at ik zeggen wou... Mieuwe SBB-bordjes voor ruiterpaden Folder als er geld voor is iverkanters slaan terug; Teso af als een gieter .TEXELSE COURANT' Open dag atelier De Witte Engel Mishandeling Witte-boek biedt géén stambomen 'n Leuk winstje? Hetze Lijst vernietigen DINSDAG 18 JANUARI 1994 van takken." Ruiterroutes vergen iets meer on derhoud dan de normale bospa den. „Het opsnoeien moet zowiezo hoger, want iemand te paard moet niet constant hoeven bukken voor takken. En op erg natte plaatsen wordt wel eens wat extra zand aangebracht", vertelt Van der Spek. ixel heeft 28 kilometer ruiter- ad. Een deel daarvan is ook ge bikt voor paard en wagen, taatsbosbeheer heeft een groot cel van de routes voorzien van euwe bordjes. „Graag zouden e een folder uitgeven met een ïart en informatie voor de paar- ensportliefhebbers, maar daar gbben we wel een sponsor voor idig. Zoiets kost al gauw 5000,-", aldus SBB-woord- jerder Erik van der Spek. an het begin van ruiterroutes ko en grote, duidelijke borden, aarop wordt aangegeven dat de ,ensen die zich met hun rijdier in it bos begeven verplicht zijn van i voor hen bestemde paden ge- uik te maken. Om te voorkomen it ze de weg kwijt raken, worden ngs de routes palen geplaatst et kleine ronde bordjes met iarop een afbeelding van een rui- r. De routes die ook geschikt zijn ior aanspanningen worden voor- en van bordjes met een huifka- chtige wagen èn een ruiter, p plaatsen waar geen ruiterpad mogen ruiters zich in de berm in de rijweg verplaatsen. De ber en van fiets- en wandelpaden n verboden gebied voor paarden i pony's. Ditzelfde geldt voor inspanningen. aatsbosbeheer treedt de laatste d strenger op tegen overtreders. Erik van der Spek: „We blijven geen waarschuwingen uitdelen. Tegenwoordig volgt sneller een boete. En de mensen krijgen een brief thuis waarin we uitleggen waarom ze zich niet buiten de rou te mogen begeven." Het valt Van der Spek op dat momenteel extra veel ruiters van de paden afwijken. „Maar dat zal wel te maken heb ben met de nattigheid." Klachten over ruiters of aanspanningen die zich misdragen, worden bespro ken met de paardesportverenigin- gen en maneges op het eiland. „We worden wel gebeld door wan delaars die problemen hebben met de mesthopen. En er zijn er ook die bang zijn voor paarden, vooral als er een grote groep voorbij komt. We vragen de clubs en ma neges altijd hiermee rekening te houden, bijvoorbeeld door andere bosgebruikers rustig te passeren." Bordjes De route voor aanspanningen is nieuw. „Er zijn speciaal bordjes voor ontworpen. Er zijn aan de overkant op enkele plaatsen ook wel men-trajecten, maar daar wa ren nog geen aanduidingen voor." De Texelse menroute is tot stand gekomen in overleg met menvere niging Tussen Wad en Duin. „De leden hebben meegeholpen met de aanleg, onder meer door het rooien van stobben en het snoeien Erik van der Spek met de nieuwe bordjes voor de ruiter- en aanspanningenroutes. (Foto Tos sa de Graotf) Het verplicht stellen van het ruiter- bewijs, een landelijk erkend „rijbe wijs" dat ruiters kunnen verkrijgen na het afleggen van een pittig exa men, zit er voor Texel niet in. Van der Spek: „Een proef op twee plaatsen in Nederland is tegenge vallen. De controle vergt veel tijd. Het is simpeler om gewoon een boete uit te delen aan combinaties die zich buiten de routes begeven, dan om paperassen te gaan con troleren." De gemeente heeft in het verleden wel eens laten horen tot een ruiterpadenplan te willen komen. „Dat lijkt ons een gewel dig idee, waaraan we graag mede werking willen verlenen", aldus Van der Spek. Atelier De Witte Engel houdt vrij dag open dag. Belangstellenden kunnen vrijblijvend een kijkje ne men in het atelier en zien wat tij dens de voorjaarscursussen zal worden gemaakt. Een uitgebreid programma met tijden, docenten en prijzen ligt klaar. De deur is open van 14.