„De Texelse" met 100 golfers van start Gelijkspel Texel smaakt naar méér Vlatig resultaat Texelse jeugdzaalvoetballers KÜTexels Amsterdamse schoenmaker zet winkel Mantje voort TEXELSE^ COURANT 'Derft. B<. H oWfc Jak <$&*$- ^ik^cLfcë&rT l_!E <rru^ri cKx I® <jU<vrr Tnxyci 'u>cyx-f-cfe/n. Crm. mS^rv. -*c-te. H a Cursus jazzballet Basketbal Geringe vangst sportvissers Kampioenskanarie Eilandcompetitie basketbal Drie tennistoernooien in Stappeland-hal Eerste vergadering Jeu de Boulesclub druk bezocht Zaalvoetbalprogramma J$ednjv\g/te/d Trimloop leek meer op een cross Junioren basketbal aan elkaar gewaagd NSDAG 18 JANUARI 1994 uelse C-junioren. zwaar onder druk. (Foto March Heijnanl Texel heeft een golfvereniging. Tijdens de door 81 perso nen bezochte oprichtingsvergadering die vrijdagavond werd gehouden in de kantine van Manege Akenburg lieten zich 62 leden inschrijven. Tevoren hadden zich al meer dan 30 liefhebbers aangemeld. De club gaat dus met zo'n hon derd personen van start, wat de initiatiefnemers niet te genviel. Texelse selecties presteerden sselvallig en moesten zich te- eden stellen met lage klasserin- :n bij de Noordhollandse jgdkampioenschappen zaal- etbal, die zondag in sporthal )ns Genoegen" werden gehou- in. De organiserende rayoncom- issie Texel kan desondanks rugkijken op een geslaagd toer- loi met sprankelijkend zaalvoet il en veel publiek. j de B-junioren waren slechts ir teams present, die elkaar reemaal ontmoetten. Texel B lende het toernooi tegen West- iesland.ln een eenzijdige partij et een beter West-Friesland oest Texel met twee doelpunten irschil het onderspit delven, iarna verloor Alkmaar zijn wed- rijd van Haarlem. De Texelse C- ilectie trad vervolgens in het rijdperk tegen West-Friesland. In in aantrekkelijk duel werd ver- fcnstelijk gelijkgespeeld. Beide I ams konden niet tot scoren I men. I gen Alkmaar pakten de B- I ïioren hun eerste punt. Alkmaar I tam weliswaar spoedig op voor- I rong, maar Mare Keyzer stelde II een treffer in de laatste minuut 11 gelijkspel veilig. it enige verwachting werd uit keken naar het duel bij de C- iioren tussen Texel en Almere. t werd een desillusie. Almere I ardonderde het matige Texel en lind al na vijf minuten met vier lelpunten voor. Texel kon nog s terugdoen via Ewoud Bakker tweemaal scoorde, maar Al- ®re liep daarna verder uit. k de Texelse B-junioren speel- n een aantal mindere partijen. I n Haarlem werd royaal verloren I West-Friesland overtroefde cel de tweede onderlinge par- I met een verschil van zes doel- nten. hun laatste twee wedstrijden |ffen de Texelse C-tjes Haarlem Den Helder. Beide wedstrijden rden verloren. Tegen Haarlem is het krachtsverschil groot, n Helder stuitte op veel verzet, •ral dankzij de tweemaal sco- lide Christiaan de Vries. Tegen I arlem trof het Texelse talentje al nmaal het net. De Texelaars dden echter te weinig voetbal- s met een goede balbehande- I g in de gelederen om hoger te idigen dan de laatste plaats. Bo ndien haalde van de verdedigers leen Ton Dubbelt een voldoende, men met keeper Ivo Huizinga en Jristian de Vries behoorde hij tot beteren. hun tweede ontmoeting met I ernaar behaalden de Texelse B- hioren eindelijk een overwinning. |elpuntenmaker was alweer •re Keyzer. Het was een redelij- srt/e van Kempen uit Vechta (Duits- dl wees ons er op dat het niet 14, maar chts 10 jaar geleden is dat de laatste rkantse baby op Texel werd geboren. ke wedstrijd, die gelijk opging. De goal viel al