Sport lenwedstrijd: wachtlijst nerkantse deelnemers laatste na irdiend verlies •ioenschappen lodie Blamerende nederlaag voor sv De Koog TEXELSE y couRANT Toch twee banen voor Deuce naast sporthal? Klaverjasclub start seizoen Zaalvoetbalprogramma Eilandcompetitie volleybal Eilandcompetitie tennis Basketbalprogramma Voetbalprogramma Verdiende winst voor Oosterenders Texelse Boys onderuit gehaald tegen Flevo Basketball: Hema goed op dreef Slechts één vis Boerderijen limo ye voor de Texelse samen- menwedstrijd, erkend door .Jerlandse Bond van Aan een Paarden is zo groot dat wachtlijst bestaat. Zaterdag hijnen veertig aanspanningen start, waaronder twintig van Het eerste evenement be- 09.30 uur. !and oud srlijkse evenement heeft aan de nt een bijzonder goede reputa- gebouwd. Een speciale com- an menvereniging Tussen Duin houdt zich bezig met orbereiding van de wedstrijd, iter daarvan is Carlo Witte, evenement is gegroeid, het kan loter We hebben vijf reserve naties, maar meer is echt niet Hij denkt dat de grote be lling te maken heeft met de jkheid er een weekje vakantie te knopen „Veel deelnemers J een week ervoor naar het Woensdag is al een oefenma- gehouden, georganiseerd door Hoornder ondernemers. Die dan meteen even mee." arden van de overkanters zijn lebracht op verschillende plaat- i het eiland. nwedstrijd is uitgegroeid tot snement van naam door hulp 150 vrijwilligers en vele „Onmisbaar en ze verdie- woorden van dank", beaamt Bi *s Ie Kitte. Drie onderdelen isngestelde menwedstrijd uit drie onderdelen: dressuur, en vaardigheid. Gestart kan i verschillende rubrieken: en- of tweespan, paarden of po- sarnaast zijn er de lende klassen: B beginners!, jitl en M midden). isuur begint om 09.30 uur bij lAkenburg. In een rijbaan van IOO meter worden proeven ge worden beoordeeld door iende juryleden. Ssabethhoeve aan de Wester- ook om 09.30 uur de eer- hemer voor de marathon. Dit an de meest spektakulaire Jen van de wedstrijd, ithon bestaat uit verschillen den en heeft een totale leng- to'n vijftien kilometer. Het lis deels verhard, deels on- Voor de start worden de veterinair gekeurd. Dit wordt door acht studenten van de Universiteit voor Diergeneeskunde in Utrecht, die onder leiding staan van de Texelse dierenartsen. Het A-traject van de marathon voert over de Westerweg in de richting van Den Hoorn. Binnen een bepaalde tijd moet dit worden overbrugt in een „vrije gang", dus stap of draf. Het B- traject is een stapgedeelte dat ook binnen een bepaalde tijd moet wor den afgelegd Daarna volgt de eerste rust op het veld aan de Rommelpot bij Den Hoorn. Het C-traject is een sneldrafgedeelte over de Rommelpot richting de Den nen. Het wordt gevolgd door een D- traject in stap. De tweede rust is op het veld bij oud-boswachter Kok aan de Rozendijk. Daar wordt een tweede veterinaire keuring gehouden. Alleen als de paarden fit genoeg worden be vonden mogen ze door voor het laat ste deel: het E-traject met de hindernissen. In het bos zijn vijf obstakels op gesteld. Het zijn doorgangen en poortjes die in een bepaalde volgorde moeten worden genomen. De tijd waarin dat gebeurt is belangrijk. De hindernissen zijn van verschillende materialen, zoals springbalken, plan ken, kunststof platen, kabels, buizen, leidingen en andere afschrikwekken de zaken. „De paarden mogen ner gens bang voor zijn. Ze moeten goed onder appèl staan", legt Witte uit. De eerste hindernis staat zo'n 300 meter voorbij Bos en Duin aan de