op verkeerde been nieuw Klif 12-programma Bedrijvig//## F amilieberichten TEXELSE J couRANT Liftinstallatie op de TX 27 do-examens ievaar I* pel gelopen awn uwe TX 68 van Bruinvisschool VERVOLG VAM PAGINA 1 Van de lift voor rolstoelen wordt al druk gebruik gemaakt. iFoto Bert Koning). Sinds twee weken kunnen rolstoel gebruikers dankzij een liftinstallatie aan boord van de garanelenkotter TX 27 komen. Eigenaar Adrie Hutjes nam eerder ook al rolstoelen aan boord, maar dat was niet geheel zonder risico, omdat de rolstoelen over de loopplank moesten. Al enige tijd had Hutjes het idee het aan boord nemen van rolstoelen te verbeteren. Hij is zich bewust van de praktische problemen waarmee rolstoelgebruikers dagelijks worden geconfronteerd mede doordat zijn schoonvader genoodzaakt is om van een rolstoel gebruik te maken. Hutjes kwam in contact met een collega in Wieringen die een lift heeft. Hij heeft zijn eigen idee op papier gezet en aan de Fa. Boom in Oudeschild op dracht gegeven een functionele lift van te maken. Invaliden kunnen met de rolstoel de lift oprijden, waarna deze met een lier aan boord wordt gehesen. Het is nu mogelijk om op een eenvoudige wijze en veilige ma nier ook mensen die slecht ter been zijn aan boord te helpen. Er is aan boord ruimte voor zes rolstoelen, zodat het noodzakelijk is om te bespreken. Ondanks het feit dat er nog geen bekendheid aan was gegeven wordt er toch al druk ge bruik gemaakt van de lift. Om het geheel compleet te maken, heeft Hutjes ook plannen om op korte ter mijn de TX 27 te voorzien van een aangepast toilet. Voor het gebruik van deze voorzieningen worden geen extra kosten berekend. Lydia Blok Hij heeft zijn strijd gestreden de wereld werd steeds kleiner om hem heen hoe hij in stilte heeft geleden weet niemand, hij alleen Met grote droefheid, maar dankbaar dat hij zolang in ons midden mocht zijn, delen wij u mede dat van ons is heengegaan, mijn lieve man, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Gustaaf de Puijsselaar drager van de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zilver in de leeftijd van 76 jaar, na een gelukkig huwelijk van 52 jaar. 8861 XJ Harlingen, 9 juli 1993 Westerstraat 37 F. de Puijsselaar-van Andel M. L. Beuker-de Puijsselaar P. Beuker A. de Puijsselaar G. de Puijsselaar-van der Meij L. de Puijsselaar J. Heimans-de Puijsselaar R. B. Heijmans Oosterend: A. E. Kikkert-de Puijsselaar (Texel) T. Kikkert Klein- en achterkleinkinderen Geen bezoek aan huis. Mijn man is opgebaard in het Uitvaartcentrum „Herlinghe", Kon. Wilhelminastraat 2 te Har lingen. De afscheidsdienst zal worden gehou den op woensdag 14 juli om 13.30 uur in bovengenoemd Uitvaartcentrum, waarna aan sluitend de teraardebestelling zal plaatsheb ben op de Algemene begraafplaats. Gelegenheid de familie te condoleren na de begrafenis. Om dit verlies te kunnen begrijpen zijn wij nog te klein. Maar u lieve opa, Gustaaf de Puijsselaar zult altijd in ons hartje zijn. Uw achterkleinkinderen Jarco en Sharon Harlingen, 9 juli 1993 De last is gedragen, hij rust nu zacht. Onze rots in de branding onze stille kracht. Verdrietig, maar dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, delen wij u mede dat van ons is heengegaan, onze lieve grootvader Gustaaf de Puijsselaar in de leeftijd van 76 jaar. Jacob en Karen Carla en Jan Gustaaf en Mariëtte Albert en Diana Gustaaf Gerlinda en Wouter René en Adraste Roland en Regina Robert en Marcella Simon Harlingen, 9 juli 1993 Na een druk en welbesteed leven is op 79-jarige leeftijd overleden Harry (Han) Kortmann A. A. C. M. Kortmann-Donders Helle en Henk Hans Maarten en Rionne Evan Maarten Jeroen Sabine Hanno en Ingrid Amsterdam, 9 juli 1993 Correspondentie-adres: Postbus 25, 