spoedig, waarna Texel de partij kon controleren. Tegen Haarlem leverde Texel een nóg be tere prestatie. Na het verlies in de eerste wedstrijdvolgde nu winst. Maarten Koorn KDz. voetbalde met meer zelfvertrouwen dan in de rest van het toernooi en maak te voor Texel beide doelpunten. Haarlem scoorde éénmaal tegen. Door dit resultaat eindigden de B- junioren vóór Alkmaar op de derde plaats. Het toernooi werd gewon nen door West-Friesland, dat één maal gelijkspeelde en alle andere wedstrijden won. Haarlem werd tweeae. Bij de C-junioren werden nog en kele aantrekkelijke wedstrijden gespeeld. Zo won Den Helder van de gedoodverfde kampioen Alme re met de korfbaluitslag 6-5 en speelde Haarlem gelijk tegen Al mere. Haarlem werd uiteindelijk eerste, gevolgd door Den Helder, Almere en een tegenvallend West- Friesland. Het toernooi werd op bekwame wijze geleid door de scheidsrech ters Witte, De Vey en Van der Ploeg. Golfen op een echte eilandelijke wedstrijdbaan is er voorlopig niet bij, want het zal nog een paar jaar duren voordat die baan (die tegen de vier miljoen gulden zal kosten) kan worden aangelegd. Maar een oefenvoorziening zal de komende zomer al beschikbaar zijn in de vorm van een driving range, een putting green en een oefenbun ker. Daar kun je de techniek onder de knie krijgen en het zal ook mo gelijk zijn om banen elders in het land te bezoeken. Het voorlopig bestuur van de club bestaat uit Bob Coutinho, Joke de Boer, Paul Kuip, Wim Mets, Tony van Oeveren en Martin Warnaar van Vakantiecentrum De Krim. Onafhankelijk De betrokkenheid van de Krim- directeur deed vermoeden dat een band bestaat met de toekomstige golfbaan bij De Krim, maar dat werd ontkend. Warnaar („Ik heb in België mijn eerste golfles gehad. Het is echt enig!") verlaat het bestuur zodra de Krim-baan er is. De Krim heeft de in oprichting zijn de club echter wel met f500,- gesteund. Andere sponsors (elk met f100,-) waren De Boer Bemid deling, drogisterij Mets en Texel Vastgoed terwijl de gemeente een startsubsidie gaf van f200,-. Baan en club staan geheel los van el- In de dit seizoen driemaal eerder vastgestelde uitwedstrijd tegen De Rijp behaalde de voetballers van Texel 1 zondag een verdiend gelijkspel (0-0). Hoewel de ploeg samen met Purmersteyn en Zee vogels nog steeds in de beruchte degradatiezone verkeert, lijken betere tijden te zijn aangebroken. Coach Willem Roomeijer en elftal begeleider Doede de Vries waren in ieder geval uiterst tevreden over hun spelers. Texel vertrok naar de vastewal de Veen alle aandacht van de Texelse afweer. Met de zon in de rug en een zwak ke wind tegen begon Texel de tweede helft met een serie goede aanvallen. Na een kwartier nam De Rijp het initiatief kortstondig over. Hetteam ging feller spelen en zette Texel onder lichte druk, doch ook bij De Rijpers ontbrak de nodi ge precisie. Opvallend was dat de boomlange spits Patrick Stekelbos een weinig succesvolle rol ver tolkte. In de 70e minuut bracht Roomei- zonder Wim van Veen en Gerko jer Jan Willem Kraai in de ploeg van Putten. Coach Roomeijer nam Jan Willem Kraai en Henk Jan Ra maker mee als wissels. Ook bij de thuisclub ontbraken een aantal ba sisspelers, in verband met schor singen, blessures en wintersport vakanties. De eerste twintig minuten lieten beide ploegen redelijk aanvallend voetbal zien. Doelrijpe kansen werden echter niet geschapen. De verdedigingen bleven heer en meester. Enkele individuele acties van de Texelse voorwaartsen strandden op