LAATSTE WEEK ZOMEROPRUIMING dODES ITexels F amilieberichten Wat ik zeggen wou. Texelaartjes ■ur TEXELSE J COURANT Fakkels in bos sers laten nieuwe ing links liggen eente vernieuwt erieel voor rijding gladheid IOU )ro Agrarisch Texel opgelet Naambord Russenkerkhof laat op zich wachten Teletaxi adverteert in wachthokjes bus V KNRM-redders en para's demonstreren kunnen Botsing Kalveren gevraagd voor veekeuring Zandkastelen bouwen op strand De Koog Val van paard Familieberichten HEEL VEEL japonnen - pakjes - blouses - rokken blazers - jacks - vesten - T-shirts en bermuda's voor de halve prijs Woningbouwvereniging Texel DUPLEXW0NING TUJ l0AG 17 AUGUSTUS 1993 chit brigs geïnstalleerde fietsenstal- an de Elemert wordt onvoldoen- jruikt. „In plaats daarvan de fietsen op de eplaats", constateerde Erna Eel- r/VD). Haar voorstel om fiet- toeristen met borden naar de ig te wijzen leek wethouder Ba- gt wat overdreven. „De rekken cbgoed zichtbaar." sbaar t zon ezelsd met Twei het tre ie. Ik even vorm, naai Veel Letterlijk in de vuur van het spel ging een 30-jarige Duitser een stap te ver. De politie slingerde hem wegens onverantwoord ge drag op de bon, omdat hij met brandende fakkels een route had uitgezet in de Dennen. De man maakte een speurtocht voor een groep van ongeveer twintig per sonen, die eveneens met een fakkel de weg in het donkere bos trachtte te vinden. Een politiesur- veillance betrapte de spoorzoe kers op heterdaad. installing aan de Elemert ligt er verlaten IFoto Gerard Timmorman Uneven ran Icwrs lluilrn vrranlwnr meerite begint met de vervan- tan zoutstrooiers. sneeuwploeg idere benodigdheden voor glad- lestrijding. Oosi vooi d vat slooli Per jar eding van a aan! jven os, s was .000, nd dal deling bedra Dat r dan igens' rken. wordt een sneeuwploeg en van het waterschap Texel momen en wordt een nieuwe rooier aangeschaft. Volgend rordt een sneeuwploeg en een insportband vervangen. In wordt opnieuw een zoutstrooier igen en in 1996 wordt een sneeuwploeg aangeschaft, januari j.l. heeft de gemeente alle wegen van Texel in be- moet dus ook voor de glad- estrijding zorgen, overigens in werking met Rijkswaterstaat, ir een vrachtauto met strooier euwploeg beschikt, evenals rreinauto met sneeuwploeg, eteriaal is langzamerhand aan ging toe. De twee gemeentelij- tstrooiers zijn resp. 14 en 16 ud en beginnen slijtage te ver- aan vitale onderdelen, zodat op ermijn hoge reparatiekosten verwachten. Bovendien zijn strooiers gewenst omdat de- beter instelbaar zijn wat be- t hoeveelheid zout en «eedte. Daardoor kan veel zout bespaard, wat ook voor het gunstig is. Bovendien zijn ze en makkelijker aan te koppe- x>r de twee sneeuwploegen 19 en 20 jaar oud) is het ge- te te vervangen door vlotter brengen exemplaren. instantie wordt voor de strooier en ploeg (met raivi 'rende voorzieningen) van het chap overgenomen. Betaling is ik met geld dat bij de glad- estrijding van de afgelopen is overgebleven. Voor de nieu- oepS rtstrooier is f50.000,- nodig, rneenteraad wordt voorgesteld or een crediet beschikbaar te nwori dorps de M hieltjes. De dorpscommissie t Waal heeft het college van b eloofd een financiële bijdrage 'sn aan „de Sommeltjes". De- door de Texelse