70 door vel 'OO^rv 7o van daar op Tl Soms zijn onze aanbiedingen watje noemt spraakmakend. ch OOf^'o (L 5.- 9.95 99 475 gram ^1.99 49 99 1.05 1.19 TEXELSE g Klapband speelde voor Tesselhuus Overwinning Texelse dames op Sint Boys Ruime overwinning voor SV De Koog ZDH verzuimt toe te slaan COURANT Veel winstpunten voor familie Bakker Zware schade bij aanrijding Ruime winst voor Texelse Boys Basketballers stellen arbiters op de proef DINSDAG 26 OKTOBER 1993 Aris van Zeijlen van Eetcafé De Gravenmolan overhandigt onder toeziend oog van de Klapband het geld voor het Tesselhuus aan bestuurslid Menno Hotmann. iFoto Gerard Tmmarmani Tesselhuus beheert. Die was bijzon der in zijn nopjes met de gift. „Alle beetjes helpen. Ik hoop dat dit het begin is van een hele mooie traditie. Het doet je beseffen dat er ook men sen zijn die niet zo gezond zijn als wij. Jullie gebaar betekent heel veel voor de zieke kinderen." Hofmann beloofde dat het geld goed zal wor den besteed. De Klapband heeft zich inmiddels teruggetrokken om zich voor te bereiden op het Smartlappen festival in Klif 12 waarbij ze zondag met Jacques Herb optreden. Een benefietconcert dat de Klapband onlangs hield in Eetcafé De Graven- molen heeft f700,- opgebracht. Het bedrag komt ten goede aan het Tes selhuus, het vakantiehuis voor spier- dystrofiepatiënten. Het idee voor het edelmoedige gala- concert bedacht de smartlappenband tijdens de jaarvergadering die met enige regelmaat in De Gravenmolen wordt gehouden. In overleg met gast heer Aris van Zeijlen, die zijn etablis sement, gastronomische kennis en gastheerschap belangeloos aanbood, besloot het goedgemutste vijftal tot het muzikale diner. Voor honderd gul den kregen de 19 gasten behalve een veelomvattend avondmaal de nodige Nederlandstalige krakers geserveerd. „Het was reuze gezellig en bijzonder sfeervol", glunderde Aris van Zeijlen terwijl hij de envelop met de netto opbrengst overhandigde aan Menno Hofmann, secretaris van de Stichting Texel Vakantie Gehandicapten die het Monique Smit was afgelopen week end bijzonder trefzeker. Tijdens de wedstrijd van de dames Texelse Boys tegen Sint Boys wist zij drie keer de goal te vinden. Het Texelse team was verstrekt met de jeugdige talenten Michelle Kuiper en Ursula Mantje. In het eerste kwar tier toonden de dames hun kracht met een schot dat rakelings naast ging en eentje op de paal. Sint Boys begon zich net te herstellen toen Smit haar eerste treffer liet noteren. Na de thee werd de druk op het doel van de tegenstanders verhoogd. Dat resulteerde opnieuw in een fraai schot van Smit. Twee kansen werden niet benut. Keepster Yvonne Twijnstra toonde haar waarde voor het team door drie ballen te stoppen. Vlak voor tijd scoorde Smit haar ze vende seizoenstreffer, waardoor de eindstand op 3-0 kwam. Vorige week verloren de dames een thuiswedstrijd tegen koploper DTS uit Oudkarspel. Een 2-0 voorsprong kon met worden vastgehouden en een ongelukkige terugspeelbal verdween in eigen doel. Na het succes van vorige week ver keerde De Koog in de winning-mood. Oudesluis, onder leiding van interim trainer Max van der Kerkhof, zou het volgende slachtoffer moeten zijn. Trainer Van der Park kon nog niet beschikken over Nico Schot (enkel blessure) en Nanning Kikkert (spier- verrekking), maar had desondanks een sterke selectie van veertien