Ondanks regen waardering voor Texelse menwedstrijd 5Port Paarden in goede conditie etbalprogramma TEXELSE^? COURANT' itbaluitslagen roetbal programma '^competitie tetbali Jeu-de-boules- afdeling ZDH? Nieuwe judo-leden welkom bij Shima Goede damscores door Sijtsma en Vlaming Parachutisten maken vrije val Monsterzege voor Oosterend Tevokotrainingen Capabel zingt voor gehandicapten Zwemwedstrijden ZPC TX '71 DINSDAG 28 SEPTEMBER 1993 2 oktober: 'oog Izl-WZ 15.00 u. iiwv jB1-Tex. Boys BI 14.30 u. C1-BKC Cl 13.30 u. JVC B2 13.30 u. oog C1 -HRC C2 13.30 u. IC2-WGWC2 1 5.00 u. C1-Tex. Boys C1 13.00 u. C/D-Petten C/D 1 5.00 u. jrend B1-Helder B2 15.00 u. n ss-Tex Boys 03-Texel Dl kn: Boys F1-SVC F1 iiend F1-De Koog F1 F1 E2-Tex. Boys E1 [4-De Koog El Boys E2-SVC El E2 Texel E1 lend E1-Texel E3 El Boys D2-SVC D1 D2-Tex. Boys D1 jend D2-De Koog D1 iend D1 ig 3 oktober: f-Texel kiys-ZDH fend-BKC og-Tex. Boys 2 De Koog 2 3-W. Waard 4 tend 2-JVC 6 Boys 2-Helder 6 ren: A1-Tex. Boys Al A1-Oosterend A1 ndia-Tex. Boys ilievoetbal: losterend ZDH og-Tex. Boys 14.30 u. 13.00 u. 10.00 u. 10.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 1 1.00 u. 12.00 u. 12.00 u. 12.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 12.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.30 u. 10.30 u. 10.30 u. 10.30 u. 0-5 leg 25 september: ijk (z)-De Koog (z) kn: tart C1 -Texel C1 5-2 B1-HRC B2 9-0 I2-De Koog C1 0-5 3-Texel C2 11-3 toys C1-JVC C4 13-0 2-Texel D1 uitgesteld s: oys-HRC 0-12 l-Oosterend F1 ig F1-Texel F1 l-Texel E2 El-Texel E2 E3-Tex. Boys E2 xj E1-SVC F2 1-Oosterend E1 end D1-Tex. Boys D2 ig D1-SVC D2 H-Oosterend D2 26 september: steijn-T exel afgelast »ys-ALC afgelast 1W. Waard 2 afgelast ig 2-WGW 4 2-11 1-Kreileroord 3 afgelast. -Tex. Boys 3 4-4 W afgelast 14-0 4-1 2 2 17-0 2-1 15-0 7-7 2-2 3-0 1-2 Jys Al-JVC A2 iys C1-JVC C4 kys-LSW tievoetbal: md-ZDH lys-Texel g-svc afgelast 13-0 afgelast afgelast afgelast afgelast 'ag 29 september: i. Texel 2-Casino (J) Le Berry 2-Rab Jelleboog 4-De koog 6 Casino 2-Texel 2 De Koog 3-Oosterend 2 "st: Oosterend 'eg 30 september: J. Casino 4-Casino 3 1 Timmers Bakkerij-Casino 5 1 De Krim 4-De Koog 5 Mantje 2-Rab 2 Nioz-De Krim 2 'st: De Koog oktober: Jelleboog 3-De Krim Klif 3-Jelleboog 2 Oosterend-De Koog Klif-Jelleboog Plus Klus-Mantje Texel-Casino De Koog-Klif 2 T Texel 'ha vrijdag 1 oktober: jirne-Out-Niksteam (jun.) «bra Sp.-Veenbaas Sportshop Psms-Sportshop Sp. Fashion s0 Fashion-Nauta Foto Hema Koetsier Hans Jimmink neemt met zijn tweespan pony's een attractieve hindernis aan de Ploeglanderweg. (Foto Frans Hopman) Een prima voorbereiding en een strakke organisatie hebben ervoor gezorgd dat de samengestelde men wedstrijd van zaterdag, ondanks een vervelend ongeval en de gestaag neerstromende regen, toch een suc ces is geworden. Niet in de laatste plaats door de uitstekende prestaties van de Texelse deelnemers. Vierenveertig combinaties verschenen aan de start. Doordat het vrijdag de hele dag droog was geweest, was het terrein rond de manege boven verwachting in een goede conditie. De dressuur werd in een vlot tempo afgewerkt. De jury was meer te spre ken over de getoonde verrichtingen dan vorig jaar. De beker voor de bes te prestatie in de dressuur was voor L. van der Lans, die in de klasse M paarden enkelspan slechts 51,66 strafpunten haalde. Van de Texelaars leverde Carlo Witte de beste presta tie, door eerste te worden