoorzitter Jan Kamps: „De lost wordt steeds hoger, om- vereiste terugdringing van het lecibels flinke aanpassingen vraagt. Met de reis, over het Marsdiep, het en de barbecue is een ier bij elkaar zo duizend gul voor een weekeinde. Bij de huidige economische recessie levert dat steeds grotere problemen op." Opgeblazen Dat was goed te merken aan het aantal deelnemers. Schommelde het voorgaande jaren steevast tussen de dertig en veertig, dit jaar schreven slechts zeventien wedstrijdrijders zich in. Ook George Dekker, eigenaar van de kartingbaan, kent de oorzaak: „Het kost een aantal jaren de karts zodanig om te bouwen dat ze niet meer dan 100 decibel produceren. Je moet betere kappen tegen het geluid op de wagens plaatsen, maar dan werkt de koeling soms niet meer en draait de motor kapot. Sommige clu bleden hebben in een paar maanden tijd twee of drie motoren opgeblazen. Dan wil je wel even wachten." Gretig Het weerhield de leden van de Kar- tingclub Noordnederland er niet van naar Texel af te reizen. Desnoods als toeschouwer. Want al sinds 1990 zijn ze van de partij. Bij het 25-jarig be staan van de Texelse kartingbaan leek het eigenaar Dekker uit Den Burg een leuk idee het jubileum op te luisteren met een heuse wedstrijdrace. Hij leg de de contacten met de noordelijke vereniging, die op dat moment een eigen baan moest ontberen en dus gretig toehapte. Het evenement werd zo'n succes dat besloten werd er een jaarlijks terugkerende reünie van te maken. Kamps: „De race is leuk, maar het gaat ons vooral om de ge zelligheid er omheen. De leden zien elkaar niet zo regelmatig en dan is het goed af en toe eens wat met z'n allen samen te doen. In voorgaande jaren kampeerden we allemaal op De Bol, dit jaar op Dennenoord op één veldje. Met vrouwen en kinderen erbij toch zo'n zeventig, tachtig man. Je kunt ons omschrijven als één grote familie. We hebben nu een eigen baan in Stadskanaal, maar als het fi nancieel haalbaar is komen we vol gend jaar opnieuw terug." Onbekende sport George Dekker beschouwt het jaar lijkse weekendje als promotieactivi teit, want de sport is op Texel relatief onbekend. Als hij erin slaagt quitte te draaien, is het evenement voor hem een succes. Of dat dit jaar het geval is, kan hij nog niet overzien. De cata maranrace en het Jazzweekend wa ren geduchte concurrenten, zodat slechts 180 betalende toeschouwers de race bezochten. Bij de (gratis) trai ningen op zaterdag was het wel druk, zodat in totaal 500 geïnteres seerden zich meldden. Dekker: „De organisatie kost me zo'n vier- vijf duizend gulden. Als er veel toeschou wers komen verdien je wat terug door de verhuur en de kantineomzet. Maar gunstig is het termijneffect van de wedstrijd, dat merk je nog dagen later. Mensen zijn geïnteresseerd ge raakt en komen even langs om ook eens een ritje te maken." Bakermat Overallklassement: 1. Donald en Eric Cok (Tor nado), 2. Peter Boog en Bernadette Kraakman (Tornado), 3. Mitsch Booth en Huub Lambriex (Tornado spinnaker), 4 Hans van der Plas en Karei de Mooy (Nacra 5.5. spi); 5. Robert White en Elles Graham (Hurricane); 6. P. de Mesmaecker en Dirk van Rompuy (Mattia 18 S); 7. Frank de Kwant en Mary Koper (B-cat); 