Weekend Jong talent zingt de sterren van de hemel Artiesten in De Koog tijdens Horizontoer Topdrukte Vara's Kindersongfestival 5 Agenda VOOR HET TEXELSE J? COURANT Elegant hoogtepunt zomeravondconcert Foto's Oosterend Present ter inzage Concert voor piano en hoorn I van 14 en 15 augustus 1993 Kerkdiensten zondag 15 augustus VRIJDAG 13 AUGUS- Vrijdag 13 augustus In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Jungle Book", om 16.00 en 19.00 uur „Drie Ninja's" en om 21.15 uur „Cliffhanger". Wielervereniging Texel houdt een koppeltijdrit over 32 km. Start bij de PEN-centrale. Jeugd 18.15 uur; senioren 19.00 uur. In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn treedt cabaretier Vin cent Bijio op, aanvang 21.00 uur. Entree f12,50. Zaterdag 14 augustus Programma Cinema Texel: zie on der vrijdag. Om 12.00 uur houdt Texel Aktief op het terrein bij de Turkse Tent in De Koog een groot recreatie- toernooi. Zondag 15 augustus Vanaf 10.30 uur worden bij het Westerslag surf- en catamaran wedstrijden gehouden. Ook deel name van profs. Prijsuitreiking rond 17.00 uur. Programma Cinema Texel: zie on der vrijdag. Maandag 16 augustus Programma Cinema Texel: zie on- der vrijdag. Vr. 13 Za. 14 Vanaf 16.00 uur is in De Koog Zo. 15 de Horizontoer: artiesten zijn ac Di. 16 tief op diverse locaties in en bui Wo. 17 ten het dorp. Zie bericht elders in Do. 18 deze krant. Vr. 13 De raadscommissie voor alge meen en organisatorisch beleid heeft om 19.30 uur een openba re vergadering in het raadhuis. Onder andere wordt gesproj over automatisering in het Q huis en rechtspositieregeling] de brandweer. In de Hervormde kerk van dJ Koog wordt een dia-serie Texel vertoond, aanvang 2oiT uur. Dinsdag 17 augustus Programma Cinema Texel: t«| der vrijdag. Om 19.00 uur begint op ds J nisbaan aan de Beijenkorfvyj Oosterend een racketavond.i| schrijving vanaf 18.45. KostT f2,50. Wielervereniging Texel houdt bizl sprintwedstrijden op het pauBstu bij Den Burg. Start jeugd 1 uur; senioren 19.00 uur. De raadscommissie voor we-| zijnsbeleid heeft om 19.30i een openbare vergadering ml raadhuis. Onder andere worj| gesproken over de jaarrekern van De Bolder, een kunst», voor De Waal, een voorberêl dingscrediet voor het dorpsl van De Koog en het projekt Print/Comenius. Voor de overige evenementi| verwijzen wij naar de Vakin krant Texel. Hoogwater Oudeschj 02.45 en 15.il 04.46 en 17.J 06.34 en 191 07.44 en 20.1 08.56 en 21.1 09.40 en 22.1 10.24 en 23 J Aan het strand is het ongeveer et_ eerder hoog water De zon komt liB&an augustus op om 6.22 u. en gaatpf om 21.03 u. 10 augustus laatste if tier; 11 augustus doodtij. Op het oudste orgel van Texel, in de RK-kerk in De Cocksdorp, opende Henk Gijzen het zesde zomeravond- concert. Hij gaf samen met blokflui- tiste Helma van oer Hoek een gevarieerd en geslaagd optreden. Het orgel werd gebouwd In hef mid den van de 78e eeuw door de Leidse orgelmaker Pieter van Assendelft. Het instrument verhuisde in 1893 van Obdam naar De Cocksdorp. De toenmalige pastoor moet wel vee! kennis van zaken hebben gehad toen hij dit orgel kocht, want het is zeer waardevol en vertegenwoordigt een belangrijk element in de rijke geschie denis van de Hollandse orgelbouw. Het programma werd geopend met een Canzona van de Italiaanse com ponist Riccio. De verschillende onder delen van dit werk gaan zonder onderbreking in elkaar over, zodat door het afwisselende en vaak zeer gecompliceerde ritme een prachtig Enigmatic Eve is zowel 's middags als 's avonds te bewonderen in De Koog. het gevoelige levenslied. Om 23.30 uur besluiten de Enge Buren de show in Het Galjoen. Tennis. Tennisclub Oosterend houdt dinsdagavond een racketavond op het speelveld aan de Bijenkorfweg. Aan vang 19.00, inschrijving een kwartier voor aanvang. Kosten f 2,50,- De door verschillende redacteu ren van de Texelse Courant ge maakte foto's van Oosterend Present zijn tot volgende week vrijdag te verkrijgen voor een aantrekkelijke prijs. Het gaat hier bij niet alleen om foto's die in de krant zijn verschenen, maar om alle foto's, zo'n 850 in