Stijlvolle intrede dominee Betting Voorlichtingsavond over de medezeggenschapsraad Agenda F amilieberichten Nieuwe voorganger Hervormde gemeenten TEXELSE^? COURANT" Excursie rond Mokslootproject Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Klaverjassen en biljarten in De Kuip Nieuwkomers aanwinst voor De Mareis Gelderse fruitkwekers 250.000ste in EcoMare DINSDAG 9 NOVEMBER 1993 De Hervormde gemeenten van De Waal. De Koog en Den Hoorn heb ben sinds zondag een nieuwe predi kant. Onder grote belangstelling werd ds. H.R. (Hendrik) Betting (33) in de Hervormde kerk in Den Hoorn bevestigd door ds. J. ter Haar. die samen met dominee H.K. Fibbe het consulentschap sinds het vertrek van ds. Kok een jaar geleden heeft waargenomen. Ds. Betting was tot dusver predikant in Halle, een „klassieke" plattelands gemeente in de Achterhoek. „Ik heb altijd gezegd: als ik ga verhuizen, dan wil ik ook iets totaal anders." Texel is niet geheel nieuw voor Betting, die met echtgenote Marleen en hun twee zoontjes inmiddels zijn intrek in de pastorie in Den Hoorn heeft geno men. Als goede kennis van Ter Haar beklom hij al eerder het preekgestoel- te op het eiland. „Ik ben op Texel al enkel keren voorganger geweest. Gek genoeg was dat echter in andere ge meenten." Om zijn intrede bij te wonen, waren zo'n honderd inwoners van zijn vorige gemeente naar het eiland gekomen. „Ik hoop dat Halle snel weer een nieuwe predikant heeft", wenste Bet ting hen toe. Tevreden met de enor me belangstelling, zowel tijdens zijn intrede als de receptie in het dorps huis in Den Hoorn, stelt hij nuchter vast niet elke dienst zoveel kerkgan gers te verwachten. „Het is natuurlijk prettig als er veel belangstelling is. In het seizoen zal het best wel druk zijn, maar daarbuiten kan het ook wel eens minder zijn." Pendelen Met twee gemeenten onder zijn hoe de wordt het op de zondagochtenden pendelen voor de predikant. Om be kend te worden met zijn nieuwe werkgebied, bezocht de dienaar des Woords gisteren de kerken in De Waal en De Koog. Uit de eerste indrukken die hij op deed, stelt hij tevreden vast dat Texe laars een „open instelling" hebben. „Sneller dan in de Achterhoek zeg gen de mensen wat ze denken. Ik vind dat een positieve eigenschap" Bij zijn intrede vergeleek hij zichzelf in zijn vorige gemeente met de predi ker Philipus, die hij als een „voorbij ganger" omschreef. „U als gemeente en ik als predikant zijn samen verant woordelijk voor de voortgang van het geloof. Ik kom hier net als Philippus, vol met vragen. Maar ik zie met hoop en vertrouwen de toekomst te gemoet." Hendrik van Aken, voorzitter van de beroepingscommissie toonde, zich in genomen met de komst van Betting. Ds. H. R. Betting werd in de Hervormde kerk Waal. De Koog en Den Hoorn bevestigd door „Alspredikant die midden in de kerk staat past hij goed bij deze gemeen te. Hij wilde graag naar Texel komen. Wij vinden het pastoraat hier belang rijk. Betting kan zich daar goed in vinden." Paaskaars Voorafgaand aan de bevestiging door Ter Haar verklaarde H. Tjepkema na mens de gemeente De Waal en De Koog en G. Boogaard namens Den Hoorn geen bezwaar tegen de intrede te