in de grote rubriek B paarden enkelspan. Weinig publiek Terwijl de regen steeds harder begon te vallen, ging de eerste deelnemer voor de marathon van start. Het weer zorgde ervoor dat de toeschou wers massaal verstek lieten gaan, maar voor de aanspanningen leverde het aanvankelijk weinig moeilijkheden op. De eerste vier trajecten, met de ver plichte gangen, leverden geen proble men op. Alle dieren verkeerden in uitstekende conditie, zodat de veteri- nairen geen combinaties uit de strijd „Sommigen stoppen op hun vijfen dertigste met recreatievoetbal, ande ren op hun veertigste. Maar in beide gevallen is het gat naar de bejaar- densoos erg groot." De aankondi ging van voorzitter Jaap Lap tijdens de ZDH-jaarvergadering van vrijdag was ludiek, maar daarom niet min der serieus: in navolging van Den Burg en Oosterend heeft ook Den Hoorn plannen een jeu-de- boulesbaan aan te leggen. Op deze manier hoopt ZDH het draagvlak voor de vereniging groter te maken. De lokatie kent louter voordelen, zo gaf Lap aan. Rond het voetbalveld is op verschillende plaatsen ruimte voor een baan. Bovendien kunnen de kosten beperkt blijven, omdat door de aanwezigheid van een kantine en opslagruimte geen aparte voorzienin gen hoeven te worden gebouwd. De voorzitter wees er op dat geen spra ke is van een commerciële activiteit, maar desondanks denkt ZDH door middel van uitwisselingen, personeel- savonden en demonstraties het ge bruik van de baan (en dus van de kantine) te vergroten. Vanuit de vergadering werd een sug gestie gedaan over een lokatie binnen het dorp, omdat het ZDH-terrein wel licht slecht bereikbaar is voor oude ren. Lap kondigde aan dat een binnenkort te houden enquête uit sluitsel moet geven over de belang stelling en dat eventuele andere voorstellen serieus zullen worden bestudeerd. Hierop vooruitlopend is het college van b en w inmiddels om medewerking en een investeringssub sidie gevraagd bij de aanleg van de baan. De kosten (begroot op ca. f 2000,-) verwacht ZDH zélf op te kunnen brengen. hoefden te nemen of extra rust moesten opleggen. Het vijfde traject met de hindernissen werd echter in de loop van de dag steeds gladder. Daar de deelnemers hun paarden en pony's niet op scherp hadden gezet in verband met het verharde eerste deel van de marathon, vielen ver schillende glibberpartijen te constate ren. Eén ervan leidde tot een ongelukkig incident. Een Texelse combinatie raakte na het goed ne men van hindernis één aan het glij den, waardoor het rijtuig omviel. De inzittenden werden eruit geslingerd en bokrechter mevrouw M. (Melissen uit Haarlem kwam zo ongelukkig ten val dat zij haar heup op verschillende plaatsen brak. Per ambulance werd zij naar het Geminiziekenhuis in Den Helder vervoerd. Muurvast Meerdere aanspanningen kwamen in de creatieve en fraai versierde hinder nissen in problemen. Men probeerde de kortste route aan te houden, maar verkeek zich op de moeilijkheids graad. Onder andere Willem Goënga verspeelde een goede klassering door muurvast te raken in de eerste hin dernis. Maar andere Texelaars bewe zen hun kwaliteiten. Leen Bouthoorn wist de gerenomeerde rijdster me vrouw De Jong achter zich te laten in de rubriek enkelspan pony's B en L. Bij de paarden enkelspan was het helemaal een Texels onderonsje: Cees Timmer werd eerste, Carlo Witte tweede en Piet Beers derde. Ook op vallend was de eerste plaats van Frans Bakker met zijn tweespan. Dat de conditie