Regiobestuur mag geen ken gemeente overnemen" Hoornder biljarters al 40 jaar op stoot chakers op de paanse toer verjasduo Koomen haalt monsterscore Eilandcompetitie tennis Laatste weekend voor expositie Schaakclub Den Hoorn Dammer Jos de Wolf voert ranglijst aan Rondje Corsica voor Texelse catzeilster CDA De Koog verliest in slotfase Felle strijd tussen bowlingteams Bazaar in Gollards TEXELSE COURANT Eilandcompetitie volleybal ischaakspel kent vele openingen, illemaal een eigen naam hebben, seer populaire opening is het ians'. genoemd naar de span- i Ruy Lopez, die deze voor het I speelde. Dat deze opening zich onder de schakers van En Pas- [in een grote populariteit mag nijgen, bleek maandagavond tij- s de vijfde ronde om het kam- nschap van Texel. In de helft alle partijen kwam het Spaans hst bord. ook 10 de partij tussen All Naderi loei Riegman. De Texelse Iraniër sri heeft een enigszins chaotisch •de speelstijl, maar schaakt wel ;iijk volgens de regelen der kunst, behandeling van het Spaans Iste Roel Riegman in ieder geval onoverkomelijke problemen, door Naderi in het middenspel nichten van zijn goede spel kon ken Het was al de derde over- ing op rij, zodat het tijd wordt tli Naderi zich gaat meten met ip van de club. Willem Bakker en Abe Zijm leg- ien prachtige koningsindische jop het bord. Bakker, die de wit likken voerde, posteerde zijn ten in een aanvallende opstelling eschikte ook nog eens over een lenmeerderheid op de damevleu- Dat is een klein, maar duurzaam leel dat met veel geduld ten gel- smaakt moet worden. Geduld vooral geboden omdat Abe Zijm itrdediging uitstekend had geor eerd. Die tijd was Bakker echter seschoren, want in tijdnood ver- de hij een paard en daarmee de Eijgenraam bood knap weer- tegen de Siciliaanse verdedi- vierde avond van klaverjasclub Jurg werd een monsterscore be door het koppel Gusta Smit en ramen van 8235 punten. Ze zijn oor naar de tweede plaats in het ment gestegen. Ook Marie lerman en Annie Vermuë hadden gespeeld en gingen met 7923 zestien plaatsen omhoog in laalstand. Eric Jan Geus en Pe- Porto blijven met 7333 punten in de top meedraaien. Zij wor de voet gevolgd door het aar Jan en Corrie Spaans met punten. Wil Derksen en Peter 'eerwarden zijn daar met hun punten ook bij. 16 partijen: üaar F Veeger 27940; 2. K. Koomen- 27674 punten; 3. R. de Ruwe-F. Hop- M74 punten; 4. B. Witte-W. Kamminga punten; 5. E J. Geus-P de Porto punten; 6. Echtpaar J. Spaans 26520 7 P. van Heerwaarden-W. Derksen punten; 8. C. Vinke-H. Bakker 26037 A. Vermuë-M. Timmerman 26019 10. J Wiersma-J. Vinke 25482 ging die hem door Rinus Vittali werd voorgeschoteld, maar moest in het middenspel toch het onderspit del ven. Vittali behield daarmee zijn 100% score, evenals lijstaanvoerder Jaap Dros. De uitslagen J de Wijk-P. Bakelaar 1-0; A. Naderi-R. Rieg man 1-0; F van Tatenhove-W. Hoekman Vt-Z»; F Eijgenraam-R Vittali 0-1; K. Bruining-W van de Rijke 0-1; J.W. Bakker-A. Zijm 0-1; E. Keyser- T. Witte 0-1. Deuce: 9.00 u. D. Pannemann-P. Brons 9.00 u. T. van Koppen-H. Elsinga 10.00 u. B. van Veen-P. Witte 10.00 u. D. Bol-R. Verduyn 19.00 u. N. Wehnes-A. Heidstra 19.00 u. J. Dros-W. Beers 20.00 u. N. Brands-I. Land 20.00 u. T. van Heerwaarden-E. Dreesens Heri Hodie: 9.00 u. H. Schraag-M. Land 10.00 u. R. van den Bent-J. van de Meer 10.00 u. R. Zoetelief-M. van den Bent 19.00 u. K. van Bommel-J. Zoetelief 19.00 u. E. Ooijevaar-N. Bakker De Koog: zelf afspreken: H. Bakker-A. Krafft N. Rommel-R. de Boer S. van Veen-A. de Groot M. van Aken-C. den Braven Uitslagen. R. Verduyn-R. Buitenweg 0-2; R van den Bent-H. Schraag 1-1, R Zoetelief-T van Kop pen 2-0; M. van den Bent-T. van