Weekend Woningbouwvereniging wordt een stichting Niets te maken met toewijzing Texel gaat glas per kleur inzamelen Film VOOR E Agenda COURANT van 29 en 30 januari 1994 Kerkdiensten zondag 30 januari TEXELSE^ Slachtplaats krijgt art. 4 status SWINGEN MET „TINA" Radio Texel [Q(j Nieuwe cursussen bij avondschool Swingavond r Afsluiting cursus^ kindertoneel I oud Papier TEXELSE'lcOURAN De Waal in vroeger dagen VRIJDAG 28 JANUARI 1994 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. J. ter Haar. De Waal: 9.30 u. dhr. J. Wieten; dienst samen met Den Hoorn. De Koog: 9.30 u ds. H. R. Betting Den Hoorn: 9.30 u. dienst in De Waal. Oosterend: 9.30 u. dhr. G. Iwema uit Purmerend. Oudeschild: 11 00 u. ds. H. R. Betting De Cocksdorp: 11.00 u dhr. G. Iwema uit Purmerend. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. drs. F. J. Daane; m.m.v. The Singers of The Lord; 19.00 u. drs. F. J. Daane; zangdienst; uitzen ding via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 u. drs. J. J. N. Wilmink; 19 00 u. drs. J. J. N. Wilmink GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10.00 en 16.00 u. dienst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg. 11.30 en 16.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10 00 u. ds. L. Knipscheer. BAPTISTENGEMEENTE 10.00 u. ds. J. Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: za. 19.30 u. The Gospeltrain; themaviering; uitzending via De Lichtboei; zo. 10.45 u. herenkoor; nevendienst; crèche. St. Jan: zo. 9.30 u. Oosterend: za. 19.30 u. De Cocksdorp: 10.00 u. Woord-Communiedienst. JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 19, Den Burg. Openbare lezing: 10.30 u. „Wordt uw leven door de waarheid veranderd?" Wachttorenstudie: 11.20 u. „Vertrouw op Jehovah!" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter W. Vos, Schilderend 38, Den Burg, tel. 12023. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spree kuur op zaterdag en zondag om 18.00 uur precies, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloe dingen is een tandarts bereikbaar via tel. 12323. Gezinsverzorging: Spreekuur na het weekend maandag 08.00-10 00 uur en 14.00-15.00 uur. Nuttige adressen: *Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend am bulancevervoer bellen: 06-11. 'Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen tel. 12527. Gevonden munitie: Bel de politie, tel, 12222. Kruisvereniging Texel: voor dringende hulp in het wee kend en buiten de spreekuren: 02230-50150. Bel voor spreekuur, jeugdgezondheidszorg en verpleegkundige thuiszorg: 13241. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute proble men met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 19413 (De Nieuwe Skuul). 'Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwem mers in nood: tel. 16270. 'Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. 'Kunstgebitreparatie: Tandtechniek Van Kralingen (samenwerkend met het heelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069 Tandtechniek R. van Oosten (particuliere praktijk), tel. 16441. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Za terdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. Rechtshulp: Gratis juridisch spreek-uur, maandag var^^O^oMOO^JUMrwJ^OuweUk^^^er^Burg^^ van woningzoekenden verwacht." De criteria, die zullen worden op gesteld door de woning- bouwstichting, de gemeente en stichting bejaardenzorg, zullen te maken hebben met inkomen, leef tijd, omstandigheden enz. „De in schrijver die het best voldoet aan de eisen, krijgt het huis", aldus Wendrich, die beseft dat het sa menstellen van de eisenlijst veel voeten in aarde zal hebben. „We hoeven natuurlijk niet zelf het wiel uit te vinden. We oriënteren ons op systemen die in andere plaat sen worden gehanteerd. Belang rijkste is dat het voor iedereen duidelijk moet zijn waarom iemand een huis wel krijgt en een ander niet. We moeten antwoord kun nen geven op de vraag waaróm." Wendrich is voorstander van tus sentijdse bijstelling als in de prak tijk blijkt dat er knelpunten zijn in het systeem. „We zijn in de weer voor de woningzoekers. Als iemand steeds tussen wal en schip valt, moeten de criteria bij gesteld." Doordat toewijzing op lidnummer vervalt, verdwijnt de „woonverze- kermg". Wendrich: „Onze huidige lijst woningzoekenden is vervuild. Er staan mensen op die helemaal niet zoekende zijn, maar een lid nummer hebben voor het geval ze een huurhuis nodig denken te heb ben, bijvoorbeeld omdat ze hun koopwoning voordelig kwijt kun nen. Maar dat gaat ten koste van de woningzoekende die financieel niet in staat is om een huis te ko pen." Het nieuwe systeem voor komt dit. De woningbouw- stichting zal zich dus steeds meer richten op de minder draagkrachti ge huiszoeker. In een brief aan alle Texelse vee houders legt het bestuur van de Stichting Noodslachtplaats uit dat voor het bedrijf aan de Maricoweg de artikel 4 status is verkregen. Dit houdt in dat er gewone èn nood- slachtingen mogen worden ver richt, maar geen slachtingen van duidelijk zieke dieren. Die moeten worden vervoerd naar een specia le noodslachtplaats in Schagen. Het komt er dus op neer dat in ge vallen waarin het welzijn van die ren in het geding is, bijvoorbeeld bij botbreuken, onder voorwaar den op Texel mag worden geslacht. Het stichtingsbestuur heeft de hoop dat in de loop van dit jaar duidelijkheid komt in de hinder- wetperikelen. Zodra er iets bekend is, zal het bestuur daar melding van maken, zo wordt in de brief toegezegd. Vrijdag 28 januari Op 19.00 uur begint in sport en evenementencentrum 't Stappeland in De Koog een squashtoernooi voor dames en heren. Deelname kost f 15,- per persoon. In Cinema Texel is de uitrei king van de Dubbele von Sion; 20.00 uur. In verband daar mee is er die avond geen film voorstelling. De verzamelaarsafdeling van de Historische Vereniging Texel heeft ruilbeurs in De Witte Burcht. Tevens expositie van ansichtkaarten van De Waal. Zaterdag 29 januari Van 13.00 tot 16.00 uur ko men de Rangers van het We reld Natuur fonds bijeen in de Panda-boet bij De Koog. Kot- tervisser Sjef Boom komt ver tellen, er worden vetbollen gemaakt voor de vogels en de valkenkast wordt afge timmerd. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „De Troetelbeert jes" (tekenfilm) en om 19.00 en 21.15 uur „Tina, what's lo ve got to do with it" (levens geschiedenis van Tina Turner). Cinema Texel voert actie: drie kaartjes halen, twee betalen. In dorpshuis 't Skiltje herhaalt toneelvereniging Nieuw Leven het stuk „De geslepen scha- resliep"; 20.00 uur. De toneelgroep van de oud- leerlingenvereniging van de landbouwschool brengt in dorpshuis De Wielewaal in De Waal de klucht „Het drom melse matje" van Herman Tholen; 20.00 uur. Zondag 30 januari Van 8.30 tot 10.00 uur houdt de sportvissersclub bij de as- faltfabriek in Oudeschild een wedstrijd in het kader van de winterserie. Bij de Fonteinsnol start om 12.30 uur een kopcross, geza menlijke crossloopwedstrijd van atletiekverenigingen uit de kop van Noordholland. In schrijven vanaf 11.00 uur bij Bos en Duin. Van 13.30 tot 17.00 uur houdt de GVT-jeugd een jazz- trainingsdag