i** - ff-, WAARDEBON N EN ACTIE 199 K9 9 179 iff ff ffb [Qff Texels NEEM MAAR VAN MIJ AAN, DAT'T VOORDELIG IS! SW? Tweedrank New Energy Felix Kitekat .TEXELSE^ couRANT' Luxe motoren toeren massaal over Texel Riolering Oudeschild Welkom Van Rappard in De Koninghal Nog geen vervolging frauderende visser Tele-taxi verder als Telekom Taxi Cursus tekenen en schilderen WAD-kist voor beter imago Derde Wereld ff SUPERKRAKERS Kanis en Gunnink koffie Koffiecups halffoom Hero cassis, cassis light, cerise of bosvruchten VANDESUPERSLM VLEESWAREN GIT ONZE DIEPVRIES Pluma gegrild gehakt HAMLAPPEN kilo Sttpf* Aardbeien- of Banketbakkers roomijs SEPER GROENTEMAN VAN DE SGPERBAKKER Heel grof volkoren tarwebrood Cela Vita nuniknel, golfjes of dobbeltjes Gebraden rosbief Sdfffi Spinazie a la crème FRICANDO kilo Kaïserbrotchens Ijsbergsla Rundvlees kroketten SAchterham HAMROLLADE kilo 'Fyffes bananen KAAS ZUIVEL Muesli brood Maaslander Goudse gesned belegen kaas Noire Cotes du Rhone Villages A.C. Hols Donatio of brokken Miauw kluiven stuk 200 gram Rodi worst voor de hond Bonzo krokante menubrokken NIEUW Gourmet Verse Vangst tonijrVgarnalen of KASSAKOOPJE De Molen speculaasbrokken Vleesmenu voor de hond v00f Spaans Duyvis tijgemootjes Unox NEEM MAAR VAN MIJ AAN, DAT 'T VOORDELIG IS! DINSDAG 28 SEPTEMBER 1993 Toevallig kozen twee landelijke motor clubs Texel afgelopen weekend uit als toerbestemming. Nog opmerkelijker is het dat het in beide gevallen ging om luxe motoren. In de buurt van De Koog kampeerde een grote groep Honda Goldwing rijders. Hun club telt zo'n 1.500 leden en is daarmee twin tig maal zo groot als de Yamaha Ven ture Club Nederland, waarvan ruim 40 leden in NJHC-herberg Eyercoogh verbleven. Beide clubs, die elkaar za terdag onderweg en in EcoMare te genkwamen, hadden pech met het weer. De Venture-club ruilde een voor zondag geplande huifkartocht in voor een paar uurtjes bowlen. „Maar de VVV-route van zaterdag werd on danks de regen door de meesten (bij na) helemaal uitgereden. We waren toch al nat en wilden het laatste mooie stuk door het bos niet mis sen", vertelt weekend-organisator Hidde Koornstra uit Finkum. Hoewel de Goldwing nog veel duurder is (er rijden machines van circa f70.000,- rond), heeft de Venture het predikaat „exclusief" omdat er maar zo weinig van in Nederland zijn. De 16-klepper Venture (1300 cc, 100 pk) kost al gauw f30.000,-, maar het zijn de tal rijke acces soires die het tot een echt dure hobby maken, vertelt club- voorzitter Peter Bakker uit Ridderkerk. „Als ik iets moois zie, wil ik het ko pen. Soms durf ik het bijna niet aan mijn vrouw te vertellen.... Dat is ove rigens een algemene kwaal van Venture-rijders, waarover we in wee kenden als deze dan weer onze erva ringen kunnen uitwisselen." Hij omschrijft de Venture-bezitters als „vrij rustig", in elk geval tijdens de toertochten. Daarbuiten wil het er soms ruiger aan toe gaanzoals de bezoekers van cafe De Grooten Slock vrijdagavond merkten. Met een paar planken veranderde het biljart in een mini-dansvloer, waarop de groep zich uitleefde. „We zorgen wel dat we niet te ver gaan, we willen overal een goede indruk achter laten." Van de Goldwing Club waren ruim honderd leden op Texel neergestre ken. Samen vierden ze hier hun ver broederingsweekend. „Puur comfort en niks geen pokkeherrie", typeert een eigenaar zijn omvangrijke ver voermiddel. „We zijn geen motorben de en moeten niets hebben van Harley Davidson. Dat is niet onze stijl. Wij zijn een gezinsclub." Camping de Bremakker, waar het ge zelschap bivakkeerde, was de rust zelve. „Maar het kampeerterrein is gelijk tonnen extra waard", verwees campingbeheerder Erwin Koning naar de kostprijs van het motortype. Morgen begint aannemingsbedrijf De Vries van der Wiel met de re constructie van de riolering in een deel van Oudeschild. Het werk bestaat uit de vervanging van de be staande buizen door ronde buizen van 50 en 70 cm doorsnee. De nieu we rioolpijpen zullen dieper worden ingegraven, waardoor een snellere af voer richting het pompgemaal bij 't Buurtje mogelijk is. Als eerste wordt de straat van 't Buurtje opgebroken. Fietsers kunnen hierdoor tijdelijk niet gebruik maken van 't