Cjrocn Twartsjexeh in het harL, N leso bereid invloed eden te vergroten Hollands Kroon start met zeven Texelaars Rechtbank beslist over verkoping Motel Texel ummer HEINZ SAUS WINTERGOED loop op slagen coöperatie gegroeid VERDER IN DIT w Eerste Tessels Woordenboek voor wethouder Krijnen 2 Jazz-docente schittert in overkantse musical 3 Vijf jaar wachten op koop contract van gemeente 5 Imponerende optredens tijdens Eenakterfestival 7 s* Belgen komen graag naar Texel 11 Texels stel vanavond in „All You Need..." In één nacht acht auto's opengebroken EX ELSE^ COURANT abobankQI TEXEL Erepenningen voor Dijt en Flens „Huisvesting asielzoekers verzekerd pGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 10843 DINSDAG 21 DECEMBER 1993 advertonties, abonnementen, etc Langeveld en de Rooy bv„ Postbus 1790 AA Den Burg, telefoon 02220-62600. Telefax 02220-14111, fcctie Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. 02220-62620. ichljning dinsdags en vrijdags Abonnementsprijs /48.50 per half jaar f1,35 Geen krant gehad? Bel 02220-62600. Buiten kantooruren bei bezorger. Redactie buiten werktijd Harry de Graaf, Pelikaanweq 75 De - telefoon 02220-17266. Postbank 652 Bankrelaties ABN-AMRO nr 46.9917.636 Rabobank nr. 36 25 01.742; I.N.G. bank nr 67.34.60.398 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs /48.50 per half jaar; Los M.35 Het Texelse koppel Raquel van Boven en Arjan Sleutel zijn vanavond te zien in het tv-programma „All You Need is love", waarvoor de opnamen gisteren hebben plaatsgevonden. De deelname is een initiatief van Raquel die een tijd in Nieuw Zeeland heeft gewoond en haar argeloze vriend vrijdag ver raste met een bliksembezoek door per helicopter naar het eiland te ko men. In aanwezigheid van zoemende tv-camera's werd de hereniging vast gelegd. De uitzending is op Neder land 2 en begint om 20.30 uur. In de nacht van zondag op maandag werden in Den Burg maar liefst acht auto's opengebroken, gezien de han delwijze waarschijnlijk door dezelfde dader(s). Een 35-jarige man uit Westerbork ontdekte dat het portierraam van zijn aan de Emmalaan geparkeerde auto was stukgemaakt. De inhoud van het dashboardkastje was door de hele auto verspreid. Een poging om de ra dio los te krijgen was blijkbaar mislukt. Er werd niets vermist maar de schade beloopt ongeveer f1000,-. De op het Achterom staande auto van een 48-jarige man uit Den Burg onderging ongeveer hetzelfde lot. het portier was opengebroken, de inhoud van het dasboardkastje was rond- gesmeten. Vermist wordt een zwarte portefeuille met rijbewijs, kentekenbe wijs en Teso bootkaart. In hetzelfde straatje verdween uit de met afgesloten auto van een 41-jarige man uit Den Burg een autoradio. Aan de Bernhardlaan werd het portier van de auto van een 19-jarige jongen geforceerd. Ook hier was het dash boardkastje leeggehaald. Vermist worden een 27 Mc „bakkie", kente kenbewijs, muziekcassettes en een autokaart en personenkaart van Teso. Aan de Wilhelminalaan werd het slot geforceerd van de auto van een 45-jarige man uit De Koog, Rijbewijs, kentekenbewijs en drie bootkaarten worden vermist. De auto van een 27-jarige man uit Den Burg werd open gemaakt, maar tekenen van braak waren er niet. Uit de aan de Thijsselaan staande wagen verdwenen de kentekenbewijzen deel I en II. Ook een aan de Vogelenzang staande auto werd zonder geweld geopend. Hier werden drie wegenkaarten, re servelampjes en een rolletje snoep meegenomen. Uit een auto op het Achterom tenslotte werd na het openbreken