in de Ferrever- zaal. Om 17.30 uur is er een demonstratie waarbij publiek welkom is. In Cinema Texel draait om 14.00 uur de tekenfilm „De Troetelbeertjes" en om 19.00 en 21.15 uur „Tina; what's lo ve got to do with it". Cinema Texel voert actie: drie kaartjes halen, twee betalen. Maandag 31 januari In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.15 uur „Tina: I what's love got to do with it". Hoogwater te Oudeschild Vr. Za. Zo. Ma. Di. Wo. Do. Vr. 28 29 30 31 1 2 3 4 08.55 en 21.14 u. 09.55 en 22.05 u. 10.30 en 22.45 u. 10.27 en 23.14 u. 10.37 en 23.55 u. 1114 en u. 00.30 en 11.37 u. 01.07 en 12.07 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water De zon komt 30 januari op om 8.22 u en gaat on der om 17.21 u. 3 februari laatste kwartier; 29 januari springtij. Wie lege flessen in de glasbak wil gooien, zal binnenkort even moe ten opletten. Er komen namelijk bakken met drie compartimenten: voor wit, groen en bruin glas. Het glas uit de bakken gaat naar het bedrijf Maltha BV in Rotter dam voor hergebruik. Deze firma heeft bij de gemeente aangedron gen op kleurscheiding, want dat versimpelt de verdere verwerking van het glas. Afgelopen tijd zijn enige vrachten glas geweigerd omdat er stenen kruiken inzaten van Texelse krui dendrank. Deze mogen niet in de glasbak worden gegooid, want ze zijn niet van glas gemaakt. Om te voorkomen dat ze in de bak voor bruin glas terecht komen, wil de gemeente bij de glasbakken een aparte kleine container plaatsen voor de kruiken. Doordat het ingezamelde glas bij de Hamster werd overgeladen, brak het in erg kleine stukjes. Ook Zaterdag tot en met maan dag draait Cinema Texel om 19.00 uur en 21.15 uur de swingende ,,Tina - What's lo ve got to do with it". Of is het juist een melodrama van de bovenste plank? Ik ben altijd al liefhebber ge weest van Tina Turner en voorheen van Ike and Tina Turner. En dat er een hoop ge beurt is tussen die twee is alom bekend, maar het fijne wisten we er niet van. In de film over de levende legende La Turner komen we daarover iets meer te weten. Vooral hoe goed en zielig Tina was en hoe slecht én zielig Ike was. We flitsen van het ene optreden naar het ander en van de ene vechtpartij naar de volgende. We volgen ze vanaf de allereerste schreden op het pad van de roem, via de ver dovende middelen en de me ningsverschillen naar het fysieke geweld als Ike niet meer kan verdragen dat Tina het gezicht van de show wordt. Het is alleen jammer dat de karakters verder aan de op pervlakte blijven. Ike snoof coke, Tina niet?? Ike was ech telijk zeer ontrouw, Tina niet?? Ging het wel zo makke lijk met die comeback?? Maar neem je deze minpuntjes voor lief dan kijk je naar een werve lende, professioneel in elkaar gezet spektakel waaruit blijkt dat Tina Turner een fantasti sche zangeres is en Ike een zeer begaafd musicus! Angela Bassett lijkt in het begin hele maal niet op Tina (dacht ik) maar naar mate de film volgt LITTLE BUDDHA Voor de flimclub- voorstellingen heeft de bio scoop nu al beslag weten te leggen op Little Buddha van de Italiaanse filmer Bernardo Bertolucci, die aktief is in Hol lywood. Little Buddha vertelt het verhaal van een oude Boeddhistische monnik die op zoek is naar de reïncarnatie van één van de meest ge respecteerde Lama's. Deze meent hij aanvankelijk te vin den in het Amerikaanse jochie Jesse Konrad uit Seattle, later echter dienen zich nog twee kinderen aan die in aanmer king komen. Het gezin Konrad is zeer verbaasd, maar wordt toch niewsgierig en vertrekt met de sympathieke klooster ling