sport Wat ik zeggen wou TEXELSE COURANT skrachtig De Koog \LC de baas else Boys maakt ofte niet waar itbalprogramma Nieuwkomer Schagen verrast De Koog Ledenvergadering ZDH Ledenvergadering SVO uitgesteld Eilandcompetitie tennis Eilandcompetitie volleybal Onderlinge wedstrijden in Manege Akenburg „Wampex" op 22/23 oktober Texelse triatleten sterk in Abbekerk Ledenvergadering schakers En Passant Cursus architektuur en vrij borduren Welkom bij alle groepen van Scouting Texel Gymnastiek op muziek Bijzondere wedstrijd voor basketballers Wisseltruc Geen doping Bejaardensoos Kerngezonde drieling voor Sm it's Corrie 76 VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1993 tie van SV De Koog is door sponsor de VEM in een nieuw tenue gestoken. Op de voorgrond vlnr. sponsor Adrie Westerlaken, John Eel fans van Exel. Bernard lepenburg. Hans Polderman, Erik Kossen, Jan Plaatsman. Jos Kaptein en Tony de Jonge. Staand: Toon van Beek. I. Jaap van Kranenburg. Kees van Beek. Mark Offorman. Pedro Sipsma. Nanning Kikkert. Wally van Beek. Barry Betsema. Peter Brons. Wil war. Nico Schot, grensrechter Judo Vriens, trainer Hans van der Park. verzorgster Ria Sipsma en Charles lepenburg. (Foto Gerord Timmerman) ut teleurstellend verlies van vori- uek uit tegen Flevo, herstelde Koog zich knap op eigen ter voor veel publiek. Tegen ALC de ploeg met 4-3. In de nieuwe werd ALC veelvuldig in de ver ging gedrukt via goedlopende allen over zowel rechts als links. ms toch ALC dat door een goed ndschot de leiding nam. De antwoorde hierop met een uitgevoerde aanval, ingeleid Wassenaar die Bernard Ipen- lanceerde Deze trok voor, waar- jiry Betsema 1-1 kon intikken, as tevens de ruststand. De helft gaf wederom een leuke wedstrijd te zien. De Koog op voorsprong door de goed nde Bernard Ipenburg die alleen keeper afging en beheerst scoorde. Binnen één minuut stond het al weer 2-2 door een afstands schot van ALC dat onhoudbaar voor Jan Plaatsman in de uiterste hoek verdween. Daarna trok De Koog toch het spel naar zich toe. Het was Jan Eelman die koelbloedig 3-2 liet aante kenen. Hij werd beloond met een pu- bliekswissel. ALC wist van geen wijken en kwam door een klutsbal waaruit een kopbal volgde op 3-3, waarmee de eindstand bepaald leek. Het wilskrachtige De Koog stroopte nogmaals de mouwen op, wat resul teerde in een schot van Hans Polder man rakelings over de kruising. Uit de laatste aanval werd de bal terug getrokken op Barry Betsema die in een halve draai laag in de hoek schoot en 4-3 op het scorebord aan tekende. De Koog kreeg hierdoor loon naar werken en hoopt komende zon dag thuis de volle winst te pakken tegen AGSV. Deze week werd Tony de Jonge uitgeroepen tot „Man van de wedstrijd". letballers van Texelse Boys zijn mpetitie gestart met twee ne- jen. Na een veelbelovende ereidingsperiode, waarin door op Oosterend en De Koog een len in de volgende ronde van ord Holland Beker werd afge- jen, waren de verwachtingen !e competitie hooggespannen. week in de uitwedstrijd tegen eNiedorp was een slechte eer- Ift de oorzaak van een 3-0 [stand, die uiteindelijk door 2 mten van Jelte van der Kooi teruggebracht tot 3-2. Niet ge- [chter voor een punt. gaan de Haffelderweg was uit Sijbekarspel de tegenstan- ten van de wedstrijd was Texe- Guldemond, die zijn team tot [al toe aan de leiding hielp, •teeds lijdzaam moest toezien |ESS weer langszij kwam en in jtfase zelfs de volle winst bin- Ide. [uwe Boys-trainer Henk de Ruij- enkele spelers, die vorig jaar tweede speelden, in het eerste Vaste kracht Ronald van de [ng is wegens studie gestopt co van Leersum en Jasper n, ook wegens studie, kunnen Texel trainen en niet of nau- inzetbaar zullen zijn. gezichten in Boys 1 zijn de Rene en Ad Guldemond, Edgar en terug van weggeweest: Kees Kooi. Verder is de jonge i Houterman