jndenclub mogelijk ch naar Den Burg '<n 3( 1( 1 5 1 4 Vakantieman nu boos op Marleen Witte Majoor" zwaait af in stampvolle kerk II f Texels Sport slrenners eisen hek bij baan Foto ontbrak TEXELSE 7 COURANT rvereniging Texel met seniorengroep Geen speeltuintje aan de Schoorwal „Niks gemerkt" Robert Bakker snel in Hoornder crossloop „Westerslag" houdt catamaranwedstrijden Willem en Jopie Bakker beste bij ringsteken Ronde van Zuidema gezellig fietsfeest .in! weet (eet 'Pmi 3 AUGUSTUS 1993 iclub Texel wil alsnog genoe gen met een oefenterrein bij van Texelse Boys. Wèl club hiervoor een aantal irden, die betrekking hebben nrichting, verlichting, veilig- toegankelijkheid. Een brief ze inhoud is onderweg naar jeente. Een andere gebruiker sportcomplex. Wielervereni- xe|, wacht in spanning af. ib heeft b en w in een be- hrift laten weten de komst honden slechts te accepteren en afrastering wordt gemaakt het trainingsveld en de wie- het enige beschikbare terrein, hebben weinig keus", ver- oorzitter Antoon Goes de stap hondenclub. Wel wil de club euwe situatie over dezelfde nngen beschikken als op het veld aan de Rozendijk. Ook club ruimte nodig om de op te bergen. De verlichting de Dennen naar Den Burg meegenomen. ikend moeten de dierenvrien- terrein ontruimen na een uit ban de Raad van State, die waar van de Werkgroep Land- org Texel honoreerde. Samen gemeente, die de hondenclub »chte toestemming had gege- aan de rand van het bos te keek de club de afgelopen i uit naar een nieuw terrein, als de noodcamping en het ge autowrakkenterrein vielen door het braak liggende trai- agd. Sander van Heerwaar- Appie Pinkse zijn aan de Sla- ichool te Broek op Langedijk voor het vakdiploma slage slagers zijn opgeleid in de van Aad van Heerwaarden lurq. ;rijder. Op de Bosrandweg is jarige automobilist uit Mij aangehouden voor drankcon- blies 285 ug/l, terwijl maar iximaal is toegestaan. Een verbaal volgde, dig. Drie vakantievierende liepen bierdrinkend herrie te in op de Ruyslaan. Omdat ze [flesjes kapot gooiden op tierden ze door de politie be legens openbare dron- P dingen. Op de Ruigendijk en tlaan zijn verschillende ver den vernield. De gemeente schade hersteld. in tent. Een onzachte lan- een vlieger veroorzaakte ten in een tent op camping and. De vliegenier koos het lebbers die zich niet meer in Iverband met elkaar willen laar die toch bij de sport be- iwamen tot dusver moeilijk trekken. Voor hen heeft eniging Texel de „Senioren- ihet leven geroepen. Elke igavond stapt deze groep op voor een rit over Texel. ion# jers 10UÖ!' (vereniging Texel heeft het Maar z'n 20-jarig bestaan Het omvangrijke leden- telt veel wielerliefhebbers die wel blijft boeien, maar die op de fiets stappen. Het so- tact, dat een aktief lidmaat- et zich meebrengt, ervaren een gemis. De senioren hen volgens de oprichters op •schreven. Iedere donderdag 19.00 uur om gezamenlijk al kilometers te trappen. 