van de bagageklep een tas wegge haald. De kleding die erin zat, werd echter achtergelaten. I.M. ADVERTENTIE Exotic, Gipsy, Cayenne, Cocktail of Garlic, fles 280 ml. van de T.V. non van 2,69 voor £,cL\j Zie voor meer aanbiedingen onze advertentie op pagina 13 n op deze vergadering over de operatie geen beslissingen worden nomen omdat het vereiste quorum it aanwezig was, maar veel aan- elhouders grepen de gelegenheid n om vragen te stellen. antwoorden ruimden veel mis- rstanden uit de weg en hadden n positief effect op de aanvankelijk st argwanende stemming. :t voorstel om de leden meer in- >ed te geven op de voorstellen van t bestuur, kwam van TVO- orzitter Co Vinke. Hij was er slecht er te spreken dat het volgens de voorgestelde regels practisch on- ogelijk zal zijn om een voorstel te renderen of van de hand te wijzen, int dan zou tenminste de helft van it totale aantal leden moeten wor- n opgetrommeld. Vinke vroeg om eer zeggenschap en kreeg te horen I.M. ADVERTENTIE Abonnementsgeld TEXELSE COURANT machtigingskaart Machtigingskaart abonnementsgeld ,J ABONNEMENTSGELD TEXELSE COURANT TXi-re TESJCtwCoi £3- IJ S2 TX CiDB5 Om de prijs van het abonnement zo laag mogelijk te houden, vra gen wij u de Texelse Courant te machtigen voor het automatisch incasseren van het abonnements geld. Laat u de kaart niet liggen. Dat bespaart u en ons extra 1 kosten. Een gezamenlijke actie van: De Cf reen CuurL Jixtli in htI barL. en de Rabobank. Aangenaam. verzetten, zo lieten president commissaris Bob Bakker en directeur Theo Hoogerheide weten, al deden zij geen harde toezegging. Voor de kinderen De „overkantse" aandeelhouder D. Roemers vond dat het mogelijk moest zijn dat op het vasteland wo nende kinderen van aandeelhouders een aandeel erven of op andere wijze verkrijgen en dan lid van de coöpera tie zijn. Dat is weliswaar strijdig met het streven van Teso om uiteindelijk de aandelen allemaal weer in Texelse handen te krijgen, maar voor Teso vormt het geen echt groot gevaar. Belangrijk is dat door een soepele re geling in deze alsnog veel aandeel houders voor het idee van de coöperatie kunnen worden gewon nen. Gezien het feit dat voor de om zetting een meerderheid van 90% nodig is, zou dit wel eens doorslag gevend kunnen zijn. Dat laatste be sefte Hoogerheide blijkbaar ook, want hij sprak van „niet onoverkome lijk" en hij wilde overwegen of de dispensatiemogelijkheid die in de nieuwe regels is opgenomen, op de door Roemers genoemde categorie van toepassing kan zijn. Door van de gewijzigde regeling melding te maken in het notarieel proces verbaal dat van de aandeelhoudersvergadering wordt gemaakt, zou er voor betrok kenen voldoende rechtszekerheid zijn. „We bekijken het". Mr G.J. Veis ontkende dat aandeelhouder NZH De vergadering werd bezocht door 118 aandeelhouders, die 135 stem men en f14.390,- kapitaal vertegen woordigden. Dat was dus lang niet het vereiste quorum, want dan zou 75% van het geplaatste aandelenka pitaal van f76.055,- vertegenwoor digd moeten zijn, dus f57.041,-. Er kon dus niets beslist worden.' Bakker sloot de vergadering daarop onmid dellijk en wekte daarmee de indruk dat vragen stellen en discussie niet zou worden toegelaten. NZH Dat viel echter mee, want toen Mr G.J. Veis namens aandeelhouder NZH toch opstond en het woord eiste, kon hij gewoon zijn gang gaan. Anderen volgden en al spoedig was er geam- er op uit is om greep op Texel te krijgen. IFoto's Tessa de GraoUl meerde discussie, met veel humoristi sche momenten. Veis liet