tweemaal zeer «telijk ingevallen en heeft De verdediger Jan Peter van sn vergissing is het voetbal- "rna dinsdag enigzins ver- ide krant gekomen. Voor 5 klopten de aankondigingen »r zondag stonden echter de iden van afgelopen weekend ikt. Het juiste programma luidt |t '918 september: V.H- ll-HRC D2 B19 september: pesters ford-Oosterend [ex. Boys Ï9-AGSV ITexel 2 -De Koog 2 we l\oog Oosterend 2 N" Texel 3 Oosterend Al A2-Tex. Boys A1 w# -Tex. Boys 11.30 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 12.00 u. 14.00 u. 10.00 u. 14.30 u. 14.30 u. 14.30 u. 10.30 u. 10.30 u. 10.30 u. ^voetbal: hd-De Koog Boys m» IVc ling klpillen: J»F1 afgelast. Oosterend F1-Texel v# Boys Ft -De Koog F1 1-10, *W E2 9-0; ZDH E1 -Oosterend El "■Texel E2 11-1Texel E3-Texel J BoysEI-Tex Boys E2 2-2: SVC a-4; Oosterend Dl-Oosterend D2 ®VS DTTex Boys 02 1-3. Heerwaarden, die geblesseerd is, nog achter de hand. Tegen DESS was het Ad Guldemond die Texelse Boys koppend op 1-0 bracht nadat de DESS-keeper een voorzet van Martijn Beerling had los gelaten. Vlak voor rust omzeilde de DESS-voorhoede de buitenspelval en liet keeper Kooi kansloos: 1-1. Problemen Na rust was Guldemond zeer attent bij een misverstand tussen de DESS- keeper en zijn achterhoede: 2-1, maar wederom kwam DESS op gelijk hoogte door na een corner en een scrimmage van dichtbij 2-2 in te schieten. Vervolgens was Guldemond weer aan de beurt. In stelling ge bracht door Van der Kooi omspeelde hij fraai de DESS-keeper en liet zijn derde treffer aantekenen. Tien minu ten voor tijd wilde Bert Witte in de Boysverdediging voor opruiming zor gen. Hij raakte de bal echter verkeerd en bracht daarmee keeper Kooi in grote problemen. Kooi kon niet meer voorkomen dat de bal in de eigen kruising belandde. Binnen 2 minuten greep DESS de kans om de volle buit binnen te halen. Na een snelle aanval velde de DESS-spits, volgens velen in buitenspelpositie, het vonnis over de Boys en bepaalde de eindstand op 3-4. Het zaterdagteam van De Koog is zaterdag door een nieuwkomer in de klasse, Schagen verslagen. Het werd in Schagen 3-0 voor de thuisclub, die het sterk gehavende De Koog simpel opzij zette. Schagen, dat vorige week de toren hoge favoriet voor het kampioen schap Alkmaarse Boys versloeg en vorig jaar tweede werd, moest het nu opnemen tegen De Koog, de num mer vier van vorig seizoen. De eerste minuten van de wedstrijd waren dui delijk voor Schagen dat een stuk fel ler begon. Maar de eerste kans was toch voor De Koog, waar zeven vaste krachten afwezig waren. Laatste man Jack Rammers stuurde Dirk-Jan Wuis de diepte in die behendig zich ont deed van z'n directe bewaker en de doelman maar de doelman de bal naast schoof. Schagen had een licht overwicht zonder zich grote kansen te creëren maar kwam op voorsprong nadat Jack Rammers een afstandschot van richting had veranderd. De Koog had na de rust Dennis Eelman gewisseld en moest toezien hoe vijf minuten la ter back Pieter-Jan Kampstra gebles seerd uitviel. Door deze omzettingen werd De Koog iets sterker mede dankzij het goede spel van aanvoerder Schoon heden die ook zaterdag het even wicht op het middenveld goed wist te verdelen. Toch resulteerde het be tere spel niet in betere kansen voor De Koog, want na een goede aanval over de rechterkant opgezet door John Eelman, kreeg De Koog weer geen loon naar werken. Schagen was er in de winter razendsnel uit en liet 2-0 aantekenen, een uiterst ongeluk kig moment voor de blauw/witten. Dat De Koog in de laatste minuten nog voor alles ging, was begrijpelijk en dat Schagen toen nog voor de derde keer scoorde was meer voor de statistieken. In kantine „De Spil" houdt sportvere niging ZDH vrijdag 24 september vanaf 20.00 uur haar ledenvergade ring. Naast de reguliere zaken staan bestuursverkiezingen op het program