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Een 21-jarige Oosterender raakte zaterdagnacht na 01.00 uur met de portier van een discotheek in discussie omdat hij er niet meer in mocht. Een andere Teelaar be moeide zich met de woordenwis seling en deelde klappen uit. De Oosterender vervoegde zich met een blauw oog bij de politie, die de dader aan de tand zal voelen. Op Texel is „Witte" een van de meest voorkomende namen. Meerdere van hen hebben on langs een brief gehad van het uit geverijkantoor Halbert's Family Heritage in Weesp, waarin het verschijnen van ,,Het wereldwijde boek van de familie Witte" wordt aangekondigd. De geadresseerde wordt opgeroepen om het boek onmiddellijk te bestellen voor f99,95. Er worden er namelijk niet meer gedrukt dan er binnen twee weken worden besteld. Wie de brief goed leest verneemt dat het boek naast algemene ge gevens over emigratie, de rol van heraldiek en familiewapens exJ. vooral bestaat uit een adressenlijst van Witte's in binnen- en buiten land. Er worden geen verbanden gelegd en er komen geen stambo men in voor. Wie met behulp van dit boek aan familieonderzoek wil doen, zal zelf aan het werk moe ten door de Wittes op te bellen of te schrijven. De namen en adres sen, zo wordt door een woord voerster van het kantoor desgevraagd meegedeeld, zijn af komstig uit allerlei bestanden voor zover die openbaar zijn. Compleet kan de opsomming dan ook niet zijn, temeer daar buitenlandse adressen alleen konden worden verkregen van landen die wilden meewerken. De waarde van het boek voor Wit te's die in genealogie zijn geïnte resseerd is dus zeer betrekkelijk, maar omdat de uitgever in zijn brief geen aperte onwaarheid be weert, kan in juridische zin niet worden gesproken van „nep", al had een verontruste Witte uit IJ- muiden wel dat gevoel. In maart van dit jaar, aldus Booi, werd de WEB direktie medegedeeld dat eind 1994 het elektriciteits- plant van Texel haar twee 'Warteila' dieselgeneratoren zou verkopen Aangezien er een 'deadline' was gesteld om te reageren op de of ferte, werd direkt kontakt opgenomen met de Raad van Commissarissen opdat van gedachten gewisseld kon worden over dit onder werp In de loop van 1993 vertrok een delegatie funktionarissen van WEB NV om de machines te be kijken en met de direktie van Texel besprekingen te voeren om zo snel mogelijk tot een akkoord te komen voor de eventuele aankoop van deze dieselgeneratoren De direktie van Texel heeft de WEB voorkeur gegeven boven de andere belangstel lenden voor deze apparaten. NadaL_z!Le aspecten ten Fragment uit een op Curapao ver schijnende krant over de belang stelling van Bonaire voor de dieselgeneratoren van de PEN- centrale. Het artikel werd voor ons geknipt door oud-eilandgenoot Cees Jan den Haan, die sinds af gelopen zomer met echtgenote Mieke Schoenmaker en hun twee kinderen op het Caraïbische eiland woont. Den Haan geeft daar les aan een Universiteit en is coördi nator van de afdeling Electrotech- niek. ren van lezers Builen verantwoordelijkheid van de redactie I mag van mij aannemen dat bo- I nstaand taalgebruik niet tot het I igelijks jargon van ondergete- nde behoort. Echter, na