van de tuigpaarden uitstekend was en de deelnemers zich dus goed hebben voorbereid op de wedstrijd mag blijken uit het feit dat ook na de marathon alle paarden Op het uur voor beginnende judoka's is plaats voor kinderen die met judo willen beginnen. De les is op de woensdagsmiddag van 13.45 uur tot 14.45 uur. Aspirant-leden mogen twee proeflessen volgen alvorens wordt besloten om lid te worden van Judoclub Shima. Inlichtingen bij de secretaris, Dick Schermer, tel. 14239. Ate Sijtsma heeft een verrassende puntendeling weten te behalen tegen de geroutineerde dammer Jaap van Heerwaarden in een fraaie partij met wisselde kansen. Gerrit Vlaming ging tegen Piet Bakelaar een paar keer door het oog van de naald, maar zag zijn inspanningen beloond. Frans Kui per hield Adriaan Bruin tot de tijdcon- trole redelijk op afstand, maar ging toen enigszins in de fout. De partij werd wegens het late tijdstip afge broken. Vermoedelijk zal Kuiper de stelling nog net remise weten te hou den. Wim Timmer had te kampen met goed in vorm zijnde tegenstan ders. Victor Voskuil kende een gede gen start. De eerste bondswedstrijd wordt op 2 oktober in Bovenkarspel gespeeld tegen GSZ. Uitslagen: G. Blom-P Bakelaar 0-2; A. Sijtsma-J. van Heerwaarden 1-1; F. Bos-V. Vos kuil 0-2; W. Timmer-C. Vinke 0-2; F Kuiper-A. Bruin afgebrJ. van Heerwaarden-W. Voskuil 0-2; C. Vinke-A. Bruin 1-1; P. Bakelaar-G. Vla ming 1-1; F. Kuiper-F. Bos 1-1; W. Timmer-J. de Wolf 0-2. en pony's zonder problemen door de veterinaire keuring kwamen. Sporen volgen Inmiddels al behoorlijk doorweekt moest de vaardigheid nog worden verreden. „Parcours verkennen was niet nodig, je kon zó de sporen vol gen", vertelt één der organisatoren lachend. Maar omdat iedereen gelijke kansen moest krijgen, kon deze af sluitende proef niet naar de binnen- manege worden verplaatst. Door de natheid was het parcours zwaar en werden veel tijdfouten ge maakt. Slechts acht overkantse deel nemers wisten foutloos te blijven. Wederom deden de Texelaars het goed: Sjef Beers, W.J. Bakker, Hans Jimmink en Jan Keyser bleven foutloos. De prijsuitreiking in Calluna werd een vrolijk festijn, bijgewoond door twee honderd mensen. De deelnemers wa ren unaniem van mening dat het, ondanks het ongeval en de regen, een geslaagd evenement was ge weest. Het succes is vooral te dan ken aan de bereidwillige medewerking van vele vrijwilligers, die urenlang in de regen hebben gestaan om de wedstrijd te begelei den. De animo om mee te doen is zó groot dat voor volgend jaar wordt overwogen de wedstrijd over een vrij dag en zaterdag uit te smeren, zodat in totaal ruim zestig combinaties aan de start kunnen verschijnen. Uitslagen: Pony's enkelspan B en L 1. Mevrouw De Jong, 3. Leen Bouthoorn. Pony's dubbelspan B en L: 1, K. Koek, 2. Hans Jimmink, 3. Jan Keyser. Klasse M 1. A. van Roon. Paarden enkelspan B: 1. Carlo Witte, 2. Cees Timmer, 3. Piet Beers. Klasse L: 1. Mevrouw C. Pronk, klasse M. 1 L. van der Lans. Paarden dubbelspan B: 1. L. Hakker. 2. Frans Bakker. 4. André Bakker. 