kunstenares Isser ontworpen bronzen i zullen (wanneer de gemeen- skkoord gaat) te zijner tijd 1 geplaatst op de hoek van het 'nd en de Langwaal. De dorps- ssie hoopt dat ook de inwo- b De Waal een schenking [''oen. In verband met de zo- iitie zal een verzoek hiertoe op zich laten wachten, zo- P'ecieze omvang van het be- niet bekend is. Natuur en landschap op Texel krijgen, naast de landbouw, een extra accent, aldus het op 13 juli 1993 vastgestel de ontwerpstreekplan voor Noord- Holland (bron: Onze Krant week 32). De kaarten zijn geschud en uitgege ven! De effecten van lokaal blèren, blaten, loeien en balken zijn sta tistisch bepaald en meegewogen. Welnu, dynamisch agrarisch Texel, realiseer u nu welke kaart u in de hand heeft en maak uw plan. Ga als de mieter uw licht opsteken bij schapenboerderij „De Noord- kroon"!! Neem de bedrijfsvoorlichter mee en aanschouw deze toekomstige wijze van moderne bedrijfsvoering! De stimuleringssubsidie zoals ver strekt aan „De Noordkroon" loopt u mis, maar wellicht kunt u alvast af spraken maken over het via de land bouworganisaties gemeenschappelijk inkopen van bijvoorbeeld half versle ten klompen, verstelde (geïmporteer de) overalls en petten. Ook het collectief laten drukken van toe gangsbewijzen kan voor u zeer inte ressant zijn. Maar wat doen we nu met de Oudheidskamer en het Wa genmuseum? Toch maar eens aan de voorlichter vragen. Jos Bakker, De Koog Plaatsing van een bord bij de Georgi sche begraafplaats op de Hogeberg heeft nogal wat voeten in de aarde. „Het is al weer bijna vier jaar gele den dat de heer Koning uit Oude- schild het college verzocht het bord te plaatsen", aldus Gelein Jansen (CDA), die het college verweet dat ondanks herhaaldelijke toezeggingen het bord er nog steeds niet staat. „Ik weet niet wie ermee op pad is." Wethouder Knjnen (culturele zaken) legde uit dat de schilder een spelfout had gemaakt. „In plaats van Russen oorlog stond er Rubbenoorlog. Nou, dat kan je toch niet neerzetten." Kort daarvoor had Bolder-directeur Noord zij de wethouder nog ingefluisterd dat het bord er al lang had gestaan, als het werk aan de sociale werk plaats was gegund. In het hol van de leeuw verleidt Teletaxi busreizigers sinds kort tot een goedkoop taxiritje. Het jonge vervoersbedrijf beveelt haar diensten aan in abri's op de bus halte Op het gemeentehuis laat men een oordeel over de reclame in het midden. „Tja, wel een beetje ironisch. Maar wij bepalen niet wat wel en niet mag. Daar over oordeelt de reclame codeco- missie." Een soortgelijke reactie vingen we op uit de mond van NZH-woordvoerder Alfrink. De abri's zijn eigendom van het be drijf Alrecon, dat plaatsing en be heer bekostigt uit advertentie- opbrengsten. Op de foto de abri's aan de Elemert. IFoto Arend Nijkamp! Reddingmaatschappij KNRM geeft donderdag van 16.30 tot 18.30 uur in samenwerking met Paracentrum Texel een demonstratie ter hoogte van strandpaal 20 bij De Koog. KNRM-afdelingen De Koog en De Cocksdorp demonstreren hierbij hun omgang met het materieel. Parachu tisten landen in zee en worden vol gens het draaiboek gered door de KNRM en de badmeesters. Op de Vuurtorenweg kwamen twee jonge automobilisten zaterdagavond met elkaar