8 Peter en Saskia van Deventer (Nacra 5 0 sl. spi) 9 Harry van Rhijn en Gerrit Nagtegaal (Nacra 6.0); 10. Klaus Sandmann en Bernds Beilfuss (Hobie 21 formula) Tornado: Donald en Eric Cok; 2. Peter Boog en Bernadette Kraakman; 3. Synco en Volker de Vogel; Open klasse 1 Mitch Booth en Huub Lambriex (Tornado, sp.); 2. Robert White en Elles Graham (Hurricane), P de Mesmaec ker en Dirk van Rompuy (Mattia 18 S); Dart 20: Frans Hovenkamp en Hildo Dersjant; 2 Eugene Capelle en Casper Martens; 3. John Hovenkamp en Hillebrand Boltjes; Dart 18. 1 Fred en Marion Karsenberg; 2. Hans van de Drift en Annemarie Kingma; 3. Karei Boot en Peter Disselhorst; Hurricane 5.9: 1. Oscar Zeekant en Ward Groot; 2. Jan Schrama en Sjaak Verbeij; 3. Raymond van Drom en Ad Pols; Prindle 19: 1. Hans Klaassen en Martin van Essen; 2. Martin en Yolanda Maat; 3. Stef Nielen en Chris 't Sas; Prindle 18: 1. Jaap van Kampen en Erwin v.d. Belt; 2. Kees Dros en Alice Reinders; 3 John Kremer en Petra Han- nink; Prindle 18-2: 1. Willem Houwing en Cor- ry Kuip; 2. Guus Rutten en Reinhoudt v.d- Kroon; 3. Peter Schulz en Bruce Kelbert, Prindle 16: 1. Sacha Larsen en Marije Pronk; 2 Memof Mennekes en Dirk Sessmghaus, 3 Rob van der Goen en Armand d' Hersigny; Nacra 5 8 Mathieu Los en Marten Hilbrands, 2. Wilco van Otterlo en Wïm van Beukering; 3 Joachim Selzer en Harold Luedering Nacra 5.5 sloop: 1. Hans van der Plas en Ka- rel de Mooij; 2. Erwin Kerstens en Jorgen Kerstens; 3. Peter en Mathijs Ruijgrok; Nacra 5 5 sloop spinnaker. Peter en Saskia van De venter; 2. Jan van Egmond en Ringo Kruts, 3 Xander Pols en Leomek Faas. Nacra 6.0: 1, Harry van Rhijn en Gerrit Nagtegaal; 2 Rob Klootwijk en Krijn de Ruyter; 3 Isaak de Vor mer en Paul Saat, Nacra 6 0 spinnaker: 1 Rick Bomer en Roel Gudde; 2 Piotr Skotnicki en Ute Klaasens, 3. Cees Wapenaar en Gunar Larsen; Hobie 18: 1. Theo Dietz en Reinout Oerlemans,. 2. Hans en Marleen van Nes, 3. Cock van Loo en Corrie Bakhuizen; Hobie 18 formula: 1. Jan Wijker en Drik van Amstel, 2. Willem Bech en Wytze Hoekstra; 3. Leo van der Meulen en Pieter Klinkenberg; Hobie 18 formula spinnaker: 1. Gerard jr. en Gerard sr van Uunen; 2. Diederick en Veenerick Luijten; 3. Edwin Groen en Wilfred Sluiter, Hobie 16: R. J. v.d. Meulen en Michel Ruyter; 2. Flip en Iphigenia Westphal; 3. Tony van Oeveren en Marianne van der Wal; Damesklasse: 1. Ellen van der Linden en Alice Ouwehand, 2. Jac queline Terpstra en Madeleine de Jong; 3. Jenneke Jongman; Jeugd: 1. Xander Pols en Leoniek Faas; 2. Olaf en Kim Sterkenburg, Beste Texelaars: Martin en Yolanda Maat (Prindle 19, overall 26e plaats.) Resultaten Texelaars en ..semi-Texelaars" Prijswinnaars: Martin en Yolanda Maat (2e Prindle 19); Oscar Zeekant en Ward Groot (1e Hurricane 5.9); Jan Schrama en Sjaak Verbeij (2e Hurricane 5.9), Kees Dros en Alice Rein ders (2e Prindle 18), Willem Houwing en Cor- ry Kuip (1e Prindle 18-2); Gerard jr en Gerard De Duitse bemanning van een omgeslagen catamaran slaagde er niet in om met eigen kracht het vaartuig weer recht te krijgen. De ..Breeveertien" hielp een handje met de hijsapparatuur. die gewoonlijk voor het plaatsen en lichten van boeien wordt gebruikt. tFoto Brendan de Graaft sr van Uunen (1e Hobie 18 Formula spi); Tony van Oeveren en Marianne van der Wal (3e Ho bie 16); Ellen van der Linden en Alice Ouwe hand (1e dames, Nacra 5 5 Sl); Jenneke Jongman, 3e dames, Hobie 14 S), Resultaten overallklassement. Texelaars en ..semi-Texelaars): 16. Remco Kenbeek en Michel Arends (Hurri cane 5.9, 9e open klasse), 26. Martin Maat en Yolanda Maat (2e Prindle 19). 