TREKPLEISTER 92$ 33? Texel deelt de punten n bloedeloze partij KERSTDAGEN VOORDEELDAGEN VOORDEELDROGIST Tijdens je hobby houd je geld over. Tevoko in het nieuw K4DO TEXELSE 23 COURANT lunckwedstrijden Voorbereiding Kerstbokaal Voetbaluitslagen klai Zaalvoetbalprogramma Watervogels profiteert opnieuw van fouten ZDH Voetbalprogramma Badmintontoernooi Veldrijder Domhof niet te passeren Klif-dames spelen gelijk tegen koploper Oosterend verslaat Petten op karakter Van der Gracht wint met Australorpkippen DINSDAG 14 DECEMBER 1993 lebben de supporters van SV Texel |e „Heen en Weer" al klaargezet? Vie zondag naar het voetbalterrein an de Haffelderweg kwam, had dat lunnen denken. Enkele Ouwe lunderklaas-speulers hadden hun vagen -een boot op een trailer- op iet veld achtergelaten, waardoor de iergelijking met het bekende schip an FC Volendam (als symbool voor iet veelvuldig promoveren en degra- leren) zich opdrong. Zo ver is het oor Texel 1 nog niet, maar het 1-1 elijkspel tegen Zeevogels hielp de iloeg niet uit de degradatiezorgen. londag was „the day after the night efore", oftewel de dag na Ouwe lunderklaas. De geschiedenis leert lat SV Texel aan voetballen op deze lag geen goede herinneringen be vaart. Het spelpeil, zeker in het eer- te half uur, maakte duidelijk vaarom. Texel kwam in het begin auwelijks aan de bal. Zeevogels (uit Igmond aan Zee) dicteerde de wed- ijdagavond staan de traditionele mckwedstrijden weer gepland voor heren basketballers. Voor de junio- n staan er vrije worpen op het pro- amma en voor de dames en heren ik nog het afstandschieten. Plaats in handeling is de Bgm. De Koning- li en vanaf 20.00 uur is de zaal ge iend. Opgave dient te gebeuren bij training op dinsdagavond of tele- nisch bij Ria van Maldegem, tele- Dn 15695. Het programma ziet er i volgt uit: 1.15 u. junioren (vrije worpen) ;e junior neemt vijf vrije worpen, twee of meer raak naar de 2e nde. In de 2e ronde vindt een af- ilrace plaats. Is het schot raak, gaat junior door, anders eruit. Finle: de ltst overgebleven drie junioren ne- sn ieder nog 3 vrije worpen. Wie meeste raak schiet, is winnaar. Bij llijk aantal vindt weer een afvalrace lats. Er wordt ook gelet op voet- Jten. 1.00 u. afstandschieten (dames en iren) ind de bucket zijn vijf plekken ge- irkeerd vanwaar de deelnemers ie- drie pogingen krijgt om te scoren, lere poging telt voor 2 punten, be- Ive de driepuntsafstand, die telt or 3 punten. Bij elkaar levert dit n eindscore op. Finale: de beste ee heren en de beste twee dames ijden om de titel door één poging naf iedere gemarkeerde plek te ne- sn. Wie het meeste raak schiet is nnaar. Bij gelijk eindigen neemt ie- nog één poging vanaf de driepun- stand net zo lang tot er een nnaar is. 30 u. dunckwedstrijden (heren) lere deelnemer laat drie soorten n duncks zien en krijgt voor iedere ort twee pogingen. Een deskundige y uit sport- en perswereld beoor- slt via bordjes van 0 t/m 10 de nek. De poging die met de meeste nten gewaardeerd wordt telt mee! let kan daarbij worden op moeilijk- idsgraad, creativiteit, originaliiteit, Sctaculariteit etcetra. Wie de leste punten behaalt is Mr. Duck SI !.00 u. prijsuitreiking dereen is welkom om dit spektakel ie te maken. Speaker van de ind: Albert Hoven. Prijzen zijn be- nkbaar gesteld door USA Sport- ihion. strijd, maar