in botsing. Lichamelijk let sel deed zich niet voor. De aanrijding ontstond toen de één, een 22-jarige Amsterdammer, uitweek voor een ko nijn op de weg. Inmiddels was zijn tegenligger, een 21-jarige inwoner van Genemuiden, zó dicht genaderd, dat een botsing onvermijdelijk was. Deu ken, en schade aan koplamp, spat bord en bumper waren het resultaat. Veehouders kunnen nog tot 19 augustus kalveren opgeven voor deel name aan de jongveekeuring, die tij dens de laatste Hoornder Donderdag, op 26 augustus, wordt gehouden. De keuring staat open voor runderen die zijn geboren tussen 1 november 1992 en 1 april 1993. Aanmelding bij Edo Rutten (tel. 16325), of Jaap Hin (18658). Wie de mooiste creaties uit zand te voorschijn kan toveren wordt donder dag uitgevochten op het strand bij paal 20. Daar organiseren de Koger ondernemers, ondersteund door het Rekreatieteam Texel een wedstrijd zandfiguren bouwen. De deelnemers worden ingedeeld naar leeftijd, een ling of groep. Voor de allerkleinsten heeft de organisatie aansluitend nog een schat begraven die zo mogen opsporen. Een amazone uit Dedemsvaart liep vorige week een hersenschudding op toen zij op de Nattevlakweg in de Dennen van haar paard viel. Het paard van de vrouw schrok waar schijnlijk van een wandelaar en maakte een onverwachtse beweging, waardoor de berijdster haar even wicht niet kon bewaren. De vrouw, die deel uitmaakte van een groep rui ters, werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. I 10 „De reus Is geveld" Met veel verdriet geef ik u kennis van het heengaan van mijn lieve man, onze broer, zwager en oom Adriaan van der Welle 14-7-1920 14-8-1993 Uit aller naam: Barbara van der Welle-Heins Texel, Schoolstraat 15, 1794 AS Oosterend Adriaan is opgebaard in het uitvaartcentrum „Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 17 augustus van 19.30 tot 20.30 uur in bovenge noemd uitvaartcentrum en na de crematie plechtigheid in het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op woensdag 18 augustus om 13.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizer- weg 3. Vertrek bij het uitvaartcentrum 11.30 uur. Op 14 augustus heb ik afscheid moeten ne men van mijn lieve zwager en grote steun Adriaan van der Welle lm Heins Duykerdam 1 1791 TA Den Burg Buurman de straat is leger geworden zonder jou. We wensen buurvrouw Van der Welle veel sterkte in de komende tijd. De bewoners van de Schoolstraat Op 15 augustus 1993 is onze dochter Brigitte Merette geboren in Den Helder Ruud en Jacqueline Wilner-Hoogenbosch Herenstraat 15, 1797 AE Den Hoorn. Tel. 02220 - 19742 Zaterdag 14 augustus 1993 is geboren Luuk van Garderen zoon van Ine Boelhouwer Hans van Garderen Vaargeul 14 1791 HA Den Burg Telefoon 15800 Ine en Luuk verblijven nog een aantal dagen in het Gemim- ziekenhuis. Wij zijn hartstikke blij met de geboorte van Sjaak 17 augustus 1993 Rick Kager Evelien van Wijk Mirte Pater Witteplein 30, 1791 DR Den Burg. Telefoon 10096 Voor bezoek graag even bellen. Voor Uw blijken van grote belangstelling en warm medeleven voor en na het overlijden van mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader en lieve opa en overgrootvader JAN DOORNBOS zeggen wij U allen hartelijk