de keeper van de roodwitte Rijpers. Ook bij de hoek schoppen hadden de Texelaars - die wederom in het paars voetbal den - niet het zo broodnodige ge luk. Een schot op de binnenkant van de paal van Henk Knol had be ter lot verdiend. Aan de andere kant van het veld eiste Joost van (fkx-'Ti. cLe. TeJcilfeUi (erwreunj J<T\ cV- TtftwioC. Lo<J-'tVCUTaE cLcL»T WL aax,>fc/cjL."Tdü;>c_ V^wtzqL outtuEo I O J— O njkjUt. vruLft efixvio,® ÏÏZky-n. (T\ xrrx. .urwal KfUTCurn ö-or\. SKxtrV "tji_ U^TU<iSAt,rrL voor Ralph Koning. Vijf minuten la ter maakte ook Henk Jan Ramaker zijn opwachting, ten koste van Paul van Exel, volgens de toe schouwers toch de gevaarlijkste Texelaar. Ingmar Moerbeek ver huisde naar de spits. Hij zorgde voor het nodige gevaar, maar op het zwaar-bespeelbare veld was ook voor hem geen succes weg gelegd. De grootste kans op het zo fel be geerde winnende doelpunt kreeg tien minuten voor tijd Patrick van Leeuwen, na een scherpe trekbal vanaf de achterlijn van de licht voetige Ramaker. Een gebrek aan lef en zuiverheid stond succes in de weg. Donderdag 21 januari start Manda Bergsma uit Den Hoorn met een cursus jazzballet. De lessen zijn van 19.00 tot 20.00 uur voor be ginners en gevorderden, en van 20.00 tot 20.30 uur voor verge vorderden, beide malen in dorps huis De Waldhoorn. De lessen beginnen met een warming up: le- nigmakende en versterkende oefe ningen voor buuik-, been-, rug- en bilspieren. Deze bewegingen wro- den allemaal op muziek gedaan, waarna een dans wordt ingestu deerd. Manda Bergsma is fysio therapeute en had tien jaar de leiding over een grote balletschool. Inlichtingen en opgave: tel. 19708. Programma bondswedstrijden za terdag 22 januari 17.30 u. De Mareis-Pottenwinkel (H) in Bgm. De Koninghal te Den Burg. 19.00 u. De Mareis-Hoppers 2 (D) in sporthal Sportlaan te Den Helder. kaar. De club zou ook een contract kunnen sluiten met een baan el ders op Texel. Op de oprichtingsavond vertelde Tony van Oeveren (vroeger wedstrijdleider van de catamaran ronde om Texel) iets over de histo rie van golf in Nederland en de rol van de Nederlandse Golf Federatie waarbij alle clubs die over een baan beschikken zijn aangesloten. De NGF is een adviserend orgaan dat zich ook bezig houdt met de afgifte van golfvaardigheidsbewij- zen, nodig om op een baan te mo gen spelen. Volgens de NGF is een baan rendabel te exploiteren als zich in de buurt een stad bevindt met minstens 100.000 inwoners. Voor Texel gaat dat dus niet op, maar hier moet de bijna perma nente aanwezigheid van golf lusti ge toeristen de zaak haalbaar maken. Volgens Van Oeveren zijn de Texelaars erg in voor nieuwe Voor de eerste viswedstrijd van het nieuwe jaar verzamelden zich zondagochtend acht uitgeslapen deelnemers bij de Teermolen in Oudeschild. Wegens het goede weer werd tijdens het vissen besloten de wedstrijd met dertig minuten te verlengen tot twee uur. Ondanks de ruimere limiet bleek aan het slot dat slechts vier vis sers beet hadden gehad. Nico Tes- sel werd winnaar. Hij ving twee vissen met een totale lengte van 42 centimeter. Cor Huisman bracht één dier van 31 cm. op het droge. Derde werd Kees Kalis: één vis van 22 cm. Ton Drost sloot de rij met een vis van 17 cm. lengte. De volgende wedstrijd wordt ge houden op 30 januari bij Otter- saat, aanvang 8.00 uur. Tijdens de Nederlandse Kampi oenschappen van de Algemene Bond van Vogelhouders is een ka narie van Paul Hoogendijk uit Den Burg uitgeroepen tot kampioen in de