BTTexels F amilieberichten Agenda TEXELSE^? COURANT '\i'S Jeugd juicht om eerste paal voor Bruinvis-school Intrede dominee Betting Seizoenwerkers Speelgoedbeurs Goede resultaten op vogeltentoonstelling Een kraan in India doet wonderen... NU EXTRA giro ISIMAVI OujaT-Vy Sir 'tuirry eij^eijea h ÏLf j,L DINSDAG 26 OKTOBER 1993 Schooldirectrice Ria Visser bedient de heimachine, waarmee ze de symbolische eerste paal van de Onder luid gejuich van de Oudeschil der schooljeugd sloeg directrice Ria Visser vrijdagochtend de eerste paal voor het nieuwe gebouw van De Bruinvis de grond in. Oplettende leer lingen zagen dat er in werkelijkheid al méér palen waren geheid, zodat het schoolhoofd hen moest uitleggen dat het een symbolische handeling be trof. Het was illustratief voor de aan dacht die de nieuwbouw in het Oudeschilder onderwijs krijgt. „Dit is een unieke gelegenheid om met de kinderen een bouwproject stap voor stap te volgen. Zulke dingen uit de praktijk spreken de kinderen veel méér aan dan stof uit een boekje", aldus Ria Visser. Ze zei „heel geluk kig" te zijn dat de bouw nu is be gonnen en sprak nogmaals haar opluchting uit over het feit, dat de nieuwe school op de plaats van het oude gebouw komt. „Een school hoort in het hart van het dorp." Het slaan van de eerste paal was een fraaie demonstratie van de hier en daar slappe ondergrond. De 916 meter lange heipaal gleed met één klap metersdiep in de „spier", alvo rens een vastere bodemlaag te berei ken. De bodemgesteldheid en de eilandpositie brengen extra kosten met zich mee, waarvoor De Bruinvis een extra toeslag van het rijk heeft gekregen. De fundering van het nieu we schoolgebouw zal op 121 palen rusten. Voor het totale karwei, dat door Drijver Bouw in opdracht van de gemeente wordt uitgevoerd, zijn 140 werkbare dagen uitgetrokken. De oplevering is half juni, zodat de kin deren na de zomervakantie het nieu we gebouw kunnen betrekken. Tot die tijd krijgen ze verspreid over drie lokaties in Oudeschild les. Een situa- nieuwe Bruinvis-school de grond in slaat. iFoto Frans Hopman) tie waaraan de jeugd snel gewend is geraakt. Het gebrek aan speelruimte wordt met veel fantasie opgelost. Zo is het aloude touwtjespringen weer helemaal in zwang geraakt, ook de jongens doen er driftig aan mee. Toch kijkt iedereen in Oudeschild ver langend uit naar de dag dat het nieu we gebouw in gebruik kan worden genomen. Dominee H.R. Betting doet zondag 7 november intrede als predikant van de Hervormde gemeenten Den Hoorn en Waal-Koog. Dat gebeurt tijdens een dienst die om 14.30 uur in de Hervormde kerk van Den Hoorn be gint. Na afloop heeft ieder gelegen heid om met de familie Betting kennis te maken in dorpshuis De Waldhoorn. VERVOLG VAN PAGINA 1 verleden hebben we wel eens minde re ervaringen opgedaan. Ik ken colle ga's die slecht gemotiveerde mensen toegestuurd kregen. Die accepteer den hun baantje alleen maar omdat anders hun uitkering zou worden in gehouden. Ik heb het idee dat het ar beidsbureau een stuk flexibeler is geworden en meer inspeelt op de wensen van de werkgevers. Maar er is nog wel voorlichting nodig om te laten zien hoe het arbeidsbureau nieuwe stijl functioneert." De horecavoorzitter heeft vertrouwen in de bemiddelende rol die het ar beidsbureau bij de werving van sei zoenkrachten kan spelen. Hij acht het wel nodig dat onderzoek wordt ver richt naar het waarom van de voor keur voor Friese en Groningse arbeidskrachten. „Dat moet het regi onale arbeidsbureau zich ook aan trekken. Misschien zijn Noordhollanders inderdaad wel min der gemotiveerd. En het is misschien mooi dat het arbeidsbureau op Texel zich wil inspannen om mensen uit andere provincies te werven, Texel is natuurlijk wèl onderdeel van een re gio. Als het arbeidsbureau hier wordt teruggefloten door Alkmaar met het argument dat eerst de werkloosheid in de provincie moet worden opge lost, hebben we nog niets bereikt." Vandalisme De schade aan een grijze Volvo die vorige week aan de Kikkertstraat door onbekenden isbe- krast, bedraagt f3.000,-. Met Sinterklaas in aantocht is het tijd voor de speelgoedboers van de Speel-O-theek. De verkoop wordt ge houden op