'name aan deze groep geldt "ium leeftijd van 40 jaar "es 35). Doelstelling is dat engroep voor ieder aantrek- e*zijn. Eerlijkheidshalve stelt hereniging wel dat fietserva- selijk is. Bij voldoende be- n9 wil de groep ook tochten «tewal of in het weekend 'en. Het is niet nodig lid te (an de wielervereniging. aantal malen een avond Iden kan men eerst rustig de [boom kijken. Geinteres- ™nnen zich donderdagavond "or melden bij de wieler- Jen Burg. Het dragen van wordt streng aanbevo- '"formatie bij Dirk Vinke, ningsveld aan de Haffelderweg als enige overbleef. Gevaarlijk Zowel de hondenclub als de wielerve reniging protesteerden hiertegen, om dat deze combinatie in beider ogen ongewenst is. „Gevaarlijk zelfs", zegt bestuurslid Dirk Vinke van de wieler vereniging WVT. Als actief hardfiet- ser weet hij dat elke wielrenner een broertje dood heeft aan de weg oprennende honden. De WVT wil een onveilige situatie voorkomen met goede maatregelen. „Afscherming met hekken is wat onze club betreft waarschijnlijk goed genoeg", aldus Vinke. Geruchten dat de WVT heeft gedreigd geen baanhuur meer te zul len betalen als de hondenclub zonder extra maatregelen wordt toegelaten, rangschikt Vinke onder de noemer „wilde verhalen". Toch zit er wel een kern van waarheid in, want zegt Vin ke: „Als we vanwege de onveiligheid mensen op diverse hoeken van de baan moeten neerzetten tijdens trai ningen en wedstrijden, waar hebben Op terreintjes aan de Stolpweg (Den Hoorn), de Plevierstraat (De Koog) en in het Ankerpark (Oudeschild) zullen speeltoestellen worden geplaatst en/of vervangen. B en w hebben hier in toegestemd, maar de raadscom missie welzijn moet zich er nog over uitspreken. Een veldje aan de Schoor wal komt volgens het college niet in aanmerking als speeltuin. Onlangs werd tijdens het protest van buurt kinderen tegen de mogelijke verdwij ning van een grasveld in de wijk Noordwest, door een moeder gezegd dat voor de Schoorwal een aanvraag was ingediend. Op het gemeentehuis werd dit nagetrokken, maar het bleek niet zo te zijn. Toch bogen b en w zich over het Schoorwal-voorstel, maar uiteindelijk vonden ze dat in de wijk al genoeg speelruimte aanwezig is. Bovendien was het budget voor dit jaar op. Verzoeken voor het opk nappen van de speeltuintjes het Thijsseweitjq (Den Burg), aan de De Winstraat (Oudeschild) en bij de Strijbosschool (Eierland) moesten naar volgend jaar worden doorge schoven. we dan nog de wielerbaan voor. Dan kunnen we net zo goed terugkeren naar Zuidhaffel, waar we vroeger op de weg fietsten." Meer knelpunten Overigens is de afrastering bij het hondenveldje maar één knelpunt. An dere linke stukken voor de wielren ners zijn de hoek bij het C-veld, waar geen bomen staan tussen wielerbaan en voetbalvelden, en de passage van het Piet Witte-voetpad. Vinke: „Het gaat zelfs zo ver dat schaatstrainer Henk Gemser, die regelmatig op Texel traint met de dameskernploeg, liever op de openbare weg gaat skeeleren dan op de wielerbaan." De WVT heeft de bezwaren samen met de werkgroep Sportpark Zuid op een rijt je gezet in een rapport, dat aan de gemeente is toegezonden. Het bestuur is van plan de kwestie van het hondenveldje via een brief ook bij de gemeenteraad aan te kaarten. Een woordvoerder van de gemeente lijke afdeling welzijn zei nog met op de hoogte te zijn van de brief van de hondenclub. De eventuele inrichting van het oefenveld zal waarschijnlijk door de gemeenteraad moeten wor den goedgekeurd, wegens de kosten die daaraan verbonden zijn. Medewerkers van ,,De Vakantieman" vinden dat Marleen Witte uit Den Burg dit RTL 4-programma ten on rechte in een kwaad daglicht heeft gesteld. De Texelse beweert dat zij de eerlijke vindster is van de ,,vakan- tiemand", die woensdag 21 juli