Jonge theater-cursisten in overtuigende „Wedstrijd' R Tijdens je hobby houd ie aeld over. Aanmelden voor Texel pop Plattelandsvrouwen houden muziekavond ecensie Politie rijdt in opvallende jeep Cursus bewustwording vrouwen eigen gedrag Agenda Hobbymarkt op tweede paasdag Rudy Maynard haalt schilder-inspiratie uit mens en natuur Wandelen met IVN door De Muy TEXELSE^? couRANT Inbraken sambIek service I^MirguBiSRj t5uck Bands die mee willen doen aan Texelpop 1994 moeten zich snel opgeven. Vrijdag is de allerlaatste mogelijkheid. Bands die zich daar na nog opgeven, vallen onverbid delijk buiten de boot. Ook dit jaar zal Stipt (Stichting Popmuziek Texel) weer T-shirts la ten maken voor Texelpop. Op de achterkant van de shirts zullen alle deelnemende bands worden ver meld. Omdat de T-shirts volgende week moeten worden gedrukt, is de uiterste opgavedatum echt keihard. Bands kunnen zich opgeven bij Nils Lely, telefoon 15126, of bij Nienke Bloksma, telefoon 12384. Geef niet alleen de naam van de band door, maar ook alle namen van de deelnemers en welke in strumenten meespelen. Ook bands die nog niet zo heel lang be zig zijn, kunnen natuurlijk mee doen: Texelpop is de perfecte gelegenheid eens te kijken hoe je muziek bij het publiek aanslaat. Ook is Stipt nog steeds op zoek naar enkele vrijwilligers die vrijdag 18 en zaterdag 19 maart hand- en spandiensten willen verrichten om Texelpop 1994 weer goed te laten verlopen. Mensen die hier be langstelling voor hebben, kunnen ook bij de bovenstaande telefoon nummers terecht. De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Texel houdt dinsdag 15 februari een muzieka vond. Vragen die aan de orde ko men zijn: welke betekenis kan muziek hebben voor de mens, welke invloeden heeft een cultuur op haar mziek en welke plaats neemt de Texelse Muziek- en Dansschool in in de Texelse cul tuur. H.J. Trooster, directeur van de muziek- en dansschool, diri gent, musicus en docent, zal pro beren de vragen te beantwoorden. Hij zal een muzikale demonstratie geven op zijn instrumenten, de klarinet en de basklarinet. De avond wordt gehouden in de kanti ne van OSG „De Hogeberg" (voorheen LBO) aan de Emmalaan. Aanvang: 20.00 uur. Een scène uit ..de Wedstrijd". (Foto March Hei/nanl Na afloop komen ze haar allemaal enthousiast bedanken: drama docente Anneke Berghuis speel de het weer klaar om samen met een groep kinderen een theater presentatie in elkaar te draaien, die klonk als een klok. Het drie kwartier durende stuk „De Wed strijd" verveelde geen moment. De voorspeelzaal van de Ouwe Ulo zat zondagmiddag bomvol ouders en belangstellenden, die met veel plezier keken naar de hoogst eigenaardige capriolen van de familie Retteketet. „We beginnen met mets", legt An neke Berghuis uit. Vanuit spon taan opgekomen ideeën smeedt ze samen met de kinderen in 12 lessen een stuk aan elkaar. Op ba sis van improvisatie ontstaan de karakters, verhaal lijn en aankle ding. Ze heeft inmiddels een repu tatie opgebouwd en de belang stelling voor de kindertheater cursussen is groot. De Texelse politie heeft de drie jaar geleden aangeschafte Mitsubishi surveillancewagen, die zowel voor de weg als onverhard terrein ge schikt is, ingeruild voor een gloed nieuwe. Dankzij de witte uit voering met blauw-oranje banen is de auto beter herkenbaar dan zijn geheel blauwe voorganger. Tevens is de jeep voorzien van het nieuwe logo van de regiopolitie, het korps dat is ontstaan door de fusie van ri/ks- en gemeentepolitie. Vrijdag overhandigde Mitsubishi-dealer Willem van Sambeek uit Oude- schild de autosleutels aan politie man Jan van der Meer, die het wagenpark van de Texelse politie onder hoede heeft. Een zware de legatie woonde de overdracht bij, want Van der Meer was vergezeld van Willem van Vemde, chef basi seenheid Den Helder/Texel, en Jan Moorman, hoofd unit Texel. Uit het feit dat is gekozen voor een nieuwere uitvoering van hetzelfde type blijkt dat men bij de politie te vreden is over de prestaties van de vorige