naar het verre en exoti sche Bhutan. Wat we dan voorgeschoteld krijgen is een schitterend en kleurrijk sprookje, een avontuur dat ons 2500 jaar terugvoert in de tijd. Een ontdekking van een betoverende wereld met een veelbetekenende cultuur, Alhoewel we niet veel meer over de diepere achtergron den van het boeddhisme te weten komen dan we al we ten. Maar een verhaal zo adembenemend verfilmd zo als alleen Bertolucci dat kan. Denk nog maar eens terug aan THE LAST EMPEROR (8 Oscars!) van een paar jaar te rug. Of NOVECENTO (1976), het historische filmepos waarin de opbloei en het ver val van zijn geboorteland Italië centraal stond. Het verhaal verteld aan de hand van de vriendschap tussen de zoon van een landarbeider (Gérard Depardieu) en de zoon van zijn patroon (Robert de Niro). Of zag u afgelopen zaterdag nog op tv IL CONFORMISTA? LITTLE BUDDHA, dinsdag en woensdagavond 20.30 uur, én dinsdagmiddag om 14.00 uur In verband met de lengte van de film is de entree ƒ15,00, leden ƒ10,00. VOOR DE JEUGD Op zaterdag-, zondag- en woensdagmiddag om 14.00 uur de geheel Nederlands gesproken tekenfilm TROE TELBEERTJES. Een leuke film vooral voor de wat kleinere kinderen. Voor de entree hoeft u het niet te laten: ƒ7,50 pp én 3 voor de prijs van 2! (CvH) naar zestig. Zogenaamd „vlai las" kan worden ingeleverd I schildersbedrijven en bij Hamster, jaarlijks betreft dit zi 60 ton. dat vindt Maltha niet prettig. Maar de gemeente laadt tegenwoordig op een andere manier over, waar door dit probleem is verholpen. Maltha verhuurt de inzamelcontai ners aan Texel. Dat is een voordeli ger oplossing dan zelf bakken aanschaffen. In gewestelijk ver band is geregeld dat het bedrijf ook zorgt voor wekelijkse leging. De raad zal worden voorgesteld daar ook voor Texel toe over te gaan. Maltha rekent het eiland echter wel extra kosten, wegens de boot en de wachttijd die met de oversteek gemoeid gaat. Het gaat om ƒ30.000,- op jaarbasis. De ge meente kan proberen dit geld over de andere gemeenten in het ge west uit te smeren, om de condi ties overal hetzelfde te laten zijn. Over het hele eiland verspreid staan 90 glasbakken. Door de exemplaren waar weinig in wordt gegooid te verwijderen, kan de hoeveelheid „rendabele" inzamel punten worden teruggebracht Radio Texel is te beluisteren via FM 106.1 of kabel 98,5. De uitzendtijden zijn: - maandag tot en met donderdag van 18.00 - 20.00 uur - vrijdag 14.00 - 23.00 uur - zaterdag 8.00 - 23.00 uur - zondag 9.00 - 22.00 uur Programmanieuws - vrijdag 20.00 uur: Rechtstreekse uitzending van de „Dubbele von Sion", va nuit Cinema Texel. Bij de Texelse avondopleidingen kunnen nieuwe cursussen wor den gevolgd. Gekozen kan wor den uit de lesblokken poëzie (mavoniveau) en kritisch lezen (havoniveau). Tijdens de lessen poëzie worden gedichten gelezen en besproken, waarbij aandacht wordt besteed aan vormkenmerken, beeldspraak en stijlfiguren. Kennis hiervan maakt het makkelijker om gedich ten te begrijpen. Kritisch lezen bereidt voor op het examenonderdeel tekstverklaren. Verschillende teksten, zoals nieuwsberichten, achtergrondarti kelen en recensies worden bespro ken. Gelet wordt op opbouw en inhoud. Wie zich aanmeldt, volgt lessen tesamen met cursisten die Neder lands doen in het kader van een mavo- of havo-opleiding. Elk les- blok wordt afgesloten met een toets, de lessen duren anderhalf uur en worden gegeven in de OSG De Hogeberg. Deelname kost f40,- en 729,75 (boek poëzie) of 728,25 (boek kritisch lezen). Aan melden kan op de eerste lesavond: dinsdag 8 februari om 18.30 uur kritisch