klasse stellen (twee gelijke ka naries). In de klasse enkelingen veroverde de Texelse vogelkweker een bronzen plak. De concurrentie in Zutphen, waar het NK plaats vond, was groot: ongeveer 6000 kanaries uit het hele land werden er tentoongesteld. sporten, hetgeen ook zou bijdra gen aan de rentabiliteit. Spreker vertelde iets over het snel groeien de aantal golfbanen in Nederland, elk met een eigen mogelijkheden en karakter. Een zeer exclusieve aangelegenheid is bijvoorbeeld de baan van de Kennemer golfclub waar de leden een eenmalig en treegeld van f12000,- moeten be talen naast een contributie van f1500,- per jaar. Van Oeveren is zelf lid van Spaarnwoude, waar Programma vrijdag 21 januari: 20 00 u. De Valk-Mantje Sport (J) 20.30 u. Nauta Foto-Zebra Sp. Sportshop 21.00 u. Veenbaas B.-Sports. Texel (Hema) 21.30 u. USA Sp.-Hema Veenbaas In sport- en evenementencentrum 't Stappeland staan komend weekend liefst drie tennistoernooi en op het programma. Eerst ko men zaterdag de heren in actie tijdens een indoor-dubbeltoernooi. Vanaf 11.00 uur wordt gespeeld volgens een poulesysteem met fi nales. 's Avonds, aanvang 19.00 uur, is het de beurt aan de dames; ook voor hen is er een toernooi voor dubbels. Gemengde koppels kunnen een dag later hun kwalitei ten tonen in een mixed-toernooi, aanvang 11.00 uur. Het inschrijf geld bedraagt telkens f 15,- per persoon. Opgave via de bar van 't Stappeland, of tel. 27000. In de Buureton werd zaterdag de eerste ledenvergadering van de Jeu de Boulesclub Den Burg ge houden. De opkomst was groot. Er waren 23 van de 30 leden aan wezig. De leden besloten om in de komende periode een open Texels kampioenschap te houden. Dit al les zal nog worden uitgewerkt. Het voorlopig bestuur werd geko zen als het eerste dagelijks bestuur. Aan het eind van de ver gadering werden de winnaars van de herfstcompetitie bekend ge maakt. Dit zijn: 1. Richard Klein- veld; 2. Tonny Kleinveld en 3. Lucy van Hoogen. Besloten werd om een wedstrijdstop in te stellen van december tot 1 maart. Het bleek nog niet nodig een ledenstop in te stellen. heel wat lagere bedragen in het geding zijn. De Texelse Golfclub berekent voorlopig een contributie van f100,- per jaar voor volwassenen en f50,- voor junioren tot 16 jaar (en studenten). Daarnaast is met ingang van 1 april a.s. een entree geld van f100,- per gezin (junioren f50,-) verschuldigd. Als er eenmaal een echte baan is worden die bedragen natuurlijk veel hoger, maar de eerste jaren kan dus op voordelige basis wor den geoefend. De ervaring leert dat de meeste mensen zo enthou siast worden, dat ze de veel hoge re bedragen er later graag voor over hebben. Daarover vertelde Jo Vos, golfle- raar uit Leidschendam. Die maakte menige toehoorder wel aan het schrikken door het noemen van bedragen die met de beoefening van de golfsport gepaard kunnen gaan. Per jaar ben je zomaar f5000,- kwijt, maar daar staat te genover dat het levensvervulling is in de letterlijke zin. Golfers zijn er in gedachten, gesprek en metter daad voortdurend me bezig. Bob Coutinho zag de verschrikte ge zichten in de zaal en zwakte het allemaal wat af door erop te wij zen dat het goedkoper en eenvou diger kan. Oefenmiddag De eerste activiteit van de Texelse golfclub is op zondag 6 februari. Dan kan worden meegedaan aan een oefenmiddag op de driving range van de baan bij het villapark Oogduyne bij Julianadorp. Vertrek met de boot van 11.05 uur; terug om 15.35 uur. Kosten f30,- (f 15,- voor