)H krijgt tekort gen Watervogels ong talent schittert op rste jeugdtriathlon Hoge snelheden bij gezellig NH kampioenschap tijdrijden aangereden Texelse aanspanningen bij NK ringsteken ïl pakt een punt in Zeevogels Zaalvoetbal start met bekerronde Oosterend verspeelt winst tegen Petten Zaalvoetbal: gewijzigd programma 'TEXELSE f C0URANT Wielrenjeugd op dreef in Zaandam Ion is niet alleen een sport voor «ssenen, maar zeker ook voor jen. Daar was iedereen het vrij end na afloop van de eerste triathlon volledig mee eens. Zes en achttien jongens, ver over twee leeftijdsklassen, en jn en om zwembad Molen- vol overgave om de ereplaat- en uur lang hadden zij het een echte triatleet te zijn en en van de belangstelling en ;hingen. brengen. Het zwemonderdeel werd in zwembad Molenkoog afgewerkt waar in twee series werd gezwommen. Opvallend was hier het goede zwem men van Coen Zoon bij de 13- en 14-jarigen en Sebastiaan Ran bij de jongste jeugd (10 t/m 12 jaar). De an dere twee onderdelen kwamen bij Sebastiaan Ran niet zo goed uit de verf, maar Coen Zoon openbaarde zich deze avond als een allround tri- athleet. Bij de jongste meisjes liet Maartje van Hattem de snelste zwemtijd no teren, terwijl bij de oudere meisjes Michelle Kuiper en Afaliena Drijver gelijktijdig als eerste uit het water kwamen. Fietsen Na het zwemonderdeel werd op het parkeerterrein aan de Emmalaan gestart voor het fietsen. Dit gebeurde op de zwemtijd. De snelste zwemmer vertrok als eerste, gevolgd door de anderen in volgorde van het opgelo pen tijdsverschil bij het zwemmen. Het fietsparcours leidde de deelne mers over de Hogeberg naar de Schans en via de Redoute over het fietspad aan de Pontweg weer terug naar zwembad Molenkoog. Bijnde meisjes wisten in hun leeftijdsklassen Maartje van Hattem en Michelle Kui per een voorsprong op te bouwen. Sebastiaan Ran had het bij het fiet sen erg moeilijk en werd door een aantal concurrenten ingehaald. Met name Johan Weijdt en Reijer Stevens werkten zich naar voren en begonnen als eerste en tweede aan het hardlo pen. Coen Zoon wist zich keurig op de eerste plaats te handhaven. Zijn belager Jeroen Huizinga kon niet dichterbij komen. Joost Hoogenbosch bewees een goed wielrenner te zijn en werkte zich op naar een derde plaats. Het hardlopen speelde zich geheel af op het Wezenland. De jon gens en meisjes moesten vier ronden van 550 meter lopen. Aangemoedigd door ouders, grootouders, vrienden aagd. Aan de Technische Ho- te Rijswijk is Marco Witte voor de studierichting Tech- Natuurkunde. lopende hond, die door zijn Sende baas werd geroepen, terdagmiddag onverwacht de san over. Een 23-jarige auto- uit Duisburg kon het dier eet ontwijken. Bij de aanrijding de wagen beschadigd. De id geen zichtbaar letsel. Vier Texelse aanspanningen doen mee in het nationaal kampioenschap ringsteken, dat aanstaand weekend wordt gehouden in de kasteeltuinen bij het Limburgse Arcen. De Texe laars wisten zich eind augustus voor deze strijd te plaatsen tijdens het districtskampioenschap in De Zilk. In totaal gaan elf combinaties uit het district naar Arcen. Frans Bakker en dochter Emmy Scholl behoren bij het NK tot de fa- gevoelige nedelaag (0-6) tegen Merse WGW, behaalde de selectie een verdienstelijk ge legen Zeevogels uit Egmond. ranaf de aftrap rukten de imet redelijk voetbal op naar van de tegenpartij, evogels ondernam gevaarlijke iphet doel van de eilanders, ft Heerschap gaf geen krimp. 