Rozen- dijk. De tweede is op de speelweide, de derde en vierde op het land van Roeper aan de Ploegelanderweg. De laatste hindernis is naast de Cathari- nahoeve. De finish van de marathon is op de Laanweg. Meteen erna volgt weer een veterinaire keuring. Als de paarden té vermoeid zijn geraakt, wordt de deelnemer gediskwalifi ceerd. „Erg streng ja, maar dat moet ook wel. Je bent met dieren bezig", aldus Witte. Behalve de koetsier en één of twee grooms (afhankelijk van het aantal paarden voor de wagen) rijdt een bo- krechter mee in de marathon. Die let op de tijd en of de verplichte onder delen juist worden uitgevoerd. Bij de hindernissen staan speciale jury's die de tijd in de gaten houden. Wie lan ger dan vijf minuten werk heeft in een hindernis wordt gedikwalificeerd. Als een groom van de kar af moet voor het verrichten van reparaties of andere zaken, kost dat strafpunten. Moet de koetsier afstappen, dan wor den nog veel meer strafpunten toege- t onverdiende verlies met 1-0 Foresters uit Heiloo is sv hekkesluiters in de derde INVB. Trainer Willem Roomei- iijn opstelling enigszins door sgooid, zodat Wim van e overal inzetbaar is, in de de terecht kwam. Leen Eel- est zijn plaats afstaan aan itrick van Leeuwen. Met de- fling werd De Foresters te- getreden. stenschap dat afgelopen sei- wl thuis als uit van De Fo- verd verloren, kwam de strijd toedzaam gang. De Foresters erste helft de beste moge maar uitblinker doelman 'schap was niet te passeren. frust raakte laatste man Si- "d geblesseerd aan zijn dij- fcwam Leen Eelman voor et veld. was een ander Texel te zien: Etbal, directer, kortom Texel side zich aan de wurggreep sgenstander. Toch kon ook n vuist maken. Er kwam te svaar uit de voorhoede. De m intensief tennissen heb- 'tot een hoogtepunt: de fi- 'de clubkampioenschappen Hodie. Voor het eerst draai- 9d mee met de senioren, heiligheid ten goede kwam. "lichting zorgde ervoor dat 1 worden doorgespeeld, lie verregende dagen moei den opgevangen. -Peelde men halve finales, finales. Bij de dames toon- 'an den Bent zich kopstuk 'eniging terwijl bij de heren Alkhoven een eerste prijs n dubbel in de wacht toernooi werd afgesloten t'becue waar zo'n twee t's vereniging aan k«n enkel IA poulel 1 E Balkho- '"«9, (B-poule) 1. F. Stolk. N. '"Kei IA poule) 1. M vd. Bent; JMule) l. M Westdorp, 2 P Ba dubbel; 1 M. vd Bent/M ^revaar/C Kooiker, Heren dubbel: van Bommel; 2. C. Stolk/S r. Balkhoven/R. Zoetelief. 2. R Bent Jongens l F van Bom- "wit. Meisjes. 1. F Saai; 2. M passes waren veelal onzuiver en er werden te moeilijke oplossingen gezocht. De wedstrijd kabbelde voort en iede reen was al tevreden met een gelijk spel. Langs de kant werd opgemerkt: „Wie een doelpunt maakt, is win naar". Alsof De Foresters dit gehoord had scoorde het team een kwartier voor tijd uit een corner. De bal be landde op de 16 meter lijn, werd doorgekopt naar een Foresters-speler, die op zijn beurt doorkopte naar Foresters-aanvaller Vincent Doesburg, die de bal in de verste hoek depo neerde. De verdedigers van Texel stonden erbij en keken ernaar. De laatste tien minuten ging Texel volop in de aanval, wat kansen opleverde voor Ralph Koning (over) en Paul van Exel (gestopt door de keeper). Keeper Bart Heerschap werd bijna de held van de dag toen hij de laatste minu ten mee ging de cornerballen. Bijna had hij succes toen hij hoog boven iedereen uit de bal prima raakte, maar zijn kopbal ging rakenlings over het doel. Het zaterdagteam van