onge oede Texelaars vol moed naar Kenia F amilieberichten DEELNEMERS Texelaartjes TEXELSE coURANT Texelse voorronde kindersongfestival Dronken bromfietster zonder helm Inbrekers gepakt else triatleten steren goed °»IWieiïngerwaard 6 JULI 1993 Ivoor een prikje. De Kenia-gangers marden zaterdag voor een vriendenprijs ingeënt tegen Hepatitus A IgeelzuchtI nadat ze eerder prikken Iggen difterie-tetanus-polio en tegen gele koorts. Ook kregen ze tabletten mee tegen typhus De gezamenlijke Texelse artsen kn het projekt bovendien met een financiële gift. Ha"r er Green dagavond stonden ze in de rij kter Hetty van Dijk in Ooster- jm de laatste prik te ontvangen, Texelaars die zaterdag a.s. Kenia vertrekken om in het at en Isiolo een school te bou- Om op tijd te zijn voor «lucht KL 595 naar Nairobi, en ze Texel met de boot van ur verlaten. Om 6.30 uur ver en ze met de bus van Texel- vanaf de Elemert. Uitzwaaiers ensen die alleen maar een dag- hiphol willen) mogen mee voor 13.1 n- 3d 3.S 41 4.! Zaterdag wordt in de voorspeelruimte van d'Ouwe Ulo in Den Burg de Texelse voorronde gehouden van Va ra's Kinderen voor Kinderen Song festival. Vanaf 10.30 uur zullen ruim dertig Texelse kinderen live auditie doen, begeleid door een orkestband. Iedereen die zich heeft opgegeven, heeft de afgelopen weken een liedje uit het Kinderen voor Kinderenreper- toire uitgezocht. De deelnemende kinderen zijn in twee groepen verdeeld. Groep één begint om 10.30 uur, groep twee om 12.00 uur. Het geheel zal tot onge veer 13.30 uur duren. De jury tijdens deze voorronde bestaat uit: Lies de Boo, Hendrik-Jan Trooster en Aris van Zeijlen. De presentatie is in handen van Els Koorn. Kontaktpersoon voor deze auditie/voorronde is Ruud Nooy. De kinderen die door deze selektie heenkomen, mogen op woensdag 11 augustus meedoen aan de regionale finale van het Vara's Kindersongfesti val, die zal plaatvinden tijdens de fol- kloremarkt op de Groeneplaats in Den Burg. De organisatie daarvan is in handen van de Stichting Folklore Texel in samenwerking met de Vara. Aan deze finale, die zal worden ge presenteerd door Jan Rietman, wordt in totaal door twintig kinderen uit Noord-Holland en Utrecht deelgeno men. De uiteindelijke winnaar of win nares mag in de herfstvakantie meedoen aan de landelijke finale, die elders in het land zal worden gehou den. Een 29-jarige Texelse bromfietster werd donderdagavond in de We verstraat aangehouden, omdat zij on der invloed verkeerde. Zij had de aandacht getrokken door zonder helm te rijden in een straat die is af gesloten voor gemotoriseerd verkeer. Er werd proces verbaal opgemaakt. In Amsterdam werd vorige week ook detweede en laatste dader opgepakt van de inbraken die in maart en april in verschillende zomerwoningen op Texel waren gepleegd. Nadat de 27-jarige Duitser door de Texelse politie aan de tand was ge voeld, bekende hij. Door toedoen van de Texelse politie kon eerder in Zee land al de 22-jarige broer van de man aangehouden worden. De twee Duitsers (woonachtig in Lemmer en Dortmund) hadden hun slag geslagen op 26 maart en 9 april, toen zij inbraken in acht verschillende zomerhuisjes aan de Tempeliersweg, de Pelikaanweg, de Bosrandweg en de Zanddijk. lies volgens plan verloopt, zet oep op woensdag 28 juli om uur (KL 596 uit Nairobi) weer op Nederlandse bodem, oep die in Isiolo gaat bouwen is 44 personen sterk, want er zijn deelnemers uit Nijverdal, Sneek, «■ogen, Dokkum en Leiden. fiorld Servants zouden aanvanke- vtee lokalen en een kantoorruim- j^IjBjuwen, maar