ma. Aftredend maar herkiesbaar voor een termijn van drie jaar is voorzitter Jaap Lap. Voor de vacature die is ontstaan door het vertrekvan Henk de Ruyter worden nog kandidaten ge zocht. Aanmeldingen, ook van even tuele tegenkandidaten voor het voorzitterschap, bij Jaap Schuyl (tel. 19260). De ledenvergadering van sv. Ooster end is uitgesteld tot 1 oktober om 20.30 uur in de kantine. De agenda blijft ongewijzigd. De training begint die dag om 19.00 uur. Vanavond gaat de training niet door. Aanstaande zondag begint de najaars-eilandcompetitie tennis. In verband met de clubkampioenschap pen bij Deuce en Heri Hodie zijn een aantal wedstrijden vervallen en aan vangstijden gewijzigd. Bij twijfel zo nodig contact openemen met de wedstrijdleiding. De plaats van J. Dros in poule 4 is overgenomen door N. Bakker, Kogerstraat 69, Den Burg, tel. 14278. Heri Hodie: 9.00 u. R. v.d. Bent-M. Land 19.00 u K. van Bommel-H. Bakker 19.00 u. C. den Braven-T. v. Heerwaarden 20.00 u. R. de Boer-N. Bakker 20.00 u. R Barendregt-W. Beers Deuce: 8.45 u. R. Verduyn-H. Schraag 8.45 u. D. Bol-D. Panneman 19.00 u. A. Krafft-J. Zoetelief 19.00 u. A. Heidstra-R. Siebinga 20.00 u. N. Wehes-H. Maas 20.00 u. A. Bokma-J. Stark De Koog: 9.00 u. J. v.d. Meer-R. Buitenweg 10.00 u. T. van Veen-R. van Oosten 19.00 u. A. Groot-I. Land 19.00 u. S. van Veen-N. Brands 20.00 u. N. Rommel-E. Ooyevaar 20.00 u. M. van Aken-E. Dreesens Uitslagen (liefst zondagavond) door bellen aan R. v.d. Bent, tel. 16301. Tevens opgeven of je zondag 10 ok tober meedoet aan het onderlinge toernooi. Programma dinsdag 21 september: Veld A mannen: 18.30 u. RWS-Tex. autoc. Meubelh. 19.12 u. Meubelh.-Graaf Sp. RWS 19.54 u. Tatenh.-DGM Graaf Sp. 20.43 u. Gr. Slock 2-Sportsh Tatenh. 21.30 u. Paal 9-ABN/AMRO 12 Balcken 22.18 u. 12 Balcken-PH/Oranjeb. Paal 9 Veld B vrouwen en gemengd: 18.30 u. Tatenh. 2-NBC Super 19.12 u. Super-LenR Tatenh. 2 19.54 u. Mantje Sp.-Question Durper Dr. 20.43 u. Vespert.-Durper Dr. Mantje Sp. 21.30 u. Eierl. H.-Klif 12 Vespert. 22.18 u Wiersma An.-Bremakker Eierl. H. Veld C vrouwen: 18.30 u. 7 Prov.-Ass. Bremer Nioz 19.12 u. Zeilmakerij-Nioz 7 Prov. 19.54 u. Smash '68-Leydek. Zeilmak. 20.43 u. Vlier-Top Tien Smash '68 21.30 u. Rival-Gr. Slock Vlier 22.18 u. Cohen-Schiphorst Rival Wedstrijdleiding: Kees en Bianca, tel. 18593. Ponyclub De Kleppertjes houdt in sa menwerking met rijvereniging De Waddenruiters een onderling wed strijd in en rond manege Akenburg. Vanaf 9.15 uur doen de ruiters hun best in de dressuur die verdeeld over drie rijbanen wordt verreden. Ook de niet-wedstrijd rijdende leden zadelen voor deze dag hun rijdieren. Om 10.15 uur beginnen de kleinste ruiters in de sprinrubriek. Tussendoor wordt nog een verrassingsparcours gereden. De jaarlijkse Weekend Amphibische Expeditie Texel (Wampex) wordt op 22 en 23 oktober a.s. gehouden. Het is de dertiende keer en ook nu heerst de grootst mogelijke geheim zinnigheid over de aard van de op drachten, waarmee de deelnemende ploegen te maken zullen krijgen. Het startsein klinkt vrijdagavond even na 18.00 uur in de kantine van SV Texel en de finish is in de loop van zaterdagmiddag weer op de Bremak ker. Deelnemers (in groepen van 2, 3 of 4 personen) die willen weten hoe zij zich moeten aanmelden, kunnen het adres achterhalen door deze Texelse Courant goed te bestuderen. Na het zenden van een briefkaart waarop de namen van de deelnemers staan alsmede het adres van de con tactpersoon, ontvangt men een ac ceptgiro waarmee het inschrijfgeld moet worden voldaan: f25,- per deelnemer. Hoewel ze alle drie de 40 km lange tijdrit om het noordhollands kam pioenschap bij de recreanten van af gelopen zaterdag nog in de benen hadden, stonden Guido Banda, Rien Brouwer en Eddy Zegers zondagmid dag al weer aan de start van een