wagen. Comfortabel en veelzijdig, met onder meer de mo gelijkheid om een gewonde of zie ke liggend te vervoeren. „En heel betrouwbaar", oordeelt Van der Meer. Het bewijs daarvan vormt het aantal afgelegde kilometers: de teller geeft 178.000 aan. Nor maal is een surveillancewagen goed voor gemiddeld 150.000 km per drie jaar. Vervanging was no dig omdat de termijn, 36 maan den, was bereikt. De korpsleiding noemt de inruil „een uitstekende deal" en toont zich blij met de ser vice van dealer Van Sambeek. De nieuwe Mitsubishi Pajero V6 3000, met een nieuwwaarde van f93.000,-, is ten opzichte van zijn voorganger iets moderner. Een be langrijke verbetering is dat de 4-wiel aandrijving onder het rijden zó in te schakelen valt, bijvoor beeld als men onverwacht op een natte ondergrond belandt. Verder is de wagen uitgevoerd met brede re banden en een zwaardere ach tervering. De wagen wordt standaard als politiejeep aangele verd. Van Sambeek heeft de communicatie-apparatuur uit de vorige wagen overgezet. Thuisbasis is Texel, waar inclusief deze jeep vijf auto's gestationeerd zijn: twee ,#chte" en drie onopval lende De mogelijkheid bestaat tot het inzetten van de wagen in Den Helder, waar het korps niet over een terreinwagen beschikt. Dat zal vooral bij speciale projecten ge beuren. In spoedeisende situaties is het praktischer om de jeeps uit Schagen of Callantsoog op te roepen. Deze keer ging het over de hoogst eigenaardige familie Retteketet. Wij zijn honderd keer erger dan de familie Flodder". Vader (Job van der Bent) en moeder (Judith van Vliet) zijn gezegend met een stel wonderlijke kinderen, waaron der de Siamese tweeling Puk en Muk (Laura Wolf en Lyda Smit) sa- mengekleeft in een prachtige jurk; twee eigenwijze broertjes die een knokpartijtje niet uit de weg gaan (Joost de Winter en Erik-Jan Lin deboom). Twee inwonende Oma's, de één nogal warrig en de ander nogal kippig, die veel in de melk te brokkelen hebben. Martine de Boer en Lotte Keizer vertolkten de ze rollen. Verder was er de onbere kenbare James Hond (Sander Nooy) die er een duidelijke eigen mening op na houdt en een krachtpatserige „reppende" Huis muis (Mirre Valkenburg). De twee oma's willen meedoen aan een knutselwedstrijd en dat is de rode draad in het verhaal. Twee kinderen uit de buurt (Jaqueline Lindeboom en Annette van Hat- tum) die altijd in de vuilnisbak rommelen, worden door de hond Een cursus bewustwording van je eigen gedrag is het initiatief van een aantal Texelse vrouwen die hiervoor de methode van de Vrou wen hulpverlening in Den Helder gebruikt. Deze beoogt „het zwak ke geslacht" bewust te laten wor den van haar eigen kracht, hun blinde vlekken en de uitdaging, al dus de organisatie „We werken met thema's uit het werk van Eva Pierrakas, die op heel spirituele manier ons haar lessen heeft na gelaten. Het bijzondere is dat het twee wegen verbindt. Een per soonlijk psychologische weg om dichter tot onszelf te komen en een transpersoonlijke weg om bij ons diepste zelf te komen." De cursus biedt nog plaats aan meer dere vrouwen en start op woens dagavond 16 februari van 20.00 tot 22.00 uur. Informatie bij Akkie van der Kerkhof, tel. 10243 (bij voorkeur tussen 10.30 en 12.00 uur of van 17.00 tot 19.00 uur). Dinsdag 8 februari In Cinema Texel draait om 14 en 20.30 uur „Little Buddha" (regie B. Bertolucci; alle leef tijden). Om 19.30 uur beginnen in De Lindeboom de Texelse biljart kampioenschappen. Dagelijks tot en met zondag. Ingaand woensdag wordt ook vanaf 14.00 uur 's middags ge speeld. De gemeenteraad komt om 19.30 uur in openbare verga dering bijeen. Aanvang 19.30 uur. De afdeling stamboomonder zoek van de Historische Vere niging Texel heeft om 20.00 uur een bijeenkomst in d'Ou- we ULO. Ook niet-leden zijn welkom. In EcoMare begint om 20.00 uur een discussiebijeenkomst „Toeristen op Texel". VVV- directeur Joost van Linge en Menno Stam van „Tien voor Texel" geven hun visie op de recreatie en de invloed daar van op natuur, landschap en