hebben. Na de bevestiging nodig- in Den Hoorn als predikant van de gemeenten De voorganger Ds. J. ter Haar. (Foto's Gerard TimmermanI de mevrouw Boogaard Betting uit de eerste paaskaars in de kerk aan te steken. De dienst die werd bijge woond door uiteenlopende kerkelijke vertegenwoordigers op het eiland, kreeg extra gehalte door zangpartijen van Arie en Afra Lap, die in het pas gerestaureerde Hoornder kerkje wer den begeleid door organist Piet Plug. Diverse sprekers feliciteerden Betting tijdens de receptie in het De Wald hoorn met zijn intreden en bedankten ds. H.K. Fibbe en ds. J. ter Haar voor hun consulentschap. Dinsdag 9 november De om 14.00 uur begonnen be grotingsvergadering van de ge meenteraad wordt om 19.30 uur voortgezet. De hele dag kunnen spullen wor den ingebracht voor de grote ver koping van de Doopsgezinde zusters, die morgen in de Doops gezinde kerk wordt gehouden. In dorpshuis d'Ouwe ULO heeft de afdeling stamboomonderzoek van de Historische Vereniging Texel een bijeenkomst, ook toe gankelijk voor niet-leden; 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 21.00 uur „Crying Game" (filmclub voorstelling). Woensdag 10 november Van 10.00 uur tot laat in de mid dag houdt de Doopsgezinde Zusterkring verkoping met verlo ting in de Doopsgezinde kerk in Den Burg. De opbrengst is ten bate van het Tesselhuus. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Bambi" en om 21.00 uur „Crying Game" (filmclub voorstelling). In de Baptistenkerk in de Julia- nastraat wordt een zoeklichtsa menkomst gehouden „De dag breekt aan", aanvang 20.00 uur Spreker is evangelist Th. Niemey er uit Maarssen mmv de „Sin gers of the Lord" en Peter Kits. Toegang vrij voor ieder. De gemeenteraad komt om 19.30 uur in vergadering bijeen. Donderdag 11 november In schouwburg De Kampanje be gint om 19.30 uur een informatie-avond over het Streek plan Noordholland-noord. Inspre ken is mogelijk. Hoogwater Oudeschild Di. Wo. Do. Vr. Za. Zo. Ma. Di. 9 10 11 12 13 14 15 16 02.30 en 15 00 u 04.10 en 16.44 u 05.26 en 17.55 u. 06.26 en 18.50 u 07.05 en 19.47u. 08.20 en 20.56 u 09.26 en 21.40 u 10.10 en 22.15 u Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. De zon komt 14 no vember op om 7.58 uur en gaat onder om 16.39 u.; 13 november nieuwe maan; 14 november springtij. Vorig jaar is op de ouderavond van OSG De Hogeberg kritiek geuit op de overlegstructuur binnen de school. Om deze reden en omdat er een nieuwe wet op de medezeggen schap binnen het onderwijs is, heeft de OSG een werkgroep in het leven geroepen. Donderdag vanaf 20.45 uur wordt voorlichting gegeven in de school voor ouders en anderen die het onderwerp interessant vinden. Nu het werk aan het Mokslootproject is afgerond biedt Staatsbosbeheer belangstellende Texelaars de mogelijk heid gratis een excursie door het ge bied mee te maken. Er zal uitleg worden gegeven over het doel van het project en een gedeelte van het terrein waar het werk is uitgevoerd zal worden bezocht. De excursie wordt twee keer gehou den op zaterdag, om 09.30 uur en om 13.30 uur. Om te voorkomen dat de groepen te groot worden is vooraf aanmelden gewenst. Dat kan bij