6. Arie Brans, 8. D. Keyser. Klasse L 1. H. Bos. 4. W. Goënga. Het Paracentrum Texel organiseert van 7 t/m 10 oktober een internatio nale vrije-valwedstrijd voorteams van twintig springers. Naast teams uit Nederland worden ook para's ver wacht uit Engeland, Duitsland en Denemarken. Het Paracentrum doet zelf mee met de sterkst mogelijke formatie. Bij goed weer wordt vanaf de grond op een aantrekkelijk schouwspel ge rekend. Verdeeld over twee naast el kaar vliegende „kisten" (de nieuwe Cessna Caravan en de oude Porter) stijgt een formatie op naar 4-kilometer hoogte, waarna de inzit tenden het luchtruim kiezen en zo snel mogelijk een voorgeschreven fi guur proberen te vormen. Zelf meespringende cameramensen leg gen de sprong op video vast om te kunnen beoordelen of de figuur op de juiste manier is uitgevoerd. Met een stopwatch wordt geregistreerd hoe lang de para's daar over doen. Na zes ronden met verschillende figu ren wordt de totaalstand opgemaakt. Omdat het wedstrijdverloop sterk af hankelijk is van de weersgesteldheid en bij veel wind niet kan worden gesprongen, is het voor het Paracen trum onmogelijk een waterdicht schema op te stellen. Toeschouwers kunnen er echter vanuit gaan dat vanaf 9.30 uur de eerste sprongen worden gemaakt. In de dagen voorafgaand aan de wedstrijd hebben de teams gelegen heid trainingssprongen te maken. Het betreft hier „nachtsprongen", zo ge heten omdat ze bij duisternis worden uitgevoerd tussen 19.00 en 20.00 uur. Hiervoor zal worden ingevlogen vanaf vliegveld De Kooy. Na twee bekerrondes werden afgelo pen week in het zaalvoetbal voor het eerst competitiewedstrijden gespeeld. Alleen de hoofdklasse kwam nog niet in actie. De eerste klasse belooft een spannende klasse te worden. In de tweede klasse spe len zowel vrij zwkke als vrij sterke teams. Oosterend 4 haalde daardoor een grote overwinning. Dit seizoen wordt voor het eerst het einde van de wedstrijd niet meer aangegeven door de elektronische tijdwaarneming, maar door de scheidsrechter zelf. De scheidsrechter heeft de mogelijkheid een wedstrijd eventjes te verlengen als daartoe aanleiding wordt gegeven door de teams. In het zaalvoetbal komt tijd- rekken veelvuldig voor: keepers die plotseling een naastgeschoten bal niet meer kunnen vinden of spelers die lang aarzelen bij het intrappen. Deze week werd tweemaal een wedstrijd iets verlengd. Oosterend 3 zag na een voorsprong van twee doelpunten tegenstander Jelleboog langszij komen, mede dankzij een doelpunt van ex-Oosterender Jeroen Rouwenhorst. Oosterend 2 zag tot zijn schrik dat na een voorsprong van maar liefst drie doelpunten Le Berry 2 alsnog terugkwam. Ondanks een kleine verlenging wist Oosterend 3 toch nog de twee punten mee te ne men. Le Berry startte goed en scoor de al spoedig tweemaal. Oosterend kwam mede dankzij het goede spel van Robert van Dijk goed terug en verkeeg zelfs een voorsprong. Le Ber ry verviel in zijn oude fout, namelijk de bal brengen in plaats van te kaat sen. Toen keeper Heerschap zich er ook mee ging bemoeien, kon Ooste rend bijna vanuit het eigen doel tweemaal scoren in het lege doel van Le Berry. De robuuste mannen van Oosterend 4 hadden geen moeite met het jeugdige en onervaren Casi no 3. Bij Casino 3 moet Alfred Bak ker de kar trekken en dat is nog te veel van het goede. Casino 3 wil graag aanvallen, maar verwaarloost de verdediging. Oosterend 4 scoort altijd en deze keer zelfs dertien maal. Ook Texel 3 speelt voor het eerst bij de senioren. Weliswaar nog geen overwinning maar de nederlaag tegen Mantje 2 was klein. Samen werden twaalf doelpunten gemaakt, alleen Mantje maakte er twee meer dan Texel. De Koog 4 had geen enkele moeite met Casino 4. Negen maal scoorden de mannen uit De Koog. Casino kon er slechts twee doelpun ten tegenover stellen. Voor Casino 4, de kampioen van de