Veen 2-0; H. Maas-J Zoetelief 1-1; M. van Aken-J. Dros 2-0; C. den Braven-W. Beers 0-2; J. Dros-E. Dreesens 2-0; N. Rommel-A. de Groot 0-2; H. Maas-A. Krafft 0-2; M Land-P Brons 1-t; I. Land-N. Bakker 2-0; P. Brons-R. Verduyn 1 -1 ;T. van Koppen-P. Witte 2-0; R. Zoetelief-H. Elzin- ga 2-0; R. Zoetelief-B. van Veen 2-0; M. Land- J. van der Meer 1-1. Wie de expositie van Gisela Jorritsma-Dijt in de Scholerie in Eier- land nog niet heeft bekeken, heeft dit weekend de laatste gelegenheid. Het gebouw, waar mevrouw Jorritsma vroeger zelf op school heeft gezeten, is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. In november en december bereidt Scholerie-eigenaar Niek Welboren zich voor op een nieuwe expositie. Atelierbezoek kan dan alleen op af spraak (telefoon 112141. Tussen Kerst en Nieuwjaar opent Welboren op nieuw zijn deuren voor een ten toonstelling van eigen werk. In Den Hoorn is het schaakseizoen geopend. Traditioneel wordt er gespeeld in „Het Wapen van Texel", ditmaal op de dinsdagavonden vanaf 20.30 uur. De speelavonden kenmer ken zich door hun ongedwongen en gemoedelijke sfeer. Schaakclub Den Hoorn daagt liefhebbers van de denksport dinsdag uit om achter het bord plaats te nemen. Toegang is gratis, borden zijn aanwezig. 18 30 u. Sportshop-Graaf Sp. Tex. Autoc. 19.12 u. Tex. autoc-Teso Sportsh. 19.54 u. Kobeko-DGM V.d. Woude 20.43 u. Pilaar-V.d. Woude Kobeko 21.30 u. PH/Oranjeb.-RWS Marcobouw 22.18 u. 12 Blalcken-Maarcob. RWS Veld B gemengd, vrouwen en mannen: 18.30 u. De Zandloper-Waayer NBC 19.12 u. NBC-EcoMare Waayer 19.54 u. Mantje-Westerlaken Eierl. H. 20.43 u. Vespertina-Eierl. Huis Haarstudio 21.30 u. Durper Drup-Haarstudio Vespert. 22.18 u. Tatenhove 1-Cocky's K. Durper Veld C vrouwen: 18.30 u. Bremakker-Slock (v) Vissers B. 19.12 u. Cohen-Vissers B. Slock (v) 19.54 u. Wiersma Antiek-Texèle Top Tien 20.43 u Top Tien-Ass. Bremer lepe de B. 21.30 u. 7 Provincièn-lepe de Boer Vlier 22.18 u. Zeilmakerij-De Vlier Nioz Wedstrijdleiding: Magda en Annemiek, tel. 27182. Uitslagen: Meubelhuis Texel-Fitt 3-0; Teso-RWS 3-0; Gr. slock 2-Maarcobouw 2-1; Paal 9-Stuc. v.d Woude 0-3; Tatenhove-Paal28/De Krim 1-2; Klif 12-Question 3-0; Vespertina-Westerlaken 0-3; Mantje-Haarstudio 1-2; LenR-NBC 0-3;Ecomare-Tatenhove 2 3-0; Cocky's Kapsalon-DGM 2-1; Ass. Bremer-Smash '68 2-1; Nioz-Leydekkers 0-3; Nioz-Slagerij lepe de Boer 1-2, Slagerij Schiphorst-Timmers Bakkerij 1-2; Cohen-Vissers Bouwbedrijf 0-3; Gr. Slock (v)-Beautique Texèle 1-2. Het is toch wel verrassend te noe men dat Jos de Wolf na zeven club avonden de damranglijst aanvoert. Hoewel de altijd strijdbare Sijtsma pas in het late uur zijn hoop op re mise tegen De Wolf in rook op zag gaan, is laatstgenoemde aan een sterke opmars bezig. Kennelijk be vrijd van de jeugdtraining heeft zijn spel aanmerkelijk aan kracht ge wonnen. Gerrit Vlaming, die toch ook aan een goed seizoen bezig is, zoals winst op Cees Vinke en Jaap van Heerwaar den, kon het tegen De Wolf niet bol werken. Ook Piet Bakelaar moest ervaren dat Jos de Wolf zijn verdedi ging goed op orde had. Een punten- deling was het resultaat. Wim Timmer zorgde voor een daverende verrassing door Rinus Vittali te vers laan. Timmer kon profiteren van de te voortvarende winstpogingen van zijn tegenstander. Cees Vinke en Ate Sijtsma maakten het wel bont. Om beurten wisten ze elkaar een schijf af te troeven. Sijtsma ging met de beste positie het eindspel in, doch was blijkbaar opgebrand. Vinke kon op routine beide punten incasseren. Een week eerder was hij dicht bij remise tegen Victor Voskuil, wat een goede prestatie genoemd kan worden. Ger rit Blom kon tegen Wim Timmer met een