zaterdag 6 november in de voorspeelzaal van dorpshuis d'Ou- we Ulo, van 10.30 tot 11.30 uur. Vrij dag 5 november kunnen spullen worden ingeleverd op het verkoopa dres van 19.00 uur tot 21.00 uur. Alle soorten speelgoed, uitgezonderd kleding komen in aanmerking. Inbren gers bepalen zelf de prijs. Bij twijfel staan mensen van de Speel-O-theek klaar voor advies. Per ingebracht arti kel wordt 25 cent in rekening ge bracht. Na verkoop is negentig procent van de opbrengst voor de in brenger. Meer informatie bij de Speel- O-theek op maandag van 9.00 tot 11.00 uur en woensdag van 14.00 tot 16.00 uur, of telefonisch bij Roe- lie Struick (tel. 10338) en Gea Beyert (15058). Auto te water. Een 46-jarige Oosterender raakte vorige week aan Nieuweschild met zijn auto te water toen hij door een laag modder op het wegdek begon te slippen. De vervui ling van was wel met borden aange geven. De man bleef ongedeerd, zijn auto raakte rondom beschadigd. Onder invloed. Een 18-jarige brom fietser uit Den Hoorn kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag een bekeuring aan zijn broek toen bij een routine-controle op de Hoornderweg bleek dat hij wel erg stevig aan Bac chus had geofferd. Het ademanalyse apparaat gaf 455 ugl. aan, waar slechts 220 is toegestaan. Op de eerste grote tentoonstelling van de Algemene Nederlandse Bond van Vogelhouders, waar circa 1800 kanaries en 1000 tropische vogels tentoongesteld werden, viel P. Hoo- gendijk uit Den Burg in de prijzen. In de klasse gepigmenteerde kanaries (satienet-ivoor) behaalde hij een tweede en derde prijs. Bij de vetstof kanaries (goudgeel) behaalde hij oook een derde plaats. SIMAVI WATERFONDS Spruilenbosstroaf 6 2012 LK Haarlem Na een kort ziekbed is van ons heengegaan, onze moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Trijntje Reuvers sedert 4 juli 1970 weduwe van Cornelis Roeper Mzn. in de leeftijd van 93 jaar. Canada: M. Taylor-Roeper M. Taylor Heerenveen: M.J. Roeper A. Roeper-Pasma Schraard: K. Oost-Roeper A. Oost t Canada: Jan en Lena Roeper 24 oktober 1993 „De Gollard" De Zes 12, Den Burg - Texel Gelegenheid tot condoleren donderdag 28 oktober van 19.00 tot 20.00 uur in „De Gollard" en na de crematieplechtigheid. De crematie zal plaatsvinden in het cremato rium te Westerveld op vrijdag 29 oktober 1993 om 13.30 uur. Correspondentie-adres: M. J. Roeper, Burg. Falkenaweg 84, 8442 LA Heerenveen. Dinsdag 26 oktober In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Bambi" en om 16.00, 19.00 en 21.30 uur „Jurassic Park". In atelier De Witte Engel in de Warmoesstraat in Den Burg kan worden meegedaan aan het ma ken van kerstminiaturen, aanvang 19.30 uur. In de Hervormde kerk van De Waal begint om 20.15 uur een concert uit de zomeravondserie. Toegang vrij; collecte na afloop. De afdeling Dialect van de Histo rische Vereniging Texel komt om 20.00 uur bijeen in d'Ouwe ULO. Ook niet-leden zijn welkom. Woensdag 27 oktober In de Waddenwinkel aan de Wil- helminalaan in Den Burg wordt een doe-middag voor kinderen gehouden. Aanvang 14.00 uur; entree f2,50. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Bambi" en om 16.00, 19.00 en 21.30 uur „Jurassic Park". In Atelier De Witte Engel in de Warmoesstraat in Den Burg wordt gewerkt met woodsies: van 9.30 tot 11.30, van 13.30 tot 15.30 en van 19.30 tot 21.3 uur. Donderdag 28 oktober De Hervormde gemeente en de Gereformeerde kerk van Ooster. end hebben in het Gereformeeii kerkelijk centrum aan de Pe perstraat een bijeenkomst. Harr de Graaf vertoont dia's over In donesië en vertelt onder meer over het kerkelijk leven aldaar; aanvang 20.00 uur. Vrijdag 29 oktober In Cinema Texel draait om 16.00, 19.00 en 21.30 uur „Jy. rassic Park". Hoogwater Oudeschild Di. 26 Wo. 27 Do. Vr. Za. Zo. Ma. Di. 28 29 30 31 1 2 04.44 en 17.34 05.45 en 18.35 06.45 en 19.20 07.15 en 19.50 07.45 en 20.20 08.30 en 20.44 09.00 en 21.30 09.25 en 21.45 Aan het strand is het ongeveer een m eerder hoog water. De zon komt 31 o tober op om 7.31 uur en gaat onder o 17 11 u., 30 oktober volle maan; 31 tober volle maan. Je wilde nog zoveel maar het mocht niet meer zo zijn Lieve Geer jij hebt ons nu verlaten