Sport xel Aktief houdt oed toeristen erin „De stand is nu 13-5: 13 op de top, 5 Goede uitgangspositie duo Smit voor finale ringsteken ortieve strijd tussen campings TEXELSE y coURANT er spelbreker evenement rtocht naar chelling Stamgasten verzekeren Bob voor miljoen pond Mini-triathlon voor de jeugd TEXELSE ALPINIST STAAKT EXPEDITIE Recreatietoernooi tennis Wielervereniging hield koppeltijdrit Wielerclub dreigt met huurverlaging ais hek niet komt Hoornder crossloop nadert ontknoping AG 17 AUGUSTUS 1993 tegen met bakken uit de valt, wat doe je dan als Texel '•team.7 „We houden de moed legt Johan de Jong, leider van 06iel recreatieteam dat ook de- niÉmer weer sPort en spel voor tan organiseert. ,,We laten zo I) nogelijk activiteiten doorgaan, opvallend dat de mensen elke lingrijpen om naar buiten te Nee, we hebben ons deze zo- asl nuttig kunnen maken." zag het er eindelijk weer zonnig uit voor de sportieve jon- ji meisjes van Texel Aktief. Het "Vnftoi dat zij voor gasten van I B campings en bungalowterrei- janiseerden op het sportveld lkl\ t Turkse Tent, vond plaats on- IJ merse omstandigheden. Som- klaagden zelfs alweer over de En inderdaad, eigenlijk was eer té goed, want menig vakan- ger koos voor het strand. Hier- tiachten de zeven uitgenodigde tieparken samen niet meer dan tams van zes personen op de twee campings was de ani- ivoldoende, daarentegen ver een klein terrein als Om de met liefst drie ploegen. bedrijven waar een recreatie van Texel Aktief vast is gede- !id, konden deelnemen. De voor zaterdag, wisseldag, was gunstig, maar de recreatielei ders hebben gedurende de week zo'n vol programma, dat alleen het week end overbleef. „Toch zijn we tevre den. Volgend jaar willen we dit zeker herhalen." Voor gezinnen De campings bestreden elkaar in een volleybal-toernooi. Voor de kinderen was er theater en een dubbele zeep- helling; sommigen waren de hele dag niet van de felgekleurde reuze luchtkussens af te slaan. „Ons doel is hele gezinnen te vermaken." De keuze voor volleybal was in dat op zicht niet zo gek, want jong en oud kan daaraan meedoen. De toernooien die Texel Aktief wekelijks in de Den nen (Woutershok, donderdag) en De Koog (De Shelter, dinsdag) organi seert, zijn meestal goed bezet. Ook het snel populair wordende beach- volleybal, dat dit jaar voor het eerst op het Texel Aktief-menu staat, slaat bij de badgasten aan. De overwinning ging zaterdag naar een team van De Krim, dat moest af rekenen met een ander Krim-team en Om de Noord. Avontuur Grootste trekpleister bij Texel Aktief deze zomer zijn de nachtelijke avon turentochten. Johan de Jong: „Die trekken twee tot drie keer zoveel deelnemers als normaal. Laatst had den we liefst 125 inschrijvingen. Voor de tochten maken we flink wat pro motie op de campings en in de Va kantiekrant, dat werpt kennelijk vruchten af En wat misschien ook meewerkt zijn de mooie avonden. Op Texel klaart het weer 's avonds vaak op, de mensen reageren daar onmid dellijk op." Zeskamp Aanstaande zaterdag houdt Texel Ak tief wederom een toernooi voor cam pings. Ditmaal treden op vakantiepark De Krim de medewerkers tegen el kaar in het strijdperk voor een bedrij- venzeskamp, en dat belooft een behoorlijk spektakel te worden. Alle belangstellenden zijn welkom om hun favoriete camping aan te moedigen. ergoden waren kustzeilvereni- Vesterslag die zondag club rijden hield niet gunstig ,ln 24 uur tijd ondervonden es wat je maar bedenken kan, sneeuw en ijs", verzucht Jo- 3oer. Sydney van Zon en Jea- Zijm kwamen als kampioenen bus. ;gen, onweer en windstiltes de catamaranwedstrijden bij pas om 12.30 uur, bijna twee dan de bedoeling was. De dstrijden gingen helemaal niet Ie catamaranzeiler ervoeren de niettemin als een ideale zeil- wind draaide in de loop van van oost kracht één naar