het bij jonen van het pandemonium van januari j.l., door de Teso-directie I rdnekkig „vergadering" ge- lemd, raak je onvermijdelijk een je besmet. De „vergadering" Itrok zich in „Ons Genoegen" n naam die symbolisch leek or de overwinningsroes waarin Teso-directie zich bij voorbaat eende te kunnen wentelen... tot n het late uur der waarheid, en was het plotseling over. In de litie van 4 januari j.l van deze nt wordt in een redactioneel mmentaar vermeld dat er ook ensen zijn die moeite hebben it de rechtlijnige directeur, te rn wie de hele raad van commis- rissen niet zou zijn opgewassen, lezing daarvan wist ik niet wat larvan te denken. Sedert mijn Idaagse bezoek aan Texel weet ik Kt deze uitspraak slechts een fep aftreksel van de werkelijkheid 1st Texelgevoel en de Texelse I erkanters II de Tweede Wereldoorlog heeft I n aantal Texelaars (meest om I onomische redenen), vaak met Isemoed, het eiland verlaten. I eronder bevindt zich een cate- lirle die al dan niet door vererving I n aantal Teso-aandelen bezit. I ilen hiervan hebben van huis uit I t zo geprezen „Texelgevoel" Jeegekregen, zijn (dus) Texel I >uw gebleven, hebben hun aan- I el behouden en zijn regelmatig Tiar Texel teruggekeerd voor fami- I bezoek en/of vakantie. Ook zij I enderen, naast de vele door ne- I gdoende eilanders zo innig om- I nde Duitse toeristen, jaarlijks op Texel een aardige som. Een aantal van hen bezoekt trouw de jaarver gadering van Teso. De relatie tussen de eilanders van gisteren en Teso. De bovenomschreven categorie Texelaars bevindt zich met betrek king tot Teso in de volgende positie: 1. Gedegradeerd tot gewone toe rist, met andere woorden geen 48% korting meer op het auto- overvaarttarief, zelfs niet voor en kele malen per jaar, zelfs niet als zij aandeelhouder zijn en zelfs niet als hun ouders nog op Texel wonen. De Teso-directie neemt zelf niet de beleefdheid in acht om de aan deelhouders, als ware het slechts één maal per jaar een geredu ceerd of gratis kaartje te gunnen bijvoorbeeld naar eigen keus te besteden voor een willekeurige overtocht dan wel voor het bijwo nen van de jaarvergadering. Het bezoeken hiervan kost hen hon derden guldens aan reis- en ver blijfskosten per keer en veel tijd, terwijl de doorsnee eilandbewoner er gewoon even naar toe kan lo pen of een kort stukje hoeft te rijden. 2. Zij zijn wél goed als financier; voor de rest worden ze geïgno reerd. Je moet dan wel een uit gesproken Texelgevoel hebben, om over deze behandeling jaren lang enthousiast te blijven. (Er zijn rederijen die wèl visie hebben, zo als bijvoorbeeld Wagenborg die de vaart op Ameland verzorgt. Behal ve de eigen bewoners van dit eiland genieten ook hun overkant- se kinderen reductie. Zij hoeven daar geen aandeelhouder voor te zijn.) Doet Teso dan helemaal niets voor de overkantse Texelaars? Jawel, Teso doet wel iets. Immers op 7 januari kon geconstateerd worden dat: a. de president-commissaris in zijn openingswoord de eilanders op in- doctrinerende wijze bezwoer dat er één-en-al overname-ellende op til zou zijn en dat de omzetting in een coöperatie, zoals door Teso voorgesteld het enig juiste middel is om daaraan het hoofd te bieden. b. De president-commissaris zweeg als het graf over de nadelen die, bij aanname van het voorstel, zouden ontstaan voor voor de Texel-getrouwe overkanters. Deze mensen vond hij kennelijk de moeite van het noemen niet waard. Waarom ook: zij zijn im mers de afgestotenen. c. de „heer" Hoogerheide, zodra hij het stokje overnam, velen