junioren van vo rig jaar alweer de tweede nederlaag. In de derde klasse was een aantrek kelijke wedstrijd te zien tussen De Koog 6 en Rab 3. Beide teams had den er zin in en scoorden er lustig op los. Rab maakte echter vier doelpun ten meer dan De Koog en werd dus overwinnaar. Arie Bruin van Rab trof viermaal het net. Bij de junioren werd titelkandiaat De Koog toch nog ruim verslagen door Texel 1. Merlijn Adema en Chris de Vries zorgden met ieder twee doelpunten voor de overwin ning. Volgende week strat de hoofd klasse. Het nieuwe team van De Koog speelt tegen Oosterend 1, voor heen Betsema/Gieles, en nieuwkomer Plus Klus ontmoet Mantje. Bij Mantje zal Erwin Koning zeker van zich laten spreken. Texel en Casino zullen er weer ouderwets tegenaan gaan, Texel speelt op vrijdag 26 november om 19.25 uur op Texel een beker wedstrijd tegen De Olde Smidse uit Schagen of De Landbouw uit Hoog- karspel. Uitslagen.1e klasse: De Krim-Casino 2 7-4; Klif 2-De Koog 3 5-2; Texel 2-De Koog 2 3-0; Rab-Klif 3 4-2, Oosterend 2-Le Berry 2 5-4, Oosterend 3-Jelleboog 3 3-3; 2e klasse: De Koog 4-Casino 4 9-3; Texel 4-Nioz 2-2; Texel 3-Mantje 2 5-7, Rab 2-Oosterend 5 3-2; Casi no 3-Oosterend 4 2-13; De Krim 2-De Krim 3 3-2; 3e klasse: Rab 3-De Koog 6 9-5; Casino 5-De Koog 5 6-4, Mantje 3-Oosterend 6 0-4; Gempo-ZDH 4-4; junioren: Texel 1-De Koog 1 4-1. In verband met de installatie van bur gemeester Van Rappard in de Burge meester De Koninghal worden de technische trainingen van Tevoko vrij dag samengevoegd. Deze zijn van 16.30 tot 17.30 uur in sporthal Ons Genoegen. De zanggroep Capabel treedt zondag op in het Roosevelthuis in Drieber gen, een vakantiehuis voor gehandi capten. Het repertoire van het Texelse ensemble bestaat uit barbers hop close harmony, folkmuziek, etc. De twaalf vocalisten zijn in gezel schap van enkele vrijwilligers van het eiland, die de gehandicapten een week lang ter zijde staan. De Texe laars doen dit al jaren achtereen. Hoewel nu niet het geval, brengen ook Texelse gehandicapten hun va kantie door in het Roosevelthuis. Bij onderlinge wedstrijden van zwem en poloclub TX '71 zijn vrijdag en za terdag de nodige clubrecords verbe terd. De eerste die hier in slaagde was vrijdagavond Nelda Eelman op de 50 m. rugcrawl voor meisjes on der de tien jaar. Met 49.9 sec. was zij eentiende sneller dan Sandra Wit te in 1983. Het 6-jaar oude record op de 50 m. vlinderslag voor jongens onder de 14 jaar werd zaterdagoch- door Merlijn Adema. Hij was in 35.8 sec. bijna drie seconden sneller dan Sander Schouwstra in 1987. On danks een blessure was Adema ook op de 4x50 m. wisselslag goed op dreef. Hij zwom3.09.8 minuten, waar zijn eigen oude record van vorig jaar stond op 3.20.7. Helaas voor hem was Coen Zoon echter in topvorm, zodat die het record nog verder aan scherpte: 3.05.9. Na afloop van de wedstrijd kon de totaalstand over vijf onderdelen wor den opgemaakt. De clubkampioenen, die allen een wisseltrofee ontvingen, zijn: meisjes tot 8 jaar: Anna Lisa Albers; jongens tot 8: Pieter Jan Eelman; meisjes tot 10: Britta Fokker; jongens tot 10: Leandro van Karsen; meisjes tot 12: Eline Zijm; jongens tot 12: Sebastiaan Ran; meisjes tot 14: Lau ra Witte; jongens tot 14: Merlijn Ade ma; meisjes tot 16: Floor Zijm; jongens tot 16: Alexander Hillen; he ren: Norbert Eelman. De clubkampioenen van ZPC TX'71 bijeen. (Foto March Hei/nen)

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 9