racht vijf en de bewolking plaats voor een blauwe lucht, geringe belangstelling voeren in deelnemende teams enkele nde manches onder leiding nk Prins. Wegens materiaal- de ruwe zee staakten ver- nen deelnemers voortijdig de enee Jager en Dennis Eelman, lelbelovende jonge zeiltalenten de mast van hun vereniging- aran overboord gaan en n met de rubberboot worden cl. Om aan te sterken bereidde Noom nasi voor hen en de an- elnemers. De laatste, beslis- nanche eindigde in een i-nek race tussen Van Zon en et een Hobie Cat 16 en de rs twee Kees Bakker en Ilse ersma met een Hobie Cat 18. ie plaats was voor Hans Bak- Willem Vinke met hun Prindle ekend houdt de Cocksdorper (vereniging weer de jaarlijkse ear Terschelling. achtend wordt om 10.30 uur fubhuis de briefing gehouden, bedoeling dat iedereen zelf ie meeneemt. Aanbevolen 'it in dubbele vuilniszakken in 'tas te verpakken of in de aodat alles droog overkomt, and met de veiligheid dient el- een wetsuit of droogpak te en meenemen: minimaal 10 lijn, een ankerlijn met an- 2 peddels. Tevens 1 vuurpijl of naai op het lijf te dragen. Gekampeerd bij Staatsbos- Zondag om 13.00 starten de voor de terugreis naar Texel dereen zo rond 15.00 uur vetwacht. In verband met het van reserveringen voor cam- "sen en ontbijtbuffet wordt n verzocht zich vóór woens- 21.00 uur op te geven bij fc telefoon 15628. looflijk maar waar, met ons is alles goed", zo stelde Schelfhout zijn Stock-vrienden gerust. „Bij de Zwe den drinken we soms een glas whis key en met de militairen roken we regelmatig een joint!" Pilsje Een top-poging van de Nederlanders zat er niet meer in, toen het vanaf 7 augustus opnieuw begon te sneeu wen. „ik kom nu net met twee groepsleden de berg af. Het stormt al dagen en er valt 40 tot 80 cm sneeuw per nacht. We komen tijd te kort. De Canadezen geven het op, zo ook de Britten. En wijJa, wij komen ook maar naar huis een pilsje drin ken." Schelfhout verwacht begin septem ber weer op Texel te arriveren. divers. De sloop van de ™t°ol (kosten J118.500) had an van Asselt (onafhanke- per gekund, als meer dan "Mn waren uitgenodigd in te °P het werk. Wethouder ^onderwijs) beloofde in toe- va gevallen zijn raad op te en Bob Schelfhout. Bob Schelfhout uit Den Burg, die en kele maanden geleden huis, werk en stamcafé verliet om de gevreesde Himalaya-berg K2 te beklimmen, keert terug naar Texel zonder dat hij de top heeft weten te bereiken. Het mag echter al een wonder heten dat de Texelaar de barre expeditie zon der kleerscheuren heeft doorstaan. „Zelfs geen teen of vinger verloren", zo laat hij zijn maats in café In den Grooten Slock per fax weten. „Dit is niet het seizoen voor de K2", concludeert Schelfhout nuchter. Met de Nederlandse groep alpinisten waarvan hij deel uitmaakte, reikte Schelfhout tot kamp 3 op 7.300 me ter hoogte. Dat kon pas na een lange periode van storm en sneeuwval. In de tussentijd was de groep uitge dund, omdat enkele deelnemers, on der wie een arts en een journalist, het verblijf op de onheilspellende berg niet langer verantwoord vonden. Niet zo vreemd, gezien de slachtof fers die de K2 deze zomer maakte. Op de dag dat Schelfhout en zijn compagnons in kamp 3 arriveerden, bereikten zes bergbeklimmers van een andere groep de top 18.611 m). „Tijdens de afdaling zijn twee Duit sers doodgevallen en is een Zweed bezweken aan High Altitude Cerebral Edema (veroorzaakt door de grote luchtdruk-verschillen, red.). Van de drie overlevenden was er één zeer slecht aan toe; longoedem, hersenoe- dem en zware bevriezingen alle te nen plus delen van de voet geamputeerd). Met veel moeite en hulp van ons en de Britten hebben we ze naar beneden gehaald", schrijft Schelfhout. „De stand is nu 13-5: 13 op de top, 5 doden." Lawine In een fax, die hij vanuit het basis kamp (5.135 