in de buurt van De Koog was verstopt. Producer Hans Antonio zegt echter dat hij zelf heeft gezien dat zij de mand op aanwijzingen van met na me haar vader heeft ontdekt. Marleen Witte was daags na de uit zending naar de Texelse Courant gestapt om haar ongenoegen te spui en. De programmamakers zitten nu in hun maag met deze negatieve publi citeit. Voorlichter Martin Anders van John de Mol Producties: „Temeer om dat De Vakantieman kritisch wordt gevolgd door de roddelbladen. Dit is natuurlijk koren op hun molen." De Texelse heeft echter ook een brief naar RTL 4 geschreven. Producent Leo Jansen van het RTL 4-programma „De Vakantieman" heeft haar beloofd om half augustus, na zijn vakantie, te reageren op de aantijgingen. Van producer Antonio hoeft Marleen geen steun te ver wachten. Die is ervan overtuigd dat het meisje in de goede richting werd gedirigeerd. Vader Hank Witte, die de mand al vóór de uitzending wist op te sporen, zou de boosdoener zijn. Antonio; „Hij moest de mand terug zetten, omdat hij zei dat hij met zelf voor de bijbehorende vakantiereis in aanmerking wilde komen, maar dat hij voor zijn dochter aan het zoeken was. Vervolgens haalde hij twee dochters. Door middel van hoofdbe wegingen probeerde hij een van de meisjes in de richting van mand te sturen. Toen dat lukte, heb ik inge grepen. Zij reageerde wel quasi- verontwaardigd, maar ze wist gerust wel beter. De jongen die als tweede bij de mand was aangekomen, heb ik toen de eer gegeven." Schoonmaker Verhalen dat het naar voren schuiven van deze jongen, Robert van Dongen uit Oldenzaal, doorgestoken kaart was, wijst Antonio van de hand. Er leek een luchtje aan te kleven, omdat op de weg. Een grote kei in de Dorpsstraat heeft zater- it een taxi uitgeschakeld. De ur reed er overheen, waardoor ir lek raakte. De wagen moest weggesleept. Jullie zullen me nog wel zien. Ik ben net als Heintje Davids", verge leek ze zich met de artiest die voor de oorlog herhaaldelijk zijn come back maakte. Gehuld in het eenvou dige uniform van de heilssoldate, compleet met het overbekende hoedje, rondde Majoor Bosshardt za terdag in een overvolle NH-kerk in Den Burg haar afscheidstoernee af. ,,De Majoor" - die eigenlijk de rang van luitenant-kolonel bekleedt - blijft het Leger des Heils echter trouw en ook de verkondiging van het evange lie zal ze niet stopzetten. Met het oog op haar leeftijd - ze is dit voor jaar 80 jaar oud geworden - zal al leen haar werkprogramma worden aangepast. Het was de avond van mevrouw Bosshardt, maar onder leiding van ds. Sipke van der Land werd een com pleet en soepel lopend programma afwerkt. Nadat al ruim voor het be gin alle beschikbare zitplaatsen in de kerk bezet waren en van alle kanten extra stoelen waren aangesleept, mochten de toeschouwers in een sa menzang het evenement openen. Daarna was de beurt aan de met de majoor bevriende zangeres Reinata Heemskerk. Met een duidelijk ver staanbare stem, die zich bewoog tus sen heel zacht en schallend hard en waarbij vrijwel elke noot vergezeld ging van een overmatig vibrato, wist zij na een wat aarzelend begin met een drietal opwekkingsliederen de stemming er goed in te krijgen. Nel Benschop, eveneens geen onbekende van Bosshardt, declameerde vervol gens enkele gedichten, steeds voor zien van een toepasselijke inleiding. Evenwichtig Onder