mensen en elen maken een uitgebreider pro- mogelijk: drie lokalen en twee igruimtes/kantoorruimten. eis, verblijf en bouwaktiviteit te eieren heeft de Texelse groep (gelopen jaar f72.000,- bijeenge- inclusief een bedrag van 20,- dat de deelnemers als eigen ige op tafel hebben gelegd. Succes izamelingsactie is dus een groot es geworden. Het benodigde werd op de meest uiteenlopende eren verdiend: met rommelt- arkten, bollen pellen, bazaar, n g iroeverijen. Sint Nicolaas spelen, en zoopie, ophaalacties, oppa- verkoop van kaarten, gla- Aan de World Servants-reis naar Kenia wordt deelgenomen door Xenia Commandeur uit Den Burg, Nico Jan Drijver uit Oosterend, Anita Drijver uit Oosterend, Dia na Eelman uit Oosterend, Ellen Eldering uit Woerden, Lia Eldering uit Oosterend, Erik Jan Eveleens uit De Cocksdorp, Danielle vd Feen uit Den Burg, Mirjam Joustra uit Oosterend, Petra van der Knaap uit Den Burg, Louise Kortenhoeven uit Den Burg, Mari on Schraag uit Oosterend, Ferdi nand van Tatenhove uit Oosterend, Tanja Terpstra uit Den Hoorn, Cor Vlaming uit Ooster end, Han en Elly Wilmink uit Oosterend, Annemarie Zuydweg uit Oosterend en Nienke van Ta tenhove uit Oosterend. verkocht. Het reusachtige restant werd toen in diverse particuliere diep vriezers opgeslagen in de hoop dat er de tweede zaterdag meer aftrek zou zijn. Dat was gelukkig het geval, zo dat alles uiteindelijk toch opraakte en deze gathering-activiteit f3.500,- in het laatje bracht. Schijt je rijk Een andere actie die aan het mooie resultaat bijdraagt is de loterij „Schijt je rijk". Er worden 1000 loten ver kocht a f 10,- en de prijswinnaars worden aangewezen door....koeien. Op zaterdag 7 augustus tijdens „Oosterend Present" worden drie koeien gejaagd in een weide die in duizend vakken is verdeeld. Elk vak correspondeert met een lot. Het vak waarin een koe het eerst schijt, be paalt het lotnummer voor de eerste prijs van f1000,- Op die manier wor den ook de tweede (f750,-) en de derde (f500,-) prijs getrokken. Kookdozen Er is meer geld binnengekomen dan strikt nodig was. Het overschot wordt gebruikt voor de aanschaf van kookdozen voor de plaatselijke bevol king. In deze dozen wordt dmv re flectoren zonnestraling opgevangen en geconcentreerd, waardoor een temperatuur van 180 graden ont staan. Water koken en eten bereiden is daardoor eenvoudig mogelijk want in Kenia schijnt de zon bijna altijd. Op deze manier wordt ook het kap pen van brandhout tegengegaan, waardoor de bossen minder worden bedreigd. Verder bestaat nu de mo gelijkheid om een waterput te slaan in de directe omgeving van de plek waar de school wordt gebouwd. Dat is geen overbodige luxe want nu moet water van meer dan anderhalve kilometer worden aangevoerd door mensen met emmers en ketels. Dat is zojuist nog gebeurd: de bevolking heeft op deze wijze een waterbassin (kuil in de grond met plastic zeil erin) ten behoeve van het metselwerk ge vuld. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ6,30 tot en met 3 regels. Per regel meer ƒ2,10 (incl. btw) Nieuwe aardappelen te koop, Doré's. Woensdag bezorg dag J. Oosterhof, Eenden kooiweg 2, tel. 18637. T.k. aangeb: koelkast, laag, 75.