m) op 28 juli verstuurde, had Schelfhout het over Italianen en Pakistani die door een lawine werden overvallen. Een Spanjaard raakte in coma, anderen braken armen en be nen en een andere groep had last van bevriezingsverschijnselen. „Onge- Voordat Bob Schelfhout naar de Himalaya vertrok sloten vrienden uit diens stamcafé Grooten Slock een levensverzekering voor hem af. De bekende Engelse maat schappij Lloyds zou een miljoen pond uitkeren indien de Texelse alpinist zijn gevaarlijke onderne ming met de dood zou bekopen. Voor een bedrag van f55r- per persoon kon worden deelgeno men. In ruil daarvoor zijn tien aandelen uitgegeven: acht voor de stamgasten, twee voor Schelfhouts zoon. Bob's dood zou zijn vrienden dus elk een uit kering van 100.000,- opleveren en zijn zoon het dubbele bedrag. Een slimme Texelaar bood f550, voor alle tien aandelen, maar daar staken de anderen een stok je voor: ze stelden de aandelen op naam. In navolging van de volwassen top pers kunnen ook jeugdige doordou wers hun krachten meten in een van de zwaarste sportonderdelen die er bestaat, de triathlon. De strijd zal op vrijdag 10 september worden uitge vochten in zwembad Molenkoog en is opgesplitst in drie leeftijdsklassen. De jongsten van 10 tot 12 jaar zwemmen eerst 250 meter, fietsen vervolgens 10 km en leggen het laat ste gedeelte van het parcours (2,5 km) hardlopend af. De 13- en 14-jarigen moeten dezelfde afstanden overbruggen, voor de 15- en 16-jarigen is dit respectievelijk 500 meter, 20 km. en 5 km. Bij het fiet sonderdeel op een afgezet parcours zijn alle soorten fietsen toegestaan. De start is om 18.00 uur. Inschrijffor mulieren zijn verkrijgbaar bij Molen koog en Sportshop Texel. Opgave is mogelijk tot en met 8 september. Het recreatietoernooi tennis op de kunstgrasbanen achter het Eierland- sche Huis is succesvol verlopen. On danks enkele regenbuien konden alle wedstrijden worden gespeeld. De laatste partij was de mooiste. Het herendubbel Fred van Dee en Fré van Dongeren wist in een memorabele wedstrijd met 6-7, 7-6 en 7-5 te winnen van Simon Brand en Paul van Exel. Van Dee en Van Dongeren is zeker een goed team, want in de ge mengd dubbel wisten Ria van Dee en Fré van Dongeren te winnen van Ma- rita en Frans Rotteveel. Bij de dames heerste Gretha Beijert in zowel de halve als de hele finale. Samen met zusje Elles won zij ook het dames- dubbel. In het herenenkel won Hans Boswijk in de C/D categorie en Al- bert Middelbos in de E categorie. Uitslagen: Herendubbel: Fred van Dee/Fré van Dongeren - Simon Brand/Paul van Exel 6-7, 7-6; 7-5. Gemengd dubbel: Ria van Dee/Fré van Donge ren - Marita en Frans Rotteveel 6-4; 3-6; 6-2. DamesdubbekGretha en Elles Beijert - Janny Zutphen/Yvonne Middel 6-4; 6-4 Damesenkel: Gretha Beijert - Marita Rotteveel 7-6; 6-3. Herenenkel CD: Hans Boswijk - Leo Saai 6-4; 6-1. Herenenkel E: Albert Middelbos - Alex de Bruin 6-4; 6-3 Verliezers herenenkel CD: Chris Stolk - Dirk Westerlaken 6-2, 6-2. Verliezers herenenkel E: Piet Koopman - Mar tin Land 6-4; 6-4. Verliezers damesenkel: Mar tha Bos - Jacqueline de Porto, walk over wegens blessure. Vrijdag hield wielerwedstijd Texel naar koppeltijdrit bij de Pencentrale. Bij de jeugd kwamen vier koppels aan de start die 12 km moesten af leggen. Uitslag: 1. Ivo Witte-J. Vinke 22 13 min; 2. Robert Huisman-Joost Hoogenbosch 22.22 min; 3 Erwin Goënga-Evert Rikkenberg 23.24 min; 4. Hans Zijm-Remco Koopman 26.15 min. Bij de senioren kwamen negen koppels aan de start, zij moesten 32 km afleggen. Uitslag: 1. Jordi Vinke-Jan Zijm 46.30 min; 2. Theo Boom-Gerrit Huber 46.40 min, 3 Guido Banda-Rien Brouwer 47.22 min; 4. Benno Bakker-Ron van Boven 48.40 min; 5. Leen van Elk-Ronno Honingh 50.31 min, 6. Jan Buis-Wim Piet Eelman 50.32; 7. Norbert Eelman-lngrid van Lubek 51.17 