tot verbazing van het publiek weten dat de NZH-directie helemaal geen plan nen heeft om de Teso over te nemen of om het NZH-belang daarin te ver groten. „Het is met eens mogelijk want Teso is een onneembare vesting". Veis liet zich echter kennen als tegenstander van de coöperatie, die volgens hem niet in ieders belang zou zijn. Hij wees op andere moge lijkheden om het karakter van de on derneming veilig te stellen. Bob Bakker antwoordde dat Teso die andere mogelijkheden al lang heeft onderzocht en ongeschikt heeft be vonden. Volgens Bakker heeft de NZH wel degelijk het plan om greep Lees verder pagina 2 Dijkgraaf Jac. Dijt en heemraad Henk Flens zijn bij het afscheid van het zelfstandige Waterschap Texel geëerd met de gouden respectieve lijk zilveren erepenning. Een dag la ter werden beide heren officieel benoemd als heemraad van het nieu we waterschap Hollands Kroon. In het voorlopig algemeen bestuur heb ben totaal zeven Texelaars zitting. Met een afscheidsavond in het Ha venrestaurant sloten medewerkers en bestuurders van het Waterschap Texel gezamenlijk een tijdperk af. On danks de ingrijpende veranderingen per 1 januari a.s. was sprake van een ontspannen sfeer. Alle aanwezigen kregen een kristallen beker met in scriptie als aandenken mee naar huis. Nog verrassender was de uitreiking van de twee legpenningen, een ge beurtenis die door de betrokkenen uitstekend was geheim gehouden. Penningen zeldzaam Jac. Dijt komt uit een waterschaps geslacht, want ook zijn grootvader hanteerde in de eerste decennia van deze eeuw de voorzittershamer. Zelf trad Dijt in 1968 als hoofdingeland toe tot het waterschap De Gemeen schappelijke Polders. Van 1973 tot 1985 was hij heemraad en de afgelo pen negen jaar dijkgraaf. Henk Flens, geschetst als „een bestuurder met visie", is zelfs nog langer actief in het polderbestuur. Op 24 november 1962 werd hij gekozen als hoofdingeland voor Eierland en vervolgens in 1967 als heemraad. Bij de fusie van de Texelse waterschap pen in 1970 nam hij als hoofdinge land zitting in het nieuwe bestuur, en sinds 1 januari 1985 was hij ook daar heemraad. In de geschiedenis van het Water schap Texel kregen slechts weinig bestuurders dezelfde eer. Een gouden legpenning was slechts éénmaal eer der uitgereikt, aan oud-dijkgraaf Mari- us Roeper. Plechtige momenten Vrijdagochtend, bij de eerste vergade ring van Hollands Kroon in het Hel- derse gemeentehuis, vernamen de bestuurders dat één van de Texelse gemaal-machinisten, Arie Timmer, nog maar 39 jaar oud aan de gevol gen van een hartverlamming was overleden. Voorzitter Siem Stelten pool opende de vergadering daarom niet met een feestelijk woordje, zoals hij van plan was, maar met een mi nuut stilte. De bijeenkomst was verder een aan eenschakeling van plechtige momen ten, waarvoor de traditionele stembus vele malen in de rondte ging. Achtereenvolgens werden de le den van het voorlopig algemeen bestuur beëdigd, de waarnemend voorzitter (Steltenpool! benoemd als mede de tijdelijk secretaris (Wim Rooks) en zes heemraden. De Texelse Aan het begin van de vergadering legden de aanwezigen de eed of gelofte af Hier is George Jimmink aan de beurt ,Foto f„„s Hopman, afvaardiging bestaat uit het volledige college van dijkgraaf en heemraden van het oude Waterschap Texel. Naast Dijt en Flens, die dus als heemraad werden benoemd, zijn dat Kees Boot, Klaas Eelman, Wim Gris- mgt, George Jimmink en Gerard Schraag. Jongere generatie Ook fusiepartner Hoogheemraad schap Wieringermeer schoof