junioren); aanmeldden bij Jo ke de Boer tel. 18449 of Bob Cou tinho 13150. Woensdag 19 januari: 18.30 u. Oosterend-De Koog J 19.20 u. ZDH-Mantje 3 20.15 u. Casino 2-Óosterend 3 21.05 u. Klif 3-Oosterend 2 21.55 u. Klif 4-Jelleboog Zaaldienst: Jelleboog Donderdag 20 januari: 18.30 u. Jelleboog-Casino 2 19.20 u. Nioz-De Ktim 2 20.15 u. Mantje 2-Texel 4 21.05 u. Oosterend 3-De Koog 2 21.55 u. De Koog 4-Oosterend 4 Zaaldienst: Mantje Vrijdag 21 januari: 17.30 u. Oosterend 5Texel 3 18.20 u. Jelleboog 2-Rab 19.10 u. De Koog-Jelleboog 20.00 u. Le Berry-Mantje 20.55 u. Oosterend-Casino 21.45 u. Klif-Texel 22.35 u. Klif 3-Klif 2 Zaaldienst: Klif Zondag 23 januari: 12.30 u. De Krim 3-Casino 3 13.20 u. Texel 2-Rab 14.15 u. Oosterend 2-Jelleboog 2 15.05 u. Klif 2-Klif 3 16.00 u. De Krim-De Koog Zaaldienst: Jelleboog Klanten van de schoen- en sleu- telmakerij in de Hogerstraat in Den Burg worden sinds woens dag te woord gestaan in een on miskenbaar Amsterdamse tong val. Die is afkomstig van de 49-jarige A. Feenstra, die de plaats heeft ingenomen van de gestopte Ron Smit. De nieuwe man reageerde twee weken geleden op een advertentie in een landelijke krant, waarin eigenaar Adrie Mantje pand en in boedel te huur aanbood. Toen dui delijk werd dat Smit zijn activiteiten om zakelijke redenen zou beëindigen, koos Mantje er voor dat de winkel opnieuw een schoenmakerij zou herbergen. Bin nen een mum van tijd was de deal tussen Mantje en Feenstra geslo ten. Feenstra is een man met een schat aan ervaring. Vanaf zijn veertiende verdient hij zijn brood in de schoenmakersbranche. In de beginjaren als leerling bij een baas, later als zelfstandige. Hij was on- T der andere werkzaam in Amster dam - de stad waar hij zijn jeugd doorbracht - en Beverwijk. Zijn eerste indrukken van Texel zijn positief. Zowel waar het de sfeer op het eiland als de klandizie be treft. „Normaal zijn januari en fe bruari slechte maanden voor ons, omdat mensen zo vlak na de kerst weinig hebben te besteden. Mis schien dat het op Texel anders ligt, maar ik heb vorige week goed ge draaid." De schoenmaker verblijft momen teel nog in een pension in Den Burg. In het weekeinde zit hij „thuis" in Purmerend. „Ik hoop me zo snel mogelijk definitief hier te vestigen, maar ik heb begrepen dat huizen hier al net zo moeilijk zijn te verkrijgen als elders in het land." Vernielingen. In de Kogerstraat is in het weekend een vlaggemast afgebroken. In de Waalderstraat werd een boom het slachtoffer van vandalen. A. Feenstra, de nieuwe schoenmaker in de Hogerstraat. IFoto Joop Rommets) In de Dennen worden op het ogenblik de bomen weer gekapt. Dit maakte het voor de organisa tie noodzakelijk het parcours voor de trimloop iets te veranderen, zodat tijden niet te vergelijken zijn met die van de vorige keer. Ook was de grond op sommige plaat sen omgewoeld door het gesleep met bomen, wat een ongunstige invloed had op de prestaties. De jeugd liep 1350 meter. Maar ten Dogger vond het mulle zand niet echt geweldig maar trok de wedstrijd wel naar zich toe (6.05). Voor het eerst verschenen er ook meisjes aan de start. Lia Visser wist Afra Meijer net voor te blij ven. Bij de heren, die door het veran derde parcours 9800 meter lie pen, zegevierde Rien Brouwer in 38.10. Brouwer over zijn prestatie: „Het eerste rondje ging lekker, maar het tweede moest ik alweer inleveren. Misschien dat het triat- lonzwemmen, wat we hiervoor doen, toch in je benen gaat zit ten." De vierde en laatste