totaal. Ze liggen ter inzage bij de balie van Langeveld en De Rooij en kosten f6,- per stuk. Na 20 augustus geldt de normale prijs van 710,- per exemplaar. geheel ontstaat. Doordat de niet helemaal op temperatui moest aanvankelijk vrij gek worden geblazen om op geli te met het orgel te komen, werd er stijlvol en zeer mud gespeeld. Organist Gijzen vervolgde lte| gramma met een reeks vpfji het koraal ,,Ach, was soil icÉ machen" van J. S. Bach. Del duurde wat lang en het bl( Bach toch nét een maatje tel voor dit kleine orgel. Vervolgens klonk een sonatel lemann voor fluit en orgel. aantrekkelijke muziek demi de soliste duidelijk haar tec er werd écht muziek gemai Na een fuga van Johann die helder en goed geartiaih gespeeld, kwam Helma vA. naar beneden om vóór in tweetal variatie-series te sj de blinde fluitist Jacob van in de 17de eeuw op het Ji in Utrecht de voorbijgangers maakte met zijn variaties op melodietjes. De fluit klonk vrije ruimte veel beter en dn\ dan op het orgelbalkon, het voor de luisteraars pret neer de concertgevers te zé De twee variatiereeksen zikaal en met perfecte ader sing gespeeld. De melodie! kunstig verborgen zitten in heid van tussennootjes, Ic versieringen, waren steeds te horen. Hierna speelde Henk Gijzelt nate voor orgel van de Nt componist C. F. Hurlebuschi het midden van de 18de nist is geweest in de Oude Amsterdam. In de serie kc werd het orgel met registet ties prachtig gedemonstreeii\ elegante muziek, die ontsti tijd dat het orgel werd get kwam hier uitstekend tot en vormde een hoogtepunt programma. Tot slot werd een bekende van Handel voor alt-blokflut gespeeld. Ook dit is muzieb aanspreekt en de luisteraars1 reert. Opvallend was het Ir van het eerste larghetto er 1 stekende samenspel van musici. p Rachel Barnard en Joeri del ven dinsdag vanaf 20.15 utf| Doopsgezinde Kerk in Den^ concert voor piano en hoofl| programma staan werken v thoven, Dubas, Slavicky en'l fjdag luis 1 K \stri tné dai bez kaa jis e ist. L. c van )urgi 'taris •ellen Prijsvraag. Victor Zuijdw Oosterend is winnaar gewöj de Speurpuzzel van de Buu^ van Ria Trap. De trekking richt door Cor Ellen, r< zoeker van de zaak. Victor fruitmand. Wrv\ e stof - lere I 1444 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. dhr. M. D. Kuiper De Waal: 11.00 u. dhr. M. D. Kuiper. De Koog: 9.30 u dhr. J. Jaspers (Leger des Heils) uit Enschede; 11.00 u. dhr. J. Jaspers; 19.30 u. Internationale oecume nische zomeravonddienst in RK-kerk. Pf Axel Hermann uit Duisburg; pastoor P. A. Loos uit Julianadorp; leden van het bis dom Essen mmv. fanfaregroep DEK uit Den Hoorn, Marius Trap (tenor) en Hans de Goede en Heinrich Reichardt (orgel). Den Hoorn: 9.30 u. mw. C. Vlaming uit Diemen. Oosterend: 9.30 u. ds. H. Weggemans uit Harderwijk. Oudeschild: 11.00 u. ds. H. Weggemans uit Harderwijk. De Cocksdorp: 11.00 u. mw. C. Vlaming uit Diemen; 19.30 u. zangdienst mmv. mw, C. Kooiker, J. Wieten (orgel) en de ko- pergroep van dhr. J. Wieten. Deutsche Evangelische Gottesdienst: 12.30 u. in Ev. Kirche in De Koog. Pf. Dr. Axel Hermann aus Duisburg. Hollën- disch/Deutscher Gottesdienst: 19.30 u. in der RK-Kirche in De Koog. Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u drs. H. Hoekstra uit Emmen; 19.00 u drs. H. Hoekstra uit Emmen; uitzending via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 u. drs. J. J. N. Wil mink; 19.30 u zangdienst olv. K. Timmer. GEREFORMEERDE GEMEENTE in NH kerk, Kerkstraat te Oosterend. 11.15 en 16.30 u. dienst. wo. 18 augustus: 19.00 u. ds. L Blok. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 u. ds. J.R. Visser uit Heemse; 16.30 u. ds. J. R. Visser uit Heemsa DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 u. ds. M. Mastenmaker uit Den Helder. BAPTISTENGEMEENTE 10.00 u. ds. J. Visser, gezinsdienst; 19.00 u. ds. J. Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: za. 19.30 u dameskoor; uit zending via De Lichtboei, zo. 10.45 u. herenkoor; crèche. Oudeschild: zo. 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Geen activiteiten ivm. congres. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, tel. 12039. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.30 en 10.30 uur. Spreekuur op zaterdag en zondag van 11.30-12.00 uur en van 16.00-16.30 uur, zonder afspraak. Dokter H. van Dijk, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 18234. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur op zaterdag en zon dag om 18.00 uur precies. Witte Kruis- laan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 12323. Gezinsverzorging: Spreekuur na het weekend maandag 08.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Nuttige adressen: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. 'Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. 'Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen tel. 12527. Kruisvereniging Texel: voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 02230-27166, Bel voor spreekuur, jeugdgezondheidszorg en ver pleegkundige thuiszorg: 13241. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 19413 (De Nieuwe Skuul). 'Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood: tel. 16270. 'Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. 'Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. 'Kunstgebitreparatie: Tandtechniek Van Kralingen (samenwerkend met het Tand heelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (particulie re. praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. Rechtshulp: Gratis juridisch spree kuur, maandag van 9.00 tot 10.00 uur in d' Ouwe Ulo te Den Burg. De Koog staat tijdens de Horizontoer maandag bol van de artiesten. Op hun toernee over de waddeneilanden geven diverse muzikanten en cabare tiers die dag in de badplaats totaal vijftien gevarieerde optredens. De voorstellingen die 's middags op straat en 's avonds in de café's plaatsvinden zijn gratis te bezoeken. De artiesten verdienen er niets aan, voor hen is de eilandtoer een vakantie-uitje. De groep zeilt met bruine vlootsche- pen van en naar de verschillende waddeneilanden. De benodigde appa ratuur wordt met vrachtwagens aan gevoerd. Om de kosten hiervan te dekken is de organisatie afhankelijk van bijdragen van derden. Het is de derde keer dat de Horizontoer De Koog aandoet. Programma Het middagprogramma start om 16.00 uur op het dorpsplein met een voorstelling van II Pöpola, een thea- Het muzikale gezelschap Enge Buren luistert het optreden in Het Galjoen op met komische acts. tergroep die een Italiaans liefdesver haal ten tonele brengt. Om 16.45 uur volgt een optreden van het kolderiek gezelschap Straat, dat het midden houdt tussen cabaret, rock 'n' roll en de Comedy-Capers. Om 17.15 is het de beurt aan Enigmatic Eve, een so liste, die terugverlangt naar de twinti ger jaren. Om 17.45 uur sluit muzikant Rob Janzen het middagpro gramma af met nummers van zijn nieuwste CD. Om 22.00 maakt hij zijn opwachting in café The Talk of the Town, waar hij om 22.45 uur wordt afgelost door entertainer Niek Boes. De vrolijke muzikanten van Straat starten in dit café om 23.30 hun optreden. Bard De Bretonse bard Yann Lawick staat om 22.00 uur klaar in Onder de Pomp, waar hij de bezoekers deelge noot maakt van de folkore uit zijn ge boortestreek. Zijn plaats wordt een uur later ingenomen door Enigmatic Eve. Om 23.30 uur is het podium ge reserveerd voor Vrolijke Frans en Fris se Eddy, die niet schromen kijkers in de luren te leggen. Een van de klap pers van de Horizontoer is Dance On, die om 22.00 staat aangekondigd in de Toekomst. Uitgebeeld wordt de reïncarnatie van Doors-zanger Jim Morrisson en een Prince-act. Café De Kuip maakt om 22.00 uur ruimte voor de Blues Masters, die garant staan voor een stevig rhythm 'n' blues-optreden. In Le Berry speelt ge lijktijdig rockband The Winners. Tenslotte in Het Galjoen om 22.00 uur een muzikale show van Enge Bu ren, die hun popmuziek opluisteren met onnavolgbare acts. Om 22.30 uur hier Ronnie Ruisdaal, de man van „Kinderen, ook al zit je vandaag niet bij de winnaars, geef niet op. Muziek maken blijft toch prachtig." Stimulerende woorden van Jan Rietman, presentator van Vara's