min; 8. Mariska Hoenders-Colinda Brouwer 57.43 min; 9. Jo sé Huisman-Wil Braam 58 26 mm De finale van het ringsteken in Den Burg belooft te worden. Willem en Jopie Bakker Ine fotoI zijn Dick en Nelie Smit zijn er donderdag in De Cocksdorp in geslaagd hun kansen op het Texels kampioenschap ringsteken volledig in tact te hou den. De Smitten werden weliswaar derde achter de winnaars Willie en Johanna Zijm en de nummers twee Piet Beers en Margo Schut, met een voorsprong van drie punten op hun naaste belagers kunnen ze met ver trouwen de finale in Den Burg op woensdag tegemoet zien. Die finale belooft een groots spekta kel te worden. Naar verwachting zul len alle 21 aanspanningen maar al te graag acte-de-présence geven op de Groeneplaats, waar vorig jaar ruim 3000 toeschouwers getuige waren' van een spannende slotstrijd. De tus senstand na zes kampioenschappen van de verschillende dorpen laat zien dat nog tenminste acht combinaties in aanmerking komen voor het „over all" Texels kampioenschap. Dick en Nelie Smit mogen een aardige marge hebben opgebouwd ten opzichte van de nummer twee, achter hen zal een waar leger van outsiders er alles aan doen het erepodium te mogen bestij gen. Voortekenen voor opnieuw een boeiend treffen. Het kampioenschap van De Cocks dorp dreigde donderdag lange tijd te worden afgelast. „Het zeek van de lucht", meldt een lid van de organi satie nog hoorbaar opgelucht, „maar we moesten uiterlijk om drie uur beslissen of het om zeven uur door een spannend en massaal bezocht spektakel daarin nog kansrijk voor een ereplaats. IArchieffotoI zou gaan. Voor de meeste deelne mers was de afstand naar het par cours uiteraard geen kleinigheid. Van het vliegveld werd gemeld dat het 's avonds ging opklaren. Maar toen we de beslissing namen was de lucht nog pikzwart." Gelukkig pakte de voorspelling van de meteorologische dienst goed uit en onder een aarze lend doorbrekend zonnetje kon het spel beginnen. Opnieuw veel toe schouwers („Het lijkt wel of na tien jaar Texels kampioenschap het ringsteken ook bij Texelaars bekend heid krijgt", aldus de organisatie) za gen Joke Noom de extra juryprijs in de wacht slepen. Zij mocht zich in het noordelijkste dorp „Miss Ring", de meest gracieuze steekster, noemen. De grote finale in Den Burg begint om 19.00 uur. Gestoken wordt op de Groeneplaats. Het parcours leidt de rijders verder langs de Elemert, de Pieter van Cuijkstraat, de Molenstraat en de Zwaanstraat. Automobilisten zouden de organisatie een groot ple zier doen door de route vrij te hou den. Deelnemers wordt verzocht zich op te stellen op het terreintje naast garage Kaczor aan de Keesomlaan. Tussenstand Texels kampioenschap: 1. Dick en Nelie Smit, 33 punten; 2. Willie en Johanna Zijm, 30 punten; 3. Henk Spigt jr. en Corien Bussaard, 28 punten, 4./5. Aad Stig- gelbout en Tineke Spigt, Rein en JoséEelman, 27 punten, 6 /7/.8. Dirk en Sandra Witte, Ge rard en Els du Porto, Willem en Jopie Bakker, 26 punten. Er gloort hoop voor de Wielervereni ging Texel (WVT) en de Hondenclub Texel. In een ambtelijk advies rea geert de gemeente positief op het verzoek een hek te plaatsen tussen de wielerbaan en het toekomstige oefenterrein van de hondenclub. Vanavond tijdens een vergadering van de commissie welzijnsbeleid zul len de raadsfracties hun oordeel ge ven. De gemeentelijke reactie volgt op een brief van WVT aan de gemeenteraad, waarin de wielerclub aankondigt min der huur te zullen betalen voor de wielerbaan, als er geen afrastering komt. In dat geval overweegt WVT tevens juridische stappen. Het bestuur is het, blijkens de brief, zat om als enige officiële gebruiker van de wielerbaan telkens te worden ge confronteerd met andere activiteiten die de veiligheid van de clubleden in gevaar brengen. Ballen op de baan, overstekende