kwart-triathlon in Abbekerk. De vermoeidheid van de tijdrit bleek grotendeels verdwenen, want de Texelaars kwamen tot prima prestaties. In een tijd van 2.14.41 uur wist Gui do Banda beslag te leggen op een uitstekende vijfde plaats bij de wedstijd-atleten. Voor de eerste maal dit seizoen moest Rien Brouwer op alle onderdelen iets toegeven op zijn rivaal, maar wist zich goed te hand haven in het sterke deelnemersveld en finishte als negende in een tijd van 2.18.07. Eddy Zegers, die de eerste helft van het triathlonseizoen wegens een heupblessure niet kon meemaken, is 'momenteel goed irf vorm. Bij de re creanten eiste hij een uitstekende veertiende plaats voor zich op. hij deed over de 1 km zwemmen, 48 km fietsen en 10 km hardlopen 2.33.03 uur. De schakers van „En Passant" hou den maandag in de Witte Burcht hun 33e ledenvergadering. Centraal staan de jeugd en de bondscompetitie. Aanvang 20.00 uur. Ook nieuwe le den zijn van harte welkom. Het Albrecht College, de dag- en avondschool voor volwassenen, start donderdag met het nieuwe seizoen. Eén van de vakken is textiele werk vormen, met als onderdeel kunstge schiedenis. De onderdelen zijn apart te volgen, maar deelnemers moeten zich voor beide inschrijven. De cur sussen zijn donderdagmorgen in d'Ouwe Ulo. Het vak kunstgeschiedenis op mavo niveau begint met het onderwerp „bouwkunst van 1800 tot nu". In cir ca tien weken worden diverse bouwstijlen besproken. De lessen worden gegeven aan de hand van stencils, dia's en een videofilm. In overleg kan de cursus met een excur- Er wordt op ongeveer honderd deel nemers gerekend. Meer worden er trouwens niet toegelaten omdat an ders organisatorische problemen ont staan en de afstand tussen de deelnemende groepen te klein wordt. Deze maand begint het verenigings seizoen ook voor Scouting Texel. De welpen (jongens van 7-11 jaar) ko men maandag 20 september van 18.30 tot 20.00 uur bijeen in het groepsgebouw aan de Bernhardlaan. De kabouters (meisjes 7-11 jaar) op donderdag 23 september ook van 18.30-20.00 uur. De verkenners (jon gens 11-15 jaar) op vrijdag 24 sep tember van 19.00-21.00 uur). Dezelfde avond starten ook de gidsen (meisjes 11-15 jaar) van 19.00 tot 21.00 uur en de Rowans en Sherpa's (jongens en meisjes 15-18 jaar) van 19.00 tot 22 00 uur. Bij alle groepen is ruimte voor nieuwe leden. Wie vrijblijvend een bijeen komst wil meemaken, is welkom. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe seizoen houdt Scouting Texel op zaterdag 2 oktober een bij zondere activiteit in Amsterdam, met onder andere een wandeltocht. Dinsdag start de cursus gymnastiek op muziek". Deze cursus bestaat voornamelijk uit spieroefeningen op muziek voor arm-, been- en buikspie ren, maar ook wordt er bijvoorbeeld wel eens een balspel aan toege voegd. De cursus wordt gegeven in de Jan Drijverschool in Den Hoorn op dinsdag van 20.00 tot 21.00 uur en wordt geleid door José Strating. De kosten voor deze uit 13 lessen bestaande cursus zijn f45,- per per soon. Voor eventuele inlichtingen kan worden gebeld met Rineke Gieles, tel. 19538. De heren en dames van basketballve reniging De Mareis spelen zaterdag om 19.00 uur een bijzondere mixpar tij in de Burgemeester De Koninghal. Tegenstander is het damesteam van de Vrije Universiteit van Amsterdam, dat een trainingsweekend op het eiland houdt. De sterke speelsters zullen het de Texelaars knap lastig maken. Leden van de Mareis en an dere belangstellenden zijn welkom om dit sportevenement van niveau bij te wonen. De toegang is gratis. Door een ingewikkelde wisseltruc met Duits geld uit te halen, zijn twee supermarkten op Texel begin deze maand door enkele Iraniërs voor zo'n f1500,- benadeeld. In de Zeeuwse gemeente Kruiningen zijn twee man nen aangehouden die met deze zaak te maken hebben. Het onderzoek wordt door de