-; wol. carpet l.lila, 1.70 x 2.30, ƒ100,-. Tel. 22202 of 19633 vragen naar Ina. Waarschijnlijk uit mijn zak gevallen: fotorolletje (vol), kleur. Wil de vinder even bel len! Telefoon 15639. Hoera we hebben 'n hond Den Burg onder de stro..! Jongens en meisjes swea ters v.a. f45,-. Bévé Jeugd- mode, Waalderstraat. Te koop: geloogd grenen la- denkast, Vertigo (meiden- kast) en klepkast. Tel. 18904. Vrijdag speelt de Klapband op het terras van Den nenoord. Het is zuur en zit in een pot- ja We draaien 'm rechts dicht en hij smaakt verras send goed. Donatus drink- yoghurt met bosvruchten. Vruchtenyoghurt, vruchten garde, natuurgarde, aardbei- enyoghurt, gewone yoghurt en standyoghurt. Voor iede reen zit er wel een smaakje bij. Zuivere zuivel van Sint Donatus. Natuurlijk lekker. Prof. geluid, licht, beeld, ver huur, verzorging, verkoop. Stiehl Entertainment, tel. 11476. T.k, Labohentent voor vouw wagen; spelletjescomputer. N. Blonk, tel. 15040 Uw haar heeft wat te lijden van zee en zon, kom voor in formatie naar Qnipp Kap salon, tel 12227. Te koop gevr: bungalowtent, 4 pers. D. Koopman, tel. 62194 Folklore-aanbieding: T-shirts van Jackpot (damesmaten) normaal f49,-. Nu f25,- per stuk of 2 voor ƒ45,-. Alleen op onze kraam in de Waal derstraat, Jojo Jeugdmode. Verjaardag? Kan bij Bosch en Zee, tel. 17789 Oproepkrachten gevraagd: voor hulp bij installeren alarminstallaties en voor oa nachtportier app. complex. Beveiligingsservice Texel, tel. 14779. zen wassen, bingo, kindermiddag, etc. Op het laatste moment kreeg de organisatie nog f500,-, door bakkerij 't Gouwe Boltje bijeengebracht met het bakken en verkopen van oliebol len. Kerkepad De verkoop van koek en broodjes aan de mensen die ter gelegenheid van NCRV Kerkepad naar Texel kwamen, leek aanvankelijk een mislukking te worden. De eerste zaterdag kwamen minder deelnemers dan verwacht en bovendien bleken de meesten zelf broodjes van huis te hebben meege nomen. Daardoor werden er van de 1500 broodjes die voor half geld door Bakker Timmer in Den Burg be schikbaar waren gesteld, slechts 400 e ti sjed orte 6(4 and M tropische omstandigheden tondag een aantal Texelaars Zn jenomen aan de kwart-triathlon nieringerwaard. Rien Brouwer, Stevens, Simon Appel en Ed kunnnen tevreden terugkijken ut laatste test voor de kwarttri- e® in van Texel, die zaterdag op het i 'amma staat. van 140 deelnemers op een zeer ver dienstelijke negende plaats in een tijd van 2.07.36. Ed Zegers die door een blessure een aantal weken niet had kunnen trainen, kwam binnen in een tijd van 2.26.00. De veteranen Henk Stevens en Simon Appel bewezen dat zij momenteel in de Noordkop met de beste mee kunnen komen. Henk Stevens finishte in zijn klasse als vijfde in een tijd van 2.17.00, ter wijl Simon Appel in 2.19.20 als zesde over de streep kwam. De kwart- triathlon werd gewonnen door Jos van Dorp uit Wieringerwaard, die waarschijnlijk ook op Texel van de partij zal zijn. Brouwer eindigde in het veld 'mgen van basisschool De Bruinvis uit Oudeschild tonen trots hun spiksplinternieuwe Deze werden hun aangeboden door Erik Kelverboer. zelf oud-leerling van de 'in Attent-supermarkt werd vorige week vrijdag heropend na een verbouwing. ,.lk voel u* betrokken bij mijn oude school en voetbal is mijn sport. Bovendien vind ik het leuk fdtool ook een nieuwe onderkomen krijgt, net als Ik", aldus een enthousiaste Kalver- (Foto March Hoijnen) Met droefheid, maar dankbaar voor alles wat zij ons heeft gege ven delen wij u mede dat, geheel onverwacht is overleden mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Johanna Maria Tuin echtgenote van Pieter Cornelis Hin op de leeftijd van 78 jaar. P. C. Hin Laurens en Gertjan Peter Yvonne, Johan Marianne Texel, 2 juli 1993 Schoorwal 22, Den Burg Correspondentie-adres: Kogerstraat 67, 1791 ER Den Burg. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden op het RK-kerkhof te Den Burg. Een vaste burg is onze God een toevlucht voor de zijnen Met grote droefheid, maar dankbaar dat hij zolang in ons midden mocht zijn, delen wij u mede dat van ons is heengegaan, mijn lieve man onze zorgzame vader, groot- en over grootvader Hendrik de Bloois echtgenoot van Cornelia Verhoeven op de leeftijd van 90 jaar. C. de Bloois-Verhoeven Riek en Dirk Henny en Henk Rina en Kees Maartje en Jan Cobi en Dick Lia en Jan Hans en Griet klein- en achterkleinkinderen Texel, 3 juli 1993 Jan Reystraat 8, 1791 GZ Den Burg Mijn man, onze vader en opa is opgebaard in de Doopsgezinde kerk te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren woensdag 7 juli van 19.00 tot 20.00 uur en na de begrafenis in de zaal bij de Doopsgezinde kerk. De rouwdienst zal worden gehouden op don derdag 8 juli om 14.00 uur in de Hervormde kerk te Den Burg, waarna de begrafenis op het kerkhof aldaar zal plaatsvinden. Van ons is heengegaan mijn lieve trouwe man en onze zorgzame papa Johannes Herman Anton Dubbelt 26-9-1956 t 2-7-1993 Wij verloren onze allergrootste vriend. Gerry Ton Niels Barbara Texel, Klimpstraat 43, 1795 AN De Cocksdorp Gelegenheid tot afscheid nemen woensdag 7 juli van 13.30 tot 14.00 uur in de Hervormde kerk te De Cocksdorp, waarna de begrafenis op de begraafplaats te De Cocksdorp zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het „Eierlandsche Huis". - Jan Dubbelt - Voor Gerrie - Tom - Niels - Barbara veel sterkte. MR, OR en team van O.B.S. „Durperhonk" Wij bedanken iedereen die onze trouwdag, op welke manier dan ook, tot een onvergetelijke dag heeft gemaakt. Het was grandioos. Nico en Corina Uitgeest Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Linda 6 juli 1993 Kees en Jolanda Vlaming zusje van Wendy Noordwester 96, 1791 HG Den Burg. Telefoon 22042. Na maanden lang gewacht, werd ik toch voor een bypass naar het AMC gebracht. De vele kaarten, bloe men en groeten hebben me vaak van m'n stuk gebracht. Een simpel gebaar en een arm om me heen, geeft je het gevoel je bent niet alleen. Langs deze weg wil ik iedereen bedanken die mij en mijn gezin geholpen heeft. Wil de Jong De Cocksdorp ledereen heel hartelijk bedankt voor alle bezoekjes en attenties tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis. Hetty T.k. tafeltennistafel (Kettler). Tel. 18284. Verhuisd: Klaas en Mary van der Meer van 't Horntje naar Molenstraat 54, 1791 DM Den Burg, tel. 15965 Onbekende, die onze dochter heeft thuisgebracht na het ongeluk op de Zaandammer- diek, hartelijk bedankt! Fami lie Timmer T.k.a. AEG Turnamat wasma chine, tel 19366 na 20 00 uur. Do a.s. De Waldhoorn - Den Hoorn vanaf 20.00 u. Stiehl Entertainment drive-in show, tel 11476. Jongens en meisjes swea ters v.a. ƒ45,-. Bévé Jeugd mode, Waalderstraat. Alle spijkerbroeken in de ma ten 92 t/m 176 45,- en 49,- Bévé Jeugdmode, Waal derstraat. Te koop op De Sluftervallei nr. 19: Kip sta-toercaravan (tandemasser). Type 7.60 T.A. de Luxe met voortent en aparte slaapkamer In nieuwstaat. Inl. 02975- 61875. Vrijdag tapt Sjaak bier op het terras van Dennenoord Zaterdag 10 juli a.s. rom- meltjesmarkt in Oosterend. t Is mooi Dennenoord weer Folklore-aanbieding Boxer shorts ƒ25,-. 2 voor ƒ45, (Alleen aan onze kraam in de Waalderstraat). Jojo Mode. Kaartavond? Kan bij Bosch en Zee, tel. 17789. Folklore-aanbieding. Boxer shorts ƒ25,-. Twee voor ƒ45,-. (Alleen aan onze kraam in de Waalderstraat) Jojo Mode. Zaterdag 10 juli a.s. rom meltjesmarkt in Oosterend. 