dank. Tevens willen wij dokter Eissen, het personeel van het verpleegtehuis en dominee Daane bedanken voor de liefdevolle verzorging en vertroostende woorden. Ook willen wij de heer Maat en zijn mede werkers bedanken voor de uitstekende verzorging. Het heeft ons veel steun en troost gegeven. J. Doornbos-Dijkstra kinderen en kleinkinderen Wij zijn heel blij met de geboorte van onze dochter Suzanne Rian na 13 augustus 1993 Gewicht 3600 gram Ben Bakker Marleen Terwindt De Grie 5 1797 RB Den Hoorn Telefoon 02220 - 19271 Marleen en Suzanne rusten van 13.30 tot 15.30 uur. Wij zijn heel blij met de geboorte van onze dochter Rosa-Lynn Rosa-Lynn is geboren op 14 augustus 1993 en weegt 3300 gram. Alle-Jelle de Boer en Monique de Boer-Wijnhoff Schoudieck 29 1791 WD Den Burg-Texel Telefoon 02220 - 22089 Wij rusten van 13.00 tot 15.30 uur en na 22.00 uur. Ontzettend blij zijn wij met de geboorte van onze dochter Ardine Annabel Geboren op 11 augustus 1993. Zusje van Jan, Erik en Melle. Catrie en Henk van Wijk Rozendijk 26, 1791 PE Den Burg-Texel. Moeder en kind rusten van 13 00 tot 15.00 uur. Beste buren, vrienden en bekenden. Hartelijk dank voor de belangstelling in het ziekenhuis en bij thuiskomst. Geesje Lakerveld Na 17 fijne jaren Texel verruilen we het groen zwart voor het groen-wit van Meppel. Ons nieuwe adres is: Engelgaarde 3, 7943 LD Meppel Tel. 05220 - 40048 Jaap, Janneke, Tiene, Hilde en Allard Klinkers Tot ziens. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ6,30 tot en met 3 regels. Per regel meer ƒ2,10 (incl. btw) Vergadering? Kan bij Bosch en Zee, tel. 17789. Verloren: zaterdagavond in Talk of the Town, lichtblauw spijkerjack, merk: Brams Pa ris, maat XL. Tel. 18658. Audio CD Photo CD in teractieve CD CD-i. Servi ce Center Texel, tel. 11777. Te koop: crosswagen For mule 2, zonder motor en bak Veel reserve onderde len. Tel. 13220. Wie heeft er nog een fleish- mann autoracebaan op zol der liggen welke met meer gebruikt wordt. Ik wil hem graag overnemen. Tel. 15354. Feestje? Kan bij Bosch en Zee. Tel. 17789. Te koop: 2 damesfietsen sa men ƒ120,-, vogelhuisje en verschillende planten en bo men voor buiten. Grensweg, Camping De Koorn-aar, cha let nr. 17. Eigenlijk willen we allemaal 't zelfde. Dennenoord. Op vrijdag 20 augustus start de nieuwe cursus Callane- tics voor beginners, aanvang 20.15 uur. Info: Sportschool Texel, tel. 15421. Verloren: gouden ring met 4 briljanten, strand Cocksdorp of omg. Tegen beloning te rug te bezorgen. Tel. 10390. T.k.a: wit éénpers. ledikant met matras, combi kin derstoel, een massief licht ei ken dressoir (groot), kristallen plafonière en een staande olielamp. Tel. 15557. Eigenlijk te mooi om afstand van te doen: af te halen ka tertje en halflang harig poes je of uitzoeken uit kleintjes die over enkele weken weg kunnen. Teun Eelman, Gen- teweg 1. lel. 18915 (p/a Fam vd. Zee, 's avonds). Te koop antieke piano (Paris Paris). Tel. 14622. Paardenboxen te huur, met uitloop weiland, per 1 sept, ƒ275,- per mnd. Tel. 10381 t/m 19 aug. Na 19 aug. tel. 19797. Bruiloft? Bosch en Zee heeft de ruimte. Tel. 17789 Zelfst huish. hulp gevr. één ochtend per week. O'end- Oost. Tel. 18835. Eigenlijk willen we allemaal 't