51 Willem Houwing en Corry Kuip (1e Prindle 18-2); 56. Tony van Oeveren en Marianne van der Wal (3e Hobie 16); 60 Bart Boon en Fred Een hoorn (Supercat 20 spi, 19e open klasse), 73. Oscar Zeekant en Ward Groot (1e Hurricane); 86. Jan Schrama en Sjaak Verbeij (2e Hurri cane); 88 Dirk Pool en José Hoogenbosch, 25e open klasse), 91. Onno Zeylstra en Frede- rique Bemelman (8e Hobie 16); 106. Ellen van der Linden en Alice Ouwehand (9e Nacra 5.5 s); 107 Cor van Sijp en Henny Jongman (6e Prindle 18-2); 121. Gerard en Gerard van Uu nen (1e hobie 18 Formula spi); 133. Andréas en Rina Monen (11e Dart 18); 137. Joris La- mens en Reimer Nijland (11e Nacra 6.0 spi); Henk Hoekstra en Jaap Verburg (12e Nacra 6.0 spi), 169. Hans en Eddy Bakker (4e Prind le 16) 173. Kees Dros en Alice Reinders (2e Prindle 18), 203. Kees Bakker en Dirk Jan Bindt (6e Hobie 18); 205. Hans Zuidema en Tessa de Graaff (7e Hobie 18), 222. Stefan Zeekant en Hans Lange (5e Prindle 16); 242 Paul en Jeroen den Breejen (26e Prindle 19); 258. Jenneke Jongman; 281 Harry Hofman en Jan van de Klooster (30e Prindle 19) 310. Jan en Arnold Boon (40e Dart 18), 341. Hans Boks en Norbert Leyen (7e Dart 20); 352 Fet ze de Haan en Andrew Albers (14e Prindle 16); 366. Wouter Zeekant en Thalia Houwing (8e Hurricane 5 9), 373. Frans Kamphuis en Hilde Kremer (17e Prindle 16); 457 Harold Meurs en Rob Tubee (56e Dart 18). '9e karters traden dit weekend in het strijdperk op de Texelse baan. tFoto Tossa do Graaff) Een 30-jarige Oosterendse verleende zondagavond op de kruising Slufter- weg/Hoofdweg geen voorrang aan een 38-jarige man uit Munchen. Door de botsing die volgde, belandde de Volvo van de Texelse in een sloot. Ze werd met bekkenletsel door een am bulance naar het geminiziekenhuis vervoerd. De Duitser had zijn nek bezeerd. Beide wagens waren dermate be schadigd dat ze moesten worden weggesleept. De totaal verkreukelde auto van de Duitser. In de sloot voor de woning is nog net het dak van de Volvo te zien. tFoto Tessa de Graafft Uitslagen: PONY'S: B-dressuur Jantien van Beurden met Rachel: 120 pt Nu L. Maartje Duin met Na die 121 pt. 4de prijs. Jetteke Zoetelief met Julia 129 pt. 1ste prijs. Nienke Eilander met Valentine: 125 pt. 1ste prijs. L-1 dressuur Sanne Lampers met Marron: 125 pt. Miriam Cnossen met Misty: 120 pt. lete Rienks met Nijzam: 120 pt. Josien Wolf met Loes: 125 pt. Petra Kooiman met Norton: 131 pt. 1ste prijs. L-2 dressuur Petra Kooiman met Norton. 120 punten. 