't Is mooi Dennenoord weer. Oilily T-shirts v.a ƒ15,-. Bévé Jeugdmode, Waalderstraat Het staat met zijn voeten in het zoute water. Smaakt als een verrukkelijke zilte hap en een aantal Texelaars durven het niet te proberen, toch is het de moeite waard: de eerste binnendijks geteelde zeekraal van Sint Donatus. Recepten staan op de ver pakking. Te koop bij de diver se verkooppunten Partijtje? Bosch en Zee heeft de ruimte Tel. 17789. Vakantiewoningruil: Aan geb. woonboerd. alles gelijk vloers (aangep). Landelijk gelegen aan de Ov. Vecht bij Gramsbergen 31/7 t/m 14/8. Ruilen met vrijstaand huis of i.d. op Texel Tel, 05246-1949. Volop Sony bij Service Cen ter Texel, radio - tv- video tel 11777. Gevraagd: hulp bij het wis selen van 3 appartementen op vrijdagmorgen. Goede be loning, tel. 17280. Ook de Klapband doet het op Dennenoord. Knikarmschermen, uitval schermen, markiezen, sereens, rolluiken enz. Top kwaliteit, scherpe prijzen. Ina's Zonweringen, tel 14779. Pootgoedtelers! Voor loof- trekken met de Nimos loof- plukker houden wij ons aanbevolen. Tevens te huur: voorraadrooier. Gebr. Lap, tel. 19628/19555. T.k.a. 368 DX 33 MHZ PC. software muis, 4 MB in tern, 284 kb cache, incl. printer, 1950,-. Tel 15973. Zuivere zuivel van Sint Do natus natuurlijk lekker ook een ijskoude zuivel en vruch ten variant. Aan de boerderij te koop. Dinsdagmiddag, donderdag en zaterdag geopend. Vrijdag bakt Ruud vis op het terras van Dennenoord. Met spoed gevraagd: ie mand die 1x per week mijn 2 kamerwoning wil schoon houden. M. Witte, tel. 15309 na 18.00 uur. Folklore-aanbieding: T.- shirts van Jackpot (da mesmaten) normaal ƒ49,- nu ƒ25,- per stuk of 2 voor 45,-. Alleen op onze kraam in de Waalderstraat. Jojo Mode. Zaterdag 10 juli a.s. rom- meltjesmarkt in Oosterend. 25.750 rooie rakkers uit Por tugal overspoelen de Neder landse markt Texelster nieuwe oogst aardappelen te koop bij onze vaste verkoop punten. Stoffenboet elke week iets nieuws. Polar Fleece uni en bewerkt vanaf ƒ18,95 p.m. Te koop: Nieuwe aardappe len Doré. J. Eelman, Haller- weg 19. Te koop Ford Escort XR 3. bj. eind 1981, kleur rood, ve le extra's. In prima staat. Tel. 15621 Zomeravondcursus Atelier De Witte Engel: 8 juli - Rosa theeroos, tel 13644. Alle spijkerbroeken in de ma ten 92 t/m 176, 45,- en 49,-. Bévé Jeugdmode, Waal derstraat. Te koop: donkerbruin Atag fornuis. Tel 14564. 10% korting op tegelwerk uitgevoerd in de maand sep tember. Tegelzetbedrijf Toi- ne, tel. 15379. Zaterdag 10 juli a.s. rom- meltjesmarkt in Oosterend. 't Is mooi Dennenoord weer Oilily T-shirts v.a ƒ15,- Bévé Jeugdmode, Waalderstraat. Café Chantant in De Karse- boom donderdag vanaf 21.00 uur Vrijdagmiddag van 17.00 tot 21.00 uur. We doen dit nu sinds 2 weken en het was leuk. Liliane was er en Niels was er, en Henk en Clemens waren er ook. Wat kunnen die jongens zin gen zeg. Noor was er niet maar Beer wel. Tot ziens, Frans en Lies. App. bun. of car. vrij? Geef het door aan de Last minute line van Reisburo Texel, tel. 14627. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op af spraak. Tel. 15224. Texelse Boerenkaas. Ook voor Faxapparatuur kunt u bij kantoorboekhandel Langeveld en de Rooy terecht. Texeler. Te koop grote stuk ken mooie katoen, prijs ƒ7,50 per kilo 10 m2). Laagwaalderweg 12, Oude schild. Hak en sloopwerk is nu overbodig! Wij brengen uw nieuwe tegels vakkundig over de oude tegels aan. Te gelzetbedrijf Toine, telefoon 15379 b.g.g. 06-52712448.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 3