die een kritische kanttekening bij het voorstel dorsten te plaatsen of ge woon een vraag stelden, op een wijze waar de honden geen brood van lusten, de grond inpaalde on der luid gejuich van diegene die, zoals ik later vernam de Teso- bijeenkomsten als een jaarlijks te rugkerend volksvermaak beschou wen. (Hij was daarin overigens voorgegaan door de als betrouw baar en keurig bekend staande president-commissaris, voor wie het een ultiem genot scheen om ondergetekende, die op een rede lijke vraag, middels één of ander „fingerspitzengefühl" bruusk on deruit te moeten halen. Dit is hem, gezien de stemmingsuitslag, duur komen te staan). d. als een jurist van de overkant het woord nam, het bestuur opeens voorzichtiger opereerde, door één van de door Teso gehuur de juristen op beleefde wijze vra gen te laten beantwoorden. e. het ongenuanceerde, indoctri- nerende en opzwepende hoofdbe- toog van de directie dat tot vervelens toe werd herhaald, en doorspekt was met kretologie over wat er zoal bij Teso onder demo cratie wordt verstaan, er op neer kwam dat alle aandeelhouders van de overkant lieden zijn die geen enkele gevoelsbinding met Teso hebben, doch ordinaire kapatalisti- sche speculanten die slechts op winst uit zijn, die het dus uitslui tend om geld te doen is, etc. etc. f. de heer Hoogerheide met deze retoriek een aantal (nog) trouwe Texelaars, in één moeite door, der mate beledigde dat deze zich zo ongeveer met rotte vis vergeleken voelden. g. het besluit van deze groep ge trouwen om, na het aanhoren van vorengeschetste beledigingen, als één blok tegen het Teso-voorstel te stemmen niet van redelijkheid ontbloot was. h. het Teso-bestuur op unieke ma nier heeft bijgedragen tot splijting der geesten. i. gelet op de stemmingsuitslag het, zelfs voor zo'n eerbiedwaar dig iemand als de president commissaris van Teso beter kan zijn om zijn „fingerspitzengefühl" in te ruilen voor de degelijke ma nier van huiswerk maken. In deze opsomming zijn dus wel degelijk dingen te vinden die Teso „voor de overkanters doet", zij het in negatieve zin. Mini-enquête Een mini-enquête bij de eilanders leerde mij o.m. dat er relatief veel middenstanders zijn die de omzet ting tot coöperatie niet zien zitten, doch dit niet tot uitdrukking dur ven/kunnen brengen. „Als men weet dat ik tegenstem, kost me dat klanten", zo luidde het ant woord meestal. Schrijver dezes is hier danig van geschrokken en betwijfelt of dit nog iets te maken kan hebben met het soort Texelge voel dat door de eilanders zo wordt bejubeld. Het heeft eerder iets van ontluikende terreur. Ge lukkig hoorde ik een wat oudere eilander overtuigend opmerken dat het toch mede aan meneer Hoogerheide was te danken dat Texel van die „aardige bootjes in de vaart heeft". Toch nog iets po sitiefs. Gelukkig maar. D66, ofwel de voorstanders van de gekozen burgemeester. Over wat de heer P. de Groot in deze krant van 11 jan. j.l. schrijft, kan men kort zijn. Het ware te wensen dat deze partij, die verlan gend uitziet naar een gekozen bur gemeester haar wens, liefst vandaag nog, maar wat mij betreft beperkt tot Texel, in vervulling zag gaan voor de volle termijn van 6 jaar. Het lijkt enigszins voorspel baar wat dat voor een burge meester voor Texel zou opleveren. Het zou voor de heer De Groot, die vindt dat de huidige B W het al gemeen belang onvoldoende en op onjuiste wijze dienen, een inter essante ervaring zijn. Het huidige college van B W heeft wat mij betreft het grootste gelijk van de wereld met