doorbraak-combinatie de partij een beslissende gunstige wending geven. De eerstvolgende bonds wedstrijd wordt op 6 november gespeeld in Assendelft tegen de ge lijknamige club, boot 11 uur. Uitlagen: J. van Heerwaarden-P. Bakelaar 0-2; C. Vinke- G. Vlaming 0-2; J. de Wolf-A. Sijtsma 2-0; F Onder toeziend oog van clubgenoten legt Gerrit Hobie 16-zeilster Thalia Houwing heeft met Ute Klaassens uit Zand- voort meegedaan aan „Cataworld", een wedstrijd in zes etappes rond Corsica. Slecht weer brak de dames en vele andere deelnemers op. Aan deze grote cat-wedstrijd doet onder andere de Franse top mee. De eerste dag draaide het damesteam goed mee. De tweede dag trok de wind aan. In Nederland zou de wed strijd allang zijn afgelast, maar de Fransen wisten van geen ophouden. De dames volbrachten hun test door op een uitstekende zesde plaats te eindigen. Behalve vuurpijlen moet de beman ning tijdens de Cataworld verplicht een radio aan boord hebben, want bij de woeste zeegang verdwijnen de kleine catamarans bijna letterlijk in de L) golven. Die radio kwam Houwing en 9. Klaassens de derde race goed van pas. Terwijl ze naar een strandje uit keken om het vege lijf te redden, daar het onverantwoord was om ver der te varen, nam een windvlaag het heft in handen. De Hobie 16 ging om en na een hulpoproep lukte het pas met drie man de boot te richten. De fok had de klap niet overleefd. Op een strandje werd met andere pech vogels gewacht op de organisatie, die besloot dat de boten daar moesten blijven liggen, waardoor verder varen uitgesloten was. iks neemt de regio beslissingen op gemeentelijk niveau en iren wij nog een beetje als doorgeefluik, terwijl we mis- n nog eens een straat van een naam mogen voorzien." De- 'nische zinsnede uit de algemene beschouwing van het geeft aan hoe de partij denkt over de oprukkende macht ie regio. „Maar zover is het nog niet en mag het ook niet n", aldus fractievoorzitter Ate Rienstra. de Kogerstraat. Hij pleitte ook voor beter onderhoud van de wegen op het eiland. Een gezondheidscentrum op het eiland ziet het CDA wel zitten. Door doelmatiger ophalen en het niet doorberekenen van de lasten van het afdekken van de oude stortplaats wil het CDA de reinigingsrechten verla gen. „We willen trouwens nog meer afwijken van een kostendekkend ta rief, omdat we een prijsstijging van 35% teveel vinden. We komen in de begrotingsbehandeling met een dek- kingsvoorstel." De partij houdt vast aan maximaal 47.000 toeristische slaapplaatsen en pleit voor kwaliteitsverbetering in de ze sector. Fractievoorzitter Rienstra vindt tevens dat vóór overname van de haven in Oudeschild door de ge meente aanpassing van de haven mond moet zijn gerealiseerd. 5A constateert dat de discus- leefbaarheid van enige jaren zijn vruchten heeft afgewor- tenstra: „De irritatie is vermin- ^aar er zijn nog wel 'ten, bijvoorbeeld het drukke 'keer op het eiland en de par- Mematiek. Er zijn verkeersrem- maatregelen nodig. Wat gaat 'ege hieraan doen? En wan- -Igt de evaluatie van het par- kid?" De partij vindt het niet dat alleen Duitse foutparkeer- tos lopen op een wielklem. 