Eco- Mare, telefoon 17741. Als de belang stelling erg groot is, zullen meerdere groepen worden rondgeleid. Op eigen gelegenheid een bezoek brengen aan het gebied is ook moge lijk via de gele, blauwe en groene wandelroutes. Bij EcoMare is tevens een herziene wandelfolder van De Bollekamer en een stencil met infor matie over het Mokslootproject ver krijgbaar. Zaterdag 6 november: De Koog (Z)-PSCK 7-3 Junioren: BKC B1-Texel BI 3-4 Sint Boys B1-Oosterend B1 8-2 BKC C1-Texel C1 2-5 Tex. Boys C1-De Koog C1 1-4 Texel C2-ZAP C2 10-2 Petten-Texel C3 afgelast Meisjes: Tex Boys-Reiger Boys 1-3 Pupillen: HRC D2-Texel D1 0-5 Tex. Pupillencompetitie: Tex. Boys Fl-Texel F1 0-3 SVC Fl -De Koog F1 10-7 Texel E3-Tex. Boys E1 0-7 De Koog E1-SVC E1 0-6 ZDH E1-Texel E1 1-13 SVC E2-Oosterend El afgelast Texel E2-Texel E4 2-2 Tex. Boys D1-SVC D1 3-2 SVC D2-Tex. Boys D2 1-8 De Koog D1-Oosterend D1 0-9 Zondag 14 november: Medezeggenschapsraden op de OSG en de Texelse basisscholen helpen bij het nemen van beleidsbesluiten op de scholen. Het schoolbestuur, op Texel bestaande uit het college van b en w en de gemeenteraad, moet in overleg treden met en luisteren naar de medezeggenschapsraden. Voorge nomen besluiten worden ter advise ring voorgelegd aan hen. Voor ouders die willen meepraten over het beleid op een school is de medezeggenschapsraad dus de aan gewezen plek. Alleen mag niet ieder een zitting nemen in de MR. De leden worden namelijk gekozen door een achterban. Het personeel en MR-leden van de Texelse basisscholen hebben een cur sus gevolgd over de nieuwe wet op de medezeggenschapsraden. Maar ook de docenten, leerlingen en ouders van OSG scholieren wordt voorlichting gegeven. Donderdag komt C. van der Ham hiervoor naar het eiland. Deze man verzorgt in op dracht van het ministerie van onder wijs de voorlichting. Na het algemene gedeelte van de ou deravond van donderdag gaat Van der Ham rond 20.45 uur in op de problematiek rond ouders en de MR. De volgende vragen komen onder an dere aan de orde: Wat zijn de taken Zaterdag 13 november: Uitgeest-De Koog (Z) 14.30 u. Junioren: Texel B1-Callantsoog B1 13.30 u. Oosterend B1-W'meer B1 13.30 u. Texel C1-Bergen C1 13.30 u. ZAP C1-Tex. Boys C1 13.30 u. De Koog C1-W'waard C1 13.30 u. Dirkshorn C1-Texel C2 12.30 u. HCSC A2-Tex. Boys A1 12.45 u. van de MR? Moeten de MR leden ook lid zijn van de ouderraad? Zijn MR leden gehouden aan uitspraken van de achterban? Wat zijn de ver schillende manieren van samenwer king tussen de MR en de ouderraad? In café De Kuip in De Koog wordt iedere donderdag vanaf 20.00 uur klaverjas gespeeld. De biljarters zijn welkom op maandag vanaf 20.30 Al elf jaar worden in De Kuip in de winter activiteiten gehouden voor jong en oud. Klaverjasclub „Tante Lies" start donderdag weer met we kelijkse bijeenkomsten voor koppels en kaarters zonder maat. Er zijn leuke prijzen en voor een hapje wordt ge zorgd. In verband met de koffie en de loting worden deelnemers ver zocht rond 19.50 uur aanwezig te zijn. Biljartclub „Losbandig" huist ook al elf jaar in De Kuip. Ook niet- clubleden zijn welkom. Behalve de mannen strijden ook de vrouwen fel om de