leiding van dirigent Martien de Visser voerde het Texels Christelijk Mannenkoor daarna een drietal be kende liederen uit. Aangezien alle partijen in het koor zeer evenwichtig zijn bezet, kon er een prachtige, ho mogene koorklank ontstaan, die geen enkele belemmering ondervond van het massaal-aanwezige publiek. Het optreden maakte grote indruk. De diepe bassen vormden het funda ment van een welluidende meerstem migheid, die eindigde bij de eerste tenoren, het visitekaartje van het koor. Toen brak het moment aan waarvoor het publiek eigenlijk was gekomen. Van der Land kondigde de Majoor aan met de woorden: „Het bijzondere van deze vrouw is dat ze gewoon is, het ongewone aan deze vrouw is dat ze bijzonder is." Nadat ze eerst haar groeten had overbracht aan allen die meeluister den via de radio en de kerktelefoon weidde mevrouw Bosshardt uit over de blijde boodschap. Kenmerkend was daarbij een anekdote over de man die ze redde uit een Amster damse gracht, vlak bij haar huis. De drenkeling had haar aandacht getrok ken, toen hij luidkeels „God help mij, God help mij" had geroepen. Nadat de Majoor zich over deman ontferm de bleek hij (helaas) ongelovig: zijn roep om hemelse hulp was alleen geuit in pure doodsnood. Hij had zich vermaakt met een prostituée, ver zuimd voor haar diensten te betalen, en was vervolgens door een soute neur het water ingegooid. „Maar waarom betaalde u dan ook met ge woon?", was de vraag van de Majoor aan de man geweest. De kerk scha terde het uit. „U kunt beter niet naar een prostituée gaan, want het is on echte, betaalde liefde, maar als u gaat, moet u betalen ook." Het hoeft geen betoog dat de man via de goe de handen van het Leger weer op het rechte pad is terecht gekomen. Albanië Aan het slot van het betoog kondig de de Majoor de collecte aan met een nieuw gezegde: „Je hebt niets aan je geld wanneer je het niet uit geeft." Haar oproep resulteerde in een opbrengst van ƒ2036,-. Samen met de gelden die vrij kwamen na verkoop van in de pauze gesigneerde boeken en cd's genoeg om een aar dig hoeveelheid bijbels naar Albanië te sturen, één van de doelen van de interkerkelijke stichting „Zending zon der grenzen". Na de pauze waren er opnieuw op tredens van de begeleidende ar tiesten. Vooral het optreden van het Mannenkoor was van hoog niveau. Wel moet worden vastgesteld dat het onbegrijpelijk is dat voor de begelei ding gebruik wordt gemaakt van een armzalig en nietszeggend elektronen klavier. Bij koorzang van zo'n puur natuurlijke klank hoort een goed geïntoneerd pijporgel. Bij de begelei ding van de massale samenzang werd wél gebruik gemaakt van het prachtige kerkorgel, waardoor het aandeel van Piet Krayma fraai tot zijn recht kon komen. De nestor van de Texelse organisten liet horen dat hij zich nog zeer muzikaal en attent van zijn taak kwijt. Aan het slot van de avond werd met goed resultaat nog een twee stemmig canon gezongen door alle aanwezigen. Nadat alle medewerkers in de bloemen waren gezet, werd besloten met het zingen van het lied „Dankt, dankt nu allen God." Frans Visser Het is voorbij. Majoor Bosshardt wordt gecomplimenteerd met haar geestelijke, maar geestige afscheidsspeech. Links van de Majoor ds. Sipke van der Land en dichteres Nel Benschop, rechts zangeres Reinata Heemskerk. Foto Joop Rommetsi de jongen als vakantiekracht wc's schoonmaakt op camping Ko- gerstrand terwijl het thema van het programma die avond toiletgebouwen op campings was.... Antonio: „Echt, het was puur toeval. Ik kende die jongen helemaal niet. Een beetje in de war vertelde hij me op dat mo ment zelfs dat hij op een camping stond. Pas later bleek dat hij als schoonmaker werkte." P.r.