vergat het af te maken. De zwart-witten wisten slechts een paar kansjes te creëren, die meestal vakkundig door keeper Bart Heer schap onschadelijk werden gemaakt. Het laatste kwartier voor rust ging Texel vrijer spelen en kwamen er en kele gevaarlijke aanvallen vanaf de vleugels. Vooral Henk Knol gaf een paar mooie voorzetten, die slechts op een haar na werden gemist. Deze opleving gaf goede hoop voor de tweede helft. Het vervolg zorgde echter niet voor veel opwinding bij de toeschouwers rond het veld, waar de donkere lucht het zicht op het spel bemoeilijkte. Na een kwartier kon de aanhang toch juichen, omdat John List de score opende. Vanaf het middenveld stoom de hij op en knalde de bal in de bo venhoek: 1-0. Hierna verviel Texel in een meer verdedigende houding, wat de ploeg uiteindelijk fataal werd. Tien minuten nadat John List Texel aan een voorsprong had geholpen, maak te Zeevogels verdiend gelijk. Van dichtbij kopte één van de Egmondse aanvallers hard raak: 1-1. Trainer-coach Willem Roomeijer pro beerde nog verandering in de zaak te brengen door de tegenvallende jonge spits Patrick van Leeuwen te wisse len voor Ralph Koning. De invaller kreeg nog een beste kans om Texel alsnog op winst te zetten, toen hij na een slim breed gelegde bal vrij voor het doel kwam. De Zeevogels-keeper keerde Konings onnauwkeurige inzet echter, zodat de wedstrijd in een ge lijkspel eindigde. De voorzitter van Zeevogels drukte het na afloop tref fend uit: „Zowel Texel als Zeevogels heeft vanmiddag een punt laten lig gen." Als voorbereiding op de Kerstbokaal- wedstrijden van 26 en 27 december in manege Akenburg worden de rui ters en amazones die voor het eerst meedoen verzocht om op woensdag om 16.30 uur naar de foyer van ma nege Akenburg te komen. Aad van Heerwaarden en Bea Dekker zullen uitleg geven over de wedstrijd en wat er van de deelnemers wordt ver wacht. Jeugdige ruiters worden ver zocht hun ouders mee te nemen. Ook de mensen die al vaker hebben meegedaan, maar vragen hebben over de gang van zaken, kunnen woensdag in de manege terecht. Op woensdag 22 december kan er met rijdier worden geoefend onder begeleiding. De tijden daarvoor wor den tijdens de theoriebijeenkomst af gesproken. Wie absoluut niet kan op deze dagen, wordt verzocht contact op te nemen met Aad van Heerwaar den, telefoon 13625. Zaterdag 11 december: Junioren: HCSC A2-Tex.Boys A1 Pupillen: BKC D2-Texel D1 Zondag 12 december: Texel-Zeevogels Petten-Oosterend 0-3 1-14 1-1 1-2 Alle overige wedstrijden werden af gelast. I.M. ADVERTENTIE TABAC EAU DE TOILETTE 50 ml van 18,95 voor MAJA TOILETZEEP 100 gram van 6,95 voor Woensdag 15 december: 18.30 u. De Koog-Texel 2 (J) 19.20 u. Casino 3-Rab 2 20.15 u. De Koog 6-Oosterend 6 21.05 u. Casino 5-ZDH 21.55 u. Casino 2-Jelleboog 3 Zaaldienst: Le Berry Donderdag 16 december: 18.30 u. De Krim 2-Texel 3 19.20 u. Rab 3-Gempo 20.15 u. Timmers Bakkerij-Klif 4 21.05 u. Mantje 3-De Koog 5 21.55 u. Texel 2-Klif 3 Zaaldienst: Plus Klus Vrijdag 17 december: 17.30 u. Casino 4-Oosterend 5 18.20 u. Jelleboog 2-De Krim 19 10 u. Oosterend 2-Klif 2 20.00 u. Le Berry-Oosterend 20.55 u. Jelleboog-Plus Klus 21.45 u. De Koog-Klif 22.35 u. Casino-Texel Zaaldienst: Gempo Uitslagen Zondag 19 december: De Rijp-Texel 14.00 u. Sint Boys-ZDH 14.00 u. Oosterend-BKC 14.00 u. Texel 