'sten Democraten ergeren zich leugd die op de trappen van tohuis rondhangt en wil een sre aanpak van drank- en Ébruik op straat. Daarnaast voor meer agenten op Lopend en ook buiten het zo toen", aldus Rienstra. Veel vragen 'ed van ruimtelijke ordening shuisvesting hebben de CDA- J vragen. Zo wil de partij we- college nog nadenkt over Sing van de Teso- 'eiger in Den Helder. Maar er ,De provincie denkt anders over het relatienotabeleid dan de ge meente. Hoe denkt u hen op andere gedachten te krijgen? Want van reservaats- en natuurontwikkelingsge bieden kunnen wij geen boterham eten." Het CDA is groot voorstander van woningbouw in kleine kernen en maant het college hiervoor vroegtijdig in te spelen bij aankoop van grond en ontwikkeling van bestemmingsplan nen. „Hoeveel ruimte is er nog voor woningbouw bij de verschillende dor pen en hoe kunnen de contingenten worden vergroot", wilde Rienstra we ten. Hij merkte op dat er wenig ani mo bestaat voor het industrieterrein van Oudeschild. „Een betere ontslui ting zou misschien helpen. Hebt u nog meer ideeën om het aantrekkelij ker te maken?" Geen rotonde De Texelse CDA-fractie vindt een ro tonde op de gevaarlijke kruising Hoornderweg/Pontweg geen goede oplossing. „Wij denken aan stoplich ten die door fietsers kunnen worden bediend", aldus Rienstra, die tevens eenrichtingsverkeer voorstelde voor Wilner IrechtsI aan voor zijn zoveelste carambole Hij neemt het op tegen Cees Slegtenhorst (Foto March Hei/nen) De scherpe kantjes zijn er misschien wat af, de rivaliteit blijft overeind. Veertig jaar na de oprichting van hun biljartclub stonden ze opnieuw tegen over elkaar aan het groene laken. We hebben het over biljarters Gerrit Wil ner en Cees Slegtenhorst, de enige die vanaf de oprichting van Biljartclub Den Hoorn zaterdag precies vier de cennia geleden, nog lid zijn. Een jubileum dat de 18 leden niet on gemerkt voorbij lieten gaan. In ca fé/restaurant Het Wapen van Texel haalde scheidend voorzitter Dirk Tim merman de twee jubilarissen met lo vende woorden voor het voetlicht. Wilner omdat hij ruim een kwart eeuw secretaris was en Slegenhorst wegens zijn immer punctuele wedstrijdleiding. De voorzitter becij ferde dat de club in al die jaren 51 verschillende leden had geteld, waar van er zo'n 17 inmiddels niet meer in leven zijn. Om het niveau binnen de club te handhaven wordt hun plaatsje in gezamenlijk overleg ingenomen door zorgvuldig geselecteerde opvol gers. Uitstapjes Op zijn praatstoel verhaalde Timmer man over de jaarlijkse uitstapjes die de biljarters tot een traditie verheven. Zo bezochten de mannen o.a. Ant werpen, Londen, Gothenburg en Brugge. Timmerman, die als voorzit ter wordt opgevolgd door Jaap Broersma, prees het vertrouwen dat hun echtgenotes in al die jaren in hen hadden gesteld. „We vertrokken met een gerust hart, want jullie wa ren zo goed om op huis en have te passen." Uit dank onthaalden de he ren hun eega's op de jaarlijkse slota- vonden op een feestelijk banket, waarbij de clubkas gewoonlijk tot de bodem toe werd leeggesoupeerd. Timmerman sprak niet alleen namens zichzelf toen hij herinnerde aan de gezellige uitwisselingen met clubs uit Den Burg, Oudeschild, De Cocksdorp en niet te vergeten de geanimeerde ontmoetingen met de damesclub uit Den Hoorn. De biljartkennis van de routiniers kwam goed van pas bij de jongste herinrichting van hun stamcafé. Zon der te vragen kregen kasteleins Willi am en Henri de nodige adviezen bij het verplaatsen van het biljart. De ju bileumavond werd tot in de kleine uurtjes voortgezet in Klif 12. Bos-W. Timmer 0-2, W. Tïmmer-M Vittali 2-0; G Blom-A. Sijtsma 2-0; J. de Wolf-G. Vla ming 2-0; J. van Heerwaarden-F. Bos 2-0; V. Voskuil-C. Vinke 2-0; M. Vittali-A. Bruin 2-0; R Bakelaar-J de Wolf 1-1; S. Sijtsma-C Vinke 0-2; G. Vlaming-J. van Heerwaarden 2-0; W Timmer-G. Blom 0-2. Het zaterdagelftal van De Koog heeft de stijgende lijn niet voort kun nen zetten, want waar in de twee voorgaande wedstrijden met veel overtuiging de volle winst werd be haald, gaf de ploeg zaterdag zelf in de slotfase nog een punt weg waar een gelijkspel op zijn plaats was geweest. De Koog startte zaterdag met Coen Schoonheden als laatste man we gens