2 minuten kwam Ralph Ko er zin in had, in balbezit. Hij de enkele tegenstanders en- cross-pass naar John List die 'prachtig schot de doelman rogels het nakijken gaf (0-1). dl moment bleef Texel aan dringen. Vlak voor rust lukte het de thuisclub de stand via een hoek schop gelijk te trekken. De zwaar ge hinderde doelman Bart Heerschap kon de bal niet voldoende wegwer ken tegen de fysiek grotere spitsen van de thuisclub. Ruststand: 1-1. In de tweede helft deden zich weinig belangrijke wapenfeiten meer voor. Beide verdedigingen hielden de zaak dicht. Door de bal in de ploeg te houden lieten de Texelaars Zeevogels niet in hun spel komen. Het hele team werkte er hard voor en ging met een verdiende winstpunt terug naar Texel. Zondag speelt Texel 1 thuis tegen Foresters uit Heiloo. Het is bekend, dat dit een moeilijk te bespelen ploeg is, doch de prestatie van zondag geeft hoop voor de ko mende wedstrijden. "heid en angstige gevoelens 'den zondag bij spelers en lie staf van ZDH na de "9 legen het Helderse Wa in tegenstelling tot vorige 9den de Hoornders vooral in helft een prima spelletje 'smat, maar opnieuw bleek "i van doelpunten een on- opgave. Tot de volgende 'legen BKC heeft de selec- ■ainer Gerrie Plaatsman nu iken om orde op zaken te te uitslag anders doet ver varen de Stienepikkers maar ""der dan het team van Wa- ■■Het is absoluut een cliché, Vermoeden dat het benutten "'twee kansen in de eerste vedstrijd een ander aanzien Je" geven, was zondag Wijk zeer gerechtvaardigd, verdedigers gaven de spitsen ^vogels weinig ruimte en 'Pulsen van de veelvuldig op- 'aatste man Koos Tjepkema f'de het middenveld dat het 'usl was. Kansen dienden Jezelf aan, maar de gebroe ders Denhard en Roald van der Slikke hadden het vizier wat hoog staan. De grootste kans was voor Bram Brou wer, die alleen voor de keeper tot een lob besloot, maar de bal verkeerd raakte. Zoals zo vaak was één tegen- kans voor „de Torren" voldoende om vlak voor rust de wedstrijd een ander beeld te geven (1-0). Het moreel van de Zwaluwen was absoluut niet gebroken en tijdens de thee werden lepe plannen gesmeed om alsnog toe te slaan. De hoop op een goed resultaat werd na rust snel de bodem in geslagen. Binnen tien minuten sloegen de Watervogels drie maal toe en even zo vele malen la gen domme fouten eraan ten grond slag. Knullig balverlies op het middenveld leidde er steeds toe dat de verdedigers Jacco van Leeuwen en Joop Rommets een sprintduel moesten aangaan met hun snelle te genstanders, die op hun beurt angst wekkend koel bleken. Daarna werd gestreden voor een ver loren zaak. Er waren kansen om de eer te redden, maar de enigen die tot scoren kwamen waren opnieuw de Helderse voetballers. De eerste week van het zaalvoetbal stond in het teken van de beker wedstrijden. Aangezien de beker wedstrijden door loting tot stand waren gekomen, konden grote ver schillen in de uitslagen worden ver wacht. Slachtoffer was het team van De Bolder dat onder de naam De Koog 6 met maar liefst 21-3 verloor van het hoger spelende De Koog 2. Mantje 2 pakte ook flink uit tegen De Krim en de overwinningen van Le Berry 2, Oosterend 5, Gempo en Ca sino mochten er zijn Twee duels werden beslist na het nemen van strafschoppen. De gelukkigen waren Nioz en Casino 4. Niet alleen op Texel, ook in Den Helder speelde een Texels team om de beker. In dit geval de Noord-Hollandbeker. Het team van Texel won verdienstelijk van J. R Du- Oosterend heeft zondag tegen Pet ten verzuimd winst te nemen. Tot zeven minuten voor tijd stond het 4-1 in het voordeel van SVO. De eindstand werd 4-4. De wedstrijd was aanvankelijk in evenwicht, waarbij SVO wat gevaar lijker voor de Petten-goal kwam. Tot scoren kwam het echter niet. In de 30ste minuut werd Vincent Kaspers binnen de zestien meter neergehaald na een goede aktie. Dennis Vonk bracht zijn ploeg via de strafschop op voorsprong. Robin Speets kreeg de tweede goede kans, maar het was de spits van Petten die via een goede voorzet van rechts