dijkgraaf en vice-dijkgraaf als heemraad naar voren, maar Waterschap De Aange- dijkte Landen en Wieringen kwam met twee nieuwe gezichten. Dijkgraaf Steltenpool was al als voorzitter aan gewezen en vice-dijkgraaf C. Wessels deed zijn plaats graag over aan de jongere generatie, zo liet hij tijdens de vergadering weten. Het voorlopig dagelijks bestuur bestaat nu uit Stel tenpool, Dijt, Flens, ir. D. Dooper en M.P.J. Dekkers (beide Wieringermeer), F. Dijkshoorn en J.C. Koorn (beide Aangedijkte Landen). Als oudste collega-dijkgraaf viel Jac. Dijt de eer te beurt om de nieuwe dijkgraaf Stel tenpool de eed af te nemen. In ja- Lees verder pagina 5 De openbare verkoping van Motel Texel in De Koog die op 24 februari staat aangekondigd, zal geen gevol gen hebben voor de huisvesting van zo'n 100 asielzoekers die er momen teel onderdak vinden. Dat zegt eige naar mr. H.J. den Uijl. Overigens is het allerminst zeker of de executie verkoop doorgaat, omdat de recht bank in Alkmaar zich nog over de kwestie moet uitspreken. „De rechter houdt de mogelijkheid de veiling te verschuiven", aldus notaris C.J. Boswijk onder wiens leiding de openbare verkoop staat. Die zal plaatsvinden in het Havenrestaurant in 't Horntje. Hoewel de motel eigenaar zich niet over de oorzaak van de executieverkoop wil uitlaten, is het aannemelijk dat het een schuldeiser betreft die vindt dat hij niet aan zijn financiële verplichtingen heeft voldaan en zijn vordering opeist. Als dreiging kan deze tot exe cutie overgaan. Als Den Uijl op het laatste moment de achterstallige schulden vereffent, wordt de verko ping naar het zich laat aanzien als nog afgeblazen. De wet staat sinds kort ook toe dat tot 14 dagen vóór de veiling onder handse afspraken tussen eigenaar en de schuldeiser kunnen worden ge maakt. De rechter beoordeelt dit bod en kan de verkoping opschorten of afblazen. Ook andere belangstellenden kunnen tot 14 dagen vóór de veiling bij de notaris een bod uitbrengen. Het mo tel herbergt 22 recreatie-apparte menten, een restaurant, een wer kruimte en een berging. Eigenaar Den Uijl die het motel vrij recentelijk overnam, wil over kwestie (die hij als Peyton Place-affaire om schrijft) verder niets loslaten. „Hoe graag ik er overwil vertellen, tot de uitspraak van de rechter kan ik er ook niets over zeggen. Ik ben met handen en voeten gebonden." De huisvesting van de 100 asielzoe kers die tot 1 mei in het motel ver blijven, loopt volgens de eigenaar geen enkel risico. Motel Texel in De Koog wordt op 24 februari wellicht In het openbaar verkocht. iso staat niet afwijzend tegen een grotere invloed van de leden de op te richten coöperatie en wil ook denken over soepeler igels bij het overdragen van aandelen door niet-Texelaars aan nderen of erfgenamen. ndeelhouders tonen voor de televisiecamera trots hun bewijs van aandeel. Het actualiteiten- gramma Nova van NOS en Vara maakte een sfeerreportage over de pogingen van de eiland- voners om Teso in Texelse handen te houden. Gisteravond en vandaag was de opnameploeg iel, maar werd tijdens de vergadering in het havenrestaurant buiten de deur gehouden. De lending is vanavond. ize concessiebereidheid bleek gis- ravond tijdens de buitengewone ndeelhoudersvergadering die in het venrestaurant van 't Horntje werd houden. Zoals werd verwacht kon dat dit bespreekbaar is. Als hij in de tweede vergadering op 7 januari met een redelijk wijzigingsvoorstel komt, zal het bestuur zich daar niet tegen

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 1