3460 BA Linschoten. De overledene is opgebaard in verpleeghuis Vreugdehof, alwaar geen bezoek. Op woensdag 14 juli om 14.45 uur samen komst in het crematorium Velsen te Driehuis- Westerveld, alwaar om 15.00 uur de crematie plechtigheid zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de ontvangkamer van het crematorium. Wij danken u allen hartelijk voor alle steun, vele reacties en warme belangstelling rond het overlijden van HARM JAN BEREND BROEKEMA Het heeft ons erg goed gedaan. Saar Broekema-Bosman Kinderen en kleinkinderen Texel, juli 1993. pSG 13 JULI 1993 lï« isdag zij" in de Ferreverzaal on- h®Jme belangstelling van ouders •kenden de examens van Judo- Shima afgenomen door Piet en trainer Lou Migo, beiden „stig uit Den Helder. In de pau- ten de en/aren judoka's Sjoerd aaike de Vries een demonstratie (jl9 verschillende spectaculaire wor- lien. enuitslagen: band: Sjoerd Ruarus. Pand: Adriaan van Rijsselberghe, n Julius, Jan van Wijk, Erik-Jan boom, Erik van Wijk, Jaap Wa- Erik Slegh, Patrick van der fons Huisman, Erwin Terpstra, I2 Steenis, Boite Witte, Marijke ace iis. zar» band: Jeffrey Zijm, Kora Sluij- [hai Poleakov, Michael Bernd- j|örn-Dirk Boerhorst. •and met blauwe slip: Jonas jrok, Jeffrey Witte, Jasper Buis, V'l" .rNooy, Pepijn Schermer, Vin- je Graaf. je band met bruine slip: Jasper ichS 14.40 til I5.3! I7.1[ iel houdt zich weer een ooie- Het dier werd zondag nabij 'i jllepaadje door meerdere men- ezien. )i!®ietkon worden vastgesteld of jat om een wilde vogel of om jemplaar dat is ontsnapt uit «evaarsdorp. lil ilstal portefeuille Een 21-jarige sp™ che toeriste ontdekte dat irt, contant geld en enkele isen uit een portefeuille uit tas waren gestolen. Zij was de ligeten na een restaurantbezoek Burg. houden van getallen. Maar we had den meer nodig omdat de bouw iets duurder uitviel, evenals de sloop van dit oude gebouw en andere kleine dingetjes die we wilden realiseren. En het lukte, we kregen meer." De plannen om het voetbalveld in het dorp te gebruiken als plaats voor de nieuwbouw, brachten ontzetting te weeg in Oudeschild. Ria Visser „Vraag me niet wie dat bedacht heeft. Het was een vraag uit de ge meenteraad, maar nader onderzoek leerde dat het een onhaalbare kaart was. Een school hoort een centrale plaats te hebben. Bovendien bleek het op die plek veel te duur omdat de infrastructuur ook helemaal niet geschikt is daar." Tekening De tekening voor het nieuwe gebouw is een ontwerp van Maarten Smit van de afdeling bouw en woningtoe zicht. Hij is nader uitgewerkt door Frans Lugtmeier. „Het was gelijk raak: een ontwerp dat prima in het dorp past", aldus een enthousiaste Ria Visser. Het gebouw is gebaseerd op een grote centrale hal, waar om heen de lokalen zijn gegroepeerd. Al le ruimtes zijn efficiënt en handig ingedeeld. Vrijdag zijn de tekeningen van de nieuwbouw voor iedereen te bezichtigen. De sloop van de oude bruinvisschool begint in augustus. Het streven is de nieuwbouw in oktober te starten. Vandaar dat de verhuisdozen al in de gang van de oude school klaarstaan. „We hebben gelukkig erg veel hulp aangeboden gekregen van ouders en andere vrijwilligers", vertelt Ria Vis ser, die hoopt volgend jaar om deze tijd in een nieuw gebouw te zitten. Nieuw begin Iedereen die afscheid wil nemen van het oude gebouw is vrijdag welkom. Dan worden tevens de laatste oude spulletjes verkocht, die uit het ge bouw zijn opgediept. Ria Visser: „Het wordt niet zo'n groots evenement, want we willen die energie liever stoppen in de opening van het nieu we gebouw volgend jaar. Ik verheug me er nou al op. Een nieuw begin, dat is toch geweldig?" Hierbij willen wij u hartelijk bedanken voor de felicitaties die wij mochten ontvangen op ons 25-jarig huwelijksfeest. Een handdruk, een kaartje, een bloemetje of welke bijdrage dan ook, het was geweldig. Ook namens de kinderen. Arie en Dinie Maat-Eelman Martin en Petra Yolanda, Dia. Texel, juli 1993. 