Skillepaadje. Vervolgens zijn het komende kwartaal de Trompstraat, De Houtmanstraat en Kerkesteeg aan de beurt. Volgens planning moet het werk voor 1 ja nuari klaar zijn. De installatie van Texels nieuwe bur gemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard heeft vrijdag 1 oktober plaats in de Burgemeester De Ko ninghal. De bijeenkomst bestaat uit een buitengewone raadsvergadering {aanvang 14.30 uur! en een receptie voor genodigden (aanvang 16.00 uur). De zaal diende vorige week ook al als podium voor het afscheid van burgemeester Schipper, maar toen werd de bijbehorende buitengewone raadsvergadering nog in het gemeen tehuis gehouden. Loco-burgemeester Barendregt zal tijdens dit gedeelte de ambtsketting aan Van Rappard over dragen. Na de vrijlating van directeur Zwart- veld van de visafslag in Den Helder heeft de rechter commissaris in Alk maar nog niet besloten tot vervol ging over te gaan van de Texelse visser die van fraude wordt verdacht. De verdenkingen kwamen op gang nadat de gemeentelijk visafslag in Den Helder in 1990 werd geprivati seerd en onder bestuur kwam van de Coöperatieve Visafslag Den Hel der/Texel. Vermoedens dat vis buiten de administratie werden gehouden, waren in september 1992 aanleiding de administratie in beslag te nemen. 14 September jl. startte een gerech telijk vooronderzoek, waarbij een aan tal mensen werd gehoord. Mr P. M. Majolée, advocaat van directeur Zwartveld, verwacht dat de officier van justitie het vooronderzoek op korte termijn zal afsluiten. Of daar mee voldoende bewijs zal zijn gele verd voor de rechter commissaris om tot vervolging over te gaan, is vol gens Majolée nog maar de vraag. „Ik moet nog maar zien waartoe de offi cier van justitie in staat is." Mocht de officier de fraude toch kunnen aantonen, zal het waarschijnlijk op een geldboete uitdraaien. Het bestuur van de visafslag in Den Helder, waarin drie Texelaars zetelen, heeft geen enkele betrokkenheid bij deze affaire benadrukt mr. Majolée, die optreedt als hun woordvoerder. „De coöperatie is een rechtspersoon. Voor zover mij bekend koestert de of ficier van justitie geen enkele verden king jegens de individuele bestuursleden daarvan. Anders waren ze wel in opspraak geraakt. En dat is niet het geval geweest." Namens de gemeenteraad voert Ge- lein Jansen, voorzitter van de ver trouwenscommissie, het woord; gemeentesecretaris Piet Zoon doet dat namens het personeel. Commis saris der koningin Van Kemenade laat zich bij de plechtige verwelkoming vertegenwoordigen door chef kabinet Bijl. Aansluitend zijn in dezelfde zaal vertegenwoordigers van instanties en organisaties uitgenodigd. Enkelen van hen zullen een toespraak houden. De laatste spreker is de nieuwe burge meester zelf. Radio Texel zal weer een rechtstreekse uitzending verzor gen. De directie van Teletaxi, H. Grootjen en Zonen en Taxi Botax (Van Boven), maakte gisteravond bekend verder te gaan onder de naam Telekom Taxi. Dit gebeurde nadat het Merkenbu reau de naam eerder op de dag goedkeurde. „De naam is ontleend aan de wereld van de telecommuni catie, die in deze tijd een grote vlucht doormaakt", aldus de beden kers, die door de gelijkenis met de oude naam de herkenning hoog in schatten. De Vereniging van Streek vervoerders Nederland, die intrekking van de oude naam afdwong, liet gis teravond weten geen juridische be zwaren tegen de nieuwe te hebben. Vrijwel gelijktijdig startte een kostba re campagne om het publiek ver trouwd te maken met Telekom Taxi en het nieuwe telefoonnummer (22211). Vorige week liet de directie weten door te gaan met de deeltaxi, waarbij voor zes gulden een plaatsje in de taxi kan worden gehuurd. De Stichting Ondersteuning Welzijns werk houdt een kennismakingscur sus teken- en schildertechnieken. Het programma omvat acht bijeen komsten in D'Ouwe Ulo op vrijdag middag van 13.30-15.30 uur. De eerste les is op 8 oktober. Willy de Boer, docent beeldende vor ming bij het centrum voor kunstzinni ge vorming te Den Helder (Triade), laat zich bij haar begeleiding inspire ren door de omgeving. Ze de monstreert tekenen met potlood, schilderen met waterverf en oostindi- sche inkt en werken met zijdevloeipa pier. De cursusprijs bedraagt