het door haar zorgvul dig geformuleerde besluit als weergegeven in deze krant van 7 jan. j.l. Bovendien staat burge meester Van Rappard in zijn vorige standplaats Holten bekend als een deskundig bestuurder, dankzij wiens kennis en vaardigheid al menig heikel probleem tot een goede oplossing werd gebracht. Daarbij stond immer het werkelijke algemene belang voorop. Hij liet zich daarbij onder geen beding manipuleren of indoctrineren, en zeker niet door belangengroepen die schijnbaar het algemeen be lang dienden. En voor zover iemand vóór de jongste TESO- vergadering al op het punt gestaan mocht hebben het door TESO gepropageerde sprookje te geloven dat de voorgestelde om zetting tot een coöperatie niet tot verdere machtsconcentratie bij TESO zou leiden, dan beschikt be trokkene mits hij/zij goed heeft op gelet, inmiddels over voldoende argumenten om niet in dat sprook- je te geloven. (Dat is meestal ver standig bij sprookjes.) Heeft de directie van TESO in de nacht van 7 op 8 jan. j.l. nog iets geleerd? Helaas geheel niet, zoals bleek uit de na de stemmingsuitslag vernij- nige reactie van de directie die, om zich heen slaand naar zondebok ken zocht. Daarbij werd voor de zoveelste keer B W maar weer eens zout in denkbeeldige wonden gewreven, en werd de tegenstem mers sarcastisch toegevoegd dat „zij een grote verantwoordelijk heid op zich genomen hebben voor de toekomst van Texel". Wel nu, dat werd hoog tijd. Immers, velen zullen eerder gebaat zijn met een evenwichtig beleid voor heel Texel, dat primair vanuit B W moet komen, dan van een bestuur van een overzetbedrijf dat enkele dagen geleden de eerste teke nen van machtsmisbruik al toonde. F.J.C. Rademacher, Borne. Er zijn weer een dag of wat verlo pen sinds 7 januari. De verslagen heid waaraan ik toen ten prooi was, is weer een beetje gezakt. Er is al veel over gezegd en geschre ven, maar toch moet ik ook nog iets kwijt. Hoe is het mogelijk dat er mensen zijn die een uitstekend lopend en geleid bedrijf als Teso niet steunen als er gevaren op doemen. Ik kan mezelf nog enigszins ver plaatsen als het gaat om mensen van de „overkant", die menen geld te kunnen verdienen aan hun aan delen, al ben ik van gedachte dat je dan in aandelen moet beleggen die daar specifiek voor bedoeld zijn. Maar goed, er zijn overkanters die daar geen boodschap aan heb ben, de andersdenkenden niet te na gesproken. Maar dat er „Texe laars" zijn die uit louter winstbe jag en/of persoonlijke frustatie de Teso-plannen torpederen, vind ik - om het dan maar zacht uit te druk ken - in strijd met de bedoeling van de oprichtingsstatuten. Persoon lijk voel ik dat als een soort ver raad. Na afloop van de vergadering benaderde ik de heer N. Eelman uit St. Pacras (voor alle duidelijkheid: geen familie van mij) en vroeg of hij aan kon geven wat mijn aandeel van 25 gulden waard zou kunnen zijn. Misschien it gebeurde er op vrijdagavond januari in die tot een theater ge reformeerde sporthal? In plaats de aandeelhouders daar zake- werden geïnformeerd door de isident-commissaris en de di- iteur, was hun informatie naar mensen in de zaal volstrekt on- Idoende. Dat wat via de lokale roep aan extra informatie kon rden vernomen, voegde niets doch karakteriseerde wel deze stuurders. De aandeelhouders td de mogelijkheid ontnomen extra informatie te verkrijgen, benodigd om op een degelijke sis een goede beslissing te kun- n nemen. De bestuurders schui- !n de opmerkingen terzijde van Rotterdamse advocaat Mr. P.N. fakkie, door het Nederlands