lezen, donderdag 10 fe bruari om 20.30 uur poëzie. Do cent is Niek Groot. Hij is bereikbaar via telefoon 15234. Conrector van de avondopleidin gen is Coos Ampt. (telefoon 14259). Met ingang van zaterdag wordt eens per maand een swingavond gehouden in het KTF-gebouwtje achter de Koninghal, aanvang 21.00 uur. Bezoekers kunnen op „New Age", Afrikaanse en andere goede muzieksoorten vrij en on gedwongen dansen en bewegen. Tijdens de swingavonden mag niet worden gerookt. Er is alleen fris drank, thee en fruit te verkrijgen. De schoenen moeten uit, er wordt gedanst op blote voeten, sloffen of sokken. Wie regelmatig wil komen betaalt ƒ10,- lidmaatschap. Entree voor één avond is ƒ7,50. Meer informa tie bij Paul van Mierlo, telefoon 19706. Fiets weg. In de Weverstraat dinsdag tussen 14.00 en 16.(1 uur een niet afgesloten grijze ei mesfiets gestolen. „De wedstrijd" is de titel van e toneelstuk dat over een he vreemde familie gaat. Het is i basis van improvisatie gemaa door kinderen als afsluiting van kindercursus theater. Deze we gehouden door de Welzijnsstic ting en gegeven door Anne Berghuis. Het toneelstuk wot zondag 6 februari opgevoerd c 15.00 uur in d'Ouwe Ulo. De tc gang is gratis. De nieuwe cursus voor kinderi vanaf 6 jaar start donderdag 10t bruari. De opleiding is van 15.' tot 17.15 uur. Informatie of aa melding via 15582. Iedere zaterdag haalt Scouts Texel oud papier op. De mens wordt verzocht deze spullen vó 10.00 uur aan de straat te zette zodat ze vlot kunnen worden ing laden. Komende zaterdag wor oud papier etc. opgehaald in volgende straten: 6. Duinreep, Zeebries, Vloedlijn Golfslag, Vaargeul en Schoorvw Ji.xrli in bd b. Uitgave: Langeveld de Rooy BV Postbus 11, 1790 AA Oen Burg. Telefoon (02220) 62600, faxnr (02220) 14111. Redactie: Hoofdredacteur: Frans Hopman. Re- I dactieleden. Tessa de Graaff, Harry" de Graaf, Gerard Timmerman, Mar greet Berndsen. (Oe redactie is uitsluitend verant woordelijk voor de redactionele in houd, dus niet voor de advertenties) Advertenties: Tarieven op aanvraag bij onze advertentie-afdeling. Texelaartjes t/ro drie regels f7,05, per regel meer f2,35. Texelaartjes dienen contant te worden betaald, bij facturering wor den administratiekosten berekend. Inlevertijd voor advertenties is voor de krant van dinsdag vóór maandag 10.00 uur en voor de krant van vrij dag vóór woensdag 17.00 uur Abonnementen: Abonnementsprijs f49,95 per half jaar. Studenten of scholieren, woon achtig aan de vaste wal, hebben recht op 50% korting via ons zgn. studenten-abonnement. Bezorging: Voor klachten over de be zorging telefoon (02220) 62600 Buiten kantooruren bel uw bezorger De omzetting van de woningbouwvereniging in een stich ting heeft niets te maken met het nieuwe toewijzings systeem, waarmee waarschijnlijk in de loop van dit jaar zal worden gestart. De stichtingsstructuur en -statuten wor den 7 februari besproken en bij akkoord vastgesteld in een buitengewone ledenvergadering die om 20.00 uur begint in de voormalige LBO-kantine. Veel inspraak Om de bewoners wel inspraakmo gelijkheden te bieden, zelfs meer Vorig jaar is door de woningbouw vereniging tijdens de algemene le denvergadering al een balletje opgegooid over het omzetten van de rechtsvorm. De toen aanwezige leden konden zich daarin vinden, maar wilden wel garanties voor een goede inspraak. „Er zijn ver schillende redenen voor", legt di recteur Hans Wendrich uit. „Per 1 januari 1995 krijgen we geen cent meer van de overheid. We moeten dus als een zelfstandig bedrijf geld bij elkaar sprokkelen. Dat vergt een