absentie van Jack Rammers. De centrale rol op het middenveld werd overgenomen door Hans Eelman. De beginfase was voor De Koog, maar de kansen die de ploeg creëerde wer den vooralsnog niet afgerond. Wat de tegenstander liet zien, werd echter In de bowlingleague werd deze week felle strijd geleverd. Piet Kok bezorg de Hotel Tatenhove de overwinning met een game van 225. De heren van Piama waren niet opgewassen tegen het sterke team van Verseput Verzekeringen, waar Simon Verseput een serie van 685 gooide. Dennis Beumkes haalde een nieuw baanre cord van 237. Guur Bakker haalde drie punten bin nen voor De Bloopers. Ook Rina Drij ver van T Fords gooide een fraaie serie, wat een 3-1 overwinning op Klavervier opleverde. Het jeugdteam van Hotel Strandple- vier haalde de maximale score van vier punten. Ronald Bleierveld gooide de hoge 156 game. Hij werd echter nog overtroffen door Barry Huysman met 191. Uitslagen: IBS/Oele/Schoo-Stuntteam 5-0; Piama- Verseput verzekeringen 2-3; Hotel De Strandplevier-Hotel Tatenhove 2-3, Bedrijven Service Dekker-Hotel De Weal 1-4, Sommeltjes-EVA 0-5; Onder de Pomp- Tabakshop 1-4; All Stars-Gruni S'/j-I'/i, Cham pion sisters-TZN 4-1, Rabbit Habit-Pruttelhuus 1-4; Deurdouwers-Baanbrekers 1-4, Timmers Tearoom-Last Minnet 5-0, Paal 12-Drogisterij Mets 4-1. Huisvrouwen. Bloopers-WBZ 3-1; T-Fords- Klavervier 3-1, De Pins-Mahico 4-0. Jeugd: Kiosk Pad Opduin-Hotel Juliana 3-1; Taxi Grootjen-Hotel De Strandplevier 0-4; Ho tel De Weal-De Butennggel/Slag. Hans Ploeger 2-2 steeds gevaarlijker. Dat baarde De Koog zorgen daar de tegenstander SDOB heette en de Kogers nog nim mer van deze ploeg wisten te win nen. Toch kwam De Koog vrij onverwacht op voorsprong. Nadat de bal uit het vijandelijke strafschopge bied slecht werd weggewerkt, lepel de Pieter Jan Kampstra de bal over de doelman in de verste hoek. De gasten drongen na deze treffer sterk aan en het was aan het goede kee- perswek van Jos Kapitein te danken dat de blauw-witten overeind bleven. Toch kreeg De Koog vlak voor de rust een tegenslag te verwerken na dat Dennis Eelman een penalty kreeg omdat deze de bal met de hand zou hebben gespeeld. Deze onterechte strafschop betekende een rustand van 1-1. De eerste vijftien minuten na de pau ze moest de Koger verdediging alle zeilen bijzetten om de aanvalsgolven van SDOB te keren. Ben Witte was daarom in de verdediging geposteerd om opruiming te houden en dat naar behoren deed. Maar ook Witte kon niet voorkomen dat de bezoekers na een messcherpe uitval de leiding na men. De spits van DSOB ontving de bal en verschalkte Jos Kapitein in de korte hoek. Nu was het de beurt aan De Koog om de aanval te zoeken wat resulteerde in een handvol kansen voor de thuisclub. Maar de spitsen faalden in de afwerking. Na een half uur spelen werd de beste aanval van De Koog met een forse overtreding tot een einde ge bracht. De scheidsrechter kende de penalty toe en de verder onzichtbare Martijn de Veij liet dit buitenkansje niet onbenut. De Koog had met nog tien minuten op de klok een punt waar het recht op had maar een wer kelijk schitterende vrije trap van SDOB zorgde ervoor dat De Koog met lege handen stond en de gasten met twee punten terug konden naar Broek op Waterland. In verzorgingstehuis De Gollards wordt woensdag 3 november van 14.00 tot 16.00 uur de jaarlijkse ba zaar gehouden. Er is verkoop van ei gengemaakt handwerk, rommelmarkt, loterij, grabbelton, boekenstalletje en oliebollen, de opbrengst is voor acti viteiten voor bewoners van het ver zorgingstehuis. VRIJDAG 29 OKTOBER 1993 Programma dinsdag 2 november: Veld A mannen:

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 11