2-Alcmaria V. 3 14.00 u. BKC-De Koog 2 14.00 u. Oosterend 2-JVC 4 12.00 u. Tex. Boys 3-Helder 6 14.00 u. Dames: Egmondia-Tex. Boys 14.30 u. ëne-|"ebedn)tnoonJ-holland nv pen [r?n Niet de naweeën van Ouwe Sunder- klaas maar enkele momenten van onoplettendheid in de tweede helft werden ZDH zondag fataal in de 'day after'-wedstrijd tegen Watervo gels. De modale Helderse spelers, die op grond van de krachtsverhou dingen in de eerste vijfenveertig mi nuten al rekening hielden met een gelijk spel, waren hun tegenstanders zeer erkentelijk en profiteerden bijna optimaal. Ze benutten drie van de vier kansen: 0-3. Met de catastrofale uitwedstrijd (6-0) nog vers in het geheugen startte ZDH behoedzaam. De middenvelders legden zich zorgvuldig toe op hun verdedigende taken en wanneer toch een slippertje werd gemaakt, bleek de achterhoede op haar qui-vive. Vooral Roger Kortenhoeve speelde een sterke wedstrijd, maar hij had dan ook louter groene spa gedronken de avond tevoren. Nadeel van hun weinig ondernemende houding was dat de Hoornders zelf evenmin grote kansen creëerden. Spits Stefan Bousma probeerde het een paar maal van afstand, maar zijn schoten wer den geblokt of misten precisie. Coach" Gerrie Plaatsman nam geen genoe gen met het aanvallende deficit en verving Kees Kikkert (na een half uur) en Joop Rommets (in de rust) door de avontuurlijker ingestelde Den- hard en Roald van der Slikke. De tweede helft begon rampzalig voor ZDH. Koud hadden de spelers het veld betreden of Watervogels mocht een vrije schop nemen halver wege de speelhelft van de Hoorn ders. De bal werd in het zestienmetergebied geplaatst, waar diverse spelers aarzelden in te grij pen. De Helderse spits zag het gea museerd aan en besloot in te tikken: 0-1. ZDH schiep zich daarna een klein veldoverwicht maar kreeg andermaal weinig scoringsmogelijkheden. Toch was het bijna 1-1 toen Richard de Leeuw na twintig minuten een mislukte voorzet bovenop de lat zag eindigen. Vijf minuten later kreeg Ro ald van der Slikke de enige uit gespeelde kans van de wedstrijd. Van Zaterdag 18 december: Uitgeest-De Koog (z) 14.30 u. Junioren: HSV B2-Tex. Boys B1 14.30 u. HCSC B2-Texel B1 11.15 u. De Koog C1-Sint Boys C1 13.30 u. W'waard C1-Tex. Boys C1 13.30 u. Texel C2-Hollandia T. C1 13.30 u. Meisjes: Tex. Boys-Berdos Texelse pupillencompetitie: Texel F1-Oosterend F1 Tex. Boys F1-De Koog F1 Texel F2-SVC F1 SVC E2-Texel E1 Oosterend E1-Texel El Texel E2-Texel E3 Tex. Boys E2-SVC E1 Tex. Boys D1-Oosterend D1 SVC Dl-De Koog D1 Oosterend D2-Tex. Boys D2 SVC D2 13.30 u. 10.00 u. 10.00 u. 10.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 12.00 u. 12.00 u. 12.00 u. vrij dichtbij raakte ook hij de lat. Een kwartier voor tijd vergrootte Wa tervogels de voorsprong toen de tot dan toe onzichtbare linksbuiten zijn directe tegenstander Denhard van der Slikke dolde en rustig een hoek uit koos. Bijna staand op de doellijn le pelde de Watervogelsspits kort daarop de bal over, maar dat bleek uitstel van executie voor ZDH. Want twee minuten voor het eindsignaal kreeg Denhard van der Slikke het op nieuw te kwaad met zijn tegenstan der, die voor de tweede maal beheerst profiteerde (0-3). Een hard gelag voor de Hoornders, die zich in twee wedstrijden niet de minderen toonden van Watervogels, maar des ondanks negen treffers