spelers. Zoals onderhand traditie lijkt te wor den, begon De Koog vrij rommelig. Omdat Oudesluis enkele klassen min der bleek en de verdediging van De Koog onder leiding van aanvoerder Hans Polderman geen enkele kans hoefde weg te geven, kreeg het team gaandeweg echter meer vertrouwen in eigen kunnen. Het duurde tot de laatste minuut van de eerste helft voordat De Koog dit overwicht kon verzilveren. Een lange bal vanaf de middellijn van Tony de Jonge werd door de sterk spelende John Eelman met het hoofd afgerond. In de tweede helft werd de draad weer opgepakt en speelde De Koog zoals het eigenlijk behoort te spelen. Hans Polderman nam al in de 50e minuut de bevrijdende tweede treffer voor zijn rekening. Daarna werd de jacht op een ruime overwinning inge zet. De derde en vierde treffer kwa men van de voet van de aanvankelijk onzichtbare Bernard Ipenburg. In de slotfase van de wedstrijd kwam hij weer in zijn oude doen en versloeg Ipenburg de Oudesluis-defensie regel matig op snelheid, maar John Eelman was onbetwistbaar man van de wed strijd. Volgende week kan De Koog zich door de uitwedstrijd tegen Zuid- ermeer te winnen weer bij de top van de ranglijst voegen. Gezien de stand op de ranglijst van tegenstander Petten had ZDH zon dag voor het eerst een reële kans tenminste één punt te pakken. De Hoornders lieten echter na spijkers met koppen te slaan en in een wat lauwe wedstrijd werd met 3-1 verloren. Tot ergernis van trainer Gerrie Plaats man opereerden zijn mannen in de beginfase of ze in de top van de ranglijst stonden in plaats van stijf onderaan. Door het gemakzuchtige spel werd het Petten eenvoudig ge maakt de wedstrijd te beheersen. Toch was het Bram Brouwer die na een kwartier een levensgrote kans kreeg zijn ploeg tegen de verhoudin gen in op 0-1 te zetten. Ter hoogte van de penaltystip had hij echter te veel tijd nodig de bal onder controle te brengen. Tien minuten later kwam Petten op voorsprong toen één van de voor- waartsen na een afgeslagen aanval de bal in één keer de kruising in joeg. Eindelijk schrok ZDH wakker en toen bleek dat de ploeg weldegelijk kan voetballen. Petten werd op eigen helft vastgezet en binnen enkele mi nuten werd een drietal fraaie kansen gecreëerd. Uit een daarvan wist Ro- ald van der Slikke koelbloedig te sco ren toen de afweer van Petten bleef staan wegens vermeend buitenspel. Het knappe spel bleek van tijdelijke aard, want na rust speelde ZDH even slap als aan het begin van de wed strijd. Petten kwam verdiend op 2-1, hoewel de penalty die het team daar voor nodig had betwistbaar was. Na een lange sprint liet Jan de Wits te genstander zich pardoes vallen toen ze het strafschopgebied hadden bereikt. ZDH drong nog even aan en opnieuw Bram Brouwer kreeg na een scherpe corner de mogelijkheid in te koppJ De ballenvanger van Petten kreeg nog net een hand tussen. Enkele fo. nuten later sloeg de ploeg van voof. malig ZDH-trainer Dirk Makelaar na slordig uitverdedigen van de Hoorn der defensie meedogenloos toe (3-i| waarna de wedstrijd op slot ging. Moeder en dochter Bakker sloegen zondag hun slag tijdens een dres- suurwedstrijd in manege Akenburg. Marleen behaalde met haar nieuwe pony Valko twee winstpunten in de klasse B. terwijl Ria Bakker met Esmee datzelfde presteerde in de klasse L I en II. Zo vonden vier oran je linten hun weg naar