De Koog heeft voor de tweede achtereenvol gende keer averij opgelopen. Op ei gen veld liep de ploeg met Piet Scholtanus en Henk Messemaker voor het eerst weer in de gelederen tegen een blamerende 3-6 nederlaag aan. De Koog begon furieus, liet meteen aan Saenden zien dat het de betere ploeg was. De Koog zette de bezoe kers flink onder druk en creerde goe de kansen. Met name aanvoerder Coen Schoonheden had de eeste go al moeten maken maar miste jam merlijk. Het duurde tot de 15e minuut tot de bevrijdende goal viel. De lange bal kwam van John List. Martijn de Veij nam de bal in één be weging mee langs twee verdedigers en alleen voor de doelman schoof de spits onbereikbaar voor de goalie de bal in de rechterhoek. Na een half uur was het de beurt aan Dennis Eel man om eens iets fraais te laten zien Eelman, nog weinig in het spel betrokken tot dan toe, speelde zijn directe tegenstander uit en in plaats van de bal voor te trekken ramde hij het leer onverwacht in de korte hoek. Nadat De Koog nog een keer de paal had geraakt kreeg het net voor de rust een tegengoal door een ongeluk kig moment van keeper Jos Kaptein. De Helderse doelman verwerkte een kend. Om 14.00 uur begint het laatste onderdeel van het evenement: de vaardigheidsproef, waarbij tussen kegels met balletjes moet worden doorgereden. Bij manege Akenburg worden hiertoe twaalf poortjes gevormd. De twintig Texelaars die meedoen, waaronder Witte zelf, hebben hard getraind om niet onder te doen voor de overkantse combinaties. „De dres suur wordt regelmatig geoefend, ook door 's winters mee te doen aan de Jaap de Graafbokaal. Daarnaast zijn er de lesen van Jaap Prins. De be doeling is om je paard zo soepel mo gelijk te maken, zodat hij de gevraagde onderdelen vloeiend en moeiteloos uitvoert. Verder moet je de nodige kilometers maken om je paard goed in conditie te brengen", vertelt Witte. De prijsuitreiking van de wedstrijd is om 20.30 uur in het restaurant van Calluna in De Koog. Zondag wordt een gezelligheidsrit gehouden voor al le deelnemers aan de menwedstrijd en leden van Tussen Wad en Duin. Publiek is welkom tijdens alle onder delen van de menwedstrijd. Men wordt verzocht de auto zoveel moge lijk te laten staan, om opstoppingen in het bos te vermijden. VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1993 Ook dl, zijn voor he, n,a,athongedeel,e van de samengestelde menwedstrijd ver (foto Archief Texelse Courant) Tennisvereniging Deuce wil een stuk grasland voor sporthal Ons Genoe gen voor tien jaar van de gemeente lenen. De club wil er twee banen aanleggen. Het college van b en w voelt daar niets voor, maar werd te ruggefloten door de meeste leden van de commissie voor ruimtelijk- en huisvestingsbeleid. Het college wil het stuk grond vrij houden voor eventuele uitbreiding van sporthal Ons Genoegen. B en w voelen meer voor aanleg van een ex tra baan bij de twee oude asfaltba- nen aan de overzijde van de Emmalaan. Maar die oplossing is voor Deuce onaanvaardbaar duur. Daarnaast vreest de club gevaarlijke situaties als spelers veelvuldig de drukbereden Emmalaan moeten over steken. Op Erna Eelman (WD) na, stemden alle commissieleden vóór het voorstel Klaverjasclub Den Burg begint maan dag het nieuwe seizoen met een le denvergadering om 20.00 uur in d'Ouwe Ulo. Nieuwe leden kunnen zich dar aanmelden. De speelavonden zijn ook op maandag om 20.00 uur. Wie meer inlichtingen wil hebben kan bellen met Freek Veeger, telefoon 12212. van