Kindersongfestival dat woensdagmiddag in De Lindeboom enorme belangstelling trok. Helaas voor de Texelse deelname, kregen de overkantse nachtega len de beste jury-waardering. de publiek zetten de jonge talenten hun beste beentje voor. Cocksdorper Cor Jongejan beet met het nummer „Vinger in je neus" met groot volume het spits af. Zijn zusje Eve nam de slotact voor haar rekening. „Je broertje speelt thuis toch niet de baas he?", informeerde Jan Rietman, die Eve persoonlijk terug naar haar zitplaats naast haar broertje escor teerde. De bekende radio-presentator praatte zich in rap tempo door de show en toonde zich verbaasd over de hoge kwaliteit. Na afloop stelde hij vast dat menig stemmetje het bij de audi tie voor het bekende Kinderen voor Kinderen-koor, niet slecht zou doen. „Het plezier straalde ervan af. En dat terwijl zingen de nodige discipline vergt. Maar ik merk dat kinderen dat kindersongfestival op 24 oktober. Net buiten de prijzen viel Lotte bij de Ley, die met haar liedje „Treuzeltechniek" een paar tiende punten te kort kwam. Sarasani Dat uiteindelijk geen Texelaars naar de finale worden uitgezonden, was presentator Rietman in alle conster natie ontgaan. „Ach, ze hebben er tenminste plezier in gehad." Overi gens is de muciserende presentator een oude bekende van het eiland. „In mijn tijd bij Long Tall Ernie and the Shakers heb ik een leuke tijd gehad op Texel. In 1974 speelden we in Sa rasani, ik weet het nog goed." Naast het presentatiewerk produceert Rietman diverse bekende Nederlands artiesten. steeds beter kunnen opbrengen. Ik denk omdat ze het zo leuk vinden. Een aantal kent het nummer van bin nen en van buiten en kan daardoor lekker vrij bewegen." Jury Wie daarop lette was natuurlijk de ju ry, bestaande uit theaterkenners Cor van Heerwaarden, Aris van Zeijlen en Merel Hollander van de Vara. Ze be oordeelden de kinderen op zangkwali teit, tekstvastheid en presentatie. Hoewel ze wel punten gaven, toon den ze anders dan bijvoorbeeld hun collega Jaques D'Ancona in de Soundmixshow, openlijk geen kritiek en werden zelfs de waarderingen niet bekendgemaakt. Daarvoor had de or ganisatie een goede reden. „Er wor den bij ons geen kinderzieltjes geknakt", aldus Vara-man Leen Wes- sels. Toch kan er maar ééntje winnen. „Het is moeilijk voor ons een win naar aan te wijzen", prees de jury voorzitter de ongeduldige zangertjes na afloop. „Het niveau lag niet ver uit elkaar, niemand scoorde lager dan een zes." Jan Rietman maakt de uitslag bekend van Vara's Kindersongfestival. De eer ging uiteindelijk naar France van Ingen uit Castricum, met het liedje Annemiek. Hoewel andere kin- i deren qua originaliteit de concurrentie wel aankonden, voldeed haar act het best aan de strenge normen van de jury. Drie andere deelnemertjes gaan eveneens door naar de finale van het Het songfestival vormde het hoogte punt van de Dag van de Muziek op de folkoremarkt. Door de stromende regen was de organisatie naar De Lindeboom uitgeweken, waar zo'n vijfhonderd toeschouwers bezit had den genomen van de Schouwburg zaal. In een herkenbaar Vara^lecor zongen negentien kinderen, waaron der zeven Texelse deelnemertjes de sterren van de hemel. Hoewel talrijke camera's op de bühne waren gericht, maakte de Vara geen tv-of radio opnamen. „Het festival is een vereni gingsactiviteit", verklaarde Vara- coördinator Henny Beek. De zangers waren geselecteerd tij dens voorrondes, die ook op Texel werden gehouden. Het repertoire be stond uit bekende en minder bekende liedjes van Kinderen voor Kinderen. Gezongen werd op bandmuziek, waarvan de techniek in handen was van Mare Roeper en Jeroen Haak. Ondanks het strakke draaiboek en het gevarieerde programma, verliep alles volgens schema, ,,'t Gaat snel, maar het is bij te houden", haalde dj Jeroen de volgende muziekband te voorschijn. Beste beentje Aangemoedigd door het meeklappen de jury van Vara's Kindersongfestival had woensdag aan moeilijke middag. Vlnr. Cor van Heerwaarden. Merel Hollander en Aris van Zeijlen. |foto., GerJra

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 2