zelfde.... Dennenoord, Op vrijdag 20 augustus start de nieuwe cursus Callane- tics voor beginners, aanvang 20.15 uur. Info: Sportschool Texel, tel. 15421. Zomeravondcursus Atelier De Witte Engel: 19 augustus - fluisterfeetjes. Tel. 13644. Op vrijdag 20 augustus start de nieuwe cursus Cal- lanetics voor beginners, aanvang 20.15 uur. Info: Sportschool Texel, tel. 15421. Te koop: t.aa.b. oude piano. Tel. 12274 Vermist zwarte Puch Ma cho, kent. FSH 301. Beloning voor vinder. Tel. 18382. SCT Satelliet-tv, tel. 11777 sensationele prijs, Philips CD-i ƒ1499,- en f200,- aan titels kado! Volledig verzorgde barbecue. Even bellen Slagerij Hans Ploeger, 17748. Eigenlijk willen we allemaal 't zelfde Dennenoord. Op vrijdag 20 augustus start de nieuwe cursus Callane- tics voor beginners, aanvang 20.15 uur. Info: Sportschool Texel, tel 15421. Volledig verzorgde barbecue. Even bellen. Slagerij Hans ploeger, 17748. Tegellijm of voegmateriaal nodig? Ook voor kleine hoe veelheden. Bel Tegelzetbe- drijf Toine, tel. 15379 bjQjg. 06-52712448 Onbeperkt kip eten voor ƒ17,50. Talk of the Town. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog. (02220) 17333. Onze kledinglijn is uniek! Waterdichte parka's, Wax- jassen en bodywarmers, ademende regenpakken, -mantels en jack's, laarzen t/m maat 50, sokken, hand schoenen, mutsen, truien en vesten.Watersportcentrum Duinker, Heemskerckstraat 17, Oudeschild Tegelzetbedrijf Piet Kooger voor al uw tegelwerk. Tel. 18463. Te koop: pruimen, rode en witte bessen en Doré en Gloria aardappelen. L. Huis man, fruitkwekerij De Veen, tel. 12203. Onbeperkt Spare-ribs eten voor ƒ19,50. Talk of the Town. Onbeperkt kip eten voor ƒ17,50. Talk of the Town. Cocky's Kapsalon is zes dagen per week geopend. De enige kapsalon zonder af spraak. Tel. 17575. Prijzen: kijk en vergelijk, 't Speelgoedhuis, Oosterend, tel 18313 Ook voor laarzen en klompen. Onbeperkt Spare-ribs eten voor ƒ19,50. Talk of the Town. Leuke foto, tekst, tekening of kaart? Wij bedrukken nu alle soorten textiel. Bijv. T-shirts, jeans, sweaters, slabbetjes, en schorten. Zowel op witte als gekleurde textiel. Zelf meebrengen van textiel is mogelijk. Klaar terwijl u wacht. Full-color of zwart/ wit. Ook kunnen wij een puzzel van een foto maken. Snel naar Combi Brouwer, Kenta CD-shop of Pen en Present Langeveld en De Rooy. Cocky's Kapsalon is zes dagen per week geopend. De enige kapsalon zonder af spraak. Tel. 17575. WEVERSTRAAT 55 Vrij per 15 september 1993 KIKKERTSTRAAT 93 te DE COCKSDORP Huurprijs ƒ369,97 per maand. Indeling van de woning: beneden: woonkamer, keuken, douche/toilet, berging. boven: 2 slaapkamers. Leden kunnen zich uitsluitend schriftelijk, on der vermelding van hun naam, adres, woon plaats, telefoonnummer, lidmaatschapsnum mer en gezinssamenstelling, melden bij het secretariaat, postbus 100, 1790 AC Den Burg, tot 23 augustus 1993. LET OP! Voor deze woning geldt een huurgrens van 17,5% van het (gezamenlijk) belastbaar inko men over 1992. Gegadigden, waarvan het in komen hoger is dan ƒ24.993,- komen voor deze woning niet in aanmerking. Bij eventuele toewijzing zal een inkomenstoets plaats vinden. Het bestuur.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 3