be- ijfsleven erkend als een deskun- e op het gebied van dernemingsrecht. Aan zijn 'Odschap hadden zij geen be- 'efte. En de bestuurders slisten wat goed was voor de inwezigen. Jammer, een door o gemiste kans op gratis juri disch advies. Helemaal jammer voor een groot aantal aandeelhou ders. Deze groep zat daar met het door de Teso-berichten gecreëerde idee dat Teso door geldwolven van de overkant wordt bedreigd. Niets bleek daar van waar te zijn. De vrees voor aandeelhouder/collega vervoerder Doeksen bleek ten on rechte. Opponenten van het Teso- bestuur, die ook nadrukkelijk wil len dat de onderneming tegen een overval wordt beschermd, werden door de zaal weggehoond, daartoe aangemoedigd door de opstelling van de Teso-bestuurders. Nog maals een gemiste kans voor een open en zakelijke discussie over de bescherming van de N.V. Wat nu tijdens de vergadering ontstond was een verpeste sfeer als gevolg van het ontbreken van de juiste in formatie en het opkloppen van be paalde gevoelens. En dat alles omdat de Teso-bestuurders me nen zich te moeten terugtrekken in een coöperatie. Meer dan 40 grote Nederlandse ter beurze van Amsterdam genoteerde naamloze vennootschappen zijn van oordeel zich tegen een overval te hebben beschermd, en dan denken de Teso-bestuurders dat dit alleen kan door omzetting in een coöpe ratie. De door Teso georganiseerde schriftelijke stemming vond plaats op van te voren genummerde stembiljetten, zodat er nu een zwarte lijst is. Ondemocratisch! In vennootschapsland iets onge hoords. Personen die tegen de om zetting hebben gestemd, worden op Texel volkomen ten onrechte als een paria behandeld. Opeens kijken familieleden en vrienden el kaar niet meer aan, en dat op zo'n klein eiland. Helemaal te gek dus. Teso heeft zodoende veel mensen persoonlijk leed berokkend. Had den deze tegenstemmers dan hun aandelen voor de vergadering aan Teso moeten verkopen voor f625,- per aandeel? Hun Teso- aandelen verkopen terwijl ze zich zo sterk betrokken voelen bij het wel en wee van het eiland? De Teso-bestuurders dragen een grote verantwoordelijkheid voor de hetze die tegen de tegenstem mers van de omzetting van de NV is ontketend. Drs. W. J. Duinker, Alkmaar Teso en het hele Teso-gebeuren „houdt" de gemoederen van de betrokken aandeelhouders en ook van andere belangstellenden weer aardig bezig. Zeker na de laatste vergadering waarbij op een fractie van drie stemmen tegen, de wens van Teso tot omzetting van een NV in een coöperatie niet door ging. Wat de oorzaak is dat er net te veel tegenstemmers waren, wil ik in het midden laten, wel heb ik enkele bezwaren tegen de manier waarop de vergadering werd ge leid, de manier waarop de voor lichting naar de aandeelhouders toe is geregeld en de manier waar op een en ander naderhand is af gewikkeld. Wat betreft het vergaderen, ben ik van mening dat tijdens het debat teren de aandeelhouders die posi tief over de NV een mening hadden, voldoende de tijd kregen om hun visie uit te dragen, maar aandeelhouders of hun vertegen woordigers (met name de advoca ten) die tegen waren op een minder elegante wijze de mond werd gesnoerd. Dit zal wel zijn om een bepaalde stemming te kwe ken, maar er zullen zeker mensen aanwezig zijn geweest die zich daaraan hebben geërgerd, wat mogelijk ook hun stemgedrag heeft beïnvloed. Volgens mij be hoort de voorzitter van een verga dering een neutrale houding in te nemen en iedere aanwezige de tijd te gunnen om zijn of haar mening uit te dragen. Het getuigt van een