3de prijs. Lone Beers met Gazal: 121 pt. 2de prijs. Mareille Gerlsma met Fury: 122 pt. 1ste prijs B-springen Danielle Boom met Noelle: 0 fout. 1ste prijs, lete Rienks met Nijzam: 0 fout. 7de prijs. L-springen Josien Wolf met Loes: 0 fout. 2de prijs Sanne Lampers met Marron: 3 fout. 2de prijs. PAARDEN: B-dressuur Chloë Weel met Zoë 126 pt. 2de prijs Chloë Weel met Zoë: 122 pt. 5de prijs. Vera Blom met Hannelou: 122 pt 6de prijs. L-2 dressuur Annemarie van der Linden met Gold Boy: 120 pt. M-2 dressuur Corrien Duin met Barivaal: 126 pt 2de prijs L-springen (klassiek) Marian van der Geest met Ciochrant: 0 fout. 1ste prijs. Z-springen (klassiek) Corrien Duin met Bari vaal: 4 fout. 1ste prijs. Progressief: Corrien Duin met Barivaal: 19 pt. 1ste prijs. In het onlangs verreden concours in Twisk waren de Texelse resultaten magerder Uitslagen: PONY'S: B-dressuur Jantien van Beurden met Rachel: 124 pt. 3de prijs Jan tien van Beurden met Rachel: 120 pt. Maartje Duin met Nadie: 123 pt. 7de prijs. Maartje Duin met Nadie: 125 pt. 4de prijs. L-1 dressuur, lete Rienks met Nijzam. 120 pt PAARDEN: B-dressuur: Chloë Weel met Zoë: 128 pt. Marloes van der Vis met Eline: 120 pt. Marloes van der Vis met Eline: 120 pt. Vera Blom met Hannelou: 124 pt. L-dressuur: Karen Kossen met Cibran: 123 pt. Landbouw en recreatie op Texel moeten niet ondergeschikt zijn aan natuur en landschap. Dat schrijft Er na Eelman-van der Kooi (VVD) aan Provinciale Staten. De brief is een reactie op het concept Streekplan Noordholland Noord. De VVD-vrouw is sceptisch over de verwevenheid van landbouw- met na- tuurbelangen. „Veel liever zien we een scheiding van functies waarbij landbouw optimaal tot ontplooiing kan komen en de natuur in andere gebieden de hoofdfunctie vervult. Dat de landbouw moeilijke tijden doormaakt rechtvaardigt nog niet dat deze in zijn bestaanszekerheid wordt bedreigd. Er is tijd en financiële ruim te nodig om op een strak milieubeleid in te spelen." Eelman is bang dat een netwerk van ekologische verbindin gen op Texel de ontwikkeling in de landbouw zal afremmen. In het streekplan zou sprake zijn van natuurontwikkeling aan de binnen duinrand. „Gemeente en GS hebben juist afgesproken dat dit op Texel niet zou gebeuren, omdat daar juist goe de bollengronden liggen." Eelman protesteert verder tegen de aanwij zing van Noorderhaaks, de Mokbaai en de Haneplas als natuurbescher- mingsgebieden. „Een te zwaar instru ment. Deze gebieden worden bezocht zonder dat dit overlast geeft." Wonen Eelman pleit in haar brief tevens voor meer huizenbouw op het eiland. De provincie ziet Texel echter als deel van de regio. „We hebben een aparte woningmarkt. Als er geen ruimtelijke belemmeringen zijn moet incidentele bouw in kleine kernen mogelijk zijn." Ze wil tevens dat het rijk middelen beschikbaar stelt voor aanpassing van de havenmond in Oudeschild. Ze verwijst hierbij naar de sluiting van de PEN-centrale. „Aanpassing van de haven is nodig om de beroepsvisserij en de ree re at i eva art in stand te houden. Tijdens de zaterdag en zondag ge houden spring- en dressuurwedstrij- den in Den Helder zijn maar liefst 18 prijzen in de wacht gesleept. Daar naast werden ruimschoots winstpun ten behaald, die door veel ruiters als minstens zo belangrijk worden ge zien. Winstpunten geven immers doorstroommogelijkheden naar hoge re klassen; 120 punten geven recht op één winstpunt, 130 zelfs op twee.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7