De Koog. Maar er waren meer combinaties die zich in de prijzen reden. Marian van der Geest met Ciochrant scoorde een winstpunt in de Lil en promoveerde daarmee naar de klasse M. Na een langdurige blessure van haar pony Devil gaf Annemieke Bouthoorn weer acte de presence met een overwin ning in de LI. Tessa de Graaff leverde een opmerkelijke prestatie door, met de Wampex nog in de benen, een winstpunt te rijden met Davy in de zwaarste Z2 klasse. Op 14 november wordt een spring- wedstrijd gehouden in de manege. Ook wordt rond de kerst weer de jaarlijkse Kerstbokaal-wedstrijd ge houden. Hieraan kunnen ook niet- leden van de Waddenruiters en Klep- pertjes meedoen. Opgavelijsten wor den binnenkort opgehangen in de manege. Uitslagen: B pony's cat B: 1. Suzanne Eelman met Rei- na 115 punt. 2e proef 105 pt.; cat. D/E: 1 Marleen Bakker met Valko 120 pnt (1 WP), 2e proef 124 pnt (1 WP), Paarden: 1 Diantha van Vught met Erosa 125 pnt (1 WP), 2e proef 110 pnt. L1 pony's: 1. Annemieke Bou thoorn met Devil 125 pnt (1 WP); Paarden: 1 Ria Bakker met Esmee 120 pnt (1 WP); L2 pony's: 1. Marcus Kuip met Wibo 110 pnt, 2e proef 125 pnt (1 WP); Paarden:1 Bea Dekker met Flair 120 pnt 11 WP); 2e proef. 1. Ria Bakker met Esmee 121 pnt (1 WP) M- po ny's: 1. Diana Kuip met Arco 120 pnt (1 WP); paarden. 1. Martme de Wit met Amber 114 pnt; M2 paarden: 1. Hannita de Wit met Dempsey 112 pnt; Z2 paarden: 1 Tessa de Graaff met Davy 181 pnt (1 WP). Bij een betrekkelijk onschuldig- ogende aanrijding op de Ruigendijk nabij De Koog ontstond zaterdag zware materiële schade aan twee auto's. Er was geen persoonlijk Iets. te betreuren. Het ongeval ontstond toen een 33-jarige vrouw uit Sochtenau linl^ een inrit wilde inslaan en daarbij se zuimde de auto van een naast haai rijdende 28-jarige man uit Oudesch) voor te laten gaan. Hierdoor raakte de rechtervoorzijde van dit voertuig ernstig beschadigd. Omdat ook hei linkervoorportier van de auto van J. Sochtenause flinke deuken opliep, concludeert de politie dat de Oude schilder al enige tijd naast de vrou» heeft gereden. Zij verklaarde zelf richting te hebben aangegeven. Texelse Boys heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen hekkesluiter AGSV een verdiende 5-1 overwin ning behaald. Trainer Henk de Ruyter werd vooraf geconfronteerd met een lijst afberichten. Joost van Heer waarden (ziek), Alfred Bakker (va kantie), Rene Guldemond en Jan Peter van Heerwaarden nog altijd ge blesseerd en uiteraard is Ad Gulde mond na zijn beenbreuk ook voor lange tijd uitgeschakeld. Daarom stonden zondag Johan van 't Hoeft, Richard Houterman en Gert Jan Booy in de basis. Texelse Boys had een zwakke start en liet het initiatief aan AGSV. Alleen een snelle uitval via Paul Witte had voor de thuisclub resultaat kunnen opleveren, maar Witte kon de uitlo pende keeper niet passeren. Na 10 minuten kwam AGSV aan de leiding via een in tweeën genomen vrije trap. Mede doordat zijn uitzicht door diverse spelers werd belemmerd, was keeper Kees Kooi kansloos. De Boys stelden vervolgens snel orde op zaken. Bert Wtte zette met een kort steekpassje Gert Jan Booy al leen voor de keeper. Booy scoorde beheerst onder de uitlopende keeper door de gelijkmaker. Een vrije trap even buiten het 16-metergebied werd door Bert Witte over de muur in de korte hoek gekruld, 2-1. Korte tijd la ter