ereprijzen die aan het eind van het winterseizoen worden uit gereikt. Het damesteam van De Mareis be haalde zaterdag een overwinning te gen Marmag 2 uit Den Helder. In een uitwedstrijd was het voor de basketbalsters moeilijk een grote voorsprong op te bouwen. Vooral in de tweede helft liep het spel bij De Mareis als een trein. De eerste minuten van de wedstrijd moest De Mareis nog in het spel ko men. In de verdediging viel soms een gaatje. Dit werd goed afgestraft door Marmag. Hierdoor werden aan de kant van De Mareis persoonlijke fou ten gemaakt. Na een time-out werd het spel wat rustiger en werd in de opbouw meer samengespeeld. Met een stand van 10-22 gingen de teams de rust in. In de tweede helft verliep het vrijwel vlekkeloos bij De Mareis. Door de goede rebounds en fast-breaks bleef de score maar stij gen. Nieuwkomers Gerda Kuiper en Klaasje v.d. Velde bleken een aan winst voor het team. Door hun leng te pakken zij regelmatig rebounds. Met een nieuwe recordscore van 16-54 werd de wedstrijd na 50 minu ten afgefloten. Score: Louise van der Sluis 26 punten, Odile Nitsche 18 punten; Irma Schuijl 4 punten; Klaasje v.d Velde 4 punten; Gerda Kuiper 2 punten. Dat Texel een populaire vakantie bestemming is, geldt zeker voor fruit kwekers Wouter en Gerd Daanen uit het Gelderse Alphen. Al zeven jaar achtereen brengen ze de vijf vakan tiedagen die ze zichzelf ieder jaar na de oogst permitteren met hun gezin door op het eiland. Vast onderdeel van hun uitstapje is EcoMare, waar Wouter tot zijn verrassing ditmaal als 250.000ste bezoeker werd binnen gehaald. Tegen drieën meldde het vijftal zich om het voeren van de zeehondjes te bekijken, „leder jaar is er hier wel weer iets veranderd. Nu is er weer een nieuwe vleugel aange bouwd", wijst hij naar de educatieve afdeling van EcoMare. Kritischer is de fruitkweker over de voortschrijden recreatiebouw op het eiland. „Ze stoppen toch wel eens? Het wordi nu echt te gek." De gebroeders noemen zichzelf en thousiastenatuurliefhebbers en zijn geïnteresseerd in vogels, die in het vernieuwde vogelhospitaal van Eco Mare in ruime mate aanwezig zijn. Voor tekst en uitleg hierover zijn o> langs nieuwe tekstborden aange bracht. De natuur beleven de gebroeders Daanen ook op een an re manier. „We gaan op Texel wel eens vissen." EcoMare-directeur Jan Kuiper ont haalde zijn speciale gasten uit het Land van Maas en Waal op koffie koek en stelde tevreden vast dat t kwart miljoenste bezoeker dit jaar vroeg binnen is. „Vorig jaar kwam pas in december. We liggen nu zo 6000 vóór op 1992." *ijn ze ">,V, V-v «£- De 250.000ste bezoeker ven EcoMare Wouter Daanen poseert temidden van familie voort nieuw tekstbord bij de vogelopvang. ifoio cerord red. Pupillen: Texel D1-BKC D2 WGW D2-Texel D2 Meisjes: Koedijk-Tex. Boys Tex. Pupillencompetitie: Texel F1-De Koog F1 Tex. Boys F1-De Koog F1 SVC Fl-Texel F2 Texel E1-De Koog E1 Oosterend E1-Texel E2 SVC E1-ZDH E1 Tex. Boys E1-SVC E2 Tex. Boys E2-Texel E3 SVC D2-SVC D1 Oosterend D2-Oosterend D1 Tex. Boys D2-Tex. Boys D1 De Koog 11.30 u. 13.00 u. 13.00 u. 10.00 u. 10.00 u. 10.