zeer bedrijfsmatige aanpak met korte lijnen." Wendrich ver klaart dat volkshuisvesting een in gewikkelde materie is met veel regeltjes. „Het bestuur van een vereniging bestaat uit vrijwilligers. Ze worden over het algemeen meer geselecteerd op bereidwillig heid, dan op kwaliteit. Niets ten nadele van ons bestuur, maar je mag niet van die mensen verlan gen dat ze er nóg meer tijd in ste ken dan ze al doen." Lidnummers Door te kiezen voor de stichtings vorm, kan een vijf personen tellen de raad van commissarissen worden ingesteld die is samen gesteld op basis van deskundig heid. Wendrich: „Je ziet in het hele land dat woningbouwvereni gingen worden omgezet in stich tingen. Soms wordt ook gekozen voor de NV-vorm." Nóg een reden om de verenigings- vorm los te laten is de nieuwe huisvestingswet, die dit jaar van kracht is geworden. Die eist dat de toewijzing van huizen geschiedt op basis van urgentie en niet meer op lidmaatschapsnummer. Het heeft dus in de toekomst voor veel mensen niet zoveel zin om lid te zijn van de woningbouw, want het lidnummer, vervallen tot een soort „woonverzekering", levert geen voordeel meer op. „Dan hou je al leen bewoners als leden, als je een vereniging blijft. En van hen kun je niet verlangen dat ze de belangen van de vereniging boven die van henzelf als huurder laten uitgaan en daarnaast óók nog opkomen voor woningzoekenden." dan voorheen, zal naast de stich ting een bewonersvereniging wor den opgericht. Er is al een voorlopige bewonersraad geïnstal leerd, op grond van de toezeggin gen aan de algemene ledenvergadering. „Alle woning bouwhuizen in Den Burg en de buitendorpen worden ingedeeld in zeven wijken. Elke wijk krijgt een drie tot vijf personen tellende wijk commissie voor belangenbeharti ging. Iedere commissie levert weer één kandidaat voor een be wonersraad. Deze raad mag één commissaris voor de stichtmgs- raad voordragen", vertelt Wen drich. De statuten en het huishoudelijk reglement voor de bewonersvereniging zijn klaar. Als het omzetten van de woning bouwvereniging in een stichting rond is, zal daarover een aparte vergadering worden belegd. Wen drich vindt het belangrijk dat de bewonersraad een commissaris aanwijst waar men vertrouwen in heeft. „Ook dat moet iemand zijn die op zijn kwaliteiten is gekozen, die opkan tegen een professionele directie en de belangen van de be woners goed verdedigt." Toewijzing Helemaal los van de omzetting staat, zoals gezegd, het toewij zingsbeleid. „De nieuwe huis vestingswet is al ingegaan, maar wij werken nog volgens ons oude systeem, in afwachting van het beleid van de provincie en het ge west", verklaart Wendrich, die hoopt dat per 1 juli toewijzing op Hans Wendrich, binnenkort directeur bin nen de Stichting? IFoto Archief Texelse Courent) lidnummer kan vervallen. „Maar ik vrees dat we dat niet halen. Er moeten namelijk waterdichte, voor iedereen duidelijke criteria worden opgesteld aan de hand waarvan een huis wordt toegewezen." In de toekomst zullen de wonin gen alleen nog maar worden ver deeld door de stichting, met ook door de gemeente, zoals nu het geval is. Als een huis wordt aange boden mag dan iedereen die dat wil erop inschrijven. Wendrich: „Er wordt dus een actieve opstelling Oude ansicht van een voor jaarstafereeltje in De Waal. Meer foto's van Texels kleinste dorp zijn vanavond te zien in De Witte Burcht in Den Burg, waar de verzamelaar safdeling van de Historische Vereniging ruilbeurs houdt vanaf 20.00 uur. Elke be langstellende is welkom.

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 2