ƒ90,- per persoon. Opgave bij de SOW, tel. 15582. Heri Hodie. De elfjarige tennisser Koen van Bommel heeft samen met Erik Balkhoven het herendubbel op de clubkampioenschappen van Heri Ho- die gewonnen. Een opmerkelijke pres tatie die in het verslag van vorige week ten onrechte onvermeld is ge bleven. Bestemmingswijziging. Een pand in het centrum van Den Burg waarop de bestemming detailhandel rust kan dankzij een wijziging in de procedure wellicht sneller verlopen. Tot dusver moest een reisconsulent van de de tailhandel hieraan zijn fiat geven. De ze schakel is voortaan niet meer nodig. Buslijn vervalt. Nu de eerstel boot niet meer zondagmorgen 7.,00 vertrekt, maar om 8.00 e komt ook de AOT-busdienst om uur vanaf De Elemert te vervalt overige AOT-lijnen blijven onga, Vrouwenbond FNV. De Vroe, bond FNV begint het nieuwe se; donderdagavond om 20.00 uurr een praatavond. Daarin wordt te gekeken op vorige jaar en worde plannen voor het komend seizoe besproken. Ouderensoos Den Hoorn. D( derensoos Den Hoorn komt dag 6 oktober voor het eerst dt seizoen bij elkaar in dorpshuis j| Waldhoorn. De bijeenkomst beg om 14.30 uur. Nieuwe leden tj welkom. Het Westen is rijk, de Derde Wereld is arm. Een vooroordeel dat zowel in sociaal, cultureel, economisch als po litiek opzicht geldt en waaraan de Werkgroep Anti Discriminatie (WAD) een eind wil maken. De werkgroep stelde daarom een WAD-kist beschik baar aan de Texelse basischolen met daarin lesmateriaal en documentatie. Tijdens de presentatie verklaarde Theo Habraken, voorzitter van de WAD, de achtergrond van het d tief. Het superieure beeld dat Westen over zichzelf heeft, is da te danken aan een eenzijdige te ring door de media. Ook inzamji sacties spelen in op het arm oei imago van de ontwikkelingsland Als lid van het Overlegorgaan Basischolen krijgt de Redmer IJj school in De Waal als eerste de schikking over het lesmateriaal Andere scholen krijgen de WAD bij toerbeurt. Soortgelijk maten van vorig jaar, dat goed aansloa culeert nog op de scholen. vN\ eisMtn ft- 'Cv' Theo Habraken en Joke Vlaming Ir) van de werkgrioep Anti Discriminatie overhandigen i tweede WAD-kist aan Olga Wouters, voorzitter van het Overlegorgaan Texelse BasisscM to Gerard Timmerman) abrikoos/sinas of perzik/sinas literpak van 179 voor pak 500 gram van 459 voor strip 10 cups van 89 voor literfles van 189 voor m 100 gram van 179 voor literbak van 279 voor pak 450 gram van 159 voor ca. 800 gram van 235 voor zakje ca, 450 gram 100 gram van 349 voor ZELFBEDIENING: zak 6 stuks van 219 voor pak 4 stuks 8 70 gram van 199 voor per krop vers verpakt per 125 gram per 100 gram van 269 voor Bij aankoop van 500 gram 3 beterschapskaarten gratis ca 400 gram van 295 voor 500 gram nu voor vers verpakt per 180 gram per 100 gram van 199 voor rundvlees/harl visfloni|n, jachtschotel/ konijn wi|ting/kabeljau>v, wild/gevogelte ol gerookte zalm Spaar vooreen wereWvrendag vrdeotur.d"' '2e pak voor de halve prijs zak 2.5 kilo en een C D superieur duopak (2 pakken 500 gram) van 510 voor fles 0.75 liter blik 410 gram van 185 voor van 825 voor samen voor per stuk 400 gram van 239 voor Spaar voor een werelddierendag videoband Nu ti/delijk 1 pakte ex tra gratis3-oac» van#' rundvlees, zeevis, kip, runderhart of kabeljauw Spaar vooreen werelddierendag videoband pak 300 gram van 199 voor zak 4 kilo sardien/garnalen 3 blikjes 85 gram van 357 voor Nu tijdelijk 3e blikje van 11 79 voor ff pak 3 stuks van 229 voor rund/hart blik 400 gram van 159 voor zeevis, kabeljauw/tonijn, vlees, kip wild, rundvlees/lam of vlees/hart Nu tijdelijk 4e blik gratis" 4 blikken a 400 gram van 636 voor nr 150 SUper C 5 bacon/kaas of sateh/curry zak 200 gram van 249 voor rookworst 'Nu tiidelijk een zakje cup jus gratis pak 350 gram van 409 voor Vogelenzang 25 Den Burg - Telefoon 124' Week 39. Aanbiedingen geldig van woensdag 29 sept. t/m zaterdag 2 okt 1993, tenzi| anders vermeld Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Super Artikelen met gratis Super Spaarzegels. •Zolang de voorraad strekt. Voor meer informatie, zie aktieveip (Foto Frans Hopman De Venture-motoren staan klaar voor de toertocht

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 4