Deuce. Jaap Vlaming (Groen Links): „Mij is niets bekend over uit breiding van de sporthal, dus dat zal op korte termijn niet gebeuren. Tien jaar is zó om." De andere commissie leden noemden het plan van Deuce een veilige en voordelige oplossing. Eelman zag liever een structurele oplossing. „Nu lijkt een extra baan aan de overzijde misschien financieel moeilijk, maar de club moet naar de langere termijn kijken." Woensdag 22 september: 18.30 u. Texel-De Koog (J) 19.20 u. De Koog 4-Casino 4 20.15 u. Rab-Klif 3 21.05 u. Texel 3-Mantje 2 21.55 u. Gempo-ZDH Zaaldienst: Oosterend Donderdag 23 september: 18.30 u. Rab 3-De Koog 6 19.20 u. Texel 4-Nioz 20.15 u. Oosterend 3-Jelleboog 3 21.05 u. Casino 5-De Koog 5 21.55 u. Texel 2-De Koog 2 Zaaldienst: Casino Vrijdag 24 setpember: 17.30 u. Oosterend 2-Le Berry 2 18.20 u. Rab 2-Oosterend 5 19.10 u. De Krim-Casino 2 20.00 u. Klif 2-De Koog 3 20.55 u. De Krim 2-De Krim 3 21.45 u. Casino 3-Oosterend 4 22.35 u. Mantje 3-Oosterend 6 Zaaldienst: Jelleboog Programma dinsdag 28 september: Veld A mannen: 18.30 u. Tatenhove-ABN/AMRO De Pilaar 19.12 u. De Pilaar-Kobeko Tatenhove 19.54 u. RWS-Sportshop Teso 20,43 u. Fitt-Teso RWS 21.30 u. PH/Oranjeb.-Maarcob. Cocky's 22.18 u. Vd. Woude-cocky's K. PH Veld B gemengd, vrouwen en mannen. 18.30 u. De Zandloper-LenR Waayer 19.12 u. Ecomare-Waayer Zandloper 19.54 u. Westerlaken-Haarstudio Klif 12 20.43 u. Vespert.-Klif 12 Westerlaken 21.30 u. Gr. slock 2-Graaf Sp. 12 Balcken 22.18 u. 12 Balcken-Tex. Autoc. Slock 2 Veld C vrouwen: 18.30 u. De Vlier-Leydekkers SI. de Boer 19.12 u. Ass. Bremer-SI. de Boer Vlier 19.54 u. Zeilmakerij-Top Tien Ass. Bremer 20.43 u. Texèle-Timmers B. Schiphorst 21.30 u. Rival-Schiphorst Texèle 22.18 u. Slock (v)-Vissers Bouw Rival Wedstrijdleiding: let en Willem, tel. 15194. Uitslagen RWS-Tex Autocentrale 0-3; Mebuelhuis Texel- Graaf Spuiterij 2-1, Tatenhove-DGM 0-3, GR Slock 2-Sportshop 3-0; Paal 9-AMB/AMRO 0-3; 12 Balcken-P.H. Oranjeboom 3-0; Taten hove 2-NBC 0-3; Super-LenR 0-3; Mantje Sport-Question 2-1; Vespertina-Durper Drup 1-2; Eierlandsche Huls-Klif 12 3-0; Wiersma Antiek-Bremakker 1-2, Zeven Prvinciên-Ass. Bremer 3-0; Zeilmakerij-Nioz 3-0, Smash '68-Leydekkers 0-3; De Vlier-Top tien 2-1; De Rival-Gr. Slock 2-1, Cohen-Slagerij Schiphorst 0-3. De tijdstippen van de avondwedstrij den op 't Stappenland moeten door de leden van Kogerslag zelf worden gemaakt. Dus zij dienen hun tegen stander op te bellen voor een af spraak. Dit in verband met sluiting van de banen 's avonds. Programma: Heri Hodi: 9.00 u. R. 09.00 u. H. 10.00 u. R. 10.00 u. M. 19 00 u. K. 19.00 u. E. 20.00 u. C. 20.00 u. E. v.d. Bent-R. Verduyn Schraag-R. Buitenweg Zoetelief-H. Witte vd. Bent-J. Joosten van Bommel-A. Heidstra Ooyevaar-I. Land den Braven-P. Barendregt Dreessens-W. Boers Zaterdag 25 september, sporthal Sportlaan, Den Helder: 19.00 u. Hoppers 2-De Mareis (Dl zondag 26 september: Tex. Boys A1-JVC A2 12.00 u. SVO heeft tegen Kreileroord de eer ste overwinning behaald. Over de eerste helft van de wedstrijd moet trainer Bep Vonk tevreden geweest zijn. Met goed combinatiespel had SVO de touwtjes goed in handen en al snel kwamen er kansen. Kaspers en Speets lieten opgelegde kansen liggen. In de 15e minuten werd een hoekschap van Aart v.d. Brink door Dennis Vonk goed inge kopt: 0-1. Even later was Robin Speets goed doorgelopen op een pass van Marco v.d. Knaap. Speets tikte de bal langs de uitlopende doel man van Kreileroord