leefbaarheid. Vervolgens vra gen stellen en discussie. En tree f5,-. Woensdag 9 februari In Cinema Texel draait om 14.00 uur „De notenkraker" (animatiefilm voor kinderen, Nederlands gesproken), om 15.30 uur „Aladdin" (anima tiefilm voor alle leeftijden, En gels gesproken) en om 20.30 uur „Little Buddha". Om 20.00 uur komt in d'Ou- we ULO de gespreksgroep van ouders van verslaafden bijeen. Informatie bij Johan Hoogerheide, telefoon 14897 of 19413. In café De Zwaan wordt vanaf 20.30 uur politiek café gehou den, deze keer over ruimtelijke ordening en milieu. Uitzending via Radio Texel. Donderdag 10 februari Van 10.15 tot 12.30 uur wordt in De Poort de laatste van een serie „opfriscursussen" ge houden van de Agrarische naar binnen gelokt en door de du bieuze familie gevangen genomen. De slachtoffers worden getrans formeerd tot levende planten waarmee de oma's de eerste prijs winnen. Leuk opgepakt is dat diverse ka rakters tegelijkertijd goede én sleqhte éigenschappen hebben. Goed verstaanbaar en zonder enig spoor van krampachtigheid zette deze groep een stuk neer dat liep als een trein. Humor, spanning, in trige en liedjes wisselden elkaar af in een hoog tempo. Alle rollen wer den met overgave gespeeld, Job van der Bent ontpopte zich als een opvallend natuurtalent in de va derrol. De grote verdienste van Anneke Berghuis is dat zij precies een ba lans weet te vinden tussen een stevige basis c.q. zekerheid en een flink stuk vrije interpretatie. Daar door spelen de kinderen onbevan gen en natuurlijk, zonder dat de paniek toeslaat door gebrek aan houvast. Minpuntje Klein minpuntje was de overdosis stoelen op het toch al kleine podi um. Decor dat spelers belemmert in hun bewegingsvrijheid is hinder lijk en met drie stoelen is een huis kamer al geloofwaardig. De schitterende kruisspinnen gaven een leuke indruk van de sfeer in het huis van de grillige familie Ret teketet. Waarschijnlijk laat Anneke Berg huis deze groep nog een keer op treden in Den Helder bij Triade. De volgende theater-cursus gaat deze week van start. Voor inlichtingen SOW: tel. 13554. Wil de Leeuw Het succes van de hobbymarkt in het Eierlandse Huis is voor de or ganisatie aanleiding op tweede paasdag opnieuw zo'n evene ment te houden, leder zal er zijn of haar eigengemaakte spulletjes kunnen etaleren of verkopen. De beurs duurt van 11.00 tot 17.00 De hobbyisten hopen met de markt geld bijeen te krijgen om nieuw materiaal aan te schaffen en tevens anderen enthousiast te maken voor een liefhebberij, leder die aan een eerdere markt heeft deelgenomen krijgt automatisch een inschrijfformulier toegezon den. De organisatie denkt nu al 30 deelnemers te hebben. Overige aanmeldingen moeten voor 15 fe bruari binnen zijn. Opgave bij: Aja Coutinho, tel. 13150, Jancine Henstra, tel. 17287 of To Koster, tel. 16541. Toen de Amsterdamse kunstschil der en tekenaar Rudy Maynard vrijdag per taxibus op weg was naar Den Burg besloot hij om het komend voorjaar regelmatig naar Texel af te reizen. Het mistige landschap inspireerde hem om hier met verf en penseel aan de slag te gaan. Vandaar dat May nard zijn tentoonstelling die tot en met 26 februari in de raadhuis kelder is te zien, als een startsein beschouwt. Bij de opening van zijn expositie „Total nature" vrijdagmiddag gaf Maynard toelichting op zijn ontlui kende Texel-gevoel. „In mijn werk spelen mens en natuur in verschil lende hoedanigheden een rol. Het begrip natuur slaat ook op de aard van de mens, de innerlijke natuur. Nou, dat beeld wil ik komend voorjaar graag hier op Texel vast leggen. Ik heb het schetsboek en de vakantiehuisjes al in gedach ten." De 56-jarige Maynard is in Surina me geboren en getogen. Bijna veertig jaar is hij inmiddels actief met tekenen en schilderen. In Pa ramaribo volgde hij een cursus en later een studie op dit gebied. On der meer werkte hij als illustrator, reclameschilder en assistent beeldhouwer. Na zijn komst naar Nederland in 1969 volgde May nard opnieuw een studie, aan de bekende