politie daar afge handeld. sie worden afgesloten. Lestijd: van 9.00 tot 10.00 uur. Textiele werkvormen begint met de techniek „vrij borduren". Er wordt vanuit het thema natuurverschijnse len gewerkt. De eerste weken wor den diverse steken aangeleerd en met diverse materialen gewerkt. Het uiteindelijke werkstuk bestaat uit een geverfde achtergrond met daarop de voorstelling, aangebracht in stof, draad en borduursteken. Deze lessen zijn van 10.15 tot 11.30 uur. Het cur susgeld bedraagt ƒ50,-, materiaalbij- drage f20,-. Inlichtingen bij Coby Kooiker, telefoon 15577. Uneven van Iam Huili-n wraulwi».r. tH i)U «vvl van <V- n iU.Hn- Gaarne zou ik reageren op het ver slag van het NH kampioenschap tij drijden in de Texelse Courant van dinsdag. Met name over de link die u legt (als grap ofserieus bedoeld) met doping, die ik (Oostzaner Cees de Boer) gebruikt zou hebben. Tegen woordig kun je blijkbaar niet ineens een sterk verbeterde prestatie leve ren, zonder dat dit in verband wordt gebracht met doping. Uw stukje sug gereert dit ten dele wel. Waarom na afloop niet even betreffende persoon gevraagd waarom hij vijfenhalve mi nuut sneller was dan vorig jaar. Daar om dit stukje. Cees de Boer (31) heeft als hoofd- sport langebaan-schaatsen. Wegens een slechte 500 m. (42,6 sec.) onge schikt voor een volledig klassement en daarom heeft hij zich gericht op de langere afstanden. Met tijden van 2.06.1 (1500 m.), 7.19.2 (5000 m.), 15.25.52 (10.000 m.) behoort hij tot de subtop van Nederland. Afgelopen seizoen ook deelgenomen aan de se lectiewedstrijden voor de Nederland se afstandskampioenschappen. Helaas net niet geplaatst. In de zomervoorbereiding traint hij dagelijks (vijf keer per week op de fiets en twee keer op skeelers). Als test zijn tijdritten een uitstekend mid del. Vorig jaar reed hij op Texel op een gewone racefiets met opzetstuur en een verzet van 52/17-16. Afgelo pen winter heeft hij van de nationale amateurselectie een tijdritfiets (delta frame) overgenomen. Deze fiets in combinatie met een verzet van 53/16-15 en een zeer goede conditie zorgde ervoor dat hij ineens om de ereplaatsen kon strijden. Ik wil met dit verhaal aangeven dat je dus echt wel op een andere ma nier harder kunt gaan dan meteen maar te roepen het zal wel doping zijn. Ik hoop volgend jaar te kunnen laten zien dat het nog harder kan en dat zelfs Ruud Lockx is te verslaan. Met vriendelijke sportgroeten, Cees de Boer Oostzaan Naschrift redactie: De concurrenten van De Boer plaatsten hun opmerkin gen over dopinggebruik in een vrolij ke sfeer. Van enige ernst leek ons geen sprake. In het artikel gebruikten we termen als „gekscherend", „vrolij ke reacties" en „kwinkslagen" om dit te illustreren. In dorpshuis De Bijenkorf komt dins dag om 15.00 uur voor het eerst na de zomer de bejaardensoos van Oosterend weer bijeen. Ook nieuwe leden zijn welkom. Op boerderij De Leste bij Oude- schild werden Jan en Tina Smit dinsdag verrast door een geboor tegolf. In 36 uur tijd werden liefst acht kalveren geboren. De koe Corrie 76 spande met de kroon met een kerngezonde drie ling, een uitzondering die volgens veearts Loek van Vliet een keer of vier in de tien jaar voorkomt. ,.Een voorspoedige bevalling, twee stieren en een keu", be schrijft Smit het dartele drietal dat om een plaatsje vecht rond de uier van de koe. Omdat de dieren wat lichter zijn dan gebrui kelijk mogen ze zich voorlopig nog even te goed doen aan de melk van moeder. Gezien het in gevallen achterlijf is de zwanger schap voor de zwartbonte koe nog een hele beproeving ge weest. „De 8100 liter melk die ze het eerste jaar gaf, zal ze voorlopig wel niet evenaren", ver wacht Smit. Op de foto Thijs en Gert-Jan Smit bij de pasgeboren drieling. (Foto Gerard Timmerman)

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 9