in het lege doel: 0-2. Kreileroord liep achter SVO aan en toen 5 minuten voor rust Vincent Kaspers uit een solo knap 0-3 liet aantekenen, leek SVO op rozen te zitten. Na rust kwam Kreileroord sterk op zetten. Met veel inzet wordt SVO te rug gedrongen en toen Kreileroord na 10 minuten via een van richting ver anderd balletje in het doel rolde (1-3) kreeg Kreileroord hoop, ook omdat terugspeelbal van Jack Rammers ver keerd en de spits van Saenden had er geen moeite voor nodig om de 2-1 te laten aantekenen. De Koog raakte het spoor volledig bijster toen de tweede tegengoal op dezelfde manier tot stand kwam als de eerste. De combinaties liepen niet meer en er werd van achteruit steeds vaker de lange bal gehanteerd. Het was dan ook niet verwonderlijk dat er na een half uur in de tweede helft een 2-4 stand op het scorebord te lezen viel. De Koog probeerde van alles maar tevergeefs, steeds als de thuisploeg massaal aanviel kwam er een gemene maar effectieve counter overheen. In de slotminuten kreeg De Koog nog een strafschop mee, na een handsbal in het doelgebied. Mar tijn de Veij benutte deze elf-meter- trap en bracht daarmee de eindstand op 3-6. SVO slordig ging spelen Veel balver lies in het middenveld bracht de SVO achterhoede een paar keer in moei lijkheden. Verder dan een schot op de lat kwam Kreileroord niet. Het laatste deel van de wedstrijd kreeg SVO de wedstrijd weer onder contro le, uit een snel genomen vrije trap van Marco v.d. Knaag kreeg Ger Vla ming een vrij veld voor zich omspeel de de doelman en tikte beheerst in: 1-4. Kreileroord gaf zich gewonnen. Een verdiend gewonnen wedstrijd waar SVO het zich toch weer zelf moeilijk maakte. Texelse Boys stond zondag voor de taak om de eerste competitlepunten binnen te halen. Dat dit een zware opdracht was, bleek al in de beginfa se. Flevo combineerde erop los, maar kon de score nog niet open breken. Tegenover veel kansen en ook veel corners voor Flevo stonden enkele snelle uitvallen van de Boys voorhoede, die af en toe zeer gevaar lijk waren. Paul Witte en Jelte van der Kooi waren dichtbij een doelpunt. Achterin was het vooral aan keeper Kees Kooy te danken dat de rust stand 0-0 was. Na rust werd het snel 1-0 voor Flevo. De linksbuiten legde vanaf de achter lijn de bal goed terug en de inkomen de spits knalde onderkant lat in. In dezelfde minuut was het alweer ge lijk. Een vrije trap op rechts werd door Jan Peter van Heerwaarden naar de „tweede" paal verstuurd. De Flevo-keeper miste falikant, waarna Van der Kooi attent zijn kans op 1-1 benutte. Niet lang daarna was het wederom Flevo dat de leiding nam. Met een diagonaal schot in de bo venhoek werd Kooy kansloos gelaten. Vervolgens was het de scheidsrech ter die een hoofdrol opeiste. Martijn Beerling, op volle snelheid alleen op weg naar het Flevo-doel, werd op grove wijze onderuit geschoffeld. Er volgde slechts een gele kaart. Alfred De eilandcompetitie basketball is vrijdag van start gegaan met één junioren- en drie seniorenwedstrij den. Mantje Sport deed het in de ju nioren ontmoeting tegen de Valk heel leuk maar er werd wel eens te snel gespeeld waardoor af en toe de lijn in het spel ontbrak. Met 30-15 was Mantje uiteindelijk de meerdere van de Valk, dat echter nog niet zo lang met elkaar samenspeelt. Nauta Foto (voorheen Kooiman Foto Service) nam het op tegen Zebra Sportswear dat vorig jaar nog bij de junioren speelde. De nummer twee van vorig seizoen deed het rustig aan en liet vaak