Rietveld-academie. Vanaf 1965 combineert hij zijn creatieve kant met een baan als tekenleraar. Momenteel is Maynard verbonden aan een middelbare school in Am sterdam. Het werk dat hij in de raadhuiskel der exposeert loopt nogal uiteen. In de voorste ruimte is sterk ex pressief, half abstract werk te zien. Het achterste gedeelte is ge reserveerd voor meer realistische schilderijen. Maynard, die eerst de artiestennaam Kwasi gebruikte maar nu zijn werk signeert met „Rudy", vertelt dat hij liever niet in een hokje wordt geplaatst. „Ik wil mijn impulsen niet onderdrukken. Liefst ga ik af op mijn inspiratie en wil met krampachtig vasthouden aan een bepaalde lijn." In de jaren tachtig werd hem deze houding niet in dank afgenomen, aldus Maynard. Door de BKR (Beeldende Kunstenaars Regeling) kwam hij regelmatig in conflict. „Men accepteerde niet dat ik een andere stijl inleverde. 'Dat ben jij niet', kreeg ik dan te horen. Bij ex posities hield ik daarom toch wel rekening met wat men wilde. Maar dat gaf me geen goed gevoel." Maynard exposeert regelmatig, maar minder dan voorheen. „Toen op zijn minst twaalf per jaar. Dat was leuk, maar teveel. Nu heb ik vier of vijf exposities per jaar. Dan kan ik me beter voorbereiden en gaat het niet ten koste van de Rudy Maynard bij één van zijn favoriete realistische schilderijen. I.M ADVERTENTIE De spaarlamp, een makkelijke manier van geld besparen. nv PEN energiebedrijf noord-holland DINSDAG 8 FEBRUARI 1994 Vrouwen. Onderwerp: ruimij lijke ordening en milieu. In Cinema Texel draait 19.00 uur „Aladdin" en oi 21.15 uur „The real Mc Coy (vanaf 12 jaar - met hooli rolspeler Kim Basinger als hi brein achter een bankoverval Vrijdag 11 februari In Cinema Texel draait o, 19.00 uur „Aladdin" en oi 21.15 uur „The real Mc Coy In de Raadskelder is om 20.c| uur een openbare verkiezing! bijeenkomst van D66 in aan wezigheid van landelijk I trekker Hans van Mierlo. Hoogwater te Oudeschili Di. 8 06.15 en 18.441 Wo. 9 07.40 en 19.44i Do. 10 08.45 en 20.34i Vr. 11 09.31 en 21.25( Za. 12 »9.47 en 21.551 Zo. 13 09.37 en 22.14i Ma. 14 10.10 en 22.44, Di. 15 10.30 en 23.26, Aan het strand is het ongeveer e uur eerder hoog water De zon ko? 13 februari op om 7.58 uur en gj onder om 17.48 uur 10 februj nieuwe maan; 12 februari springti Uit een bouwkeet aan de V baeck in de Mars is in de n van vrijdag op zaterdag een be mortelmixer gestolen. De da beschikten vermoedelijk over valse sleutel, want de keet niet beschadigd. In het weekend is tevens inge ken in een kantoor aan de kerstraat. De dieven kwa binnen door een lichtkoepel ir dak. Bij het ziekenfonds werd archiefkast open gebroken, n wordt niets vermist. In het kar van de gezinsverzorging zijn t kasten opengebroken. Er is r gestolen, alleen is een pakje I door de daders leeggegeten. kwaliteit. Dat is voor mij bete voor het publiek ook." N olieverf-schilderijen zijn op 1 inkt-tekeningen te zien. Mens en natuur spelen zow zijn realistische als express werk een voorname rol. Een ai grote schilderijen met taferele Latijnsamerikaanse culturen t in de raadhuiskelder de aanda Ronde vormen en felle klei overheersen in het meer abstr werk. Het blijkt de weerslag een positieve levenshouc „Rond, omdat het leven een clus is. De kleuren variëren ochtendgloren tot avondrood hou van de dag. Maar als de onder gaat, komt ie elders op Elk seizoen brengt speciale beleve nissen met zich mee en het is leuk ook in hartje winter door de natuur te wandelen. Het IVN organiseert daarom zondag een wandeling door De Muy onder leiding van Ed win van Egmond. De excursie be gint om 14.00 uur bij het vogelwachtershuisje bij de ingang van De Muy. Deelname is gratis en staat open voor iedereen. Voor verdere informatie: 14259. (Foto Frans Hl Dealer Willem van Sambeek overhandigt de autosleutels aan politieman Jan van der Meer. Links staat de nieuwe jeep al startklaar, op de achtergrond de ingeruilde wagen. IFct0 Frans H°Pman>

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 2