-man Anders vult aan: „We willen het zo eerlijk mogelijk spelen. Als we er een potje van maken, kan dat slecht uitwerken voor het program ma. Daarom zijn we er ook zo fel op. Bovendien gaat het niet om peanuts, er was wel een reis naar Indonesië in het geding." Woord tegen woord Een zonnige trip die Marleen Witte dus is misgelopen. Haar versie staat lijnrecht tegenover Antonio's verhaal. „Het is zijn woord tegen het mijne. Ik ben niet door mijn vader gehaald, maar door een vrouw uit De Koog die zei dat ik in het bos moest gaan zoeken. Op het moment dat ik de mand vond, was mijn vader weg om mijn zus Maria te halen. Blijkbaar dachten de mensen van RTL dat ik Maria was.... Er werd trouwens hele maal niet gezegd dat ik gediskwalifi ceerd was wegens mijn vader. Eerst zeiden ze dat het was omdat ik op de camping werkte. En toen gaven ze de mand aan een jongen die er wèl werkte.... Ook zeiden ze dat ik was ingeseind door mijn moeder, dat was dus die vrouw uit De Koog." En hoe zat het nou met die seintjes van pa? „Tja, hij schijnt wel wat ge probeerd te hebben -dat vertelde hij me na afloop tenminste-, maar ik ben gewoon gaan zoeken. Ik ben er echt toevallig tegenaan gelopen. Zelfs toen had ik het nog niet door, omdat de mand in zwart plastic was ver pakt terwijl ik een echte mand ver wachtte." Een 23-jarige man uit Leeuwarden reed dinsdag op de parkeerplaats Vo gelenzang met zijn auto tegen een lantaarnpaal en reed vervolgens ver der. De lantaarnpaal overleefde deze aanrijding niet. Een getuige bracht de politie van het voorval op de hoogte, zodat de man alsnog kon worden aangehouden. Deze verklaarde niets te hebben gemerkt. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Vrijdag verschenen in Den Hoorn 107 deelnemers aan de start van de der de crossloop van deze zomer. Opval lend waren de prestaties van de Duitse Nicole Weber op de 4 km voor vrouwen (16.53 minuten), maar nog meer die van de 12-jarige Robert Bakker uit De Koog, die met een tijd van 15.55 de beste prestatie van de afgelopen twee jaar neerzette. Dat hij kon hardlopen, bewees hij overigens ook al bij andere gelegenheden. In de klassementen ligt de strijd nog open, al worden Robert Bakker en Marcel Boertien (mannen, 4 km) waarschijn lijk niet meer gepasseerd. De komen de drie crosslopen kan de aanval nog worden geopend. Vrijdag wordt weer om 19.30 uur gestart vanaf het ZDH- terrein aan de Witteweg. Uitlagen: 8 km. mannen. 1 Remko Nagtegaal 29.26; 2. Henk Kaiser 29 38; 3, Henk Dijkstra 31.03, 8 km, vrouwen. 