de dames in het team scoren omdat in de huidige opzet een score van een dame voor drie punten telt. Zebra Sportswear pro beerde tegen de lange mensen van Nauta wel wat terug te doen maar verloor tenslotte met 43-19. Een ver dienstelijk resultaat voor Zebra dat soms nog wat geluk in de afwerking miste. Veenbaas Bouw, de kampioen van vorig jaar, had in het strijdperk tegen Sportshop Texel. Na een ruststand van 14-2 kwam Sportshop Texel dankzij vooral Gatske Ykema in de tweede helft terug tot drie punten (20-17). Toen kwam echter Carlo Bakker (juist in het veld voor Joost van Heerrwaarden) kreeg voor zijn eerste overtreding een penalty tegen, waaruit Flevo op 3-1 kwam. René Guldemond, (juist in het veld voor Paul Witte) kreeg voor zijn eerste (on schuldige) overtreding ook geel. De bal ging nogmaals op de 11-meterstip, nadat John Daalder zijn tegenstander had neergelegd. Daalder kreeg geel, de penalty werd naastge- schoten. Tien minuten voor tijd kwam Flevo gelukkig op 4-1 door een van richting veranderd schot. De Boys probeerden nog de score een draaglijker aanzien te geven, maar verder dan een schot op de lat van Bert Witte kwamen ze niet. Deuce: 9.00 u. D. Bol-P. Brons 10.00 u. M. Land-D. Panneman 10.00 u. T. van Koppen-R. van Veen 19.00 u. N. Wehnes-J. Zoetelief 19.00 u. A. Krafft-R. siebinga 20 00 u. N. Brands-N. Bakker 20.00 u. J. Dros-T van Heerwaarden De Koog: 9.00 u. T. van Veen-H. Elzinga Zelf afspraak maken: H. Bakker-S. van Veen N. Rommel-S. van Veen A. Groot-R. de Boer M. van Aken-J. Stark Uitslagen: D. Bol-D, Panneman 1-1; R. Verduyn-h schraag 0-2; J van der Meer-R. Buitenweg 1-1; T. van Veen-R. van Oosten;A. Heidstra-R. Siebinga 1-1, H. Bakker-K. van Bomml 0-2; s. van Veen-N. Brands 1-1; R de Boer-N. Bakker 1-1; M van Aken-E Dreesens 2-0; J. Dros-J. Stark 0-2; C. den Braven-T. van Heerwaarden 0-2. Kuip bij Veenbaas in het veld en met drie scores achter elkaar beslechtte hij de wedstrijd. Uiteindelijk werd het 38-23 voor Veenbaas. De laatste ont moeting van de avond ging tussen USA Sports Fashion (voorheen Vespertina) en de Hema. USA Sports Fashion heeft een hele brede selectie met tien spelers en vormde in deze wedstrijd totaal nog geen team. De Hema versterkt met twee spelers van ex-team de Pilaar, liet er geen gras over groeien en speelde USA Sports Fashion vooral in de tweede helft he lemaal weg. Met 34-6 werd USA Sports Fashion met de neus op de feiten gedrukt en zal er in dit „kamp" veel gepraat moeten worden om de volgende keer niet zo'n grote neder laag op te lopen. De twaalfde wedstrijd in de serie om het sportvisserskampioenschap 1993 leverde slechts één vis op. Die werd gevangen bij het strand van paal 15, waar tien leden deelnamen aan de wedstrijd. Bij het laatste signaal kwam de eerste en enige vis op de meetlat: een zandpiering van 25 cm. De gelukkige visser was Pierre de Kroon, die hierdoor meteen winnaar werd Op zondag 3 oktober, aanvang 8.00 uur aan de dijk nabij Reddings boothuis De Cocksdorp is de laatste wedstrijd voor het kampioenschap. Het is dringen voor de eerste plaats, nummer 2 staat maar 7 cm achter. De prijsuitreiking van het kampioen schap vindt plaats op zaterdagavond 6 november in ,,'t Skiltje", te Oude- schild, aanvang 20.00 uur. De oude foto in de vorige krant heeft bij Maarten Stoepker de telefoon roodgloeiend doen staan. Het betreft de boerderijen Spijkdorp en Sint Iso- dorus aan de Nesweg.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7