10 juli 1993 Iedereen moet dit even horen, vandaag is onze dochter geboren, en dan moet je ook nog weten, dat zij Amber zal gaan heten. Wij zijn trots en reuze blij want we wilden haar er graag bij. Ruud van der Veen Alja Barends Buytengors 70 1791 WS Den Burg Te koop: bankstel: 2-zits - 2 één-zits (leer). Billijke prijs. Waalderstraat 68, tel. 13155. Te koop: Citroen GSA Break, bj. '82. Tel. 19533. Te koop: Alpenkreuzer Allure, 1988 met o.a. koelkastje, on dertent, fietsenrek, etc. Va- kantieklaar. Tel. 14458. Wij zijn al weer verhuisd van: The Valley Lot 7. Dawn Beach naar: Little Bay Har mony 11, P.O. Box 2501, Ma dam Estate, Sint Maarten (N.A.) Joop, Ria en Sjoerd Groeskamp, Shirley Hoo- genraad. Woonruimte te huur ge vraagd voor permanente be woning. Periode oktober '93-juli '95. Voor familie met 3 kinderen. Telefoon 09- 49532382416, Hoera! Vandaag is opa Marius Witte 65 jaar geworden! Inge, Boite, Souwtje en Job Te koop. Golf CL 1.3, bj. '82 APK tot dec. '93, f1500,-. Tel. 18732. Te koop: witte Opel Ascona 1,9 S, autom, i.z.g.st., bj. '78. Gek. t/m nov. '93, f1250,-. Tel. 19242. T.k. Toercar. de Reu bungalow. Bj., 1980, 5-pers, rondzit, incl. gasfles etc. Vr. pr. f3250,-. Inl. tel. 17289 vr. nr. Keller. Voor de vele blijken van belangstelling, welke ik mocht ontvangen tijdens mijn verblijf in het Gemi ni ziekenhuis en bij mijn thuiskomst, allen harte lijk bedankt. mevr. Tjonk-Schut Jan Reijstraat 4 Den Burg Echtpaar zoekt tijdelijk woonruimte Brieven onder nr 1512 aan bureau Tex. Crt. Trouwerij? Bosch en Zee heeft de ruimte Tel. 17789. Te koop: in goede staat ver kerend wedstrijdbiljart d'Ou- we Ulo. Vraagprijs f2000,-. Inl. tel. 13554 (kantoortijd) of 15091 Nico van Egmond. Schuurruimte te huur ge vraagd omg. De Koog. Tel. 17775. Wij willen iedereen bedanken voor alle belangstelling, bloemen, planten, kado's etc. Hierdoor is 25 juni voor ons een onvergetelijke dag geworden. Het was geweldig! Sijbrand en Alinda van der Vis Sauna? Kan bij Bosch en zee, tel. 17789. Te koop:2 2-persoons slaap banken, in goede staat. f125,-. Tel. 13056. Expositie? Kan bij Bosch en Zee, tel. 17789. diner surprise"-programma van IIewerkers van theater ent Klif 12 is van een verras als die op Texel zelden te zien folessionele recensent zal nu lijnl/jk zijn wijze hoofd schud- 3 «gen, zo kun je een serieuze ming toch niet beginnen. Imgzaam naar je conclusie •rtel eerst wat over de inhoud, vervolgens melding van de en de zwakke punten van het n kom pas dan met je eindoor- Vanreer zijn goedbedoelde raad ml zou zijn voor een criticus •etenties, dan gaf ik hem on- lijk gelijk; met zo'n manier van en word je nooit de welover- beschouwende toneelrecen- ian NRC of Volkskrant. Nu zou echter vriendelijk verzoeken uk eind uit mijn buurt te btij- werd namelijk overdonderd «de mijn verblijf „op" Klif vrij- xid en dat zal de lezer weten wel meteen. 'JMurprise" begon al bij mijn licht binnenkomst, toen feestelijk bste lieden Ioverduidelijk mede- is van Klif 12) mij begroetten de uitroep: „Gelukkig jongens, s neef Joop ook. Wat leuk, wat lebent nog net op tijd." Alsof esten bewijzen dat ze echt blij met mijn komst, werd ik direct dig gekust en mijn rechterarm •Igerukt tijdens het handen- 1en. Mensen van wie vermoed a, Ie over: paim Van n de ipoi :haiP des zijn 00& j kir vijt n Ut jmeit lordl1 "dam is bij scheepswerf Haak zak 68 „De Vertrouwen" van Pie- s van der Vis uit Oosterend apel gelopen. De kotter werd PI door de moeder van de ai, Pietje van der Vis-Eelman. kin Ie kotter van Van der Vis