1. Corina Otte 37.52; 2. Hilde- gard Willwacher 38.23; 3. Gea Leenstra 39.31; 8 km, veteranen: 1 Toon Moelands 30.18; 2. Nico Vergouw 31 34, 3. Hans Kersten 32.22; 4 km, mannen: 1 Marcel Boertien, 13.32; 2 Bernd Adam 15.01; 3 Coen Schoonheden 15.07; vrouwen: 1. Nicole Weber 16.53, 2. Carla Roeper 21.11; 3 Esther Hart 21.17; 4 km. Jeugd t/m 14 jaar: 1. Robert Bakker 15.55, 2. Arjan Feenstra 16.50, 3. Froukje Kersten 18 45, 1 km, miniloop t/m 10 jaar: 1. Steffen Willwacher 3.06; 2. Hanneke Tenback 3.13, 3 Arne Meuleman 3.13 Bijgaande foto toont de brand weer in actie bij het taxibusje, dat donderdagavond als gevolg van brand onherstelbaar werd be schadigd. Rechts eigenaar Henk Grootjen. Door een misverstand werd in de krant van vrijdag all- leen het onderschrift van de foto afgedrukt en dus met de foto zelf. Bij deze drukken wij de plaat alsnog af. Vandaag wordt door een expert van de verzeke ring een onderzoek ingesteld. Mogelijk brengt dat de oorzaak van de brand aan het licht. IFoto Harry de GraafI Catamaranzeilers en surfers doen er verstandig aan het weekend van 14 en 15 augustus vrij te houden. Op zaterdag is namelijk de jaarlijkse bar becue van kustzeilvereniging Westerslag. Het eetfestijn wordt dit maal georganiseerd door Ruud Ha mer, Walter Brommersma en Henk van Wijk. De kosten bedragen ƒ10,- per persoon voor de barbecue, inclu sief twee consumpties. Zondag zijn er open profzeil- en surfwedstrijden. Henk Prins is wedstrijdleider voor de catamarans en Wieb van den Berg voor de surfers. De surfwedstrijd telt mee voor het Texels kampioenschap. Om 10.30 uur is de briefing voor de eerste manche voor zowel surfers als zeilers. Een kwartier later vindt de start plaats. Het inschrijfgeld is voor 2-mansboten ƒ15,-, voor eenmansbo- ten en surfers ƒ10,- (inclusief koffie, thee en een heerlijke lunch). Onge veer vijf uur 's middags is de prijsui treiking. Willem en Jopie Bakker zijn winnaar geworden van de ringsteekwedstrijd die donderdagavond in Den Hoorn is gehouden. De organiserende ringsteekcommissie van menvereni ging „Tussen Wad en Duin" had het paardenevenement wegens slecht weer bijna afgeblazen. Toen het weer 's avonds opklaarde trok de wedstrijd niettemin grote belangstelling. Ais tweede eindigde Dirk en Sandra Wit te, de derde prijs was voor Aad Stig- gelbout en Tineke Spigt. Wegens hun trouwe en enthousiaste inzet ging de extra prijs naar de dames Joke Bou thoorn en Jos Waterman. Totaal de den zestien aanspanningen mee. Aan kop in de Texelse ringsteekcompetitie gaat Dick Smit, gevolgd dor Willie Zijm. De jaarlijkse Ronde van Zuidema heeft zaterdagavond in De Cocksdorp 93 deelnemers getrokken. De ronde is geen echte wielerkoers meer, maar is als fietsfestijn voor jong en oud nog steeds populair. Sommige deel nemers verschenen in vreemde crea ties aan de start. Voor hen had de jury originaliteitsprijzen in petto. Uitslagen Meisjes t/m 7 jaar: 1 Eva Laan; 2. Merel v,d. Linde; 3. Lianne Hooyschuur; originaliteit: Jonna Zijm. (10 deelnemers) Jongens t/m 7 jaar: 1. Thomas Haas; 2 Jonathan Piel; 3. Hans Duin; orig.pr. Hans Duin (16 deelne mers) Meisjes 8 t/m 12 met versnelling: 1 In- grid Laan (1 deelnemer). Meisjes 8 t/m 12 zonder: 1. Frouwkje Kersten; 2 Michaelle Hóhn; 3. Afra Meier; orig.pr. Sabrina Veldman (9 deelnemers). Jongens 8 t/m 12 met; 1. Ro gier Nelan; 2. Ton Dubbelt: 3. Gideon Breider (6 deelnemers). Jongens 8 t/m 12 zonder 1. Erwin Goënga; 2. Dennis Laan; 3. Herman Laan (21 deelnemers) Dames: 1. Carla Eilan der; 2. Angelique Veldman; 3. Hetty Veldman; orig.pr. Brandweer Heren met: 1 Martin Laan; 2. Wies Scheper; 3 Jan van Tol (13 deelne mers) Heren zonder; 1. Dirk van Zuidam; 2. Leen den Braven; 3. Chris Meier; orig.pr. Ro bert Lakeman (8 deelnemers)

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7