moesten in casseren. De badmintonclub houdt maandag 20 december in sporthal Ons Genoe gen een toernooi in enkel, mix en dubbel, aanvang 19.30 uur. Leden die mee willen doen kunnen zich tot en met zaterdag opgeven bij Nellie Witte (tel. 14239) en Margriet Reij (tel. 12345). Veldrijder Dirk Domhof toonde zich bij de jeugd zaterdag oppermachtig. Van de 21 wielrenners die aan de start kwamen finishte hij een halve ronde voor Erwin Goënga. Bij de se nioren gaven Jordi Vinke en winnaar Wobbe van de Kieboom elkaar geen duimbreed toe. De organiserende Weiervereniging was tevreden over de ruime opkomst van zaterdag. Dennis Laan eindigde bij de jeugd als derde en Adriaan van Rijsselberghe, de jongste deelnemer, legde beslag op de vierde plaats. In de A-poule senioren ontbrandde aan kop een felle strijd tusen Vinke en Van de Kieboom. In hun onderlinge wedijver zagen ze volger Jan Zijm steeds dichterbij komen. Vijf ronden voor de finish vond hij de aansluiting, maar werd hij door het tweetal direct uit het wiel gereden. Van de Kie boom was iets sneller in de eindsprint dan Vinke De wedstrijd in de B-poule eindigde in een overwinning voor Robert Huis man. Joost Hoogenbosch werd een halve ronde achter hem tweede, Je roen Smit eindigde op de derde plaats. Na vijf wedstrijden gaat Dom hof bij de jeugd met 50 punten aan de leiding, gevolgd door Goënga (45) en Laan (36). Bij de senioren A leidt Wobbe van de Kieboom met 50 pun ten, tweede is Jan Zijm (42). Derde is Loek van de Vliet (37). Joost Hoo genbosch gaat bij de senioren B. met 47 punten aan de leiding. Tweede is Robert Huisman (39) en derde Je roen Smit (24). Alle in de Nevobo-competitie spelende leden van volleybalvere niging Tevoko zijn in nieuwe, uni forme trainingspakken gestoken. Het bijzondere is dat deze keer geen sponsor voor de kosten op draaide maar dat de tachtig pakken uit eigen middelen wer den bekostigd. Tevoko had name lijk een flinke financiële reserve opgebouwd, onder andere dank zij de opbrengst van het buiten- toernooi. Besloten werd van dit geld iets te doen waar alle leden profijt van hebben. De competi tiespelers kregen dus een trai ningspak en de recreatief spelende leden profiteren van het overschot in de vorm van een contributieverlaging. Op de foto showt een groepje leden de pak ken. (Foto Harry de Graaf) De zaalvoetbalsters van Klif/Hordi- food moesten het woensdag opne men tegen koploper Winkel. Dit team, dat de hele competitie die ranglijst al aanvoert, moest vorige week al twee punten inleveren bij de ploeg van Kolping Boys (2e). Klif/Hordifood, momenteel vierde op de ranglijst had nu de kans de mar ge te verkleinen. Klif/Hordifood moest het dit keer doen zonder Lilian Koning en Carolien Reij, maar kon rekenen op invalster Mirjam de Vries. Zij speelde een goe de wedstrijd, evenals de rest van het team Er werd rustig rondgespeeld en er werden goede combinaties ge maakt waaruit soms doelrijke kansen kwamen. Janien de Bruijn kwam een paar keer vrij voor het doel, maar stuitte steeds op de keepster van Winkel. De tegenpartij speelde het zelfde spelletje en had daarbij meer succes. Door een hard laag schot kwamen zij op een voorsprong van 1-0. De tweede helft liet ook goed en sportief voetbal zien, wat mede te danken was aan het goede fluiten van de scheidsrechter. Mirajm de Vries wist