trimloop is op zondag 13 februari. De eerst vol gende wedstrijd van A.V. Texel is op zondag 30 januari. Dan wordt de tweede kopcross gelopen in sa menwerking met de atletiekvere nigingen van de Kop van Noord holland. De inschrijving is in het restaurant van Bos en Duin. De start is om 12.30 uur. Nadere aan kondiging volgt nog in de Texelse Courant. Uitslagen: 1350 m. 1.Maarten Dogger 6.05; 2.Jaap Witte 6.09; 3 Robbm Oosterhof 6.16; 4. Gijs Waverijn 6.17; 5. Johan Weijdt 6.24; 6. Ronny Keyzer 6.36, 7. Rudy v/d Ploeg 6.48; 8. Lia Visser 6.52; 9. Afra Meijer 7.06; 10. Ramon Noorlander 7 08, 11. Se- bastiaan Ran 7.15;3250 m. 1. Coen Zoon 14 32; 2. Nancy Sieling 16.03; 3. Marcel Keyzer 1611; 4 Auke Rienstra 16.22; 5. Martina Jimmink 1912, 6. Hanneke Schraag 19.40; 7. Sigrid Collou 19.56, 8. Mireille Oosterhof 20 48 6500 m. 1. Mare Riteco 28.37; 2. Rinus Kooger 29.00; 3 N. Dankers 29 31, 4 Henk Schraag 33.38; 5. Jaap van Vooren 36 10; 6 Dirk Oosterhof 38.00; 7. Ina Ger ritsen 3904, 8. Anneke Hoogenbosch 40.11. 9750 m. 1. Rien Brouwer 38.10; 2. Her man Vloon 39 32; 3. Cees Timmer 4019; 4. Tony v/d Vis 41.08; 5. Bram Bruin 43.30; 6. Gerard Appelman 44.54; 7. Pe ter Bakker 45 35, 8 Dirk Eelman 45.41, 9 Ed Zegers 46 24; 10. Rinus van Rossum 49 18; 11. Lydia Verwey 52.10; 12. Corrie Witte 52.10; 13. Carla Roeper 52.52; 14 Ina van Sambeek 53.10; 15. Corrie Boon 1.03.46. Na drie weken vrijaf werd vrijdag avond weer basketbal gespeeld in de Bgm. De Koninghal te Den burg. Als eerste kwamen Hema 2 en Mantje Sport op de vloer. De beide junioren-teams waren aan elkaar gewaagd. In de eerste helft was er een goed spel te zien: een man-to- manverdediging en in de opbouw goed samenspel. Toch wist Hema 2 met twee punten verschil de rust met winst in te gaan. De spe lers moesten in de tweede helft toch toegeven dat man-to- manverdediging veel van de condi tie eist, werden moe en gingen hierdoor slordiger spelen. Mantje Sport wist op een gegeven mo ment nog op voorsprong te ko men, dit was echter van korte duur want door een mooie drie punter van de kant van Hema 2 ging dit team na 28 minuten met de winst naar huis. De tweede ju- niorenwerdstrijd was 't Niksteam tegen Time Out. 't Niksteam had te kort eigen spelers en er werden spelers van „De Valk" van de tri bune gehaald. Gelukkig haalde dit de spelers van Time Out niet uit evenwicht en speelden ze een goede wedstrijd. Vooral in de eer ste helft scoorde Time Out het ene punt na het andere, 't Niksteam moest eerst nog hun samenspel vinden en liep hierdoor grote ach terstand op. Maar in de tweede helft haalde 't Niksteam de achter stand goed in. Helaas kwamen zij net iets tijd tekort om dit in winst om te zetten. Daarna was het de beurt aan de senioren. Er werd maar één wed strijd gespeeld, want USA Sport- fashion had de wedstrijd afge zegd. Nu speelde alleen Sportshop Texel tegen Zebra Sportswear. Bei de teams zijn onderaan de ranglijst te vinden. Het werd toch nog een spannende strijd. Bij Zebra Sports wear wist vooral Jeroen de Waal de punten voor zijn team binnen te halen. Sportshop Texel had vooral veel punten te danken aan gast- speelster Odile Nitsche en nieuw komer Thijs de Boer. In de tweede helft is de stand nog even gelijk geweest, maar Zebra Sportswear moest de winst aan Sportshop Texel geven. Eindstanden: Hema 2-Mantje Sport 15-12; 't Niksteam- Time Out 22-26, Sportshop Texel-Zebra Sportswear 36-26.

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 9