zette Martijn Beerling scherp voor van rechts. De bal werd uit de doel- mond weggekopt en belandde voor de voeten van Bert Witte. Witte aar zelde niet en schoot hard en laag 3-1 in, wat tevens de ruststand was. Na rust bleef de thuisploeg de wedstrijd controleren, hoewel er een versnelling lager werd gespeeld. Martijn Beerling liep zijn tegenstander eruit en scoor de fraai met buitenkant rechts 4-1. Gert Jan Booy had de score verder op kunnen voeren, maar in vrije posi tie schoot hij recht op de keeper af. AGSV viel vooral op door veel com mentaar op de scheidsrechter te ge ven. Liefst vier maal verdween er een AGSV-er in het boekje van de arbiter. Johan van 't Hoeft, de enige Texelaar die zondag geel zag, werd gewisseld voor John van Heerwaarden en Twan Roeters verving Gert Jan Booy. Het harde werken van de twee invallers werd in de slotfase beloond toen Roeters na een voorzet van Edgar Klippel koppend de 5-1 eindstand op het scorebord bracht. Het herenbasketballteam van de Ma reis heeft het Helderse FAC 4 zater dag met 59-34 verslagen. De dames verschalkten WGW 5. Bij de heren was het direct een rom melige wedstrijd, waarbij vooral de spelers van FAC veel persoonlijke fouten maakten. Het arbitrale duo had de handen vol de wedstrijd net jes te laten verlopen. Het team van camping „De Bonte Koe" behield het overzicht en ging de rust in met een voorsprong van 33-10. Dankzij een gewijzigde tactiek na rust liep FAC in de tweede helft vijf punten in op De Mareis. De Texelaars herstelde zich nadat in een time-out even orde op zaken was gesteld. Met snelle break-outs drong het team de Nieuwediepers in de verdediging en voerde de score op. Dankzij deze winst nestelen de Mareis in de mid denmoot met vier punten uit vier wedstrijden. Op 6 november speelt het team in Den Helder tegen ZAP 43. am CU Kippebouten, qq ca. 1000 gram «7 01 Kipkarbonade, "7QQ ca. 2000 gram /."j/ - v T - -» -v Bloeiende- of groene planten, 3 stuks Grote groene planten, diverse soorten, per stuk Grand'ltalia Tortellini Tricolore, 1 OO pak 250 g jtóSrJL.yy Hubba-Bubba, fles 1.5 liter W Klinkhamer Groninger-, gember- of rozijnenkoek, Gevuld speculaas, qq pak 220 gram ,99" Er wordt heel wat afgepraat m en om onze winkels Maar dat krijg je natuurlijk, met zulke spectaculaire aanbiedingen We hebben trouwens nog véél meer hele voordelige aanbie dingen voor u. Zolang de voorraad strekt: Modieuze dames schoudertas, nr zwart A3-formaat C.ÖT Pally theebiscuit, pak 150 gram Maizena, pak 400 gram Custard, pak 400 gram Choco vlokken, pak 200 gram Aanbiedingen zijn geldig tot en met zaterdag 30 oktober as. en uitsluitend bi) onderstaande filialen. Alkmaar, Van Ostadelaan 294, Geert Groteplein 7, Langestraat 60, Europaboulevard 26-28, Bergen, Breelaan 14, Bovenkarspel, De Middend 72, Den Burg, Waalderstraat 48, Castricum, Geesterduin 27- 29, Enkhuizen, Westerstraat 188, Heerhugowaard, Middenwaard 2, Heiloo, Winkelhof 't Loo 50, Den Helder, Vrede en Vrijheid 19, Marsdiepstraat 445, Julianaplein 9, Hoorn, De Huesmolen 158, Betje Wolffplein 39, Van Dedemstraat 19, Limmen, Vuurbaak 1, Nibbixwoud, Ganker 44, Purmerend, Van Burgplein 12, Willem Eggertstraat 109, Burgemeester D. Kooimanweg 16, J.F. Kennedyplein 73, Schagen, Nieuwstraat 12, Warmenhuizen, Dorpsstraat 165.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 8