Klif/Hordifood uiteindelijk op gelijke hoogte te brengen door een schot van afstand, waarmee zij de keepster wist te verrassen. Nata- scha van der Vis kreeg na een mooie passeerbeweging van Irene Penha ook nog een kans, maar dit schot be landde op de lat. De eindstand bleef I-1. Tussenstand: Winkel 11-19; Kolping Boys 11-18; Uniekaas II-16; Klif/Hordifood 11-15; De Vergulde Vos 11-11; De Wittburger 11-9, Florat/Alkmare 11-9, DSS Biersteker 11-9; Koning ZVV 11-7; Old Stars '77 2 11-7. VZN/Hofmeijer 11-6; Always Forward 11-6 I.M. ADVERTENTIE Hoofdklasse: Mantje-Texel 7-10, Plus Klus-De Koog 0-5; Klif-Le Berry 2-1; 1e klasse: Jelle boog 3-Klif 3 5-3; Texel 2-Oosterend 2 5-3; De Koog 2-de koog 3 6-2; Oosterend 3-Jelleboog 2 3-1; De Krim-Rab 8-3, 2e klas se: Texel 3-Casino 3 6-7; Rab 2-De Koog 4 4-4; Texel 4-De Krim 2 0-6; De Krim 3-Nioz 2-3; Oosterend 4-Mantje 2 5-5; 3e klasse: Casino 5-De Koog 6 13-1; Jelleboog 4-De Krim 4 8-2; Rab 3-Klif 4 6-3. Ouwe Sunderklaas is traditioneel een slechte voorbode voor voetbal lend Texel. Oosterend logenstrafte dit vooroordeel zondag tegen Petten. Ondanks een veldoverwicht voor Petten beslisten de Texelaars de wedstrijd in hun voordeel. Petten trok meteen na het beginsig- naal met goed spel de wedstrijd naar zich toe en zette de Oosterenders op eigen helft vast. Kansen waren er in overvloed, maar doelman Marco Drij ver was goed op dreef en behoedde zijn ploeg voor een snelle achter stand. De Oosterenders konden in de eerste helft niet goed uit de voeten en kwamen in de persoonlijke duels steeds een stapje te laat. In de 30ste minuut putte Petten voordeel uit het veldoverwicht. De rechtsbuiten speel de zich vrij en vuurde zijn ploeg met een onhoudbare poeier naar 1-0 voor sprong. SVO probeerde wat terug te doen, maar de stootkracht ontbrak. Petten slaagde er voor rust met in de voorsprong uit te bouwen. De Oosterenders kwamen als herbo ren uit de kleedkamer. Dat ondervond de Petten-doelman, die in de eerste vijf minuten na rust meer werk moest verzetten dan in de hele eer ste helft. Vincent Kaspers kreeg een mooie kans, maar miste. Aan trefze kerheid ontbeerde het ook Robin Speets. Een taktische wijziging bij Oosterend wierp echter vruchten af. Invaller Pascal Riemers gaf vanaf links een goede trekbal die Piet Graaf goed intikte (1-1). SVO kreeg de smaak te pakken. Zo ook Piet Ko ning. De Petten-doelman kreeg zijn inzet met onder controle. De snelle Piet Graaf was ter plekke om 15 mi nuten voor tijd de tweede goal aan te tekenen. Met 1-2 op het scorebord dicteerde SVO het spel en gaf de wedstrijd niet meer uit handen. In Winkel heeft sportfokker Peter van der Gracht uit De Cocksdorp grote successen behaald tijdens de Provin ciale Bondsshow. Keurmeester H. Ho ving uit Groningen koos de Australorp haan van de Texelaar tot provinciaal kampioen bij de grote hoenders. Het dier haalde een eerste F. Ook in de rubriek Australorp- hennen was een eerste F weggelegd voor een inzending van Van der Gracht. Hij haalde tevens de meeste punten bij de collectieprijs van de grote hoenders, over vier dieren. Junioren: Winkel A1 -Oosterend A1 12.00 u. Tex. Boys A1-ZAP A2 12.00 u. De spaarlamp, een makkelijke manier van geld besparen. Aanbiedingen gelden t/m 24 december 1993 i

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 13