zijn ploeg langszij brecht. Na rust startten de Oosterenders voortvarend met een aktie van Marko van der Knaap die niet goed door de doelman werd verwerkt. Robin Speets maakte beheerst af:2-1. SVO rukte daarna op via een dieptepass van Marco van der Knaap op Robin Speets. Hij klopte iedereen op snel heid en passeerde tenslotte de doel man en tekende 3-1 aan op het scorebord. Toen Speets uit een soort gelijke situatie de voorsprong ver grootte tot 4-1, leek de strijd gestreden. SVO liet de teugels vieren en gaf Petten de ruimte terug te komen. Een goede aktie van de spits resulteerde in 4-2, maar met nog zeven minuten te gaan leek er geen vuiltje aan de lucht. SVO sprong slordig met de bal om en het middenveld liet zich terug dringen, terwijl de achterhoede ver zuimde tijdig in te grijpen. De laatste man van Petten benutte de ruimte en rukte op naar de voren om genade loos af te ronden in het kruis. In een alles of niets-offensief viel uit een scrimmage in de slotfase de gelijk maker. DINSDAG 14 SEPTEMBER 1993 pont en mag verder. Henk Knol scoorde voor Texel zesmaal. Uitslag; 2-6 voor Texel. De K.N.V.B. had reeds eind juli de nieuwe spelerskaarten aan de verenigingen gestuurd. Tot 23 augstus en na verzoek zelfs tot 8 september hadden de verenigingen de tijd hun spelerskaarten in orde te maken. Een vereniging die door wat voor oorzaak dan ook, geen spelers kaarten had ontvangen, kon dus ruimschoots voor de start van de competitie bij de KNVB reclameren. Desondanks speelde toch een aantal teams zonder of met verouderde spe lerskaarten. Deze vorm van nalatig heid kan voor diverse teams directe gevolgen hebben. Ondanks winst in de eerste ronde mogen deze teams niet uitkomen in de tweede ronde. Dat geldt voor Oosterend 5, Le Berry 2 en Jelleboog 3. In plaats van deze teams spelen hun tegenstanders uit de eerste ronde nu in de tweede ron de. Behalve het bekerprogramma werden er nog tweee competitie wedstrijden gespeeld. Bij de junioren won Texel 1 dankzij meer inzet van Texel 2 en in de tweede klase won Oosterend 4 met groot verschil van Casino 4. Ook volgende week zijn er weer volop bekerwedstrijden. De winnaars van de eerste ronde ont moeten nieuwe tegenstanders in de tweede ronde. Alleen de junioren spelen een competitiewedstrijden. Uislagen. 1e bekerronde: Mantje 2-De Krim 2 9-3; Casino 4-De Koog 5 3-3, Casino wint na strafschoppen; Casino 3-Casino 2 4-11; Jelleboog 4-Nioz 2-2, nioz wint na strafschoppen; Texel 4-Jelleboog 3 3-9; Timmers Bakkerij-Casmo 5 6-9; De Koog 2-De Koog 6 21-3; Gempo-Klif 4 10-1; klif 3-Mantje 3 4-7; De Koog 4-De Krim 3 3-2; Oosterend 5-De Krim 4 15-3, De Krim-ZDH 2 8-5, Le Berry 2-Rab 3 16-1; De Koog 3-Oosterend 6 13-3, Competitie: junioren: Texel 1-Texel 2 5-3; 2e klasse Oosterend 4-Casino 4 8-2. Woensdag 15 september: 18.30 u. Casino-De Koog (J) 19.20 u. Casino 1-Jelleboog 3 20.15 u. Rab-Jelleboog 21.05 u. Casino 4-De Koog 3 21.55 u. Casino 2-De Koog 2 Zaaldienst: Oosterend Donderdag 16 september: 18.30 u. Texel 3-De Krim 19.20 u. Casino 5-Le Berry 20.15 u. Oosterend 2-Texel 2 21.05 u. Oosterend 3-Gempo 21.55 u. Oosterend 1-Rab 2 Zaaldienst: De Koog Vrijdag 17 september: 17.30 u. Oosterend 5-Mantje 18.20 u. Klif 2-Jelleboog 2 19.10 u. Texel-Oosterend 4 20.00 u. Rab 3-Klif 1 20.55 u. Plus Klus-Mantje 3 21.45 u. De Koog 4-Mantje 2 22.35 u. De Koog-Nioz Zaaldienst: De Krim Eon deelnemer aan de jeugdtriathlon wordt op en vriendinnen gaven ze zich hele maal op het afsluitende onderdeel. Ondanks het sterke lopen van Afra Meijer werd Maartje van Hattem niet echt meer bedreigd en finishte bij de meisjes van 10 t/m 12 jaar als eerste. Bij de jongens in deze leeftijdsklasse was de strijd om de eerste plaats on gekend