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 12.00 u. 12.00 u. 12.00 u. vrij Zondag 7 november: Schagen-Texel Tex. Boys-Oudesluis Texel 2-SRC3 N. Niedorp 3-De Koog Oosterend 2-Texel 3 Winkel 3-Tex. Boys 3 Junioren: DTS A1-Oosterend A1 JVC A2-Tex. Boys Al Recreatievoetbal: De Koog-Oosterend Tex. Boys-ZDH SVC-Texel 1-0 2-2 5-1 3-2. 2-9 6-1 9-0 2-1 2-5 0-1 0-6 De Rijp-Texel 14.00 u. Sint Boys-ZDH 14.00 u. Oosterend-BKC 14.00 u. Tex. Boys-ALC 14.00 u. Texel 2-W'waard 14.00 u. Texel 3-Kreileroord 3 11.30 u. Oosterend 2-Helder 5 12.00 u. Tex. Boys 3-Con Zelo 4 11.30 u. Dames: Tex. Boys-LSVV Recreatievoetbal ZDH-Oosterend Texel-Tex. Boys SVC-De Koog 14.00 u. 10.30 u. 10.30 u. 10.30 u. Al heeft hij ons verlaten hij laat ons niet alleen. Wat wij in hem bezaten is altijd om ons heen. Door een noodlottig ongeval hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve zoon en ons broertje Robbin We zullen hem missen. Hij was 6 jaar. Jan en Gerda Hoogewoning Natasja en Hans Patricia Texel, 8 november 1993 W. van Beierenstraat 3, 1791 GS Den Burg. Robbin is thuis. Gelegenheid tot condoleren aan huis en na de begrafenis in het uitvaartcentrum, Bernhard- laan 147. Op vrijdag 12 november zal er afscheid van hem worden genomen om 14.00 uur in het uitvaartcentrum, waarna de begrafenis op de clgemene begraafplaats zal plaatsvinden. Zoveel energie, en maar zo weinig jaren. We zullen je missen kleine man. Je neven en nichten Patrick - Andrea Linda Manon Meta - Ron Astrid Sander Ingeborg Lisette Tom Wij zijn diep geschokt door het plotseling over lijden van onze lieve Robbin Wij zullen je missen kleine man. Den Burg: Oma Hoogewoning Warga: Annie en Sjoerd Amstelveen: Bertus en Riet St. Johannesga: Ireen en Truus Sneek: Greet en Jan Schellinkhout: Wim en Frank Wij wensen Jan en Gerda en de kinderen heel veel sterkte toe met het dragen van dit zware verlies. Veel te vroeg moesten wij afscheid nemen van ons lief achterneefje Robbin Hoogewoning Den Hoorn: Kees en Dina Buijsman Den Burg: Willem en Nynke Arnout Gerrit, Andries en Nelleke Obdam: Yvonne en Niels Koorn Lianne, Mandy en Annemieke Den Hoorn: Ton Arnout Amsterdam: Fred Arnout Ons medeleven gaat vooral uit naar Gerda en Jan, Patricia, Natasja en Hans. 9 november 1993. Hij hield van het leven ondeugd zijn grootste deugd zijn levenslust eindeloos. Door een noodlottig ongeval is uit ons midden weggenomen ons lieve neefje Robbin Arie, Greet, Martin Jonker Henk en Anneke Dam We zullen je missen. Hij die vreugde als zijn eigendom ziet, doet het gevleugelde leven teniet: maar hij die de vreugde kust in 't voorbijgaan, leeft in de zonsopgang van het eeuwig bestaan. Robbin Vaarwel ons lief speelkameraadje. Hans, Genia, Wouter, Jothan, Hugo, Kyri Lieve Robbin We zullen je levenslust en je vriendschap er< missen. St. Donate Diep geschokt zijn wij door het plotselmi overlijden van Robbin Wij wensen Jan, Gerda en de kinderen vet sterkte. Visser's Bouw- en Timmerbedij Tengevolge van een noodlottig ongeval is onze ontsteltenis overleden ons jeugdlid Robbin Hoogewoning Wij wensen zijn ouders en verdere familie v# sterkte. Bestuur en leden W.S.V. Het Gouden Bo«)

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 2