dat doet ons zoveel pijn Intens bedroefd delen wij u mede dat veel te vroeg door een noodlottig ongeval van ons is heengegaan mijn allerliefste man en onze papa Gerard Vlaar in de leeftijd van 35 jaar. Wij zullen je erg missen Geer. Astrid en Larissa Den Burg, 25 oktober 1993 Kogerstraat 42, 1791 GS Gelegenheid tot condoleren donderdag 28 ok tober van 19.30 tot 20.30 uur in „St. Jan", Beatrixlaan 45 te Den Burg en na de begra fenis in de „Witte Burcht". De uitvaartdienst zal worden gehouden vrijdag 29 oktober 1993 om 10.30 uur in de RK kerk van de H. Johannes de Doper te Den Burg. Waarna de begrafenis op de RK begraafplaats zal plaatsvinden. Correspondentie-adres: fam. J. Timmer, Bernhardlaan 27, 1791 XA Den Burg. Wij zijn diep geschokt door het plotseling overlijden van onze zoon, broer en zwager Gerard Vlaar Samen hopen we met Astrid en de kinderen verder te gaan. Cor en Trien Vlaar en de kinderen Adres: Westerstraat 59, 1655 LD Sijbekarspel Met grote droefheid geven wij u kennis van het plotseling overlijden van onze lieve schoonzoon, zwager en oom Gerard Vlaar Wij wensen Astrid en Larissa heel veel liefs en sterkte toe. Pa en Ma Timmer Juul, Ellen Jessica en Judith Corrie, Richard Monique en Allard Els, Ruud Yordi en Ivor Paul Bart Lieve Gerard bedankt dat je onze vriend was. Onbegrijpelijk en veel te vroeg. Wij wensen Astrid en Larissa heel veel sterkte toe! Theo, Palmyre Marscha, Shannon Eddy, Winda en Wesley Vol onmacht en medeleven Rust zacht lieve Gerard Jos, Dorine, Rick en Jennifer Ik hef mijn ogen op naar de bergen: vanwaar zal mijn hulp komen Mijn hulp is van de Here. Psalm 121. Door haar Heer en Heiland thuisgehaald onze lieve moeder, grootmoeder en omie Geertruida van Klaveren-van der Vlist sinds 1972 weduwe van Dirk van Klaveren in de leeftijd van 88 jaar. Olst: Dick en Marry Oosterend: Aat en Freek Heerenveen: Cees en Rommy Almere: Joke en Harry Klein- en achterkleinkinderen Oosterend-Texel, 25 oktober 1993 Botterstraat 33, 1794 AC. De dienst van Woord en Gebed wordt gehou den op vrijdag 29 oktober om 14.00 uur in de Nederlands Hervormde kerk te Oosterend, waarna de begrafenis plaatsvindt op de Ne derlands Hervormde begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren is er donderdag 28 oktober vanaf 19.00 uur op Botterstraat 33 en na de begrafenis in het Kerkelijk Centrum, Peperstraat 9. Correspondentie-adres: Fam. F. Blom, Oesterstraat 27, 1794 AR Oosterend NH. We hadden het bij u altijd fijn ook al zijn we nog zo klein Lieve Omie Kusjes van Melissa en Cynthia Speels en levenslustig is van ons heengegaan, in haar geliefde omgeving, onze dochter en zusje Ilja Margriet Keijser Texel t Sachseln, Zwitserland 15-06-1970 20-10-1993 Bert Keijser t Tonny Keijser-v.d. Vis Willem Hoogendijk Andrea Judith - Kostas Lindy - Jan en kinderen Correspondentie-adres: Spinbaan 13, 1791 MC Den Burg. Ilja wordt in besloten kring begraven. Na een kort leven van vreugde maar ook verdriet, is uit ons midden weggenomen ons lieve kleinkind en nicht Ilja Haar opgewekte natuur zal steeds in onzeg dachten voort blijven leven. Moge Tonny, Willem en Andrea de kracht o: vangen, dit grote verlies te dragen. Opa en oma v.d. Vis Ger - Marianne, Marina - Wim, Lia - Barera Anton - Anita, Jaap - Marloes, Marjan - To Oosterend, 20 oktober 1993 Lieve Ilja We hadden nog zo veel leuks met jou m willen maken! Ada - Robert - Daphne, Helma, Petra - Albert, Jan - Willem - Chant Pieter, Anton, Ramon - Jeske, Mattanja - Rob, Ewoud, llona, Mattijs, Eva, Jan. j(jivr y4ti wee druppek water je vader et) j a& vQyders ei) vrj erjeryti erf attjd fQj Mjï Ijet ijoodtot IroJjuCfce aflefa fclft waaronj ^uflérj wij joóit weterj £éy dujj wij julletj jc rjooit vmjetaj. ^Dcij H>un10 oljtoftr fW Woorden schieten tekort. Altijd vrolijk, optimistisch en vol plannen Ilja niet te geloven. Wij hopen dat Tonny, Andrea, Willem en familie de kracht kunnen vinden dit verd' te dragen. Trudy - Jan Cindy - Ger Serge - Louise Ilja Nooit meer jij als „wervelwind" door de garage. Onvoorstelbaar. Mark, Marian en Wilt Dag lieve Ilja Siep, Diny, Sigrid en M

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 2