spannend. Johan Weijdt en Reijer Stevens kwamen sprintend op de eindstreep af en finishten gelijktij dig. Zij werden door de jury beiden terecht als eerste geklasseerd met als goede derde Ronny Keizer. Mi chelle Kuiper stond haar eerste plaats bij de meisjes 13 en 14 jaar niet meer af en liet zien een goede triath- lete te kunnen worden. Efaliena Drij ver wist door fantastisch te lopen beslag te leggen op een tweede plaats net voor Linda Smit. Coen Zoon was oppermachtig bij de oudste jongens. Zowel bij het zwem men als het hardlopen was hij de snelste, maar ook bij het fietsen g geholpen bij het fietsonderdeel iFoto March Heijnenl presteerde hij goed. Een terechte winnaar met grote mogelijkheden. Jeroen Huizinga en Joost Hoogen bosch wisten zich goed te handha ven en werden resprectievelijk tweede en derde. De organisatie kan terugkijken op een geslaagde jeugdtriathlon. De doelstel ling, kinderen op een plezierige ma nier te laten kennismaken met de triathlonsport, is zeker gehaald. Deel nemers en publiek waren enthousiast en genoten van het evenment, dat volgend jaar dan ook zeker zal wor den herhaald. Uitslagen en tijden: Meisjes 10 t/m 12 jaar- 1 Maartje van Hattem 39 04 mm. 2 Afra Meijer 39.30 min; jongens 10 t/m 12 jaar. 1 Johan Weijdt 38.11 min Reijer Stevens 38.11 min; 3. Ronny Keizer 40.13 mm; meisjes 13 en 14 jaar: 1. Michelle Kuiper, 2. Efaliena Drijver 35 51 min; 3. Lmda Smit 36.54; jongens 13 en 14 jaar. 1. Coen Zoon 30.18 min, 2. Jeroen Huizinga 31 06 min; 3. Joost Hoogenbosch 32.11 min; vorieten. Niet alleen werden zij er vo rig jaar reservekampioen, in De Zilk werd het duo eveneens tweede. Henk Spigt en Corrien Bussaard sleepten tijdens het districtskampi oenschap een vierde plaats in de wacht. De andere leden van menve reniging „Tussen Wad en Duin" die zich voor het NK kwalificeerden zijn Fedde de Jong en Annemarie Reiding en Joke Bouthoorn en Jos Wa terman. De jeugd van de Wielervereniging Texel (verdeeld over vier categorieën) heeft zondag prima strijd geleverd bij DTS in Zaandam. Erwin Goënga werd in zijn groep tweede, de nieuweling Hans Zijm leverde een opmerkelijke prestatie door in zijn groep twee rondjes aan kop te gaan. Hij hield dat niet vol en eindigde in het peleton als twaalfde. Joost Bakker behaalde een derde plaats en Robert Huisman een tiende. Verjaardagsfeest Opvallende verschijningen in de wed strijd waren Werner van der Meer en Henk Stevens, die vorige week nog deelnamen aan de hele triathlon in Almere. „Oh, maandag had ik nog wat moeite met traplopen, maar dinsdag was alle stijfheid weg. Lasti ger was dat ik gisteravond naar een verjaardag moest, die nogal laat was afgelopen", was het laconieke com mentaar van Van der Meer. Ook Ste- Jordy vinke vlak voor zijn rit, die hem een uitstekende tiende plaats zou opleveren. Hij werd hiermee beste Texelaar. Foto Joop Rommets) ner die de meeste tongen losmaakte. Alle lollige opmerkingen over doping- gebruik ten spijt, overheerste pure bewondering voor de man die vorig jaar niet eens goed genoeg was voor een plaatsje bij de eerste twintig. Bedrijvenbokaal De bokaal voor Texelse bedrijven werd een prooi voor Hotel De Bo- schrand. Erik Derksen en Bernhard en Kees Boks waren gedrieën in 3.17.08 uur bijna tien minuten sneller dan de concurrentie van Bouwbedrijf Visser. Leendert den Braven van de PTT Post-ploeg finishte de rit tegen het uurwerk als een wielrenner in Tour de France die na een lange solo alleen de meet bereikt. Hij ging recht over eind zitten, streek zijn shirt glad en wees met heftige gebaren op de naam van zijn werkgever. Vervolgens informeerde de vermoeide held bij de jurywagen naar zijn tijd, waarna hij zich tot grote hilariteit van de andere