is Kerst al verkocht naar Noord De bemanning werkt momen opstappers op andere kotters Texelse vloot. trouwen is waarschijnlijk de e week van september gereed, root deel was al afgebouwd ter- !1 schip nog op de kant lag. Zo de brug er al op en zat de mo ei in. kon worden dat ze evenmin met een ander doel waren binnengekomen dan onder het eten van een lekkere hap wat vermaakt te worden, deden zich plots voor als verre neven of lang uit het oog verloren vrienden. Met enige aarzeling wendde ik voor erg blij te zijn ze weer te zien. Toen ik rondkeek, zag ik gelukkig ook an dere bezoekers wat onwennig reage ren. „Wat moet dit worden?", leek veler gedachte. We zouden het spoedig weten. Ooit had ik wel eens een film bekeken door een bril die een driedimensio naal effect oproept. Dat was leuk, je had het idee deel uit te maken van een filmische werkelijkheid, maar weer buitenstaand besefte je snel dat er eigenlijk niets was gebeurd. Je po sitie van toeschouwer had nooit ter discussie gestaan. Tijdens het avond je Klif was dat anders. Ik zal de loop van het verhaal niet verraden, maar mensen die niets anders willen dan languit onderuit zitten, zouden zich beter nog maar eens bedenken wan neer ze van plan zijn te boeken. Voor je het weet sta je namelijk op het podium, maak je deel uit van een uit gelaten polonaise of moet je zelf het eten uit de keuken halen, omdat de bediening volgens het verhaal niet op je komst gerekend had. Bovendien loopt er een jolige „oom" rond die te pas en te onpas voorleest uit het groot moppenboek, zeurt „tante" je gek over haar maagoperatie die ze zonder de steun van oom heeft moe ten ondergaan en die haar belet lek ker mee te eten en wordt weer een ander langzaam dronken omdat hij niet van de whiskey kan afblijven. Ondertussen laaien onverwachte ru zies op en worden vredes weer gete kend, maar telkens wordt het publiek gedwongen partij te kiezen. Gelukkig is er een happy einde. Het publiek was enthousiast tijdens de eerste uitvoering vrijdag. Nadat sommige toeschouwers zich eerst nog hadden afgevraagd of ze wel bij het juiste evenement waren beland („Ik denk niet dat we hier goed zit ten, we hebben gereserveerd voor het cabaret", verklaarde iemand wan hopig), acteerde iedereen al snel of de acteurs inderdaad familieleden waren of op z'n minst goede beken den. Zo werd de avond inderdaad de Corn Omdat de bouw enige maanden in beslag neemt, moeten de schoolkin deren tijdelijk elders worden onderge bracht. Dat gebeurt op drie lokaties: in de oude kleuterschool, in de bak kerij van Dros en in de sportschool. Ria Visser is blij met deze oplossing. „Een basisschool moet je niet voor langere tijd uit elkaar halen, dan gaat het verband verloren. Aanvankelijk was het plan dat we met de halve school naar de Landbouwschool in Den Burg moesten. Dat is onderwijs kundig en organisatorisch absoluut onzin." De peuters verhuizen tijdelijk naar dorpshuis 't Skiltje. Meer geld Tijdens de ontwikkeling van het bouwplan bleek de financiële toezeg ging van het rijk niet voldoende. „Ik geloof dat we 1,2 miljoen toegezegd hadden gekregen, maar pin me niet vast want ik ben een stèr in het ont- familiebijeenkomst die de program mamakers van te voren hadden be dacht. Ook zonder al te veel chauvinisme mag worden geconsta teerd dat de medewerkers van Klif 12 er opnieuw in geslaagd zijn een on derhoudend en verrassend program ma ten tonele te brengen. Het „diner surprise-"programma is nog te zien op 23 juli en 6 en 20 augustus. De kosten bedragen f75,- „all-in", inclusief voorstelling, eten en drinken. Joop Rommets De docenten in de startblokken voor de verhuizing. I Oiljttl De TX 68. net ven stapel gelopen.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 3