wandelaars, mensen die hun hond uitlaten, fietsers die de baan als openbare weg gebruiken, het is WVT een doorn in het oog. Het bestuur ergert zich bovendien aan de opstelling van b en w. Eén der wethouders houdt volgens WVT- secretaris Wil Braam hardnekkig vol dat de club slechts twee dagdelen per week op de baan actief is. „Als de wethouder hierin blijft volharden, verzoeken wij de huidige huur te ver lagen tot 1/28e van de huidige huur prijs." Dat komt overeen met drie uur per dag, twee keer per week. De secretaris schermt met een schriftelijke verklaring van de ge meente, waarin staat dat WVT de baan 24 uur per dag huurt en „op geen enkele wijze rekening behoeft te houden met de andere reguliere medegebruikers van Sportpark Zuid". Op een eerdere brief en een be zwaarschrift inzake deze problema tiek ontving WVT tot dusver geen antwoord van de gemeente. „En dat zit ons in feite nog het meest dwars." Eén of twee meter? De hondenclub wil overigens alleen naar het terrein aan de Haffelderweg verhuizen, als het veld goed kan wor den ingericht. Ook deze club wil een omheining, maar die hoeft niet hoger te zijn dan een meter. Ursusgaas zou volgens de hondenbezitters goed ge noeg zijn. Volgens een gemeentelijke afdeling, die naar aanleiding van de WVT-brief advies uitbracht aan b en w, is het de vraag of zo'n hek goed genoeg is. Ursusgaas is makkelijk te vernielen, vergt onderhoud en een meter is wellicht niet hoog genoeg om de honden ervan te weerhouden op de baan te springen. De kosten worden op circa f2.000,- geschat. De afdeling adviseert een hek te plaatsen zoals tussen het trainings veld van Texelse Boys en de wieler baan. Dit kost echter aanzienlijk meer: ca. f 8.500,-. Verder wordt er op gewezen dat zich langs de baan nog meer onveilige plekken bevinden. Zo zou in de hoek bij het C-veld (vlak achter het LBO-gebouw) nog een hek kunnen worden geplaatst; extra kosten ƒ4.500,-. De 92 deelnemers aan de voorlaatste crossloop van deze zomer troffen vrij dag goed weer. De opkomst was me de daardoor goed te noemen en de sfeer was zoals altijd uitstekend. De vorige week al aangekondigde dubbelslag van Marcel Boertien gaat vrijdag plaatsvinden. Hij wordt zeer waarschijnlijk winnaar in twee klas sementen: de 4 en de 8 km. Dat is enerzijds te danken aan zijn klasse, maar anderszijds aan het gebrek aan concurrentie. De goede Texelse lopers hebben het voor een groot deel laten afweten. Eva Schermer kan het eind klassement bij de vrouwen winnen en bij de jeugd, waar drie prijzen te verdelen zijn, zal Robert Bakker vrij wel zeker winnen en zijn broer Erik zal wel beslag leggen op de tweede plaats, maar verder...? Aanstaande vrijdag start de laatste crossloop om 19.30 uur vanaf het ZDH-terrein aan de Witteweg in Den Hoorn. Uitslagen: 8 km, mannen: 1. Marcel Boertien 29.02, 2. L van Loenen 30.57; 3. Henk Door nebosch 32.40, 8 km, vrouwen. 1 Mirjam Ar kenbout 3916; 2 Erna Kuip 44 09; 8 km, veteranen: 1. Alko Rijskamp, 31.01; 2. Nico Bergouw 31.12; 3. Henk Portengen 32.54; 4 km, mannen: 1. Manfred Brandt 14.12; 2 coen Schoonheden 15.12; 3. Harry Bakker 15.24; 4 km. vrouwen: 1. Eva Schermer 19 02; 2. Anne Klaarwater 2014, 3 Petra Ley 2.58, 4 km, jeugd t/m 14 jaar: 1. Robert Bak ker 16.06; 2 Jan-Harmen Meijerink 16 49; 3. Erik Bakker 18.08; 1 km. miniloop t/m 10 jaar: 1. Martin van Dijk 3 06; 2. Martin Ley 3.11; 3. Robbm Oosterhof 3.11. Kerkeveiling. De kerkeveiling op de Hoornder donderdag onder leiding van Gerard Zijm trok veel belangstel ling en verliep sfeervol. Door het slecht weer was het aanbod van boeken beperkt, omdat deze anders nat regenden. Enkele prijzen van de verloting zijn nog niet afgehaald. De nummers: geel 22, 24, 339 en 999. Afhalen bij Ferry Zwanenburg.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7