Texelaars met fiets en al liet neerplof fen in de berm. Symbolisch voor de gemoedelijke sfeer waren de vele hel pende handen die de bezwete Den Braven weer op de been hielpen, hem daarmee waarschijnlijk behoe dend voor een fikse verkoudheid. Uitslagen 1 Ruud Lockx 0.55.31 uur. 2.Cees de Boer 0.56.23; 3.Jos van Dorp 0 57.02; 10-Jordy Vinke (Texel) 0 58 44, 18.Theo Boom (Texel) 0.59.41. B-rijders (40 13.Rein Oppewal 0 59 05, 19.Loek van Vliet (Texel) 0.59 46; 23.Nico Zonneveld 1.00.46. Dames: 29.Lucienne Groenendijk 1.02.04; 53.lngrid van Lubek (Texel) 1 06 06, 59.Saskia van der Maat 1.07.15; Texelse bedrijfsploegen 1.Hotel De Bosrand 3.17.08 uur; 2.Bouwbedrijf Visser 3.26.30; 3.Hotel Molenbos 3 26.52, In totaal reden 102 wielrenners de tijdrit uit. Een extra prijs was er voor de Texelaar Wil Braam. Hij geldt als „een enorme doorzetter" meldde de jury, want wegens een zware her senoperatie leek het een paar jaar geleden nog ondenkbaar dat hij ooit weer op een fiets zou zitten. Braam eindigde in 114.13 uur als 88e en behaalde hiermee een gemiddelde snelheid van 32.33 km per uur. „Attentie, attentie: wil Cees de Boer zich melden bij de dopingcontrole?" Gekscherend volhardden zijn concur renten in een immitatie van de wedstrijdleiding, toen bleek dat de wielrenner uit Oostzaan ruim vijfen- halve minuut sneller had gereden dan vorig jaar. „Ja, zonder groeihor monen red je het tegenwoordig niet meer", waren de vrolijke reacties van anderen, die ondanks de ver moeidheid de stemming er eveneens in hielden. De kwinkslagen waren illustratief voor de sportieve sfeer waarin het Noordhollands kampioenschap tijdrij den voor recreanten werd verreden. De deelnemers waren naar de jacht haven bij Oudeschild gekomen om een goede prestatie neer te zetten, uiteraard, maar dat daar nijd en af gunst voor nodig zouden zijn werd zaterdag gelogenstraft. Geholpen door een vriendelijk weerstype leg den liefst twintig rijders het parcours af binnen het uur, waarmee ze een gemiddelde snelheid bereikten van boven de 40 km per uur. Onder hen drie Texelaars, van wie met name de jeugdige Jordy Vinke een prestatie van formaat neerzette. Net als vorig jaar werd hij tiende, maar dit maal had Vinke 1.16 minuut minder nodig om die klassering te behalen. Theo Boom was op een fractie na evensnel als bij de vorige aflevering toen hij achtste werd, nu was dat echter slechts voldoende voor een achttien de plek. Loek van Vliet eindigde in het totaalklassement nog een plaats je lager, maar de veteraan werd daar mee wel tweede bij de veertigplussers. vens oogde opmerkelijk fris. „Kunst, ze hebben genoeg kilometers in de benen", spotte een Texelse con current. Bij de dames gebruikte Ingrid van Lu- bek de tijdrit als voorbereiding op een kwarttriathlon in Arnhem, een daglater. De Texelse spaarde zich niet en werd, overigens op eerbiedige af stand van collega-triatlete Lucienne Groenendijk, tweede in het dames klassement. Noordhollands kampioen werd net als vorig jaar Ruud Lockx. De man uit Wieringerwaard was oppermachtig en met een gemiddelde snelheid van 43,23 kilometer was hij bijna een mi nuut sneller dan nummer twee Cees de Boer. Toch was het deze Oostza- bij de finish van de jeugdtriathlon. IFoto March Hei/nen) «anisatie, in handen van het isoneel van zwembad Molen- en de triathlonafdeling Texel, jor een aantrekkelijk parcours ]d De afstanden van deze jiathlon waren afgeleid van de triathlon. De deelnemers en 250 meter zwemmen, 9 ki ll lietsen en 2,2 kilometer pen. Bij het vastleggen van de den was duidelijk rekening ge il met de leeftijd van de deel- s, waardoor alle deelnemers er igden deze mini-triathlon te vol-

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7