bepaalde manier van arrogantie om het deel van de aanwezigen dat voor was, méér gelegenheid te geven dan de mensen die duidelijk aangaven dat zij tegen bepaalde handelingen waren. Ook de voorlichting die door Teso vooraf is gegeven had op een be tere manier gekund. Het was een belangrijk en heikel onderwerp, waarbij voor een boel mensen niet de mogelijkheid werd gecreëerd zich voldoende in de materie te verdiepen. Wanneer het Teso- bestuur er meer dan twee jaar over moet doen om een goed in zicht te krijgen, is het van de gek ke dat aandeelhouders zich een mening moeten vormen zonder di recte goede informatie. Zinnig was geweest om iedere aandeelhouder enkele weken vooraf een concept toe te sturen van het onderwerp zodat ieder de gelegenheid kreeg zich van te voren voldoende op het onderwerp te oriënteren. De mogelijkheid om een exemplaar af te halen bij het Teso-gebouw was volgens mij onvoldoende, zeker voor mensen die bijna of in het ge heel niet in staat zijn om daar naar toe te gaan en zeker voor een on derwerp zoals nu ter stemming werd gebracht. Bovendien schrijft Teso de vergadering uit en behoort zij ook voor voldoende informatie vooraf te zorgen. Dat kon alleen door de betrokken direct te bena deren en niet alleen via de media of via de korte vergadering van 20 december. Maar het ergste vind ik nog wel dat na de stemming een lijst wordt aangelegd van mensen die tegen stemden met het stempel (zwarte lijst) er op. Het .gaat hier om een NV die opgebouwd is uit aandeel houders die ieder hun eigen ideeën of belangen naar voren brengen. Daarin betaamt het niet om een zwarte lijst aan te leggen van voor- of tegenstanders, ook al gaat dat onder het mom dat men wil weten wie voor of tegen is en dat er verder zogenaamd niets mee wordt gedaan. Dat men na een openbare stemming dient te weten wie voor of tegen heeft gestemd, is terecht, maar nader hand dienen deze gegevens te worden vernietigd en niet in het archief te worden opgeslagen. Ik heb voor gestemd, dat mag u gerust weten, maar bij deze ma nier van handelen ben ik bang dat ik binnen de korste keren ook op de zwarte lijst terecht ga komen. Ik vind dit volkomen ondemocra tisch. Het is te wensen dat bestuur en directie van Teso in de toekomst zich meer gelegen laten liggen aan hun aandeelhouders die zeggenschap in de onderneming hebben en dat zij iets meer hun oor daar naar te luisteren leggen. Als aanvullend punt wil ik nog even opmerken dat men tijdens de vergadering achter de bestuursta fel alert dient te zijn op spraakge bruik, zeker als er microfoons zijn geplaatst die elk woord via Radio Texel de ether inbrengen. Naar ik vernomen heb zijn er opmerkingen geplaatst die nu niet bepaald voor openbaar publiek bestemd waren. Jos Bergman, Den Burg. f20.000,-7 Jawel. Toen heb ik met een royaal gebaar mijn aandeel aangeboden voor ft 5.000,-, zodat er voor Eelman uit St. Pancras nog een leuk winstje in zou zetten. Maar toen bleek ik het niet goed te hebben begrepen. Dat zou alleen de waarde zijn als Teso zou wor den opgeheven. Maar dat gebeurt toch niet? Nee, dat niet, maar toch vind ik dat Teso moet betalen. Al dus de heer Eelman uit St. Pan cras. En hapte nog wel even lekker van het koude buffet dat die boe ven van Teso op tafel hadden laten zetten. Ik ben maar naar huis gegaan. P. Eelman, „Nieuw Leven" Den Burg. I.M. ADVERTENTIE De spaarlamp, een makkelijke manier van geld besparen. nv PEN _|2rL enorgMbodnff noord-holland

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 5